Vaš YouTube channel izdvojena tema

poruka: 2.014
|
čitano: 499.896
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vaš Youtube channel
Boixus Nois PS kaže...
Neznam kako adsense može bit bolji od cursa kad ovi uzimaju 50% a ovi 10%...

Kanal star 2 godine cca...BarcaScout se zove imam oko 1700subova a u zadnje vrijeme bar 1-2 tjedno izbacuje.Kanal je u vezi nogometa.

 Evo ovako google ti uzima uvijek 45% tebi ostaje 55% ako uzmes partnera oni uzimaju jos 10% min od tvoje zarade. Ovo s googleom ne mozes izbjec al nakon toga sta ces ti radit s ovih 55% je na tebi...

 

Znaci recimo da pocnes s 10$ zarade: google uzme 4.5$ tebi ostaje 5.5$ ako imas mrezu npr. curse oni uzmu 10% od tvojih 5.5$ sto na kraju tebi ostaje 4.95$... E sada ovisi kojeg partnera uzmes jer sam vidio da ih ima koji uzimaju i po 30%...

10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš Youtube channel
Ahaa tu je caka.Čemu potreba da ljudi ulaze u te mreže ?To je obična prevara .

Jel možeš pogledati na mom kanalu gdje je caka što mi je toliko mal RPM?Jel možda zbog dužine videa?
This time next year we'll be millionaires
13 godina
offline
Re: Vaš Youtube channel
Boixus Nois PS kaže...
Ahaa tu je caka.Čemu potreba da ljudi ulaze u te mreže ?To je obična prevara .

Jel možeš pogledati na mom kanalu gdje je caka što mi je toliko mal RPM?Jel možda zbog dužine videa?

 A ono, partneri ti daju neka mala prava, npr. dobijes od njih promociju - vise ljudi dolazi do tvojih videa, dobijes pristup nekoj muzici koja ima copyright na sebi (monstercat...) - mozes ih upotrebljivat bez da se bojis da ces dobit flag na video... Ima dosta toga sto kazu da ces dobit, ali ih isto tako ne obvezuje na nista... Nije bas prevara al po meni se ne isplati davat taj odredeni novac za njihovu promociju i neznam sta jer mi se pokazalo da ne radi bas najbolje...

 

Ma nije inace problem u duzini videa. Vise je user retention, 4-10 min je cisto ok za takvu temu (nogomet, sport)... Evo iskreno najvise mislim da ti vieweri imaju adblock, prekskacu reklame etc... Ne mogu ja previse vidjet kao viewer gdje je problem, mislim da mozes ti pogledat malo bolje statisticke podatke (analytics) koje ti youtube daje pa vidi sta ne valja. Tu ti nazalos ne mogu previse pomoc.. I pazi da ti ova muzika koju koristis nije copyrightana..

15 godina
neaktivan
offline
Vaš Youtube channel

Može li mi netko reći na koji način i kad youtube zaradu prebaci na adsense račun?

Je li se to ručno prebaci ili automatizmom?

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaš Youtube channel

Youtuber u nastanku Kako imaš custom URL s 17 subscribera? Jel nije da treba 100 barem za to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš Youtube channel
Automatski se prebaci na adsense obično 12. u mjesecu za prethodni mjesec.
12 godina
neaktivan
offline
Vaš Youtube channel

Ekipa trebao bi vasu pomoc

 

Znaci covjek snima voznje sa kamionom,objasnjava neke detalje o tom poslu,eh sad,on ima 400 pretplatnika i svaki dan izbacije po jedan ili dva videja,nekad ide i live i prosjek gledatelja mu je oko 500-600...

 

Htio sam mu predlozit freedom network za yt partnera,ali nezmam ima li mozda nekih boljih partnera?

 

Hvala unaprijed :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš Youtube channel
Zagi27 kaže...

Ekipa trebao bi vasu pomoc

 

Znaci covjek snima voznje sa kamionom,objasnjava neke detalje o tom poslu,eh sad,on ima 400 pretplatnika i svaki dan izbacije po jedan ili dva videja,nekad ide i live i prosjek gledatelja mu je oko 500-600...

 

Htio sam mu predlozit freedom network za yt partnera,ali nezmam ima li mozda nekih boljih partnera?

 

Hvala unaprijed :)

 Ali evo daj mi prvo objasni zasto? Zasto mislis da mu network moze pomoc? Dali koristi copyrightane pjesme dok vozi i objasnjava? Dali zeli vecu promociju? Dali zeli koristiti neki content koji ce mu network pruzit (slike, intro, watermark, mozda i pjesme...)?

 

Vecinom ti network obeca brda i doline a dobijes kurac u usta. Uzimaju ti novce samo zato jer si izlistan kao njihov partner na socialbladeu i youtubeu. 80%+ slucaja neces niti dobit promociju od njih. Slike, watermark i intro sve izgleda cheap ako korsitis njihov default koji ti salju. Jedino ako zeli koristit neke pjesme koje ce ti network pruzit, iako niti to vise nije nesto previse pomoci jer postoje no copyright muzika (jedan od tih channela je i moj) gdje moze uzet muziku bez da se muci s copyrightom...

 

Naime, vidim sve vise i vise ljudi iz hrvatske koji idu pokusat s youtubeom i onda se odmah na pocetku pocnu obvezat s partnerima ili neznam cime jer misle da je to jedino kako mogu zaradit novce... Neznam jel to netko dijeli krive informacije po youtubeu ili svi pratite nekog odredenog youtubera iz hrvatske koji je promovirao network i zaradu preko njih ili sta ali stvarno ne mogu shvatit od kuda informacije da 'moras' imat network ako zelis zaradit.

 

Eto, nije da napadam na tebe nemoj me krivo shvatit samo primjecujem da se puno ljudi ubacuje u youtube s pogresnim informacijama. Zasto bi se upucali u koljeno prije utrke, nema smisla..

 

EDIT: ajde htio bi pitat tu na forumu od youtubera koji rade content svakih par dana ili su aktivni na youtube koliko od vas je vanilla(preko adsensea), a koliko vas koristi network?

 

Ja sam jedan od primjera ljudi koji koristi samo adsense za zaradu i nikada prije nisam imao problema. Istina je da moram malo vise raditi i kontaktirati vlasnika pjesme ili videa koji zelim koristit i trazit dozvolu za koristenje ali se sve to da lako rjesit i ne uzme mi vise od 5-10 min po poruci...

2 Koristim network(curse, tgn..)
4 Koristim samo adsense
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2016 10:05 (xRyder).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Youtube channel
xRyder kaže...
Zagi27 kaže...

Ekipa trebao bi vasu pomoc

 

Znaci covjek snima voznje sa kamionom,objasnjava neke detalje o tom poslu,eh sad,on ima 400 pretplatnika i svaki dan izbacije po jedan ili dva videja,nekad ide i live i prosjek gledatelja mu je oko 500-600...

 

Htio sam mu predlozit freedom network za yt partnera,ali nezmam ima li mozda nekih boljih partnera?

 

Hvala unaprijed :)

 Ali evo daj mi prvo objasni zasto? Zasto mislis da mu network moze pomoc? Dali koristi copyrightane pjesme dok vozi i objasnjava? Dali zeli vecu promociju? Dali zeli koristiti neki content koji ce mu network pruzit (slike, intro, watermark, mozda i pjesme...)?

 

Vecinom ti network obeca brda i doline a dobijes kurac u usta. Uzimaju ti novce samo zato jer si izlistan kao njihov partner na socialbladeu i youtubeu. 80%+ slucaja neces niti dobit promociju od njih. Slike, watermark i intro sve izgleda cheap ako korsitis njihov default koji ti salju. Jedino ako zeli koristit neke pjesme koje ce ti network pruzit, iako niti to vise nije nesto previse pomoci jer postoje no copyright muzika (jedan od tih channela je i moj) gdje moze uzet muziku bez da se muci s copyrightom...

 

Naime, vidim sve vise i vise ljudi iz hrvatske koji idu pokusat s youtubeom i onda se odmah na pocetku pocnu obvezat s partnerima ili neznam cime jer misle da je to jedino kako mogu zaradit novce... Neznam jel to netko dijeli krive informacije po youtubeu ili svi pratite nekog odredenog youtubera iz hrvatske koji je promovirao network i zaradu preko njih ili sta ali stvarno ne mogu shvatit od kuda informacije da 'moras' imat network ako zelis zaradit.

 

Eto, nije da napadam na tebe nemoj me krivo shvatit samo primjecujem da se puno ljudi ubacuje u youtube s pogresnim informacijama. Zasto bi se upucali u koljeno prije utrke, nema smisla..

 

EDIT: ajde htio bi pitat tu na forumu od youtubera koji rade content svakih par dana ili su aktivni na youtube koliko od vas je vanilla(preko adsensea), a koliko vas koristi network?

 

Ja sam jedan od primjera ljudi koji koristi samo adsense za zaradu i nikada prije nisam imao problema. Istina je da moram malo vise raditi i kontaktirati vlasnika pjesme ili videa koji zelim koristit i trazit dozvolu za koristenje ali se sve to da lako rjesit i ne uzme mi vise od 5-10 min po poruci...

 

Pa mislim da mu moze pomoci zbog vece zarade,inace covjek nepusta nikakve pjesme niti ubacuje tako da nema problema sa copyrightom,dakako da zeli vecu promociju,a sad za content to neznam,makar bi mu to dobro došlo.

 

A gle,nema ljutnje,ja samo znam da su isto prije u ovoj temi pisali o partnerima i da su se hvalili,bilo je dosta youtubera koji su bili sretni s njima pa ono...

 

Onda je najbolje biti samo partner sa ytom i tjt ?

13 godina
offline
Re: Vaš Youtube channel
Zagi27 kaže...
xRyder kaže...
Zagi27 kaže...

Ekipa trebao bi vasu pomoc

 

Znaci covjek snima voznje sa kamionom,objasnjava neke detalje o tom poslu,eh sad,on ima 400 pretplatnika i svaki dan izbacije po jedan ili dva videja,nekad ide i live i prosjek gledatelja mu je oko 500-600...

 

Htio sam mu predlozit freedom network za yt partnera,ali nezmam ima li mozda nekih boljih partnera?

 

Hvala unaprijed :)

 Ali evo daj mi prvo objasni zasto? Zasto mislis da mu network moze pomoc? Dali koristi copyrightane pjesme dok vozi i objasnjava? Dali zeli vecu promociju? Dali zeli koristiti neki content koji ce mu network pruzit (slike, intro, watermark, mozda i pjesme...)?

 

Vecinom ti network obeca brda i doline a dobijes kurac u usta. Uzimaju ti novce samo zato jer si izlistan kao njihov partner na socialbladeu i youtubeu. 80%+ slucaja neces niti dobit promociju od njih. Slike, watermark i intro sve izgleda cheap ako korsitis njihov default koji ti salju. Jedino ako zeli koristit neke pjesme koje ce ti network pruzit, iako niti to vise nije nesto previse pomoci jer postoje no copyright muzika (jedan od tih channela je i moj) gdje moze uzet muziku bez da se muci s copyrightom...

 

Naime, vidim sve vise i vise ljudi iz hrvatske koji idu pokusat s youtubeom i onda se odmah na pocetku pocnu obvezat s partnerima ili neznam cime jer misle da je to jedino kako mogu zaradit novce... Neznam jel to netko dijeli krive informacije po youtubeu ili svi pratite nekog odredenog youtubera iz hrvatske koji je promovirao network i zaradu preko njih ili sta ali stvarno ne mogu shvatit od kuda informacije da 'moras' imat network ako zelis zaradit.

 

Eto, nije da napadam na tebe nemoj me krivo shvatit samo primjecujem da se puno ljudi ubacuje u youtube s pogresnim informacijama. Zasto bi se upucali u koljeno prije utrke, nema smisla..

 

EDIT: ajde htio bi pitat tu na forumu od youtubera koji rade content svakih par dana ili su aktivni na youtube koliko od vas je vanilla(preko adsensea), a koliko vas koristi network?

 

Ja sam jedan od primjera ljudi koji koristi samo adsense za zaradu i nikada prije nisam imao problema. Istina je da moram malo vise raditi i kontaktirati vlasnika pjesme ili videa koji zelim koristit i trazit dozvolu za koristenje ali se sve to da lako rjesit i ne uzme mi vise od 5-10 min po poruci...

 

Pa mislim da mu moze pomoci zbog vece zarade,inace covjek nepusta nikakve pjesme niti ubacuje tako da nema problema sa copyrightom,dakako da zeli vecu promociju,a sad za content to neznam,makar bi mu to dobro došlo.

 

A gle,nema ljutnje,ja samo znam da su isto prije u ovoj temi pisali o partnerima i da su se hvalili,bilo je dosta youtubera koji su bili sretni s njima pa ono...

 

Onda je najbolje biti samo partner sa ytom i tjt ?

 Za mali channel? Po meni definitivno. Network ti nece nista dati dok je jos mali channel sto ne mozes i sam napravit. Ako ima problema s copyrightom onda je to jedini razlog zasto bi netko isao u network, ovo ostalo stvarno se ne isplati njima davat novce za nista.

 

Evo jedan

(malo stariji) koji odprilike objasni sve sto ja propovjedam tu na forumu.

11 godina
neaktivan
offline
Vaš YouTube channel

Pozdrav ljudi, i ja napravio novi kanal, ali tesko da ljudi gledaju, a nisam siguran da li valja komentar na videima, puno bi mi znacilo ako bi pogledali i ostavili neki like i sub, hvala !

 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš YouTube channel

jel bila kome isplata ovaj mjesec preko western uniona?

 

Evo 21. danas a ni tragu MTCN-u.?

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
ChoiTV Youtube Kanal

Evo mene ljudi opet s malim updateom.

Svaki utorak, cetvrtak i subotu uploadam novu epizodu Xcom 2 Let's playa! Super se zabavljam igrajuci ju pa bacite pogled ako vas zanima (prva epizoda je dosta spora, tutorial, sta ces :P )



Isto tako, brukamo se i noobamo u ARK: Survival of the Fittest 



Bilo kakve kritike, prijedlozi i komentari su dobrodosli ^_^
Hvala na paznji :*

https://www.youtube.com/channel/UCI6uAT3LIMDjvUsbRr2DEmw/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 15:04 (ChoiTV).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Bila je isplata preko WU. Ne mora biti točno 21. Tko to kaže.
9 godina
odjavljen
offline
Vaš YouTube channel

pozdrav svima, 

 

evo i LINK mog YT kanala, nista preterano, poceo sam tu i tamo neki gameplay da radim. pa ako vam se ista svidi mozete se pretplatiti ili dati neki predlog sto odigrati. :) 

 

hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš YouTube channel

Dobio sam invitation od zoomin tv, sad ne znam dal od ionako malog prihoda zele uzeti dio ili stvarno mogu pomoci u sirenju kanala, ima tko iskustva? Čitao sam malo o njima i skuzio sam da su iz njemacke i vise za gamere? Onda mi zapravi ni ne trebaju.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2016 8:26 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vaš YouTube channel

Novi Ark!

https://www.youtube.com/channel/UCI6uAT3LIMDjvUsbRr2DEmw/videos
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vaš YouTube channel

Pozdrav svima,

 

pročitao sam zadnjih 20ak stranica ima puno korisnih stvari za sve početnike, ali sam već neko vrijeme u proučavanju YT pa sam više manje bio upoznat sa informacijama koje su se našle na tim stranicama. Pohvala za sve vas vrijedne koji imate strpljenja odgovoriti ljudima na pitanja (ma koliko glupa bila - jer nisu čuli za Google) i isto tako ima vas jako puno vrlo stručnih koji dajete jako dobre i konkretne savjete. Samo tako nastavite - To je bit foruma... e sad da krenem na ono bitno :)

Prije nekoliko godina, imao sam yt kanal, nije bio moj orginalan sadržaj ali kao da je to tada bilo bitno :) i zarađivao sam oko 100 dolara mjesečno...bio sam tada među rijetkim yt kanalima sa ovih prostora koji je našao rupe u sustavu i zarađivao na video pregledima... kasnije su mi ukinuli kanal, ja se maknuo od toga... e sad prije nekih skoro godinu dana sam opet napravio jedan youtube kanal... opet nisam stavio svoj sadržaj, ali sam dobro istražujući našao tv materijal koji neće dobiti copyright na youtube-u, a biti će gledan...

 

I SADA DOLAZIM DO PITANJA:
Imam YouTube kanal, na njemu je nešto preko 100 videa, u prosjeku svaki video ima oko 30 tisuća pregleda, a trajanje video zapisa je između 30-40 minuta. Kanal je star skoro godinu dana, a trenutno je na njemu oko 3,5k subscribera. Trenutno dnevno ima u prosjeku 20 tisuća pregleda (sveukupno na svim videozapisima) i polagano se povećava, ja osobno da se malo potrudim oko promocije mogao bi dići vjerojatno još za toliko. Ukupno pregleda na kanalu je oko 4 milijuna... NA KANALU NEMA COPYRIGHT problema... (Znači sadržaj nije moj, nemam na njega prava, radi se o tv sadržaju, ali mi nitko nije lupio nikakve zabrane i prijave) - e sada dolazimo do problema...na taj broj pregleda i na tu količinu video minuta...ja bi trebao zaraditi sasvim pristojnu svotu (svi videozapisi su montizirani) - ali meni evo npr yt pokazuje za prethodnih 7 dana da sam zaradio jebenih 0,31 dolara... HELLLO???? kako... 

Zna li netko od vas zašto je to tako? da li on možda prepoznaje da to nije moj sadržaj pa iako je monetiziran (i nemam problema sa copyrightom) mi ne stavlja reklame? Naravno budući da nemam problema sa copyrightom kanal je GOOD STANDING (sve zeleno)

Nisam se povezao s nijednom mrežom, nego sam samo yt partner... 

Monetizaciju sam uključio prije nekih mjesec dana tek.

Unaprijed hvala ako tko uspije mi pomoći...



 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 1:10 (kobascity).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš YouTube channel

Evo moj YT kanal, slobodno se pretplatite i pogledajte koji video.. lp ;)

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel

Imaš content ID,to ti nije isto kao copyright.Znači nema opasnosti,samo što sva zarada od sadržaja s content ID ide vlasniku a ne tebi.Tako i ja imam par videa s content ID,ali kažem to ne predstavlja opasnost

https://www.youtube.com/c/DannyStrmi http://social.xfire.com/profile/strmi007
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš YouTube channel
Kužim sto kažeš, ali problem je sto nemam content ID, znaci na moje video sadržaje nitko ne pokaze pravo... Ja ih monetiziram... Kada odeš u obavijesti o autorskim pravima - nema ništa.... A content ID isto tu bude naveden... Znaci svaki video bas ja monetiziram...

Bas mi je čudna tako mala zarada
12 godina
neaktivan
offline
Vaš YouTube channel

A otkud ti je publika? Meni 6 tisuca pregleda iz Hrvatske, Bosne i Srbije zarade 1 dolar, i onda dođe neki iz npr. Luxemburga i pogleda 3 videa i zaradim ko za 2000 srpskih pregleda. Nazalost to je sve ispod 3 dolara mjesecno, s 15-20k pregleda mjesecno, ali ne trudim se bas niti, tek sam neki dan prvi puta upotrijebio kartice itd.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel

Ima i tu istine,najveća zarada ti je iz Afričkih zemalja.Mislim da sam na 2-3 klika na reklamu iz Kenije zaradio oko 50centi.Dok iz US na 1000 zarada je svega 4-5$ ako se ne varam

https://www.youtube.com/c/DannyStrmi http://social.xfire.com/profile/strmi007
8 godina
offline
Vaš YouTube channel

nothing much https://www.youtube.com/user/sseennoonn ..u zadnje vrijeme se poceo malo "više" baviti youtubeom..poneki video upload itd tko hoce nek baci oko ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel

Snimam na youtube vec 2 godine aktivno, ali bavim se snimanjem video recenzija za Balkansko podrucje.

Imam ukupno skoro 1 000 000 pregleda i 10 000 suba, a ne zaradjujem nista od oglasa. Tek neku sicu.

Nije vise youtube kao prije, prije se moglo zaraditi donekle sad jako jako malo. Takodjer jako je bitno iz koje drzave dolaze pregledi.

Npr. za Balkansko podrucje je jako jako slabo, mislim da je 0.2 dollara na 1k pregleda. Dok je recimo u jacim drzavama (bogatijim) 1k pregleda 1 dollar.

Najbitnije je kliktanje na reklame, ne samo gledanje. Kliktanje dobijes pravu zaradu a gledanjem sitnis. Al nitko nebi kliktao na oglase i svi vecinom imaju adblocker.

Tako da mislim da trenutno se na yt ne moze na Balkanu zaraditi. Sta se tice stranih pregleda, treba imati ideju i pronaci ono sto ce ljude privuci da imas bar svaki video po 100k pregleda.

Ja sad trenutno zaradjujem samo preko sponzora koji mi salju stvari na recenziju.

 

 

Setup
12 godina
neaktivan
offline
Vaš YouTube channel

Ja se uvijek dvoumim dal da stavim engleski ili hrvatski naslov. Stavljanjem engleskog to postaje jos jedan u nizu videa na neku temu (imao sam npr. kako rezati staklo bez alata) i vrlo malo pregleda, onak na milijardu govornika engleskog jako malo. Stavljanjem videa na hrvatski jezik broj pregleda raste i zainteresirani su ljudi, ali samo naši i to ne vidim kao nekaj za širenje kanala ili neku budućnost, a opet vidim da ima balkanskih youtubera s raznim temama kanala s nekoliko milijuna pregleda. Kaj onak da stavim isti video samo jedan na engleskom, a drugi na hrvatskom?

 

Treba imati i puno srece da nekaj prvi stavis i tak, nije lako :)

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš YouTube channel

Evo meni fali jos 7 suba do 10 000. 

Tko voli recenzije, igrice itd. nek posjeti :)

 

https://www.youtube.com/channel/UCBRFBWnfAwiBjS8MTxgCHOQ

Setup
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš YouTube channel

stavio sam novi giveaway.Ostalo igri od HB koje već imam,pa da onda podijelim

https://www.youtube.com/c/DannyStrmi http://social.xfire.com/profile/strmi007
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš YouTube channel
Evo i moj kanal : https://youtube.com/c/markomijolovic
Zasad samo CS:GO ,ali bit će tu svačega 😀
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vaš YouTube channel

Jel zna netko di mogu skinut muziku, a da je potpuno besplatna za komercijalnu upotrebu, da stavim na svoj video na kojem cu zarađivat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice