YouTube kao izvor zarade

poruka: 365
|
čitano: 162.161
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Gogy7 kaže...
....
Ako tu ima iskusnijih nek mi pomognu, kakvim videima privuci ljude? A da nije djetinjasto. Kao sto je receno prije vise prolazi glupost i kreveljenje. Svi videi su mi 1080p i 30fps i uglavnom se radi o novim ps4 igrama. Et bilo kakav komentar ili podrška bi znacila, pa i kritike.

 Nikako do jako teško.

Kad radiš samo walkthrough i prikaz igre, nisi napravio ništa što već ne postoji na YouTubeu ili što bi te izdvojilo od stotinjak istih videja.

A najviše se zarađuje na manje informatički pismenim ljudima koji ne znaju isključiti reklame - stariji ljudi, klinci... a s tvojim videima definitivno je naglasak na klince.

I tu dolazimo na ono što ne želiš raditi - privlačiti ih s onim š s čime ih jedino možeš privući.

 

A ako pronađeš kako privući ozbiljniju publiku, večina će imati uključene ad blockere, zbog jedne male greškice će napustiti tvoj kanal i otići na neki drugi s istim contentom, ista stvar ako i zaspostaviš kanal na neko vrijeme....

 

Uglavnom, jako teško.

 

Ako želiš nastaviti uključi se na čim više foruma i Facebook grupa vezanih uz igre, PS4, gaming.... i reklamiraj kanal kad god se za to pojavi prilika. Ali ne napadno i ne tamo gdje je zabranjeno reklamiranje.

Možda budeš jedan od sretnika kojima će takva vrsta videa upaliti.

 

Sretno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Gogy7 kaže...
Ima li itko savjet za mali gaming kanal?
Imam mali gaming kanal https://www.youtube.com/channel/UC3XPcepY2FDgRbOSDjrv6aA

Uglavnom se radi o Walkthrough ili gameplay kanalu fokusiranom na story i misije. Uglavnom se radi o ps4 eskuzivama i igrama. Sve radim na ps4 pro, od snimanja pa do obrade.
Ne streamam niti komentiram. Ne svida mi se kad se youtuberi krevelje i glupiraju da bi bili zabavniji.
Znam da mi naslovi nisu klickbait jer me sram tako privuci ljude.
Ako tu ima iskusnijih nek mi pomognu, kakvim videima privuci ljude? A da nije djetinjasto. Kao sto je receno prije vise prolazi glupost i kreveljenje. Svi videi su mi 1080p i 30fps i uglavnom se radi o novim ps4 igrama. Et bilo kakav komentar ili podrška bi znacila, pa i kritike.

 

Ne mogu ti nešto korisno savjetovati o privlačenju gledatelja jer sam sam na 2-3 subscibera na svom kanalu, ali mogu ti reći kao gledatelj koji prati strane let's playeve i sl., a također ne volim kreveljenje i slično. Walkthroughova postoji bezbroj na youtubeu i kao i što ti je iznad napisano teško ćeš isplivati i biti primjećen. Ja na primjer pratim samo par youtubera koji rade rade playthroughove, i to samo one koji komentiraju i to tako da se užive u igru i "brinu" za svoje likove te se posvete priči igre te recimo čitaju codex na glas i komentiraju ga itd., npr. Christopher Odd (https://www.youtube.com/user/ChristopherOdd), znači bez kreveljenja i glupiranja, time možeš eventualno privući recimo mrvicu starije gledatelje koji vole igre, ali po mojem mišljenju veće publike i to one mlađe kojih je najviše nećeš uspjeti bez glupiranja i djetinjastog kreveljenja jer je iz nekog razloga to popularno.

10 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Vidim da se prije nekoliko sati odobrio article 11 i 13... Moze netko objasnit sta to tocno znaci za EU strimere/youtubere ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 14:27 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Jel netko zna koliko YT kompresira video i kako to radi? YT preporuca bitrate od 8mb za 1080p 30fps. Uglavnom rendam na 10mb. Sad je pitanje na kolikom bitrateu rendati ? 8mb? Sto ako nakon kompresije to bude 4mb? Kad skinem neki video s YT pise da mu je bitrate svega 4mb, Kako saznati koliki je bitrate yt videa i kolika je kompresija?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Gogy7 kaže...
Jel netko zna koliko YT kompresira video i kako to radi? YT preporuca bitrate od 8mb za 1080p 30fps. Uglavnom rendam na 10mb. Sad je pitanje na kolikom bitrateu rendati ? 8mb? Sto ako nakon kompresije to bude 4mb? Kad skinem neki video s YT pise da mu je bitrate svega 4mb, Kako saznati koliki je bitrate yt videa i kolika je kompresija?

 YouTube ima interni softver za kompresiju i mislim da nigdje nije objavljeno što i kako radi.

 

Ti samo renderiraj sa svojih 10Mbps (neki preporučaju i 16) i na ništa drugo ne možeš utjecati. YouTube više manje uvijek kompresira da se dobije jednak rezutat:

https://www.tutorialguidacomefare.com/test-video-quality-720p-1080p-1440p-2160p-max-bitrate-which-compresses-youtube/

 

(Nego, probaj koristiti pravilne skračenice - Mbps, postoji ih jako puno, pa da budeš 100% jasan)

 

Vidim da si ovo pročitao.

https://support.google.com/youtube/answer/1722171

 

Gubi se dosta podataka prilikom kompresije, i protiv toga ne možeš

Naravno, od onda se dosta toga promijenilo, ali poanta ostaje ista.

 

 

P.S. ako stvarno želiš kvalitetniji video renderiraj u 4K (upsacle), 30FPS, 50Mbps i kod gledanja stavi 1080p. Onda će ti ispasti najbolja slika, ali će i video zauzimati 5 puta više i 5 puta dulje će se uploadati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice