Alzashop

poruka: 556
|
čitano: 229.683
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Pozdrav ,

 

Da li se netko sjeća kakvi su bili prošlo godišnji popusti na alzi za vrijeme black friday - a?

 

Hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Alzashop
NeoDubic kaže...

Pozdrav ,

 

Da li se netko sjeća kakvi su bili prošlo godišnji popusti na alzi za vrijeme black friday - a?

 

Hvala 

 Solidni. Ja sam copio grafu GTX 1070 Asus Dual za 410 eura... to je bilo taman pred pocetak najgoreg mining ludila, ni mjesec dana nakon je kostala duplo :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

Složio sam si nekakvu konfu plus monitor za nekih cca 3100 eura kod njih. Što misliš da li bi mogao skupiti 300 ak eura popusta za vrijeme black fridaya (kumulativno) 

12 godina
offline
Re: Alzashop
Minneyar kaže...
NeoDubic kaže...

Pozdrav ,

 

Da li se netko sjeća kakvi su bili prošlo godišnji popusti na alzi za vrijeme black friday - a?

 

Hvala 

 Solidni. Ja sam copio grafu GTX 1070 Asus Dual za 410 eura... to je bilo taman pred pocetak najgoreg mining ludila, ni mjesec dana nakon je kostala duplo :)

 Kada točno počinje crni petak?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

Mislim da pada zadnji petak u  11. mjesecu, ali obično eventi vezani uz njega počinju već koji tjedan prije 

12 godina
offline
Re: Alzashop
NeoDubic kaže...

Složio sam si nekakvu konfu plus monitor za nekih cca 3100 eura kod njih. Što misliš da li bi mogao skupiti 300 ak eura popusta za vrijeme black fridaya (kumulativno) 

 

Čitaj ne tako stare postove i probleme sa dostavom većih paketa. Jer moglo bi ti se lako dogoditi da ubodeš super ponudu koja ti zapravo nikada neće biti isporučena pa ćeš se naći u poziciji da čekaš Black Fridey 2019. Nije da copram.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

Uf znam, al nekako se tješim uz opciju da njima dam sa fizički slože komp - to su onda samo dvije kutije. Kućište i monitor. ( hvatam se za slamke znam) Nekako se nadam sa će sve proći uredu, čak i bez popusta razlika u cijenama na high end konfama (usporedno s hrvatskim dućanima) je zaista velika inače se nikad ne bi upuštao u ovako nešto 

9 godina
offline
Alzashop

29.11 ove godine službeno :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

Traje samo jedan dan kod njih? 

13 godina
offline
Re: Alzashop
aleng3 kaže...
picajzla0707 kaže...

nije mi to baš jasno, toliko nestalih paketa i nikom ništa

 Ni meni to nije jasno. Da toliko paketa moze nestati a oni nista ne poduzimaju. Jel to nemaju nikakve sankcije za kooperatere u slucaju nestanka paketa/neisporuke ili ??

Pa nazovite policiju i javite problem.

 

Ja nakon čitanja ovih iskustva više ne naručujem iz Alze.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 18:55 (tigerija).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

Zar je nestanak isporuka postao pravilo ili je još uvijek iznimka? 

12 godina
offline
Re: Alzashop
NeoDubic kaže...

Složio sam si nekakvu konfu plus monitor za nekih cca 3100 eura kod njih. Što misliš da li bi mogao skupiti 300 ak eura popusta za vrijeme black fridaya (kumulativno) 

 Ovisi. Dosad nisu nikad bili popusti na bas sve, nego neke stvari budu, neke ne... ako si voljan izmijeniti malo konfu ovisno o  tome sto ja na popustu, moguce da ces dosta zasparati...

xerexy kaže...
Minneyar kaže...
NeoDubic kaže...

Pozdrav ,

 

Da li se netko sjeća kakvi su bili prošlo godišnji popusti na alzi za vrijeme black friday - a?

 

Hvala 

 Solidni. Ja sam copio grafu GTX 1070 Asus Dual za 410 eura... to je bilo taman pred pocetak najgoreg mining ludila, ni mjesec dana nakon je kostala duplo :)

 Kada točno počinje crni petak?

 Kod njih bude puno prije i traje kolko se ja sjecam jedno 2 tjedna.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Iskreno malo sam sada zabrinut čitajući komentare o izgubljenim paketima , za moje pojmove 3000+€ je jako velik novac. Da li bi caseking de bio bolja opcija (sorry za indirektni off topic znam da je alza tema)

 

Hvala svima na komentarima i sugestijama

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Alzashop

Ja sam prošle godine vrbovao GTX 1070 ili 1080 i na kraju se dogodilo to da je Alza par dana prije BF počela povisivati cijene, te na sam BF cijene su bile iste kao i prije (a hvalili su se velikim popustima) ili čak u dosta slučajeva i skuplje. Nije to samo do njih, dosta trgovina se vodi tom politikom. Moj savjet je da čekaš popuste na Amazonu.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alzashop
NeoDubic kaže...

Iskreno malo sam sada zabrinut čitajući komentare o izgubljenim paketima , za moje pojmove 3000+€ je jako velik novac. Da li bi caseking de bio bolja opcija (sorry za indirektni off topic znam da je alza tema)

 

Hvala svima na komentarima i sugestijama

 Ako ti išta znači, ja sam naručio iz Alze monitor od 32" za 3500kn (za usporedbu da znaš kolko je paket bio ogroman) i 3 puta sam ga vračao nazad o njihovom trošku dok nisam dobio ono šta sam htio. Istina, ne baš lijepo iskustvo, pogotovo kad ti ne odgovaraju na mailove i one njihove "asistente" na stranici. Ako ti se dogodi problem, najbolje im se obratiti putem Facebooka (retardirano al jbg, tako je). A iz Casekinga sam naručio robu za 5000kn i nije bilo nikakvih problema te je došlo expresno brzo. Imaj na umu da je Alza digla cijene dostave za skoro duplo ali isto tako imaju za nadoplatiti opciju "No matter what" što nekad zna biti jako korisno. S izgubljenim paketima se još nisam susreo, ali zato jesam s čekanjem na procesiranje narudžbe po 5 dana !

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Re: Alzashop
Sickness kaže...

Ja sam prošle godine vrbovao GTX 1070 ili 1080 i na kraju se dogodilo to da je Alza par dana prije BF počela povisivati cijene, te na sam BF cijene su bile iste kao i prije (a hvalili su se velikim popustima) ili čak u dosta slučajeva i skuplje. Nije to samo do njih, dosta trgovina se vodi tom politikom. Moj savjet je da čekaš popuste na Amazonu.

 Nije istina; cijene su jednostavno rasle u tom trenutku radi mininga, nisu ih umjetno povecavali radi BF... Oni vecinu modela ni ne stave za popust na BF, koji bi onda bio smisao dizanja cijena :D Da osiguraju da nece prodat?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
Sickness kaže...
NeoDubic kaže...

Iskreno malo sam sada zabrinut čitajući komentare o izgubljenim paketima , za moje pojmove 3000+€ je jako velik novac. Da li bi caseking de bio bolja opcija (sorry za indirektni off topic znam da je alza tnema)

 

Hvala svima na komentarima i sugestijama

 Ako ti išta znači, ja sam naručio iz Alze monitor od 32" za 3500kn (za usporedbu da znaš kolko je paket bio ogroman) i 3 puta sam ga vračao nazad o njihovom trošku dok nisam dobio ono šta sam htio. Istina, ne baš lijepo iskustvo, pogotovo kad ti ne odgovaraju na mailove i one njihove "asistente" na stranici. Ako ti se dogodi problem, najbolje im se obratiti putem Facebooka (retardirano al jbg, tako je). A iz Casekinga sam naručio robu za 5000kn i nije bilo nikakvih problema te je došlo expresno brzo. Imaj na umu da je Alza digla cijene dostave za skoro duplo ali isto tako imaju za nadoplatiti opciju "No matter what" što nekad zna biti jako korisno. S izgubljenim paketima se još nisam susreo, ali zato jesam s čekanjem na procesiranje narudžbe po 5 dana !

 Da li bi tvoja preporuka onda bila caseking, budući da praktički nema razlike u cijeni između njih i alze? 

13 godina
offline
Re: Alzashop
Minneyar kaže...

 Nije istina; cijene su jednostavno rasle u tom trenutku radi mininga, nisu ih umjetno povecavali radi BF... Oni vecinu modela ni ne stave za popust na BF, koji bi onda bio smisao dizanja cijena :D Da osiguraju da nece prodat?

 Samo sam čekao kad će netko to spomenut. Cijene radi mininga su rasle konstantno, a gledajući sve kategorije proizvoda točno se vidilo da su napuhali cijene, pa tako i grafama. Dok su razni DE dućani koji ne dostavljaju u HR imali normalne cijene, Alza ih je napuhala. Evo ovaj BF najvjerojatnije nema mining ludila, pa se dam kladiti da će situacija biti vrlo slična, jer to su jednostavno najjeftinije fore svih "velikih" marketinških "stručnjaka". Prati cijene od danas do tad, te ako bude suprotno od ovoga šta sam rekao častim te pivom 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
offline
Re: Alzashop
NeoDubic kaže...

 Da li bi tvoja preporuka onda bila caseking, budući da praktički nema razlike u cijeni između njih i alze? 

Uzevši u obzir sve ove probleme šta ljudi govore o Alzi, ipak bih ih stavio na hlađenje jedno vrijeme. Ja isto planiram uzimati neke dijelove u skorije vrijeme i isto će biti preko Casekinga.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Re: Alzashop
Sickness kaže...
Minneyar kaže...

 Nije istina; cijene su jednostavno rasle u tom trenutku radi mininga, nisu ih umjetno povecavali radi BF... Oni vecinu modela ni ne stave za popust na BF, koji bi onda bio smisao dizanja cijena :D Da osiguraju da nece prodat?

 Samo sam čekao kad će netko to spomenut. Cijene radi mininga su rasle konstantno, a gledajući sve kategorije proizvoda točno se vidilo da su napuhali cijene, pa tako i grafama. Dok su razni DE dućani koji ne dostavljaju u HR imali normalne cijene, Alza ih je napuhala. Evo ovaj BF najvjerojatnije nema mining ludila, pa se dam kladiti da će situacija biti vrlo slična, jer to su jednostavno najjeftinije fore svih "velikih" marketinških "stručnjaka". Prati cijene od danas do tad, te ako bude suprotno od ovoga šta sam rekao častim te pivom 

 Dobro sam upoznat s tom praksom i znam da ima ducana koji to rade (npr citavi aliexpress), ali na alzi se uvijek da naci jako dobrih dealova za vrijeme tih rasprodaja - u odnosu na bilo koji drugi ducan. Kazem ti da sam kupio GTX 1070 Asus Dual za 410 eura, nigdje drugdje nije bila ispod 480 u tom trenutku.

 

Također je u jednom trenutku dosta rano u zivotnom ciklusu bilo za 2850 kn Asus Turbo GTX 1070, nigdje drugdje nije bilo ispod 3500. Naravno da nece sve biti najpovoljnije tamo, pa cak niti vecina, ali uz malo zdravog razuma, moze se jako dobrih dealova ubost.

 

Jedino je sranje sto su jako digli cijenu dostave, da. I ja cu osobno puno manje narucivati radi toga. Umjesto da prekinu suradnju sa losim sluzbama s kojim imaju problema, oni pokusavaju gubitak nadoknaditi na grbaci kupaca... ista stara prica

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: Alzashop
NeoDubic kaže...

 Da li bi tvoja preporuka onda bila caseking, budući da praktički nema razlike u cijeni između njih i alze? 

 

Osobno sam na kraju sve uzeo iz computeruniverse i tamo je sve prošlo glatko i brzo. Neke komponente su nabavili u par dan, ali korektno su još u webshopu napomenuli da će ih pribaviti u par radnih dana, ali konkretno, u petak su sve imali na lageru i isti dan su to poslali preko DHL-a u ponedjeljak ujutro sve je bilo na mom kućnom pragu.

BTW čini mi se da je barem u nekim stvarima CU nešto povoljniji od casekinga. Pa ti sad vidi... ali IMHO Alza? Ne hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 18:03 (Yuda).
13 godina
offline
Re: Alzashop
Yuda kaže...

Osobno sam na kraju sve uzeo iz computeruniverse i tamo je sve prošlo glatko i brzo....

 A istina, neće pogriješiti ukoliko izabere između Casekinga ili Computeruniversa. Oboje su dobri, samo je pitanje kolka mu je razlika u cijeni između njih dvoje.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
BeLLicus kaže...

29.11 ove godine službeno :)

 Šta nije 23.11 ? https://blackfriday.com/news/when-is-black-friday-2018

15 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
Sickness kaže...
Yuda kaže...

Osobno sam na kraju sve uzeo iz computeruniverse i tamo je sve prošlo glatko i brzo....

 A istina, neće pogriješiti ukoliko izabere između Casekinga ili Computeruniversa. Oboje su dobri, samo je pitanje kolka mu je razlika u cijeni između njih dvoje.

 alzashop ima neke stvari dosta jeftinije od ostalih, a ako ne dođe paket vrate novce.

12 godina
offline
Re: Alzashop
crash11 kaže...

 alzashop ima neke stvari dosta jeftinije od ostalih, a ako ne dođe paket vrate novce.

 

Malo znači to jeftinije, ako ti nikada ne isporuče, još ako loviš povoljnu kupnju u uskom vremenskom terminu kao što je BF i u kojem imaš i kod drugih povoljne prilike, ali i manju neizvjesnost hoće li ti se pošiljka "zagubiti"... nekoliko puta... uzastopno... tvoj izbor... I Bogu hvala da vrate novce, u protivnom brzo bi zatvorili butigu. Sa Alzom sam čekao mjesec dana, poslali-izgubili; pa opet poslali-izgubili; i na kraju mi sami bez riječi pitanja vratili novce, a ja za iste novce otišao do Švabe i u tjedan dana sve stiglo cakum pakum.

Sad, ljudi tu pričaju da mali paketi iz Alze u pravilu prolaze, IMHO ja to neću provjeravati jer BTW znam nekoliko "pametnijih" načine trošenja mog vremena(aka novca).

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 22:39 (Yuda).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
Jasno da, ali malo mi je čudno da tako poznata trgovina ima takve probleme. Da li je netko googlo i pronašao negdje na stranim stranicama/forumima o tim problemima sa dostavom? Ako je to učestalo stranci bi se raspisali o tome. Ako netko nađe neka posta link da vidimo. Na alzi zna bit za neke skuplje stvari 40-50eura jeftinije od ostalih.
12 godina
offline
Re: Alzashop
Yuda kaže...
crash11 kaže...

 alzashop ima neke stvari dosta jeftinije od ostalih, a ako ne dođe paket vrate novce.

 

Malo znači to jeftinije, ako ti nikada ne isporuče, još ako loviš povoljnu kupnju u uskom vremenskom terminu kao što je BF i u kojem imaš i kod drugih povoljne prilike, ali i manju neizvjesnost hoće li ti se pošiljka "zagubiti"... nekoliko puta... uzastopno... tvoj izbor... I Bogu hvala da vrate novce, u protivnom brzo bi zatvorili butigu. Sa Alzom sam čekao mjesec dana, poslali-izgubili; pa opet poslali-izgubili; i na kraju mi sami bez riječi pitanja vratili novce, a ja za iste novce otišao do Švabe i u tjedan dana sve stiglo cakum pakum.

Sad, ljudi tu pričaju da mali paketi iz Alze u pravilu prolaze, IMHO ja to neću provjeravati jer BTW znam nekoliko "pametnijih" načine trošenja mog vremena(aka novca).

Evo i ja čekam pošiljku od Alzashopa.com već mjesec dana. Alza na mail ne odgovara,

jedino mi je Overseas Hrvatska odgovorio da pošiljka nije ušla u zemlju i dao

mi stranicu na kojoj mogu pratititi pošiljku i gdje stoji da je u Beču od 09.10. 2018.g.

Iz Eurodisa također ne odgovaraju. Sve u svemu pušiona od dostave i kontakta s potrošačima.

dostava dostava
 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Alzashop
Alzu preko fejsa kontaktiraj, meni su tam brzo odgovorili
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
absolon kaže...
Yuda kaže...
crash11 kaže...

 alzashop ima neke stvari dosta jeftinije od ostalih, a ako ne dođe paket vrate novce.

 

Malo znači to jeftinije, ako ti nikada ne isporuče, još ako loviš povoljnu kupnju u uskom vremenskom terminu kao što je BF i u kojem imaš i kod drugih povoljne prilike, ali i manju neizvjesnost hoće li ti se pošiljka "zagubiti"... nekoliko puta... uzastopno... tvoj izbor... I Bogu hvala da vrate novce, u protivnom brzo bi zatvorili butigu. Sa Alzom sam čekao mjesec dana, poslali-izgubili; pa opet poslali-izgubili; i na kraju mi sami bez riječi pitanja vratili novce, a ja za iste novce otišao do Švabe i u tjedan dana sve stiglo cakum pakum.

Sad, ljudi tu pričaju da mali paketi iz Alze u pravilu prolaze, IMHO ja to neću provjeravati jer BTW znam nekoliko "pametnijih" načine trošenja mog vremena(aka novca).

Evo i ja čekam pošiljku od Alzashopa.com već mjesec dana. Alza na mail ne odgovara,

jedino mi je Overseas Hrvatska odgovorio da pošiljka nije ušla u zemlju i dao

mi stranicu na kojoj mogu pratititi pošiljku i gdje stoji da je u Beču od 09.10. 2018.g.

Iz Eurodisa također ne odgovaraju. Sve u svemu pušiona od dostave i kontakta s potrošačima.

 

 Jel to svaki put tako ili samo kada ide preko Overseasa? Vidim tamo da ima i za odabrat GLS ili DPD?

12 godina
offline
Alzashop

LP, za vas koji ste kupovali monitore iz alze, jesu li vam slali sa 9 eura postarine ili 26?

Salju sa skupljom ako su itemi teži od 2kg sto monitori jesu, cca 5-8kg je monitor?, ali kad sam ja u njih uzima ima par godina naplatili su mi 9 eura, pa what gives.

Koji je u vas slucaj?

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice