Extreme Digital - iskustva

poruka: 2.395
|
čitano: 973.340
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
sirka666 kaže...
Virty kaže...
kuro kaže...

Ovisi o artiklu, neki su im brutalno jeftiniji... Evo primjer za (odlican) fotoaparat Samsung NX300:

 

Cijena u edigital 2.404 kn, za firme 1.923 kn. Trenutacno akcija poklon bon 125 kn za sljedecu kupovinu. Dostava đabe. Placanje pouzecem. Garancija 2 godine. Sve skupa kosta (ako uracunas i bon) 1.798 kn za kupovinu preko firme.

 

Cijena u prvom sljedecem najjeftinijem ducanu u HR 3.649 kn uz garanciju od 1 godine (cijenu dostave nisam provjeravao).

 

Znaci, za ovaj konkretni slucaj cijena je i vise nego duplo niza, a garancija duplo duza...

Svaka ušteda je super, pogotovo dupla :) 

Nadam se da nećeš morat reklamirat uređaj ako ga kupiš jer im je to izgleda najgori dio priče.

Komunikacija na mađarskom/engleskom/hrvatskom.....pomisliš da je skrivena kamera u igri :)

Gubljenje živaca garantirano, potvrđeno od više ljudi :)

 Oprosti ali za toliku uštedu se definitivno isplati izgubiti živce.

Plus što on planira kupiti preko firme, a obično se ozbiljnije postave kada je firma u pitanju (pričam iz iskustva, mobitel kupljen preko firme kod njih).

Napisao sam da je svaka ušteda super, pogotovo dupla.

Pozdravljam to. Ali ako dođe do reklamacije, tad ti na usta izađe ušteda :)

Ne kažem da ne kupi, ali eto, neka bude spreman :) 

PSN - Muskarcina77
14 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
sirka666 kaže...
Virty kaže...
kuro kaže...

Ovisi o artiklu, neki su im brutalno jeftiniji... Evo primjer za (odlican) fotoaparat Samsung NX300:

 

Cijena u edigital 2.404 kn, za firme 1.923 kn. Trenutacno akcija poklon bon 125 kn za sljedecu kupovinu. Dostava đabe. Placanje pouzecem. Garancija 2 godine. Sve skupa kosta (ako uracunas i bon) 1.798 kn za kupovinu preko firme.

 

Cijena u prvom sljedecem najjeftinijem ducanu u HR 3.649 kn uz garanciju od 1 godine (cijenu dostave nisam provjeravao).

 

Znaci, za ovaj konkretni slucaj cijena je i vise nego duplo niza, a garancija duplo duza...

Svaka ušteda je super, pogotovo dupla :) 

Nadam se da nećeš morat reklamirat uređaj ako ga kupiš jer im je to izgleda najgori dio priče.

Komunikacija na mađarskom/engleskom/hrvatskom.....pomisliš da je skrivena kamera u igri :)

Gubljenje živaca garantirano, potvrđeno od više ljudi :)

 Oprosti ali za toliku uštedu se definitivno isplati izgubiti živce.

Plus što on planira kupiti preko firme, a obično se ozbiljnije postave kada je firma u pitanju (pričam iz iskustva, mobitel kupljen preko firme kod njih).

 To je ovaj fotić? Alza je puno pouzdanija oko reklamacija iako je iz Češke.

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Nije, taj kojeg si poslao je 1 klasu losiji, a cijena kao ovaj u ED...

16 godina
moderator
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
kuro kaže...

Ovisi o artiklu, neki su im brutalno jeftiniji... Evo primjer za (odlican) fotoaparat Samsung NX300:

 

Cijena u edigital 2.404 kn, za firme 1.923 kn. Trenutacno akcija poklon bon 125 kn za sljedecu kupovinu. Dostava đabe. Placanje pouzecem. Garancija 2 godine. Sve skupa kosta (ako uracunas i bon) 1.798 kn za kupovinu preko firme.

 

Cijena u prvom sljedecem najjeftinijem ducanu u HR 3.649 kn uz garanciju od 1 godine (cijenu dostave nisam provjeravao).

 

Znaci, za ovaj konkretni slucaj cijena je i vise nego duplo niza, a garancija duplo duza...

Nisi uzeo u obzir da se radi o zastarjelom fotiću. Dakle, kako se radi o starom fotiću, može se kupiti tek na malom broju mjesta, a razlog visokih cijena u pojedinim trgovinama nije što bi te trgovine same po sebi bile jako skupe, nego jer su ga valjda nabavile dosta rano, po tada aktualnoj (visokoj) cijeni i sad im je problem tu cijenu drastično spustiti, jer bi ga prodale ispod cijene po kojoj su ga kupile. Uspoređivati cijene na temelju takvog komada hardvera nije korektno.

13 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Pozdrav!

Da vas pitam ovak, pošto mi je djevojka uzela mob prošle godine u ED-u, i sada nekad prije par dana lcd na njemu je prestao radit, s tim da prima naredbe preko ekrana i da radi se o mobu Samsung S3. Ali kao što vidim kod njih reklamirat proizvod je koma, da li mogu mob reklamirat u ovlaštenom servise nekakvom, slabo se u to razumijem pošto i nisam imao problema s mobitelima i općenito s reklamacijom. Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Nazovi ovlašteni servis ta samsung mobitele i pitaj

 

mislim da je ovo https://www.smartson.hr/kontakt

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
zole990 kaže...

Pozdrav!

Da vas pitam ovak, pošto mi je djevojka uzela mob prošle godine u ED-u, i sada nekad prije par dana lcd na njemu je prestao radit, s tim da prima naredbe preko ekrana i da radi se o mobu Samsung S3. Ali kao što vidim kod njih reklamirat proizvod je koma, da li mogu mob reklamirat u ovlaštenom servise nekakvom, slabo se u to razumijem pošto i nisam imao problema s mobitelima i općenito s reklamacijom. Hvala 

 

S obzirom na sve šta svi govore o ED-u nemoj imat posla s njima. Šta se Samsunga tiče tip u Samsung brand dućanu u Splitu mi reče da mogu kod njih na servis slobodno donit moj S3 koji je kupljen na Njuškalu kao i bilo koji drugi Samsung uređaj, jedini uvjet je da je kupljen u Hrvatskoj i da imaš račun. Čiča miča gotova priča.

16 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Što se tiče ove cile priče oko Extreme Digitala o kojoj se raspravlja na već bezbroj stranica, tj. da li vrijedi riskirati probleme sa reklamacijom radi niže cijene, rekao bih svim noobovima koji razmišljaju o nabavi hardvera sljedeće - ODHEBITE I EXTREME DIGITAL I SVU OSTALU DOMAĆU HARDWARE MAFIJU i naručite izvana. Vrlo jednostavno (dva klika na netu),  vrlo jeftino i vrlo sigurno.

Jedina iznimka je ako imate vezu pa možete nabaviti hardver preko firme bez PDV-a, u tom slučaju vam je Extreme Digital bez PDV-a vjerovatno najjeftinija opcija worldwide (kad se uzmu u obzir poštarine, potencijalni nameti koje ćete možda platiti, visoka cijena dolara itd.). Ako niste u mogućnosti pljačkati našu državu kao što radi svaki njen stanovnik sa imalo soli u glavi i prilikom da to učini, onda bi vam preporučio da idete na idealo.de (to nije webshop nego pretraživač webshopova kao jeftinije.hr) i kupite šta god vam treba. Zašto ?

1. Cijene u velikim webshopovima u Švabiji su primjetno niže nego i u Extreme Digital-u, a da ne govorimo o ostatku domaće hardware mafije, valjda zato što ih dotira država da bi održala nisku cijenu hardvera u Njemačkoj tako da si ga mogu priuštiti siromašni Njemci koji imaju prosječne plaće nekoliko puta niže nego kod nas. Valjda je zbog toga jer se ne mogu sjetit drugog objašnjenja... 

2. Ako si mislite da ćete biti oderani na poštarini think again. Iz osobnog iskustva znam da se full tower kućište od skoro 20 kg može dostaviti ovamo za 15-30 € iz nekih njihovih webshopova. Šta je najbolje mnogi imaju fiksni per-shipment shipping costs, tako da za 20-30 € možete na kućnu adresu dobiti 1000 ili 2000 € hardvera (pod uvjetom da uzimate iz jednog webshopa) tako da vam poštarina postane relativno zanemariva.

3. Izbor - u ovoj našoj zaostaloj banana zemlji (slobodno se uvrijedite svi nabrijani domoljubi ) izbor hardvera kod naše drage hardware mafije je takav da ja za zadnju konfiguraciju nisam nigdje u cijeloj Hrvatskoj mogao naći ni kućište, ni RAM, ni grafičku, a nisam odabrao neke rijetke i egzotične stvari jer su lako dostupne posvuda u zapadnoj Europi i Americi.

4. U nekim njemačkim dućanima dobijete povrat ili smanjenje poreza. A naši carinici vam ne naplaćuju niti lipe ikakvog nameta jer se paketi iz EU više ni ne gledaju otkad smo konačno ušli u taj fakin EU... Tako da sve u svemu možda dobijete jeftinije nego Švabe.

5. Zašto ne u Engleskoj ili Francuskoj ili drugdje u EU ? Njemačka u većini slučajeva ima najbolje cijene (UK je među najskupljima u EU) i najbolji izbor (osim UK). Zašto ne iz Amerike ? Jer je sad dolar skoro kao euro (7 naprema 7.6 kn), jer je poštarina UŽAS ŽIVI (i praktično nigdje nema flat rate shipping za malu cijenu), i jer možda platite PDV (iako tu ima lijeka, tako da naručite prekog package forwarding kompanije i kažete im da napišu u deklaraciji nešto što je uvjerljivo ali znatno niže cijene, kao recimo procesor 3-4 generacije stariji, jer naši carinici većinom ne otvaraju kutije nego vjeruju napisanom osim ako je očigledno lažno).

6. Što se garancije tiče, nisam upoznat ali moguće je da vam webshop iz Njemačke prizna, možda je to sad obaveza jer smo u EU (znam da ima neka baza sa EU-wide garancijama za neke stvari i ima čak i agencija ovdje kojoj se možete potužiti na takve stvari) a možda to učine čisto jer veliki i ozbiljni više drže do svog ugleda kod mušterija nego do par eura.

A u svakom slučaju ni sa Extreme Digital ni većinom drugih domaćih prodavača hardvera nije sigurno da ćete dobiti reklamaciju kao što vam treba jer su ih većina pizduni prvoklasni, i za Vemil i za HGSpot i za druge sam čuo od mnogih ljudi za probleme sa reklamacijom.

A osim toga Murphyev zakon između ostaloga kaže da će vam bilo koji uređaj najvjerovatnije crknuti tačno kad istekne garancija. Meni je crklo 20-30 komada kompjuterskog hardvera, od toga sam zatražio (i uspješno dobio zamjenu) za možda 2. Zato ako moram uvijek rađe biram nižu cijenu nego garanciju.

Šta reći nakon svega nego Deutschland uber alles i početi pjevati njemačku himnu ?

 
5 2 hvala 2
14 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Super... Da si malo više pročitao temu o naručivanju iz EU pročitao bi kako je CU zavlačio kolegu 70 dana... Tako da....

 

1. Koji su to veliki webshopovi i šalju li u HR? Minimalna plaća u Njemačkoj je 1300€, imaju jeftiniju hranu i ti smatraš da država dotira da bi sirotinja kupovala računala???

2. Jako malo ih dostavlja u HR i ne naručuju svi cijelu konfiguraciju.

3. Ok, kod nas nema svega to se slažem. Može se probati u nekim shopovima dogovoriti, točnije ja znam jedan.

4. Povrat poreza ne možeš dobiti jer smo EU, zapravo sve što ti se može dogoditi je da platiš PDV 25% umjesto njihovog poreza. (EU regulativa)

5. Ako naručiš nešto što se ne prodaje u HR, to kupljeno u FR ili NJ ne možeš sigurno servisirati kod nas. Od kada smo u EU carinici imaju dodatne obveze, ne vjeruju napisanom i otvaraju skoro svejer sada to nije samo HR carina, nego EU carina.

6. EU garancija je mogućnost, ne obveza. Nemoj biti siguran da će ti svaku komponentu uzeti HR servis, a pogotovo neće onaj model koji se ne prodaje u HR.

 

Ti si veliki fan Njemačke ali nažalost nisi upoznat kako stvari funkcioniraju. Zapravo tipičan si Hrvat kojem je sve vani bolje, a kod nas apsolutno ništa ne valja i da stvar bude gora, pun si dezinformacija. Eto i Extreme digital je Mađarski shop, EU, van HR pa pogledaj kakvi su. Ja nisam protiv naručivanja izvana, ali da bi to radio cijena tamo mora biti debelo bolja nego ovdje, što obično i nije. Moraš računati da se to nešto može pokvariti, pa da ih moraš kontakirati, pa zvati stranu državu, pa slati im to o svome troški (a tarife slanja paketa iz HR su užasne), pa trebaš shvatiti da ti državni inspektorat tu ne može pomoći jer nema ovlasti, nego da moraš proučiti zakone te države i tražiti njihove inspektorate... Nije sve crno bijeli, uglavnom je sivo.

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
16 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Eh, a i ti si eto pun dezinformacija i pogrešnog shvaćanja mojih izjava...

 

 

partwish kaže...

Super... Da si malo više pročitao temu o naručivanju iz EU pročitao bi kako je CU zavlačio kolegu 70 dana... Tako da....

 

Actually već sam naručiva iz skoro svakog dijela Europe i svijeta, tako da znam sve o raznim mogućim problemima. I šta oćeš ovdje reći, da postoji jedan webshop koji nije apsolutno svakog kupca na svijetu apsolutno zadovoljio ? Nije moguće !?

Bitan je prosjek i način poslovanja. Ima kod nas puno gorih od toga...

 

 

partwish kaže...

1. Minimalna plaća u Njemačkoj je 1300€, imaju jeftiniju hranu i ti smatraš da država dotira da bi sirotinja kupovala računala???

 

Ajme majko, jesi ti kad čuo za ironiju i sarkazam ?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ironija

 

 

 

partwish kaže...

2. Jako malo ih dostavlja u HR i ne naručuju svi cijelu konfiguraciju.

 

Pa ne bi baš rekao jako malo, po mom istraživanju većina većih webshopova koji se pojavljuju na idealo.de. A ko je reka da moraš naručiva cijelu konfiguraciju ? Samo rekoh da je isplativije ako imaš flat rate shipping uzet više stvari u istom dućanu.

 

 

  

partwish kaže...

3. Ok, kod nas nema svega to se slažem. Može se probati u nekim shopovima dogovoriti, točnije ja znam jedan.

 

Ma nema nigdje svega, ono što hoću reći je da je ponuda tih stvari kod nas stvarno jadna s obzirom da samo preprodaju isto šta se prodaje i vani. Sa mobitelima recimo nije baš tako jer je domaće tržište za to veće, hrvatsko tržište za hardver je jednostavno premaleno. I nema prave konkurencije.

 

 

 

partwish kaže...

4. Povrat poreza ne možeš dobiti jer smo EU, zapravo sve što ti se može dogoditi je da platiš PDV 25% umjesto njihovog poreza. (EU regulativa)

 

 

Ovdje ti ne znaš o čemu govoriš, platiti naš PDV na nešto iz EU nemoš jednostavno nikako jer jednom kad ti Švabo pošalje paket on se više ne dira dok ga ti ne otvoriš kod kuće. Reko mi carinik koji na tome radi da se više uopće ne gledaju paketi iz EU, tako da ti mogu poslati atomsku bombu ako oće slobodno.

Ono što NEKI strani (iz različitih zemalja EU) trgovci nude jeste djelomični povrat poreza ako si u EU ili totalni povrat poreza ako si van EU. Njihovog poreza that is. Ja sam jednom dobio totalni povrat poreza iz UK dok još nismo bili u EU. Naš nisam platio jer su carinici propustili paket.

 

 

 

partwish kaže...

5. Ako naručiš nešto što se ne prodaje u HR, to kupljeno u FR ili NJ ne možeš sigurno servisirati kod nas. Od kada smo u EU carinici imaju dodatne obveze, ne vjeruju napisanom i otvaraju skoro svejer sada to nije samo HR carina, nego EU carina.

 

Rekoh gore kako carina sad funkcionira. Za EU that is. Što se tiče narudžbi van EU ovaj carinik mi reče da su sad kao postrožili kontrole jer je dio carinika oslobođen posla (oni na sadašnjim internim EU granicama) ali narudžbe koje sam ja napravio otkad smo u EU ipak nisu otvarane (istina uglavnom su sve bile manje stvari koliko se sjećam).

Što se tiče servisiranja to znam. Ali možeš zamijeniti defektne stvari unutar određenog roka u nekim webshopovima. A kompjuterski hardver se uglavnom i ne servisira nego baca u smeće i zamjenjuje.

 

 

partwish kaže...

Zapravo tipičan si Hrvat

 

Pa eto actually nisam. Ni jedno ni drugo. Kažu da je pretpostavka majka svih zajeba.

 

 

 

partwish kaže...

Eto i Extreme digital je Mađarski shop

 

Znam to, ali bile su poslovnice ovdje donedavno, i imaju site na hrvatskom, i većina ljudi to računa kao "naš" webshop.

 

 

 

partwish kaže...

Ja nisam protiv naručivanja izvana, ali da bi to radio cijena tamo mora biti debelo bolja nego ovdje, što obično i nije. Moraš računati da se to nešto može pokvariti, pa da ih moraš kontakirati, pa zvati stranu državu, pa slati im to o svome troški (a tarife slanja paketa iz HR su užasne), pa trebaš shvatiti da ti državni inspektorat tu ne može pomoći jer nema ovlasti, nego da moraš proučiti zakone te države i tražiti njihove inspektorate... Nije sve crno bijeli, uglavnom je sivo.

 

Slažem se uglavnom sa ovim dijelom, ali i odi imaš dezinformacija. Ka prvo imaš agenciju u Hrvatskoj za zaštitu potrošača koji kupuju iz drugih zemalja EU pa se teoretski moš potužit njima. Iako ja ne bi pišljivog boba dao ni za njih ni za strane agencije za zaštitu potrošača. Moraš sam sebe štitit i to je to.

Da su tarife slanja nečega nazad užasne, jesu. I zato ja nisam nikad to uradio. Ali nekad se može dobiti refund bez slanja nazad, ako se malo svađaš i prijetiš (to jesam učinio). Pogotovo ako moš poslat nekakve slike kao dokaz. Ako ne trebaš to uzet u obzir. Po meni ako je razlika u cijeni značajna (a obično je) isplati se riskirati vrlo malu šansu da će nešto crknuti unutar garancijskog roka. I da ćeš u tom slučaju uspjeti od domaćeg dućana dobiti ispravnu brand new zamjenu, što nije nimalo sigurno čak i kad imaš garanciju.

 

 

P.S.

Jedan mali dodatak - sjetio sam se da jesam naručivao jednu stvar iz US otkad smo u EU koja je bila iznad granice za nabijanje nameta i nisu mi opalili nikakav namet (ni carinu ni PDV), što znači da ipak ne pregledaju baš svaki paket izvan EU.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 12:10 (Enkidu).
14 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Ajmo redom:

 

Kažeš da ne možeš platiti naš PDV jer švabo šalje, carina ne otvara... Da, samo problem je što su oni dužni naplatiti Hrvatsku stopu PDV-a. Odi recimo na Amazon ili alza shop (preporučujem alza shop zbog jednostavnosti) i onda mijenjaj zemlje pa ćeš vidjeti kako se mijenja i cijena proizvoda i to u samom webshopu. A povrat poreza ne možeš dobiti jer smo EU, jedino preko firme. Za otvaranje paketa sam i mislio na pakete van EU. Agencije za zaštitiu potrošača u HR ne mogu napraviti ništa konkretno. Mogu ti dati savjete, mogu ti reći kome da se obratiš, ali ne mogu te pravno zastupati. Moraš sam prolaziti kroz birokraciju svake pojedine zemlje, na njihovom jeziku, naravno. Prema direktivi EU imaš pravo 14 dana od dana kada ti je roba stigla, tu istu robu vratiti onakvu kakva je stigla. E sad, ako grafička crkne nakon 20 dana, ne moraju ti ju zamijeniti odmah, ide na servis... Nemoj me krivo shvatiti, ali nisi informiran. Nije sve tako jednostavno kako mnogi misle, iako bi trebalo biti jer smo kao jedinstveno tržište.

 

 

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 14:43 (partwish).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
partwish kaže...

Kažeš da ne možeš platiti naš PDV jer švabo šalje, carina ne otvara... Da, samo problem je što su oni dužni naplatiti Hrvatsku stopu PDV-a. 

 

Kako se implementiraju EU regule i koliko se uopće poznaju ovisi od dućana do dućana. Evo jedan njemački webshop koji sam jutros gleda (možda je bio Computer Universe, nisam siguran) naplaćuje nekim zemljama sniženu stopu (u odnosu na njemačkih 19%) a zemljama koje nisu na listi (kao što je Hrvatska) naplaćuje njemačku stopu (dakle 19%).

14 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Enkidu kaže...
partwish kaže...

Kažeš da ne možeš platiti naš PDV jer švabo šalje, carina ne otvara... Da, samo problem je što su oni dužni naplatiti Hrvatsku stopu PDV-a. 

 

Kako se implementiraju EU regule i koliko se uopće poznaju ovisi od dućana do dućana. Evo jedan njemački webshop koji sam jutros gleda (možda je bio Computer Universe, nisam siguran) naplaćuje nekim zemljama sniženu stopu (u odnosu na njemačkih 19%) a zemljama koje nisu na listi (kao što je Hrvatska) naplaćuje njemačku stopu (dakle 19%).

 Oni mogu na kratko ignorirati to jer HR još nisu uvrstili kao članicu EU, ali doći će ih to glave. Evo ti primjer sa CU.

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Nisi uzeo u obzir da se radi o zastarjelom fotiću. Dakle, kako se radi o starom fotiću, može se kupiti tek na malom broju mjesta, a razlog visokih cijena u pojedinim trgovinama nije što bi te trgovine same po sebi bile jako skupe, nego jer su ga valjda nabavile dosta rano, po tada aktualnoj (visokoj) cijeni i sad im je problem tu cijenu drastično spustiti, jer bi ga prodale ispod cijene po kojoj su ga kupile. Uspoređivati cijene na temelju takvog komada hardvera nije korektno.

 

Taj model je nabava.net pronasla u 7 trgovina, pa nije istina da ga ima u malo trgovina, pogledaj bilo koji model ozbiljnijeg fotoaprata, malo kojeg ima u vise trgovina. Eto model Sony a6000 koji je trenutacno najbolji/najpopularniji u svojoj klasi ima u 6 trgovina.

 

Nije zastarjel jer se jos nije pojavio u prodaji noviji model. NX500 je tek izasao i jos ga nema nigdje za kupiti, a i vecina firmi prodaje novi+stari model istovremeno duze vrijeme. A sve i da si u pravu, cijena je cijena, kako ostali ne mogu smanjiti cijenu? Odgovor lezi u marzi - ili trgovine ili (vjerojatnije) HR distributer sebi u djep trpa ogromne novce jer im je tvornica smanjila cijenu, a oni to nisu prenijeli na svoje cijene.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 23:32 (kuro).
16 godina
moderator
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
kuro kaže...

Taj model je nabava.net pronasla u 7 trgovina, pa nije istina da ga ima u malo trgovina, pogledaj bilo koji model ozbiljnijeg fotoaprata, malo kojeg ima u vise trgovina.

Malo si se zaletio i preračunao. Recimo Svijet medija nema taj model u ponudi s tim kit objektivom, nego s dva kit-objektiva (pa je i jasno zbog čega je cijena osjetno viša), u HG spotu i Se-marku piše 18-200 pa se isto valjda radi o ta dva kit objektiva. Zapravo i M-Computers prodaje paket s dva objektiva - loše su napisali naziv proizvoda, no u opisu ti piše +EX-T50200CSB, a to je tele-objektiv 50-200mm.

 

I onda ćeš reći - gle kolko su ti dućani skuplji, a radi se o različitim objektivima koji se prodaju uz aparat! Primijeti i da ti dućani u ponudi uopće nemaju aparat samo s 18-55 objektivom kao u ED - vjerojatno su njih prodali, a ovi s dva kit objektiva su im ostali, ili je to možda nova pošiljka gdje Samsung gura stare fotiće u paketu s dodatnim teleobjektivom da ih se riješi (isto npr. radi i Sony pred kraj prodaje nekih modela).

 

kuro kaže...

Eto model Sony a6000 koji je trenutacno najbolji/najpopularniji u svojoj klasi ima u 6 trgovina.

Iako je još uvijek aktualan, A6000 je model na odlasku - očekujem da će ove godine izaći A6100, isto kao što je pred izvjesno vrijeme A5100 zamijenio A5000. I pazi sad stvar - A6000 se na tržištu pojavio godinu dana nakon NX300!

 

Kad već spominješ A6000, jesi pogledao njegovu cijenu? U ED je "čak" 28 kuna jeftiniji nego u Svijetu medija. Zašto recimo nisi njega uzeo kao primjer uštede, a ne zastarjeli NX300?

 

kuro kaže...

Nije zastarjel jer se jos nije pojavio u prodaji noviji model.

Riječ je o aparatu s početka 2013. godine i pitanje je proizvodi li se još uvijek. I usporedi.hr ga stavlja u zastarjele fotiće. To što još nema zamjene za njega ne znači da nije star i zastario.  I Samsung ga je inače počeo sad pakirati s kompaktnijim 20-50 objektivom, a ED prodaje staru verziju paketa.

 

kuro kaže...

A sve i da si u pravu, cijena je cijena, kako ostali ne mogu smanjiti cijenu? Odgovor lezi u marzi - ili trgovine ili (vjerojatnije) HR distributer sebi u djep trpa ogromne novce jer im je tvornica smanjila cijenu, a oni to nisu prenijeli na svoje cijene.

Jedan odgovor sam ti dao u prošloj poruci - ako su im to komadi koje su prije kupili i imaju na lageru, onda će velikim smanjenjem cijene biti na gubitku.

 

Drugi odgovor u ovoj - uspoređivao si kruške i jabuke, uspoređivao si aparate s 18-55 kit objektivom i aparate s dva kit objektiva i onda se čudiš što su ovi drugi toliko skuplji.

 

 

Uglavnom, ako netko hoće kupiti 2+ godine stari "novi" fotić, da - taj fotić mu može biti dobar deal. Samo mora biti svjestan što kupuje i zbog čega je cijena takva kakva je. Usput rečeno, na Samsungovoj stranici aparat s 18-55 objektivom je na sniženju i prodaje se za 500 USD - na sniženju je očito zato što Samsung sad NX300 nudi i s dosta kompaktnijim 20-50mm objektivom (koji nije na sniženju i košta 750 USD). Znači, umjesto da obnove preko dvije godine stari model, samo ga prepakiravaju s drugim objektivima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 1:05 (mbaksa).
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Malo si se zaletio i preračunao. Recimo Svijet medija nema taj model u ponudi s tim kit objektivom, nego s dva kit-objektiva (pa je i jasno zbog čega je cijena osjetno viša), u HG spotu i Se-marku piše 18-200 pa se isto valjda radi o ta dva kit objektiva. Zapravo i M-Computers prodaje paket s dva objektiva - loše su napisali naziv proizvoda, no u opisu ti piše +EX-T50200CSB, a to je tele-objektiv 50-200mm.

LOL pa te kitove prodaju po cijeni od 4.600 kn, naspram 1.798 kn koliko prodaje ED svoj kit bez tog drugog objektiva. Uzmi kalkulator u ruke i izracunaj si razliku... no comment.

 

Iako je još uvijek aktualan, A6000 je model na odlasku - očekujem da će ove godine izaći A6100, isto kao što je pred izvjesno vrijeme A5100 zamijenio A5000. I pazi sad stvar - A6000 se na tržištu pojavio godinu dana nakon NX300!

Ja ocekujem da ce za 2 godine izaci a6200 tako da je a6100 vec na odlasku iako se jos nije ni pojavio:) Krasna logika...

 

Kad već spominješ A6000, jesi pogledao njegovu cijenu? U ED je "čak" 28 kuna jeftiniji nego u Svijetu medija. Zašto recimo nisi njega uzeo kao primjer uštede, a ne zastarjeli NX300?

Da, vidio sam cijenu, nisam ga kupio samo zato jer je skup... u svim trgovinama, cak i u ED. Nisam ni rekao da je ED opcenito jeftiniji od drugih trgovina, nego da je u nekim stvarima drasticno jeftiniji. Pa tako, ako kupujes nesto i spreman si na kompromise oko odabranog modela, mozes znacajno ustedjeti. Npr. ja sam ovaj fotoaprat uzeo samo jer je drasticno jeftiniji.

Riječ je o aparatu s početka 2013. godine i pitanje je proizvodi li se još uvijek. I usporedi.hr ga stavlja u zastarjele fotiće. To što još nema zamjene za njega ne znači da nije star i zastario.  I Samsung ga je inače počeo sad pakirati s kompaktnijim 20-50 objektivom, a ED prodaje staru verziju paketa.

Cijena i jeste pala jer je najavljen noviji model, pa zato ga i kupujem, ali to ne mjenja cinjenicu da nas HR trgovine pljackaju. Taj objektiv kojeg spominjes je inferiorniji od 18-55... nema niti OIS, a jedina prednost mu je sto je kompaktniji. Ako ga kupujes solo, cijena mu je *niza* od 18-55, proguglaj malo da ti ne moram crtat.

 

Drugi odgovor u ovoj - uspoređivao si kruške i jabuke, uspoređivao si aparate s 18-55 kit objektivom i aparate s dva kit objektiva i onda se čudiš što su ovi drugi toliko skuplji.

Nije istina, da sam usporedjivao ovo sto ti kazes razlika u cijeni bi bila 1.798 kn vs. 4.600 kn :) Ja sam usporedjivao iste pakete, razlika u cijeni je 1.798 kn vs. 3.649 kn.

 

Uglavnom, ako netko hoće kupiti 2+ godine stari "novi" fotić, da - taj fotić mu može biti dobar deal. Samo mora biti svjestan što kupuje i zbog čega je cijena takva kakva je. Usput rečeno, na Samsungovoj stranici aparat s 18-55 objektivom je na sniženju i prodaje se za 500 USD - na sniženju je očito zato što Samsung sad NX300 nudi i s dosta kompaktnijim 20-50mm objektivom (koji nije na sniženju i košta 750 USD). Znači, umjesto da obnove preko dvije godine stari model, samo ga prepakiravaju s drugim objektivima.

Evo ti sluzbeni popis aktualnih fotoaparata: http://www.samsung.com/hr/consumer/cameras-camcorders/smart-cameras

Dakle, aktualni model je NX300 i sluzbeno dolazi u kitu s 18-55. Sve osim toga je nekakvo igranje distributera/trgovina/mozda cak i tvornice s pakiranjem ekstra objektiva. Takodjer, vidi mozda najjacu web trgovinu fotoaparata u svijetu:

http://www.bhphotovideo.com/c/search?Ntt=samsung+nx+300&N=0&InitialSearch=yes&sts=ma&Top+Nav-Search=

Jedini/sluzbeni/aktualni kit je 18-55. Zasto? Zato jer je Samsung tako odlucio i zbog toga ovaj model i jeste dobar izbor + 20-50mm ima losije karakteristike i sto je najbitnije nema stabilizaciju

 

Ne kuzim kako ti nije jasno sto zelim reci, a to je da su neki proizvodi kod ED drasticno jeftiniji i tu je jedino objasnjenje da nas HR distributeri/trgovine deru jer im je tvornica smanjila cijene, a oni to nisu prenijeli na potrosace. Drugim rijecima marza im vjerojatno varira 15-80%. Dao sam jedan konkretni primjer kao dokaz, a primjera mozes pronaci jos dosta. Pogledaj npr. cijenu odlicnog fotoaparata u svojoj klasi Pentax K-50. Potpuno ista prica ako usporedis cijene i trajanje garancije na ED i u HR trgovinama -- PLJAČKAAAAAA

 

 

Inace, ovo je moj EOD oko ove teme, ali slobodno ti napravi reply jer mozda netko drugi ima nesto za reci

 

Disklejmer: sve cijene koje sam naveo su za firmu jer ja tako kupujem. Zbog toga su ED cijene umanjene za PDV. Takodjer, ED daje bon za sljedecu kupovinu u vrijednosti od 125 kn, za taj iznos sam takodjer odbio ED cijene. Za dobiti cijene za fizicke osobe dodajte PDV na ED cijene. Takodjer, ako vam se ne svidja sto sam odbio iznos bona, dodajte i njega na cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 13:33 (kuro).
16 godina
moderator
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Ovako stoje stvari. Dio dućana (i to koliko vidim radi se o onim većim) prodaje isključivo kitove s dva objektiva po, jasno, visokoj cijeni (onoj inicijalnoj) i u ponudi nema kitove samo s jednim objektivom. Zašto? To bi trebao pitati njih, ali bih se kladio da je razlog tome što ne žele naručivati stari i zastarjeli model fotoaparata s početka 2013., nego će radije pričekati novi model. Tim više što kad bi ga naručili po toj novoj sniženoj cijeni, ovi kitovi s dva objektiva bi ispali debelo preskupi - što si i sam primijetio!

 

U par manjih dućana (ako gledaš Nabavu.net - doslovce par, odnosno dva) nisu prodali ranije kupljene kitove s 18-55 objektivom pa ih zato imaju po onoj staroj, visokoj cijeni. Zato tako velika razlika u cijeni. Ako snize cijenu, onda su na gubitku, ne?

 

Extreme Digital je očito uspio nabaviti te fotoaparate sa sniženom nabavnom cijenom (lijepo vidiš na Samsungovoj stranici da je kit s 18-55 objektivom snižen za 250 dolara, sa 750 na 500!), pa ih zato može nuditi po tako niskoj cijeni u odnosu na tih par dućana.

 

Lijepo je što je ED uspio pribaviti te fotoaparate sa sniženom cijenom. Ništa ja ne kažem za to. Kažem samo da na temelju tog jednog starog modela kojeg su uspjeli nabaviti po 35% ili koliko već sniženoj nabavnoj cijeni, a kojeg drugi dućani više ni ne naručuju (niti im to ne pada na pamet jer je riječ o više od dvije godine starom modelu), ne možeš graditi tezu o "neki[m] brutalno jeftinijim" artiklima ili apsurdnoj tezi o maržama od 15-80%. Nek po toliko sniženoj cijeni umjesto više od dvije godine starog modela nabave još uvijek aktualni Sony A6000, a ne da su svega nekoliko desetaka kuna jeftiniji od konkurencije. 

12 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Prekjučer sam si naručio jednu komponentu preko virmanskog plaćanja i ubrzo nakon toga sam dobio e-mail: potvrda narudžbe no tamo ne piše ni broj njihovog žiro računa na koji bih uplatio pare ni procedura šta trebam radit itd... pa vas eto pitam koja je procedura???

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 21:03 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Evo jučer mi je stigao e-mail: narudžba čeka na uplatu i preko virmana sam im uplatio pare ali još nisam dobio nikakav odgovorda su dobili i kad misle poslati, valjda će do utorka biti nešta . I pročitao sam kod nekih korisnika da shop navodno nabavlja lošije primjerke komponenata što je i razlog zašto se toliko kvare , nadam se da to nije istina i pouzdam se u europsku zaštitu potrošaća .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 19:39 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Shockwave kaže...

Evo jučer mi je stigao e-mail: narudžba čeka na uplatu i preko virmana sam im uplatio pare ali još nisam dobio nikakav odgovorda su dobili i kad misle poslati, valjda će do utorka biti nešta . I pročitao sam kod nekih korisnika da shop navodno nabavlja lošije primjerke komponenata što je i razlog zašto se toliko kvare , nadam se da to nije istina i pouzdam se u europsku zaštitu potrošaća .

 Nevjerujem... 

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
16 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Poslao sam mail Fototeh-u u vezi garancije na Nikon jer na žalost DSLR kitovi su masno jeftiniji nego bilo gdje drugdje.
Netko je pitao za Logitech G502 miš. Mislim da je to poprilično sigurno jer će Logitech support sve riješiti. Bitno je samo imati račun kao dokaz o kupnji.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2015 21:54 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Htio bih sljedeci tjedan naruciti graficku posto je jeftina, vidio sam da imaju opcije:

Dostupne opcije za plaćanje su transakcijom (netbanking) i pouzećem u gotovini.


Sad se mislim, koliko im treba da to stigne, ako narucim u srijedu popodne, nece sigurno prije ponedjeljka? Kakva je komunikacija, dali te obavijeste ili se overseas samo stvori pred tvojim vratima?
Sto ako me nebude bilo kuci?? Kakva su iskustva :/

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Samo se stvore pred kućom, ako te nema doma slijedi tužba nadležnom sudu.

Posao oslobađa.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Eto mogu reč smeče od dučana, ne kupujte ni za živu glavu... 10 dana čekam još nije došlo.. prije dodje iz kine... iz UK paket mi dodje 4-5 dana.

Opet me udarilo u glavu, a rekao sam par puta.... ne kupuj od balkanskog šljama zajebače te... I sad se ja natezi ko majmun s advokatom i pisi prituzbu za 800 kuna.. mater balkansku.. smeče...

Niti promjene na stranici ništa niko ne odgovara... uplačeno isti tren preko ebankinga..

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 22:40 (Zver).
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Zver kaže...

Eto mogu reč smeče od dučana, ne kupujte ni za živu glavu... 10 dana čekam još nije došlo.. prije dodje iz kine... iz UK paket mi dodje 4-5 dana.

Opet me udarilo u glavu, a rekao sam par puta.... ne kupuj od balkanskog šljama zajebače te... I sad se ja natezi ko majmun s advokatom i pisi prituzbu za 800 kuna.. mater balkansku.. smeče...

Niti promjene na stranici ništa niko ne odgovara... uplačeno isti tren preko ebankinga..

 Oni su Mađari.

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
13 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
partwish kaže...

 

 Oni su Mađari.

 U pravu jesi.. ali opet smeče od dučana. Ali opet ja budala. Mislim si ajde neda mi se u grad a i godišnji blizu da to upiknem pa eto... Budala eto .. zbog 10 kuna..

Neče više, kad nekaj trebam pići u grad, keš van i odma nosiš doma i miran si...

8 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Pozdrav!

Mislim kupiti GoPro Hero4 Black Adventure kameru preko Extreme  Digitala jer su 600-injak kn jeftiniji od ostalih, pa me  zanima je li to pametno, ima li netko kakvih (negativnih) iskustava.

 

Zahvaljujem na odgovorima!

 
2 3 hvala 1
13 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Pa procitaj malo u temi. Nije tema napravljena samo da bi ti postavia pitanje.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
mamina kaže...

Pozdrav!

Mislim kupiti GoPro Hero4 Black Adventure kameru preko Extreme  Digitala jer su 600-injak kn jeftiniji od ostalih, pa me  zanima je li to pametno, ima li netko kakvih (negativnih) iskustava.

 

Zahvaljujem na odgovorima!

 Nema sve 5, barem kod mene ;)

Posao oslobađa.
12 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Niti slučajno kupovati kod njih !!

 

Kupio sam hard disk koji je bio u paketu lijepo zapakiranom ! Stigli su za 3 dana ja happy prošao jeftino,...

Eh sad slijedi ono najgore ! Hard disk je bio u otvorenoj statičkoj vrečici no dobro vidim nov je  i ne obazirem

se. Kad sam ga isprobao vidim da je neispravan. Ništa zovem ja njih da dođu po hard, jer je neispravan,...

Čekao sam skoro tri tjedna kontaktirao ih preko maila, telefona, razgovarao po nekoliko

puta sa nekim mađarem te jednom curom.... Došli ovi iz overseasa napokon te preuzeli disk. Nakon toga čekam 11 dana i stiže

disk natrag u zapakiranoj vrečici. Unutra isti disk oštečen sa njihovim slikama. Namjerno su ga oštetili i to sve lijepo uslikali

tako da više nemam garanciju,... Hahaha pa sad Vi ljudi kupujte od njih !! Eh da telefonski broj 01 8000 222 im više ne šljaka

sad sam ih upravo probao dobiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 13:42 (Mustangx10).
 
6 0 hvala 4
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice