Extreme Digital - iskustva

poruka: 2.395
|
čitano: 973.478
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Bez obzira na najniže cijene u ED, garanciju kao da nisi dobio kad je trebaš upotrijebit,a to su pokazali i primjeri u ovoj temi, rijetko tko je uspio iskoristit garanciju, a bome se i onda natezalo i čekalo mjesecima...

Ja do sad nisam ni jednom trebao reklamirat. Hvala bogu.

A i primjeri pokazauju da su doslovce komponente ili neka druga el. stvar koja se kod njih uzme krepale u najkraćemo mogućem roku, što fakat možemo protumačit da se radi o nekako ''škart'' robi.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

mali update na moje iskustvo , doslo upravo novo kuciste , prvo sta vidim kad ga je spustio iz kombija je da je opet osteceno , pitam ga da koji bog izvode , kaze on ko i prosli put "osigurano je sve , kontaktirajte trgovinu ak je nekaj osteceno" , i nezz dal je bas slucajnost il necija ljubomora il nest trece al "cudom" opet rupa na kutiji s strane kucista gdi je plasticna stranica , poslikam prvo sve , i idem otvarat kutiju vec s grcem u zelucu al bozjim cudom , kuciste prezivilo ovaj put , osobno , mislim da i razlika od 500kn iduci put me nece uspjet natjerat da ista narucim od njih vise , moram priznat gospodin Attila je bio vrlo korektan da se to brzo rijesi (nakon sta sam ga uspio dobit na telefon) , al eto , UPS dostavlja pakete iz skladista njihovog do nas , i onda Overseas salje po Hrvatskoj dalje , bar mi je tak dostavljac reko , tak da ono , ko planira narucivat nesto , sretno mu bilo , al mene nece vise vidjet

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 10:59 (tino13).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Dali ima netko kontakt za njih, zovem na +385 1 8000 222 govori mi da biram broj koji se ne koristi

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

uzeo bi xbox one preko njih ali sve sam nešto da ili ne... nije ni da imam priblizno dobru ponudu u hr, kao nit znam di ga mogu uzet :D

9 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Znam da je OFF, ali bilo mi je zanimljivo, pa da podijelim. Reklama sa bannera, poprilično jeftine cijene, pa navalite ljudi. :D  

 

P.S Nije im prvi puta, često znam vidjeti te njihove reklame na bannerima sa cijenama koje nemaju smisla. Očito im se nešto pobrka. :D

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Koliko je po vama pametno uzimat SSD u edigitalu? 850 evo im je 755kn sa 5 god garancije. Idući najjeftiniji od ovih poznatijih dućana je prosat sa 836kn i telebit sa 876kn. Da li bi se u slučaju kvara ssd mogao direktno reklamirati samsungu negdje u hrvatskoj?

 

EDIT: i kolika je šansa da oni prodaju refurbished ssdove s obzirom da su im cijene dosta niže?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2015 12:58 (Griz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

jednom u edigital i nikad više, just sayin

8 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Ukratko, narucio sam procesor za 1900kn 17.10(Subota) u ponedjeljak su obradili zahtjev u utorak poslali i u cetvrtak je stigao. Nisam ga jos sprobao ali me ne brine kad imam 3 godine garancije na njega. Kutija je dosla omotana ko da prenose atomsku bombu, sa 4 sloja one folije s mjehuricima. Sada narucujem napajanje pa cu reci kako je proslo.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Sritno ti bilo

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Narucio sam 7 komponenti iz Edigitala 18.10.2015, danas 8. dan 26.10.2015 jos nisu ni poslali niti sta javljaju.

Zovem ih i nitko se ne javlja.

Mislim da cu naruciti negdje drugdje tipa Alza.cz jer dostave u roku 3-4 dana. Dio komponenti sam od njih vec preuzeo a iz Edigitala sam cisto narucio zbog garancije, jer ako nesto nije uredu da ne moram slati cesima :D

A Edigital kad posalje pravit cu se blesav kao oni ^^

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Zbog garancije u Edigitala kažeš a ja te pitam "koje garancije" pa oni i stvaraju probleme prilikom reklamacija.

Pročitaj nekoliko stranica unazad pa ćeš vidit šta su ljudi sve doživili od njih.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Moje nedavno i prvo iskustvo s edigitalom:

 

Sestr naručila tablet za kćerkicu (neki jeftini kinez da može gledat crtiće na YT), od narudžbe do dostave prošlo je više od tjedan dana

 

Dostavljeni tablet bio je KORIŠTEN, to sam shvatio odmah nakon otvaranja pokloopca - zaslon pun ogrebotina, na poleđini urezi i ogrebotine, masnoća, sa strane plastika i tipke isfucane tipa najmanje jedna godina aktivnog korištenja....

 

Poslao mail i zatražio povrat novca, nakon par dana su odgovorili, ispričali se i rekli da će vratiti novac a po tablet poslati kurira. Za par dana stiže kurir i predajem mu tablet. Novac još nije sjeo, prošlo je već nekoliko dana. Nadam se da neće biti problema i oko tog povrata.

 

Pitanje je kako jedna firma može prodati korišteni tablet, vidljivo korišten? Vjerojatno su išli na foru ako prođe - prođe. Nigdje na web stranicama nije pisalo nešto tipa "refurbished" ili sl.

Moj PC  
7 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Sto se tice garancije... kolega je CPU reklamirao i dali su mu odma drugi bez cekanja ikakvog servisa. A CPU je on smrdao overclockanjem ^^

Vec sam narucivao od njih i uvjek je doslo u roku od 1 tjedan i bilo je dosta ok zapakirano, bez ostecenih i otvaranih kutija, tj. tvornicki zapakirano.

 

Uspio sam ih kontaktirati maloprije i kazu da su poslali paket i da mogu ocekivati dostavu sutra.

Ipak su puno jeftiniji, a ako sta nebude valjalo placam pouzecem pa nemoram primiti pokidane komponente.

 

Npr. kod njih je Asus Strix GTX970 DC2OC 2900kn dok je kod svih drugih preko 3200kn pa cak i do 3600kn

12 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Mislim naručiti kod njih logitech z623 zvucnike jer su dosta jeftiniji nego u drugim dućanima jel zna neko koliko dugo se treba čekati da dođu?
Slao sam par mailova ali niko ne odgovara.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 9:09 (Ivsa_Cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Ja sam svoje Z906 čekao 10 dana.. To je bilo prije nekih 2 mjeseca od kad sam ih kupio.

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
9 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

u nekoliko navrata sam kupio od njih mobitele i druge stvari i sve je bilo u redu... isporučeno bilo između 10-15 dana... istina sporo ali takav je sistem kod njih... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
drexcya kaže...

Moje nedavno i prvo iskustvo s edigitalom:

 

Sestra naručila tablet za kćerkicu (neki jeftini kinez da može gledat crtiće na YT), od narudžbe do dostave prošlo je više od tjedan dana

 

Dostavljeni tablet bio je KORIŠTEN, to sam shvatio odmah nakon otvaranja pokloopca - zaslon pun ogrebotina, na poleđini urezi i ogrebotine, masnoća, sa strane plastika i tipke isfucane tipa najmanje jedna godina aktivnog korištenja.... Crni punjač neke druge marke, a bijeli USB kabal također neke druge marke.

 

Poslao mail i zatražio povrat novca, nakon par dana su odgovorili, ispričali se i rekli da će vratiti novac a po tablet poslati kurira. Za par dana stiže kurir i predajem mu tablet. Novac još nije sjeo, prošlo je već nekoliko dana. Nadam se da neće biti problema i oko tog povrata.

 

Pitanje je kako jedna firma može prodati korišteni tablet, vidljivo korišten? Vjerojatno su išli na foru ako prođe - prođe. Nigdje na web stranicama nije pisalo nešto tipa "refurbished" ili sl.

Nastavak sage... Na mail se nisu javljali, a na kontakt telefon je nemoguće dobiti ikoga (samo užasno snimljenu automatsku poruku, zvuk kao da je snimano na walkmanu, ne shvaćam kako jedna "ozbiljna" tvrtka uopće može imati tako nešto).

 

Poslali smo još nekoliko mailova s upitima, sad već pomalo ljuti, i napokon dobili odgovor: "Vaš uređaj je zaprimljen tad-i-tad u taj-i-taj servis, biti će spreman tad-i-tad". Slijedi objašnjavanje da uređaj ne ide na servis, nego smo zatražili povrat novca (usput poslali dokaz odnosno prepisku mailovima da je i odobren). Sad čekamo da proradi komunkacija unutar kompanije, pa će valjda i taj novac sjesti na račun.

 

Da nismo "gnjavili" s mailovima, čisto sumnjam da bi novac i uplatili (iako i na to još uvijek čekamo).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
gionfy kaže...

evo mog iskustva. Narucio sam tablet došao je i radio da i ne 20 minuta, nakon toga ne podize se sustav, piše android i to je to. Pošaljem mail extreme dig. i pošalju oni  ovesses po tablet. Nako 7 dana vrati nazad, se piše nešto na mađarskom  i neke slike koje uopće nisu od tableta ali vidi se oštečenje. Zovem broj na stranici ali to je samo govorni aparat, poslao sam 20 mailova ništa, i nakon 15 dana dobijem odgovor na mail da sam dao naovlaštenom servisu tablet na popravak i da sam izgubio garanciju. Poslao sam mail u ministarstvo gospodarstva- zaštita potrošača i odgovorili su da na extreme imaju jako puno pritužbi i poslao sam preko njih u europski potrošački centar madžarska prizužbu pa ćemo vidjeti

 evo nastavka

dobio sam odgovor od naseg ministarstva. Znači extreme tvrdi da je tablet otvaran i pokušao se popraviti i da zato ne priznaju garanciju. To je potvrdio njihov stručnjak. Sada da ja bi  trebao nabaviti nalaz stručnjaka i poslati njima, ali ovi iz ministarstva mi govore da bez obzira da li nabavim nalaz stručnjaka extreme ce tražiti da idemo na sud. Evo toliko o garanciji možeš si  obrisati d..

Znači u biti mogu se izvući na tu foru i ne briga ih. A u ministarstvu su mi rekli da ima jako puno  pritužbi na njih. Zato izbjegavaj u širokom luku

13 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
gionfy kaže...
gionfy kaže...

evo mog iskustva. Narucio sam tablet došao je i radio da i ne 20 minuta, nakon toga ne podize se sustav, piše android i to je to. Pošaljem mail extreme dig. i pošalju oni  ovesses po tablet. Nako 7 dana vrati nazad, se piše nešto na mađarskom  i neke slike koje uopće nisu od tableta ali vidi se oštečenje. Zovem broj na stranici ali to je samo govorni aparat, poslao sam 20 mailova ništa, i nakon 15 dana dobijem odgovor na mail da sam dao naovlaštenom servisu tablet na popravak i da sam izgubio garanciju. Poslao sam mail u ministarstvo gospodarstva- zaštita potrošača i odgovorili su da na extreme imaju jako puno pritužbi i poslao sam preko njih u europski potrošački centar madžarska prizužbu pa ćemo vidjeti

 evo nastavka

dobio sam odgovor od naseg ministarstva. Znači extreme tvrdi da je tablet otvaran i pokušao se popraviti i da zato ne priznaju garanciju. To je potvrdio njihov stručnjak. Sada da ja bi  trebao nabaviti nalaz stručnjaka i poslati njima, ali ovi iz ministarstva mi govore da bez obzira da li nabavim nalaz stručnjaka extreme ce tražiti da idemo na sud. Evo toliko o garanciji možeš si  obrisati d..

Znači u biti mogu se izvući na tu foru i ne briga ih. A u ministarstvu su mi rekli da ima jako puno  pritužbi na njih. Zato izbjegavaj u širokom luku

Istu stvar ja imam s mobitelom samo je u pitanju Agramservis! Proklete pederčine!

Isto čekam odgovor iz ministarstva, al izgleda da neće biti ništa od toga...

10 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

drugi put, pogledajte paket, otvorite i ako ne valja vratite odma kuriru

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Mislim meni nije jasno da nakon toliko negativnih stvari zbog par sto kuna vi i dalje kupujete tamo. Napisali smo već 100 puta da bježite dalje, da ne znaju što rade, da se sporazumiju na mađarskom i da im je proces vraćanja ili novaca ili robe i popravka na razini blagoretardiranih petogodišnjaka....ali vi i dalje rokajte...sami ste si krivi što drugo reći.

 

Vidim da ima i nekih (valjda dvoje ljudi ukupno) koji su kupovali i li kupuju kod njih još uvijek i nisu imali problema, e pa dragi moji i čorava kokoš zrno ubode...al doćekat će vas jendom neko sra*** pa ćete sve to naplatit jer ste mislili neće se meni to dogodit oni ne znaju kaj pričaju, meni je super.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
drexcya kaže...
drexcya kaže...

Moje nedavno i prvo iskustvo s edigitalom:

 

Sestra naručila tablet za kćerkicu (neki jeftini kinez da može gledat crtiće na YT), od narudžbe do dostave prošlo je više od tjedan dana

 

Dostavljeni tablet bio je KORIŠTEN, to sam shvatio odmah nakon otvaranja pokloopca - zaslon pun ogrebotina, na poleđini urezi i ogrebotine, masnoća, sa strane plastika i tipke isfucane tipa najmanje jedna godina aktivnog korištenja.... Crni punjač neke druge marke, a bijeli USB kabal također neke druge marke.

 

Poslao mail i zatražio povrat novca, nakon par dana su odgovorili, ispričali se i rekli da će vratiti novac a po tablet poslati kurira. Za par dana stiže kurir i predajem mu tablet. Novac još nije sjeo, prošlo je već nekoliko dana. Nadam se da neće biti problema i oko tog povrata.

 

Pitanje je kako jedna firma može prodati korišteni tablet, vidljivo korišten? Vjerojatno su išli na foru ako prođe - prođe. Nigdje na web stranicama nije pisalo nešto tipa "refurbished" ili sl.

Nastavak sage... Na mail se nisu javljali, a na kontakt telefon je nemoguće dobiti ikoga (samo užasno snimljenu automatsku poruku, zvuk kao da je snimano na walkmanu, ne shvaćam kako jedna "ozbiljna" tvrtka uopće može imati tako nešto).

 

Poslali smo još nekoliko mailova s upitima, sad već pomalo ljuti, i napokon dobili odgovor: "Vaš uređaj je zaprimljen tad-i-tad u taj-i-taj servis, biti će spreman tad-i-tad". Slijedi objašnjavanje da uređaj ne ide na servis, nego smo zatražili povrat novca (usput poslali dokaz odnosno prepisku mailovima da je i odobren). Sad čekamo da proradi komunkacija unutar kompanije, pa će valjda i taj novac sjesti na račun.

 

Da nismo "gnjavili" s mailovima, čisto sumnjam da bi novac i uplatili (iako i na to još uvijek čekamo).

Novac nije uplaćen, na mailove ne odgovaraju.

 

Što sad? Prijaviti nekoj potrošačkoj udruzi ili? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Jesi siguran da nije doslo do neke greske u komunikaciji? Jer na njihovim stranicama pod stavkom 8. jasno stoji napisano da ako zelis povrat novca da im moras o svom trosku vratit proizvod, a ne da ce oni slat kurira po njega , provjeri ovdje  http://www.edigital.hr/Opci-uvjeti-sp2788.html

Probaj jos zvati na telefon , kad sam ja imao problema s njima, prvi puta su se javili odma , a poslije toga sam ih dobio tek drugi dan pod izlikom da je samo jedan za cijelu Hrvatsku, a da ce se ostali vratit s dopusta iduci tjedan ( to je bilo u 9. mjesecu ) , tak da il mulja il im je nesto dugi godisnji.

14 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Šta će im slat' o svom trošku ako je tablet bio korišten...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Govorim samo sta pise na njihovoj stranici , moze vratit u 14 dana od kupnje, to je definitivno isteklo , ali ako su mu poslali kurira, novce nisu uplatili, a na stranici im pise nesto trece vezano uz povrat novca, onda tu neko nekoga lagano da ne velim sta. Barem po meni nema logike da imaju navedeno vracanje novca ako se proizvod vrati o svom trosku, a rade suprotno tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

To je onih 14 dana što nam EU zakoni jamče, bilo koji proizvod kupljen putem interneta možeš vratiti i tražiti povrat novca - prodavači bi tu trebali 100% izići u susret, no matter what, ali kod nas sve ovisi o prodavaču.

 

Ovo je ipak drugačija situacija, napravlli su grešku, ispričali se i poslali kurira. Na onaj broj sa stranice dobijem automat i nikako doći do stvarne osobe. Vidjet ćemo, pokušat ću još neko vrijeme stupiti u kontakt s njima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

izgleda da su Mađari podigli mrižu i na granici i na ostalim komunikacijama uključujući i s ED-om

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Ehh da sam znao da je ovako loše, ni ja nebi kupovao. Pokvario mi se zvuk na maticnoj, pokusavao sam sve moguce nisam uspio popraviti i tako se odlucim njima javiti da posaljem na reklamaciju. 4.11 mi kazu da ce poslati kurira, ja fino rastavio sve, spakirao maticnu, 10.11 je on dosao i do sada nisam dobio nikakvu informaciju. 
Na papiru koji mi je kurir dao pise da ide za budimpestu, jel on vozi prvo sve u ZG pa onda u budimpestu ili kako? Inace iz slavonskog broda sam

 

Mogu li se kako zalit ili nesto napravit?

ShadowStep
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Kad sam im ja vraćao kučište, dobio sam od kurira papir s brojem za pračenje , tak da sam na internetu pratio kad im je stigla pošiljka i 2 dana nakon toga sam ih zvao dok se nisu javili da ih pitam dal je to uredu sad i ispričali su se te poslali novo kučište. Ugl pogledaj na papir koji ti je dao kurir prilikom preuzimanja robe, moraš imat tracking number, i ako vidiš da je kod njih , zovi , šalji mailove, budi uporan , drugog ljeka s njima nema...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice