Links-kupovina

poruka: 692
|
čitano: 357.716
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Links-kupovina
M3do92 kaže...

Nisam baš siguran u to.

Mislim da su dućani zaštićeni od takvih stvari, eventualno da se netko ide za*ebavat s inspekcijom.

 

A za ovo sam im poslao mail da je greška i da pripaze jer su mogli naletit na nekog tko bi inzistirao na isporuci.

Da je cijena pala s 1500 na 500, onda okej. Ali ovakvo đubre ipak nisam, netko bi to morao nadoknadit onda od svoje plaće. A i karma je kurva :D

Pa normalno da ides, ako ne zele i na svim forumima ih prozivas. Vani kada uletis na takvu akciju i uplatis (ne pouzecem placanjem, vec odmah platis) dobijes robu. Ti si je kupio i platio koliko su trazili. Kupljeno - prodano. Nema inspekcije.  Imao je ebay slicnu glupost i morali su dati tim ljudima koji su to kupili po toj cijeni.... Mozes i na sud, dobijas sigurno. Pouzecem je malo drugacije, jer se mogu praviti blesavim da im je bas nestalo, a kako jos nisi platio, nisi niti kupio....

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 23:37 (Mrgud Veliki).
9 godina
offline
Re: Links-kupovina
Alfa_R kaže...
Btw - monitore ljudi vraćaju jer imaju mrtve, bleeding, loša slika itd.....

Pogodi što se dešava sa takvim povratom? Prodaju uz popust? hmm da, baš.

 Da, tako je. Al dobro, i ja bi ovako radio jer sto je nekom "bleeding" drugi ni ne primjeti.

Al u svakom slucaju, to je app metoda koja prolazi jer bi za bilosto otvoreno trebao ic popust, s tim da obicno to bude 5 do 10%, puno puno cesce 5 :)

12 godina
offline
Links-kupovina

Jucer, pitam covijeka u ZD linksa mis od 1000Hz, neki da mi cijena nije bitna on odma na 700, 800 kn... nakraju mi je ponudio g502 novi, u međuvremenu dok je pricao samnom covijek ga pita:
"da li imate možda 2.1 zvucnike osim ovih logithec"
Prodavac prica samnom: "Pogleda desno i kaze nema"
Covijek se okrene i ode iz ducana.
ja kazem: "imas sa(moje desne strane gore) desne strane 2.1 gore trust odlicni sistemci (oko 500-600 kn su) + jos barem 2,3 komada drugih marki"
Prodavac: "Briga me ionako mi je kraj smjene"
Ubrzo je i mene otkantao, kako bi mogao kući otići...

Otisao sam u chipoteku, nasao g402 hyperion fury, kaze mi ovaj momak imas u linksa isti za 40 kn jeftinije pise da je u ZD dostupan... ja mu objasnim sto se dogodilo i kazem radije cu vama dati tih 40 kn, nego se vratiti u linksa ikad vise.
Većinom na stranici pise da je nesto na lageru, a nema ga kad dođeš u dućan, a prodavače uopće nije briga niti se ponašaju ljubazno.
Možete thumbs down i slicno...
nebih volio da momak dobije ikakav otkaz i slicno, ali stvarno ovo mi je drugi put da sam dozivio 1 na 1 neljubaznost prodavaca. Razumijem da rade 8 sati, ali da zadnjih 10 minuta posla mi neže uslugu napraviti i tako čovijeka otkantati, nerazumijem.

Odsada samo futura-it, adm i slicni profesionalni i usluzni ducani ukljucujuci chipoteku, u kojem se radi bez stresa i s ljubaznošću. Osim jednog neugodnjaka sa futurom, nikad ovakvo nešto nisam doživio od profesionalne firme kao links.

Toliko o mom iskustvu u linksu u Zadru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 11:14 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Links-kupovina

Da, jer i inace u futuri, admu i inima pricas s deckom koji radi 8 sati u smjeni u poslovnici. Oh wait, dopisujes se preko maila...

Decku se vjerojatno ne da radit jer koliko cujem su im place mizerne, nista cudno. Zacudo, ovi u ST su uvijek oke.

 
4 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Links-kupovina
Luka123 kaže...

Prodavac prica samnom: "Pogleda desno i kaze nema"
Covijek se okrene i ode iz ducana.
ja kazem: "imas sa(moje desne strane gore) desne strane 2.1 gore trust odlicni sistemci (oko 500-600 kn su) + jos barem 2,3 komada drugih marki"
Prodavac: "Briga me ionako mi je kraj smjene"
Ubrzo je i mene otkantao, kako bi mogao kući otići...

 Lovačka priča.

8 godina
neaktivan
offline
Links-kupovina

U Linksu kupujem povremeno, ako imaju ono što mi treba, u ZGB na Trešnjevci jer su mi relativno blizu, za druge njihove dućane nemam pojma.

Primjetio sam da su malo skuplji od drugih, ali nije strašno.

 

Par puta sam vratio proizvod i dobio novce nazad, relativno skupe proizvode, otovorene i korištene par dana uz osobno preuzimanje, bez ikakvih problema, ali ja sam to zaista vratio bez oštećenja proizvoda ili ambalaže. Jednostavno pazim.

Da sam nešto oštetio vjerujte ne bi niti išao vraćati.

 

Jednom sam kupio nekakvu opremu uz koju dolazi igra, onomad je bio Battlefield, kao promo kod.

Ja nisam skužio ali klinac je i nije bilo promo koda.

Nazvao sam nazad i objasnio problem

Dobio promo kod u roku odmah uz ispriku.

 

Kupio sam nedavno par mišonja, malo skupljih pa dok sam čekao račun malo sam rogoborio na kvalitetu proizvoda kak mi je G602 lijevi klik odprdio pa sad kupujem dva komada, kupil MXMaster i G700S. MXMaster je miš i pol, G700s  hmm, nije mi baš po volji, ali ko ga hebe.

Dečki za pultom su odmah ko iz topa skočili na moje priče o G602: "pa ako se sjećate kad ste kupili, budemo našli račun, donesite ga na servis, dobili bu te novi".. ..Iznenadili su me, no nisam siguran gdje sam to kupio, da li je kod njih ili negdje drugdje, pa mi bilo neugodno zezati ih.

Budem sam kupio omronov switch i prelemio kad najdem vremena.

 

Ne znam da li sam imao sreće ili ne, no uglavnom sam u Linksu zadovoljan kad kupujem. Nisam osjetio probleme do sada, za razliku od vremena kad su dečki koji su pokrenuli Links prodavali opremu po oglasnicima :). Onda je znalo biti svega :).

 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Links-kupovina

Još jedno pozitivno iskustvo s Linksom, oni koji su pratili moju situaciju s neispravnom R9 Nano, danas mi je to riješeno u moju korist, a prošlo je 9 dana otkad sam je ostavio u poslovnici. Nisam htio ništa u zamjenu već novce i to nije bio problem.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Links-kupovina

Links mi je ok tu u RI, kupio već dosta stvari kod njih u više navrata, kućište, ramove, dva moba, diskove i dosta sitnica tipa sd kartice i tako. Od bilo čega što imam blizu su svakako najbolji 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links-kupovina

Evo jedna situacija koja zahtjeva reklamaciju...

Dakle 27.10 idem u Links Dubrava (jer mi je fakat blizu poslu niti 350m od njega) i kupujem najjeftiniji USB Stick kojeg imaju do 16GB (jer imam custom Win7 install.wim, ne stane na 8GB stick a svoj glavni USB od 16GB USB3.0 neću koristiti za to) USB2.0 PNY marke.

Dođem doma i krenem sa formatom u NTFS da prebacim neke fajlove sa laptopa na komp (jer laptop moram ostaviti u uredu što mi je mrsko, al šta se mora nije teško) kad ono niti 10 minuta od starta kopiranja fajlova (većina malih te 2 fajla od 4.5GB svaki) i stane kopiranje uz error read-only (?!?) drive. OK, odem na desk i preko Hirensa nekako formatiram USB u NTFS i krenem opet kopirati i sad nakon 2 min baca isti error.

 

Ništa mislim si možda sam krivo formatirao, ajmo opet kad ono sad neće niti format da uradi... Dopizdilo mi, ostavio USB 2 dana da odmiruje i opet krenuo raditi bootabilan USB preko Rufusa sa Win7 AiO, custom build sa svim updateovima i HR lang packom) i opet error, al sad pri kraju kopiranja koje je trajalo 45 minuta (malo predugo i za USB2.0, brže je radilo na starom USB2.0 16GB Sticku kojeg sam imao al je nakon 3 godine otišao vrit).

 

Sutra ide reklamacija, makar uzeo slušalice ili neki s*it za 40kn koliko sam platio USB... Nemam nerve natezati se sa ovim PNY stickom, valjda će proći reklamacija.

 

A za sve ostalo, nikad problema sa Linksom, jedno 6-7k kn je ostavljeno tamo tijekom zadnje 4 godine (par kompova jeftinijih te dosta HW-a za razne kompove koje sam popravljao).

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Links-kupovina

zna li itko kakva je situacija s online narudzbom i preuzimanjem u poslovnici. tocnije zanima me koliki je vremenski razmak od placanja i moguceg preuzimanja u poslovnici, nesto bih uzeo i platio vec sutra pa me zanima koliko bih morao cekati, jer cijena je 250 KN manja nego ako bih uzimao u ducanu...

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Links-kupovina

Možeš odabrat plaćanje (i preuzimanje) u poslovnici, platit ćeš web cijenu ako si naručio preko weba, nemoraš plaćat unaprijed. Čeka se par dana ako proizvod nije dostupan u odabranoj poslovnici.

13 godina
offline
Links-kupovina

Kupio u linku preko web-a handsfree.

 

Platio u ponedjeljak popodne, uredjaj stigao u srijedu ujutro.

 

Prezadovoljan kupovinom, sve pohvale za Links.

 

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Links-kupovina

Links u Vž je postao dosta spor sa narudžbama. Mislim na narudžbe preko web-a sa podizanjem u trgovini. Naručio u ponedjeljak 31.10 do danas nisu pripremili.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Links-kupovina

uzeo sam i ja preko web-a danas, ujutro oko 10 stavio narudzbu, vec u 12 sam dobio mail s potvrdom da je narudzba spremna za preuzimanje

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links-kupovina

Pošto mi dosad nisu odgovrili kontaktiral sam ih. Ispada da čekaju ledicu od dobavljača.

 

Na narudžbi je bila ledica + stick. Više mi je bila sila radi sticka jer mi je stari umro pa sam imao sam par sporih. 

 

Kažu da bi trebalo tokom dana doći u poslovnicu.

 

Drugi put naručujem svaku stvar posebno. Da radi jende ne čekam cijeli tjedan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 12:35 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Links-kupovina
definho kaže...

uzeo sam i ja preko web-a danas, ujutro oko 10 stavio narudzbu, vec u 12 sam dobio mail s potvrdom da je narudzba spremna za preuzimanje

Evo jedno pozitivno iskustvo s Links (Trešnjevka - Zagreb).

U subotu ujutro preko weba naručio Monitor s preuzimanjem u poslovnici, a kako me put naveo da prolazim blizu Linksa svratio u trgovinu da ga pokupim. Zaboravio da trebam čekati potvrdu narudžbe, ali su mi dečki izašli u susret i progurali narudžbu do kraja.

Do sada imam uvijek dobra iskustva s njima, kako s trgovinom tako i s ljudima koji tamo rade.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
offline
Links-kupovina

Naručim si online konfu u Linksa (13K kn) pomno složim sve da bude raspoloživo na stanju u Splitu,i naznačim da oni sastave konfu jer sam nešto kratak s vremenom u zadnje vrime pa rekoh koji ću se ja K zahebavat s tim,nek oni to ljepo slože!To je bio petak prošli,pitam kad otprilike mogu očekivat konfu,5-6 dana najkasnije,kažem OK,ljudi imaju posla,gužva je!!

Danas me zovu da nemaju na stanju raspoloživo kučište i da ne znaju kad će bit raspoloživo,i saznam da se konfa sastavlja u ZG a ne u ST!!Naručim danas drugo kučište ,koje mi uopće nije napeto,ali eto nije komp striktno za mene,i pitam kad mogu očekivat konfu,sljedeći ponedjeljak ili utorak!!

 

Znači njima treba 10-15 dana da mi sastave i pošalju konfu u poslovnicu na osobno preuzimanje,pa ko je tu lud!!Znaći potrošiš 13 K kn (a koliko sam do sad potrošio da ne govorim) i pravu te ludim!Znam da ovo nije nešto strašno,ali toliko me ovo iritita ....

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Links-kupovina

Gle to je posao, sta da ja kazem, narucio iz jednog domaceg web shopa jednu stvar koja kosta 200 kn a vrijeme isporuke dobio 30-tak radnih dana. :D

 

Tesko je to uskladiti sve i potrebne su velike kolicine novca da se ima sve na skladistu i da odmah bude dostupno korisniku. 

 

Naravno firma se bori za svakog kupca ali takve stvari se desavaju, treba imati malo razumijevanja, premda kupci sa 13k kuna nemaju razumijevanja u pravilu. U svakom slucaju tvoje pravo da se zalis i da izneses svoje iskustvo.

 

 

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Links-kupovina

Uvijek se može odustati i uzeti negdje drugdje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Links-kupovina
volegradele kaže...
Znači njima treba 10-15 dana da mi sastave i pošalju konfu u poslovnicu na osobno preuzimanje,pa ko je tu lud!!Znaći potrošiš 13 K kn (a koliko sam do sad potrošio da ne govorim) i pravu te ludim!Znam da ovo nije nešto strašno,ali toliko me ovo iritita ....

 Ovi u ST-u su pretrpani, uopce me ne cudi ovak nesto. Vjerojatno je ovo palo na ove iz ST-a da naprave a krcati su stalno i nikad da stignu. Kad god dodjem ima 4-5 ljudi u redu i sto je najgore, "isti" red je i za reklamacije i kupnju itd, pa kad se dogode 2-3 reklamacije odjednom, ceka se ohoho :P. Mislim da bi ti brze dostavili na kucnu adresu nego ovako, jer bi sastavili tamo negdje u ZG gdje nema uopce kupaca i poslali dostavom, slicno kao bilokoji drugi webshop.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 22:54 (sandokan111).
12 godina
offline
Links-kupovina

Znaci u ST uopce nema servisa i sastavljanja konfiguracija,sve se radi u ZG!

Meni je glupo što na stanju stoji da imaju kučište,onda mi nakon 5 dana jave da nije dostupno ni kod njih ni kod dobavljaca!

Neozbiljno!!

Standardno HR poslovanje,radi se do krajnjih granica s minimalnim brojem radnika!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Links-kupovina

Da podijelim jedno neugodno iskustvo s Linksom, odnosno njihovim servisom na Trešnjevci.

Naime, 10.11. sam kupio laptop i uz njega sam odmah uzeo Intel 600p SSD 512 GB. Sutradan sam ga ugradio u laptop, krenuo dizati Windowse i primmijetio da se kućište laptopa brutalno zagrijava na dijelu gdje se nalazi SSD.

Instaliram ja Intel SSD Toolbox i pod SMART dijagnostikom vidim da je health SSD-a vrlo loš, pod detaljima pogledam temperaturu, kad ono 76 C. Odmah mi je bilo jasno da se SSD očigledno pregrijava kada čita/zapisuje podatke. Dosegne 75-76 C u roku nekoliko sekundi, a u idleu bude oko 50-55, opet previše. Odvrtim ja benchmark da vidim koliko throttla i vidim da mu brzina čitanja /zapisivanja pada na nekih 10 % maksimalne brzine što je neprihvatljivo, da ne govorim o temperaturi koja je također neprihvatljiva jer mi je SSD daleko najtoplija komponenta u laptopu pri tim temperaturama.

Dva dana kasnije, 12.11. odem ja u Links na servis kako bih zamijenio SSD za neki drugi jer mi ovaj očigledno ne odgovara i NVMe se očito pregrijava preko svake mjere u mome laptopu, barem ovaj, Intelov model. Za druge ne mogu reći ništa. Ljubazna prodavačica na pultu me zamoli račun, vidi da je prošlo manje od 7 dana od kupnje te kaže da mora pregledati SSD jel sve u redu. Uzme ga te odmah uoči tanku crticu, tanju od vlasi kose duljine 2,3 mm, koja se vidi samo pod određenim kutom, na sivoj foliji koja prekriva kontroler SSD-a. Sličnu crticu uoči na stražnjoj strani SSD-a. Te ogrebotinice ni na koji način nisu mogle utjecati na rad SSD-a te ne vidim zašto mi ga djelatnica nije htjela zamijeniti.

Odgovorila mi je samo da ga mora poslati na servis da kolege utvrde o čemu se radi, ja joj kažem o čemu se radi, čak ponudim da donesem svoj laptop i da pred njima dokažem da se pregrijava u radu. Ona to odbija te i dalje inzistira na slanju u servis na dijagnostiku jer sumnja da ogrebotine imaju veze s pregrijavanjem.

Ja nevoljko pristanem na to i tako SSD ode na servis. Djelatnica mi obećava da će do ponedjeljka, najkasnije utorka moj problem biti riješen jer sam tek kupio SSD. Prođe ponedjeljak, nitko se ne javlja, dođe utorak, ništa, odem u utorak popodne tamo da vidim o čemu se radi, ne znaju ništa, poslali su ga u ovlašteni servis (ASBIS).

Jučer šaljem mail u Links da provjerim gdje je zapelo jer je trebalo samo ubaciti SSD, vidjeti da se pregrijava i odobriti zamjenu. Danas ujutro dobivam odgovor iz Links servisa na Jankomiru da mi je SSD na servisu u ASBIS-u i da se javim njima radi provjere statusa.

Zovem ja ASBIS i djelatnik servisa me zamoli da pojasnim o čemu je problem, ja mu kažem da sam od Linksa dobio broj #AHR naloga. Na to mi djelatnik dosta nervozno i neljubazno odbrusi da otkud to meni, jesam li ja krajnji kupac, da kao oni meni nisu smjeli dati AHR nalog itd. bla.bla.bla. Uglavnom vratimo se mi na temu SSD-a, dam mu ja serijski broj da bi on meni rekao da će SSD tek otići za Intel i da ASBIS Intelove proizvode ne servisira nego ih šalju k njima. Rekao mi je da ta procedura traje najmanje 10 dana na što sam ja poludio, međutim nisam se istresao na djelatnika ASBIS servisa jer on nema previše veze s mojim problemom.

Nakon toga kontaktiram ja Intel Support Centar i preko Chata agentu objasnim svoju situaciju. Neugodno se iznenadio postupkom prodavača koji je bio dužan meni, prema njegovim riječima, zamijeniti SSD drugim na licu mjesta i nakon toga poslati moj neispravni SSD u Intel.

Evo dijela konverzacije s agentom Support Centra Intela:

Me (11/17/2016, 9:44:26 AM): When I called them they told me that it is on the way with other components they are sending to INTEL, I was not told anything else. Actually, reseller sent me service number of the SSD from ASBIS and they were very unhappy because of this because I was the End Customer and they are not making business with End Customers, only Resellerrs, they told me they broke the law because of this, and so on. So, it seems to me that the Reseller is the one to blame, not ASBIS because they refused me to exchange te SSD with another one, when it was obvious that those 2 hairline thin marks cannot affect the SSD in any way.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:46:56 AM): Okay, I request you to wait and check if they help you replace the SSD, if they are not willing to help you with the replacement, you can get back to us once you have the SSD with you, we will help you with the replacement
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:47:19 AM): I am sorry that you have to go through this situation with your reseller
Me (11/17/2016, 9:48:45 AM): Alright, thank you for your assistance, You˙ve been very helpful. I hope that this situation will be resolved. It is unfortunate that such small markets like Croatian are treating customers like this.
Me (11/17/2016, 9:49:23 AM): It is much harder to buy anything like this here, and over that we get support like I have.
Me (11/17/2016, 9:50:45 AM): Tell me one more thing, should they have replaced me immediately the SSD? What is the practice?
Me (11/17/2016, 9:51:08 AM): I refuse to belive that sending it from one service depot to another is customary.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:52:10 AM): If you suspect the SSD is faulty, it is recommended to get the SSD replaced immediately from your point of purchase and if the seller is refusing the replacement you can get in touch with the manufacturer ?
Me (11/17/2016, 9:52:39 AM): I bought the SSD at Links, d.o.o. in Zagreb, that is one of largest resellers in Croatia, shame that they are treating customers like that.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:52:53 AM): Once again I am sorry that you have to go through this situation
Me (11/17/2016, 9:53:15 AM): At Links, they told me that they need to send it to service depot, and this is the first time I am contacting you
Me (11/17/2016, 9:54:18 AM): General distributor for INTEL in Croatia is ASBIS, and they told me they are sending it to INTEL. Well, disaster, and total fuss.
Me (11/17/2016, 9:56:20 AM): They refused me to exchange anything at Links, such practice is non existant with that reseller. They are sending components to service depots under any circumstances, and nobody is replacing anything at the reselling point. I think that is against the law, but people over here are not reporting such behavior to anyone, (e.g. INTEL,...)
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:57:28 AM): Thank you for letting us know, we will inform this to the concerned team within Intel.

Uglavnom, nakon svega, zaista sam razočaran Linksom, postupkom njihovih djelatnika, pretpostavkom da je kupac uvijek krivac. Ogrebotine na SSD-u nisu mogle nastati od moje ruke jer dijelovi SSD-a koji su "ogrebani" ne dodiruju niti jedan dio laptopa na bilo koji način. To su samo gluposti zbog koje odbiju zamjenu, a nemaju nikakvo pokriće za to.

Napominjem da često kupujem u linksu i tamo sam u nekoliko godina potrošio više tisuća eura na informatičku opremu. To je zaista velika sramota za dućan koji se smatra jednim od najboljih u RH.

Isprike na podužem postu, molio bih neki odgovori na takvo ili slično iskustvo.

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Links-kupovina
intelduo1 kaže...

Neugodno se iznenadio postupkom prodavača koji je bio dužan meni, prema njegovim riječima, zamijeniti SSD drugim na licu mjesta i nakon toga poslati moj neispravni SSD u Intel.

 Ovo.

Oni su trebali eventualno dijagnosticirat da je neispravan i dat ti novi, a ovo sto ti cekas dok oni to medjusobno rijese tko sto gdje kome kako se tebe ne tice. Lose.

12 godina
offline
Links-kupovina

Meni još konfa nije došla,opet su me zvali u petak zbog drugo kučišta (kojeg sam izabrao umjesto prvog koje im nije raspoloživo,mada je pisalo da ga imaju u ST na stanju) jer nema mogučnost ugradnje optičkog pogona kojeg sam ja naveo/izabrao u konfiguraciji!(jebešga,na brzinu smo prek telefona izabrali drugo kučište),nisam primjetio ja niti Links operater s druge strane,i za to ima je trebalo 3 dana da skuže!Danas zvao da vidim što je s naruđbom i Links govori da je konfa u fazi testiranja da bi sutra mogla krenut prema Splitu!Znači ako budem imao sreće do petka neće doć.što je ukupno 15 dana od naruđbe!!

 

 

 

Sad koliko vi dana čekat složene konfiguiracije u prosjeku!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Links-kupovina
intelduo1 kaže...

Da podijelim jedno neugodno iskustvo s Linksom, odnosno njihovim servisom na Trešnjevci.

Naime, 10.11. sam kupio laptop i uz njega sam odmah uzeo Intel 600p SSD 512 GB. Sutradan sam ga ugradio u laptop, krenuo dizati Windowse i primmijetio da se kućište laptopa brutalno zagrijava na dijelu gdje se nalazi SSD.

Instaliram ja Intel SSD Toolbox i pod SMART dijagnostikom vidim da je health SSD-a vrlo loš, pod detaljima pogledam temperaturu, kad ono 76 C. Odmah mi je bilo jasno da se SSD očigledno pregrijava kada čita/zapisuje podatke. Dosegne 75-76 C u roku nekoliko sekundi, a u idleu bude oko 50-55, opet previše. Odvrtim ja benchmark da vidim koliko throttla i vidim da mu brzina čitanja /zapisivanja pada na nekih 10 % maksimalne brzine što je neprihvatljivo, da ne govorim o temperaturi koja je također neprihvatljiva jer mi je SSD daleko najtoplija komponenta u laptopu pri tim temperaturama.

Dva dana kasnije, 12.11. odem ja u Links na servis kako bih zamijenio SSD za neki drugi jer mi ovaj očigledno ne odgovara i NVMe se očito pregrijava preko svake mjere u mome laptopu, barem ovaj, Intelov model. Za druge ne mogu reći ništa. Ljubazna prodavačica na pultu me zamoli račun, vidi da je prošlo manje od 7 dana od kupnje te kaže da mora pregledati SSD jel sve u redu. Uzme ga te odmah uoči tanku crticu, tanju od vlasi kose duljine 2,3 mm, koja se vidi samo pod određenim kutom, na sivoj foliji koja prekriva kontroler SSD-a. Sličnu crticu uoči na stražnjoj strani SSD-a. Te ogrebotinice ni na koji način nisu mogle utjecati na rad SSD-a te ne vidim zašto mi ga djelatnica nije htjela zamijeniti.

Odgovorila mi je samo da ga mora poslati na servis da kolege utvrde o čemu se radi, ja joj kažem o čemu se radi, čak ponudim da donesem svoj laptop i da pred njima dokažem da se pregrijava u radu. Ona to odbija te i dalje inzistira na slanju u servis na dijagnostiku jer sumnja da ogrebotine imaju veze s pregrijavanjem.

Ja nevoljko pristanem na to i tako SSD ode na servis. Djelatnica mi obećava da će do ponedjeljka, najkasnije utorka moj problem biti riješen jer sam tek kupio SSD. Prođe ponedjeljak, nitko se ne javlja, dođe utorak, ništa, odem u utorak popodne tamo da vidim o čemu se radi, ne znaju ništa, poslali su ga u ovlašteni servis (ASBIS).

-cut-

Isprike za

Ja imam stravična iskustva s Asbisom, toliko su spori i neefikasni da je to strašno, 800 puta ih treba zvat da bi se mrdnuli, trgovina je popizdila još više od mene. Reklamacija se čekala 36 dana, jer oni "baš imaju gužvu i ne mogu nikako poslati prije", a to što meni PC treba, to ko jebe. Ajde hvala Bogu, sve je okej sad, ali strašno koliko im treba. Da ne kažem da su prvo rekli za 10 dana je tu, pa onda, evo ovaj tjedan će i tako unedogled.

11 godina
offline
Links-kupovina

boktemazo al im je stranica spora i svako malo offline, otkako je ove nove stranice listanje ponude je postalo muka "isusova", imali su savršenu stranicu i napraviše ovo smeće sporo i nepregledno, ne kužim zašto al jbg njihov problem i šteta.

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Links Rijeka

Na prijašnjoj adresi se moglo komotno i besplatno parkirat, a sada su okruženi u onom smradu dole u centru sa gužvom i zauzetim mjestima koje se plaćaju (danas sam tamo prolazio i sve vidio u živo, čekao pola sata u redu na zauzetoj delt da bih uopće parkirao). Na kraju, uz simbolični popust na web shopu, ali i uz naplatu dostave mi se više isplati naručiti online iako živim u Rijeci, nego izgubit dva sata hebanja po gradu da bih nešto kupio kod njih. A što se tiče dostave naručenih proizvoda (dakle u Rijeci sam, ne u mrduši donjoj) treba im i preko tjedan i više dana (imam više takvih primjera iz prve ruke) da nešto dostave (ništa egzotično, govorim o hardwaru kojeg imaju u više poslovnica), odnosno brže dobijem paket iz bilo kojeg dijela Europe (!) nego od njih (kolega koji je također iz Rijeke, uzimao je preko amazon.uk grafičku i stigla je za 4 dana iz Engleske, a ovima u Zg toliko treba tek za procesuiranje narudžbe).

Linksu kao trgovini stvarno želim sve najbolje u poslovanju, i pokazali su se maksimalno fer kada sam reklamirao neke stvari kod njih i njihov sam stari klijent, ali ovakve neke stvari koje sam gore naveo imaju utjecaja na mene kao kupca da uvijek potražim alternativu i istražim konkurentnije rješenje.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Links-kupovina

Moj problem sa ASBISOM se riješio doslovno u 4 radna dana, od zaprimanja procesora do isplate gotovine za nevaljali procesor u iznosu od 1350 kn.

 

Trebaš biti taktičan prijatelju, imati boju glasa koja je potrebna za takve stvari, jedan stav. Kopirat ću svoj post od prije neki dan ako ga uspijem naći

 

Ovako sam ja sa FX 8350 amd - Asbis (zastupnik za amd) - Protis prošli tjedan. Lova mi se isplatila u 7 dana slanja pokvarenog procesora u zagreb iz splita.

 

Nazva Asbis: Dali ovaj procesor ima garanciju neznam što se desilo s njim samo je stao raditi!?  (znam što se desilo voltaže su ga pokvarile u biosu ili napajanje pokvareno zbog drkanja tih voltaža non stop)

Asbis: Pošaljite slike procesora, jeli pin koji savinut

Ja: Nije, izgleda ko nov samo ima crno među pinovima od izgorenog procesora tipično. Pošaljem u mailu slike.

Asbis mailom: Kontaktirali smo amd procesor prolazi garanciju

ja: šaljem procesor poštom s Dopisom i računom

ne javljaju se 3 dana

ja zovem 4 dan, kaže u asbisu neznam di je procesor referent

Zovem 6 dan referenta direktno (potpisao se u mailu imenom i prezimenom), lik kaže: Samo malo idem pogledati

Zove me nakon po ure, procesor je prošao garanciju, nemamo vam vratiti novi, tražite povrat novca od Protisa.

Ja zovem odma protis: Rekli su to i to, dajte mi računovodstvo. kaže lik, ja sam zadužen za povrat novca.

Ja: Što tribam napravit, Asbis kaže da zatražim novac od vas, referent x y procesor y z broj telefona referenta u asbisu 01....

Protis: Molim vas pošaljeite broj račuan u banci i račun kupljenog procesora mailom

Nakon 3 ure stiže mail, stavljen je nalog za povrat sredstava,

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
15 godina
offline
Links-kupovina

Pa šta je ovo tri artikla koja nemaju veze jedan za drugim iz Links d.o.o DOA  

MBO

https://www.links.hr/hr/maticna-ploca-msi-z170a-gaming-m5-intel-z170-ddr4-zvuk-sata-g-lan-usb-3-1-m-2-hdmi-dvi-atx-s-1151-0503061109

 

Gadget

https://www.links.hr/hr/plazma-kugla-satzuma-usb-501500147

 

te onda Hi-Fi sustav od 6k 

https://www.links.hr/hr/zvucnik-yamaha-nx-n500-wi-fi-black-750307016

 

Čisto upozorenje! očito je kontrola robe upitna, vjerojatno posljedica smiješno raširenog spektra robe koja se prodaje u ovoj trgovini sada.

 

Pozz

 

Dyslexic!
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice