Links trgovina - OPREZ zaključana tema

poruka: 41
|
čitano: 20.741
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Links trgovina - OPREZ

Otvaram novu temu jer smatram da je bitno da ovo bude što vidljivije kako bi se što više ljudi zaštitilo:

Prilikom kupnje bilo čega u Linksu obvezno u trgovini pred trgovcem otvorite kutiju i pregledajte proizvod jer ako se dogodi da je proizvod tvornički oštećen Links trgovina će optužiti vas kao kupca i odbiti bilo kakvu reklamaciju unatoč jasnim zakonima i pravima koje imate.

Konkretno kupio sam Kindle Paperwhite i kod kuće prvi put otvorio tvornički zapečaćen proizvod (trgovac nije otvorio kutiju i prekontrolirao proizvod prije ovjere jamstva) te ustanovio da je ekran ogreban. Pola sata kasnije u trgovini su odbili zamjenu jer ne vjeruju da to nisam ja napravio, reklamaciju u Links servisu su mi odbili i sad dalje se moram baviti žalbama i ako to odbiju prijavljivati Tržišnoj inspekciji.

 

Htio sam kupiti Kindle i čitati knjige, a dobio sam ogromno gubljenje živaca i vremena.

U Linksu je kupac po defaultu prevarant, ako se ne dokaže suprotno.


Pozdrav ekipi iz Linksa, ako ovo čitaju!

Welcome my son...
Moj PC  
22 0 hvala 3
12 godina
offline
Links trgovina - OPREZ

samo ne odustaj i guraj dalje. SVI ce oni probati prvo na kupca prebaciti i metodom zastrasivanja se nadati da ces odustati u startu.

Samo guraj non stop prijeti zovi dosdjuj. stoj ispred prodavnice i svima pricaj sta su uradili pa kad im otjeras 5-10-100 kupaca razmislice sat mi je ispaltivije :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
mirkoj kaže...

samo ne odustaj i guraj dalje. SVI ce oni probati prvo na kupca prebaciti i metodom zastrasivanja se nadati da ces odustati u startu.

Samo guraj non stop prijeti zovi dosdjuj. stoj ispred prodavnice i svima pricaj sta su uradili pa kad im otjeras 5-10-100 kupaca razmislice sat mi je ispaltivije :)

Nisam sposoban odustati od ovog jer bi nešto puklo u meni da prihvatim ovakvu čistu nepravdu.

Savjetovao sam se s udrugom potrošač i hvala im što postoje, daljnji koraci su žalba na reklamaciju Linksu i onda ako to odbiju prijava Ministarstvu gospodarstva - Tržišnoj inspekciji.

Čeka ih ili kazna koja je dosta veća od vrijednosti Kindlea, ili sudsko vještačenje koje plaća trgovina i koje je isto tako skuplje od Kindlea.

Welcome my son...
16 godina
neaktivan
offline
Links trgovina - OPREZ

neznam, svi mi se zale na taj links. Bio je dobar dok je bila stara uprava. Kako je nova uprava dosla na vlast promjenili su ljude na pultu i vise nista ne valja

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Links trgovina - OPREZ

U kojem Linksu se to dogodilo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
Drago mi je da je barem netko odlučio 'javno' istupiti i informirati kupce/čitaoce o krajnje lošem odnosu Linksa kao trgovine prema potrošačima. Čitajući temu, ponukalo me da se registriram i podijelim i svoje nezadovoljstvo. Ne znam je li to do zaposlenika ili uputa koji su istima upućeni, ali također sam imao izrazito loša iskustva. Govorim u množini jer sam bio primoran više puta poslovati sa Linksom, i svaki puta bih bio iznova razočaran.
Prebacivanje krivice, izbjegavanje ikakve odgovornosti je vrlo neozbiljno i nekorektno. Žao mi je što nisam kao ti ustrajao u 'tjeranju' pravde, ali očito takvim pristupom na to i računaju.
Nije mi jasno kako pri trenutnom stanju tržišta i konkurencije uspijevaju opstati s takvim nastupom. Nažalost nisam jedini koji se 'opekao' poslujući s njima, već mi se više poznanika požalilo na izrazito negativna iskustva. Moj iskren savjet je iste izbjegavati u širokom luku i naći alternativu.
Krajnje žalosno i sretno s istjerivanjem pravde.
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Links trgovina - OPREZ

Pretpostavljam da na ovom forumu ima pametnih i realnih forumaša meni nije jasno zašto ljudi i dalje kupuju u dućanima tipa HGspot i LINKS. Razumio bi da netko tko se ne razumije u kompjutere i hoće gotovu konfiguraciju pa ide u HGspot. Ima puno drugih dućana koji su jeftiniji i koji imaju puno bolju uslugu. Npr ADM, protis, diskont24 pa ima online shopova kao što je uzi shop i portio. Ja unazad 7 godina kupujem u ADM-u. Cijena mi je prihvatljiva i nikad nisam imao problema pogotovno ne sa reklamacijom.

 
3 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ

Ne živimo svi u Zagrebu. U Osijeku ne znam niti jednu jeftiniju trgovnu nažalost.

9 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
zeroname kaže...

Pretpostavljam da na ovom forumu ima pametnih i realnih forumaša meni nije jasno zašto ljudi i dalje kupuju u dućanima tipa HGspot i LINKS. Razumio bi da netko tko se ne razumije u kompjutere i hoće gotovu konfiguraciju pa ide u HGspot. Ima puno drugih dućana koji su jeftiniji i koji imaju puno bolju uslugu. Npr ADM, protis, diskont24 pa ima online shopova kao što je uzi shop i portio. Ja unazad 7 godina kupujem u ADM-u. Cijena mi je prihvatljiva i nikad nisam imao problema pogotovno ne sa reklamacijom.

 Eto sto ljudi sto cudi, ali potrazi malo kako adm rjesava reklamacije pa ces vidjet. Eto meni "nije jasno" kako ljudi tamo kupuju ako ti je ovo jedan od bitnijih uvjeta, pa se ja tome cudim isto ko ti linksu i hgspotu.

 

Sto se tice linksa, cuo sam svakakvih prica za reklamacije, od dobrih do uzasnih, al negdje su jedini izbor, pogotovo kad nesto hitno treba, tako da mi je sasvim jasno zasto se tamo kupuje. Em mozes vidjet proizvod em mozes kupit hitno. Sto se tice tvoje reklamacije, jako zeznuto. Vjerojatno ce links nakon pismene reklamacije to uvazit jer im se ne isplati prolazit kroz to sve, ali to je to. Oni dali novi zapakirani s neostecenom kutijom, tesko je prodavacu i servisu povjerovat da to nisi slucajno sam napravio :(

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2015 2:15 (sandokan111).
15 godina
offline
Links trgovina - OPREZ

Kupovao sam u Linksu jako puno, puno novaca tamo ostavio.

 

No sada kada sam pročitao ovo radije ću otići u ADM, meni se recimo na sreću nije dogodila reklamacija ali ovo mi je dovoljno da ne kupujem tamo i molim boga da ove komponente koje imam od njih ne riknu..

 

Eto već su sada izgubili cca 5 tisuća kn godišnje, nadam se da će ti reagirati jer će izgubiti još.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2015 7:42 (toxic).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
Da, ali ako se ne varam, kod takvih uredaja ga trebaju ma pultu pred tobom izvaditi van i da se prodavac uvjeri da nema nikakvih fizickih ostecanja okom vidljivih prije nego ti da proda. Barem tako rade telekomi u svojim sopovima kad ides kupit mob pa ga fino izvadi van, pokaze da nitko jos nije cevapima dirao po ekranu itd.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
zeroname kaže...

Pretpostavljam da na ovom forumu ima pametnih i realnih forumaša meni nije jasno zašto ljudi i dalje kupuju u dućanima tipa HGspot i LINKS. Razumio bi da netko tko se ne razumije u kompjutere i hoće gotovu konfiguraciju pa ide u HGspot. Ima puno drugih dućana koji su jeftiniji i koji imaju puno bolju uslugu. Npr ADM, protis, diskont24 pa ima online shopova kao što je uzi shop i portio. Ja unazad 7 godina kupujem u ADM-u. Cijena mi je prihvatljiva i nikad nisam imao problema pogotovno ne sa reklamacijom.

 Cek ti zelis rec da sam ja glup jer sam pol konfiguracije kupio u HGSpotu  Sad cu ti rec da sam kupio u HGSpotu , Maticnu + PROC + Rame + Vodeno + ventilatore , na sve sam dobbio popust na bilo koji nacin placanja od 5 pa do 10 posto , a te komponente su me ispale jeftinije nego da sam uzimao u AMD ili diskont24 . Dapače reklamirao sam vodeno 10 dana od kupnje jer je bilo tvornicki neispravno , uz to sam ih nakon 3 dana javio da neradi ispravno , al sam im rekao da neka pricekaju jos koji dan da vidim dali mi je sa kompom sve uredu i da nije do njega možda . Nakon tih par dana nazvao i ajvio da je ono neispravno a ne moj komp , na telefon mi rekao da je vec narucio novo i da stize prema njima da ce me zvat kad dode . Došlo , otišao po vodeno njima dao staro i sve bez problema i kompliciranja slanja u servis . da nepricam o hg spotu toliko , eto moju graficku sam uzeo u linksu , pri kupnji tj placanju sam zatrazio da otvorim ambalazu i provjerio dali je fizicki sve sa grafickom ok . Nisam imao neugodna iskustva u hgspotu niti u linksu . Zato nemozes rec da netko ko se razumije i tko je pametan nece kupovat u hgspotu ili linksu . BTW . to su jedini ducanu takvom opremom u mom gradu . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
16 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
@zeroname:
Do sad nikad nisam imao problema s Linksom, a za svaku informatičku trgovinu sam čuo svašta kad dođe do reklamacije.

Proces kupovine je bio takav da sam otišao na "nabavu", upisao proizvod I Links je bio najjeftinija trgovina u koju mogu doći I kupiti stvar bez nekih narudžbi itd. (razlika u cijeni od raznih webshopova je bila otprilike kao dostava) Naravno, da sam do sad imao loša iskustva blacklistao bi ih zauvijek.
Welcome my son...
16 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
@entropija:
Pardon zbog 2 posta, nema citiranja ni edita na mobilnom forumu - kupljeno u Linksu u Dubravi, a nastavak priče u njihovom servisu/reklamacijama kod dućana na Trešnjevci.
Welcome my son...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
zv'jer2 kaže...
@entropija:
Pardon zbog 2 posta, nema citiranja ni edita na mobilnom forumu - kupljeno u Linksu u Dubravi, a nastavak priče u njihovom servisu/reklamacijama kod dućana na Trešnjevci.

 Mislim da zakonski imas pravo na povrat novca tj da vratis to sta si kupio a pogotovo ako si vratio isti dan . Ja bi im lijepo rekao , neces mi zamjeniti za novo i govoris mi da sam to ja napravio e sad lijepo mi vrati lovu tj sotorniraj moju kupnju jer zelim vratiti stvar jer je neispravna . Zakonski imas pravo na to , znaci nikakvi servisi ako si isti dan vratio trazi povrat novca i vrati im to . Isto tako su mene drkali u vipu za uređaj koji je bio savinut a vratio sam ga 2 dana poslije tj prakticki isti dan jer nedelju nisu radili a vratio sam u pon a kupio u sub . Kad sam dosao dole nisu htjeli uzet u obzir da je uređaj takav nego su naravno mene krivili onda sam lijepo rekao ok eto ti racun storniraj mi to i raskini ugovor jer je proslo 1 dan , nakon toga je bilo sve lijepo i kulturno uzeli mobitel i dobio novi . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
13 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
Ja sam kupio,mobitel prošle godine u linksu zg, i čovjek je pred menom otvorio kutiju,izvadio mob i dao ga meni da vidim jel sve u redu sa njim. Tek kad sam mu rekao da.je sve ok onda je potvrdio garanciju i dao račun. Prije par godina isto kupio kućište i fan kontroler i sve bilo super. Tako da nemam loših iskustava s njima. Ali to jr bilo prošle godine i ranije..sad, ne znam kako je.. Kako se piše gore,ima jeftinijih opcija pa ih sad jedino radi toga zaobilazim...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
Rekao sam im da mi daju zamjenski uređaj ili da mi vrate novac. Znam da na to imam pravo, no odbili su to napraviti bez slanja u servis. Nisam imao legalno pravo prisiljavati nekog fizički na nešto pa eto.
Welcome my son...
13 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
toxic kaže...

Kupovao sam u Linksu jako puno, puno novaca tamo ostavio.

 

No sada kada sam pročitao ovo radije ću otići u ADM, meni se recimo na sreću nije dogodila reklamacija ali ovo mi je dovoljno da ne kupujem tamo i molim boga da ove komponente koje imam od njih ne riknu..

 

Eto već su sada izgubili cca 5 tisuća kn godišnje, nadam se da će ti reagirati jer će izgubiti još.

Ja kad nešto kupujem, kupujem u HGSpotu, Instaru, Protisu ili ADM-u. U Links nikada nisam išao niti ću ići.

16 godina
offline
Links trgovina - OPREZ

Evo samo epilog:

Žalba na rješavanje reklamacije je odobrena i Kindle je zamijenjen.

Welcome my son...
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
Abra008 kaže...

Ne živimo svi u Zagrebu. U Osijeku ne znam niti jednu jeftiniju trgovnu nažalost.

  I ja sam iz Osijeka pa ne kupujem ništa u Linksu.

15 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
itomic009 kaže...
Abra008 kaže...

Ne živimo svi u Zagrebu. U Osijeku ne znam niti jednu jeftiniju trgovnu nažalost.

  I ja sam iz Osijeka pa ne kupujem ništa u Linksu.

 Gdje kupuješ onda?

13 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ

Ako ne s oglasa raznih (Njuška, Bug i PC Expert) onda sa raznih web shopova, ovisno gdje nađem najbolju ponudu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2015 22:20 (itomic009).
9 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
zv'jer2 kaže...

Evo samo epilog:

Žalba na rješavanje reklamacije je odobrena i Kindle je zamijenjen.

 Eto vidis, nije sve tako crno. Lakse njima to zamjenit nego prolazit kroz daljnje komplikacije.

8 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
sandokan111 kaže...
zv'jer2 kaže...

Evo samo epilog:

Žalba na rješavanje reklamacije je odobrena i Kindle je zamijenjen.

 Eto vidis, nije sve tako crno. Lakse njima to zamjenit nego prolazit kroz daljnje komplikacije.

 Onda to mogu napravit odma pa da kupac ima ugodno iskustvo s njima, a ne da se mora to provlacit kroz forume i zalbe

9 godina
protjeran
offline
Links trgovina - OPREZ

Linksovci su ljigavi to je vec poznato.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
Abra008 kaže...
itomic009 kaže...
Abra008 kaže...

Ne živimo svi u Zagrebu. U Osijeku ne znam niti jednu jeftiniju trgovnu nažalost.

  I ja sam iz Osijeka pa ne kupujem ništa u Linksu.

 Gdje kupuješ onda?

 

www.nabava.net <- ukucaš što trebaš i izlista ti brdo dućana gdje to možeš kupiti

16 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
sandokan111 kaže...
zv'jer2 kaže...

Evo samo epilog:

Žalba na rješavanje reklamacije je odobrena i Kindle je zamijenjen.

 Eto vidis, nije sve tako crno. Lakse njima to zamjenit nego prolazit kroz daljnje komplikacije.

 Nije u tom poanta - nije trebalo ni doći do tog koraka da od početka poštuju zakon. Pokazali su jako loš odnos prema kupcu i nakon ovog neću više nikad ništa kupiti kod njih, a bogme ni moji prijatelji.

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2015 9:15 (zv'jer2).
16 godina
offline
Links trgovina - OPREZ

Možeš mi poslati neki mail od udruge Potrošač gdje si ti slao upite? Na netu nađem neke 2-3 stranice pa ne znam kojima se javiti.

Ja imam neki problem sa t-šrotom, a privatnu poruku ti ne mogu poslati jer mi ne otvara novi prozor sa slanje PP-a.

Tnx!

&amp;amp;#39;Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran&amp;amp;#39; - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
Santana kaže...
sandokan111 kaže...
zv'jer2 kaže...

Evo samo epilog:

Žalba na rješavanje reklamacije je odobrena i Kindle je zamijenjen.

 Eto vidis, nije sve tako crno. Lakse njima to zamjenit nego prolazit kroz daljnje komplikacije.

 Onda to mogu napravit odma pa da kupac ima ugodno iskustvo s njima, a ne da se mora to provlacit kroz forume i zalbe

 Nije se moralo provlačiti po forumima. Mogao je samo pričekati dok se situacija ne riješi i napisati pozitivno iskustvo lol.

Za svaku trgovinu ima tema gdje netko plače i pljuje po toj trgovini.

Poanta ove priče je da je Links ipak dobar??

Da ne kupujemo ni u jednoj trgovini, jer nitko neće priznati fizički oštećen uređaj?

16 godina
offline
Re: Links trgovina - OPREZ
Pero Dinamit kaže...

Možeš mi poslati neki mail od udruge Potrošač gdje si ti slao upite? Na netu nađem neke 2-3 stranice pa ne znam kojima se javiti.

Ja imam neki problem sa t-šrotom, a privatnu poruku ti ne mogu poslati jer mi ne otvara novi prozor sa slanje PP-a.

Tnx!

 Nazvao sam ih na broj 072 414 414.  (cijena poziva je besplatna ili po cijeni običnog fiksnog, ne sjećam se točno)

Welcome my son...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice