Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem

poruka: 72
|
čitano: 19.702
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla

S i X su visoka klasa samo po ubrzanju i cijeni, te po dometu. Ništa drugo ih ne svrstava u visoku klasu (prostranost, udobnost...).

 

Drugi proizvođači električnih automobila proizvode iste uz konstantno praćenje tržišta i imaju dovoljno kapaciteta za povećati proizvodnju kad ocjene da je tržište spremno. Musk radi puno više buke nego automobila, uz stalnu potrebu za dodatnim kapitalom i uz stalna odgađanja. Krajem prošle godine i početkom ove su se stvari počele malo brže kotrljati, ali je pitanje koliko je to opravdano pripisivati Muskovoj buci, a koliko razvoju tržišta, dostupnosti punjača (ok, u nekim zemljama je za to zaslužan Musk, ali ne svugdje), razvoju same svijesti potrošača (opet, tu je Musk odigrao ulogu u SAD-u, ali ne i u nordijskim zemljama). Mislim da su ipak zaslužniji oni koji daju med, a ne oni koji puno zuje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem

Lijepa pompa se digla oko tog kamiončeta. 

Svaka čast liku, uspijeva iskamčiti lovu od države a proizvodi su u najbolju ruku osrednji.

No, ajmo malo pogledat taj kamiončet. Jel spomenuo najvažniju i najbitniju informaciju u teretnom programu? Masu vozila? Odnosno, maximalnu korisnu nosivost? Taj podatak ne vidim nigdje. Koga briga jel će prazni kamion doć do 100 za 5 ili 10 sekundi.

No, dok Musk priča i stvara hype, tvrtke u EU se bave ozbiljnijom preradom i ponudom e-kamiona. Naravno, nema prevelikog interesa osim za gradske i prigradske operacije jer gubitci na korisnoj nosivosti i dometu, uz cijenu koja ide i 4-5x naspram standardnih vozila nisu isplativi osim za kakav show-off za prikazivanje nekakve ekološke osvještenosti.

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla

A tome treba dodati i vrijeme punjenja koje raste s autonomijom. Ok, veći kapacitet punjenja znači i veću dopuštenu struju, ali, prema procjenama kapaciteta kojeg bi ovaj kamion mogao imati, za brzo punjenje koje navode pri predstavljanju treba punjač od 2 MW. I onda još kaže da će se puniti iz solara. 2 MW solara je 10 000 m^2 solara na najjačem suncu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
MrBlc kaže...

A tome treba dodati i vrijeme punjenja koje raste s autonomijom. Ok, veći kapacitet punjenja znači i veću dopuštenu struju, ali, prema procjenama kapaciteta kojeg bi ovaj kamion mogao imati, za brzo punjenje koje navode pri predstavljanju treba punjač od 2 MW. I onda još kaže da će se puniti iz solara. 2 MW solara je 10 000 m^2 solara na najjačem suncu...

 Taj "detaljčić" oko toga da se pune kamioni pomoću solara je poprilično neuvjerljiv, mada bi bilo jako dobro da je to tako. Vjerovatno će megapunjači morati imati direktno napajanje iz nekog bliskog dalekovoda, jer stvarno je 10 000 kvadrata solara preskupo.

dolazim odmah - Godo
8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Mystik: ti si još jedan od onih koji otvara usta prije nego je informacija došla do mozga. Pogledati predstavljanje, sve je objašnjeno. Pun, prazan, domet potpuno natovaren na autoputu, uglavnom za red veličine sposobniji proizvod od ove daimlerove najave na koju pojedinci svrš svrš. Tesla misli i radi ozbiljno.

Također da se osvrnem na komentare kako Tesla model S ne spada u premium klasu - očito nisu vidjeli vozilo uživo. Nije to Dacia s plastikom okolo već vrhunski proizvod za vrhunsku cijenu a to se vidi i po prodaji koja je u sad-u veća od bilo kojeg premijum automobila svetog njemačkog trojstva. Možete odgovoriti i da ga kupuje budale, ali ja bih rado upoznao budalu koja ima 100.000 dolara spremnih za bacanje
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Feudalac kaže...
Mystik: ti si još jedan od onih koji otvara usta prije nego je informacija došla do mozga. Pogledati predstavljanje, sve je objašnjeno. Pun, prazan, domet potpuno natovaren na autoputu, uglavnom za red veličine sposobniji proizvod od ove daimlerove najave na koju pojedinci svrš svrš. Tesla misli i radi ozbiljno.

Također da se osvrnem na komentare kako Tesla model S ne spada u premium klasu - očito nisu vidjeli vozilo uživo. Nije to Dacia s plastikom okolo već vrhunski proizvod za vrhunsku cijenu a to se vidi i po prodaji koja je u sad-u veća od bilo kojeg premijum automobila svetog njemačkog trojstva. Možete odgovoriti i da ga kupuje budale, ali ja bih rado upoznao budalu koja ima 100.000 dolara spremnih za bacanje

Doslovce mlatiš praznu slamu. 

Kao prvo, čitao sam članak na portalu Bug.hr, kojeg, gle čuda, i komentiram. Nađi mi gdje u članku piše masa vozila ili korisna nosivost vozila? Nemam vremena gledati nekakvo skakanje po pozornici i hrpu gluposti ne bih li možda uhvatio taj bitan detalj. Dakle, ili ga tvoj velečanstveni Elon nije nigdje spomenuo, ili ga novinar nije smatrao bitnim napisati. U ovom slučaju ću stat na stranu novinara, jer gle čuda, ni ti nisi iznio taj podatak, nego samo melješ o nekakvom dometu kad je potpuno natovaren. 

Dakle, ili daj podatak koliku masu ima kamion, odnosno, koliko ostane korisne nosivosti nakon što mu se priključi poluprikolica. Čisto za usporedbu, Scania R500(cca 7,5t), Scania S730(cca 8t), MB Actros 1845(cca 7,5t), te poluprikolice, recimo Scmitz, hladnjače, obične ceradne oko 8t. Što znači da otprilike 16t trenutno otpadne na prijevozno sredstvo, što stavlja oko 24t za korisni teret kojeg može prevoziti legalno na cestama. 

O tome tko ili što radi i misli ozbiljno. Eforce, švicarska firma koje "prerađuje" standardne kamione u električne. Tako recimo E44 s midi paketom baterija(190kWh) za range do 180km na autoputu ima 8,6t. Baza njihovih vozila je Iveco Stralis, koji s Cursorom 11 od 460KS ima oko 7t, tank je 640l. Električni treba na fast chargu do 2h ne bi li se napunio taj midi paket. Činjenica jest da je s baterijama kamion dobio 1,6t na masi, a izgubio 1000+km na dometu. Točnu cijenu električnog ne znam, ali znam da su kamioni(ne tegljač) sa sličnim paketom bili oko 350k €. Dakle, ako će cijena biti do 30-40% viša, sa apsolutno svim ostalim parametrima dovoljno konkurentnim, onda možda tegljači i kamioni na struju mogu zaživjeti. MOŽDA.

 

A o tome da Tesla radi nešto ozbiljno. Sorry, kad oni stave kamion na cestu, u prodaju, u normalnim količinama, sa stvarnim specifikacijama poput ovih kojih najavljuju, onda možemo pričat da rade ozbiljno. Kroz cijelu povijest te firme, Musk odluči iskočiti iz paštete i najaviti nešto "Super cool/gejm čejniđg" baš onda kad postoje problemi s nekim od prethodno najavljenih i naravno, neispunjenih obećanja. Zašto je baš sada iskočio s kamionom i roadsterom? Zato da makne pozornost s faila nazvanog Model 3 i njegove proizvodnje. Tj. bolje reći neproizvodnje. 

 

Prodaja u US? Ma nemoj. Jedino od čeg se prodalo Tesli više u SADu od njemačke trojke je Audi. MB s E klasom dere Teslu za 100% više prodanih, a BMW za 50% više prodanih. A bogme i Lexus dere Teslu uzduž i poprijeko. I treba bit iskren, i priznat da Model S doslovce nema što tražiti u usporedbi s A6/S6, 5er, E klasom, ES/GSom. Sjedni u bilo koji od tih automobila, i onda sjedni u Model S, auto koji je skuplji od ovih. Interijer je doslovce očaj, nula. Iskreno, ta Dacia koju si posprdno spomenuo ima bolji interijer od Modela S. 

 

No jbg, mi smo svi tu shillovi njemačkih proizvođača, slijepci, ne vidimo veličanstvo koje nam pokušava ponuditi Musk. Aj da mi to još pokušava reć osoba koja je koliko toliko neutralna. Al kad mi to pokušava reći osoba kojoj je Model S vrhunski proizvod u rangu premium marki, osoba kojoj je sve što Musk izreče točno i jedino ispravno, sorry, ali mogu se jedino odvaliti smijati.

8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
mystik kaže...

 

 

A o tome da Tesla radi nešto ozbiljno. Sorry, kad oni stave kamion na cestu, u prodaju, u normalnim količinama, sa stvarnim specifikacijama poput ovih kojih najavljuju, onda možemo pričat da rade ozbiljno. Kroz cijelu povijest te firme, Musk odluči iskočiti iz paštete i najaviti nešto "Super cool/gejm čejniđg" baš onda kad postoje problemi s nekim od prethodno najavljenih i naravno, neispunjenih obećanja. Zašto je baš sada iskočio s kamionom i roadsterom? Zato da makne pozornost s faila nazvanog Model 3 i njegove proizvodnje. Tj. bolje reći neproizvodnje. 

 

Prodaja u US? Ma nemoj. Jedino od čeg se prodalo Tesli više u SADu od njemačke trojke je Audi. MB s E klasom dere Teslu za 100% više prodanih, a BMW za 50% više prodanih. A bogme i Lexus dere Teslu uzduž i poprijeko. I treba bit iskren, i priznat da Model S doslovce nema što tražiti u usporedbi s A6/S6, 5er, E klasom, ES/GSom. Sjedni u bilo koji od tih automobila, i onda sjedni u Model S, auto koji je skuplji od ovih. Interijer je doslovce očaj, nula. Iskreno, ta Dacia koju si posprdno spomenuo ima bolji interijer od Modela S. 

 

No jbg, mi smo svi tu shillovi njemačkih proizvođača, slijepci, ne vidimo veličanstvo koje nam pokušava ponuditi Musk. Aj da mi to još pokušava reć osoba koja je koliko toliko neutralna. Al kad mi to pokušava reći osoba kojoj je Model S vrhunski proizvod u rangu premium marki, osoba kojoj je sve što Musk izreče točno i jedino ispravno, sorry, ali mogu se jedino odvaliti smijati.

 Ne vidim razloga da se osjećaš povrijeđeno. Ja nigdje nisam spomenuo da su njemački automobili lošiji, a da je Tesla bolji. Spomenuo sam prodajne rezultate koji su takvi kakvi jesu. Model S je pet metarska limuzina, luksuzno opremljena, s performansama koje su u klasi sportskih limuzina, govorim o g-silama u zavoju, kočenju itd, a ubrzanje neću spominjati, tu su vrh. imaju par jeftinijih detalja poput tvrđe plastike u donjem dijelu vrata i slično, ali luksuz je tu. Nisam ih ja klasificirao u taj segment. E, u tom segmentu im je prodaja u Americi veća od S klase, BMW-a 6/7 i Panamere ZAJEDNO. 25% tržišta. Misliš da Merc to nije primjetio?

 

Što se tiče članka i podataka, članak je siromašan. To te nije spriječilo da iznosiš naklapanja o podacima kojih nema. Što se tiče kašnjenja, Tesla je kasnio s Roadsterom, Modelom S, Modelom X, kasni s trojkom pa će vjerojatno kasniti i s kamionom. Međutim, ova prva tri je isporučio. Kako misliš da će isporučiti trojku ako nema proizvodnju baterija? Pa za to mu trebaju praktično sve baterije koje se proizvedu u svijetu; samo u giga tvornicu je utukao 4 milijarde za kapacitet od 50 GWh koji treba dostići za još godinu ili dvije a ti to uspoređuješ s najavom izgradnje kapaciteta od 4GWh; dakle RED veličine manje. Informiraj se, neće ti škoditi.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Feudalac kaže...

 Ne vidim razloga da se osjećaš povrijeđeno. Ja nigdje nisam spomenuo da su njemački automobili lošiji, a da je Tesla bolji. Spomenuo sam prodajne rezultate koji su takvi kakvi jesu. Model S je pet metarska limuzina, luksuzno opremljena, s performansama koje su u klasi sportskih limuzina, govorim o g-silama u zavoju, kočenju itd, a ubrzanje neću spominjati, tu su vrh. imaju par jeftinijih detalja poput tvrđe plastike u donjem dijelu vrata i slično, ali luksuz je tu. Nisam ih ja klasificirao u taj segment. E, u tom segmentu im je prodaja u Americi veća od S klase, BMW-a 6/7 i Panamere ZAJEDNO. 25% tržišta. Misliš da Merc to nije primjetio?

 

Što se tiče članka i podataka, članak je siromašan. To te nije spriječilo da iznosiš naklapanja o podacima kojih nema. Što se tiče kašnjenja, Tesla je kasnio s Roadsterom, Modelom S, Modelom X, kasni s trojkom pa će vjerojatno kasniti i s kamionom. Međutim, ova prva tri je isporučio. Kako misliš da će isporučiti trojku ako nema proizvodnju baterija? Pa za to mu trebaju praktično sve baterije koje se proizvedu u svijetu; samo u giga tvornicu je utukao 4 milijarde za kapacitet od 50 GWh koji treba dostići za još godinu ili dvije a ti to uspoređuješ s najavom izgradnje kapaciteta od 4GWh; dakle RED veličine manje. Informiraj se, neće ti škoditi.

Ti pokušavaš ovdje na forumu pokazat Model S kao konkurenciju S klasi, A8/S8, 7er, LSu i ekipi. Sorry, ali jednostavno Model S tamo ne ide. Model S ide kontra A6/S6, E-klase, 5ice, ES/GS i drugih.

 

Ističeš to, pet metarska limuzina, e pa i E klasa i A6/S6, su pet metarske limuzine. A8/S8, S klasa, 7er su ipak 10tak centimetara veća vozila od ovih.

Samo zato jer cijenom često zadire u gornji segment, ne znači da tamo i pripada. Ti auti su nešto drugo. Pričati da se luksuzom može mjeriti s tom ekipom je totalno pričanje gluposti. Onak, najveće razine, ko da smatraš da su svi ostali ljudi idioti i da im se to može prodat kao činjenica. E pa ne ide. 

Dakle, ako Model S luksuzno opremljen, kakvim to onda točno čini konkurenciju? Možemo li reći da su onda ti automobili zapravo svemirski brodovi? 

 

Što se tiče drugog dijela? Kakva naklapanja? Ja sam iznio podatke za trenutno dostupna vozila koja se trenutno koriste za transport na dugim rutama. Ja sam pitao da li je u pompoznoj najavi novog Teslinog proizvoda, možda Elon kojim čudom spomenuo i bitne informacije, podatke. Nisam našao nigdje, a ni ti, dežurni teslin advokat na forumu nisi skočio i nabio ih svima u facu, dakle, nema. Proizvod također ne postoji, pa osim Elonovih naklapanja, nemamo nikakve relevantne podatke.

 

Pitaš kako mislim da će isporučiti trojku? Pa nije moj problem kako će ju on isporučiti. To je njegov problem. Nisam ja uzeo narudžbe za 450 tisuća vozila za koje nemam ni resurse ni proizvodne pogone u kojima bi se isti trebali proizvoditi. Nisam ja obećao da će tjedno tisuće modela 3 izlaziti iz pogona još u desetom mjesecu. Ja sam samo konstantirao da je uočljiv jedan pattern u poslovanju Tesle.

Hajpana najava nečeg -> vrijeme prikaza rezultata->ups, problemi -> još jedna hajpana najava nečeg -> rješavaju se problemi prvog -> vrijeme za rezultate drugog -> ups, problemi -> još malo hajpa oko nečeg trećeg -> ajmo sad u tiši rješavat probleme drugog -> itd. itd. 

To što se tebi ne sviđa što postoje ljudi koji ne puše Elonov hajp i propagandu, a bože moj. Ne znam kakve koristi točno imaš od toliko žestokog promoviranja i zastupanja Tesle na ovom forumu, al nadam se da si bar dobio Model S u nekoj najskupljoj varijanti pa da možeš to prodat i kupit pošteni auto. U protivnom, a to su već neki drugi problemi, nisam doktor pa neću pisat dijagnoze.

Klasifikacija Klasifikacija
Premium large segment, US 2017 Premium large segment, US 2017
Limousine segment, US 2017 Limousine segment, US 2017
Model S Model S
S8 2018 S8 2018
S klasa S klasa
LS 600 LS 600
GS GS
A6 A6
E klasa E klasa
8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
mystik kaže...

Ti pokušavaš ovdje na forumu pokazat Model S kao konkurenciju S klasi, A8/S8, 7er, LSu i ekipi. Sorry, ali jednostavno Model S tamo ne ide. Model S ide kontra A6/S6, E-klase, 5ice, ES/GS i drugih.

 

Ističeš to, pet metarska limuzina, e pa i E klasa i A6/S6, su pet metarske limuzine. A8/S8, S klasa, 7er su ipak 10tak centimetara veća vozila od ovih.

Samo zato jer cijenom često zadire u gornji segment, ne znači da tamo i pripada. Ti auti su nešto drugo. Pričati da se luksuzom može mjeriti s tom ekipom je totalno pričanje gluposti. Onak, najveće razine, ko da smatraš da su svi ostali ljudi idioti i da im se to može prodat kao činjenica. E pa ne ide. 

Dakle, ako Model S luksuzno opremljen, kakvim to onda točno čini konkurenciju? Možemo li reći da su onda ti automobili zapravo svemirski brodovi? 

... 

Nisam ja uzeo narudžbe za 450 tisuća vozila za koje nemam ni resurse ni proizvodne pogone u kojima bi se isti trebali proizvoditi. Nisam ja obećao da će tjedno tisuće modela 3 izlaziti iz pogona još u desetom mjesecu. Ja sam samo konstantirao da je uočljiv jedan pattern u poslovanju Tesle.

vidim da si me shvatio kao advokata i moraš me poniziti. A ja samo iznosim podatke...

dakle, američka EPA standardizira vozila ovako: large sedan >= 120 ft3 kombiniranog putničkog i prtljažnog prostora. Ima. Ja tebe ne trebam ništa uvjeriti; samo iznosim podatke; ljudi koji imaju 100 tisuća dolara za automobil u americi misle drugačije - kupili su ih više nego mercedesa, porschea i bmw-a zajedno. Idem ih naći i prezentirati im tvoju anonimnu forumsku poruku da im dokažem kako su budale.

 

što se drugog dijela posta tiče, tesla nije primio narudžbe već predbilježbe za prvenstveno pravo kupnje jednom kada model 3 bude proizveden. Za to je tražio vrlo mali iznos koji nema veze s kaparom koja je obično 10 ili više posto. Smiri se, ponašaš se kao da ti je Musk ubio oca, majku, prokleto djecu do desetog koljena i podmetnuo iphone umjesto ćaomija.

Ja rekoh
14 godina
offline
Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem

Ovakvog trolla forum dugo nije vidio.

Ok, ok, EPA kaže large sedan >120, sve isto. Onda opet u tu kategoriju spada i E-klasa i A6/S6 i 5er. Dakle koliko god se ti žestoko trudio pokazati kako Tesla prodaje više od Mercedesa i BMWa, neide ti.

Jer očigledno je da se E klase prodaje skoro duplo više nego Tesle. Ili ćeš me pokušati uvjeriti da je 19 više od 36?

Činjenica je da ti nisi iznio nijedan jedini konkretan podatak, i ja budala što se uopće nadam nekakvoj normalnoj argumentiranoj raspravi od trolla i elon fenboja.

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
mystik kaže...

Ovakvog trolla forum dugo nije vidio.

Ok, ok, EPA kaže large sedan >120, sve isto. Onda opet u tu kategoriju spada i E-klasa i A6/S6 i 5er. Dakle koliko god se ti žestoko trudio pokazati kako Tesla prodaje više od Mercedesa i BMWa, neide ti.

Jer očigledno je da se E klase prodaje skoro duplo više nego Tesle. Ili ćeš me pokušati uvjeriti da je 19 više od 36?

 

 U te velike automobile spada još puno drugih marki i modela čak i neki civic, ali jako malo njih ima cijenu oko 100 tisuća i status luksuza. Među njima je ovo kaj sam nabrojao i oni su - što je tu teško za prihvatiti, pometeni. Pometeni. To je pitanje statusa, nitko od njih ne želi da mu top model bude pometen i to još od početnika. Ja sam glasnik, nemoj me ubiti. Možeš biti skeptičan koliko hoćeš po pitanju Tesle, ali čovjek je natjerao cijelu industriju da ga slijedi. Planovi su grandiozni, a takvi moraju i biti kada se mijenja svijet. Misliš da mercedes nije primjetio ove brojke o kojima govorim? Svi sada u ponudi imaju nešto na struju, ili u najavi. Ako Tesla i propadne, što je lako moguće, trznuo je cijelu industriju iz letargije u kojoj se nalazila zadnjih trilijun godina i pokrenuo lavinu koja neće stati tako skoro. A sad možeš nastaviti s drvljem i kamenjem, ja sam svoje rekao.

Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Znači, da Honda nabije cijenu, i Civic bi bio viša klasa? Objektivan si ko Marić kad priča o Agrokoru.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice