Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

poruka: 92
|
čitano: 32.520
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7".
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Zechina kaže...
.. nametanja TIFKAM koncepta?
(TIFKAM = The Interface Formerly Known As Metro)

Vezano uz MS, nemam ja potrebu voljeti ili mrziti MS, već prezirem stupidnost kojom MS opetovano puca sam sebi u nogu i usput radi kolateralnu štetu naokolo.
Nema sretnijeg od mene da imaš standardni alat (pa makar bio i monopolistički, nezamijenjiv), koji je funkcionalan i rađen / razvijan u sinergiji sa željama i očekivanjima korisnika.

 -now youre talking.. što bi rekli zagorci.. al, uzalud. Njurganje ne pomaže (provjerio sam..).

.. neg, opusti se, neće nas sad MS pojesti, neka vijesti (mada su besmislice..), kad trancendentaš na viši level, skužiš da je to sve soft, biz, i sex.. jedino imaš feeling da te netko nateže.. :))

 

Marko :D kaže...
..ihusha sam jednom vidio, još sam u šoku...

 - besmisleno je biti protiv softa, OSa.. svaki je dobar (osim ReactOS..) no protiv gluparija koje rade, forsiranja i izmišljanja tople vode kao i retrovizora ispod sica.. ali, ne pita se mene-tebe-nas.. nego neke tamo PRovce, koji mlate milijarde.. i tak je to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
ihush kaže...
Zechina kaže...
.. nametanja TIFKAM koncepta?
(TIFKAM = The Interface Formerly Known As Metro)

Vezano uz MS, nemam ja potrebu voljeti ili mrziti MS, već prezirem stupidnost kojom MS opetovano puca sam sebi u nogu i usput radi kolateralnu štetu naokolo.
Nema sretnijeg od mene da imaš standardni alat (pa makar bio i monopolistički, nezamijenjiv), koji je funkcionalan i rađen / razvijan u sinergiji sa željama i očekivanjima korisnika.

 -now youre talking.. što bi rekli zagorci.. al, uzalud. Njurganje ne pomaže (provjerio sam..).

.. neg, opusti se, neće nas sad MS pojesti, neka vijesti (mada su besmislice..), kad trancendentaš na viši level, skužiš da je to sve soft, biz, i sex.. jedino imaš feeling da te netko nateže.. :))

 

Marko :D kaže...
..ihusha sam jednom vidio, još sam u šoku...

 - besmisleno je biti protiv softa, OSa.. svaki je dobar (osim ReactOS..) no protiv gluparija koje rade, forsiranja i izmišljanja tople vode kao i retrovizora ispod sica.. ali, ne pita se mene-tebe-nas.. nego neke tamo PRovce, koji mlate milijarde.. i tak je to.

 Sukus tvog pisanja je determiniranost. "Resistance is futile".

Čemu onda uopće lamentiraš?

Sizifovski (beskrajno) se uzaludno trudiš da bi ukazao na uzaludnost.

Zvučiš kao mazohist, ili kao netko tko ima koristi od takve propagande. Btw, to ne isključuje jedno drugo.
Treba li bi, valjda, preći iz determiniranosti u terminiranost, isključiti preostalo sivih stanica i prepustiti se općoj idiokraciji?
Kad si točno preminuo?

16 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
ihush kaže...

.. neg, opusti se, neće nas sad MS pojesti,

 

@Zechina,e ovo je sva poenta.

14 godina
offline
Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

Ako usporedimo ovu situaciju sa Androidom koji sve više ima propusta i bugova, korisnici vape za novim Androidom na svom smartphone-u bez obzira na te bug-ove i redovno pljuju po proizvođaču svog ljubimca kada objavi da neće dobiti novi Android. Dok je kod Windowsa situacija po defaultu obrnuta, kako sam već rekao u glavnom neopravdano. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
knight kaže...
ihush kaže...

.. neg, opusti se, neće nas sad MS pojesti,

 

@Zechina,e ovo je sva poenta.

 I onda se pitaš kako ljudi toleriraju tolike masovne, kolektivne krađe: pete ortake, farbanja tunela, fimi medie... nabavku furda eskadrile.

Sve to financirano zaduživanjem koje će stado platiti. Od Tita naovamo ništa nismo naučili. "Krao je, al je nama dao" (Tito? Tuđman? Milošević? ...Plenković? Vučič? ...Trump?)

 

"Neće nas pojesti", ostavit će nas da preživimo, kako bi plaćali nepotrebnu ...uslugu? Kako se to sad zove ili će se tek zvati, mjesečni paušal ultimativnog OSa? Dozvola za pristup vrlom novom svijetu, točnije njegovoj reverziji?

8 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
phoenix2003 kaže...

Ovo je fenomen kod korisnika Windows OS-a. I samo njega. Niko od korisnika Android OS-a, bilo koje distribucije Linux-a i OS X-a ne žali toliko (neopravdano) za prošlim verzijama kao što to rade korisnici Windows-a. 

 Fenomen bi bio pod tvojim pretpostavljenim preduvjetom da je MS u pravu i teži nepogriješivosti toga što čini, dok su u stvari korisnici krivi za nezadovoljstvo.
U stvari, Windows Phone (Windows 8, RT, Vista itd) je tom obrnutom logikom bio najbolje uopće, no korisnici to nisu mogli prepoznati.

phoenix2003 kaže...

Ako usporedimo ovu situaciju sa Androidom koji sve više ima propusta i bugova, korisnici vape za novim Androidom na svom smartphone-u bez obzira na te bug-ove i redovno pljuju po proizvođaču svog ljubimca kada objavi da neće dobiti novi Android. Dok je kod Windowsa situacija po defaultu obrnuta, kako sam već rekao u glavnom neopravdano. 

 Đe si ti učio ovu logiku matereti.

I baš zato što ti to i upravo ti kažeš i tvrdiš, ima da bidne tako.

Android ima sve više propusta i bugova, korisnici vape / pljuju (po potrebi tvoje "logike"),  dok je kod Windowsa to po defaultu (!) obrnuto, "u glavnom" neopravdano.
Fenomen je čoek s fenom. U glavnom, opravdano i po defaultu.

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Zechina kaže...
..

 Fenomen bi bio pod tvojim pretpostavljenim preduvjetom da je MS u pravu i teži nepogriješivosti toga što čini, dok su u stvari korisnici krivi za nezadovoljstvo.
U stvari, Windows Phone (Windows 8, RT, Vista itd) je tom obrnutom logikom bio najbolje uopće, no korisnici to nisu mogli prepoznati.

..

-zvuči ko stevo (S.Jobs).. al nije :))

-nisam (još) preminuo, neg se borim iznutra :)) ... ili ako ih ne možeš pobijediti.. itd. Ne vidim da bi baš sad 'ja' bio neki jezičac na vagi ili da bi me Gates doživio kao nekog sajvetnika.. još manje da je MS zlatna ribica. Rade za sebe, ne za mene.. njurgat možemo zajedno, no zabavnije mi tebe zezat oko tog. :)))) ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

Govorite o xp-u i 7-ici ko starceki o jugi i titu

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Zechina kaže...

Ne znam što želiš dokazati svojim postom? Vjerojatno svoj IQ?! Uzmimo samo za primjer Android 6.0 koji sam koristio na svom HTC 10. Ako izuzmemo hardverske probleme o kojima sam pisao, uređaj je radio savršeno. SOT je bio preko 6 sati, što je danas znanstvena fantastika. Forumi su bili puni tekstova kad će 7.0 a zatim kad će 8.0. Bez obzira što su potonji donjeli više problema, posebno kod potrošnje baterije a što je možda najvažnija karakteristika dobrog smartphone-a, danas Android 6.0 (koji je BTW i dalje odličan jer ga povremeno koristim na jednom drugom uređaju) nitko ne spominje.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

Windows 10 je prvi takav od kojega sys operateri po firmama ne puštaju update i upgrade na sva računala odn. ne puštaju dalje dalje od servera da nemaju svakodnevne probleme s kompatibilnošću updatea i hardvera na pojedinim računalima. 

Ili, što bi moj prijatelj @ihush rekao ; "nije Microsoft kriv što je Intel napravio neodgovarajući hardver za win 10" 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Anđeo bez falinge kaže...

..; "nije Microsoft kriv što je Intel napravio neodgovarajući hardver za win 10" 

 

 

 -ne to.. nego što je uz HW dodao fičer.. ili rupu, ovisi s koje strane gledaš. (ali ne intel nego kompletan IT, svi cpu, chipovi..). Nije ni MS nevin, wintel.. ali nije ni jedini krivac. Pogotovo kad stvar digneš u mrežne vode ili mobilne.. tad je MS mala girica, važna samo nama, .. isti fičer je pod ostatkom OSeva i CPUa, pogođeno je sve, A6, OSX, Android, linux.. ili nije?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

Ovdje se ne radi o rupama već o namjerno ostavljenom prostoru za špijuniranje (na visokom nivou, da se razumijemo).

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
ihush kaže...

 -ne to.. nego što je uz HW dodao fičer.. ili rupu, ovisi s koje strane gledaš. (ali ne intel nego kompletan IT, svi cpu, chipovi..). Nije ni MS nevin, wintel.. ali nije ni jedini krivac. Pogotovo kad stvar digneš u mrežne vode ili mobilne.. tad je MS mala girica, važna samo nama, .. isti fičer je pod ostatkom OSeva i CPUa, pogođeno je sve, A6, OSX, Android, linux.. ili nije?

Znam da je update za XP i win 7 išao na sva računala (bar u mojoj firmi, njih 120 u mreži) dok je početkom problema s hardverom update zaustavljen na serverima i ne ide na računala u mreži ne zbog špijuniranja već zbog masovnog rušenja računala (((, nemogućnosti bootanja, isključivanja računala (OS-a) , besmislenih restarta, mijenjanja pozicije printera i sl. i to sve nakon samo nekog beznačajnog apdejta)) na kojima je fakin image s potrebnim programima na kojima je isključena bilo kakva mogućnost "čeprkanja"korisnika po kernelu OS-a pa ne možeš reći (kao što vas nekolicina govori) da su korisnici krivi jer "čeprkaju" odn. rade preinake u registriju.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 23:31 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

-to nema veze... s winver. To rade 'prave' (veće) firme s odgovarajućim serverima/licencama (srednje-veće firme po usa ne kroejšn mjerilima ili kompanije..).. wsus. Tad imaš svoje rulove i tak to, a ne kad se netko sprdne. Preduvjet je imati i admina, ne nekog malog o'tetke.. a po novim (blentavim, od kad su svi insideri..) pravilima npr home nema tu opciju, pro ima.. (ent je za firme i to radi kroz wsus.. kao i mak i ostalo).

 

edit: ako treba hint.. traži pod 'ažuriranje za tvrtku'.. kao i GPO i domena itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 23:36 (ihush).
7 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

@marko

Pa ako se sjećas, bas si ti napisao da nevjerujes statistici koju sam tada linkao. I sada je na bugu osvanuo clanak koji se temelji bas na statistici koju sam ja linkao a ti osporio. Ss nisam napravio prije nego jucer, bas da te podsjetim da si bas ti i bas tu statistiku osporio, pa vjerujem da ćeš sada kao dosljedna i argumentirana osoba napisati autoru clanka da ti mislis da mu je clanak los i objasnices njemu a i nama ostalima zakaj toj statistici nebi vjerovali. Ss je dodatno i zato jer si mi vec u dva navrata naveo neke stvari pa si onda rekao da to nemozes naci kada sam ja trazio ss kao potvrdu. Jbg, kaj ćes, temeljit sam, uporan, i dosljedan, pa tako trazim i od drugih ako se vec upustamo u raspravu i idemo pobijati argumente... Oćes ss di si naveo da priznas samo brojke i dokaze ?? 😊

Idemo dalje : Kaj ti je toliko cudno u nastojanju ms da imaju vani samo jedan os pa da onda imaju posla samo na jednom osu glede sigurnosti, funkcionalnosti i sl ? Oni su tvrtka i ako grijese trziste će ih nemilosrdno kazniti. Zasad se izgleda 700 miliona jedinki tog trzista slaze sa tom politikom.

Ažuriranja su i ispravna i testirana. Opet ću te podsjetiti da sada već govorimo o 700 miliona korisnika, pa ti nadji problem i linkaj ga sa 7 miliona pogodjenih korisnika i tek bumo na 1%. Ako nevjerujes ovoj statistici o 700 miliona, objasni zasto njoj nevjerujes i zasto vjerujes onoj koja iznosi brojke koje tebi pašu. Normalno da nema nacina da se nadolazeće azuriranje istestira na svim mogućim kombinacijama hardvera i softvera koje postoje na ovoj planeti, i naravno da bu neki update negde i nekaj skrsio, ali covjece, radi se o promilima korisnika sto nikako nezasluzuje rijeci neispravna i netestirana koje si ti naveo. Jel mercedes testira svoje aute ??

Win trgovina ima kaj ima. Meni si i fb i mesenger i box i dropbox i jos dosta apk iz trgovine dostatni da odradjuju ono kaj meni treba makar im fale neke funkcionalnosti iz desktop verzije. Bitnije mi je da se sami nadogradjuju sa sistemom nego da imaju sto emotikona za lajkanje na fejsu.

Kad bus shvati da ms neradi drajvere nego proizvodjac hardvera ? Mozes ti sve to i sam, ali u win10 ti ms olaksava job i umjesto tebe trazi instalira i nadogradjuje drajver.

Fulao si i za ovo : racunala koje obilazim nisu identicna niti su u jednoj tvrtci. Rasuti su u nizu manjih tvrtki i obrta a ima tu i kućnih racunaljki...

Kazes koristio si sedmicu od pocetka. Sada imas oko 20 god, sedmica je izasla u listopadu 2009, i ti si tada imao kolko tocno god 12, 13...i kakvo si ti u tim godinama imao znanje i iskustvo da bi ti tada mogao donositi relevantni sud o kvaliteti tog sistema... ?

Av testiranja su namjestena kazes ti ? Mozes dokazati tu tvrdnju ili si spreman platiti 50 000 kn za klevetu ( to je minimalac na koji bu te sud osudio ako posaljemo toj tvrtki tvoje javno napisane sumnje u korupciju pa te oni odluce tuziti ) ??
Dok si favorizirao avasta nisi osporavao te iste testove dok je avast bio u vrhu.

I zasto te smeta kaj tvoje tvrdnje iz jedne teme prenesem u drugu ? Pa nije valjda da o istoj stvari imas razlicita misljenja o razlicitim temama ? Pogledaj malo moje i ihusheve svadje kako smo znali zakrviti i prenositi ih kroz niz tema kad se negdje priblizimo tematici.
No ihush nije fanboy ko ti i zechina pa da nesto mrzi ili voli a da i sam nezna zakaj to mrzi ili voli...

Eto, znaci nemoj nista to shvacati osobno, jer vidis da i druge kolege trazim ss kada mi pocnu trpati rijeci koje nikad nisam izgovorio... Trazis od drugih brojke i dokaze, i to podrzavam, no budi dosljedan pa i ti za svoje tvrdnje pruzi brojke i dokaze, a kreni sa autorom clanka i ljepo ti njemu objasni zakaj nesme vjerovati statistici na temelju koje je napravio članak.

😊













8 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
bunker kaže...
No ihush nije fanboy ko ti i zechina pa da nesto mrzi ili voli a da i sam nezna zakaj to mrzi ili voli...

 

Ajde mi više ne gurajte riječi u usta i ne povlači me za jezik. Ove infantilne, navijačke sklonosti zadržite za svoja grupiranja, koja li su vam već mila.

Nisam ovdje reagirao glede MS već radi debilno prikrivenog marketinga, - dok niste počeli širiti FUD. 

I prestani okretati pilu naopako: ako ti ne razumiješ ili ne želiš razumjeti moju argumentaciju, nemoj meni trpati u usta da ja "nešto neznam zakaj volim ili mrzim".
Bio sam i previše egzaktan i dorečen: ako me optužuješ da ne znam što činim, elaboriraj to ili šuti.

Evo ti pa pročitaj deset puta ako treba. Zalijepi si pored ogledala, kao podsjetnik drugi put kad me poželiš stavljati u kontekst fanboyizma, mržnje, ljubavi, lažnih vijesti koje me ne zanimaju i statistika koje me ne zanimaju.

Zechina kaže...

Govorimo o situaciji, kako sam je i taksativno naveo, da mi se (ne samo meni), gotovo tjedan dana reciklira gotovo potpuno ista "vijest", bazirana na informaciji koja mi je konkretno nebitna i sama po sebi NIJE novost već podsjetnik na očekivano.
Vijest bi bila, da pojasnim, da Windows 10 unatoč kompleksnim prisilnim mehanizmima (i Nadellinim prethodnim najavam o zastupljenosti Win 10 kao bitnom strateškom cilju), NE uspijeva povećati zastupljenost (spram Windows 7, gotovo 10 godina starom standardu, u 21. stoljeću gdje se stvari mijenjaju "virtualnom" brzinom).

Govorimo o zadovoljstvu korisnika a ne "ljubavi", baziranom (mjerljivom) zastupljenošću (zadovoljnih) korisnika.
Primjeti da bi zastupljenost (u normalnim, uobičajenim okolnostima) trebala proizlaziti iz zadovoljstva korisnika, ne obrnuto. 

Vezano uz MS, nemam ja potrebu voljeti ili mrziti MS, već prezirem stupidnost kojom MS opetovano puca sam sebi u nogu i usput radi kolateralnu štetu naokolo.
Nema sretnijeg od mene da imaš standardni alat (pa makar bio i monopolistički, nezamijenjiv), koji je funkcionalan i rađen / razvijan u sinergiji sa željama i očekivanjima korisnika.

 

O "ljubavi i mržnji", ponovit ću ti na temu MS kao i na tvoj raniji pokušaj: navijačka argumentacija iz vrtića me ne zanima - linkovi koje si tu prenosio! Hoćeš li sad da to crosspostam ovdje?

(Bila je riječ o izmišljenom problemu koji je riješen u dan-dva, koji je po velikom Bunkeru trebao demonstrirati inferiornost Linuxa spram Windowsa, a bio bi momentalno riješen da je dotična gospođa čitala što joj piše umjesto slušanja savjeta samoprozvanih "velikih dečki", navijačke ekipe Arch Linuxa).
Ili si samo pogledaj svoj posljednji post na Linux topicu (>KDE).
To ide ovog "I zasto te smeta kaj tvoje tvrdnje iz jedne teme prenesem u drugu ?"

Mogao bih ti još dosta tog napisati. Samo kao primjer:

Daj mene probaj vuzlati sa "argumentacijom" poput

"Meni si i fb i mesenger i box i dropbox i jos dosta apk iz trgovine dostatni da odradjuju ono kaj meni treba"!

Da, to se zove po vlastitom stablu mjeriti šumu - po vlastitoj potrebi savijanja stvarnosti (meni Chrome/Firefox/itd umj. Edge ne treba u Win trgovini), a prethodno generalizirati sa

"Zasad se izgleda 700 miliona jedinki tog trzista slaze sa tom politikom." ??? Svi su na Edgeu i žele Paint3D, Groove Music i Candy Crush kao esencijalno i nezamjenjivo? 

SLAŽE SE I PODRŽAVA? NE NEGO NEMA IZBORA! Osim krajnjih alternativa - ostajanja na 10 godina starom prethodniku, switcha na Linux itd.
A to tvoje je de facto nastavak na onaj pokušaj ranije, od mlađeg kolege, "Pa to je fenomen da se ljudi bune, samo za Windowse
Ljudi se "masovno" "slažu", a ovdje je to "fenomen"???
Ono što čitam po stranim forumima, koliko se sprdaju s Win 10 - pa ovo je jedan ponizan, pristojan forum.
Budi frajer do kraja, počni opravdavati telemetriju, ukidanje MS Paint i guranje Paint3D (valjda jedan od "dosta APK koja ti baš treba" uz - fb), Cortanu, Groove, Edge, Bing itd.
Evo ti glede "masovnog slaganja s MS politikom", novo otkrivanje tople vode i drvenog željeza - "Fluent" (AEROm prelakirani TIFKAM) - pročitaj članak i pogledaj komentare.

A ovo navijanje:

bunker kaže...
I defender je integriran te predinstaliran u desetki, a po zadnjim testovima je pri vrhu av rjesenja,  pa nema potrebe instalirati druge av

 i još prijetiš Marku sa 50000 kn kazne zbog širenja FUDa??? 

Ajde demantiraj ako možeš sad ovaj "zadnji vrh AV riješenja", i probaj dalje tvrditi da "nema potrebe instalirati druge AV":
Microsoft modifies open-source code, blows hole in Windows Defender - 4.4.2018.

http://www.theregister.co.uk/2018/04/04/microsoft_windows_defender_rar_bug/

 

bunker kaže...

Eto, znaci nemoj nista to shvacati osobno, jer vidis da i druge kolege trazim ss kada mi pocnu trpati rijeci koje nikad nisam izgovorio...
budi dosljedan 

 

Shvaćam osobno (i izbaci imperativ u obraćanju). Ili mi pronađi gdje ja izrijekom volim / mrzim MS - što si mi utrpao u usta - unatoč tome što sam izrijekom i argumentacijom to demantirao ovdje.

U vezi dosljednosti, počisti ispred svog praga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 4:52 (Zechina).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Endymon kaže...
bunker kaže...

Pa kaj te to tolko veže za sedmicu ?

 Jednostavnost?

 Htio si reć - glupost.

7 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Odakle potreba drugome nametati svoje preferencije i mišljenja? Stvarno ne razumijem... Nekome se sviđa Win10, nekome Win7, nekome Win8, nekome Win xp, nekome linux/unix, nekome OsX...
Kakav je to način sada nekome govoriti da je glup zbog njegovih preferencija i mišljenja?
7 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Odakle potreba drugome nametati svoje preferencije i mišljenja? Stvarno ne razumijem... Nekome se sviđa Win10, nekome Win7, nekome Win8, nekome Win xp, nekome linux/unix, nekome OsX...
Kakav je to način sada nekome govoriti da je glup zbog njegovih preferencija i mišljenja?
7 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Odakle potreba drugome nametati svoje preferencije i mišljenja? Stvarno ne razumijem... Nekome se sviđa Win10, nekome Win7, nekome Win8, nekome Win xp, nekome linux/unix, nekome OsX...
Kakav je to način sada nekome govoriti da je glup zbog njegovih preferencija i mišljenja?
7 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
(ups. multiplicirao mi se komentar, ako netko može pobrisati višak, slobodno, ja nemam mogućnost preko mobitela)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

+ svaka tema i sadržaj/odgovor treba ostati za sebe, ne prenositi stavove (mišljenja), beskorisno. Svaka tvrdnja je za sebe, jednom u pravu drugi put u krivu.. čak ne vrijedi kao 'staž-autoritet'..

 

ah, boy(fun) fight.. :)) za razliku od girlfighta koji posljednjih godina dominira, .. ne, nema razlike, navlačenja za kosu po prašini.. besmisleno. Jednako kao navijanje dinamo-hajduk i ostalo što s tim ide.

 

win10 je tu, kakav-takav... i ide dalje, w7 bez goriva i guma neće daleko. Razlika? Površinska ali i ono što se evolucijom nadogradi pa ako MS ne želi (održavati nadogradnje) tad je za prosječnog juzera takav OS beskoristan tj povećavat će se realna razlika (ne)upotrebljivost. Nije neka winver bolja-lošija, 99% ista.. ali se nadogradnjama-održavanjem stvara razlika i tad je bez supporta = smrt kao u životu bilo koje amebe.. i OSa (softa). Mada je soft vječan-nepoderiv.

pri tom je najmanje važna platforma, no kompatibilnost, industrija koja stoji iza.. baza, to je bitno. Sad to režu, ubijaju soft kao proizvod i prelaze na uslugu. Usporedba, kao kupnja TVa ili plaćanje mjesečne pristojbe.. veća zarada MSu i eliminacija problema piraterije (koja im ni sad ne smeta previše..). Zato dijele na sve strane, dozvoljavaju. Ne zato jer su altruisti nego gledaju svoj interes, legitimno. Jel to u interesu ili želja korisnika? Korisnik želi koristiti, igrati, slušati.. + poslovno nešto odraditi. Korisnik želi nešto što radi. Ne želi OS (win-lin-osx) nego ono što te kutije (platforme) nude. Želi zabavu ili zaradu. Plaća to. Plaća i živcima kad MS forsira neprimjeren mobač GUI na DE kao i bezbrojni 'fičeri' ispod haube. Plaća juzer (i kućni i poslovni) i crypt-ransom.. plaća greške i fičere (nisu greške-slučajnosti).. ne samo MSa nego čitave industrije, pa i politike (kao što je povlačenje diplomata iz CCCPa.. stvar odnosa unutar NATOa.. ne dokaza o incidentu..). Možda netko misli da jedno nije povezano s drugim? Kaspersky, OS? Prije par godina 'vijest' da ruske tajne službe prelaze na pisače mašine (jer sve ostalo se može spyati.. ne može biti sigurno).

Njurgati o MSu, dok istovremeno imamo ostatak ITja.. kompanije kao ibm, oracle, .. google ili fb. .. MS je micro(soft) u odnosu na njih, mali-i-meki..

 

win 10? -odličan OS, fičeri koje je dodao ms u odnosu na w7 su ok.. (ne treba 3rd party) sve ostalo je isto. Usporedba kao isti automobil sa klimom.. i onaj bez je bio isti, jednako dobar/odličan. A sad za njega više neće biti 'goriva' i 'guma'.. dok ne dođe 'cestarina' i tad ga se može baciti (kao XP i fiskalizacija, kao stari tv prijemnici i dvbt..). Ima i još ''bolji'', 2008-u-workstation.. noviji 2012 mi se ne sviđa look&feel. Ali čemu se mučiti oko takvog setupa kad 99% potrebnog nudi (svaki) outofbox novi OS, pa i linux distre.. customizirati-podešavati.. gubljenje vremena u odnosu na koristiti. Dok sve posložiš, canonical se odluči promijeniti gui, ms odluči ubiti win.. ms kasni pola godine u odnosu na canonicala.. a sad ima i polugodišnji rolling, mjesec prije ubuntua. neš ti razlike.. :)

što je falilo dvadestegodišnjoj praksi SPa? .. ništa, ali zbog verzijskih brojeva i ''reza'' koji MS želi, uz najavu da je w-10 posljednji win... i sad nemamo sp-1-2-3.. nego RS.. ili build ili win-20? Što je win, verzija, što je win-10? Jel to win 8.2 ili 6.5? Jel se win mijenja zato što sad napišemo neki proizvoljan broj? Time je ''jači''? Sutra izađe win-11 (neće)... i tad win-10 ne valja? 99% je isti, nasljeđe a ostalo je support.

 

-smeta li mi besmisleno forsiranje metro-modern? ili automatika koja ne nudi izbor.. ili ga duboko sakrije od korisnika... -da. No to je njurganje, uzmi-ili-ostavi. Oportunistički, prilagodiše se, prilagodiš koliko možeš sebe-osu, os-sebi.. i ideš dalje. Radi? Korisnik zadovoljan? U čemu je problem osim što nam se nešto ne sviđa, što bi drugačije?.. ja sam mali juzer, dok je PR odjel zaključio što je za mene najbolje. Tako je to. Dok marko juriša na vjetrenjače, bunker ga toljagom preodgaja.. ja pametujem a zeko nervozno gricka.. :)) što se time mijenja?-ništa.. samo smo korak bliže planiranoj tranziciji.. tad ćemo imati razloga njurgati za istač.. ali ni tad nas neće pitati kao ni sad. Uživajte zato još par godina, prođe to brzo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

Windows 10 je bolji od Windowsa 7. End of story.

Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
bunker kaže...
Pa ako se sjećas, bas si ti napisao da nevjerujes statistici koju sam tada linkao. I sada je na bugu osvanuo clanak koji se temelji bas na statistici koju sam ja linkao a ti osporio. Ss nisam napravio prije nego jucer, bas da te podsjetim da si bas ti i bas tu statistiku osporio, pa vjerujem da ćeš sada kao dosljedna i argumentirana osoba napisati autoru clanka da ti mislis da mu je clanak los i objasnices njemu a i nama ostalima zakaj toj statistici nebi vjerovali. Ss je dodatno i zato jer si mi vec u dva navrata naveo neke stvari pa si onda rekao da to nemozes naci kada sam ja trazio ss kao potvrdu. Jbg, kaj ćes, temeljit sam, uporan, i dosljedan, pa tako trazim i od drugih ako se vec upustamo u raspravu i idemo pobijati argumente... Oćes ss di si naveo da priznas samo brojke i dokaze ?? 😊

U redu, a da li zato što je Bug objavio statistiku iz istog izvora, da li to znači da je ista 100% točna? Puno puta se dogodilo da su mediji prenijeli neku vijest da bi se saznalo kako je vijest lažna. Prije je Bug prenosio statistiku s NetMarketShare-a konstantno, sad je od nedavno počela stizati statistika sa StatCountera i bombardiranje vijestima Microsofta. Baš čudno...

bunker kaže...
Idemo dalje : Kaj ti je toliko cudno u nastojanju ms da imaju vani samo jedan os pa da onda imaju posla samo na jednom osu glede sigurnosti, funkcionalnosti i sl ? Oni su tvrtka i ako grijese trziste će ih nemilosrdno kazniti. Zasad se izgleda 700 miliona jedinki tog trzista slaze sa tom politikom. 

Tržište će ih nemilosrdno kazniti? 

Što je s ekipom koja zbog pojedinih programa ne može preći na Linux ili macOS? Kako će to oni, molim te, kazniti Microsoft? Neće koristiti računala?

bunker kaže...
Ažuriranja su i ispravna i testirana. Opet ću te podsjetiti da sada već govorimo o 700 miliona korisnika, pa ti nadji problem i linkaj ga sa 7 miliona pogodjenih korisnika i tek bumo na 1%. Ako nevjerujes ovoj statistici o 700 miliona, objasni zasto njoj nevjerujes i zasto vjerujes onoj koja iznosi brojke koje tebi pašu. Normalno da nema nacina da se nadolazeće azuriranje istestira na svim mogućim kombinacijama hardvera i softvera koje postoje na ovoj planeti, i naravno da bu neki update negde i nekaj skrsio, ali covjece, radi se o promilima korisnika sto nikako nezasluzuje rijeci neispravna i netestirana koje si ti naveo. Jel mercedes testira svoje aute ?? 

Kako objašnjavaš da su na prethodnim verzijama Windowsa ažuriranja bila stabilnija? Ne vjeruješ, pitaj bilo koga, baš bilo koga tko je koristio Windows 7 i Windows 10.

bunker kaže...
Win trgovina ima kaj ima. Meni si i fb i mesenger i box i dropbox i jos dosta apk iz trgovine dostatni da odradjuju ono kaj meni treba makar im fale neke funkcionalnosti iz desktop verzije. Bitnije mi je da se sami nadogradjuju sa sistemom nego da imaju sto emotikona za lajkanje na fejsu. 

A da? Kad otvoriš facebook.com, messenger.com i sl., dobit ćeš starije verzije web stranice ili novije? Pola tih aplikacija su obične web stranice, ugrađene u aplikaciju. (primjer: WhatsApp).

bunker kaže...
Kad bus shvati da ms neradi drajvere nego proizvodjac hardvera ? Mozes ti sve to i sam, ali u win10 ti ms olaksava job i umjesto tebe trazi instalira i nadogradjuje drajver. 

Ja znam da Microsoft ne radi drivere, ali čiji su to onda zapravo driveri? Device Manager tvrdi da su driveri od Microsoft Corporation i da se radi o generičkim driverima.

bunker kaže...
Kazes koristio si sedmicu od pocetka. Sada imas oko 20 god, sedmica je izasla u listopadu 2009, i ti si tada imao kolko tocno god 12, 13...i kakvo si ti u tim godinama imao znanje i iskustvo da bi ti tada mogao donositi relevantni sud o kvaliteti tog sistema... ? 

Otkud ti znaš koliko ja imam godina? Možda sam baš stariji, a možda čak i mlađi.

bunker kaže...
Dok si favorizirao avasta nisi osporavao te iste testove dok je avast bio u vrhu. 

Oduvijek sam tvrdio da tim testovima nije za vjerovati kao i ostali internetski forumi koje se bave malware-om. Uostalom, evo jednog tvog posta s tvog starog, protjeranog računa. U kojem tvrdiš doslovno isto. I tebe bi isto tako mogao tužiti Bitdefender jer tvrdiš da njima opada kvaliteta, a i kompanije za testiranje jer tvrdiš da su testovi namješteni.

 

Isto tako, molio bih te da mi dokažeš kako je Windows Defender najbolji antivirusni program na tržištu. Slažem se kako je najbolji po kompatibilnosti, ali ne slažem se s tobom kako ima najbolju razinu zaštite. Na raznim forumima koji se bave malware-om, YouTube-u i sl., testovi koje korisnici sami rade pokazuju suprotno od onog što tvrdiš. Imao sam ga jednom prilikom, konstantno mi je izazivao velik CPU usage i računalo se smrzavalo. Nakon što sam onemogućio i instalirao 3rd party AV program, više nikakvog smrzavanja i usporavanja nije bilo.

 

Eto, dajem ti šansu da me uvjeriš kako je Windows Defender najbolji.

bunker kaže...
I zasto te smeta kaj tvoje tvrdnje iz jedne teme prenesem u drugu ? Pa nije valjda da o istoj stvari imas razlicita misljenja o razlicitim temama ? Pogledaj malo moje i ihusheve svadje kako smo znali zakrviti i prenositi ih kroz niz tema kad se negdje priblizimo tematici. 
No ihush nije fanboy ko ti i zechina pa da nesto mrzi ili voli a da i sam nezna zakaj to mrzi ili voli... 

Eto, znaci nemoj nista to shvacati osobno, jer vidis da i druge kolege trazim ss kada mi pocnu trpati rijeci koje nikad nisam izgovorio... Trazis od drugih brojke i dokaze, i to podrzavam, no budi dosljedan pa i ti za svoje tvrdnje pruzi brojke i dokaze, a kreni sa autorom clanka i ljepo ti njemu objasni zakaj nesme vjerovati statistici na temelju koje je napravio članak. 

😊 

Ne smeta me, ali sam mislio da mi želiš nešto reći. Nisam vidio svađe tebe i ihusha, ja sam mislio da ste vi najbolji prijatelji.

Ja se isto tako nadam da ti ovo naše raspravljanje ne vidiš kao neku svađu. 😃

 

Ne smatram se fanboy-em, ali podržavati ću i hvaliti svaku kompaniju koja bude fer i vodi brigu o svojim korisnicima. Ne mrzim ja, Microsoft; ja samo mrzim put kojim su oni krenuli, nadam se da to razumiješ. Ništa od ovoga ne shvaćam osobno, nemoj ni ti. Iskreno, baš me briga za članak, ali da nekim forumašima svakodnevne vijesti iz Microsofta idu na živce - idu. Ja se nisam pobunio oko članka, niti sam napisao nešto vezano za isti. Ako netko vjeruje u StatCounter, neka vjeruje. Ja vjerujem u statistiku kada više izvora potvrdi to; postoci se ne moraju poklapati, ali kada bi sad sve kompanije koje se bave statistikom rekle kako je Windows 10 na više računala od Windows 7, povjerovao bi. Ovako dok neka kompanija kaže da je Windows 10 na više računala, a drugih par kaže da je na manje, ne vjerujem nikome.

10 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

I sam sam bio protiv win10 tj bio sam za win7, no nakon kupovine laptopa i nemogućnosti instalacije win7 morao sam na win10 i bio sam ljut. Nakon nekog vremena naviknuo sam se i prešao i na desktopu na win10 te sad zadovoljan korisnik koji je zaboravio da je postojao win7

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Marko :D kaže...
..neka kompanija kaže da je Windows 10 na više računala, a drugih par kaže da je na manje, ne vjerujem nikome.

 -vjeruješ li sebi? CCu? Kasperskom, MSu, Oracleu, unclesamu, britiš premijerki ili putinu.. tvoja 'vjera' je tvoja stvar. Nametanje vjere nije poželjno, rasprava traži argumente itd.

-nemoj nikad nikom vjerovati, sumnjaj.. i zdravim razumom otkrij istinu.. no kako ćeš to otkriti, što je istina? Čitat ćeš 5-x izvora iste statistike i uspoređivati ili ćeš sutra povjerovati ovim brojkama?

-w10 vs w7, nevažno koji ima postotak više-manje.. pobjednik će biti w10 jer je takva utrka. Pri tome, w10 je nastavak w7, sve ono što w7 ima + još nešto.. tak da.. ako pljucneš w10 i navijaš za w7 tad si u kontradikciji kad malo razmisliš, kad prestaneš biti (ne)vjernik nego korsitiš mozak, znanje, činjenice.

 

Ili karikirajmo, što je tebi problem u temi-naslovu? Sumnjaš u istinitost-činjenice? Način mejrenja može odstupati, kad je nešto blizu tad postotak sim-tam.. ali ako nije do sad, 'sutra' će w10 preuzeti vodstvo, jer to je tako, neovisno o statistikama ili vjerovanjima. Što da sad dokažemo da je w10 na recimo 50% w7 na 30%.. čemu bi to služilo? Da je i obrnuto, kako bi to čitao? Prije godinu je bilo obrnuto.. za godinu će biti činjenica. Zdrav razum, ne neka 'vjera' ti to govori. (neovisno o mojim-tvojim preferencijama npr OSa i pokušaj odvojiti svaku temu-post pa i rečenicu za sebe.)

- Ovo je sad statistika-w10-vs-w7 zastupljenost. Ništa više (mada mi natrkeljamo svašta..) :))

 

+ edit:

ili ovako, ovo nije distrowatch ili različiti interesi-vlasnici.. pa da je nabijanje statistike nekome važno, meni je npr najsporednije jel neka distra na prvom ili 58. mjestu... jednako je s win. Ne koristim ih zbog statistike, nego korištenja.. ono što ekšli radi. Jel to igra, aplikacija.. sve je to soft, sve je na istom HWu. Radi, radi ono što mi treba, to mi je primarni kriterij. Ako je nešto drugo bolje, kad za to drugo saznam, možda ću koristiti, možda ne.. npr inercija-navika ako tad imam izbor. Ako izbora nema, što mi tad znači bilo koja statistika? itd.. jednako tako, može npr XP biti 'savršen'.. ali ako danas na njemu ne radi neka app, koja ti je recimo potrebna, tad je nevažan OS ili winver, tad je to requirements koji mora biti ispunjen i nema veze s vjerovanjem, statistikom i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 12:11 (ihush).
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

@ihush
Sad mudrije pišeš (makar je tu opet previše kakofonije imho). Sve 5, samo se svodi na predugačak intro i "uzmi ili ostavi". S tim imam problem.
U ovim okolnostima to znači "pristani ili umri".
Problem monopola (i posljedične primoranosti) i nedostatka alternative.
Ukratko, Windows fenomen zloupotrebljava osnovni, prastari koncept kapitalizma: slobodu ponude i potražnje - "samoregulirajuće tržište" (Adams, nevidljiva ruka kapitala) i njegov ekstrem - monopol (kartel...).
Po meni, nema neke supstancijalne razlike Win 7 / Win 10. Načelno govoreći, Win 10 je "bolji" OS i u normalnim okolnostima, bilo bi smiješno ravnopravno uspoređivati 10 godina stari OS sa modernim, aktualnim, ažurirajućim, standardom. Win 10 su za mene odličan, moderan OS, (ali) koji u paketu donosi probleme i standarde koje je teško progutati.
Problem je što se u paketu nesumnjivih boljitaka guraju stvari koje ljudi ne žele već su primorani. To ide i koncepta automatskog apdejtiranja npr (implementacije istog).
Postoji li alternativa (sloboda izbora)? Ovisi o točki gledanja. Ovdje i sada, trenutno, NE. Windows 10 su "dovoljno odlični" da budu nezamjenjivi. Što indirektno (po istim načelima) objašnjava "atavistički" fenomen inzistiranja na Windows 7.
Šire gledano pak, alternativa ne samo da je moguća već je to nezaustavljiv proces. Microsoft tu paradigmu sam "priznaje", u tranziciji OSa u "servis" (Microsoft: Overview of Windows as a service). Ključno je ovdje primjetiti "jedan od (mogućih) servisa". To je ogromna razlika spram "Windows One" koncepta.

Tranizicija je nužna i nezaustavljiva. Oblačnost, PWA (ne nužno UWP), DropletCrostini - to više nije MSWin-only igra. Old school monopol i poslijedično nametanje ponude/potražnje su gotovo pa nemogući. U razvoju PWA danas svi akteri surađuju. MS ovdje nema stratešku (nenadoknadivu) prednost, prije suprotno. Otežavajuća okolnost za MS je što unixoidi vuku (zadržavaju) naslijeđe prastarog, originalnog dizajna koji je u startu bitno više kompatibilan - primjenjiv sa ovom novom paradigmom, recimo to tako, "kontejnera".
U sklopu toga, neki "čudni" potezi sa Win 10 postaju opravdani, ali neki drugi (manji broj) i dalje iracionalni, prvenstveno (korisnicima) iritantni.
ontopic:
Statistika koja bi bila najbliža upotrebljivoj (za korisnike) bila bi ona o zadovoljstvu korisnika. Što ćemo uskoro mjeriti pod zastupljenost: OS, servis, kontejner, bitnu aplikaciju ili verziju nečeg od navedenog?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 15:31 (Zechina).
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7
Zechina kaže...

..
Sad mudrije pišeš ..


Statistika koja bi bila najbliža upotrebljivoj (za korisnike) bila bi ona o zadovoljstvu korisnika. Što ćemo uskoro mjeriti pod zastupljenost: OS, servis, kontejner, bitnu aplikaciju ili verziju nečeg od navedenog?

-sumnjam.. ili slučajnost (neću više!).. :)

-i dalje ne vidiš šumu od drveta grančice.. npr sitnicu da ni MSu nije cilj prodavati soft, nego usluge.. i trenutno mu to ide dobro, toliko da više zarađuje na linuxu/androidu nego ostatak koji se time pokušava baviti kao canonical.. licence, patenti, cloud.. MSu je svejedno koristiš li MSO na win ili androidu ako on od tog dobije šaku baksa. Štoviše, OS i održavanje mu postane nepotreban teret. Recimo u jednoj takvoj budućnosti (karikiran scenarij..-alternativan SF).. bi umjesto na win(nevažan winver-broj) koristio npr ubuntu, kubuntu, mint, deb.. arch.. i njurgao bi o Xima.. ili plasmi. Imao bi izbor.. izbor čega? OSeva ili ono što kutija-uređaj-pc omogućuju tj korištenje..? Ako radi dobro, tad je OS nevažan, ako ne radi ili je kilavo, nekompatibilno itd tad nije neki izbor i još manje je pri tome važan npr FOSS, kao da ti netko piša za vrat i kaže da pada kiša.. MS bi i dalje inkasirao dollare, yene, kune, Canonical bi i dalje imao nepostojeći device i samo što nije.. i bez win isto ti je. Alternativna alternativa je što.. OSX/iOS.. samo drugi store s nešto višom cijenom. Neš ti razlike.. a jednako mi pišaju za vrat.

 

primijeti, da je u toj priči nevažno koji je 'bolji'.. nije ni VHS bio bolji od Bete.. itd. ne pobjeđuje ideal, nego interes-novac (sirova snaga koja i klade valja dok se geek čudi zašto klada neće sama nacjepati se..). Kao što sad dio brani w7, tako su nekad branili xp, dos, tako bi sutra da se pojavi win-11 branili 10.. no to je MS rekao da više neće, da je ovo posljednji.. možda. Vidjet ćemo.

 

edit: možda lakše s usporedbama.. prošlo je zlatno doba HWa, kad si u podrumu mogao složiti PC i staviti sto-dema u džep... prolazi možda i doba softa, ostaje konzumerizam-usluge. Kao što nije biz štancati jeftine tranzistore nego biti tutić i uzimati tantijeme, kao što i pokojni m.jacskon i dalje zarađuje, ne za sebe nego sony.. pr tome sony ni u početku nije želio raditi konzolu, ni soft.. nego samo naplaćivati brand-vlasništvo.. isto želi MS samo je u pitanju druga licenca, nije pjesma nego .net, direcx, cloud.. i nije mu pri tome važno koji hw-sw-platformu koristiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 16:00 (ihush).
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

@ihush:

Hm, opet se slažem sa većinom. Tako da ću navesti samo razlike za koje mislim da si mašio.
> trenutno (MSu) to ide dobro, toliko da više zarađuje na linuxu/androidu nego ostatak koji se time pokušava baviti

To ti je u kontradikciji sa
> Ako radi dobro, tad je OS nevažan
...a što je nova paradigma. Aplikacije + servis. Primjeti da je servis tek sredstvo do aplikacija (alata), a to je ono što kao korisnik trebaš, ne servis sam po sebi. On je zamjenjiv. (osim ako...).
To što MS (i nije jedini) pokušava nametnuti kompleksnost servisa kao nužnost, a ne aplikacije (koje bi trebale krajnji cilj, a de facto postaju također servis) je opet stvar rakursa.
Pojednostavljeno, "pinku" (tantijeme) će MS moći naplaćivati iz 2-3 izvora: svoj dućan (klasičan fee), svoje aplikacije (tantijemi vlasnika), prodaja servisa.

Ako je budućnost MS kopija SAP, ok - nek se tuku s njima.
Ukratko, ovo sa tantijemima na linux/android je sporedna stvar. Kao da kažeš da neki Citrix Xen Hypervisor zarađuje na Googleu, MSu, Appleu... itd više nego li oni sami.

Za tvoju konstataciju o zaradi vrijedi i obrnuto: pinku će dobivati svi ("ostalih" je više nego MSa), a dobar pokazatelj ti je udio Win dućana i Win UWP koji su tek simulacija biznisa u odnosu na ono što rade Amazon / Apple / Google. Pogledaj ovo sa Airbusom i razmisli kako to možeš spriječiti u budućnosti.

Relacija vjere/povjerenja, prepoznatljivosti, dostupnosti itd je prekompleksna za objasniti; no tvrdim da postoji bitna razlika između onog što MS kao entitet predstavlja na tržištu danas (po prepoznatljivosti i gore navedenim faktorima), i onog što će MS predstavljati, nudeći svoje/tuđe aplikacije kroz svoj dućan, percipiran prvenstveno kao "servis".

8 godina
offline
Re: Windowsi 10 sve više ispred Windowsa 7

Sažeto:

Kako će MS izvlačiti pinku iz nekog Photoshopa (tog nema u UWP obliku za Win Store niti će biti - tamo je to okljaštreni "Elements", kao i za npr Android), koji će se prodati kroz Google Store, a vrtjeti u kontejneru na iOS, i kao servis biti naplaćivan Adobeu?
Ovo govorim kao hipotetski, moguć a ne skoro postojeći primjer. Da sad ne ulazim u "nezamijenjivost" Office 365 itd.
MS će sigurno zarađivati i neće propasti (daleko od toga), no drugačija budućnost od ove kakvom nam se prikazuje je vrlo blizu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice