YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

poruka: 132
|
čitano: 19.847
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana".
11 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video

Nisam te baš shvatio, ali pretpostavljam da sugeriraš kako se pojedinac treba podrediti (tj. slijepo vjerovati) društvu/državi/sustavu, čak i na štetu svojeg zdravlja ili zdravlja vlastite djece, iako je jasno da sustav ne funkcionira?

Nije li to totalitarizam?

PSN - DeniZg80
16 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Pa nedavne epidemije raznih boleština pokazuju da je ipak veća opasnost od necjepljenja, a i ti roditelji pametniji od sustava su onda pohrlili cijepiti djecu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
ihush kaže...
DeniZg kaže...

Za ekipu koja bi trpala ljude po zatvorima, a djeci branila školovanje ako se nisu cjepila, pitajte svoje pedijatre (ako uopće imate djecu), koliko nuspojava cijepljenja prijave godišnje.

 

-loš/pogrešan kriterij..

-zašto moraš plaćati autoosiguranje ili kazna? Isti razlog je cjepljenje tj zaraza ostatka populacije. NE moraš se cijepiti, no da bi nejgdje ušao, moraš poštivati pravila na ulazu, jel to dresscode ili cjepljenje, npr malarija-afrika kad putuješ, obvezno ili kad si u UK voziš po lijevoj strani, u UAE ne pijaš alkohol dok na nudističkoj plaži ne nosiš bundu i hlače. Isto pravilo vrijedi za školu-vrtić kao što isto pravilo vriejedi kad dođeš u banku i osoba na šalteru te traži osobnu (ne moraš dati.. zar ne?). itd itd.

 

 To nije isto jer djeca ne mogu donijet odluku da li se žele cjepiti ili ne. To je čisto odluka roditelja. Odluka roditelja koja djete dovodi u rizik. Čak bi se i mogao složit s tobom da svatko ima pravo odlučit da li želi skočit s mosta u mostaru, no ne mogu se složit s tobom da roditelj ima pravo odlučit u ime djeteta da ga baci s mosta. Znači postoje neke stvari za koje roditelj ne može odlučivati. To nije ništa revolucionalno ili neviđeno. Svima je sasvim normalno da roditelj ne može odlučiti da mu dijete ne treba ići u školu ili da nemože odlučiti da živi na ulici ili da ne može odlučit da je alkohol/cigarete dobar za njega ili da je njegovo djete dovoljno sposobno da sa 8 godina vozi kamion ili ruši drva s motornom pilom. 

 

I po meni svi to stalno gledaju iz potpuno pogrešnog kuta, prava roditelja ovdje nemaju ama baš nikakav utjecaj niti se treba uopće dovodit u situaciju da takvoj djeci nešto treba braniti ili uopće pomišljat na način, aha nek se razboli/umre pa će onda ti antivakserski roditelji vidjet da su bili u krivu. Ovdje nisu poanta glupi roditelji nego dobrobit djece i ako je nešto dokazano i 100 puta evidentirano da je ne samo dobro nego i nužno onda tu roditelji nemaju šta odlučivati. Neke stvari ne treba prepustit glupanima na odlučivanje, pogotovo kad utječu na tuđe zdravlje i život.

 

I da se odmah razumijemo to što je neko lego i raširio noge ne čini ga 9mj poslije nešto specijalno pametnijim nego što je bio prije.

10 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Za one koji misle da su pristupom internetu pametniji od stotina godina razvoja znanosti, i ljudi koji ulažu desetljeća života u znanos,t će se pobrinuti dobar stari gospodin Darwin i njegove nagrade. Kao što je bilo oduvijek.

 

Djelomice su i krivi obrazovni sustavi diljem svijeta, kao i odnos društva prema onima koji nisu informirani. Manji dio krivice, ali postoji.

 

Dok su svi zdravi, živi i veseli, svi će biti uz budaletine kao što je Pernar. Na prvi znak suprotnog, bježat će tim omraženim doktorima po ljekove, po injekcije po spas. Onda su dobri. Ah ljudi...

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
9 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
3dfx kaže...
bruno1026 kaže...

ako je antivax legalan, čemu "cenzura", ako nije zašto nisu zabranjeni kanali?

ono što treba napraviti je kriminalizirati "antivakcerski" pokret i napraviti cijepljenje obaveznim (za koja sve cijepiva, hm...), a ne jednu, nažalost, legalnu stvar cenzurirati.

s druge strane, svi mi koji se ne cijepimo sezonski protiv gripe, a zapravo smo u ogromnoj većini, predstavljamo opasnost za one kojima gripa može i bude naštetila. da li smo onda svi mi antivakceri i treba li i nas na silu cijepiti?

cjepljenje protiv gripe jednostavno nema efekta s obzirom da virus mutira non stop, koliko mi je poznato nema univerzalnog cjepiva protiv gripe, pa cemu se onda cjepiti protiv jednog soja, kada vani vlada neki sasvim drugi, pa treci itd itd

Protiv gripe se mozes cijepiti recimo i zato da ne umres. To zna biti dosta dobar razlog. Naravno, jako su velike sanse da neces umrijeti, ali su sanse da neces pasti s terase na pedesetom katu jos vece pa se opet dosta ljudi ne zeli pribliziti ogradi. Isto su toliko i velike/male sanse da se punim trkom zaletis u prozor na pedesetom katu da ga neces probiti jer je radjen od kaljenog stakla pa se jos veci broj ljudi nece usuditi to napraviti. Zato mi nije jasno kako se usudite riskirati zivot svake godine? Meni je do sada umro jedan priajtelj, a cuo sam nekoliko slucajeva prijateljevih prijatelja koji su umrli. Jos nisam cuo nikoga da je pao s pedesetog kata.

12 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
zoki.zlikowski kaže...
3dfx kaže...
bruno1026 kaže...

ako je antivax legalan, čemu "cenzura", ako nije zašto nisu zabranjeni kanali?

ono što treba napraviti je kriminalizirati "antivakcerski" pokret i napraviti cijepljenje obaveznim (za koja sve cijepiva, hm...), a ne jednu, nažalost, legalnu stvar cenzurirati.

s druge strane, svi mi koji se ne cijepimo sezonski protiv gripe, a zapravo smo u ogromnoj većini, predstavljamo opasnost za one kojima gripa može i bude naštetila. da li smo onda svi mi antivakceri i treba li i nas na silu cijepiti?

cjepljenje protiv gripe jednostavno nema efekta s obzirom da virus mutira non stop, koliko mi je poznato nema univerzalnog cjepiva protiv gripe, pa cemu se onda cjepiti protiv jednog soja, kada vani vlada neki sasvim drugi, pa treci itd itd

Protiv gripe se mozes cijepiti recimo i zato da ne umres. To zna biti dosta dobar razlog,

 Slažem se.

 

Dost dobar razlog.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
13 godina
odjavljen
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Kad tad će nas ova potpuna sloboda govora i prava na mišljenje ubiti, a bojim se da je taj dan sve bliže i bliže. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

kao što implicitno natuknuh u prvom postu, rješenje je u reklamama (a ne u rekaotata ili reklastrina): valja ih zatrpati. što ih je više, gledatelju će se prije zgaditi neto-sadržaj (ako ga uopće uspije pohvatati). eo, mogu načiniti pokus na onom idiotu duspari. kladim se u sve što imate da imam pravo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
footballer kaže...

Kad tad će nas ova potpuna sloboda govora i prava na mišljenje ubiti, a bojim se da je taj dan sve bliže i bliže. 

 Bolje je bilo '39, ha? 

PSN - DeniZg80
13 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
DeniZg kaže...
footballer kaže...

Kad tad će nas ova potpuna sloboda govora i prava na mišljenje ubiti, a bojim se da je taj dan sve bliže i bliže. 

 Bolje je bilo '39, ha? 

 Nisam siguran, pošto nisam bio u plani '39. Vjerujem da je bilo gore, ali isto tako vjerujem da brkaš moj post sa cenzurom i politikom tih godina. 

6 godina
protjeran
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
footballer kaže...

Kad tad će nas ova potpuna sloboda govora i prava na mišljenje ubiti, a bojim se da je taj dan sve bliže i bliže. 

Rak zvan politička korektnost uništava slobodu govora i pravo na mišljenje. Pogledaj što se dogodilo Šprajcu.

13 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Paolo Maldini kaže...
footballer kaže...

Kad tad će nas ova potpuna sloboda govora i prava na mišljenje ubiti, a bojim se da je taj dan sve bliže i bliže. 

Rak zvan politička korektnost uništava slobodu govora i pravo na mišljenje. Pogledaj što se dogodilo Šprajcu.

 

Politička korektnost je potrebna kao i sloboda govora i pravo na mišljenje, ali sve ima svoje granice. 

15 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
DeniZg kaže...

Nisam te baš shvatio, ali pretpostavljam da sugeriraš kako se pojedinac treba podrediti (tj. slijepo vjerovati) društvu/državi/sustavu, čak i na štetu svojeg zdravlja ili zdravlja vlastite djece, iako je jasno da sustav ne funkcionira?

Nije li to totalitarizam?

 -a gdje si to isčitao? u mom postu? zar ne vidiš i sumnju u biz? -ne, nije slijepo vjerovanje, ali s tvoje strane bi moglo biti. Ja ne vidim crno-bijelo nego gradacije sivog. :). Lijek+cjepiva su civilizacijska tekovina, ali i prevare-biz također, boriti se protiv jednog je uzaludno (ispustit ću riječ glupo, jer ne mislim na konkretnu osobu nego ljudsku glupost/naivnost i sl. možda neznanje.) :))

-obrnuto, totalitarizma je dak svi moraju (misliti) jednako.. npr da-ne, ja to ne vidim u svom postu ali vidim u tvom, mada eto nigdje ne kažem da ću se ili svoju djecu cijepiti ili neću.. totalitarizam? :)

 

BlackDog22 kaže...
ihush kaže...
DeniZg kaže...

Za ekipu koja bi trpala ljude po zatvorima, a djeci branila školovanje ako se nisu cjepila, pitajte svoje pedijatre (ako uopće imate djecu), koliko nuspojava cijepljenja prijave godišnje.

 

-loš/pogrešan kriterij..

-zašto moraš plaćati autoosiguranje ili kazna? Isti razlog je cjepljenje tj zaraza ostatka populacije. NE moraš se cijepiti, no da bi nejgdje ušao, moraš poštivati pravila na ulazu, jel to dresscode ili cjepljenje, npr malarija-afrika kad putuješ, obvezno ili kad si u UK voziš po lijevoj strani, u UAE ne pijaš alkohol dok na nudističkoj plaži ne nosiš bundu i hlače. Isto pravilo vrijedi za školu-vrtić kao što isto pravilo vriejedi kad dođeš u banku i osoba na šalteru te traži osobnu (ne moraš dati.. zar ne?). itd itd.

 

 To nije isto jer djeca ne mogu donijet odluku da li se žele cjepiti ili ne. To je čisto odluka roditelja. Odluka roditelja koja djete dovodi u rizik. Čak bi se i mogao složit s tobom da svatko ima pravo odlučit da li želi skočit s mosta u mostaru, no ne mogu se složit s tobom da roditelj ima pravo odlučit u ime djeteta da ga baci s mosta. Znači postoje neke stvari za koje roditelj ne može odlučivati. To nije ništa revolucionalno ili neviđeno. Svima je sasvim normalno da roditelj ne može odlučiti da mu dijete ne treba ići u školu ili da nemože odlučiti da živi na ulici ili da ne može odlučit da je alkohol/cigarete dobar za njega ili da je njegovo djete dovoljno sposobno da sa 8 godina vozi kamion ili ruši drva s motornom pilom. 

 

I po meni svi to stalno gledaju iz potpuno pogrešnog kuta, prava roditelja ovdje nemaju ama baš nikakav utjecaj niti se treba uopće dovodit u situaciju da takvoj djeci nešto treba braniti ili uopće pomišljat na način, aha nek se razboli/umre pa će onda ti antivakserski roditelji vidjet da su bili u krivu. Ovdje nisu poanta glupi roditelji nego dobrobit djece i ako je nešto dokazano i 100 puta evidentirano da je ne samo dobro nego i nužno onda tu roditelji nemaju šta odlučivati. Neke stvari ne treba prepustit glupanima na odlučivanje, pogotovo kad utječu na tuđe zdravlje i život.

 

I da se odmah razumijemo to što je neko lego i raširio noge ne čini ga 9mj poslije nešto specijalno pametnijim nego što je bio prije.

-imaš psa, auto, vlansik, roditelj-staratelj do punoljetnosti itd. Djeca ne odlučuju. Prirodna pretpostavka je da će svaki roditelj (svako živo biće) dok se ne dokaže suprotno učiniti sve najbolje za svoje potomstvo. To je jedna od prirodnih zakona-pravila, no postoje i iznimke. Iznimke su iznimke i tad ne mogu biti pravilo. (nego iznimke) .. :)

-tko bi tad ako ne roditelj trebao imati pravo? Država, zakon? .. ne, nego je u slobodi-demokraciji to stvar osobne odluke, no pravila postoje, znaje-učenje.. čak i ako su nas pogrešno učili, imamo uši-oči, razum i tad ipak možemo otkriti npr prevaru-laž.. npr jel zemlja ravna. Jednako možemo zaključiti za lijek-cjepivo. Opet ja za sebe, ti za sebe, amiši..? oni ne jer njima netko to kaže i tako mora biti. Ima li zloupotrebe-prevare? Ima. .. pa što? Ima doktora koji su nesavjesno ili greškom usmrtili pacijenta.. i zaključak? (ako je takav, tad je pogrešan..). itd.

 

- a koliko mjeseci netko širi noge mi je sporedno u temi tj ne vidim poveznicu niti neku pamet, osim kao količinski text, pa na to neću komentirati :))

 

Entry Point kaže...

Za one koji misle da su pristupom internetu pametniji od stotina godina razvoja znanosti, i ljudi koji ulažu desetljeća života u znanos,t će se pobrinuti dobar stari gospodin Darwin i njegove nagrade. Kao što je bilo oduvijek.

 

Djelomice su i krivi obrazovni sustavi diljem svijeta, kao i odnos društva prema onima koji nisu informirani. Manji dio krivice, ali postoji.

 

Dok su svi zdravi, živi i veseli, svi će biti uz budaletine kao što je Pernar. Na prvi znak suprotnog, bježat će tim omraženim doktorima po ljekove, po injekcije po spas. Onda su dobri. Ah ljudi...

 -da, ljudi.. (i ostatak posta).. al štaš. Ipak civilizacija ide ''naprijed''.. pa za nadati se da će i dalje. (neovisno o ''pernarima'' i sl.).

 

footballer kaže...
Paolo Maldini kaže...
footballer kaže...

Kad tad će nas ova potpuna sloboda govora i prava na mišljenje ubiti, a bojim se da je taj dan sve bliže i bliže. 

Rak zvan politička korektnost uništava slobodu govora i pravo na mišljenje. Pogledaj što se dogodilo Šprajcu.

 

Politička korektnost je potrebna kao i sloboda govora i pravo na mišljenje, ali sve ima svoje granice. 

 -granice? .. ne, neke stvari ih nemaju, pojave koje su svojstvene ljudima ili onome što nas čini ljudima vs predak-majmun koji nije ''ljud''. (umjesto riječi glupost, jer tu riječ izbjegavam u porukama..) :)) Kažu (neki pametni ljudi) da je svemir i ljudska glupost bezgranična.. za svemir nisu sigurni.. :) no opet optimizam na kraju, ipak smo tu, živi, rezistentni, neovisno jesmo li se cijepili jučer ili kao asteci kad su došli konkvistadori.. neki prežive i stvore imunitet. Bez tog nas već odavno ne bi ni bilo. Tak da neovisno koja strana 'pobjedi' u (anti)vax-u, ljudski rod će preživjeti.. ili neće. :) Australopitek nije, možda baš zato jer nije imao lijek-cjepivo? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
ihush kaže...

 -granice? .. ne, neke stvari ih nemaju, pojave koje su svojstvene ljudima ili onome što nas čini ljudima vs predak-majmun koji nije ''ljud''. (umjesto riječi glupost, jer tu riječ izbjegavam u porukama..) :)) Kažu (neki pametni ljudi) da je svemir i ljudska glupost bezgranična.. za svemir nisu sigurni.. :) no opet optimizam na kraju, ipak smo tu, živi, rezistentni, neovisno jesmo li se cijepili jučer ili kao asteci kad su došli konkvistadori.. neki prežive i stvore imunitet. Bez tog nas već odavno ne bi ni bilo. Tak da neovisno koja strana 'pobjedi' u (anti)vax-u, ljudski rod će preživjeti.. ili neće. :) Australopitek nije, možda baš zato jer nije imao lijek-cjepivo? :))

 

Nisam siguran da sam shvatio poantu tvog posta. Ovdje se nisam oslanjao na samo antivakcinaše, nego na mišljenja, PC i govor općenito. Možemo imati slobodu govora, ali ona je u antivakcinaškom smislu veoma štetna za čovječanstvo jer jako puno ljudi izgleda počinje biti protiv cijepljenja, ili kako oni kažu, barem da imaju izbor da li žele cijepiti djecu ili ne. Tu se onda može uskratiti sloboda govora ukoliko se taj govor dokaže štetnim i bez dokaza. Znaš i sam da lako dobiješ kaznu ako zaprijetiš političaru na Facebooku, zašto onda ne bi bilo isto i za antivakcinaše s ravno nula dokaza za svoje tvrdnje? 

 

Što se tiče preživljavanja, mislim da nije baš toliko svejedno koja strana pobijedi, i ovo se ne treba tretirati kao neka vrsta debate, jer se 1) nisu prezentirali dokazi protiv cijepljenja djece i 2) ovo nije neka vrsta bezazlene stvari o kojoj se samo tako može debatirati. Moraš biti veoma zatucan da ne skužiš kako znanost napreduje i mi to vidimo (kao što Dawkins reče, medicine works, airplanes fly, rockets reach the moon). Uostalom, puno više vjerujem školovanim i iskusnim medicinarima nego nekoj jednako zatucanoj make up blogerici ili što je već Kat Von D. Realno gledano da nije bilo deadmau5a nitko živ ne bi znao za nju.  

6 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
footballer kaže...

Politička korektnost je potrebna kao i sloboda govora i pravo na mišljenje, ali sve ima svoje granice. 

 

Nije, čak štoviše treba se i rukama i nogama boriti protiv iste. Ako ja kažem da postoje samo dva spola, to je činjenično stanje - za "povredu osjećaja" snježnih pahuljica me briga koliko i stanje burze u Vijetnamu.

13 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
AKosir1990 kaže...
footballer kaže...

Politička korektnost je potrebna kao i sloboda govora i pravo na mišljenje, ali sve ima svoje granice. 

 

Nije, čak štoviše treba se i rukama i nogama boriti protiv iste. Ako ja kažem da postoje samo dva spola, to je činjenično stanje - za "povredu osjećaja" snježnih pahuljica me briga koliko i stanje burze u Vijetnamu.

 

Mislim i da većinu trans osoba briga i za tvoje mišljenje odnosno izjavu, jer ih nisi ni uvrijedio niti tvoja izjava ima kakvog učinka na njih. S druge strane, da ih ideš fizički napadati i oduzimati im osnovna ljudska prava na temelju tog što su oni trans, to je već problem i to nije korektno, jer dolazi do diskriminacije. 

 

Nemoj previše slušat te s povrijeđenim osjećajima jer mediji to uvelike napumpaju. Većinu ljudi boli živo što ti misliš o njima, kao i što tebe boli živo što oni misle o tebi. Samo što se takvi neće javljat jer nema potrebe. Najglasnija je tu manjina koja se nađe uvrijeđenima i koja nešto kaže. Što se tiče pumpanja medija i sl., mediji moraju prodavati priču da žive, a puno bolji i "klikastiji" naslov zvuči "Ljudi su uvrijeđeni s X jer kažu da je to Y" nego "Netko veoma nebitan je na twitteru napisao da je uvrijeđen s X jer je rekao da je to Y i imao je 4 retweeta na tome". Naravno, postoji granica do koje nešto prestaje biti OK i počinje biti uvredljivo, ali samo zato jer se netko uvrijedi ne znači da je sam sadržaj uvredljiv. Recimo, ako vidiš takav članak na FB, pogledaj u komentare pa ćeš vidjeti da većina ljudi koji komentiraju sprdaju članak i govore kako je to hrpa gluposti. Često autori tih tema ni ne navode izvore, nego samo preuveličavaju reakciju kako sam gore napisao. 

 

Evo, samo da se još malo nasmiješ: https://www.miamiherald.com/news/nation-world/national/article188390559.html

Studija (iako ne znam baš kredibilitet ali nije bitno, smiješno je za pročitati) u kojoj piše da milenialsi kažu da im je termin "snowflake" uvredljiv i narušava mentalno zdravlje. 

 

Naravno, s druge strane svega toga, ima i puno konzervativnijih ljudi koji se isto znaju naći uvrijeđenim kada je riječ o humoru na njihov račun ili račun nekoga koga oni podržavaju, kao npr Trumpovu administraciju: https://www.hollywoodreporter.com/news/michelle-wolf-slammed-vile-sarah-huckabee-sanders-jokes-at-white-house-correspondents-dinner-1106776 Odjednom se oni nađu uvrijeđeni na komediju.

 

Sve ti je to više manje relativno, jer mediji različitih strana preuveličavaju događaje i reakcije, kako bi nastavili kontrolirati ljude s kretenizmom zvanim ideologija. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Obično nije problem sa spolom (mada postoje i hermafroditi), nego s rodom.

No desničari su često veći snowflakes. Imaš zakon o zastavi i grbu koji propisuje kazne za 'nepropisnu upotrebu'. Što je to nego politička korektnost? Kome se šteti nepropisnom upotrebom osim nečijim osjećajima? Neki dan čovjek dobio batine dok je vikao protiv Tuđmana, a umjesto napadača na kaznu zatvora je osuđen on.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
AKosir1990 kaže...
footballer kaže...

Politička korektnost je potrebna kao i sloboda govora i pravo na mišljenje, ali sve ima svoje granice. 

 

Nije, čak štoviše treba se i rukama i nogama boriti protiv iste. Ako ja kažem da postoje samo dva spola, to je činjenično stanje - za "povredu osjećaja" snježnih pahuljica me briga koliko i stanje burze u Vijetnamu.

 Neprocjenjivo ;)

12 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Posmatrač kaže...
AKosir1990 kaže...
footballer kaže...

Politička korektnost je potrebna kao i sloboda govora i pravo na mišljenje, ali sve ima svoje granice. 

 

Nije, čak štoviše treba se i rukama i nogama boriti protiv iste. Ako ja kažem da postoje samo dva spola, to je činjenično stanje - za "povredu osjećaja" snježnih pahuljica me briga koliko i stanje burze u Vijetnamu.

 Neprocjenjivo ;)

#spolženskirodhrvackiuimeocaisina

 

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 14:41 (DarthMarkus).
5 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video

Ako ja kažem ... to je činjenično stanje ;)

 

Tipicna demokratija i sloboda govora na balkanski nacin ;)

13 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Posmatrač kaže...

Ako ja kažem ... to je činjenično stanje ;)

 

Tipicna demokratija i sloboda govora na balkanski nacin ;)

 Mislim da je smisao rečenice da biološki postoje 2 spola, i da je to činjenično, a ne da je to činjenično stanje samo zato jer on to kaže. I ja sam propustio napisati da je mislio reći 2 roda, a ne 2 spola. 

5 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
footballer kaže...
Posmatrač kaže...

Ako ja kažem ... to je činjenično stanje ;)

 

Tipicna demokratija i sloboda govora na balkanski nacin ;)

 Mislim da je smisao rečenice da biološki postoje 2 spola, i da je to činjenično, a ne da je to činjenično stanje samo zato jer on to kaže. I ja sam propustio napisati da je mislio reći 2 roda, a ne 2 spola. 

 Ne ulazim u tu tematiku jer nisam strucan ali ne mozes reci za bilo sta da "ako ja kazem onda je to činjenica". Kad to procitam potpuno je nebitno sta je doticni rekao i svaka rasprava je besmislena. A smisao nauke i jeste da je sve podlozno provjeri i sumnji.....Inace nije nauka vec dogma zar ne....

13 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Posmatrač kaže...

 Ne ulazim u tu tematiku jer nisam strucan ali ne mozes reci za bilo sta da "ako ja kazem onda je to činjenica". Kad to procitam potpuno je nebitno sta je doticni rekao i svaka rasprava je besmislena. A smisao nauke i jeste da je sve podlozno provjeri i sumnji.....Inace nije nauka vec dogma zar ne....

 

Kao što sam rekao, vjerujem da se krivo izrazio pa ispada da je rekao da je to činjenično stanje JER on to kaže. Vjerujem da je mislio da je to njegov stav jer je to činjenično stanje, biološki dokazano. Rod odnosno intepretacija roda kao odvojenog od spola je druga stvar, ovisi kako se interpretira i tu ima dosta "posla". 

16 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
footballer kaže...
Posmatrač kaže...

 Ne ulazim u tu tematiku jer nisam strucan ali ne mozes reci za bilo sta da "ako ja kazem onda je to činjenica". Kad to procitam potpuno je nebitno sta je doticni rekao i svaka rasprava je besmislena. A smisao nauke i jeste da je sve podlozno provjeri i sumnji.....Inace nije nauka vec dogma zar ne....

 

Kao što sam rekao, vjerujem da se krivo izrazio pa ispada da je rekao da je to činjenično stanje JER on to kaže. Vjerujem da je mislio da je to njegov stav jer je to činjenično stanje, biološki dokazano. Rod odnosno intepretacija roda kao odvojenog od spola je druga stvar, ovisi kako se interpretira i tu ima dosta "posla". 

 Od 6 riječi u njegovoj izjavi 4 se krivo izrazio ili je netko "krivo" interpretirao, najbolje bi bilo da je šutio. 

9 godina
neaktivan
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Kako sam ja u opasnosti od nekoga tko nije cijepljen? 

Zasto sam ja cijepljen? 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Nisi u opasnosti jer si cijepljen. To je ujedno i razlog zašto si cijepljen. Čini se samorazumljivo, ali izgleda da ipak treba objašnjavati.

U opasnosti su oni koji se iz nekog razloga ne mogu cijepiti.

Ukratko, ako se nitko ili mali broj cijepi u opasnosti su svi necijepljeni (pa čak i cijepljeni, jer cjepivo ne štiti 100%). Opasnost je velika, jer bolest može brzo napredovati pošto ima puno potencijalnih prenosnika i svatko prije ili kasnije dođe s njom u kontakt.
Ako je velika većina cijepljena opasnost je vrlo mala i za necijepljene, jer bolest teško napreduje kroz populaciju i brzo se gasi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video

U opasnosti si od onog tko je zaražen, a ne od onog tko nije cijepljen.

I cijepljena osoba se može razboliti. A može i živim virusom kojim je cijepljena zaraziti necijepljene.

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 10:19 (DeniZg).
15 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Kolacic kaže...

Kako sam ja u opasnosti od nekoga tko nije cijepljen? 

Zasto sam ja cijepljen? 

Cjepivo uči tvoj organizam obraniti se od te vrste virusa, međutim, to je i dalje borba koju tvoj organizam mora odraditi, samo sad zna kako i može početi borbu prije nego se virus razmnoži.

 

Međutim, i pri samom cjepljenju kreće borba protiv "virusa" (ovisno o vrsti cjepiva - oslabljene varijante, mrtvog virusa ili karakterističnih proteina koji identificiraju virus) i ako ti imunološki sustav u trenutku cijepljenja nije u stanju dati odgovarajući odgovor, imunitet stečen cijepljenjem može biti neadekvatan, a u ekstremnim situacijama i izostati.

 

Ako nisi uopće razvio imunitet (ili nisi cijepljen, ima djece koja se ne mogu cijepiti iz objektivnih razloga), kontakt s virusom ima visoki rizik da završi zarazom, pa ti procijepljenost populacije značajno umanjuje šanse da se zaraziš tako da ti umanjuje šanse za doći u kontakt sa zaraženom osobom.

 

Međutim, ako si uredno razvio imunitet, ali zbog nekog drugog stanja ti je funkcija imunološkog sustava narušena, i dalje se možeš obraniti - tvoje tijelo zna kako, ali nema snage za to. Kao da znaš karate, ali imaš tešku upalu mišića i ne možeš podignuti nogu - znanje karate te neće spasiti protiv napadača.

 

 

I na kraju, svima je jasno da ćeš lakše pokupiti gripu ako si dulje vrijeme u liftu sa zaraženom osobom, nego ako kraj iste prođeš na ulici - to je zato što je vjerojatnost zaraze zapravo omjer izloženosti i sposobnosti imunološkog sustava da se obrani. Ako te stečeni imunitet može zaštititi od povremenog kontakta s jednim oboljelim, ne znači da će biti u stanju zaštititi te u situaciji kad si stalno okružen oboljelima (kao što te pancirka štiti od metka iz pištolja, ali neće od topovskog taneta).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

u nas je sloboda govora sasvim pristojna. popovi, političari, kojekakvi imbecili (v. video koji je postao Darth Markus) laprdaju što hoće, javno, i nikome ništa. jedino mi, ako napišemo štogod "sumnjiva" dežurnim visarionovičima đugašvilijima tu na forumu - e, onda kartonom u čelo bez pardona. ukupno zapravo uopće nije strašno. dok ne tuku, jasno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Je, mogao si recimo u šator u Savskoj doći i reći što god hoćeš. ;-)

Imaš snowflakese koji cvile kad netko kaže nešto što im ne odgovara i imaš one koji ti opale jednu preko zuba. Iz nekog razloga prvi su problem, a drugi nisu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice