Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodavaniji

poruka: 42
|
čitano: 8.453
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodavaniji".
6 godina
offline
Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodavaniji

ovakvi polovni s plinom za 3-4 godine moga bi zamjeniti moj twingo:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodavaniji

Jeftino ne mora biti loše, ali nekako se često dacie nalaze na popisima najlošijih automobila.

https://autostart.24sata.hr/magazin/ovo-su-najbolji-i-najgori-automobili-na-tehnickom-pregledu-8506

Moj PC  
2 0 hvala 0
Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodavaniji

Kako ono, auto koji kupis da se mozes lakse dovesti do salona Audija... 

Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
dejo6 kaže...

Jeftino ne mora biti loše, ali nekako se često dacie nalaze na popisima najlošijih automobila.

https://autostart.24sata.hr/magazin/ovo-su-najbolji-i-najgori-automobili-na-tehnickom-pregledu-8506

koliko para toliko muzike, iako je onaj s 0.9+Plin motor zaista dobar kak veli moj automehanicar! no sve ostalo banana!

12 godina
offline
Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodavaniji

Ima sam prilike dosta puta voziti se sa raznim modelima Dacie i moram reci da je u pitanju "sepet" ili "kanta" od automobila.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Moj PC  
1 3 hvala 1
3 godine
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Milka30 kaže...

Ima sam prilike dosta puta voziti se sa raznim modelima Dacie i moram reci da je u pitanju "sepet" ili "kanta" od automobila.

 

 Nedavno sam vozio bmw 2 gt i dačija je jedno 10x upravljiviji auto, bmw ima teski lag na volanu što sam se zacudio neznam dali sam probao gori auto za voziti

14 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Punica ima logan 2010g 1.5dci..
Auto nema nikakvih problema
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Pptrošnja je prevelika.
Moja Mazda CX-5 sa 2,2 diesel motorom od 150ksi i 1600kg, troši:
- po gradu ispod 6l/100km,
- na otvorenoj cesti oko 4,2l/100km,
- na autoputu oko 6,5l/100km

Čini mi se da je to loš proizvod.
vicious
Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
online
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava

Po gradu ispod 6L?  Dobro je, sve jasno. 

16 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
viciousone kaže...
Pptrošnja je prevelika.
Moja Mazda CX-5 sa 2,2 diesel motorom od 150ksi i 1600kg, troši:
- po gradu ispod 6l/100km,
- na otvorenoj cesti oko 4,2l/100km,
- na autoputu oko 6,5l/100km

Čini mi se da je to loš proizvod.

 

jesi siguran za grad? Meni A3 140 konja po gradu valjda 8-10 litara, kako mu se prohtije...

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 9:57 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
14 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
viciousone kaže...
Pptrošnja je prevelika.
Moja Mazda CX-5 sa 2,2 diesel motorom od 150ksi i 1600kg, troši:
- po gradu ispod 6l/100km,
- na otvorenoj cesti oko 4,2l/100km,
- na autoputu oko 6,5l/100km

Čini mi se da je to loš proizvod.

 

jesi siguran za grad? Meni A3 140 konja po gradu valjda 8-10 litara, kako mu se prohtije...

Ovisi što za njega znači po gradu, piše da je iz Rijeke ali možda mu je gradska vožnja Čavle-Matulji po obilaznici. Teško da auto koji nije HEV ili BEV može trošit manje u gradu nego na autoputu.

15 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
dejo6 kaže...

Jeftino ne mora biti loše, ali nekako se često dacie nalaze na popisima najlošijih automobila.

https://autostart.24sata.hr/magazin/ovo-su-najbolji-i-najgori-automobili-na-tehnickom-pregledu-8506

Kupi novi BMW pa ce ti provesti 1/3 prve godine na servisu. ako si citao do kraja clanak onda mozes primjetiti da se medju najgorim automobilima izmjenjuju BMW i Dacia. Isto tako je zanimljivo primjetiti kak se broj BMW-ova smanjuje u starijim kategorijama, a objasnjenje je jednostavno, sve su ih izvezli k nama (i susjedima).

 

Koji je auto bolji? novi dacia sandero ili rabljeni audi tt iz proslog desetljeca? Kaze tuv dacia sandero 8.8 (starost 2-3 godine), a audi tt 15(12-13 godina). Nekad je dacia sandero kostao 7500 eura, a audi tt isto godiste barem 4-5 puta vise.

Linux, Arch Linux.
7 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Ante kaže...

Kupi novi BMW pa ce ti provesti 1/3 prve godine na servisu. ako si citao do kraja cla...........

A zadnji BMW u koji si sjeo je E36 id 90tih 

Svakakvih gluposti bubneš i ostaneš živ

5 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
viciousone kaže...
Pptrošnja je prevelika.
Moja Mazda CX-5 sa 2,2 diesel motorom od 150ksi i 1600kg, troši:
- po gradu ispod 6l/100km,
- na otvorenoj cesti oko 4,2l/100km,
- na autoputu oko 6,5l/100km

Čini mi se da je to loš proizvod.

 

jesi siguran za grad? Meni A3 140 konja po gradu valjda 8-10 litara, kako mu se prohtije...

 A4 b9 190 KS 7-stepeni dsg po gradu oko 7-7.2 na autoputu oko 5,2 a ako kilavis ideo to ispod 5 i po gradu al to se ne vozi tako ;) Ima efiksani mod al takav auto se vozi na dynimc ;)

3 godine
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Posmatrač kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
viciousone kaže...
Pptrošnja je prevelika.
Moja Mazda CX-5 sa 2,2 diesel motorom od 150ksi i 1600kg, troši:
- po gradu ispod 6l/100km,
- na otvorenoj cesti oko 4,2l/100km,
- na autoputu oko 6,5l/100km

Čini mi se da je to loš proizvod.

 

jesi siguran za grad? Meni A3 140 konja po gradu valjda 8-10 litara, kako mu se prohtije...

 A4 b9 190 KS 7-stepeni dsg po gradu oko 7-7.2 na autoputu oko 5,2 a ako kilavis ideo to ispod 5 i po gradu al to se ne vozi tako ;) Ima efiksani mod al takav auto se vozi na dynimc ;)

 službeni Passat s istim specifikacijama nam je trošio oko 9 po gradu, čisto sumnjam da Audi ima neki čarobni prah za smanjiti potrošnju za 2l

16 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Boris grozni kaže...

 Nedavno sam vozio bmw 2 gt i dačija je jedno 10x upravljiviji auto, bmw ima teski lag na volanu što sam se zacudio neznam dali sam probao gori auto za voziti

 Borise za tebe je karting....oni ti nemaju laga, direktan je volan 

14 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava

vjeruj, novi G60 ima toliko sjeban volan, nemaš osjeta NIŠTA - kao da vrtiš volane na onim dječjim postajama u dm-u...

 

sigurno da se navikneš na to, ali ne hvala, jebali ih "veštački" zvukovi motora i  isto takvi volani, želim osjetiti neki vražji povrat na moje upravljanje...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Gallu kaže...
Posmatrač kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
viciousone kaže...
Pptrošnja je prevelika.
Moja Mazda CX-5 sa 2,2 diesel motorom od 150ksi i 1600kg, troši:
- po gradu ispod 6l/100km,
- na otvorenoj cesti oko 4,2l/100km,
- na autoputu oko 6,5l/100km

Čini mi se da je to loš proizvod.

 

jesi siguran za grad? Meni A3 140 konja po gradu valjda 8-10 litara, kako mu se prohtije...

 A4 b9 190 KS 7-stepeni dsg po gradu oko 7-7.2 na autoputu oko 5,2 a ako kilavis ideo to ispod 5 i po gradu al to se ne vozi tako ;) Ima efiksani mod al takav auto se vozi na dynimc ;)

 službeni Passat s istim specifikacijama nam je trošio oko 9 po gradu, čisto sumnjam da Audi ima neki čarobni prah za smanjiti potrošnju za 2l

 Hoces reci da lazem? Ajd uslikacu ti board gdje se vidi prosjecna brzina  i potrosnja....I nemoj zaboraviti Passat nije Audi ma koliko se trudio da bude ;)

 

Pise 7,5 ali bilo je dosta sati rada u mjestu dok je ugradjivan alarm, dok sam mu kodirao neke funkcije, punjenje akumulatora jer je dugo stajao u transportu i sl.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 9:29 (Posmatrač).
13 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
CrniPero kaže...
Ante kaže...

Kupi novi BMW pa ce ti provesti 1/3 prve godine na servisu. ako si citao do kraja cla...........

A zadnji BMW u koji si sjeo je E36 id 90tih 

Svakakvih gluposti bubneš i ostaneš živ

 BMWi su smeca lagano kao i Mercedes postali. Evo zadnji batch serije 4 dosao sa pola kabela nespojenih, ni jedan auto nisu mogli upalit (u jednom povecem salonu). I to im je xy put da auti dolaze polu-gotovi u salone, sto ti govori kakav je QC.

Uz to hrpa drugih problema i sa serijom 1,2 i X3 modela sto ja znam. 

 

Servisni intervali na 25-30k km, long life gluposti, slaba zastita podvozja (ruzina unutar dvije godine), jeftiniji materijali u basic modelima, nema vise Bremba, nema vise ZFa...nastavi niz.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 9:34 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava

pa ZF im je i dalje glavni obavljač 8-brzinskih automatika, a oni 7 brzinci s dvostrukom spjkom su Steyr, čini mi se ?

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
ivanoile kaže...
CrniPero kaže...
Ante kaže...

Kupi novi BMW pa ce ti provesti 1/3 prve godine na servisu. ako si citao do kraja cla...........

A zadnji BMW u koji si sjeo je E36 id 90tih 

Svakakvih gluposti bubneš i ostaneš živ

 BMWi su smeca lagano kao i Mercedes postali. Evo zadnji batch serije 4 dosao sa pola kabela nespojenih, ni jedan auto nisu mogli upalit (u jednom povecem salonu). I to im je xy put da auti dolaze polu-gotovi u salone, sto ti govori kakav je QC.

Uz to hrpa drugih problema i sa serijom 1,2 i X3 modela sto ja znam. 

 

Servisni intervali na 25-30k km, long life gluposti, slaba zastita podvozja (ruzina unutar dvije godine), jeftiniji materijali u basic modelima, nema vise Bremba, nema vise ZFa...nastavi niz.

 Ne znam za nove ali kad sam gledao audia u 10 mjesecu prosle godine gledao sam i C klasu 2018 godiste i to je toliko lose odradjeno da je to sramota za brend. Radio sam u Merc opvlastenom servisu i prodaji na prodaju putnickih automobila i u poredjenju sa c klasom 2018 to su bili svemirski brodovi. Plastika skripi na sve strane. Paneli lose uklopljenio zvuci supljo i sl. Audi je daleko kvalitetnije odradjen. Nista ne skripi zazori su skoro nula.....

13 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Stric_Jura kaže...

pa ZF im je i dalje glavni obavljač 8-brzinskih automatika, a oni 7 brzinci s dvostrukom spjkom su Steyr, čini mi se ?

 Iz djela ponude su ga izbacili, sad ne znam vise sto im je zamjena, ali puno ostalih komponenti su takoder prebacili in-house. 8 brzina ZFovi su ostali sigurno u ovim boljim modelima.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Posmatrač kaže...

 ...Audi je daleko kvalitetnije odradjen. Nista ne skripi zazori su skoro nula.....

 niti audi nije što je nekad bio, par godina star a4 od poznanika problema hrpa

nekidan gledam onej kanal budući klasici, rs6 sa 50k kilometara, ovjes u raspadu

sve je to vw grupacija i svi pate od iste boljke - kvaliteta se srozala drastično, golfovi i upovi u firmi s problema hrpu nakon par godina korištenja

 

5 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
picajzla0707 kaže...
Posmatrač kaže...

 ...Audi je daleko kvalitetnije odradjen. Nista ne skripi zazori su skoro nula.....

 niti audi nije što je nekad bio, par godina star a4 od poznanika problema hrpa

nekidan gledam onej kanal budući klasici, rs6 sa 50k kilometara, ovjes u raspadu

sve je to vw grupacija i svi pate od iste boljke - kvaliteta se srozala drastično, golfovi i upovi u firmi s problema hrpu nakon par godina korištenja

 

 Imam a4 b7 star 17 godina i sad ovaj a4 iz 2018 godine i jos uvijek sam prezadovoljan kvalitetom izrade. Uvezen je iz Swicarske i maximalno je ocuvan i odrzavan koliko vidim po istoriji ali imam ga tek nekih mjesec i pol dana niti 1000 km pa ne znam kako ce se pokazati dugotrajno. Prosle sedmice sam 3 dana vozio A6 iz 2020 godine i to je svemirski brod. Hibrid je u pitanju. Koliko ima elektronike to jednostavno ne moze biti dugotrajno. Nekako mi je previse informacija odjednom na 3 ekrana...

Moram napomenuti da sam ostao bas odusevljene kako je odradjen haptic feedback na njemu. Da ne gledam da pritiscem ekran mislio bih da pritiscem fizicke tipke. To mi je bas bio sok iako vise volim fizicke tipke. Kod mene je kombinacija ekran fizicki pokazivaci umjesto virtual kokpita i to mi je taman....

7 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
ivanoile kaže...
CrniPero kaže...
Ante kaže...

Kupi novi BMW pa ce ti provesti 1/3 prve godine na servisu. ako si citao do kraja cla...........

A zadnji BMW u koji si sjeo je E36 id 90tih 

Svakakvih gluposti bubneš i ostaneš živ

 BMWi su smeca lagano kao i Mercedes postali. Evo zadnji batch serije 4 dosao sa pola kabela nespojenih, ni jedan auto nisu mogli upalit (u jednom povecem salonu). I to im je xy put da auti dolaze polu-gotovi u salone, sto ti govori kakav je QC.

Uz to hrpa drugih problema i sa serijom 1,2 i X3 modela sto ja znam. 

 

Servisni intervali na 25-30k km, long life gluposti, slaba zastita podvozja (ruzina unutar dvije godine), jeftiniji materijali u basic modelima, nema vise Bremba, nema vise ZFa...nastavi niz.

Meni onda nije jasno šta ja to vozim kao i hrpa prijatelja da se ne raspada, ne hrđavi..

Mislim da otaljavaš bez veze čisto kako bi si dao na važnosti ili sl

13 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava

Vozio sam u zadnjih godinu dana barem 4 modela malo vise od par tjedana, a prije toga imao 2. Mislim da si pokusao na foru uhvatit nesto "ja znam vise od tebe", ali efektivno BMW ide ka Mercedesovom statusu smeca. 

 

Svi modeli su bili iz DE, svi modeli su imali osnovne komponente od kurca. Podvozje, vecina ruzine na vijcima, vilicama nakon godinu dana, M auspuh korodirao nakon 2...Svjetlo pustalo vlagu...Trap nakon 2 godine pjevao, manje od 50k km i vec je bilo troska za mjenjat.

 

 

Npr. novi G42 2024 model, sa onim jednim zaslonom je gore napravljen nego onaj sa dva klasicna do 2023 sto su se radili. Da ne kazem kako je infotainment na novijima bio glitchav u nekoliko navrata. LCI auti su masovno losije kvalitete, nakon 2022. Ali jebiga, treba znat nesto o autima.

 

 

To sto tvoja hrpica prijatelja vozi BMW nisu nikakvo mjerilo, na srecu. Moja hrpica radi u BMWu u DE i AT, pa se smiju kad ih pitas je li kvaliteta bolja na G42 ili F22 (npr.). Cinjenica je da osim top modela, pocelo se skrtarit, a ovdje nitko ne vozi M3-M8 C.

 

Mogu ti usporedit i JCWa 2022, top oprema, zvucnik u vratima puknuo nakon pola godine, struja zezala nakon godinu dana. Auto danas ima godinu ipol, 50k km i vec se osjeti trap.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 15:26 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
ivanoile kaže...

...manje od 50k km i vec je bilo troska za mjenjat.

 ...Cinjenica je da osim top modela, pocelo se skrtarit, a ovdje nitko ne vozi M3-M8 C.

 ma i na top modelima škrtare, ako audi rs6 nije top model... a na 50k kilometara raspad ovjesa, katastrofa

 

3 godine
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Posmatrač kaže...
Gallu kaže...
Posmatrač kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
viciousone kaže...
Pptrošnja je prevelika.
Moja Mazda CX-5 sa 2,2 diesel motorom od 150ksi i 1600kg, troši:
- po gradu ispod 6l/100km,
- na otvorenoj cesti oko 4,2l/100km,
- na autoputu oko 6,5l/100km

Čini mi se da je to loš proizvod.

 

jesi siguran za grad? Meni A3 140 konja po gradu valjda 8-10 litara, kako mu se prohtije...

 A4 b9 190 KS 7-stepeni dsg po gradu oko 7-7.2 na autoputu oko 5,2 a ako kilavis ideo to ispod 5 i po gradu al to se ne vozi tako ;) Ima efiksani mod al takav auto se vozi na dynimc ;)

 službeni Passat s istim specifikacijama nam je trošio oko 9 po gradu, čisto sumnjam da Audi ima neki čarobni prah za smanjiti potrošnju za 2l

 Hoces reci da lazem? Ajd uslikacu ti board gdje se vidi prosjecna brzina  i potrosnja....I nemoj zaboraviti Passat nije Audi ma koliko se trudio da bude ;)

 

Pise 7,5 ali bilo je dosta sati rada u mjestu dok je ugradjivan alarm, dok sam mu kodirao neke funkcije, punjenje akumulatora jer je dugo stajao u transportu i sl.....

 

7,5 je realna srednja potrošnja. U gradu sigurno nije ispod 6. A4 i Passat su tehnički identični. Naš troši oko 9 po gradu.

5 godina
offline
Re: Dacia Sandero Stepway je s razlogom najprodava
Gallu kaže...
Posmatrač kaže...
Gallu kaže...
Posmatrač kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
viciousone kaže...
Pptrošnja je prevelika.
Moja Mazda CX-5 sa 2,2 diesel motorom od 150ksi i 1600kg, troši:
- po gradu ispod 6l/100km,
- na otvorenoj cesti oko 4,2l/100km,
- na autoputu oko 6,5l/100km

Čini mi se da je to loš proizvod.

 

jesi siguran za grad? Meni A3 140 konja po gradu valjda 8-10 litara, kako mu se prohtije...

 A4 b9 190 KS 7-stepeni dsg po gradu oko 7-7.2 na autoputu oko 5,2 a ako kilavis ideo to ispod 5 i po gradu al to se ne vozi tako ;) Ima efiksani mod al takav auto se vozi na dynimc ;)

 službeni Passat s istim specifikacijama nam je trošio oko 9 po gradu, čisto sumnjam da Audi ima neki čarobni prah za smanjiti potrošnju za 2l

 Hoces reci da lazem? Ajd uslikacu ti board gdje se vidi prosjecna brzina  i potrosnja....I nemoj zaboraviti Passat nije Audi ma koliko se trudio da bude ;)

 

Pise 7,5 ali bilo je dosta sati rada u mjestu dok je ugradjivan alarm, dok sam mu kodirao neke funkcije, punjenje akumulatora jer je dugo stajao u transportu i sl.....

 

7,5 je realna srednja potrošnja. U gradu sigurno nije ispod 6. A4 i Passat su tehnički identični. Naš troši oko 9 po gradu.

 Nije realna. Ja ga vozim na dynamic ali ako vozis na comfort i drzis se ogranicenja ide to ispod 6,5 ali ne mogu ga tako voziti....Ali i po mom stilu voznje to je negdje oko 7. 9 ni blizu nije realna potrosnja osim ako auto trosi 7 a 2 idu vozacu. To je CDI motor i nema sanse da 2.0 cdi motor trosi 9 litara u c klasi a4 ili passatu. U e klasi, gle i slicnoj ekipi po tezini i aerodinamic da....A4 je jedan od najefikasnijioh po aerodinamici koliko sam citao.....Kao sto rekoh u ovih 7.5 su usli i sigurno 7 ili 8 sati rada u mjestu a mozda i vise.....

da se razmijemo kako auto vuce ne bih zalio ni 9 ali ni blizu 9 nije.....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice