Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

poruka: 63
|
čitano: 12.408
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?".
10 mjeseci
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

papagaji. mene stvarno boli nešto za btc i ostale kriptovalute, ali je fascinantno kako se iz teme u temu uvijek javljaju isti likovi sa istim pričama po tisućiti put. što vas toliko žulja taj bitcoin? velika empatija? 

ovaj plače za karticama, drugi kuka kako su jadni ljudi prevareni, treći o piramidama i ponziju... rinse and repeat 

 
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Meni je žao što 2013 (nudio mi frend) nisam kupio 10 bitkonja za 280€ po konju.

 

Koliko bih sad imo evra ?

合氣道
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
Zaporožac kaže...

Meni je žao što 2013 (nudio mi frend) nisam kupio 10 bitkonja za 280€ po konju.

 

Koliko bih sad imo evra ?

 na smrtnoj postelji će ti biti žao zbog potpuno drugih stvari :D

6 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
@Miro za pojedince trenutno korisno, za društvo i okoliš izrazito štetno. Jasno vam je koliko el. energije potroše kriptovalute i rudarenje? To je jedno od beskorisnijih zagađenja okoliša za čovječanstvo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 16:41 (ajimerej).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Potrose vise.

-Rudarima grafe rade stalno na 100% 24/7.

-Gameri igraju dnevno 2-3 sata ili 5h tjedno I grafa prosjecno radi na 70-80%.Ucitavanje scena itd..

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 16:56 (MGloc).
Moj PC  
2 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
Miro62 kaže...

  Baš tužna životna priča, eto jadničak mali nije mogao igrati moderne 'igrice' u 120fps-a

 tužno nego što, svim gejmerima su se majneri smučili

zamisli samo da tebi vazelin poskupi troduplo, pa i ti bi ovdje plakao i kukao

Moj PC  
5 1 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
MGloc kaže...

Potrose vise.

-Rudarima grafe rade stalno na 100% 24/7.

-Gameri igraju dnevno 2-3 sata ili 5h tjedno I grafa prosjecno radi na 70-80%.Ucitavanje scena itd..

 to je dosta upitno jer su rudarima grafe podešene na minimalni power limit tako da jedna grafa koja u igri povuče i 600W jednom rudaru troši 5-6 puta manje. s druge strane znam gejmere koji igraju u komadu po cijele dane, 2-3h mi nekako ne ide uz titulu "gejmer".

2 godine
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
MGloc kaže...

Potrose vise.

-Rudarima grafe rade stalno na 100% 24/7.

-Gameri igraju dnevno 2-3 sata ili 5h tjedno I grafa prosjecno radi na 70-80%.Ucitavanje scena itd..

 O majko mila.

13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Ako Sam krivo napisao, objasnite onda.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 17:49 (MGloc).
2 godine
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
MGloc kaže...

Ako Sam krivo napisao, objasnite onda.

 Kolege su vam odgovorile. I u pravu su, lp.

13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Dobro znaci ako usporedimo gamere i minere.Gameri vise potrose, moguce slazem se sa tvrdnjom.

Ali ako usporedimo jednog gamera i jednog "lijenog krmka"  tko tada vise potrosi?

13 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Ne znam zasto je picajzla napisao da je miner lijen, more biti I netko tko radi 80h tjedno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

po defoltu ga tako zamišljam, jer jebeš posao ako se možeš obogatiti leže doma dok grafe rade

sjeti se i onog bisera koji je ovdje izvikivao parole kako majning oslobađa od zločestih poslodavaca i posla koji te pretvara u roblje 

6 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
Nisu mi jasne vaše usporedbe rudara i gaymera... WTF!!?
Pa ne igra gaymer video igre na farmi grafičkih kartica kao što se danas rudari kripto. S jednom grafičkom ćeš maunu izrudarti.
Procjena stara dvije godine je da kriptovalute potroše struje više nego cijela Hrvatska, a sad je sigurno i gora situacija!
 
1 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
picajzla0707 kaže...

po defoltu ga tako zamišljam, jer jebeš posao ako se možeš obogatiti leže doma dok grafe rade

sjeti se i onog bisera koji je ovdje izvikivao parole kako majning oslobađa od zločestih poslodavaca i posla koji te pretvara u roblje 

 Pa čovjek je u pravu, ko voli radit, jel netko voli radit za drugoga? Živimo u modernom ropstvu, neisplata plaća, minimalci, uvoz roblja sa Filipina, Nepala. Sve više vidim indijanaca. Ko nebi volio imat svoj biznis, imat svoj prihod i bit neovisan. Gdje živiš ti? Get rich or die tryin'

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 17:55 (OnTime).
9 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Zar nam nije svima(tj. barem meni) u zivotu cilj sto manje radit, a sto vise zaradit/dobit?

Neki to postizu kroz daljenje obrazovanje/promocije na radnom mjestu

Netko na socijali, netko je streamer a netko majna

 

Nisu ni Red,Green a ni Blue glupi, cinjenica je da je u pandemija, pa onda i rat Ukrajine i Rusije direktno utjecali na cjenu poluvodica a samim time i grafickih kartica i ostale elektronike, majneri i sad masovno kupuju gpu, ali zbog shortage-a se cinilo kao da su SAD navalili gejmerima sve uzet, cisti BS i "crna" promocija majnera.....

 

Iskreno bezvezna polemika...

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

A sta ce tek bit,ukoliko se zarati Kina,Tajvan,Koreja..

15 godina
online
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Umjesto zaliha toaletnog papira, tada ćemo stvarati zalihe grafičkih kartica.

11 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
Hazzard From da Hood kaže...

Nisu ni Red,Green a ni Blue glupi, cinjenica je da je u pandemija, pa onda i rat Ukrajine i Rusije direktno utjecali na cjenu poluvodica a samim time i grafickih kartica i ostale elektronike, majneri i sad masovno kupuju gpu, ali zbog shortage-a se cinilo kao da su SAD navalili gejmerima sve uzet, cisti BS i "crna" promocija majnera.....

 

Iskreno bezvezna polemika...

 ti stvarno želiš nekog uvjeriti da majneri nisu bili krivi za nestašicu i podivljale cijene grafičkih kartica?

pa godinama se majnalo sve u šesnaest, radile se farme s desecima tisuća grafa, ovdje na forumu si imao ljude koji od jutra do sutra prate trgovine i koriste kojekakve botove za kupovinu grafa samo da bi uzeli još koju na desetke koje već imaju, a di smo mi od kineza i ostalih koji su kupovali direktno od proizvođača u desecima tisuća komada

 

sad tko kupuje grafe za majnanje nemam pojma, koliko kužim ludilo je odavno prošlo, kao i isplativost

2 godine
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
picajzla0707 kaže...
Hazzard From da Hood kaže...

Nisu ni Red,Green a ni Blue glupi, cinjenica je da je u pandemija, pa onda i rat Ukrajine i Rusije direktno utjecali na cjenu poluvodica a samim time i grafickih kartica i ostale elektronike, majneri i sad masovno kupuju gpu, ali zbog shortage-a se cinilo kao da su SAD navalili gejmerima sve uzet, cisti BS i "crna" promocija majnera.....

 

Iskreno bezvezna polemika...

 ti stvarno želiš nekog uvjeriti da majneri nisu bili krivi za nestašicu i podivljale cijene grafičkih kartica?

pa godinama se majnalo sve u šesnaest, radile se farme s desecima tisuća grafa, ovdje na forumu si imao ljude koji od jutra do sutra prate trgovine i koriste kojekakve botove za kupovinu grafa samo da bi uzeli još koju na desetke koje već imaju, a di smo mi od kineza i ostalih koji su kupovali direktno od proizvođača u desecima tisuća komada

 

sad tko kupuje grafe za majnanje nemam pojma, koliko kužim ludilo je odavno prošlo, kao i isplativost

I šta je loše tu, biznis ko biznis, puni poduzetničkog duha, ništa loše,  ti ljudi imaju mentalit " Get rich or die tryin' za razliku od nekih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 19:26 (OnTime).
11 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
OnTime kaže...

 I šta je loše tu, biznis ko biznis, puni poduzetničkog duha, ništa loše,  ti ljudi imaju mentalit " Get rich or die tryin' za razliku od nekih.

 loše je to što su nama gejmerima zagorčali život, drastični rast potrošnje energije da ne spominjemo

 

za primjer, ako kojim slučajem imaš djecu, pa da netko krene zarađivati na pelenama na drukčiji način od onoga za što su namijenjene, pa da zbog toga nastane nestašica i porastu drastično cijene istih, možda bi ti bilo jasnije što ne valja u takvom 'poduzetničkom duhu' i zašto je u najmanju ruku naivno reći da tu nema ništa loše' kad bi odjednom morao koristiti starinske krpene pelene i prati govna iz njih nekoliko puta dnevno

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 19:14 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Picajzla slazem se ali porastu cijena nisu krivi samo mineri, vec u drugi cimbenici koji su uzrokovali ovu "krizu".

5 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
millennial kaže...
picajzla0707 kaže...

samo nek odjebu od grafičkih kartica, pa nek kreću koliko hoće

 pa valjda si kupio grafu u ovih zadnji par godina koliko kukaš 

 

 

a ovo za btc, to samo slijepac nije vidio. ETFovi, Halving ove godine, stiže ozbiljna lova i mislim da je ovo tek početak.

 

 

da podsjetim, ovom čovjeku su se mnogi na ovom forumu rugali, a on je u 2.5 godine svoju investiciju uvećao za gotovo 50% ili +57 mil. $. nije loše.

https://nayibtracker.com/

 

a tek ovaj biserko, trenutno u plusu 6 milijardi dolara ili gotovo 100%. udvostručio je svoju investiciju. 

https://saylortracker.com/

 Ma to sam ja samo se pravim ;)

2 godine
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
picajzla0707 kaže...
OnTime kaže...

 I šta je loše tu, biznis ko biznis, puni poduzetničkog duha, ništa loše,  ti ljudi imaju mentalit " Get rich or die tryin' za razliku od nekih.

 loše je to što su nama gejmerima zagorčali život, drastični rast potrošnje energije da ne spominjemo

 

za primjer, ako kojim slučajem imaš djecu, pa da netko krene zarađivati na pelenama na drukčiji način od onoga za što su namijenjene, pa da zbog toga nastane nestašica i porastu drastično cijene istih, možda bi ti bilo jasnije što ne valja u takvom 'poduzetničkom duhu' i zašto je u najmanju ruku naivno reći da tu nema ništa loše' kad bi odjednom morao koristiti starinske krpene pelene i prati govna iz njih nekoliko puta dnevno

Loš primjer i usporedba, nema grafi zbog minera,  kupiš rabljenu kramu dai graš nešto  i sad ti pereš govna nekoliko puta dnevno? Besmisleno. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 19:37 (OnTime).
11 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
OnTime kaže...

Loš primjer i usporedba, nema grafi zbog minera,  kupiš rabljenu kramu dai graš nešto  i sad ti pereš govna nekoliko puta dnevno? Besmisleno. 

 možda i je loš, ali upravo tako smo se osjećali nekoliko godina, jer i te polovne krame su skočile cijenom u nebo

nekom tko ne gejma sasvim je svejedno ofkors, ali nama koji gejmamo majneri su bili za pljunut u facu kad ga sretneš

2 godine
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
picajzla0707 kaže...
OnTime kaže...

Loš primjer i usporedba, nema grafi zbog minera,  kupiš rabljenu kramu dai graš nešto  i sad ti pereš govna nekoliko puta dnevno? Besmisleno. 

 možda i je loš, ali upravo tako smo se osjećali nekoliko godina, jer i te polovne krame su skočile cijenom u nebo

nekom tko ne gejma sasvim je svejedno ofkors, ali nama koji gejmamo majneri su bili za pljunut u facu kad ga sretneš

I majneri su mrzili majnere. 

14 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
OnTime kaže...
picajzla0707 kaže...
 kupiš rabljenu kramu dai graš nešto

Kupiš drek na šibici, rabljene su bile dest puta skuplje, svoju RTX 3060 Ti sam mogao prodati za 1000 eura u jednom trenutku ali nisam želio, bilo mi je draže igranje. Epilog svega je da su Nvidija i AMD vidjeli koliko su "ljudi" spremni plaćati grafičke kartice pa je cijena ostala visoka, duplo više negobi trebala biti i nastavali su prodavati muda pod bubrege.

Rudaranje je shebalo gamere duži niz godina.

6 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
@Miro jel se ti bolje osjećaš ako gaymeri potroše više struje nego rudari, mijenja li to što stanje. Tako možeš prikazati da gledatelji televizija troše isto puno struje pa opravdati rudarenje.

Kao što sam naveo u prvom komentaru rudarenje je jedno od beskorisnijih potrošača el. energije povrh zarade rijetkih pojedinaca. Naravno da i sve ostalo troši struju više ili manje. Samo sam htio ukazati da je to ogromna potrošnja i zagađenje bez kojega se vrlo lako može. Nažalost bez nekih onečišćenja ne možemo ali bez kripta možemo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 21:32 (ajimerej).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
picajzla0707 kaže...
Hazzard From da Hood kaže...

Nisu ni Red,Green a ni Blue glupi, cinjenica je da je u pandemija, pa onda i rat Ukrajine i Rusije direktno utjecali na cjenu poluvodica a samim time i grafickih kartica i ostale elektronike, majneri i sad masovno kupuju gpu, ali zbog shortage-a se cinilo kao da su SAD navalili gejmerima sve uzet, cisti BS i "crna" promocija majnera.....

 

Iskreno bezvezna polemika...

 ti stvarno želiš nekog uvjeriti da majneri nisu bili krivi za nestašicu i podivljale cijene grafičkih kartica?

pa godinama se majnalo sve u šesnaest, radile se farme s desecima tisuća grafa, ovdje na forumu si imao ljude koji od jutra do sutra prate trgovine i koriste kojekakve botove za kupovinu grafa samo da bi uzeli još koju na desetke koje već imaju, a di smo mi od kineza i ostalih koji su kupovali direktno od proizvođača u desecima tisuća komada

 

sad tko kupuje grafe za majnanje nemam pojma, koliko kužim ludilo je odavno prošlo, kao i isplativost

 Ne da nisu krivi, ali ne i u tolikoj mjeri koliko je "prikazano"..U to vrijeme je bio i PS5 sortage, jesu i to majneri pokupili? Naravno da nisu, vec nestasica chipova ko i za svu elektroniku bilo IT,bilo auto industrija ili neka treca ljeva

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
11 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
Hazzard From da Hood kaže...

 Ne da nisu krivi, ali ne i u tolikoj mjeri koliko je "prikazano"..U to vrijeme je bio i PS5 sortage, jesu i to majneri pokupili? Naravno da nisu, vec nestasica chipova ko i za svu elektroniku bilo IT,bilo auto industrija ili neka treca ljeva

 ps5 shortage je bio toliki zato jer je tek izašao, pa kao i svaki put prvo vrijeme je nestašica jer ga ne mogu napraviti kolika je potražnja

obzirom na karakteristike shortage je bio još veći, jer se očekivalo da će konačno ps konkurirat pc i dosta je pc-jaša odlučio preći na konzolu

samim time dio gejmera koji je prešao na konzolu odustao je od grafičkih kartica, između ostalog i zbog previsoke cijene istih koje su narasle zbog majnera

 

da se razumijemo, ne krivim 'kućne' majnere toliko, nije to njihova krivica, ali čovječe zar zaboravljaš vijesti o zakupljivanju cijelih elektrana za potrebe manjanja link, pa link, zaboravljaš li vijesti o sudskim odlukama koje uključuju i po pola milijuna grafičkih kartica - link, pa majning farme koje su se i kod nas na njuškalu prodavale za desetke ili stotine tisuća eura... a te su vijesti samo vrh ledenog brijega, koliko je onih sa stotinama tisuća i milijuna grafičkih kartica koje nisu izašle u nikakvim vijestima, koliko je pojedinaca koji su u podrumu imali desetke grafičkih kartica u cijelom svijetu?

 

provjeri si sam prodaju grafičkih kartica u vrijeme majnanja i usporedi s podacima sada ili prije, imaš te podatke u milijunima isporučenih, nekoliko puta više su prodavali - ne gejmerima, nego majnerima, gejmeri nisu stizali kupiti, a tko je kupio taj se hvalio i ovdje po forumu kao da je na lotu dobio, a skoro da i jest tako kad bi pokušavao mjesecima uzaludno, klikne link, upiše podatke i naruči, dok to napravi ona već nedostupna, nestajale su doslovce u sekundama

 

i sad ti nas pokušava uvjeriti da nije tako 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice