Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

poruka: 311
|
čitano: 469.146
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?".
5 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
jelincav kaže...
Ovaj @cgsi ili ti "mali grizli" gura taj Miele da je čudo. Na drugom forumu mu je svaka druga Miele. Pošto baš ne može svaka bit Miele, tu i tamo ubaci Bosch. Jebate 900€ perilica, moji nisu htjeli dati toliko pa da je kada od titana. Imamo perilicu za 290€, mogli bi kupiti 3 takve i da izdrže samo 5 godina koliko i garancija, već smo na 15 godina.

Jebate Miele da te jebo.

A dobri stari Trigger, uvijek pun mudrosti.

 Nemoj tako nema svako istu logiku. Ja bih isto tako prije uzeo Miele nego 3 najjeftinije. Ja uvijek uzimam visu srednju klasu. Ne cini masinu samo koliko ce izdrzati vec i kvalitet rada, tisina i sl. Zavisi od masine. 

 

15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
cgsi kaže...

Miele kupljena 20.11.2008., težina 99 kg, na vratima je bio certifikat da je mašina projektirana za radni vijek od 25 godina. U ovih 14 i pol godina (skoro) bila su dva kvara: grijač koji je otišao jer se nije periodički čistio od kamenca i amortizeri koji su ''potrošna roba'' otišli nakon 13 godina. Kada sam ju kupovao tražio sam nešto drugo, jeftinije i boljeg dizajna, ali su me prodavači brzo uvjerili da su svi drugi uređaji vrlo slične kvalitete i da je Miele drugi svemir. Mala demonstracija: stroj težak 100 kg podignuli su za otvorena vrata.

Kod svake perilice koja koristi tvrdu vodu treba se periodički čistiti grijač posebnim sredstvom.

Servis je vrlo kvalitetan i dolazi stručnjak koji koristi dijagnostički PC, a ne budala sa instrumentom od 20 kn i otkrhnutim šrafcigerom koja pogađa što bi mogao biti kvar i svu krivicu nastoji natovariti kupcu. To sam imao sa samostojećom bijelom tehnikom jednog poznatog proizvođača, sad ga ne bih ''reklamirao'', ali nije jeftina marka.

 Zanussi kupljen prije 20 god. bila naj jeftinija u trgovini tada,jedino mjenjao amortizere prošle godine. 

Tako da ti je sve to relatuvno🙂

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ja ne znam za druge, kod nas je stvar bila čista. Mi ne dajemo 900€ za perilicu, čak i 500-600€ je bilo puno se vidilo mojima, al možda bi ih i nagovorio na Bosch ali iz nekog razloga stari nije htio ni čuti za Bosch. Sad šta se je njemu zamjerio nisam pitao, on je majstor i možda je imao nekih loših iskustava sa Bosch električnim alatima. Nemam pojma.

Uglavnom iskočila Samsung koja je ok po ocjenama i bila čak 100€ jeftinija nego u Njemačkoj, kad je inače sva tehnika gore jeftinija...

Mislim da se nije imalo puno šta razmišljati i uzeli smo Samsung koji ima majstora u kuću svih 5 godina.

Kad sam pitao za savjet o navedenoj perilici nitko ništa. Kad sam objavio link od perilice, drugi dan je postala nedostupna.

Na svakom forumu bude netko tako glasan i da ga se ništa ne pita on izleti sa objavom o svom omiljenom brendu. Na forumu za televizije je bio jedan koji je baš svaki tv preporučio Philips. Moraš se zapitati, zašto iz dana u dan ponavlja jedno te isto, dali ima kakav motiv za koji mi ne znamo?
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
jelincav kaže...
Ja ne znam za druge, kod nas je stvar bila čista. Mi ne dajemo 900€ za perilicu, čak i 500-600€ je bilo puno se vidilo mojima, al možda bi ih i nagovorio na Bosch ali iz nekog razloga stari nije htio ni čuti za Bosch. Sad šta se je njemu zamjerio nisam pitao, on je majstor i možda je imao nekih loših iskustava sa Bosch električnim alatima. Nemam pojma.

Uglavnom iskočila Samsung koja je ok po ocjenama i bila čak 100€ jeftinija nego u Njemačkoj, kad je inače sva tehnika gore jeftinija...

Mislim da se nije imalo puno šta razmišljati i uzeli smo Samsung koji ima majstora u kuću svih 5 godina.

Kad sam pitao za savjet o navedenoj perilici nitko ništa. Kad sam objavio link od perilice, drugi dan je postala nedostupna.

Na svakom forumu bude netko tako glasan i da ga se ništa ne pita on izleti sa objavom o svom omiljenom brendu. Na forumu za televizije je bio jedan koji je baš svaki tv preporučio Philips. Moraš se zapitati, zašto iz dana u dan ponavlja jedno te isto, dali ima kakav motiv za koji mi ne znamo?

Stara ima samsung... ima koju godinu već (neki malo skuplji model) i nikad problema. Ja sam otišao all bosch radi servisa.

btw. sjećam se tog lika s philipsom... on na jednoj strani a na drugoj rambox sa hisense

13 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Taj lik sa Philipsom i dalje ulijece u privatne poruke

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 11:43 (marinnn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Ja imam LG perilica/susilica 8/5. U garantnom roku otisao amortizer, otpala onaj veliki crni ukrasni poklopac od prednjih vrata sve popravljeno u garantnom roku. Pere odlicno suši kako kada, ali sušilicu malo koristimo. Troje nas je u kuci, sa malim djetetom. Masina se ne gasi. Proslo malo vise od 5 godina, ja sam zadovoljan. Placena oko 6000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 16:40 (bonzai).
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
U principu sve on inače OK piše, i pomaže ljudima sa dijagnostikom i savjetima te da mi je dao preporuku za jeftiniju perilicu od Miele ili komentirao moje prijedloge koje sam navodio(mislim da sam pitao za LG, Whirlpool i Samsung), ali nakon što je izbacio "Miele je najbolja" nema više diskusije s njim i to je tu čudno.

I ja još budala kažem, pa ajde nek kaže koje su perilice najbolje po klasama 300-400€, 500-600€ itd., a on veli još muzičku. U stvari kod njega nema cijenovnih klasa, već jedna 900€+.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2023 13:47 (jelincav).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Whirlpool W6X W845WB EE je u Tehno-Mag-u na akciji za 372,3 € (2805 kn) s kodom USTEDI15. 8 kg, 1400 okr/min, DD, vrlo tiha perilica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

pozdrav, vidim da na temi nema dugo nikoga no mozda netko i uleti i pomogne.. Da odmah na pocetku kazem..ne zelim miele perilicu rublja.. zelim ako mi moze netko reci jel ova bosch dobra... ili ima boljih.   samo NE miele . hvala

 

 https://www.bosch-home.hr/promocije-i-noviteti/perilice-rublja-serie-8

  

uzela bi i istu susilicu ..iz iste serije.. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2023 12:48 (janna85).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
janna85 kaže...

pozdrav, vidim da na temi nema dugo nikoga no mozda netko i uleti i pomogne.. Da odmah na pocetku kazem..ne zelim miele perilicu rublja.. zelim ako mi moze netko reci jel ova bosch dobra... ili ima boljih.   samo NE miele . hvala

 

 https://www.bosch-home.hr/promocije-i-noviteti/perilice-rublja-serie-8

  

uzela bi i istu susilicu ..iz iste serije.. 

 E mene sad više zanima zašto ne miele,jer su na glasu kao najbolje perilice.

A što se tiče bosch,sigurno su dobre nžmašine.

13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
janna85 kaže...

pozdrav, vidim da na temi nema dugo nikoga no mozda netko i uleti i pomogne.. Da odmah na pocetku kazem..ne zelim miele perilicu rublja.. zelim ako mi moze netko reci jel ova bosch dobra... ili ima boljih.   samo NE miele . hvala

 

 https://www.bosch-home.hr/promocije-i-noviteti/perilice-rublja-serie-8

  

uzela bi i istu susilicu ..iz iste serije.. 

Mi imamo LG i zadovoljni smo istom. Uzmi onu koja ti daje najdužu garanciju; igrom slučaja, ja sam dobio 5 godina garancije na tu LG-jevu i klasično 10 godina na DD motor.

zzz kaže...

 E mene sad više zanima zašto ne miele,jer su na glasu kao najbolje perilice.

A što se tiče bosch,sigurno su dobre nžmašine.

Jer su preskupe, a realno ne rade ništa bolje od LG, AEG, Bosch i sličnih.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Marko :D kaže...
janna85 kaže...

pozdrav, vidim da na temi nema dugo nikoga no mozda netko i uleti i pomogne.. Da odmah na pocetku kazem..ne zelim miele perilicu rublja.. zelim ako mi moze netko reci jel ova bosch dobra... ili ima boljih.   samo NE miele . hvala

 

 https://www.bosch-home.hr/promocije-i-noviteti/perilice-rublja-serie-8

  

uzela bi i istu susilicu ..iz iste serije.. 

Mi imamo LG i zadovoljni smo istom. Uzmi onu koja ti daje najdužu garanciju; igrom slučaja, ja sam dobio 5 godina garancije na tu LG-jevu i klasično 10 godina na DD motor.

zzz kaže...

 E mene sad više zanima zašto ne miele,jer su na glasu kao najbolje perilice.

A što se tiče bosch,sigurno su dobre nžmašine.

Jer su preskupe, a realno ne rade ništa bolje od LG, AEG, Bosch i sličnih.

 jesu .. preskupe su a i servis im jel skup tak da.. ne..hvala Marko

za tu bosch dobijem 2+3 g garancije (ragistracija na njihovoj stranici + 100€ povrata za svaku)  i 10g na motor .. 

12 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Koju perilicu od 8-9kg s minimalno 5 godina prave garancije (ne osiguranja i tome slično) bi preporučili? do 400€...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2024 11:27 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Model Miele od 9000kn. je fantastična perilica, oduševljeni smo kako precizno radi, dozira, opere, baš se vidi da je sve dobro testirano, tiha (puno tiša od konkurencije koja nije dobro izolirana a Miele je hermetički zatvorena u limu), 1600 o/min., znači dobro osuši, patent dozer deterdženta, patent sače u bubnju, kad završi pranje vrti lagano rublje da se ne gužva.

A gorenje i Candy izbjegavati, curi pjena (gorenje nema senzor za previše pjene kod jeftinih modela), Candy model perilica /sušilica koju sam davno kupio za 5000kn. dere odjeću ponekad, pere na polu suho pa oštećuje dosta odjeću, bučna za neizdržati, roba smrdi nakon sušenja . A pozitiva u 14 godina promijenio grijač i četkice., ali mi je izderala odjeće za preko 1000 eura 🤬

Vidjevši kako radi perilica savršeno bez razmišljanja smo kupili i sušilicu. Također fantastična, patent dozer parfema, roba ima lijep miris i bez tog parfema, ne smrdi onako na sušenje kao kod gorenja, candy.

Nisam bogat ali sam se dosta puta opekao što se tiče jeftinih el. uređaja. Davno je jedan izjavio nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari!

Kolega za 500 eura pet godina garancije sretno.
U Mieleta testiraju ležaje na 10 000 sati, a očekuju da će perilica raditi 20 godina uz pet ciklusa pranja tjedno.
Evo preporuka, jeftiniji modeli od ovog su zakinuti dosta.
https://shop.miele.hr/njega-rublja/perilice-rublja/wwf664-wcs-tdos-8kg-w1-perilica-rublja-zid12137040/
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Do sada 15 godina LG, direct drive motor i radila OK. Zena kaze da nije bila zadovoljna kako pere. Jedna reklamacija u garanciji, SOKANTNO DOBRA servisna podrska, lik odmah rijesio problem, prezadovoljan. Sada su otisli lezajevi i mmotoric za izbacivanje vode tako da smo uzeli Beko.
Beko ima steam fukciju, 9 kg, dobili odlican popust jer je redovna cijena 500 eura. Budemo vidjeli kako pere ali Beko se jako hvali opceniti u zadnje vrijeme, posebno frizidere.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 22:42 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Kosturko1 kaže...

Do sada 15 godina LG, direct drive motor i radila OK. Zena kaze da nije bila zadovoljna kako pere. Jedna reklamacija u garanciji, SOKANTNO DOBRA servisna podrska, lik odmah rijesio problem, prezadovoljan. Sada su otisli lezajevi i mmotoric za izbacivanje vode tako da smo uzeli Beko.
Beko ima steam fukciju, 9 kg, dobili odlican popust jer je redovna cijena 500 eura. Budemo vidjeli kako pere ali Beko se jako hvali opceniti u zadnje vrijeme, posebno frizidere.

 Nakon perilice posuđa, štednjaka pa ponovno perilice posuđa Beko bijelu tehniku sam stavio na stand by. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 17:38 (tomislav10).
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
ajimerej kaže...
Model Miele od 9000kn. je fantastična perilica, oduševljeni smo kako precizno radi, dozira, opere, baš se vidi da je sve dobro testirano, tiha (puno tiša od konkurencije koja nije dobro izolirana a Miele je hermetički zatvorena u limu), 1600 o/min., znači dobro osuši, patent dozer deterdženta, patent sače u bubnju, kad završi pranje vrti lagano rublje da se ne gužva.

A gorenje i Candy izbjegavati, curi pjena (gorenje nema senzor za previše pjene kod jeftinih modela), Candy model perilica /sušilica koju sam davno kupio za 5000kn. dere odjeću ponekad, pere na polu suho pa oštećuje dosta odjeću, bučna za neizdržati, roba smrdi nakon sušenja . A pozitiva u 14 godina promijenio grijač i četkice., ali mi je izderala odjeće za preko 1000 eura 🤬

Vidjevši kako radi perilica savršeno bez razmišljanja smo kupili i sušilicu. Također fantastična, patent dozer parfema, roba ima lijep miris i bez tog parfema, ne smrdi onako na sušenje kao kod gorenja, candy.

Nisam bogat ali sam se dosta puta opekao što se tiče jeftinih el. uređaja. Davno je jedan izjavio nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari!

Kolega za 500 eura pet godina garancije sretno.
U Mieleta testiraju ležaje na 10 000 sati, a očekuju da će perilica raditi 20 godina uz pet ciklusa pranja tjedno.
Evo preporuka, jeftiniji modeli od ovog su zakinuti dosta.
https://shop.miele.hr/njega-rublja/perilice-rublja/wwf664-wcs-tdos-8kg-w1-perilica-rublja-zid12137040/

 i miele je u problemima vec nekoliko godina

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/poznati-njemacki-proizvodac-kucanskih-aparata-otpusta-2000-radnika-20240206

 

spider trokut potpuno strunuo na osovini bubnja, to je do mišunga kakvoce vode i vrste deterđenta, sigurno 20 god nece doživjet

 

twin dos problem sa brtvljenjem + odrzavanje twin dos sistema

 

 

elektronika dolje u zakutku koja je povezana sa motorom rikava podosta

https://i.postimg.cc/fyZxR3mN/20240123-163039.jpg

https://i.postimg.cc/2y0fSK37/20240123-163217.jpg

 

ako niste uzeli 10 god i 5 mj jamstvo za 340 eura doplate kod miele servisa običan primjer relativno čestog kvara zbog kamenca

 

Jedan obicni kvar wasserweiche,ona posuda za primanje vode samo gornji poklopac sa motoricem kosta najcesce 188 € bez poreza.Ako dodamo izlazak,otkrivanje problema, sljedeci put dolazak ugradnja,vrijeme,voznja,sigurnosna provjera vde,na sve porez.....popravak cca 350-400€ zavisno jel mušterija blizu firme ili 10-20 km dalje.

A to je obicni kvar koji se svima hoce dogoditi zbog kamenca.

Da ne pricamo da elektronika hoce riknut,jednostavno izbaci gresku f50, elektronika kosta 300-400€ plus ostalo i ode u nebo.

 

1600 okr moj savjet nemojte samo ce ležajevi prije otic, 1000-1200 okr bitno produljuje život ležaja a za sušilicu ionako postotak vlage je razlika 5-10 %

6 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Roby27 hvala na savjetu za brzinu okretaja ali sa 1600 okretaja bolje iscijedi i tada sušilica znatno kraće suši (cca. sat vremena, a da peremo na 1000-1200 o/min nisam lud kasnije slušati 2-3 sata kako sušilica drnda). Svakako manje okretaja ležaj će ostati duže zdrav ali svakako peh je moguć i ovako. Ali ako mi je izdržao Candy 14 godina na maksimalnim okretajima (1400) izdržat će i Mile. Mislim sutra može grom udarit i čemu onda maženje mašine ;)

Ovo izvlačenje kvarova po internetu za Mile, ne kažem da ih nema ali zaplaše narod sa tim videima da čovjeku dođe da odnese rublje na rijeku i udara ručno ili da kupi najnekvalitetniju mašinu jer vidi sranja kvare se i najskuplje.
To mi je u rangu savjeta da kupimo Dačiju pošto se i Audi kvari ili još bolje i sigurnije kupiti konja, zato što konj se ne kvari, samo potkove ponekad servisiraš i deri, a što smrdi, treska...

Za prvi kvar iz videa je kriv vlasnik (ili je ubrzo kvar) zato što nakon pranja garant nije ostavljao otvorena vrata da se vlaga isuši (Mile savjetuje ostaviti vrata otvorena nakon pranja).

Drugi video lik je pretjerivao sa agresivnim sredstvima za pranje twindos sistema i prečesto čistio (mislim da je i sam to rekao u videu, gledao sam taj video prije kupnje 🙃) . Ali moguće da je i fabrička greška u pitanju.

Da kamenac je gadna stvar ali prošla mašina je radila 14 godina i nikad nisam skinuo crijevo i očistiti kamenac i prljavštinu, znači ništa nisam čistio na perilici i izdržala 14 godina. Tako da ne strahujem radi kamenca valjda na mom području nije tako opasan, ponovit ću može grom sutra udariti i izgori Mile perilica. Ali da ovu mašinu ću servisirati i držati se savjeta proizvođača, tako da svakih 6 mjeseci skidanje crijeva i čišćenje.

Za osiguranje ne hvala, čak ni za auto ne nadoplaćujem kaskov a imao sam dva nova auta. Mislim da je to sve glupost i nepotrebni trošak, ako bude sreće bit će, ali treba se paziti u prometu i brinuti o autu,redovan servis, odražavanje pa kako bude.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 23:17 (ajimerej).
16 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Najbolja perilica je od susjede....odeš u goste najedeš se napiješ....opereš veš i odeš kući, nije bitan model...ko klinac sam naučio to kako je susjed dolazio susjedi.....svaki put su prali veš dok smo mi igrali stolni tenis u haustoru a muž joj bio na terenu. Ja vjerujem da je ta mašina dobro prala, nisam samo pitao za model

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 8:22 (Wiz3m4n).
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Wiz3m4n kaže...

Najbolja perilica je od susjede....odeš u goste najedeš se napiješ....opereš veš i odeš kući, nije bitan model...ko klinac sam naučio to kako je susjed dolazio susjedi.....svaki put su prali veš dok smo mi igrali stolni tenis u haustoru a muž joj bio na terenu. Ja vjerujem da je ta mašina dobro prala, nisam samo pitao za model

 Umjereno ...

11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Wiz3m4n kaže...

....svaki put su prali veš dok smo mi igrali stolni tenis u haustoru a muž joj bio na terenu. Ja vjerujem da je ta mašina dobro prala, nisam samo pitao za model

 tu nije bilo bitno koliko dobro pere, nego koliko dobro centrifuga trese

16 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

dobila je sigurno preko par udaraca 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

ja imam miele sa susilicom. znaci 10/10, 0 zvukova, 0 skakanja po kuci, roba fino suha

 

edit1: jedino me nervira jer se izdrakavaju na "smart" pa je glupi touch screen koji je u najmanju ruku nepotreban...

edit2: also, toliko jebeno dobro ispere robu da skoro ne mirisi na nista (probao sa svime, kada ispere robu mirisa minimalno) - sto i je i nije dobro... Prijasnji lg (koji se raspao nakon 5 godina i jednog dana) je bar ako nista mirisao  - opet - sto i je i nije dobro...

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 16:36 (VladRi).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
VladRi kaže...

 toliko jebeno dobro ispere robu da skoro ne mirisi na nista (probao sa svime, kada ispere robu mirisa minimalno) - sto i je i nije dobro... 

Veš se ne ispire nakon uzimanja omekšivača. Omekšivač ide u zadnjoj vodi i ostaje na vešu. Mašina samo odradi centrifugu nakon omekšivača. Prije će bit da ti potegne omekšivač prerano, tj iscuri ti u toku normalnog pranja pa ga ispere. To se i meni dešava na mojoj mašini(končar) zadnje dvije-tri godine(prije nikad) sa određenim omekšivačima. Najčešće Silan, Ornel i onaj jeftinjak od Lidla. Premium od Lidla, Lenor i Cocolino ostaju normalno a Violeta nekad ostane a nekad ne. Izgleda da su im u zadnje vrijeme omekšivači previše vodenasti i mašina ga u toku uzimanja prve vode jednostavno povuče. Probaj prije drugog ispiranja lagano otvorit vrata od deterđenta i provjerit jel' omekšivač unutra. Ja svoju vrebam i natačem dodatno prije zadnjeg ispiranja. 

2 godine
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
ddarknessfairyy kaže...
VladRi kaže...

 toliko jebeno dobro ispere robu da skoro ne mirisi na nista (probao sa svime, kada ispere robu mirisa minimalno) - sto i je i nije dobro... 

Veš se ne ispire nakon uzimanja omekšivača. Omekšivač ide u zadnjoj vodi i ostaje na vešu. Mašina samo odradi centrifugu nakon omekšivača. Prije će bit da ti potegne omekšivač prerano, tj iscuri ti u toku normalnog pranja pa ga ispere. To se i meni dešava na mojoj mašini(končar) zadnje dvije-tri godine(prije nikad) sa određenim omekšivačima. Najčešće Silan, Ornel i onaj jeftinjak od Lidla. Premium od Lidla, Lenor i Cocolino ostaju normalno a Violeta nekad ostane a nekad ne. Izgleda da su im u zadnje vrijeme omekšivači previše vodenasti i mašina ga u toku uzimanja prve vode jednostavno povuče. Probaj prije drugog ispiranja lagano otvorit vrata od deterđenta i provjerit jel' omekšivač unutra. Ja svoju vrebam i natačem dodatno prije zadnjeg ispiranja. 

 Često se začepe mlaznice za uzimanje vode, pa špricaju na stranu i kod uzimanja vode za pranje napune i posudicu s omekšivačem. Jednostavno se provjeri i ako je to slučaj mlaznice našpricati octom i nakon desetak minuta očisti četkicom za zube.

6 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

a nisam probao sa omeksivacem nego sa onim kuglicama koje idu odmah u masinu (doduse prije je to ex radila) - dosta sam nov u ovome :D

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
gast0n kaže...

 Često se začepe mlaznice za uzimanje vode, pa špricaju na stranu i kod uzimanja vode za pranje napune i posudicu s omekšivačem. Jednostavno se provjeri i ako je to slučaj mlaznice našpricati octom i nakon desetak minuta očisti četkicom za zube.

 Čistim redovito sve octom i četkicom i perem praznu mašinu svakih par mjeseci. Ide voda normalno. Kod vodenijih omekšivača ga samo pusti bez nekog posebnog razloga. Čak ga zna pustit dok ga dodajem u posudicu a nije došao do maksimalnog(čista je posudica i onaj mali plastični čepak). Kad su gušći onda se to ne dešava. 

VladRi kaže...

a nisam probao sa omeksivacem nego sa onim kuglicama koje idu odmah u masinu (doduse prije je to ex radila) - dosta sam nov u ovome :D

 Te kuglice općenito imaju puno slabiji miris od omekšivača i koliko sam čula sve babe ga obično kombiniraju zajedno sa omekšivačem istog mirisa. Koristila sam ih jedno vrijeme, al mi nisu nešto pa sam prestala. Makar mom koroničnom nosu ništa već 2 godine nema dovoljno jak miris pa nisam mjerodavna po pitanju mirisa. Meni i da izlijem pol flaše parfema na veš nebi imao dovoljno jak miris. 

12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Panasonic Cuble na-d106

LG LSWD100E

vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice