LG mijenja svoj vizualni identitet

poruka: 16
|
čitano: 6.786
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG mijenja svoj vizualni identitet".
13 mjeseci
offline
LG mijenja svoj vizualni identitet

Izgleda da su platili nekoga na Fiverru da im odradi "logo".

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
LG mijenja svoj vizualni identitet

LG logo mi je toliko odvratan da me frustrira čak i to što ga imam na vanjskoj jedinici klima uređaja. Ovo (nažalost) nije mijenjanje identiteta nego modificiranje postojećeg tj milimetarski korak naprijed. Ne znam što je s tim Korejancima i logoima. Ajde, KIA je napravila dobar korak naprijed no Hyundai, Ssang Yong, SK Hynix, KB... 

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG mijenja svoj vizualni identitet

@BlueMax Slažem se s tobom, uz opasku kako je upravo KIA-in logo primjer lošeg loga (navodno je broj upita za KN car narastao u ogromom postotku nakon uvođenja novog loga). Tako da je moja percepcija njih još i malo gora :)

Gledam te!
12 godina
offline
LG mijenja svoj vizualni identitet

Nije bitno može li se logo pročitati (ni Mercedesov se ne može, Nikeov...). Ti što traže "KN" cars su oni zbog kojih na žiletima piše da se ne smiju jesti i koji misle da se N piše zrcalno i samo pozitivno djeluju na popularizaciju branda (ne postoji loša reklama). Novi KIA logo je veliki korak naprijed jer je prethodni bio ko da su ga dizajnirali Rusi ili istočni Nijemci osamdesetih. Logo koji još uvijek koriste u Koreji je ko da je Lada u pitanju - užasan.

 
4 2 hvala 0
4 godine
offline
LG mijenja svoj vizualni identitet

Ja se nebi bas slozio. Recimo znam masu ljudi koji nisu u svijetu auta i vide logo Kie i kazu koji je to "KN". To sto smo ja i ti u tom svijetu i procitamo novosti kako je neko promjenio logo i indentitet ne znaci da svi to prate i znaju.

Logo je nesto sto jasno i kratko mora upucivat na glavno ime, ovo definitivno nije to 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 15:36 (slitinabakra).
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG mijenja svoj vizualni identitet
slitinabakra kaže...

Ja se nebi bas slozio. Recimo znam masu ljudi koji nisu u svijetu auta i vide logo Kie i kazu koji je to "KN". To sto smo ja i ti u tom svijetu i procitamo novog kako je neko promjenio logo i indentitet ne znaci da svi to prate i znaju.

Logo je nesto sto jasno i kratko mora upucivat na glavno ime, ovo definitivno nije to 

 Nikeov logo kratko i jasno upućuje na glavno ime?

 

Toyotin logo također sadržava slova "TOYOTA" no da ne znaš o kojoj firmi se radi nikad ga ne bi pročitao. Kia je s logom htjela izaći iz šablona kruga ili elipse u kojima nešto piše. Nije to otkrivanje tople vode, mnogi su krenuli u tom smijeruflat designa sa slovima.

Di ćeš bolje promocije novog loga od toga da se na svim portalima piše kako ga neki nisu razumjeli?

16 godina
offline
Re: LG mijenja svoj vizualni identitet
BlueMax kaže...
Di ćeš bolje promocije novog loga od toga da se na svim portalima piše kako ga neki nisu razumjeli?

Miješaš logo i reklamu. Njihova uloga nije ista i na dulji rok loš logo će štetiti KIA-i, bez obzira koliko se danas priča o njima. Logo stvara i održava imidž, ne smije biti sranje. KIA ovim postaje sprdnja, a nitko ne želi voziti sprdnju od auta. Naravno da je to sve malo nategnuto, niti je logo toliko loš, niti su posljedice odmah vidljive, ali osobno vjerujem da će taj logo naštetiti marci.

 

Swoosh je toliko upečen ljudima u mozak da je nemoguće ne povezati ga s NIKE-om. Slično kao što svastika od 1930-tih ljudima (barem u zapadnjačkoj civilizaciji) više ne znači sreću i sunce, nego nacizam. Swoosh je izvrstan logo, simbolizira sve što NIKE želi poručiti kupcima i nema apsolutno nikakve veze s KIA-inim (čiji logo simbolizira - ništa). Swoosh je simbol. KIA logo to nije.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 17:08 (Veliki Brat).
7 godina
offline
Re: LG mijenja svoj vizualni identitet

O, grdo se varaš...

KN logo svakom pravom Hrvatu simbolizira nešto što smo nekoć davno imali - vlastitu valutu...

 

()

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 17:15 (fer-de-lance).
15 godina
offline
LG mijenja svoj vizualni identitet

očito je kako nemaju samo rvat'ne kumove nećake u drugom osnovne, koji se kuže u dizajn i crtanje u paint-u. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: LG mijenja svoj vizualni identitet
Meni, kao dizajneru, KIA logo je jedan od ljepših koje sam vidio. Šteta što nije mojih ruku djelo ;)
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: LG mijenja svoj vizualni identitet
Srodna struka, isto mišljenje. KIA logo je fantastičan.
S druge strane, LG logo je malo manje užasan od ranijeg.
13 godina
offline
LG mijenja svoj vizualni identitet

Lucky Goldstar, iliti LG.

Za one rođene prije 1990, da ne žive u neznanju :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
LG mijenja svoj vizualni identitet

Misliš nakon 1990?

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: LG mijenja svoj vizualni identitet
BlueMax kaže...
Srodna struka, isto mišljenje. KIA logo je fantastičan.
S druge strane, LG logo je malo manje užasan od ranijeg.

Ne možeš ti objasniti nešto osobama koji nemaju osjećaj za estetiku, čak i umjetnost.

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
12 godina
offline
Re: LG mijenja svoj vizualni identitet
2 godine
offline
LG mijenja svoj vizualni identitet

Eto, dobili su i svjetski cijenjenu nagradu za dizajn.

 

Nemoš ti u balkanski glavu ućerati da je bolje ako nema ŠČ u logo-u

 

Mora pisati baš čitljivo KIA da bi oni znali koji je automobil u pitanju.

Oni taj logo čitaju kao KN, pa misle da je to kineski novi automobil.

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.4.2023 7:46 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice