Algebra dijeli stipendije

poruka: 20
|
čitano: 4.385
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Algebra dijeli stipendije".
15 godina
offline
Algebra dijeli stipendije

ovo mi izgleda kao super prilika da pokušam osvojiti besplatnu edukaciju za specijalizaciju video montaže i obrade :D,jer to obožavam raditi,a i volio bih imati neku stručnu edukaciju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Algebra dijeli stipendije

Na formi - Pošaljite na m svoj CV - dozvoljeni su .doc, .xdoc, .rar i .zip formati. WTF? Što da zippam .exe... Mislim, po ovome ispada da je to prihvatljivo.

Zašto nije dozvoljen .pdf (zbog CV-a napisanog u LaTex-u)?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Algebra dijeli stipendije

tnx ekipo (BUG), prijava pala na Algebra besplatne radionice!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Algebra dijeli stipendije

svaka im cast... ja sam se prijavio na 2 osposobljavanja (mada nemam nade da cu i dobiti stipendiju)

ali bez obzira tko ta osposobljavanja zavrsi, ovo je hvale vrijedan projekat algebre, koji ce svakako pomoci kako i tima koji dobiju diplome, tako i zajednici opcenito. 

mozda zvuci utopiski, no zbilja ovakve stvari mogu promijeniti trenutno stanje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Algebra dijeli stipendije
Bukva kaže...

Na formi - Pošaljite na m svoj CV - dozvoljeni su .doc, .xdoc, .rar i .zip formati. WTF? Što da zippam .exe... Mislim, po ovome ispada da je to prihvatljivo.

Zašto nije dozvoljen .pdf (zbog CV-a napisanog u LaTex-u)?

Pozdrav,

 

ima ekipe čiji su CV-jevi pozamašni, pa ih moraju kompresirati. U svakom slučaju, ako mislite da vaš CV neće biti pročitan jer je u "krivom" formatu, pošaljite meni direkt svoj CV u bilo kojem čitljivom formatu (LaTex, PDF i slično) i ja ću ga proslijediti kolegama. Mail je marin@algebra.hr.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
offline
Re: Algebra dijeli stipendije
HCSC kaže...

tnx ekipo (BUG), prijava pala na Algebra besplatne radionice!

Sorry Algebrovci, ja se zahvaljujem bugovcima, ali hvala i vama na akciji, a i njima što su objavili, a ja vidjeh.

13 godina
neaktivan
offline
Algebra dijeli stipendije

Ovi popusti od 500 do 3500 kn su rasporedeni na koje seminare? Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Algebra dijeli stipendije
mfrankovic kaže...

 

ima ekipe čiji su CV-jevi pozamašni, pa ih moraju kompresirati.

Pa što ljudi stavljaju u CV - slike s godišnjeg i sva svoja kulinarska dostignuća? 

 

Ugl, sad kad već imam priliku ovdje pitati:

  • za radionice, da li je moguće uvodnu radionicu u jednom centru odlušati, a popust na tečaj ostvariti u drugome (precizno, u mom slučaju to bi bio Varaždin - uvodna, Zagreb - tečaj)?
  • koji su minimalni podaci koje se na preporuku moraju staviti da bi ista bila priznata (ovdje govorim o podacima onoga koji piše preporuku?
  • da li je moguće prijaviti se za više područja za stipendiju (mislim ozbiljno, nije mi svrha poslati 101 zamolbu, već postoje dva područja za koja sam prije ili kasnije planirao tako nešto upisati, pa me zanima da li se moram za jedno područje odlučiti ili mogu više puta popuniti obrazac)?
  • čisto ako se smije znati - za koji program je najmanji odaziv?

 

P.S. Hvala za mail, kada ispunim obrazac, poslati ću vam u .pdfu CV za svaki slučaj.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 0:18 (Bukva).
14 godina
protjeran
offline
Algebra dijeli stipendije

Ma to je navlakuša, ja sam se prošle godine prijavil za stipendiju za CCNA(završil sam računalstvo(mreže) i taj certifikat bi mi dobro došel), napisal sam molbu kaj bi i Chucku Norrisu bar jedna iskrena suza potekla niz obraz dok bi ju čital {#}, i friška figa, ponudili su mi kakti "parcijalnu stipendiju"(nigdi nisu napisali koliki je to popust pa sam gledal po forumima i videl da je popust od nevjerojatnih 10% na gotovinsko plaćanje(a to svi dobiju koji plate u gotovini odjedamput)), cijena CCNA je prošle godine bila preko 1000€ i moral sam odbit jer tih 10% je ništ, da sam imal prek 6000 kn nebi se ni prijavljival za stipendiju.

 

Stipendiju je sigurno dobil neki "rođo'" po dobrom starom 'rvackom običaju.

bolje haker nego šljaker
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Algebra dijeli stipendije

Naravno, sve je mito i korupcija, a Algebraši kote djecu samo da im mogu podijeliti stipendije.

Barem bi ja išao tom logikom da neću podijeliti stipendije srcedrapajućim pričama, već potencijalnim kandidatima koji iz stipendija mogu najviše profitirati na osobnoj razini.

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Algebra dijeli stipendije
Sinatra kaže...

Naravno, sve je mito i korupcija, a Algebraši kote djecu samo da im mogu podijeliti stipendije.

Barem bi ja išao tom logikom da neću podijeliti stipendije srcedrapajućim pričama, već potencijalnim kandidatima koji iz stipendija mogu najviše profitirati na osobnoj razini.

Pa nije bila srcedrapateljna, već smislena, pravo literarno djelo, ma ni Ante Tomić je se nebi postidio {#}.
Ko more bolje profitirati od CCNA certifikata od mladog inženjera računarstva - smijer mreže(to je valjda najteže područje informatike, i u oglasima za takve poslove se certifikati traže).
Neznam ja u kojoj državi ti živiš ali u HR.... pa da parafraziram Prljavo Kazalište: Moje ime je Davorin Bogović, a ovo sve oko mene.. to je mito i korupcija!!

bolje haker nego šljaker
15 godina
offline
Algebra dijeli stipendije

jedno pitanje što se tiče ovih besplatnih radionica.Dali mi kada ispunimo i pošaljemo prijave,dali to znači da automatski možemo,ili ćemo dobiti još nekakvu potvrdu da smo izabrani te da možemo doći onda?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Algebra dijeli stipendije
Bukva kaže...
mfrankovic kaže...

 

ima ekipe čiji su CV-jevi pozamašni, pa ih moraju kompresirati.

Pa što ljudi stavljaju u CV - slike s godišnjeg i sva svoja kulinarska dostignuća? 

 

Ugl, sad kad već imam priliku ovdje pitati:

  • za radionice, da li je moguće uvodnu radionicu u jednom centru odlušati, a popust na tečaj ostvariti u drugome (precizno, u mom slučaju to bi bio Varaždin - uvodna, Zagreb - tečaj)?
  • koji su minimalni podaci koje se na preporuku moraju staviti da bi ista bila priznata (ovdje govorim o podacima onoga koji piše preporuku?
  • da li je moguće prijaviti se za više područja za stipendiju (mislim ozbiljno, nije mi svrha poslati 101 zamolbu, već postoje dva područja za koja sam prije ili kasnije planirao tako nešto upisati, pa me zanima da li se moram za jedno područje odlučiti ili mogu više puta popuniti obrazac)?
  • čisto ako se smije znati - za koji program je najmanji odaziv?

 

P.S. Hvala za mail, kada ispunim obrazac, poslati ću vam u .pdfu CV za svaki slučaj.

Iskreno, nažalost stvarno ne znam odgovore na ova pitanja. Najbolje da kontaktirate sutra kolegica na upisnom pultu.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
offline
Re: Algebra dijeli stipendije
Bukva kaže...

Na formi - Pošaljite na m svoj CV - dozvoljeni su .doc, .xdoc, .rar i .zip formati. WTF? Što da zippam .exe... Mislim, po ovome ispada da je to prihvatljivo.

Zašto nije dozvoljen .pdf (zbog CV-a napisanog u LaTex-u)?

Gdje je taj dio sa CV-om?

Ne razumijem što će im tvoj CV ako se prijavljuješ na besšlatne radionice?

Remember, remember...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Algebra dijeli stipendije
ITman kaže...

Ma to je navlakuša, ja sam se prošle godine prijavil za stipendiju za CCNA(završil sam računalstvo(mreže) i taj certifikat bi mi dobro došel), napisal sam molbu kaj bi i Chucku Norrisu bar jedna iskrena suza potekla niz obraz dok bi ju čital {#}, i friška figa, ponudili su mi kakti "parcijalnu stipendiju"(nigdi nisu napisali koliki je to popust pa sam gledal po forumima i videl da je popust od nevjerojatnih 10% na gotovinsko plaćanje(a to svi dobiju koji plate u gotovini odjedamput)), cijena CCNA je prošle godine bila preko 1000€ i moral sam odbit jer tih 10% je ništ, da sam imal prek 6000 kn nebi se ni prijavljival za stipendiju.

 

Stipendiju je sigurno dobil neki "rođo'" po dobrom starom 'rvackom običaju.

Da li je navlakuša ili ne ja sam se prošle godine prijavio i od 10 koji su dobijali punu stipendiju ja sam bio prvi ispod crte, tj. 11. i osvojio sam tu parcijalnu stipendiju u iznosu od 50% no kako sam baš tada bio u nekoj besparici normalno za tečaj koji dođe oko 1000 € trebao sam platiti oko 500€ i to mi je bilo tada puno i nikom ništa....uglavnom pokušat ću opet, a sada ću više razmisliti i o tome ako opet dođem do popusta od 50 %

 

P.S. Moje je mišljenje da stipendiju nije dobio neki "rođo" nego netko s malo više sreće....i drago mi je što ima ovakvih akcija...kao i to da bi bilo svima bolje da više institucija pokušava raditi ovako nešto korisno za društvo

12 godina
neaktivan
offline
Algebra dijeli stipendije

Pozdrav svima,

 

Kako sam uključen u ovaj projekt unutar Algebre pokušat ću Vam odgovoriti na pitanja koja ste postavili.

 

- Vezano za pitanje na koje programe obrazovanja se odnose popusti, isti se odnose prema utvđenom modelu na sve programe obrazovanja i vrijede isključivo na dane 24.02 i 25.02. Uskoro će biti dostupan i raspis popusta po programima obrazovanja, a u mođuvremenu ga možete saznati pozivom u Vaš Algebra centar.

 

-Vezano za pitanje da li je potrebno čekati kakvu potvrdu nakon prijave na radionice, ista Vam nije potrebna, no, kako je interes za navedene popriličan, moguće je da ćemo Vas kontaktirati i predložiti dodatni termin ukoliko se prije Vaše prijave popunio inicijalni.

 

-Vezano za veličine i formate CV-a koji se traži kod prijave na stipendiju, naznačit ćemo maksimalnu veličinu i propust je što nije naveden PDF (naravno prolazi). Pls nemojte slati CVeve od 20 MB.

 

-Da li je moguće prijaviti se na radionice u jednom centru a popust ostvariti u drugom centru? Je, moguće je.

 

-Pretpostavljam da je pitanje vezano uz preporuku vezanoi  uz stipendije? Svaki dokument koji smatrate da Vam ide u prilog slobodno priložite te će biti uzet u obzir kod odličivanja o stipendistima. Niti jedan dokument nije propisan formom ili sadržajem

 

-Moguće je prijaviti se na više stipendija, ali nećete ostvariti pravo na više stipendija već (ako ćete ostvariti pravo) za područje za koje tijelo koje odlučuje o stipendijama smatra da ste bolji kandidat.

 

  • -Nije moguće reći za koji program je najmanji odaziv jer se stanje prijava mijenja iz sata u sat
  •  

    -Niti jedna stipendija nije u prošlim ciklusima iznostila 10% i minimalan iznos stipendije je bio 30% pa sve do 100% a temeljem odluke stručnog tijela u Algebri koje procijenjuje sve prijave. Iznosi stipendije koje su stipendisti prošlih sezona ostvarili nisu javno dostupni i poznati su svakom pojedinom kandidatu bilo da nas je isti kontaktirao ili smo mi nazvali kandidata sa informacijom o ishodu njegove prijave. Također, stipendija nije navlakuša i budući su javno u svakoj sezoni dostupna imena i prezime stipendista predlažem da ih progooglate i/ili pingate i pitate čija su rodbina i kako i na koji način su dobili stipendiju. BTW, ovo je četvrta sezona projekta i u svakoj sezoni je podijeljeno preko 100 punih stipendija. Nemoguće je da imamo preko 400 rođaka ili djece, da bar imamo!

     

    Završno, dobrodošli ste postaviti sva pitanja na info@algebra.hr ili pozivom u Algebra centar ili pak meni na domagoj.mak@algebra.hr

     

    ;)

    Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 18:58 (DomagojM).
     
    5 0 hvala 3
    16 godina
    offline
    Algebra dijeli stipendije

    Dakle na radionice možemo doći svi?

    Što ako ne bude mjesta, tj. koliko je max broj polaznika?

     

    Sve pohvale na ovakvim akcijama Domagoj, tj. Algebra.

    Remember, remember...
    Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 21:26 (Exploder).
     
    0 0 hvala 0
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Algebra dijeli stipendije

    Na radionice mogu doći svi koji se prethodno prijave a u slučaju povećanog broja prijava, trenutno, razmišljamo o otvaranju dodatnih termina. Max broj polaznika je već probijen :)

     

    16 godina
    offline
    Algebra dijeli stipendije

    Evo baš dobih njihov SMS. Gdje se može provjeriti prijava.

     

    link: http://otvorena.algebra.hr/

     

    ...ja sam na listi :)

     
    1 0 hvala 0
    16 godina
    neaktivan
    offline
    Algebra dijeli stipendije

    Evo i popis onih koji su dobili pune stipendije: http://stipendije.algebra.hr/ . Nema rodbine na njima. ;)

    Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
    Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2012 11:56 (mfrankovic).
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    1
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice