Android bolje od iPhonea

poruka: 204
|
čitano: 48.893
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android bolje od iPhonea".
16 godina
neaktivan
offline
Android bolje od iPhonea

 da se iphone ne može jailbreakat imao bi vjerovatno još jedno 5% manje udjela. i činjenica da se android nalazi na različitom hardwareu, teško da ga išta može spriječit da bude n°1 (pogotovo sad kad postoje i lijepi telefoni s androidom, što je prvo što većina kupaca gleda)

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
16 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android bolje od iPhonea

normalno i ptice na grani znaju da dolazi NOVI Iphon 4g pa kupci cekaju NOVI model !!!!?

art
Moj PC  
2 21 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Android bolje od iPhonea

Nije da favoriziram nikoga, ali iPhone je samo jedan uređaj i proizvodi ga samo Apple, a mobitele s Androidom proizvodi više proizvođača i ima ih mnogo.

Treba ipak priznat da je uspjeh iPhona velik! Sam protiv svih:-)))

Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell
 
24 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Android bolje od iPhonea
bu hu hu, jadni apple...
zatvorenost neke platforme nije nista pozitivno, i to ce ga kad tad stajati glave
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Android bolje od iPhonea

"kad tad" osim ako konkurencija nastavi raditi loše Smijeh  i dozvoli da se iPhone izdvaja koječime, tako recimo zadnje 4 godine svi se novi mobiteli uspoređuju sa iPhone, sigurno ne bez razloga. A sam iPhone se uspoređivao sa kamenom. Smijeh

 
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Android bolje od iPhonea
bespa kaže...

"kad tad" osim ako konkurencija nastavi raditi loše Smijeh  i dozvoli da se iPhone izdvaja koječime, tako recimo zadnje 4 godine svi se novi mobiteli uspoređuju sa iPhone, sigurno ne bez razloga. A sam iPhone se uspoređivao sa kamenom. Smijeh

konkurencija ne radi lose, konkurencija radi barem jednako dobro kvalitetne proizvode, ako ne i bolje

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
protjeran
offline
Android bolje od iPhonea

neko je napisao: ko bi od vas danas kupio iphone kad zna da za koji mjesec izlazi iphone 4?

osobno nisam ljubitelj iphonea i zamijenio sam ga nakon manje od mjesec dana, ali bas me zanima kakvi ce rezultati biti u mjesecu izlaska nove verzije.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Android bolje od iPhonea

Hm... a možda je i razlog to što su drugi smartphoni dosta povoljniji? Da se iphone ne prodaje ko suho zlato možda Jobs se ne bi ni živcirao. Vidjet ćete da će nova verzija iPhona biti sigurno 20-tak % jeftinija od prijašnje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Android bolje od iPhonea

Kakav glupi spin članak. Vjerojatno prenesen s nekog anitijabučnog site-a.

 

Nitko ne komentira što točno u članku piše: da se MOBITELI (množina) s Androidom prodaju bolje od iPhone-a (jednina). Jedan protiv svih pa je logično da brojke pokažu sklonost većini. Obični spin članak i ktomu loš. iPhone je za sada još uvijek nedodirljiv i to znaju svi oni koji ga imaju i znaju praktično iskoristiti barem dio njegovog potencijala.

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Android bolje od iPhonea
PICART kaže...

Hm... a možda je i razlog to što su drugi smartphoni dosta povoljniji? Da se iphone ne prodaje ko suho zlato možda Jobs se ne bi ni živcirao. Vidjet ćete da će nova verzija iPhona biti sigurno 20-tak % jeftinija od prijašnje.

Ne znam, ja sam iPhone kupio za 1kn u T-mobile. Žena i ja imamo flex obitelj 300 (ne koristimo fiksni tel), istekao nam ugovor i došli ga produžiti s namjerom da zadržimo postojeće uređaje (SE k800i i k770i). Tražili produženje ugovora i nek nam daju najbolje od uređaja što ih možemo dobiti za 1kunu. Uz zamjenu nekih +bodova ja završio sa iPhone-om a žena dobila blackberry. Nek ostane među nama, mislim da sam ja bolje prošao.Namigiva

 

Tak da i nisam primijetio da je iPhone nešto skup.

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 9:32 (LupusInFabula).
15 godina
protjeran
offline
RE: Android bolje od iPhonea
LupusInFabula kaže...

Kakav glupi spin članak. Vjerojatno prenesen s nekog anitijabučnog site-a.

 

Nitko ne komentira što točno u članku piše: da se MOBITELI (množina) s Androidom prodaju bolje od iPhone-a (jednina). Jedan protiv svih pa je logično da brojke pokažu sklonost većini. Obični spin članak i ktomu loš. iPhone je za sada još uvijek nedodirljiv i to znaju svi oni koji ga imaju i znaju praktično iskoristiti barem dio njegovog potencijala.

evo ti jedan od antijabucnih sajtova koji je prenio ovu vijest:

http://www.macrumors.com/2010/05/10/android-smartphone-sales-exceed-iphone-in-the-u-s-for-first-time/

a to da je iphone nedodirljiv samo misle oni koji ga imaju, to nije znanje, nego iluzija

i apple je sam odlucio da ce biti "sam protiv svih", i sam, nicim izazvan, stvara neprijatelje posvuda

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
Android bolje od iPhonea

Go Android/Google!

- Psiho246
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Android bolje od iPhonea

A sta reci  nego hebo ti mobitel koji moras krekirat. (jailbrake whatever)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 9:51 (bnaci).
 
2 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Android bolje od iPhonea
grimyHR kaže...
LupusInFabula kaže...

Kakav glupi spin članak. Vjerojatno prenesen s nekog anitijabučnog site-a.

 

Nitko ne komentira što točno u članku piše: da se MOBITELI (množina) s Androidom prodaju bolje od iPhone-a (jednina). Jedan protiv svih pa je logično da brojke pokažu sklonost većini. Obični spin članak i ktomu loš. iPhone je za sada još uvijek nedodirljiv i to znaju svi oni koji ga imaju i znaju praktično iskoristiti barem dio njegovog potencijala.

evo ti jedan od antijabucnih sajtova koji je prenio ovu vijest:

http://www.macrumors.com/2010/05/10/android-smartphone-sales-exceed-iphone-in-the-u-s-for-first-time/

a to da je iphone nedodirljiv samo misle oni koji ga imaju, to nije znanje, nego iluzija

i apple je sam odlucio da ce biti "sam protiv svih", i sam, nicim izazvan, stvara neprijatelje posvuda

apple tom politikom odrzava svoju bit. da nije takav danas bi bio jedan od hp-ova, acera, asusa...... a mi bi bili zakinuti za jedinu alternativu microsoftu i njegovim poluproizvodima. ovako je apple taj koji drzi svoj nivo (iako ima kikseva u zadnje vrijeme) ali i taj koji prisiljava konkurenciju da nam prodaje kvalitetniji hardware i software. ja ne mogu zamisliti da na poslu koristim ista osim applea isto ko sto mi ne pada na pamet za doma imati apple. dakle nisam ni u jednom taboru. jednostavno se u radu windows platforma ne moze usporediti sa aplleom kao sto se u zabavi ne moze usporediti obrnuto. da ne kovorim o gustima nadogradnje, clockanja, moddinga...

 

a ove appleove iGadgete mogu kupovati samo djeca. to su Gormiti za malo starije. Sakupi ih sve :)   porez na glupost.

15 godina
protjeran
offline
RE: Android bolje od iPhonea
bespa kaže...

"kad tad" osim ako konkurencija nastavi raditi loše Smijeh  i dozvoli da se iPhone izdvaja koječime, tako recimo zadnje 4 godine svi se novi mobiteli uspoređuju sa iPhone, sigurno ne bez razloga. A sam iPhone se uspoređivao sa kamenom. Smijeh

mobitela boljih od iphonea je jako puno, iskreno neznam tko usporedjuje s iphoneom masine poput desire, valjda lajci.... a lajka je najvise....

15 godina
protjeran
offline
RE: Android bolje od iPhonea
surki kaže...
grimyHR kaže...
LupusInFabula kaže...

Kakav glupi spin članak. Vjerojatno prenesen s nekog anitijabučnog site-a.

 

Nitko ne komentira što točno u članku piše: da se MOBITELI (množina) s Androidom prodaju bolje od iPhone-a (jednina). Jedan protiv svih pa je logično da brojke pokažu sklonost većini. Obični spin članak i ktomu loš. iPhone je za sada još uvijek nedodirljiv i to znaju svi oni koji ga imaju i znaju praktično iskoristiti barem dio njegovog potencijala.

evo ti jedan od antijabucnih sajtova koji je prenio ovu vijest:

http://www.macrumors.com/2010/05/10/android-smartphone-sales-exceed-iphone-in-the-u-s-for-first-time/

a to da je iphone nedodirljiv samo misle oni koji ga imaju, to nije znanje, nego iluzija

i apple je sam odlucio da ce biti "sam protiv svih", i sam, nicim izazvan, stvara neprijatelje posvuda

apple tom politikom odrzava svoju bit. da nije takav danas bi bio jedan od hp-ova, acera, asusa...... a mi bi bili zakinuti za jedinu alternativu microsoftu i njegovim poluproizvodima. ovako je apple taj koji drzi svoj nivo (iako ima kikseva u zadnje vrijeme) ali i taj koji prisiljava konkurenciju da nam prodaje kvalitetniji hardware i software. ja ne mogu zamisliti da na poslu koristim ista osim applea isto ko sto mi ne pada na pamet za doma imati apple. dakle nisam ni u jednom taboru. jednostavno se u radu windows platforma ne moze usporediti sa aplleom kao sto se u zabavi ne moze usporediti obrnuto. da ne kovorim o gustima nadogradnje, clockanja, moddinga...

 

a ove appleove iGadgete mogu kupovati samo djeca. to su Gormiti za malo starije. Sakupi ih sve :)   porez na glupost.

:O da, mac platforma je bolja za rad, ajmo ignorirati sav ostali rad osim grafickog dizajna i to je mozda istina

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
protjeran
offline
RE: Android bolje od iPhonea
grimyHR kaže...
surki kaže...
grimyHR kaže...
LupusInFabula kaže...

Kakav glupi spin članak. Vjerojatno prenesen s nekog anitijabučnog site-a.

 

Nitko ne komentira što točno u članku piše: da se MOBITELI (množina) s Androidom prodaju bolje od iPhone-a (jednina). Jedan protiv svih pa je logično da brojke pokažu sklonost većini. Obični spin članak i ktomu loš. iPhone je za sada još uvijek nedodirljiv i to znaju svi oni koji ga imaju i znaju praktično iskoristiti barem dio njegovog potencijala.

evo ti jedan od antijabucnih sajtova koji je prenio ovu vijest:

http://www.macrumors.com/2010/05/10/android-smartphone-sales-exceed-iphone-in-the-u-s-for-first-time/

a to da je iphone nedodirljiv samo misle oni koji ga imaju, to nije znanje, nego iluzija

i apple je sam odlucio da ce biti "sam protiv svih", i sam, nicim izazvan, stvara neprijatelje posvuda

apple tom politikom odrzava svoju bit. da nije takav danas bi bio jedan od hp-ova, acera, asusa...... a mi bi bili zakinuti za jedinu alternativu microsoftu i njegovim poluproizvodima. ovako je apple taj koji drzi svoj nivo (iako ima kikseva u zadnje vrijeme) ali i taj koji prisiljava konkurenciju da nam prodaje kvalitetniji hardware i software. ja ne mogu zamisliti da na poslu koristim ista osim applea isto ko sto mi ne pada na pamet za doma imati apple. dakle nisam ni u jednom taboru. jednostavno se u radu windows platforma ne moze usporediti sa aplleom kao sto se u zabavi ne moze usporediti obrnuto. da ne kovorim o gustima nadogradnje, clockanja, moddinga...

 

a ove appleove iGadgete mogu kupovati samo djeca. to su Gormiti za malo starije. Sakupi ih sve :)   porez na glupost.

:O da, mac platforma je bolja za rad, ajmo ignorirati sav ostali rad osim grafickog dizajna i to je mozda istina

pricam o svom radu (koji nije graficki design). naravno da nekome za posao vise odgowara win platforma. neke aplikacije ni ne postoje za OSX.

15 godina
offline
RE: Android bolje od iPhonea
LupusInFabula kaže...

Kakav glupi spin članak. Vjerojatno prenesen s nekog anitijabučnog site-a.

 

Nitko ne komentira što točno u članku piše: da se MOBITELI (množina) s Androidom prodaju bolje od iPhone-a (jednina). Jedan protiv svih pa je logično da brojke pokažu sklonost većini. Obični spin članak i ktomu loš. iPhone je za sada još uvijek nedodirljiv i to znaju svi oni koji ga imaju i znaju praktično iskoristiti barem dio njegovog potencijala.

U tome je poanta. Android proizvode mnogi, iPhone samo jedan i taj gnjavi korisnike do besvjesti, svako malo nešto zabrani, programe možeš razvijati samo na Applovom računalima koje nitko nema i skupa su kao vražja mast. Android razvijaju mnogi što znači mnoštvo inovacija i glede cijene i glede mogućnosti. iPhone će vjerojatno držati cijenu, Andorid možeš danas dobiti za 100 kuna uz tarifu 150, uskoro vjerojatno za jednu kunu uz tarifu 60. Uskoro će velika većina biti na Andoridu, proizvođači aplikacija će se okrenuti većem tržištu i sukob će završiti kao svojedobno sukob Applea i windowsa. 

16 godina
offline
RE: Android bolje od iPhonea

 

a to da je iphone nedodirljiv samo misle oni koji ga imaju, to nije znanje, nego iluzija

 

Znaš i sam onu priču o pravu na mišljenje, da ne idemo šiljiti dalje.

 

Vratimo se na članak. Apstrahiraj brandove i imaš sljedeće: u se članku važu 1 jabuka naspram 1 kašete krušaka. S jedne strane imaš samo jedan proizvod, a s druge strane hrpu njih. I onda se idu spominjati brojke iz prodaje. Malo priglupo, zar ne. Usporedbom koja se u članku provodi imaš neravnopravan položaj i s takvom pričom se pokušava implicirati da tom jednom proizvodu loše ide, iako se to nigdje izrijekom ne govori.

 

U ovoj konkretnoj priči oko prodaje iPhona čitatelj može steći dojam da prodaja iPhona stagnira ili da pada, nauštrb prodaje ostalih uređaja, što nikako ne odgovara stvarnosti. I zato kažem da se radi o šugavom spin članku.

 

Stvarnost kaže da je u prvom kvartalu 2010.prodaja iPhona za 17% veća nego u kvartalu prije (zadnji u 2009.) i pazi sad - dvostruko veća nego u istom kvartalu prošle godine!! Evo ti i izvor.

 

Nisam fanatični štovatelj nijednog branda, već sam poklonik dobrih proizvoda, a reagiram jer prepoznah obični spin.

 

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 10:19 (LupusInFabula).
15 godina
protjeran
offline
RE: Android bolje od iPhonea
LupusInFabula kaže...

 

a to da je iphone nedodirljiv samo misle oni koji ga imaju, to nije znanje, nego iluzija

 

Znaš i sam onu priču o pravu na mišljenje, da ne idemo šiljiti dalje.

 

Vratimo se na članak. Apstrahiraj brandove i imaš sljedeće: u se članku važu 1 jabuka naspram 1 kašete krušaka. S jedne strane imaš samo jedan proizvod, a s druge strane hrpu njih. I onda se idu spominjati brojke iz prodaje. Malo priglupo, zar ne. Usporedbom koja se u članku provodi imaš neravnopravan položaj i s takvom pričom se pokušava implicirati da tom jednom proizvodu loše ide, iako se to nigdje izrijekom ne govori.

 

U ovoj konkretnoj priči oko prodaje iPhona čitatelj može steći dojam da prodaja iPhona stagnira ili da pada, nauštrb prodaje ostalih uređaja, što nikako ne odgovara stvarnosti. I zato kažem da se radi o šugavom spin članku.

 

Stvarnost kaže da je u prvom kvartalu 2010.prodaja iPhona za 17% veća nego u kvartalu prije (zadnji u 2009.) i pazi sad - dvostruko veća nego u istom kvartalu prošle godine!! Evo ti i izvor.

 

Nisam fanatični štovatelj nijednog branda, već sam poklonik dobrih proizvoda, a reagiram jer prepoznah obični spin.

 

ti sad to predstavljas kao da je to sto korisnici androida imaju izbor hardvera koji zele na biranje losa stvar, a ne nesto pozitivno, vazna je koja platforma prevladava, a ne koliko je razlicitih telefona koristi

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
RE: Android bolje od iPhonea

Ono što tvrdim je da se radi o spin članku. Čisti spin i to je način na koji se danas generira javno mišljenje. Samo pogledaj prvu rečenicu s kojom članak počinje, točnije obrati pozornost na prve tri riječi..-

 

Ako je vjerovati istraživanju koje je provela analitička kuća NPD, u proteklom kvartalu smartphonei s Androidom prodavali su se bolje nego iPhone. Istraživanje je provedeno online, a uključivalo je 150.000 američkih kupaca.

Tako ti se to radi stari moj, u ova moderna korporativna vremena. Samo negdje u baci fraze tipa "ako je vjerovati", "navodno", "priča se" i dalje možeš reći, implicirati i stvar prikazati onako kako to tebi ili nekome za čiji interes radiš, odgovara.

 

A koja platforma je bolja to će tek vrijeme pokazati. Zatvorenost iPhone platforme nikako se ne može smatrati prednošću, no ako itko ima iskustva u borbi tipa sam protiv svih onda je to vječiti underdog Apple Inc. Vjerojatno će na kraju popušiti, a na tom putu pušenja nabrat će silne hrpe novaca.

 

Ja samo upućujem na činjenice koje se u članku ne spominju i koje nisu navodne kao što su to podaci iz članka, a čitatelj neka sam ocijeni:

- u prvom kvartalu 2010.prodaja iPhona za 17% veća nego u kvartalu prije (zadnji u 2009.) i dvostruko veća nego u istom kvartalu prošle godine!! (izvor)

 

Valjda je to podatak koji više govori o ajfonu, nego podatak kako se prodaju tamo neki drugi škart proizvodi. (ovo namjerno, malo provociram)

 

Pusa svim naivcima koji ne znaju što je spin.

Pozdrav, ma gdje god bili.

 

EDIT: NPD grupa između ostaloga nudi PR usluge, sami kažu: is the global market leader in commercial news distribution. Zbroji 2 i 2!

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 10:51 (LupusInFabula).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Android bolje od iPhonea

ma ne valja iphone nista,

 

Vec mi je pun k. raditi na Mac OS-u i zajebavati se s glupim iphoneom koji moras jailbreakati da bi nesto stavio gore, nisam lud da placam 

Sranje od mobitela i od kompjutera,

samo fancy izgleda

ma gdje mi je pamet bila kad sam kupovao, nasjeo sam na appleov marketinski trik kao i drugi milioni ljudi, tj. tisuce jer apple ionako nitko ne koristi, zanemarivo

zasto ne bih bio ko i svi normalni pa kupio "normalni" kompjuter

evo ja samo cekam da dodju smetlari s kamionom da bacim i svoj iMac i iphone ravno u smece !!

15 godina
offline
RE: Android bolje od iPhonea
axis kaže...

ma ne valja iphone nista,

 

Vec mi je pun k. raditi na Mac OS-u i zajebavati se s glupim iphoneom koji moras jailbreakati da bi nesto stavio gore, nisam lud da placam 

Sranje od mobitela i od kompjutera,

samo fancy izgleda

ma gdje mi je pamet bila kad sam kupovao, nasjeo sam na appleov marketinski trik kao i drugi milioni ljudi, tj. tisuce jer apple ionako nitko ne koristi, zanemarivo

zasto ne bih bio ko i svi normalni pa kupio "normalni" kompjuter

evo ja samo cekam da dodju smetlari s kamionom da bacim i svoj iMac i iphone ravno u smece !!

Frustracije se liječe u ''poznatim'' ustanovama pa se slobono prijavi!

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
15 godina
odjavljen
offline
Android bolje od iPhonea

Ako meni treba smartphone, prvo biram platformu koja zadovoljava moje potrebe, a onda tek konkretni model na toj platformi koji mi pruža najbolji omjer dobivenog i uloženog gledano prema mojim potrebama. Istina je, ako Andriod i iPhone pružaju sve što trebam da je veća šansa da ću naći konkretni model na Andriod platformi, ali za to je kriv isključivo Apple. S tim nemaju veze ni proizvođači mobitela s Androidim, ni Google ni novinar koji je pisao članak. To je mana iPhone-a (platforme, a ne konkretnog uređaja).

 

LupusInFabula kaže...

Ja samo upućujem na činjenice koje se u članku ne spominju i koje nisu navodne kao što su to podaci iz članka, a čitatelj neka sam ocijeni:

- u prvom kvartalu 2010.prodaja iPhona za 17% veća nego u kvartalu prije (zadnji u 2009.) i dvostruko veća nego u istom kvartalu prošle godine!! (izvor)

 

Valjda je to podatak koji više govori o ajfonu, nego podatak kako se prodaju tamo neki drugi škart proizvodi. (ovo namjerno, malo provociram)

Bio je taj članak i na Bug-u. Zanimljivo da preskačeš činjenicu da se prodaja uređaja na gotovo svim smartphone platformama povečala. Istina iPhone platforma je doživila najveće povečanjem, ali to baš i nije toliko začuđujuće. Toliko povečanje prodaje smartphone-a znaći da su na smartphone prešli dosadašnji korisnici dummy mobitela, a nonJB iPhone je između smartphone-a i dummy-a i kao takav idealan za nezahtjevnog korisnika koji želi instalaciju igrica i programa dostupnu na jedan klik (nije ni kod drugih neka komplikacija, ali nam eto mediji guraju pod nos kako je to na iPhone-u jednostavno) i nije ih briga što još taj uređaj može.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 11:01 (MrBlc).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Android bolje od iPhonea
LupusInFabula kaže...
Ja samo upućujem na činjenice koje se u članku ne spominju i koje nisu navodne kao što su to podaci iz članka, a čitatelj neka sam ocijeni:

- u prvom kvartalu 2010.prodaja iPhona za 17% veća nego u kvartalu prije (zadnji u 2009.) i dvostruko veća nego u istom kvartalu prošle godine!! (izvor)

 

Valjda je to podatak koji više govori o ajfonu, nego podatak kako se prodaju tamo neki drugi škart proizvodi. (ovo namjerno, malo provociram)

Džizus, kojih ti imaš problema... Članak (na tvoje veliko iznenađanje i žalost) uopće ne govori o iPhoneu, nego o Androidu. Pročitaj naslov.

Ne govori o telefonu, nego o platformi (android/iPhone/Blackberry). Opet pročitaj naslov.

 

A što se tiče toga kako je iPhone superiška - što ti tvoje statistike onda govore o Androidu? Ako iPhone raste, a Android ga lagano šiša, što misliš kakva je tendencija razvoja odnosa? Opet - pročitaj naslov, ali ovaj puta i cijeli članak...

Gledam te!
16 godina
offline
RE: Android bolje od iPhonea
MrBlc kaže...

Ako meni treba smartphone, prvo biram platformu koja zadovoljava moje potrebe, a onda tek konkretni model na toj platformi koji mi pruža najbolji omjer dobivenog i uloženog gledano prema mojim potrebama. Istina je, ako Andriod i iPhone pružaju sve što trebam da je veća šansa da ću naći konkretni model na Andriod platformi, ali za to je kriv isključivo Apple. S tim nemaju veze ni proizvođači mobitela s Androidim, ni Google ni novinar koji je pisao članak. To je mana iPhone-a (platforme, a ne konkretnog uređaja).

Ovdje komentiramo članak. Članak je o kompanijama, ne o klijentima i njihovim potrebama. I ktomu o kompanijama najvažnijim stvarima - brojkama. O prodaji, zastupljenosti tržišta i ostalim korporativnim stvarima, a ne o tome što nekoga od nas veseli ili ne veseli. A prikazivanjem tih brojki i njihovom medijskom manipulacijom u korist jedne strane (makar i u nepravednoj poredbi) znatno doprinosi kreiranju percepcije javnosti.

 

Potpuno je lažno da jednom kad se otvori bilo koje tržište klijenti odnosno kupci diktiraju sadržaj ponude na tom tržištu. Potražnju i trendove ne diktiraju kupci. To danas kreiraju marketinški spin doktori po diktatu kompanija. I to je surova činjenica. Samo što mi mali ljudi volimo misliti da odluku o kupovini bilo čega donosimo sami, samostalno. Ali to je prva i prava zabluda.

 

Ja nisam kupio ajfon zato što mi treba, već zato što je bio jeftin i što sam podlegao hype-u. Dobro, presudilo je to što je bio 1kn.

Ti ne misliš da je Android platforma ono što ti treba zato što si do tog zaključka sam iskustveno došao.

 

Mi nemamo vlastite misli. Danas gotovo nijedan proizvod ne kupujemo zato što smo sami iskustveno ustanovili da nam on treba, već zato što smo "natjerani" misliti kako nam baš taj proizvod treba.

 

To je jedina i prava istina.

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
15 godina
neaktivan
offline
Android bolje od iPhonea

Duuuuuuuuuugo sam koristrio android i ono super je. Ma fantastican je, uredjaj je G1. Muzika je losa, slike i galerija jos gora, ali je JEFTINIJI od iPhone pa sam ga zato i uzeo. Mislim kada sam ga uzimao platio sam ga 1200 ( polovan ) Kn a iPhone je bio oko 1600 Kn. Zatim je uslijedio ROOT. ( STVARNO MI JE MUKA OD LIKOVA NA FORUMU KOJI GOVORE DA JE VELIKA MANA iPHONE OS-A TA STO SE MORA JAILBREKOVATI. PA I WINDOWS OS SE MORA UGLAVNOM LEGALIZIRATI  METODAMA DISKUTABILNOG KARAKTERA KAO I RAZNE IGRE, BLOKADE SE SKIDAJU SA RAZNIH MOTORA, SVE SE NA SVIJETU MIJENJA CRACKUJE HACKUJE, PRILAGODJAVA NA RAZNE NAČIINE PA I VJEROVALI ILI NE I ANDROID ILI NISTE ČULI ZA ROOT ANDROID OS-A, ZA CUVENI FORUM POSVECEN ROMOVIMA ZA ISTI ITD... )

Imati android a ne znati za Cyanogena, Haykuro-a i slicne je sramota.

 

DA DODAM JAIBREAK iPHONEA TRAJE NEKIH 15 SEKUNDI SA ALATKOM SPIRIT. I TO JE TO. A SVE POSLIJE TOGA JE UMJETNOST. 

 

iPhone mi se gadio dugo vemena jer su ga uglavnom kupovali ljudi kojima ne stoji. Mislim uzeti iPhone i ne uraditi jailbreak je isto kao uzeti  ( ma necu da trunim ).

 

Sto se tice ovakvih rezultata, vjerujem da su oni potaknuti malo manje marketingom a malo vise cinjenicom da je dostupan na uredjajima razlicitih proizvodjaca.

 

Sto se mene tice, APPLE je dobio kupca, do kada ne znam, ali najavom multitaskinga u iPhone OS 4 i mogucnoscu otkljucavanja istog na verziji 3.1.3. ( istina ne znam kakav je, veceras cu ga probati ) definitivno pokazuje da im je bitan user feedback jer se u tom pravcu i razvijaju svi njihovi proizvodi.

 

 

It's so deep how can you be so shallow
 
3 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Android bolje od iPhonea
kostolomac kaže...
axis kaže...

ma ne valja iphone nista,

 

Vec mi je pun k. raditi na Mac OS-u i zajebavati se s glupim iphoneom koji moras jailbreakati da bi nesto stavio gore, nisam lud da placam 

Sranje od mobitela i od kompjutera,

samo fancy izgleda

ma gdje mi je pamet bila kad sam kupovao, nasjeo sam na appleov marketinski trik kao i drugi milioni ljudi, tj. tisuce jer apple ionako nitko ne koristi, zanemarivo

zasto ne bih bio ko i svi normalni pa kupio "normalni" kompjuter

evo ja samo cekam da dodju smetlari s kamionom da bacim i svoj iMac i iphone ravno u smece !!

Frustracije se liječe u ''poznatim'' ustanovama pa se slobono prijavi!

moju frustraciju te ustanove ne mogu izlijeciti, a tebi hvala sto si me uputio,  inace radite za info pultom negdje?

ti sigurno ne koristis apple proizvode kad si tako smiren

ne razumijes kako je meni, ja svakodnevno radim na macu ... i iphone imam, uzas 

16 godina
offline
RE: Android bolje od iPhonea
axis kaže...

moju frustraciju te ustanove ne mogu izlijeciti, a tebi hvala sto si me uputio,  inace radite za info pultom negdje?

ti sigurno ne koristis apple proizvode kad si tako smiren

ne razumijes kako je meni, ja svakodnevno radim na macu ... i iphone imam, uzas 

Je l' i tebe ljudi čudno gledaju dok hodaš ulicom? Potiho iza leđa šapću - eno ga onaj? NamigivaSmijeh

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Android bolje od iPhonea

@dejson

shvacam sto govoris al ne kuzim zasto se toliko pjenis, jedno se moras sloziti : da je jedina mana iphone OS to sto se mora napraviti jailbreak

nisi nista argumentirao samo istices kako je tebi iphone dobar

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice