Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

poruka: 215
|
čitano: 19.829
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po".
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...
mrki_tua kaže...

 Ajmo redom, dostigli su modeli koji kad su izašli koštali su ka osnovni model Hyundai i10, a po okladu sam spreman i dokazati da su duplo skuplji od plazme kada je ona bila nova. U krajnju ruku plazma u izradi je okvirno 5 puta skuplja (uzmimo čisto cijenu troška panela u tvornici). A šta je najgore prošlo je 5-6 godina da bi oni izbacili nešto šta bi jedva dostiglo plazmu, a upitno je koliko je dostiglo jer je cijena bezobrazno visoka.

Dečko kada nešto analiziraš, uzmi sve faktore u igru, ponavljam opet koja je svrha LCD-a koji je jedva dostigao plazmu, a skuplji je od iste? Pa veći profit proizvođačima, stvar je jasna, upali film na plazmi npr. Panasonic ST 60, GT 50 serije starih ne znam 4-5 godina ili neki današnji LCD u tom cjenovnom razredu i sve će ti biti jasno.

 Koliko nešto košta u proizvodnji, odnosno koliki je profit proizvođača ni najmanje me ne zanima. Činjenica jest da su plazme skupe i da ih nije bilo u nižem cjenovnom razredu zbog čega je LCD i dobio tržišnu nišu u kojoj su mogli profitirati i usavršavati se. Ako gledamo po vremenu dolaska na tržište, mogli bi reći da je plazma retardirana jer u dužem  vremenu nisu uspjeli razviti se, odnosno skinuti cijenu, smanjiti enormnu potrošnju i zauzeti tržište. Nažalost, reći ću. A kod izjave da danas postoje LCD-i koji su dostigli plazme ostajem. Za puno manje para od cijene jednog GT modela dobijem tv kojem gt ni ne može parirati jer ne može prikazati signal kojim ću ga nahraniti :)

 Pogledaj recenzije, ista dijagonala Panasonic ST kad je izašao, cijena X, a par godina iza neki Samsung, LG, koji je na testu slikom lošiji (pogotovo crna boja), duplo skuplji. Nije problem malo surfati, ali je najlakše mlatiti praznu slamu.

8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mrki-tua:

Nije TV samo prikaz crne. Obzirom da imam plazmu i općenito sam ih preferirao, ne moraš me ni u sta uvjeravati. Medjutim, vremena se mijenjaju. Plazma je stvar prošlosti, a LCD svake godine pomalo napreduje. Širi gamut, HDR, veća svjetlina, veća rezolucija, drugi fičeri (aplikacije). Da se vratim na crnu - da, važna stvar ali samo u potpuno zamračenoj prostoriji i to samo za sadržaje snimljene u noćnim uvjetima. 99% sadržaja i vremena korištenja ne spada u tu kategoriju. Tako da ono... 'oladi malo.
A na kraju, plazme vise nema tako da ovi nostalgični komentari u članku koji se odnosi na kupovinu danas i sutra su u najmanju ruku odftopic.
Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...
Mrki-tua:

Nije TV samo prikaz crne. Obzirom da imam plazmu i općenito sam ih preferirao, ne moraš me ni u sta uvjeravati. Medjutim, vremena se mijenjaju. Plazma je stvar prošlosti, a LCD svake godine pomalo napreduje. Širi gamut, HDR, veća svjetlina, veća rezolucija, drugi fičeri (aplikacije). Da se vratim na crnu - da, važna stvar ali samo u potpuno zamračenoj prostoriji i to samo za sadržaje snimljene u noćnim uvjetima. 99% sadržaja i vremena korištenja ne spada u tu kategoriju. Tako da ono... 'oladi malo.
A na kraju, plazme vise nema tako da ovi nostalgični komentari u članku koji se odnosi na kupovinu danas i sutra su u najmanju ruku odftopic.

 Ako hoćeš uspoređivat kruške i jabuke, onda moraš uzeti u obzir i cijene, pogledaj malo na HDteleviziji top recenzije, iz kojih godina su i koje cijene, nemoj se pravit pametan, cijena je faktor koji će svrstati TV u neki razred jer prije kupovine odredimo cjenovni razred u kojemu ćemo tržiti. Bar je tako bilo kad sam ja kupovao TV, samo je bio problem šta na tržištu nije više bilo za kupiti Panasonic plazmu tv, a to da je ona bila bolja (i danas od većine, ako ne i svih u tom rangu), jest. Pogledaj malo na nekim Philips modelima od 10k kn koliki je backlight bleed, kolika je uniformiranost ekrana, itd. Treba biti realan, a te smart funkcije (mada mi na tv rade, mogu gledat filmove i bez pc-a, surfat, itd.), itd. meni ni ne trebaju, ionako mi je PC 0/24 spojen sa TV. 

14 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Imam samsung JU7000. Direktno smart LED pozadinsko osvjetljenje. Kad gledam u zamračenoj sobi, crni dijelovi slike su crni da crnji ne mogu biti.

Dakle ni po pitanju crne nitko me ne može uvjeriti da je bolje gledati plazmu staru 10 godina nego ovaj tv iz 2015.

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ezio kaže...

Imam samsung JU7000. Direktno smart LED pozadinsko osvjetljenje. Kad gledam u zamračenoj sobi, crni dijelovi slike su crni da crnji ne mogu biti.

Dakle ni po pitanju crne nitko me ne može uvjeriti da je bolje gledati plazmu staru 10 godina nego ovaj tv iz 2015.

 to ti je zato jer nikad nisi vidio crnu na plazmi... crna na plazmi ti je ista kao kad je TV ugašen... crnije od tog teško ide. niti jedan LCD to nikad neće moći napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 11:13 (lllnuclearlll).
7 godina
protjeran
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Dečki !

Može li jedan odgovor ?

Prvo ide pitanje !

Dobro.

 

Eto, zanima me kako izgleda ovaj IPTV program naših internet providera na tim 4K odn. Ultra HD tevejima koji rade nativno a ne upscalingom ?

Dakle, većinom je SD, je l' tako ?

 

I, još me zanima;

Uzmem Android media player i pogledam 4K film na "običnom" Full Hd tv-u.

Je li slika lošija ili je jednaka odn. da li drži bar 1080.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 11:28 (Tony Marconi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Neki će reči da to upscalano izgleda dobro ali ja sam vidio barem dvdesetak primjera gdje je to blaga katastrofa, naravno ako se približiš televizoru na dva metra, ako ga gledaš sa pet metar još i može proći. To sve uspoređujem sa kućnom plazmom gdj je SD signal sasvim gledljiv ako nisi prezahtjevan.

 

Najbolje da sam probaš, snimi nešto na stik u SD kvaliteti, kodiraj ju mkv u najboljoj kvaliteti i odi u prodavaonu pa probaj.

Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Ma znam ja što bih trebao napraviti.

Nego, čitam ovdje se svi raspisali o tom 4 K pa sam htio iz prve ruke čuti kako to sve izgleda.

Dakle, informacija od nekoga tko je kupio takav teve pa gleda Iskon, Max Tv i slične SD programe.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
Ezio kaže...

Imam samsung JU7000. Direktno smart LED pozadinsko osvjetljenje. Kad gledam u zamračenoj sobi, crni dijelovi slike su crni da crnji ne mogu biti.

Dakle ni po pitanju crne nitko me ne može uvjeriti da je bolje gledati plazmu staru 10 godina nego ovaj tv iz 2015.

 to ti je zato jer nikad nisi vidio crnu na plazmi... crna na plazmi ti je ista kao kad je TV ugašen... crnije od tog teško ide. niti jedan LCD to nikad neće moći napraviti.

 

Otkud tebi da nisam nikad vidio crnu na plazmi? 

Znam dobro kako mi je izgledala crna na prethodna dva lcd-a. Ni blizu ovom novom. Napredak tehnologije je učinio svoje a plazme su ostale gdje su bile.

Već nekoliko godina su po pitanju crne boje napredniji lcd-i na razini plazme.

PSN - darklydexter
14 godina
online
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Tony Marconi kaže...

Dečki !

Može li jedan odgovor ?

Prvo ide pitanje !

Dobro.

 

Eto, zanima me kako izgleda ovaj IPTV program naših internet providera na tim 4K odn. Ultra HD tevejima koji rade nativno a ne upscalingom ?

Dakle, većinom je SD, je l' tako ?

 

I, još me zanima;

Uzmem Android media player i pogledam 4K film na "običnom" Full Hd tv-u.

Je li slika lošija ili je jednaka odn. da li drži bar 1080.

Evo ja ti mogu dati barem dio odgovora što se tiče SD signala na FHD TV-u izgleda blago očajno, na granici gledljivosti, a imam SAMSUNG UE50H6200 koji stvarno ima ok karakteristike, nije najbolji FHD TV, ali ni najgori, po meni dobra sredina i slika SD signala je stvarno loša. Izbjegavam gledati SD TV jer je stvarno loš, a ne mogu si uopće zamisliti kako sve to izgleda na 4K TV-u. Onaj koji kaže da dobro izgleda ili laže ili nikada nije ni vidio 4K TV.

Po meni ako planiraš gledati naš SD signal niti govora gledati i uzimati 4K TV.

7 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...

Evo ja ti mogu dati barem dio odgovora što se tiče SD signala na FHD TV-u izgleda blago očajno, na granici gledljivosti, a imam SAMSUNG UE50H6200 koji stvarno ima ok karakteristike, nije najbolji FHD TV, ali ni najgori, po meni dobra sredina i slika SD signala je stvarno loša. Izbjegavam gledati SD TV jer je stvarno loš, a ne mogu si uopće zamisliti kako sve to izgleda na 4K TV-u. Onaj koji kaže da dobro izgleda ili laže ili nikada nije ni vidio 4K TV.

Po meni ako planiraš gledati naš SD signal niti govora gledati i uzimati 4K TV.

Imam i ja tri LCD 94 inča s FULL Hd iz 2009 godine i gledam s njima normalno SD programe. 

Nije kao na plazmi što sam gledao kod nekih ljudi ali, navikneš se.

 

Da, mislio sam bar sebi u sobu uzeti taj 4K pa rekoh vjerojatno dobro podnosi SD.

Gledam na monitoru 24 " s you tubea 4K a nativna reza mi je 1920x1200 i potpuno mi 4 K izgleda isto kao i kad gledam FULL HD.

Dakle, bar nema degradacije.

Ne znam kako to izgleda na TV-u..urghhhh

Idem sad probati spustiti video na SD pa pogledati lol

 

Eeeeeeedit..

 

Sad sam pogledao jedan You tube 4K na monitoru na kojem je reza kao što rekoh 1920x 1200.

 

Pogledao sam video s punih 2160p, sa 1440p, s 1080p, 720p, 480p, 360p i 240p piksela.

 

 

Najbolja slika mi je na 2160p a na 1080 je još uvijek odlična za pogledati.

Već na 720p se vidi degradacija a na 480 i 360 da ne pričam.

 

I što sad ?!

 

vjerojatno jest slika lošija kad furam obratno ali kad gledam 4K na Full HD slika je super

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 12:24 (Tony Marconi).
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...
Tony Marconi kaže...

Dečki !

Može li jedan odgovor ?

Prvo ide pitanje !

Dobro.

 

Eto, zanima me kako izgleda ovaj IPTV program naših internet providera na tim 4K odn. Ultra HD tevejima koji rade nativno a ne upscalingom ?

Dakle, većinom je SD, je l' tako ?

 

I, još me zanima;

Uzmem Android media player i pogledam 4K film na "običnom" Full Hd tv-u.

Je li slika lošija ili je jednaka odn. da li drži bar 1080.

Evo ja ti mogu dati barem dio odgovora što se tiče SD signala na FHD TV-u izgleda blago očajno, na granici gledljivosti, a imam SAMSUNG UE50H6200 koji stvarno ima ok karakteristike, nije najbolji FHD TV, ali ni najgori, po meni dobra sredina i slika SD signala je stvarno loša. Izbjegavam gledati SD TV jer je stvarno loš, a ne mogu si uopće zamisliti kako sve to izgleda na 4K TV-u. Onaj koji kaže da dobro izgleda ili laže ili nikada nije ni vidio 4K TV.

Po meni ako planiraš gledati naš SD signal niti govora gledati i uzimati 4K TV.

 Imaš fhd i 4K tv-e iste dijagonale. Jedan fhd piksel velik je kao četiri 4K piksela. Bez ikakvih dodatnih 4K intervencija, ta četiri piksela na 4K tv-u biti će iste boje i na istom mjestu na ekranu kao i onaj 1 piksel na fhd tv-u. Dakle vizualno neće biti nikakve razlike u odnosu na fhd sliku upscaleanu sa SD rezolucije. Dodatna obrada može dovesti do određenih poboljšanja, ovisno koliko je algoritam efikasan.

Bez obzira na sve, SD slika naših tv kuća na velikim fhd i 4K ekranima loša. Ne u usporedbi sa hd, fhd i 4k nego i u usporedbi sa kvalitetnijim sd signalom. Tko planira gledati samo sd signal, nek ostane na crt-u.

PSN - darklydexter
14 godina
online
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Tony Marconi kaže...

Imam i ja tri LCD 94 inča s FULL Hd iz 2009 godine i gledam s njima normalno SD programe. 

Nije kao na plazmi što sam gledao kod nekih ljudi ali, navikneš se.

 

Da, mislio sam bar sebi u sobu uzeti taj 4K pa rekoh vjerojatno dobro podnosi SD.

Gledam na monitoru 24 " s you tubea 4K a nativna reza mi je 1920x1200 i potpuno mi 4 K izgleda isto kao i kad gledam FULL HD.

Dakle, bar nema degradacije.

Ne znam kako to izgleda na TV-u..urghhhh

Idem sad probati spustiti video na SD pa pogledati lol

Kod prvog podvučenog nadam se da si mislio 94 cm, a vjeruj mi ako je u pitanju 94 cm, a moj TV je 127 cm, vidi se velika razlika, tj. što je ekran veći to je vidljivija razlika tj. ušljivi ružni pixeli. U prevodu što veća dijagonala to moraš biti što dalje od TV-a što se tiče SD signala, ako si blizu npr. 2-3 m oči ti doslovno krvare od ogromnih pixela SD signala, govorim iz svog iskustva na 127 cm.

 

Drugo podvučeno, ti sad gledaš na 24" monitoru 4K, a to nije isto kad kupiš 40" ili 50" 4K, razlika će biti drastična, tako da i taj faktor uzmeš u računicu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Naravno da LCD s tehnologijom iz 2015. može doseci plazmu iz 2009 ili 2008 bez problema. Osobno sam vidio da je do toga došlo. Također još kad većina LCD panela bude imala quantum dot panele moći će se isto približiti i OLED ekranima. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
online
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Tony Marconi kaže...

 

Eeeeeeedit..

 

Sad sam pogledao jedan You tube 4K na monitoru na kojem je reza kao što rekoh 1920x 1200.

 

Pogledao sam video s punih 2160p, sa 1440p, s 1080p, 720p, 480p, 360p i 240p piksela.

 

 

Najbolja slika mi je na 2160p a na 1080 je još uvijek odlična za pogledati.

Već na 720p se vidi degradacija a na 480 i 360 da ne pričam.

 

I što sad ?!

 

vjerojatno jest slika lošija kad furam obratno ali kad gledam 4K na Full HD slika je super

 

 

Eto sam sebi si dao odgovor - nikako ne uzimati 4K TV za gledati SD TV signal.

7 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...

Kod prvog podvučenog nadam se da si mislio 94 cm, a vjeruj mi ako je u pitanju 94 cm, a moj TV je 127 cm, vidi se velika razlika, tj. što je ekran veći to je vidljivija razlika tj. ušljivi ružni pixeli. U prevodu što veća dijagonala to moraš biti što dalje od TV-a što se tiče SD signala, ako si blizu npr. 2-3 m oči ti doslovno krvare od ogromnih pixela SD signala, govorim iz svog iskustva na 127 cm.

 

Drugo podvučeno, ti sad gledaš na 24" monitoru 4K, a to nije isto kad kupiš 40" ili 50" 4K, razlika će biti drastična, tako da i taj faktor uzmeš u računicu.

Ma da, cm, a ne inča; moja pogreška. 

Svi se hvalimo sa centimetrima a sad i s inčima.

 

Dobro, dakle pošto namjeravam kupiti android media player koji vozi 4K za gledanje 4K na Full HD neću imati beda.

To mi je najbitnije.

Eto, ne moram mijenjati TV.

 

Hvala svima na korisnim savjetima, brže je od googla..

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 12:29 (Tony Marconi).
16 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

ne, nije do toga došlo, a nikad ni neće... 

 

upalite bilo koji LCD i plazmu jednu kraj drugog u totalnom mraku, stavite crnu sliku i usporedite 

Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...

ne, nije do toga došlo, a nikad ni neće... 

 

upalite bilo koji LCD i plazmu jednu kraj drugog u totalnom mraku, stavite crnu sliku i usporedite 

 

rgb 0,0,0

sadržaj za višesatno uživanje...

PSN - darklydexter
7 godina
protjeran
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

2009 kad sam kupovao ove LCD teveje gledao sam i plazme ali su bile duplo skuplje.

Aliiiiiii...... slika SD programa je bila 18x bolja nego na LCD-u.

Nije me ni zanimala toliko crna koliko udaljenost.

Plazma TV gledaš s pola metra i ista je slika kao kad ju gledaš s 4 metra dok kod LCD-a bježi od tv-a bar 2 metra da ne plačeš zbog artefakata.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 12:35 (Tony Marconi).
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ha ha, pa nitko ne sluša ni sinus ton 1kHz, ali ako jedno pojačalo taj ton izobličuje 1%, a drugo 0.01% to nam govori o njihovoj kvaliteti. Ovakva sprdnja govori o nedostatku argumenata.

Inače, moja plazma u totalnom mraku nije potpuno crna, pa ne mogu tvrditi da nema lcda koji nije crniji, ali mislim da nema nijednog na kojem SD signal bolje izgleda.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Visak kaže...
Ha ha, pa nitko ne sluša ni sinus ton 1kHz, ali ako jedno pojačalo taj ton izobličuje 1%, a drugo 0.01% to nam govori o njihovoj kvaliteti. Ovakva sprdnja govori o nedostatku argumenata.

Inače, moja plazma u totalnom mraku nije potpuno crna, pa ne mogu tvrditi da nema lcda koji nije crniji, ali mislim da nema nijednog na kojem SD signal bolje izgleda.

Naravno da se sprdam jer potpuna crna je rgb 0,0,0. Na mojem tv-u se osvjetljenje prilagodi sadrđžaju i to jako dobro funkcionira. Dakle dio rasvjete se ponekad skroz ugasi i mogu reći da izgleda impresivno i u tim situacijama podsjeća na oled.

Ali o čemu pričamo? Koje su to situacije? Odjavna špica sa slovima na potpuno crnoj podlozi? Prikazivanje kojekakvih logotipa u reklamama na potpuno crnoj podlozi? Pa čak i da mi nije potpuno crno u tim situacijama ne bih se bunio, ali je.

No šta je sa tamnim scenama? Gdje je na tim starima plazmama HDR? 

 

PSN - darklydexter
9 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Jesam, neki dan kod frenda. I na jednom i na drugom je bio mrkli mrak na ekranu tako da ne znam o čemu pričamo. Svaki noviji LCD prilagođava svoje osvjetljenje i sadržaju i prostoriji tako da će se pri tamnim scenama to prilagoditi. Quantum dot i HDR paneli to podižu na jednu sasvim novu razinu. 

Uostalom, zašto uopće uspoređivati jednu propalu tehnologiju koja se vise ni ne proizvodi s tehnologijom koja će se nastaviti razvijati još godinama. I to, raditi usporedbu u jednoj i valjda jedinoj situaciji u kojoj postoji mogućnost da plazma ima nekakvu prednost.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
OLEDi i "zvjezdane" ili grey shaded scene nisu jedno za drugo...i tu je IPS HDR bolji.


Local dimming IPS sa dubokom crnom su meni idealni ekrani. Ako vidate televizore s prosipanjem backlighta odnosno izbijanjem, onda to nisu pravi IPS LEDovi nego Edge LEDovi na koje treba zazmirit
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Tony Marconi kaže...

2009 kad sam kupovao ove LCD teveje gledao sam i plazme ali su bile duplo skuplje.

Aliiiiiii...... slika SD programa je bila 18x bolja nego na LCD-u.

Nije me ni zanimala toliko crna koliko udaljenost.

Plazma TV gledaš s pola metra i ista je slika kao kad ju gledaš s 4 metra dok kod LCD-a bježi od tv-a bar 2 metra da ne plačeš zbog artefakata.

 Nisam baš upućen u plazme. Da li su današnji OLED televizori bolji ili jednaki kvaliteti plazme.

7 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
zeroname kaže...
Tony Marconi kaže...

2009 kad sam kupovao ove LCD teveje gledao sam i plazme ali su bile duplo skuplje.

Aliiiiiii...... slika SD programa je bila 18x bolja nego na LCD-u.

Nije me ni zanimala toliko crna koliko udaljenost.

Plazma TV gledaš s pola metra i ista je slika kao kad ju gledaš s 4 metra dok kod LCD-a bježi od tv-a bar 2 metra da ne plačeš zbog artefakata.

 Nisam baš upućen u plazme. Da li su današnji OLED televizori bolji ili jednaki kvaliteti plazme.

Imaš ovdje odlično objašnjenje;

http://www.digitaltrends.com/home-theater/oled-vs-plasma-which-display-technology-is-better/

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 14:31 (Tony Marconi).
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Tony Marconi kaže...

Ma znam ja što bih trebao napraviti.

Nego, čitam ovdje se svi raspisali o tom 4 K pa sam htio iz prve ruke čuti kako to sve izgleda.

Dakle, informacija od nekoga tko je kupio takav teve pa gleda Iskon, Max Tv i slične SD programe.

 Ovisi o hardveru pojedinog TV-a. Ja sam uzeo midrange (CX) 4K Panasonic i upscaling mu radi odlično. Zanemari jadikovke ovih ostalih jer otkad su izašli ravni ekrani, svi odreda imaju nativnu rezoluciju panela veću od rezolucije SD signala tako da sve i jedan LCD, plazma i danas OLED, prilagođavaju SD signal panelu. SVE I JEDAN.

 

 Odi u dućan i traži da ti puste zvjezdane staze ili takvu neku stariju seriju koja se već vrti u tom momentu i sam se uvjeri jer sve drugo, pogotovo od nas forumaša, je vrijedno koliko i ova slova na ekranu.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
mrki_tua kaže...

 Ako hoćeš uspoređivat kruške i jabuke, onda moraš uzeti u obzir i cijene, pogledaj malo na HDteleviziji top recenzije, iz kojih godina su i koje cijene, nemoj se pravit pametan, cijena je faktor koji će svrstati TV u neki razred jer prije kupovine odredimo cjenovni razred u kojemu ćemo tržiti. Bar je tako bilo kad sam ja kupovao TV, samo je bio problem šta na tržištu nije više bilo za kupiti Panasonic plazmu tv, a to da je ona bila bolja (i danas od većine, ako ne i svih u tom rangu), jest. Pogledaj malo na nekim Philips modelima od 10k kn koliki je backlight bleed, kolika je uniformiranost ekrana, itd. Treba biti realan, a te smart funkcije (mada mi na tv rade, mogu gledat filmove i bez pc-a, surfat, itd.), itd. meni ni ne trebaju, ionako mi je PC 0/24 spojen sa TV. 

 Opet ti govorim da sam ljubitelj plazme i da je imam doma tako da prestani me slati na recenzije iz 2012., znam ih sve napamet, btw. Ali imam i novi LCD i kategorički tvrdim da je isti ili bolji. Sad si zapeo za Philips kao da je to jedina marka i primjer LCD-a. Nije već dugo. PC je ok, imam ga isto spojenog, ali youtube, kad sam više raspoložen, kontroliram s mobitela jer je tako praktičnije i podržava mi 4K dok računalo ne i ne znam kad će. A i kad bude, film s računala nikad nije tako dobre slike kao s decidiranog hardvera koji je ugrađen u TV. Onda drugi problem na koji sam naišao - WiFi preko kojeg mi je TV i računalo spojeno na internet nije dovoljno brz za sviranje (DLNA) 4k filma s kompjutora - Marsovac je npr 25Giga pa je u igri opet stari dobri prenosivi disk ili USB stick. A tv guta sve što mu gurneš...

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ezio kaže...

 Imaš fhd i 4K tv-e iste dijagonale. Jedan fhd piksel velik je kao četiri 4K piksela. Bez ikakvih dodatnih 4K intervencija, ta četiri piksela na 4K tv-u biti će iste boje i na istom mjestu na ekranu kao i onaj 1 piksel na fhd tv-u. Dakle vizualno neće biti nikakve razlike u odnosu na fhd sliku upscaleanu sa SD rezolucije. Dodatna obrada može dovesti do određenih poboljšanja, ovisno koliko je algoritam efikasan.

Bez obzira na sve, SD slika naših tv kuća na velikim fhd i 4K ekranima loša. Ne u usporedbi sa hd, fhd i 4k nego i u usporedbi sa kvalitetnijim sd signalom. Tko planira gledati samo sd signal, nek ostane na crt-u.

 Hoćeš-nećeš TV će prilagoditi sliku panelu, zagladiti prijelaze itd. Gledao sam na svom kako to radi; muči se samo sa gotovo vodoravnim linijama (crtići i slični kontrastni sadržaji); čim je kut kontrastnog prijelaza veći od 5-6 stupnjeva, zaglađivanje je odlično. Nema nikakve pikselacije dok gledaš bilo kakav film ili TV program, znam ga koristiti kao monitor i gledati s manje od metra; ne možeš uočiti pojedine piksele koliko god da se trudiš. Barem je tako na mom uređaju. Kažem probati pa suditi...

Ja rekoh
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Pa pukneš na stariju plazmu neš ovako ako nemaš mogućnosti spojiti dirkt komp i imaš sve to. Može i jeftiniji jer ovaj gura i 4K od kojeg nemaš benefita na plazmi ali postane "super pametna" 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 10:56 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Imaš ka šta i većina ljudi ima vozilo sa 4 cilindra, a sad jel dizel ili benzinac, ima li turbinu ili nema, to ne gledaš. Naveo sam ti, pogledaj cijene u rangu kad su jedan i drugi bili novi, pogledaj kad je OLED došao koliko je koštao u usporedbi sa plazmom (i dan danas koliko košta). Stvari su jasne i brojevi su egzaktni.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice