Dostupan VLC 1.1.0

poruka: 43
|
čitano: 5.632
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostupan VLC 1.1.0".
13 godina
protjeran
offline
Dostupan VLC 1.1.0

ATI uvijek kaska za Nvidiom kod obrade i reprodukcije videa (kao i kod 3d modeliranja, renderiranja....). Tu na poslu imam 2 compa jedan do drugog i skoro su identicni samo je u jednom stara Nvidia 9800 GT 1GB a u drugom ATI 5770 1GB i razlika u prikazu videa je ogromna. ATI trza ko blesav a Nvidia klizi. Steta sto ima nova serija ima visoku potrosnju i zagrijavanje, ali radje cu kupiti i dodatno napajanje nego ATIcu.

 
2 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan VLC 1.1.0

haha, sve je to ok, ali SPlayer vec ima to sve, pogotovo GPU akceleracija sa bilo cime... (ja tesittrao na ATi i 1080p video radi sa 3-5% cpu opterecenja)

a usput i skida sam eng prijevod sa neta :)

Pozdrav, Calinjos
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Commodore kaže...

ATI uvijek kaska za Nvidiom kod obrade i reprodukcije videa (kao i kod 3d modeliranja, renderiranja....). Tu na poslu imam 2 compa jedan do drugog i skoro su identicni samo je u jednom stara Nvidia 9800 GT 1GB a u drugom ATI 5770 1GB i razlika u prikazu videa je ogromna. ATI trza ko blesav a Nvidia klizi. Steta sto ima nova serija ima visoku potrosnju i zagrijavanje, ali radje cu kupiti i dodatno napajanje nego ATIcu.

 

 

skini splayer pa probaj.. nitko ne kaska za nikim,samo programeri ne znaju iskoristiti sto im se nudi

Pozdrav, Calinjos
16 godina
offline
Dostupan VLC 1.1.0

GPU dekodiranje ? Jel se pod tim misli i konvertiranje/enkodiranje formata ?

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 11:15 (Batista).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Calinjos kaže...
Commodore kaže...

ATI uvijek kaska za Nvidiom kod obrade i reprodukcije videa (kao i kod 3d modeliranja, renderiranja....). Tu na poslu imam 2 compa jedan do drugog i skoro su identicni samo je u jednom stara Nvidia 9800 GT 1GB a u drugom ATI 5770 1GB i razlika u prikazu videa je ogromna. ATI trza ko blesav a Nvidia klizi. Steta sto ima nova serija ima visoku potrosnju i zagrijavanje, ali radje cu kupiti i dodatno napajanje nego ATIcu.

 

 

skini splayer pa probaj.. nitko ne kaska za nikim,samo programeri ne znaju iskoristiti sto im se nudi

konkretno govorim o streamingu utakmica na http://www.eurovisionsports.tv/fifaworldcup/

 

oba kompjutera su spojena na isti router i provjereno im je blokirana sva komunikacija, updateovi... i bilo sta drugo sto bi moglo zakrciti promet. link je otvaran u Chromeu i FF i rezultat je isti. To me navelo da isprobam MKV sa GOM playerom i opet ATI steka (najnoviji driveri). Kod MKV pod GOMom razlika nije toliko vidljiva ali ipak postoji.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0

Tema je vezana za playere-dakle samo dekodiranje.

Pozdrav, Calinjos
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan VLC 1.1.0

a što koristiti za enkodiranje hd videa pomoču gpu-a.. jer ja imam stvarno slab procesor

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0

Upravo sam napravio upgrade na novom Ubuntuu, radi odlično..

 

Ako nekog zanima a ne zna kako:

 

sudo add-apt-repository ppa:c-korn/vlc && sudo apt-get update
sudo apt-get install vlc mozilla-plugin-vlc
8 bita ispod mora, to je stari bilo fora.. a ne što danas nude nam.. Lijepe kutije i knjige, a za priču kog je brige..što bit će dalje ja ne znam..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0

i ati i nvdiia imaju posebne tool-ove za GPU enkodiranje na stranicama gdje se skidaju driveri...

a imas i neke vanjske alate koji podrzavaju nvidia cuda ili ati strem..

Pozdrav, Calinjos
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan VLC 1.1.0

Ja ipak preferiram Gom player

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Commodore kaže...

konkretno govorim o streamingu utakmica na http://www.eurovisionsports.tv/fifaworldcup/

 

oba kompjutera su spojena na isti router i provjereno im je blokirana sva komunikacija, updateovi... i bilo sta drugo sto bi moglo zakrciti promet. link je otvaran u Chromeu i FF i rezultat je isti. To me navelo da isprobam MKV sa GOM playerom i opet ATI steka (najnoviji driveri). Kod MKV pod GOMom razlika nije toliko vidljiva ali ipak postoji.

 

Mislim da je problem ipak do tebe, a ne do ATI-ja Cool

13 godina
protjeran
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0

Do mene? A kako to?

14 godina
neaktivan
offline
Dostupan VLC 1.1.0

a zna netko .. program... koji enkodira fim u mkv h264 pomoču gpu-a a da mi ne koristi cpu..???

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Commodore kaže...

Do mene? A kako to?

 

Pa recimo ja na poslu imam HP računala sa ATI 3450 grafičkom karticom i vrti MKV bez problema, a ta kartica je jedno 50 puta slabija od 5770

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Zvjerkan kaže...

a zna netko .. program... koji enkodira fim u mkv h264 pomoču gpu-a a da mi ne koristi cpu..???

oče meni ko reči .. ili takšta ne postoji??????????????

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
15 godina
neaktivan
offline
Dostupan VLC 1.1.0

@Commodore (za video streaming u flashu):

Samo si instaliraj najnovije ATI drivere (10.06) jer donose "GPU acceleration of H.264 video content using Adobe® Flash Player 10.1" i problem riješen!Smijeh

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 13:25 (DragonShit).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Zvjerkan kaže...

a zna netko .. program... koji enkodira fim u mkv h264 pomoču gpu-a a da mi ne koristi cpu..???

Potreban ti je H.264 DEkoder koji podržava GPU akceleraciju.

Dakle, to je npr. novi Flash 10.1, ali naravno to funkcionira samo za video sadržaj koji je u Flashu (npr. kad gledaš HD video na YouTubeu).

Ako želiš gledati normalne H.264 .mkv datoteke sa GPU akceleracijom treba ti ili standalone codec ili video player koji podržava takvu akceleraciju.

Ja sam sebi stavio CORE AVC decoder koji podržava NVidijinu CUDA tehnologiju na svim novijim graf. karticama i tako imam hardverski akceleriran video bez obzira u kojem playeru da pustim fajl (Win Media Player, VLC, WMP Classic Homecinema i sl.)

Svi HD mkv filmovi mi idu super glatko i bez trzanja.

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
16 godina
offline
Dostupan VLC 1.1.0

VLC je odličan player koji koristim već nekoliko godina, s tim da mi je primarni player postao Gom zadnjih nekoliko mjeseci, ali i VLC još koristim.

Ovo za GPU podršku moram još malo isprobati sa kakvim HD naslovima (.mkv, .mpg4 i sl.) pa vidjeti koji ima bolju Namigiva

 

P.S. nadam se da je i reprodukcija BR diskova kvalitetna pošto ću uskoro nabaviti jedan BR drive za kolekciju filmova (prestao sam kupovat DVD naslove jer su cijene BR-a pale na prihvatljivu razinu, pogotovo kad se naručuje preko neta). Ima li tko iskustva sa gledanjem BR filmova (sa diskova) u navedenim playerima?

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dostupan VLC 1.1.0

Uh, strašne li stvari, VLC dobija dekodiranje videa preko GPU-a Smijeh VLC sam prestao koristiti tamo još prije 4-5-6 godina pred kraj zlatnog doba Dreamboxa, odn. od kad su se pojavili napredniji playeri i od kad su aplikacije za televiziju dobile svoje streaming servere. Legendarni Media Player Classic Homecinema danas vrti valjda sve što postoji, dekodira H.264 i na Nvidii, i na ATI-u, i na Intelovim grafama uključivo GMA 4500(MHD) kojih su prepuni notebookovi svih profila, boja i oblika. O MPEG2 da ne govorimo. S tim se 1080p gleda ko od šale. Služi, naravno, i kao streaming client. Barem što se Windowsa tiće. Al OK, hm, Linux, Mac i alternativa, heh, kužim Izlanuo se

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Zvjerkan kaže...

oče meni ko reči .. ili takšta ne postoji??????????????

Ofkors. Ako imaš nVidia karticu, program se zove Badaboom. Koristi GPU za kodiranje videa. Moraš imati i grafičku karticu koja podržava CUDA tehnologiju, te najnovije drivere instalirane.

 

Uživaj.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Zvjerkan kaže...
Zvjerkan kaže...

a zna netko .. program... koji enkodira fim u mkv h264 pomoču gpu-a a da mi ne koristi cpu..???

oče meni ko reči .. ili takšta ne postoji??????????????

 

Naravno da postoji...dolazi sa ATI driverima i zove se AVIVO video converter

16 godina
offline
Dostupan VLC 1.1.0

Čovjek bi očekivao da ovdje pišu komentare ljudi koji koriste VLC, no činjenica je da većina ne koristi vlc, a voli pljuvati po njemu. Uvjeren sam da takvi pisu i na dugim forumima: moj mobitel je bolji od tvoga, moje biciklo je bolje od tvoga, moje smrdljive čarape su bolje od tvojih smrdljivih,  moje polovno auto je bolje od tvog polovnog auta, moja ženska se bolje **** od tvoje  ;) itd 

 

@topic : VLC kao multiplatformski player otvorenog koda je kvalitetan proizvod koji ce podmiriti 99,9% poreba običnog korsnika.  Koristim ga više godina na win i linuxu i nemam namjeru mijenjati sve dok radi ono sto od njega očekujem, a to je da ponekad pogledam neki film i video zapis...

 

Čestitke ekipi koja radi na razvoju VLC playera ;)

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupan VLC 1.1.0

Ja VLC koristim već par godina za slušanje glazbe i gledanje filmova... stvarno nema boljeg playera... nema što ne otvara, a ujedno je malen, besplatan i jednostavan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
segregator kaže...
Zvjerkan kaže...
Zvjerkan kaže...

a zna netko .. program... koji enkodira fim u mkv h264 pomoču gpu-a a da mi ne koristi cpu..???

oče meni ko reči .. ili takšta ne postoji??????????????

 

Naravno da postoji...dolazi sa ATI driverima i zove se AVIVO video converter

ovo žuto ne kontam???

 

šta.. gdje se taj konverter nalazi.. imam ati karticu... i treba mi neki konverter koji može npr konvertirat.. dvd u mkv h.264 pomoču gpu-a .. jer ako koristi proc to traje stoljeće... 

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
15 godina
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Father_Dougal kaže...
Zvjerkan kaže...

oče meni ko reči .. ili takšta ne postoji??????????????

Ofkors. Ako imaš nVidia karticu, program se zove Badaboom. Koristi GPU za kodiranje videa. Moraš imati i grafičku karticu koja podržava CUDA tehnologiju, te najnovije drivere instalirane.

 

Uživaj.

 postoji i mnogo boljih alata od badaboom-a, recimo cyberlink powerdirector

Zajebavanje mate ivanovca sc-ovi http://rapidshare.com/files/401344392/Sprdanje_mate_ivanovca.zip
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan VLC 1.1.0

power director može ncodirati... ???.. znam da u power dvd-u 10 označim da želim ati gpu aceleracion i onda had radi super.. ali ... ne radi mi dobro flesh.. nikako ... trza i koristi proc na 100%... a ja želim pretvarat video uz pomoč grafičkog proca.. jer traje dugo s ovim mojim šrotom od procesora

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan VLC 1.1.0

Ja koristim km player i osobno mi je bolji od vlc-a, zvuk mi je dosta tiši na vlc-u iako sad vidim da su to promijenili, ali km ostaje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dostupan VLC 1.1.0
Zvjerkan kaže...
segregator kaže...

 

Naravno da postoji...dolazi sa ATI driverima i zove se AVIVO video converter

ovo žuto ne kontam???

 

šta.. gdje se taj konverter nalazi.. imam ati karticu... i treba mi neki konverter koji može npr konvertirat.. dvd u mkv h.264 pomoču gpu-a .. jer ako koristi proc to traje stoljeće... 

 

U CCC-u izaberi da želiš Basic interface, a ne advanced, i odma ćeš ga pronać

 

http://www.wfu.edu/~yipcw/atg/hd/avivo/t400/

AVIVO na djelu AVIVO na djelu
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 15:32 (segregator).
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan VLC 1.1.0

Moji driveri odnopsto ccc je 10.6 ali onaj hot fix za agp.. ja to ne nađe kad stisnem basic .. imam samo setup my monitor

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dostupan VLC 1.1.0

Mogu u njega staviti sva cuda ovoga svijeta kad ne moze staviti najobicniji titl na crno ispod filma.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice