Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

poruka: 71
|
čitano: 17.416
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom".
7 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
robogo kaže...

Iako je beta i vide se manje nedorađenosti, engine radi k'o metak. Baš sam se iznenadio nakon što sam otpisao Firefox zbog velikih problema s brzinom rada i problematičnim ekstenzijama.

 firefox se ne otpisuje, ff je standard

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Evi pišem sa nove bete FF i radi ekstra fuludino na poslovnom Celeronu sa 2 GB memorije, zapravo radi najbrže od svih browsera koje sam isprobao na ovom PC-u, pa čak i od Chromea. 

Bez problema je FF povukao bookmarske sa Chromea, tu su AdBlock i uBlock Origini i sve radi OK. Stranice se osjetno brže učitavaju i ugodno sam iznenađen.

Ipak onako subjektivno troši nešto malo više memorije od Chromea, ali ništa puno zasada.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Mozes ga ubrzati ako odes pod about:config
i staviš

 

- browser.tabs.animate; false

- browser.fullscreen.animate; false
- full-screen-api.transition.timeout; 0
- full-screen-api.warning.delay; 0
- full-screen-api.warning.timeout; 0

toolkit.cosmeticAnimations.enabled - false

 

dom.event.clipboardevents.enabled - false

 

Onaj tko ima "slabiji" CPU može ugasiti Electrolysis (Multi-process) tj svest firefox processe na minimum tako da sto manje CPU bude opterećen
browser.tabs.remote.autostart - false

dom.ipc.processCount - 1  (mislim da je default 4)

 

Onaj tko je na linuxu neka ukljuci HW

To force-enable WebGL, go to about:config and set webgl.force-enabled=true.

To force-enable WebGL anti-aliasing, go to about:config and set webgl.msaa-force=true.

To force-enable Layers Acceleration, go to about:config and set layers.acceleration.force-enabled=true

 

Isto tako onaj tko želi isprobati WebRender

 

turn on layers.async-pan-zoom.enabled
turn on gfx.webrender.enabled
turn on gfx.webrendest.enabled
turn on gfx.webrender.layers-free
add and turn on gfx.webrender.blob-images
if you are on Linux, turn on layers.acceleration.force-enabled

http://www.soundstream.com/
 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Vidim da su sve usporedbe sa chrome i FF-om a da li ga je isprobao netko tko koristi Vivaldi?

Da li je fluidniji od vivaldija ili da se ne trudim instalirati betu. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
robogo kaže...

Iako je beta i vide se manje nedorađenosti, engine radi k'o metak. Baš sam se iznenadio nakon što sam otpisao Firefox zbog velikih problema s brzinom rada i problematičnim ekstenzijama.

Nije to bog-zna-šta revolucionarno. Rekao bih da malkice zaostaje za Edgeom (koji kroz Windows Store ima jedan Addblocker). Nisam vršio nikakve specijalizirane testove nego u sva tri browsera lupao more sličnih ili istih stranica (svaki oko 30 tabova) i evo vam rezultata:

 

 

13 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
ddarknessfairyy kaže...

Vidim da su sve usporedbe sa chrome i FF-om a da li ga je isprobao netko tko koristi Vivaldi?

Da li je fluidniji od vivaldija ili da se ne trudim instalirati betu. 

 lobodno, vidi se značajna razlika. Vivaldi ima svoje značajke ali ovaj FF ga nadaleko šiša.

No mene zanima druga stvar, dakle do sada sam koristio Shortly ULR Shortner no sada me zanima dal ovaj FF ima neki addon kojeg mogu koristiti za skraćivanje URL-a?

14 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Zanima me samo jel radi tabmix plus?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

super je, mislim da ce mi postati primarni browser

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Gale92 kaže...
* * *

 

No mene zanima druga stvar, dakle do sada sam koristio Shortly ULR Shortner no sada me zanima dal ovaj FF ima neki addon kojeg mogu koristiti za skraćivanje URL-a?

 

kepmip kaže...

Zanima me samo jel radi tabmix plus?

Ne radi niti jedan. Barem piše da nije kompatibilan i stoji "svejedno instaliraj", za razliku od uBlock Origin koji je full kompatibilan sa ovim novim FF.

 

Inače sam otvorio u sva tri Browsera (Chrome, Edge, novi FF) i otvorio obični link Evrope iz Wikipedie i rezultati su sledeći. Novi FF trza kao da prikazuje neki slideshow, dok je Chrome skoro full fluidan a Edge naravno ide kao podmazan (kao da peglate list papira na rubu radnog stola). Ne preferiram niti jedan browse (moj je Chrome, brat kotisti stari FF).

 

Osim toga otvorio sam stranicu Dan Virtualnih karijera i novi FF običnu pouadinsku sliku učitavao je kao da sam na ISDN-u dok Chrome i Edge su to samo "bljesnuli".

 

Da li je do toga što je ovo još uvijek Beta ili ne... bojim se da će biti kao sa onom starom: "tresla se brda rodio se Miš(o) Kovač" ;-)

15 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Ako je netko na drugi način testirao razne browsere neka iznesu svoja iskustva mada ja mislim da će ova tema tek biti aktuelna kada Quantum izađe iz bete, što u današnje vrijeme manje više i nije toliko bitno ili jeste u zavisnosti kako se uzme u obzor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Envy kaže...

malkice zaostaje za Edgeom (koji kroz Windows Store ima jedan Addblocker)

 

Envy kaže... 

Edge naravno ide kao podmazan (kao da peglate list papira na rubu radnog stola). Ne preferiram niti jedan browse 

 Ne preferiraš ti, ali ti je Microsoft istetovirano na čelo. 

14 godina
odjavljen
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Još uvijek ne mog vjerovati kako ovo čudo radi

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
kepmip kaže...

Zanima me samo jel radi tabmix plus?

 tab mix plus radi jedino ako enablaš legacy pluginove preko about:config

extensions.legacy.enabled;true

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Zechina kaže...
* * *

 Ne preferiraš ti, ali ti je Microsoft istetovirano na čelo. 

Znam da istina boli, ali i sam znaš... "tko gubi ima pravo da se ljuti". O Karamarku i politici druga vrata lijevo.

 

Jakovp kaže...

Još uvijek ne mog vjerovati kako ovo čudo radi

 

Na Acid testu pada od bilo kojeg drugog browsera: 97/100. Početno učitavanje osjetno trzavo.

Početno učitavanje ove animacije sa Nike Store je trzavo do zla boga. Edge ih jede u svemu ali bez extenzija je samo exponat za usporedbu.

 

Naslov bi trebao da bude: Firefox Quantum (ne)diči se velikom brzinom i štednjom. Sad se možemo malo smijati. 

 

Louis Pluto kaže...
kepmip kaže...

Zanima me samo jel radi tabmix plus?

 tab mix plus radi jedino ako enablaš legacy pluginove preko about:config

extensions.legacy.enabled;true

 

Ma možeš bilo koju samo klikni na "svejedno instaliraj".

7 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Envy kaže...

Ma možeš bilo koju samo klikni na "svejedno instaliraj".

 damn!

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Louis Pluto kaže...
Envy kaže...

Ma možeš bilo koju samo klikni na "svejedno instaliraj".

 damn!

 

 ni samfind bookmarks ne radi... ipak treba sacekati malo da se stabilizuje situacija sa addonima

13 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
DangerousB kaže...

 

 ni samfind bookmarks ne radi... ipak treba sacekati malo da se stabilizuje situacija sa addonima

 nažalost će to biti situacija da se vraćam na stabilni FF do izlaska nadogradnje..... jer mi fale neke značajke koje addoni pružaju...

15 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Gale92 kaže...
DangerousB kaže...

 

 ni samfind bookmarks ne radi... ipak treba sacekati malo da se stabilizuje situacija sa addonima

 nažalost će to biti situacija da se vraćam na stabilni FF do izlaska nadogradnje..... jer mi fale neke značajke koje addoni pružaju...

 to sam i ja uradio vratio se na 55 dok ne budu radili addoni

12 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Ja sam skužil da zapravo ne koristim puno addona, ne rade mi neki downloaderi koje sam ionako koristio svake prijestupne, a od onih koj imi trebaju tu su searchprewiew i uBlock i oni lijepo rade. Jedino mi tema koja mi se sviđala ne radi, ali našao sam jedanko lijepu zamjenu. Drugo mi se sve syncalo normalno i sve lijepo radi zasad bez greške. Je li brz, pa zasad je, jučer je došao novi updejt i još uvijek je ok i brži nego prije. Ali jučer mi se i Opera updejtala i dobila je screenshot in browser i još neke fore ko ovaj novi firefox, i zapravo, jednako je brza i mrvicu manje rama troši. Tako da ok, novi firefox je brži od starog ali da je quantum leap i nije baš.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Dud kaže...

Ja sam skužil da zapravo ne koristim puno addona, ne rade mi neki downloaderi koje sam ionako koristio svake prijestupne, a od onih koj imi trebaju tu su searchprewiew i uBlock i oni lijepo rade. Jedino mi tema koja mi se sviđala ne radi, ali našao sam jedanko lijepu zamjenu. Drugo mi se sve syncalo normalno i sve lijepo radi zasad bez greške. Je li brz, pa zasad je, jučer je došao novi updejt i još uvijek je ok i brži nego prije. Ali jučer mi se i Opera updejtala i dobila je screenshot in browser i još neke fore ko ovaj novi firefox, i zapravo, jednako je brza i mrvicu manje rama troši. Tako da ok, novi firefox je brži od starog ali da je quantum leap i nije baš.

 

U odnosu na stari je, vjeruj mi. Možda nemaš doboljno slab komp da to doživiš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
protjeran
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Jakovp kaže...
Dud kaže...

Ja sam skužil da zapravo ne koristim puno addona, ne rade mi neki downloaderi koje sam ionako koristio svake prijestupne, a od onih koj imi trebaju tu su searchprewiew i uBlock i oni lijepo rade. Jedino mi tema koja mi se sviđala ne radi, ali našao sam jedanko lijepu zamjenu. Drugo mi se sve syncalo normalno i sve lijepo radi zasad bez greške. Je li brz, pa zasad je, jučer je došao novi updejt i još uvijek je ok i brži nego prije. Ali jučer mi se i Opera updejtala i dobila je screenshot in browser i još neke fore ko ovaj novi firefox, i zapravo, jednako je brza i mrvicu manje rama troši. Tako da ok, novi firefox je brži od starog ali da je quantum leap i nije baš.

 

U odnosu na stari je, vjeruj mi. Možda nemaš doboljno slab komp da to doživiš.

 I dalje je Firefox v28 najbrži, sve nakon toga je blotano smeće

http://www.soundstream.com/
14 godina
odjavljen
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Može on biti brz koliko želi, ali postoji razlog zašto nije aktualan. I za ovog nebih rekao da je bloatan, ne vidim zašto bi bio, radi odlično, baš kako treba.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Jakovp kaže...
 

U odnosu na stari je, vjeruj mi. Možda nemaš doboljno slab komp da to doživiš.

 ma vidi se i na jačem hardveru, brže se pokreće, brže zatvara gomilu tabova, bolje radi s videom... sve u svemu bolje iskorištava resurse s time da koristim nightly 58, usporedo imam profil ff 56 i razlike su očite

ravna zemlja i šupalj mjesec
6 godina
protjeran
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Jedino šta ja vidim da je brže u odnosu na chrome je otvaranje i zatvaranje tabova, učitavanje stranica same shit, potrošnja rama slična il ista, cpu usage pri gledanju 4k videa na youtube je u korist Quantuma ili ti ga 10% manji cpu usage, generalno nije vrijedan prelaska sa chromea nakon toliko godina, a opet daleko daleko brži browser od stare verzije sa koje mi se upgradeao pri instalaciji.

Probao sam i start test vs chrome i chrome ga jede koliko viidm.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 13:00 (honor8).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Jakovp kaže...
Dud kaže...

, novi firefox je brži od starog ali da je quantum leap i nije baš.

 

U odnosu na stari je, vjeruj mi. Možda nemaš doboljno slab komp da to doživiš.

 Hehe imam dosta stari ali imam jedan još i stariji pa budem isprobal. Ali zapravo sam štel reči da je brži od starog ff-a ali od Opere na mom sistemu nije puno brži. Ali zasad sam opet ugasil Operu i koristim FF.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
11 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Polako dodaju "Rust" koji je kao sigurniji od C++ u kojemu su radili do sada.

Jezik još nije standardiziran, što znači "Doviđenja Firefoxe, vidimo se za koju godinu".

 
1 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Polako dodaju "Rust" koji je kao sigurniji od C++ u kojemu su radili do sada.

Jezik još nije standardiziran, što znači "Doviđenja Firefoxe, vidimo se za koju godinu".

 Da, to je najbitnija stvar na svijetu...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Jakovp kaže...
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Polako dodaju "Rust" koji je kao sigurniji od C++ u kojemu su radili do sada.

Jezik još nije standardiziran, što znači "Doviđenja Firefoxe, vidimo se za koju godinu".

 Da, to je najbitnija stvar na svijetu...

 

Python je recimo dobar primjer što se dogodi kada onaj tko razvija neki programski jezik odluči ga u jednom trenutku modificirati i slomiti kompatibilnost s prethodnim verzijama.

I to ne čak niti tako radikalno. Izdali su ga 2008. godine i još do danas nisu popeglali sve probleme zbog kojih su ga korisnici prethodne verzije izbjegavali.

 

Kod velikog i multiplatformskog softvera takve promjene izazivaju zanimljive posljedice. Naročito kada programeri moraju učiti taj jezik "u hodu", što će se dogoditi u ovom slučaju.

Problemi mogu nastati i bez promjene jezika, dovoljno je promijeniti alat. Čak i kada je jezik ISO standardiziran.

Vidio sam probleme s velikim komadima softvera kada smo ih išli kompajlirati s novijom generacijom kompajlera za isti jezik.

 

Prije par mjeseci su iz Mozille najavili kako će ozbiljnije krenuti u smjeru portanja Firefoxa u Rust.

On dobro izgleda u odnosu na probleme s C ili C++, ali još treba dorađivanja.

U ovom slučaju je loše što će kolateralna žrtva razvoja novog programskog jezika biti masovno korištena aplikacija.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted

Želiš reći da će to biti problem onima koji pišu addonove ili kome?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Jakovp kaže...

Želiš reći da će to biti problem onima koji pišu addonove ili kome?

 problem mu je u glavi...

Rust je gotovo Mozillin in-house projekt, razvio ga je Mozillin developer, četvorica od osmero ljudi u core timu su Mozillini zaposlenici, Mozilla je jedini sponzor, servo je pisan u rustu... i sad će se kao slomit kompatibilnost...

što je najbolje ova ubrzanja i optimizacije na beti 57 su postignuta upravo radi rusta i servo-a (eksperimentalnog mozillinog layout enginea čije dijelove mozilla postepeno prebacuje u gecko), rust se razvija upravo na iskustvima dobivenim na razvoju servo-a

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 7:01 (Louis Pluto).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice