HGspot i dalje gomila gubitak zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 38.229
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot i dalje gomila gubitak".
16 godina
moderator
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Ne kužim negativnu reakciju, pogrešno tumačenje i opaske koje nemaju veze s mojom porukom. Pa sad bar pišem tekst s hrvatskim dijakritičkim znakovima... {#}

 

woodgamesfx kaže...
mbaksa kaže...
peroko kaže...

Kakva podrška o čemu ti pričaš? Ako kupiš neki prozivod za podršku se obračaš proizvođaču ili uvozniku koji je najčešče zadužen za servis a ne dučanu!!! Največi uvoznik elektronike u hrvatsku je msan, pa njima nosiš na servis kupio ti u linksu ili u protisu.

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

 

Jednim djelom je član u pravu, naime kod online kupnje, recimo kao što su online shopovi roba dolazi od jednog uvoznika , a servisira se tko zna gdje, što u konačnici nas kao potrošaće ne treba nit brinut nit zanimat, jer zakonski su ti obavezni pružat servis pa gdje će on bit koga briga.

Član je reagirao na komentar da dućani koji nisu čisti preprodavači (dakle, koji nisu isključivo web-shopovi) nude podršku i servis, za razliku od ovih drugih kazavši da se za podršku i servis treba obraćati uvozniku, a ne dućanu. I još je naveo dva dućana kao primjer za to. A najmanje jedan od ta dva dućana ima svoj servis - i sam sam kupovao komponente u jednom od ta dva dućana i išao sam k njima reklamirati matičnu ploču, a oni su obavili sve ostalo (poslali MSAN-u, tamo utvrdili da je neispravna, dobili od MSAN-a novu) i ja sam došao k njima, a ne k uvoziku/zastupniku (MSAN-u) natrag po (sada novu) ploču. Dakle, nisam imao apsolutno nikakav kontakt s uvoznikom, nego isključivo s dućanom, tj. servisom u sklopu dućana. Dakle, ta tvrdnja nije istinita. Tko se ne slaže s tim, nek argumentira!

 

Ne ulazim u druge stvari, nego samo u to da je poanta (ili barem jedna od poanti) posta Horned Reaera je bila u tome da klasični dućani u pravilu imaju osiguran i servis u vlastitoj režiji (pa makar samo zaprimali robu i slali je uvozniku) i to je istaknuo kao prednost klasičnog dućana u odnosu na čiste (web-shop) preprodavače. Ako se netko ne slaže s tom poantom, neka objasni zašto. U druge stvari, poput toga vrijedi li to možebitno više cijene opreme, kao što rekoh, ne ulazim. Samo ispravljam netočan navod.

 

cekpi kaže...
zašto bi u sklopu ikojeg dučana morao postojat servis. uvoznik neke robe je dužan osigurati servis i jamstvo uređaja a prodavatelj je dužan osigurati provedbu točaka jamstvenog ugovora a to znači ili da sam dostavi neispravan uređaj na servis ili da ga zamijeni novim (ili izvrši povrat sredstava)

Pa gdje sam ja tvrdio da u sklopu (svakog?) dućana mora postojati servis?! Daj me molim te citiraj! Smiri strasti pa s razumijevanjem pročitaj što sam napisao. Samo sam potvrdio da je jedna od prednosti klasičnih dućana što često imaju servis u vlastitoj režiji. Nemaju svi klasični dućani ili pak ako dućan ima poslovnice u više gradova, onda obično imaju servis samo u glavnoj poslovnici, ali se u ostalim poslovnicama i dalje zaprima roba za reklamacije i šalje u centralni servis.

 

naxeem kaže...

@mbaksa: HG-Spot dugo nema svoj servis i sve moras slati partneru. Nema nikakve razlike od slanja na servis M-Sanu.

Hvala što si me informirao o nečemu što me uopće ne zanima. LOL Za jedan od dućana koje je peroko naveo ne moraš ništa nikome slati, osim tom dućanu, odnosno servisu dućana u kojem si robu kupio.

 

ihush kaže...

(komentar komentara, @ mbaksa...)

-svaka trgovina bez nekog core biznisa propada (osim nekih drugih metoda...), jer distributer diktira maržu, za što je potreban veliki promet.

Servis je za manje trgovine čisti profit, ljudima treba servis. da ne uspoređujem s ''propuhivačima prašine'' unutar garantnog roka. Kao sa servisom za auto ili stomatologom, ako je čovjek zadovoljan i ako se ne osjeća prevarenim-odranim, vraća se u servis. To nije dio garancije-garantnog roka, jer tad svakako mora kroz ovlašteni servis kao MSan.

Zaista ne kužim kakve to veze ima s mojom porukom. Iz toga i iz TD-a mogu samo zaključiti da si pogrešno protumačio moju poruku.

 

peroko kaže...

Znači gotovo uvijek onaj ko uvozi i servisira, barem sam tako ja imao iskustva, a ako je dučan uveo on radi i servis. Evo primjera. Kupio sam hdd u vemilu, ali kad je on riknuo u vemilovom servisu su me poslali u msan je su oni to uvezli pa su automatski i ovlašteni serviser. Znači samo sam rekao da je za servis i podršku pojedinog uređaja "najčešče" zadužen uvoznik što i stoji (a i piše u zakonu), a možeš ti  i u dučanov servis nosit ako hočeš a ne ovlaštenom serviseru koji je za to zadužen, pa sad malo idi nekom drugom soli pamet.

Ono što sam odgovorio woodgamesfxu na početku ove poruke odnosi se i na ovaj tvoj komentar. Ovo "gotovo uvijek" ti je jako upitno i još k tome si u onoj poruci naveo dućan koji ima vlastiti servis. Zato sam ti i napisao da provjeriš prije nego iznosiš takve (neistinite) stvari. Samo to i ništa više.

15 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Kako su poslovati to su i dobili.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Zanimljiv komentar o problematici HG-spota s gledišta brandinga u o ovom članku:

 

http://jdbrandmanager.wordpress.com/2011/01/17/kako-proizvesti-isplativ-proizvod/

http://jdbrandmanager.wordpress.com/
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Horned Reaer kaže...

Največi problem je mala marža na informatičku opremu jer uvijek ima netko ko će na 1000 kn zaraditi 50 kn i to smatrati okej samo da ne proda konkurencija...sramota su Protis , ADM i vi ostali online shopovi koje zakonom treba regulirati tj. ne dozvoliti im dumping cijene jer ovo ne vodi nikuda. I onda sta se događa, zbog takvih online shopova kako bi se uspjelo konkurirati ne drže se zalihe u trgovinama na polici jer cijena pada svaki tjedan i ako se ne proda brzo online shop ima jeftinije (jer nikada nista ne drže na zalihama, samo raspačavaju robu)... ako se tu nesto ne promjeni i vlada zaštiti maloprodajne dućane na neki način bit će jos gore , a to nije samo za hgspot već za sve ostale..

 

sad ce reci kupci pa boli me djon ni ne mora biti dućan sve ću online naručiti--- da lijepo je to a kasnije ćeš imati šipak a ne podršku i servis već će te odhebati ko staru kantu.. u biti svi onine shopovi lažu da imaju robu, nemaju je ..čekaju uplatu pa onda skupljaju okolo. dobijes robu od 10 različitih veleprodajnih dobavljača itd itd..uglavnom posakaš kad tad

Koja gomila budalaština,servis osigurava uvoznik a ne nužno trgovina u kojoj je proizvod kupljen,a ako se ne znaš prilagoditi tržištu onda zatvori.Pogotovo bi veći dućani mogli raditi i veći dumping cijena zbog potencijalno većih dealova sa uvoznicima i nitko ih ne tjera da trpaju skladišta gomilom robe.

 

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
mbaksa kaže...
peroko kaže...

Kakva podrška o čemu ti pričaš? Ako kupiš neki prozivod za podršku se obračaš proizvođaču ili uvozniku koji je najčešče zadužen za servis a ne dučanu!!! Največi uvoznik elektronike u hrvatsku je msan, pa njima nosiš na servis kupio ti u linksu ili u protisu.

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

Ti bi se trebao malo bolje informirati u vezi ovih stvari,u servisnom roku proizvod servisira isključivo ovlašteni servis na račun uvoznika,to nema nikakve veze sa samom trgovinom u kojoj je kupljen,ono što kupac može zatražiti je da trgovina u kojoj je proizvod kupljen pošalje robu na servis ali i ako ima servis a nije ovlaštena i nema pravo ni taknuti uređaj,tek kad prođe jamstvo.

Ja radim u Elipsu,mi nemamo svoj servis ali zaprimamo neispravnu robu i šaljemo ju ovlaštenim servisima ako to kupac zatraži jer na to imaju pravo i po povratku vraćamo kupcu natrag.Roba koju mi uvozimo,a to je uglavnom bijela tehnika servisiraju na naš račun,ne u dućanu.

 

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ag008 kaže...

Jedan od razloga zašto propadaju i samo gomilaju gubitke su njihovi zaposlenici. Prije 2g, kada je radio u Rijeci i HGspot u Mercatoru od otprilike 5 zaposlenih radilo je 2 koje su bili ljubazni. Danas, kada su se premjestili bogu iza nogu u jedan tako malen prostor koji izgleda kao malena prodavaonica cipela zadržali su troje radnika, naravno ona koja se nikada ne nasmiješe, koji su uvijek mrzovoljni i ne žele ti pomoći. To nije samo slučaj u Rijeci, svugdje se žale na njihove zaposlenike. Zar im nije jasno da postoji još puno ljudi na burzi koji bi se i za manju plaća smješkali i makar se pretvarali da znaju nešto. Primjer, jučer sam razgovarao s nekim iz chata hgspota, čovjek ima toliko neznanje, tako je neljubazan i mislim da baš takvi ljudi, (osim visokih cijena) su zaslužni za propadanje. No što je najgore, mislim da to "šefovi" znaju no ne čine ništa. Rađe kupujem u Linksu, gdje su ljubezni a koliko-toliko se i razumiju u ono što prodaju. Postoji toliko razloga za gubitke, ali čini mi se da oni ne čine ništa kako bi to spriječili.

Ma nisu puno ljubazniji ni u Protisu,spašava ih dobra cijena,išao sam kod njih kupiti procesor,sa 1200 kuna u džepu dakle to je to,kupujem,i pitam jednog od dečkih imaju li možda kakvu bolju preporuku za moju ploču i procesor a tip me pogleda kao da sam mu opsovao mater i sestru i promrmlja da pogledam na stranici proizvođača koji procesori bi mogli ići na ploču tako da sam ga jedva čuo šta je rekao.Ok,svatko ima loših dana,mislio sam si tada,ali to nažalost nije tako,ti su dečki koji tamo rade toliko neljubazni i neuslužni da je to strašno.

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
16 godina
moderator
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
AjgorR kaže...
mbaksa kaže...
peroko kaže...

Kakva podrška o čemu ti pričaš? Ako kupiš neki prozivod za podršku se obračaš proizvođaču ili uvozniku koji je najčešče zadužen za servis a ne dučanu!!! Največi uvoznik elektronike u hrvatsku je msan, pa njima nosiš na servis kupio ti u linksu ili u protisu.

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

Ti bi se trebao malo bolje informirati u vezi ovih stvari,u servisnom roku proizvod servisira isključivo ovlašteni servis na račun uvoznika,to nema nikakve veze sa samom trgovinom u kojoj je kupljen,

Jesam li ja igdje napisao da uređaje smije otvarati/popravljati servis od dućana, ako za to nije ovlašten? Nisam. Pa o čemu je onda riječ?!

 

A ti se malo bolje informiraj o tome što rade informatičke trgovine - između ostalog "proizvode" uređaje (računala) i njih servisiraju (utvrđuju kvar računala pa neispravne komponente šalju uvozniku na reklamaciju). Također mogu rješavati i softverske i druge probleme. Dakle, servis u sklopu maloprodajnog dućana može imati puno smisla, pogotovo ako se ne radi o dućanu Zagrebu, gdje je kupcima jednostavnije (i jeftinije) prepustiti dućanu i njegovom servisu da riješe stvari za njih.

15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Jure bez kulture kaže...

Zanimljiv komentar o problematici HG-spota s gledišta brandinga u o ovom članku:

 

http://jdbrandmanager.wordpress.com/2011/01/17/kako-proizvesti-isplativ-proizvod/

Da su angazirali njega vjerovatno bi imali svjetliju buducnost...

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Horned Reaer kaže...

Največi problem je mala marža na informatičku opremu jer uvijek ima netko ko će na 1000 kn zaraditi 50 kn i to smatrati okej samo da ne proda konkurencija...sramota su Protis , ADM i vi ostali online shopovi koje zakonom treba regulirati tj. ne dozvoliti im dumping cijene jer ovo ne vodi nikuda. I onda sta se događa, zbog takvih online shopova kako bi se uspjelo konkurirati ne drže se zalihe u trgovinama na polici jer cijena pada svaki tjedan i ako se ne proda brzo online shop ima jeftinije (jer nikada nista ne drže na zalihama, samo raspačavaju robu)... ako se tu nesto ne promjeni i vlada zaštiti maloprodajne dućane na neki način bit će jos gore , a to nije samo za hgspot već za sve ostale..

 

sad ce reci kupci pa boli me djon ni ne mora biti dućan sve ću online naručiti--- da lijepo je to a kasnije ćeš imati šipak a ne podršku i servis već će te odhebati ko staru kantu.. u biti svi onine shopovi lažu da imaju robu, nemaju je ..čekaju uplatu pa onda skupljaju okolo. dobijes robu od 10 različitih veleprodajnih dobavljača itd itd..uglavnom posakaš kad tad

Bez osnove optužuješ druge za dumping, ali ti je istovremeno sasvim u redu protuzakonito namještanje cijena ili čak zakonski regulirani kartel za, pazi sad, ovlaštene(licencirane&certificirane) (pre)prodavače. {#}

Horned Reaer, predlažem ti da se ostaviš IT biznisa i uzmeš licencu za ZG taxi.

15 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Možda mi je promaklo, ali da li netko zna odgovor - zašto su kod nas proizvodi iz informatike toliko skuplji nego vani ?

Mislim da argument vezan za web shopove ne stoji jer npr. u MediaWorldu (dakle, fizički dućan) u Trstu možete također puno povoljnije kupit pc-e i ostalo nego kod nas ... Još kad se vrati porez ... (npr http://www.mediaworld.it/offerte-promozioni/volantino/informatica/notebook.php -HP Notebook dv6-3145sl  VS. http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=6212 ... čak je ovaj u Trstu i jači model ... ako mi se čini)

 

Inače, uvijek volim navratiti na forum, da vidim koliko se pameti ovdje prosipa i koliko tu ima upućenih.
Mislim da rijetko tko može znati točan razlog (ili više njih) kad firma propada. Neki put to ne znaju ni oni koji su direktno uključeni u poslovanje firme, pa ni suradnici, partneri ... Ali, tipično po naški - ovdje se sveeee znaaa. Ljudi moji, NE ZNATE zašto HG Spot propada ... (ni ja ne znam)

Nego, vratimo se na pitanje s početka - zna li tko ? 

Moje velecijenjeno mišljenje sam velikodušno dao vama na čast čitanja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

HG-Spot je uspio jer se na tržištu širio brzo i agresivno, dok tržište nije postojalo. U to vrijeme nisi trebao ništa, nego početi, jer je tržište bilo u nastanku. Zarada je bila odlična iz istog razloga. Brzim bogaćenjem, širenjem i kreditima firma je narasla, ali problemi su nastupili dolaskom konkurencije i sve probirljivijim tržištem. Ono što sam zapamtio vezano uz HG-Spot je ponuda koja favorizira jeftinu i masovnu robu, a ne nudi ništa što spada u višu kategoriju. Neko vrijeme čak se prodavače instruiralo da guraju određene proizvode bez obzira na njihovu kvalitetu. Takav pristup pokušaja guranja onoga što donosi najveći postotak zarade, stvorio je od HG-Spota trgovinu koja je u narodu dobila naziv "HG-Šrot". Da, masovna i jeftina roba možda donose visoke marže, ali najveću zaradu u iznosima, trebali bi donositi upravo skuplji proizvodi. Kada kupuješ skupi proizvod, onda novca imaš, a onaj tko novca ima ne mari pretjerano za razliku od 5% više, ako će za svoj novac dobiti brzu, kvalitetnu uslugu i ako može biti siguran da će svaka reklamacija proći ugodno.

 

Držanje jeftine robe (Genius npr.) i guranje umjesto Logitecha ili Microsofta, dovelo ih je do potrebe da šire paletu na miksere, tostere, šalice, action-hero figurice i sl. Izbacivanje lokalnog servisa i prisiljavanje klijenata da sve šalju u centralu (Zagreb) i na proizvode čekaju danima, tjednima i mjesecima za najobičnije gluposti, jedan je od glupljih poteza. Kada reklamiraš disk, monitor, procesor i sl. treba biti posebna vrsta idiota, da nemaš servis u Splitu, Rijeci, Dubrovniku i da za očite probleme šalješ robu na beskonačno (i nezakonito) duge liste čekanja, samo da bi servis utvrdio da trebaš novi disk, a što si mogao riješiti unutar istog dana u lokalnom servisu. Čak i ona njihova firma za servise, trebala je otvoriti servise u većim gradovima, to bi imalo isti efekt. Bez lokalnog servisa koji reklamaciju (koja se kod IT hardvera u 95% slučajeva svodi na zamjenu) rješava brzo, umjesto u zakonskom i nezakonskom roku od 45+ dana, HG-Spot nije ništa bolji od jeftinijih web trgovina koje klijenta za servis upute dobavljaču. Da bi opstao kao "retail shop", moraš imati nešto kvalitetniju i bolju uslugu, ali i ponudu da bi opravdao više cijene. Navodno izvlačenje love iz firme preko nekretnina (o čemu se navodno pričalo u nekim krugovima), možda je dodatno osiromašilo firmu.

 

Još jedan od glupih poteza je i skandal s webom, koji je nakon relativno funkcionalne osnovne verzije, pretvoren u smeće, a potom redizajniran u lijepi, ali neupotrebljivi pretraživač nekakve navrat-nanos složene ponude (koja po tvrdnjama zaposlenika nikada nema veze sa stvarnim stanjem, jer proizvode unosi balavurdija bez ikakve edukacije, informiranosti, pismenosti i sl.). Nakon što ih je struka popljucala, ostali su tvrdoglavo pri svome u vrijeme kada je web prodaja jedan od najvažnijih modela prodaje u svijetu i kada je web najbrži i najefikasniji način da pronađeš ono što želiš kupiti.

 

Jedino dobro je što su uveli plaće po učinku, što je motiviralo zaposlenike da se više trude. Nažalost, to je možda došlo prekasno.

 

Arogancija i život na lovorikama u kombinaciji s fiks idejama o poslovanju, uz nepoznavanje struke i tržišta, doveli su do onoga što je HG-Spot danas - uteg investitorima i noćna mora vlasnicima proizvoda kojima još traje garancija.

 

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
18 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

 

mbaksa kaže...

Zaista ne kužim kakve to veze ima s mojom porukom. Iz toga i iz TD-a mogu samo zaključiti da si pogrešno protumačio moju poruku.

 

(protumačio sam je vjerojatno pogrešno.. možda i nisam) - NHF, samo razglabanje... 

odnosi se na ... jer je u takvom kontekstu koji to prikazuje kao dobru osobinu-prednost HGSpota.

Dok su bili uvoznici, morali su imati ovlašteni servis, sad su samo kupci iz druge ruke... i rješavaju se starih garancija koje još vrijede. (usporedio bi s Vemilom-Anusmedijom).

mbaksa kaže...
.

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

- trgovine su zakonom obavezene preuzeti reklamaciju - robu za servis (nevažno dali ga imaju) i prosljediti ovlaštenom servisu tj distributeru. Kupac može i direktno, u npr. MRservis, ako time skraćuje postupak.

HG je kao primjer, pred raspad, preselio servis iz Utrina na Jankomir.. to je jasan znak usporavanja rješavanja garancije. Isključivo ovlašteni servis ti može rješiti garantni kvar za većinu komponenti točnije zamjena za novo jer je klasičan popravak lemilicom rijedak (RAM, CPU, HDD...), pošto HGS više nije uvoznik, ... samo krpaju ono za što nemaju drugo pokriće, ili prebaciju neisparvne-reklamirane komponente dok garancija ne istekne. To je garancijski servis.

- dok je klasičan servis spas za male trgovine... ali nema veze s reklamacijom i često služi zaradi izmišljanjem kvarova i naplaćivanjem prašine (a velikima je samo ''obaveza i trošak'').

- jer i usoređivani ADM ima servis... što bi bio kao argument kvalitete (ili opravdanje loših cijena i nikakve ponude za HGS), nasuprot recimo webshopa, koje se po tomu ne razlikuje od današnjeg HGSpota....

Zato TD, jer je u svoj toj (trgovačkoj) priči sam servis nevažan (dok to prikazuješ kao plus, pa time i indirektno, opravdanje za ponudu..)

 

U kontekstu HGSpota, konkretno nemaju robu ni odgovarajuću cijenu, što mi uopće eliminira pitanje lokacije servisa, uz prevelik kamatnjak oko vrata, kojeg su vlasnici nabili kako bi izvukli profit iz firme A i pretočili ga u firmu B... dok balonćić nije pukao (povlačenjem nekih igrača).

- Bez te 'mužnje' oni bi bili normalna firma s normalnom zaradom i normalnim servisom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
Jure bez kulture kaže...

Zanimljiv komentar o problematici HG-spota s gledišta brandinga u o ovom članku:

 

http://jdbrandmanager.wordpress.com/2011/01/17/kako-proizvesti-isplativ-proizvod/

Da su angazirali njega vjerovatno bi imali svjetliju buducnost...

 

Pogotovo stvari tipa ovog:

"...na mnogim forumima čitamo kako se od naziva tvrtke (u ovom slučaju branda) stvara naziva posprdna kovanica."

 

ili ovog:

"...tržište računalnom opremom je takvo da prioritet na njemu imaju sljedeće stvari – ovim redosljedom:
1. uvjeti i trajanje reklamacije
2. cijena proizvoda
3. brzina usluge
4. kvaliteta pružanja usluge"

 

 

U svakom slučaju, netko je gore lijepo rekao: počnite slušati što vam struka govori. A struka je otprilike rekla da ne valja sljedeće:

1. previsoke cijene (budimo realni na sekundu - nikoga ne zanimaju vaše akcije, jednostavno niste konkurentni)

2. premalo aktualnih proizvoda na lageru / nemogućnost brze nabavke onih kojih nema (5-6 dana se danas više ne smatra "brzom reakcijom")

3. Barbie web:

    a) koji, usput rečeno, nije Web2.0 ako vam je netko slučajno prodao tu spiku, nego se radi o težoj dizajnerskoj katastrofi (a danas je web jedna od najvažnijih medija kojim bi se neka firma trebala predstavljati svijetu!)

    b) po kojemu se nitko normalan ne može snaći bez da potroši X min/sati/dana (a tko za to danas ima vremena?)

4. .../ako sam nešto zaboravio, slobodno me nadopunite/...

 

Ignoriranje ljudi iz struke i tjeranje po svom, rezultirat će jedino ignoriranjem vas od tih istih ljudi koji će potom također tjerati po svom - ali to u ovom slučaju znači da će jednostavno kupovati negdje drugdje. A mislim da je posve jasno što to u konačnici znači za vas?

 

 

P.S.

Da ljudima nije stalo, ne bi na svaku temu o HGSpotu bilo ovoliko komentara... Šteta je samo što nemate prave ljude koji bi gurnuli stvari u pravom smjeru.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
moderator
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
ihush kaže...

 

mbaksa kaže...

Zaista ne kužim kakve to veze ima s mojom porukom. Iz toga i iz TD-a mogu samo zaključiti da si pogrešno protumačio moju poruku.

 

(protumačio sam je vjerojatno pogrešno.. možda i nisam) - NHF, samo razglabanje... 

odnosi se na ... jer je u takvom kontekstu koji to prikazuje kao dobru osobinu-prednost HGSpota.

Moja poruka nije imala veze s HGspotom - bila je samo ispravak netočnog navoda.

 

ihush kaže...
mbaksa kaže...

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

- trgovine su zakonom obavezene preuzeti reklamaciju - robu za servis (nevažno dali ga imaju) i prosljediti ovlaštenom servisu tj distributeru. Kupac može i direktno, u npr. MRservis, ako time skraćuje postupak.

HG je kao primjer, pred raspad, preselio servis iz Utrina na Jankomir.. to je jasan znak usporavanja rješavanja garancije. Isključivo ovlašteni servis ti može rješiti garantni kvar za većinu komponenti točnije zamjena za novo jer je klasičan popravak lemilicom rijedak (RAM, CPU, HDD...), pošto HGS više nije uvoznik, ... samo krpaju ono za što nemaju drugo pokriće, ili prebaciju neisparvne-reklamirane komponente dok garancija ne istekne. To je garancijski servis.

- dok je klasičan servis spas za male trgovine... ali nema veze s reklamacijom i često služi zaradi izmišljanjem kvarova i naplaćivanjem prašine (a velikima je samo ''obaveza i trošak'').

- jer i usoređivani ADM ima servis... što bi bio kao argument kvalitete (ili opravdanje loših cijena i nikakve ponude za HGS), nasuprot recimo webshopa, koje se po tomu ne razlikuje od današnjeg HGSpota....

Zato TD, jer je u svoj toj (trgovačkoj) priči sam servis nevažan (dok to prikazuješ kao plus, pa time i indirektno, opravdanje za ponudu..)

 

U kontekstu HGSpota, konkretno nemaju robu ni odgovarajuću cijenu, što mi uopće eliminira pitanje lokacije servisa, uz prevelik kamatnjak oko vrata, kojeg su vlasnici nabili kako bi izvukli profit iz firme A i pretočili ga u firmu B... dok balonćić nije pukao (povlačenjem nekih igrača).

- Bez te 'mužnje' oni bi bili normalna firma s normalnom zaradom i normalnim servisom.

Znači, TD meni jer si ti uzeo za primjer defektni servis (koji je, usput rečeno, prije bio u Utrinama, dakle u sklopu dućana i tada su se stvari i prema tvojim riječima brže rješavale).

 

Dućanima s korektnim servisom to što imaju servis u sklopu dućana to je zaista veliki plus (a praktički im je nužnost, ako su izvan Zagreba) - dijagnosticiraju ti kvar, pobrinu se za reklamaciju neispravnih komponenti, eventualno se mozes dogovoriti za zamjenu ili nadogradnju, manje stručnima rješavaju softverske probleme i, možda i najvažnija stvar, ne moraš servis traziti bogu iza nogu, nego jednostavno odeš tamo gdje si komponente/uređaje kupio. Pa o čemu onda pričamo?

13 godina
protjeran
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

pojela ih megalomanija. na svoju srecu i nesrecu poceli su poslovati bez ikakve konkurencije. onda su poceli kupovati poslovne zgrade, iznajmljivati atraktivne lokacije samo da ih neko drugi ne iznajmi....

zanijeli se i propali ko firma ali dok mi tu raspravljamo o njihovoj tuznoj sudbini trebali bi biti svjesni da su glavni krivci dobrano napunili djepove. ono sto nama izgleda ko neuspjesno poslovanje za nekoga je bilo uspjesno i produktivno.

 
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

nadan se da je ova cura Ana dodatno placena za peglanje obraza firme za koju radi.

Ako ne,brinem se za nju.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Horned Reaer kaže...

Največi problem je mala marža na informatičku opremu jer uvijek ima netko ko će na 1000 kn zaraditi 50 kn i to smatrati okej samo da ne proda konkurencija...sramota su Protis , ADM i vi ostali online shopovi koje zakonom treba regulirati tj. ne dozvoliti im dumping cijene jer ovo ne vodi nikuda. I onda sta se događa, zbog takvih online shopova kako bi se uspjelo konkurirati ne drže se zalihe u trgovinama na polici jer cijena pada svaki tjedan i ako se ne proda brzo online shop ima jeftinije (jer nikada nista ne drže na zalihama, samo raspačavaju robu)... ako se tu nesto ne promjeni i vlada zaštiti maloprodajne dućane na neki način bit će jos gore , a to nije samo za hgspot već za sve ostale..

 

sad ce reci kupci pa boli me djon ni ne mora biti dućan sve ću online naručiti--- da lijepo je to a kasnije ćeš imati šipak a ne podršku i servis već će te odhebati ko staru kantu.. u biti svi onine shopovi lažu da imaju robu, nemaju je ..čekaju uplatu pa onda skupljaju okolo. dobijes robu od 10 različitih veleprodajnih dobavljača itd itd..uglavnom posakaš kad tad

 Ne pisi gluposti. Hrvatsko trziste ima svega 5% online kupovina dok je Europska unija na 30+%. Sto ce biti kad udemo u EU i kad budes mogao kupiti na bilo kojem web shopu u EU?

Ovo nisu razlozi njihova propadanja, vec je razlog losa politika poslovanja. Nije rijesenje otpustanje ljudi, smanjivanje lagera i sl. vec privlacenje kupaca i povecanje prodaje jer bez prodaje nema profita. Kad udete u njihov ducan vidjet cete ljubazne prodavace ali oni vam nece znati prodati torbu ako ste kupili laptop. Razlog je jer su prodavaci nemotivirani kao u svim granama naseg gospodarstva.

Svaki shop se mora profilirati i imati svoje kupce, a HG to nema.

 

Moglo bi se tu svasta pricati i raspravljati ali cinjenica je da se agonija samo produzava. Dajem im jos max 1 god.

14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

peroko kaže...

Znači gotovo uvijek onaj ko uvozi i servisira, barem sam tako ja imao iskustva, a ako je dučan uveo on radi i servis. Evo primjera. Kupio sam hdd u vemilu, ali kad je on riknuo u vemilovom servisu su me poslali u msan je su oni to uvezli pa su automatski i ovlašteni serviser. Znači samo sam rekao da je za servis i podršku pojedinog uređaja "najčešče" zadužen uvoznik što i stoji (a i piše u zakonu), a možeš ti  i u dučanov servis nosit ako hočeš a ne ovlaštenom serviseru koji je za to zadužen, pa sad malo idi nekom drugom soli pamet.

Ono što sam odgovorio woodgamesfxu na početku ove poruke odnosi se i na ovaj tvoj komentar. Ovo "gotovo uvijek" ti je jako upitno i još k tome si u onoj poruci naveo dućan koji ima vlastiti servis. Zato sam ti i napisao da provjeriš prije nego iznosiš takve (neistinite) stvari. Samo to i ništa više.

Ovako, to što dučan ima servis neznači ništa ako oni nisu ovlašteni servis za taj pojedini proizvod, a kao što sam rekao uvoznik najčešče drži i ovlašteni servis za takav proizvod (barem je tako kod proizvoda koje sam do sad kupio, a kupio sam ih podosta), zatim ako dučan nije ovlašteni servis oni mogu servisirat proizvod ali nije preporučljivo jer se proizvod mora nosit ovlaštenom serviseru dok traje garancija. Znači takav dučan i njegov servis samo mogu takav neispravni proizvod slati dalje ovlaštenom servisu ili ga vlasnik može odnjeti sam.E da i ovo što si rekao da links ima svoj servis, links uvozi dosta stvari tako da je opet uvoznik serviser (u ovom slučaju links)

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 14:41 (peroko).
16 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Ne znam o kakvom vi 'servisiranju proizvoda' pričate? Koji to proizvod može netko servisirati? Apsolutno niti jedan. Svi idu na zamjenu za novi, a kao i posljednjih 20 godina, sve što se izmulja popravcima diskova (zamjenom elektronike i sl. a i to je rijetkost jer uglavnom riknu mehanike diskova, koji se uzgred rečeno, ne smiju otvarati) bonus je u džep trgovine. Grafičke kartice, procesori, ploče, diskovi, optički pogoni i sl. ništa se ne može popravljati. Eventualno mogu napajanja, ali nisam siguran da proizvođači uopće predviđaju popravke.

 

Ono što servis može je: provjera ispravnosti, detekcija problema, dijagnoza problema i softverski popravci. Takav servis trebao bi postojati u sklopu trgovina i to barem u većim gradovima. Slanje u glavni grad zbog tih stvari, loša je usluga i propust isticanja kvalitete koju web trgovine nemaju.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
9 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
peroko kaže...

Prvo editiraj poruku i obriši višak iz citata, jer ovakvi ogromni citati su protivni pravilima foruma.

 

peroko kaže...
Ovako, to što dučan ima servis neznači ništa ako oni nisu ovlašteni servis za taj pojedini proizvod, a kao što sam rekao uvoznik najčešče drži i ovlašteni servis za takav proizvod (barem je tako kod proizvoda koje sam do sad kupio, a kupio sam ih podosta), zatim ako dučan nije ovlašteni servis oni mogu servisirat proizvod ali nije preporučljivo jer se proizvod mora nosit ovlaštenom serviseru dok traje garancija.

Mislim da si iz moje poruke morao moći isčitati to da servis od dućana ni neće dirati komponente/uređaje, niti je poanta servisa od dućana da to radi. Napisao sam što je poanta - dijagnostika kvara, slanje neispravnih komponenti uvozniku, rješavanje softverskih problema i sl.

 

BTW imaj na umu da se većina računalnih komponenti uopće ne popravlja - kad se šalju uvozniku na "servis", šalju se u većini slučajeva na zamjenu drugom komponentom. Nemoj miješati ostale elektroničke uređaje (televizore, vešmašine...) s računalnim komponentama!

 

peroko kaže...
Znači takav dučan i njegov servis samo mogu takav neispravni proizvod slati dalje ovlaštenom servisu ili ga vlasnik može odnjeti sam.E da i ovo što si rekao da links ima svoj servis, links uvozi dosta stvari tako da je opet uvoznik serviser (u ovom slučaju links)

Ponavljam - većina računalnih komponenti se ne popravlja. Neće ti popraviti ni matičnu ploču, ni procesor, ni memoriju, ni hard disk ni... Tako da ti je iz te perspektive svejedno tko će "servisirati" komponentu ili uređaj. Neće nitko.

 

peroko kaže...
E da i ovo što si rekao da links ima svoj servis, links uvozi dosta stvari tako da je opet uvoznik serviser (u ovom slučaju links)

A moju ploču su slali u MSAN. Zato jer ju je uvezao MSAN. I nisam ja morao ići u MSAN-ov servis (ni ne znam gdje je - još uvijek tamo prema Velikoj Gorici? Što ću tražiti autobus koji ide tamo ili uzimat taksi?) i s njima to rješavati, nego sam odnio u Linksov servis i čekao da mi jave kad je reklamacija riješena (dobio SMS). I došao u prostorije Linksa po matičnu ploču. Ne kužim što si toliko opsjednut tim uvoznicima i njihovim servisima. Ideš tamo gdje ti je bliže ili praktičnije.

15 godina
odjavljen
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
peroko kaže...

Ovako, to što dučan ima servis neznači ništa ako oni nisu ovlašteni servis za taj pojedini proizvod, a kao što sam rekao uvoznik najčešče drži i ovlašteni servis za takav proizvod (barem je tako kod proizvoda koje sam do sad kupio, a kupio sam ih podosta), zatim ako dučan nije ovlašteni servis oni mogu servisirat proizvod ali nije preporučljivo jer se proizvod mora nosit ovlaštenom serviseru dok traje garancija. Znači takav dučan i njegov servis samo mogu takav neispravni proizvod slati dalje ovlaštenom servisu ili ga vlasnik može odnjeti sam.E da i ovo što si rekao da links ima svoj servis, links uvozi dosta stvari tako da je opet uvoznik serviser (u ovom slučaju links)

Isusebože, sredi taj citat...

 

Bez vlastitog servisa ti ne bi smio prodavati ni složena računala od robe na skladištu, već bi morao kupovati složeno računalo od dobavljača.

 

Links ima svoj servis u kojem vrši dijagnostiku računala i komponenti. Ukoliko je računalo s naljepnicom, dijgnostika je u sklopu njihove garancije na sklopljeno računalo, u protivnom se naplačuje.

Ukoliko je računalo složeno od komponenti različitih dobavljača, onaj tko ga je slagao mora utvrditi koja je komponenta neispravna prije nego tu komponentu pošalje ovlaštenom servisu da se odobri zamjena. Ako imaš povjerenje u svoj servis, možeš izvršiti zamjenu komponente mušteriji prije nego ovlašetni servis odobri zamjenu tebi, pri čemu uz neznatan rizik imaš jako zadovoljnog kupca.

Također, ovisno o ugovoru sa servisom dobavljača, možeš eventualno na sebe preuzeti neke poslove, primjerice ugradnju memorije u laptop po garancijom i sl.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Dodatak iz iskustva: jednom sam dobio defektnu grafički karticu jednog proizvođača i problem (nakon vlastitog testiranja i utvrđivanja problema) prijavio trgovini gdje sam karticu kupio, na što mi je odgovoreno da karticu moram slati u Zagreb (iz Dubrovnika), čekati zakonski rok od 45 dana (uvjeravan sam da će trajati maks. 30) da bi servis utvrdio o kakvom se problemu radi, ako se uopće radi i "popravio mi karticu", 4 dana nakon kupnje. - Nije mi padalo na pamet čekati toliko niti servisirati bilo što (pogotovo što nema tog servisa u Hrvatskoj koji može popraviti grafičku karticu, jer nema proizvodni proces na toj razini) i fino sam screenshotao i detaljno objasnio probleme s karticom, priložio dijagnostičke rezultate (i svoje mišljenje da se radi o defektnoj memoriji, s obzirom da su artefakti bili tog tipa) i sve fino poslao direktno proizvođaču na e-mail (cc trgovini) s objašnjenjem kako njihov distributer za lokalno tržište, odugovlači zamjenu i stvara mi probleme (jer bez kartice nema računala). Dobio sam odgovor proizvođača da su kontaktirali distributera, da karticu pošaljem i da ću odmah dobiti novu jer se kartica mora zamijeniti, nitko ju ne može "popravljati" (kao u slučaju hladnih lemova i muljanja tog tipa). Tako je i bilo. Dobio karticu, uputio zahvalu i zbog iskustva je svaka moja iduća kartica bila od tog proizvođača, a trgovinu sam promijenio.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
brzi i žestoki kaže...

A ja sam baš bio uvjeren kako će ih iPad vratiti u pozitivno poslovanje {#}

I "osobni savjetnici".

13 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ja nazalost sa HG skoro pa niti jedno lijepo iskustvo.I upravo to me je prisililo da nadjem drugi ducan za kupovinu komponenti za komp.I zalosti me kada vidim kakvo je misljenje nekih ljudi o online shopovima.Razmislite malo,sto nije ovako i u drugim drzavama.Nismo mi iznimka,jer danas skoro svugdje ima web shopova.
- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Bio sam u subotu u hgspotu, srce me steglo na što je spao.. Što se mene tiče, uvijek pozitivna iskustva, kako u ZG, tako i u lokalnoj poslovnici..

 

A što se cijena tiče, znam da sam kod njih našao plazmu daleko jeftiniju nego u ostalim centrima (uz akciju stari tv), danas/sutra idem po nju..

 

Nadam se da će se vratiti na staru stazu slave, konkurencija je uvijek dobrodošla..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 14:29 (ferovca1).
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
mbaksa kaže...

Moja poruka nije imala veze s HGspotom - bila je samo ispravak netočnog navoda.

-po ko zna koji put, imaš pravo. Čitajući ponovo kompletne 'razgovore'...

-samo kao objašnjenje, u kontekstu je zvučalo kao tvoje opravdanje za HGspot (cijenom) postojanje servisa. Jer se to gura kao objašnjenje ''pa imamo servis'' -takav imaju svi, ''pa imamo izloženo xy monitora'' -pa što onda, ''besplatna dostava'' -i drugi, jaka stvar 30-50kn na iznos itd..

Eto, kriv sam.{#}

(da probam kao gužvom ili sl., opravdati... ma ne, -samo brzopleto čitanje.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Meni je iskreno žao što im se sve to izdogađalo kao i Ve-milu, ali pošto nisam nekad znao razliku jesam li u Elipsu,Pevecu ili jednom od prva dva, takvo što i nije bilo nemoguće za očekivati. Rast pod svaku cijenu je balon, koji je puknuo. I to je cijela mudrost.

 

Ovo pak što sad rade, tj. rade već zadnjih godinu,dvije je još gore. I ne znam kako bi to nazvao, a da zvuči pristojno i imalo stručno. Mislim da im ne gine restrukturiranje i to čak osnovne djelatnosti, ali i kompletne uprave.

 

Web je najmanji problem. Ta purple-violet perverzija je nešto najgore što sam vidio u inf.svijetu što se tiče web stranica trgovina. Čak i ne funkcionira toliko loše kad se jednom navikneš, ne mora sve ni biti cakum-pakum i up-to-date kako to relativno dobro izvodi Links, ali bar da su od Linksa zadržali funkcionalnost, a iskopirali Autronic i Feniks što se tiče dizajna, na nešto bi sličilo.

 

Ovako od novog loga do web izvedbe smatram da se radi o teškom promašaju, od želje da se uradi nešto dostupno, napravili su najdostupniju glupost. To sigurno.

 

Iako ruku na srce, dan danas znam ljude koji žive u Novom Zagrebu ili Gorici, i odlaze sklapati sebi konfe i za firmice u HG. Kažem im, pa kvragu prijeđi taj Savski most kad si već tu, napravi još 4,5km do neke jeftinije trgovine, i to do 30% jeftinije, ali ne.

 

 

Cemetary gates
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
naxeem kaže...

Dodatak iz iskustva: jednom sam dobio defektnu grafički karticu jednog proizvođača i problem (nakon vlastitog testiranja i utvrđivanja problema) prijavio trgovini gdje sam karticu kupio, na što mi je odgovoreno da karticu moram slati u Zagreb (iz Dubrovnika), čekati zakonski rok od 45 dana (uvjeravan sam da će trajati maks. 30) da bi servis utvrdio o kakvom se problemu radi, ako se uopće radi i "popravio mi karticu", 4 dana nakon kupnje. - Nije mi padalo na pamet čekati toliko niti servisirati bilo što (pogotovo što nema tog servisa u Hrvatskoj koji može popraviti grafičku karticu, jer nema proizvodni proces na toj razini) i fino sam screenshotao i detaljno objasnio probleme s karticom, priložio dijagnostičke rezultate (i svoje mišljenje da se radi o defektnoj memoriji, s obzirom da su artefakti bili tog tipa) i sve fino poslao direktno proizvođaču na e-mail (cc trgovini) s objašnjenjem kako njihov distributer za lokalno tržište, odugovlači zamjenu i stvara mi probleme (jer bez kartice nema računala). Dobio sam odgovor proizvođača da su kontaktirali distributera, da karticu pošaljem i da ću odmah dobiti novu jer se kartica mora zamijeniti, nitko ju ne može "popravljati" (kao u slučaju hladnih lemova i muljanja tog tipa). Tako je i bilo. Dobio karticu, uputio zahvalu i zbog iskustva je svaka moja iduća kartica bila od tog proizvođača, a trgovinu sam promijenio.

Slobodno nam možeš reći koji je proizvođač bio u pitanju, nije zgoreg znati.

这是我的个性签名
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Dženan kaže...
naxeem kaže...

Dodatak iz iskustva: jednom sam dobio defektnu grafički karticu jednog proizvođača i problem (nakon vlastitog testiranja i utvrđivanja problema) prijavio trgovini gdje sam karticu kupio, na što mi je odgovoreno da karticu moram slati u Zagreb (iz Dubrovnika), čekati zakonski rok od 45 dana (uvjeravan sam da će trajati maks. 30) da bi servis utvrdio o kakvom se problemu radi, ako se uopće radi i "popravio mi karticu", 4 dana nakon kupnje. - Nije mi padalo na pamet čekati toliko niti servisirati bilo što (pogotovo što nema tog servisa u Hrvatskoj koji može popraviti grafičku karticu, jer nema proizvodni proces na toj razini) i fino sam screenshotao i detaljno objasnio probleme s karticom, priložio dijagnostičke rezultate (i svoje mišljenje da se radi o defektnoj memoriji, s obzirom da su artefakti bili tog tipa) i sve fino poslao direktno proizvođaču na e-mail (cc trgovini) s objašnjenjem kako njihov distributer za lokalno tržište, odugovlači zamjenu i stvara mi probleme (jer bez kartice nema računala). Dobio sam odgovor proizvođača da su kontaktirali distributera, da karticu pošaljem i da ću odmah dobiti novu jer se kartica mora zamijeniti, nitko ju ne može "popravljati" (kao u slučaju hladnih lemova i muljanja tog tipa). Tako je i bilo. Dobio karticu, uputio zahvalu i zbog iskustva je svaka moja iduća kartica bila od tog proizvođača, a trgovinu sam promijenio.

Slobodno nam možeš reći koji je proizvođač bio u pitanju, nije zgoreg znati.

nije uopce vazno tko je proizvodjac graficke,kvarovi se dogadjaju kod svih to je potpuno normalno

-=PiS=- CROZOKI
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice