HGspot i dalje gomila gubitak zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 38.255
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot i dalje gomila gubitak".
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Marohas kaže...

Evo gdje je lova koja fali.

Pa nije to ništa novo ni za njega ni za Prpića. Bilo je navodno izvlačenja i kasnije, kroz nekakve nekretnine. To je klasično ovdašnje cuclanje firmi.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Nije glup ostati u nečemu neprofitabilnom, posve logičan potez. A bar se danas Uskok i financijska policija mogu poslati u svaki zahod, ako je i bilo nepravilnosti.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

... uz opasku, da taj novac nije pokraden, to je njegov unovčeni dio prodaje. Problemi su nastali nakon prodaje, grandomanijom i besmislenim (namjernim) uletavanjem u kredite.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...

Mjesec dana cekati za nabavu? Ja bih se vec okrenuo drugim ducanima, pa makar morao i vise platiti. Mjesec dana je ipak puno.

 

  jbg, u ri kako sam skuzio nema toga sta trazim, imaju razni web shopovi, ali i oni isto moraju nabavit, plus sta mi se neda placati HP expressu da mi razbije volan...

muhaqeri kaže...

  Nadam se da će pročitati ovo i vidjeti da si previše ljut te ispuniti što brže tvoj zahtjev normalno uz neki dar za pretrpljenu bol,hehe

  nadam se i ja da ce vidjeti...zvao sam nabavu, rekli su utorak dolazi u rijeku sigurno...dakle sutra, danas sam poslao brata da naruci od smartboxa ISTI volan po svemu, izgled, karakteristike, itd. pa cemo vidjet, koji dode prije...svejedno mi je...

 

a ako ana matic vidi ovo, neka malo napise par rijeci o mom slucaju

13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

NEKA SE POŠTENO VIDI KAMO ODLAZI LOVA OD HG SPOTA, A NE SRAMEŽLJIVI LINKIĆ


Saša Lončar uložit će 6 mil. eura u Srbiju umjesto u Dalmaciju


Nakon tri godine propalih sastanaka s lokalnim političarima, birokratskih zavrzlama i destimulirajućih potpora poslušao sam savjet poslovnih partnera, kaže Lončar i odustao od Hrvatske

Saša Lončar, suosnivač i vlasnik četvrtine HG Spota, u Srbiji gradi pet hidroelektrana za gotovo 200 milijuna kuna, doznaje Poslovni dnevnik. Riječ je o trima malim hidroelektranama snage od 500 kW do 1,5 MW, koje će se nalaziti u istočnoj Srbiji, u Timočkoj krajini, te četvrtoj kod Valjeva. Za petu. ujedno i najveću, snage 10 MW, tek traži lokaciju. Lončar kaže da će prve dvije elektrane biti u pogonu do kraja iduće godine.



"Za te dvije sam već riješio pitanje zemljišta, što je jedan od najzahtjevnijih dijelova ovakve investicije te su one sada u visokoj fazi projektiranja. One će biti na malim, brzim planinskim rijekama koje su, primjerice, deset puta manje od Zrmanje i široke su svega dva do tri metra", navodi Lončar.Dodaje da je s projektom u Srbiji započeo prije nešto više od godinu i pol, a dovršit će ga do 2020. Sam će, kaže, sa šest milijuna eura graditi četiri manje hidroelektrane, dok će u projekt one veće, koja vrijedi više od 20 milijuna eura , uključiti i partnere. Tvrdi da zainteresiranih ima jer su takve investicije isplative već u roku od četiri do pet godina od početka rada, njihova je trajnost veća i od sto godina, a prvi veliki remont radi se tek nakon 20 do 30 godina. "Za ove hidroelektrane vjerujem da bi povrat investicije mogao biti i kraći", naglašava Lončar. Pojašnjava da je to stoga što je pronašao dobre lokacije te što ih projektira jedan od najvećih stručnjaka za obnovljive izvore energije na svijetu, Portugalac Helder Jose, koji je do sada napravio desetke sličnih projekata. Lončar ističe da mu je žao što ulaganje u obnovljive izvore energije nije mogao realizirati u Hrvatskoj. To područje ga je zainteresiralo prije pet godina, a prvotna mu je ideja bila graditi solarne elektrane snage 5 MW u Dalmaciji. Kaže da je pronašao pouzdana dobavljača, istražio potencijalne lokacije, napravio proračune i složio koncept poslovnog plana za nekoliko elektrana. Na kraju je ispalo da je tri godine protratio uzalud. "Nakon razgovora s lokalnim samoupravama, ljudima iz struke i pokušaja da pribavim dokumentaciju nužnu za realizaciju takvog projekta postalo mi je jasno da je moja solarna priča u Hrvatskoj zapravo bila borba s vjetrenjačama", razočaran je Lončar, koji time potvrđuje raniju izjavu vlasnika Agrokora Ivice Todorića da je bolje investirati u Srbiji nego u Hrvatskoj.


Lončar pojašnjava da je prema njegovu iskustvu u Hrvatskoj teško ili gotovo nemoguće raditi elektrane na alternativne izvore energije. Razloga je, kaže, niz. Prvi je što lokalne samouprave za to nisu zainteresirane. Država k tome cijeli proces nepotrebno birokratizira i navodno dijeli poticaje za koje kaže da ih je u praksi nemoguće dobiti. "Mnogo se govori da želimo privući ulagače, domaće i inozemne, ali u praksi to govore dva,tri političara na vrhu piramide, a na terenu imamo situaciju u kojoj je HEP i dalje čvrsto monopolist, a privatni pothvati u energetici iznimke", tvrdi Lončar. Kaže da je prvo bio jako skeptičan prema savjetu svojih partnera da elektrane gradi u nekoj drugoj državi u regiji. "Predlagali su mi Srbiju, a meni je sad neugodno reći da su bili u pravu, jer je razina poslovnosti u Srbiji onakva kakva je u zemljama EU i kakvu ovdje ne vidimo, da me tamo nitko nije tražio da 'podmažem' proces i da su tamo lokalni političari jako zainteresirani za investicije", kaže Lončar. Dodaje da povrh toga Srbija vodi energetsku politiku prema kojoj su tamo ulaganja u obnovljive izvore energije financijski sigurnija nego u Hrvatskoj. Pojašnjava da tamo imaju gotovo neograničene kvote za otkup takve energije, a cijena kWh otkupne struje vezana je za euro. "U Hrvatskoj kao da tvrdimo da želimo brzo napraviti tisuće kilometara autocesta po cijeloj državi, ali u isto vrijeme država subvencionira gradnju svega 10 kilometara godišnje. Takva energetska politika znači da su privatni projekti u startu neisplativi i da se na taj način sprječavaju velike privatne investicije u energetskom sektoru", zaključuje Lončar.




 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Pa sada možemo pretpostaviti da ce svaka potrošena kuna u HG-u biti investirana u Srbiju.

14 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

 {#}HG Spot !

 

Hehe tako bi svaki pravi Rvat koji imalo "drži do sebe" zaključio, ali ček malo , zar investiciji u stranim zemljama ne vraćaju novac u zemlje iz kojih su pokrenute, sve u svem čovjek neka sa svojim novcem radi što hoće , ako hoće neka investira i na Marsu.

Ja već duže vremena ne kupujem u HG Spotu nit sugeriram drugima kupnju kod njih, razlog u večini slučajeva cijene su im daleko više od ostalih te im ponuda ničim ne odskaće od konkurencije. 

 

I'm from Hollywood
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

...veleprodajnih aktivnosti". Financijski rashodi (kamate itd.) iznose čak 17,8 kuna. Zalihe robe su smanjene čak 44%, a to je postignuto ugovorom o komisijskoj prodaji s glavnim dobavljačima.

 

 

Ali gle i pismenosti BUG-ovih novinara. Rashodi 17,8 kuna.... {#}

14 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

HGspot bi se trebao preimenovati u HGshit

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
forklor kaže...

NEKA SE POŠTENO VIDI KAMO ODLAZI LOVA OD HG SPOTA, A NE SRAMEŽLJIVI LINKIĆ

Saša Lončar uložit će 6 mil. eura u Srbiju umjesto u Dalmaciju

HG spot ne ulaže u Srbiju, već jedan od njegovih suvlasnika. Ako je sve legalno, njegovo je pravo kako će raspolagati sa svojom lovom, a ako je lova protuzakonito izvučena iz HG spota, onda je to posao za uskok, bez obzira gdje se ulaže.

 

U prvom slučaju, imamo inozemno ulaganje koje će se vratiti i posjedovanje energetskih izvora u drugoj državi je u svakom slučaju prednost bez obzira da li se radi o državi s kojom imamo stoljetnu tradiciju uske suradnje ili o državi s kojom smo (ne baš tako) nedavno bili u ratu. Kad pogledamo birokraciju, idiokraciju i energetski sustav u Hrvatskoj, ćini mi se da će od ovakvog ulaganja Hrvatska imati više koristi nego da je isto napravio u Hrvatskoj. Međutim, to je sve off-topic i mislim da takvoj raspravi nije mjesto u ovoj temi.

 

U drugom slučaju bi se radilo o ozbiljnom gospodarskom kriminalu koji se direktno tiće teme. Ako za to imaš dokaze, dostavi ih uskoku, a ako nemaš onda nemoj ništa ni pisati na tu temu jer bi se radilo o kleveti.

 

Dakle, tvoj post je ili off-topic ili uvod u klevetu ili se obračaš na krivu adresu.

 

P.S. Moj post nije nikakvo branjenje Lončara ni promoviranje HG spota. Lončar je sa svojim novcem napravio najbolje ulaganje koje je mogao (a ako nije njegov novac, to je sasvim drugi problem za koji postoje nedležne institucije), a HG spot ima svoje probleme zbog kojih će neki izbjeći kupovinu, a to nema nikakve veze s Lončarevim ulaganjima.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
woodgamesfx kaže...

 {#}HG Spot !

 

Hehe tako bi svaki pravi Rvat koji imalo "drži do sebe" zaključio, ali ček malo , zar investiciji u stranim zemljama ne vraćaju novac u zemlje iz kojih su pokrenute, sve u svem čovjek neka sa svojim novcem radi što hoće , ako hoće neka investira i na Marsu.

Ja već duže vremena ne kupujem u HG Spotu nit sugeriram drugima kupnju kod njih, razlog u večini slučajeva cijene su im daleko više od ostalih te im ponuda ničim ne odskaće od konkurencije. 

 

Zaista je danas smiješno pozivati se na te nacionalne gluposti, kad su najveći kriminalci baš Hrvati i oni najviše štete državi. Ima nas po svim zatvorima, domaćim i stranim i moramo se pomiriti s time da je i sa Srbima lakše poslovati i pametnije ulagati. Hrvatska ima takve zakone, takvu gospodarsku klimu da trebaš biti idiot za ulagati u bilo što osim turizma, a i tu će te opljačkati korumpirana birokacija koja je doslovno (nedavno je dignuta i kaznena prijava protiv HDZ-a) u rukama mafije.

Gotovo je s nacionalnim i regionalnim. Kupuješ, prodaješ i ulažeš gdje je bolje, a nacionalni osjećaji i sl. su stvari za narodni folklor i koncerte MP Thompsona.

forklor kaže...

...veleprodajnih aktivnosti". Financijski rashodi (kamate itd.) iznose čak 17,8 kuna. Zalihe robe su smanjene čak 44%, a to je postignuto ugovorom o komisijskoj prodaji s glavnim dobavljačima.

 

 

Ali gle i pismenosti BUG-ovih novinara. Rashodi 17,8 kuna.... {#}

Da ti je znati što znači riječ "pismenost"...

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Navodno je Google htio regionalni centar još 2009. otvoriti kod nas, zapelo je na birokraciji valjda i dozvolama. Da bi čovjek riječ rekao, ma šta će nam oni, idemo svi u pastire, a po najnovijem planu štednje nema više vode sa voćnim okusima niti olovaka sa gumicama na vrhu.

 

Mislim čovjek se izriga samo kad ih (ju) vidi, a kamoli čuje. No ostavimo politikanstva, ja sam pobornik one - da svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje. Uz postotak visokoobrazovanih ljudi kod nas, dobro nama još i ide.

 

 

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Sad iz svega možemo zaključiti da je investiranje kod nas odbojno zbog birokracije i tu gubimo. Nemamo ljude koji to žele promjeniti.

16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
thedream kaže...

Navodno je Google htio regionalni centar još 2009. otvoriti kod nas, zapelo je na birokraciji valjda i dozvolama. Da bi čovjek riječ rekao, ma šta će nam oni, idemo svi u pastire, a po najnovijem planu štednje nema više vode sa voćnim okusima niti olovaka sa gumicama na vrhu.

 

Mislim čovjek se izriga samo kad ih (ju) vidi, a kamoli čuje. No ostavimo politikanstva, ja sam pobornik one - da svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje. Uz postotak visokoobrazovanih ljudi kod nas, dobro nama još i ide.

 

 

Svašta odbijamo

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
moderator
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

totalni off-topic i solidna količina trolanja = LOCK

...
Moj PC  
7 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice