Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

poruka: 73
|
čitano: 6.730
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija pokreće vlastitu Wikipediju".
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
milan blenton kaže...

 Fašizma i anti semitizma uopće nema a ono što je prikazano od strane RT i ostalih pamfleta je izvađenono van konteksta ili preuvečičano. 

 

 

 

putinopedia se radi da bi se i dalje moglo držati vlastiti narod pod kontrolom. Zato je i Putin kaznio Ukrajince jer se užasava svog Majdana kojeg je pokušao zaustaviti snajeperima ali nije uspio. Vjerujte mi znam mentalitet i jednih i drugih i nitko od vas kad bi probali i jednu i drugu zemlju nikad ne bi izabrali Moskvu neg Kijev. i usput Ukrajina je IT eldorado sa gomilom IT stručnjaka koji su cijenjeni u svijetu i sa izuzetno brzim internetom u zemlji.

 

Slava Ukrajini

 

Onda mi objasni kako je Gaston Besson koji je poznati fašist, mogao pozivati ljude iz Hrvatske na ratište u Ukrajini i da se jave u njegov bataljon Azov koji je poznat kao fašistički bataljon?  http://www.jutarnji.hr/-skupljam-hrabre-dobrovoljce-za-rat-u-ukrajini--jedini-problem-je-to-sto-si-bas-sve-morate-platiti-sami--ali--obecavam-zesci-rat-nego-u-vukovaru-/1218155/ http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2014/09/ukraine-nazi-emblems1.jpg .

Volio bih i da se prokomentira i ovaj članak:  http://www.globalresearch.ca/unknown-snipers-and-western-backed-regime-change/27904

E sad mi objasni ako je Putin diktator, što je onda Obama ili Bush koji su napadali države na temelju lažnih izvješća i dokaza, kao što je Irak i Sirija gdje podupiru pobunu protiv legalne vlasti. Već se 2011 počelo pričati da FSA vrši progone religijskih manjina i ubija ih, a 2012 se počelo primjećivati veliki ulazak džihadista u Siriju i oni su i dalje nastavili podupirati "sekularnu i demokratsku" oporbu.

Evo 2014 SAD-e i dalje trenira sekularnu i demokratsku oporbu koja surađuje s džihadistima, pogotovo s onima iz Da'esha. Kad se sve zbroji i oduzme SAD-e je daleko najutoritativnija i najnedemokratskija zemlja na svijetu.

Sjetimo se samo prosvjeda u Fergussonu gdje je poslana Nacionalna garda da bi ih smirila. Smiješno je i to što je KKK počeo skupljati donacije za policajca koji je ubio mladog M. Browna. KKK se inače smatra terorističkom org. i iznenađen sam kako SAD-e nije napravio invaziju na samog sebe i bombardirao se dronovima. Nešto je trulo u državi Demokratskoj....

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 10:37 (fredii).
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
BlackDog22 kaže...

 

A Rusija je Krim mogla rješit i na puno elegantniji način. Mogla je ucjeniti/trgovat s ukrajinom za Krim u zamjenu za energente. No oni su ovo htjeli. Htjeli su pokazat zube i htjeli su da svi vide kako su oni pokazali zube. 

Ne bi vjerovao, ali jos 1990tih Jeljcin je nesto slicno predlagao. Ponudio im je oprost dugova u zamjenu za njihovu crnomorsku flotu i nuklearni arsenal, sto su Ukrajinci odbili.

 

 

Rusija je Ukrajini prodavala plin u pola cijene pa svjedno nisu placali racune. Da se razumijemo, ovi problemi nisu od prije 7-8 godina kada smo mi culi za njih i osjetili ih (kada su rusi zatvorili plinovod). Problemi sa neplacanjem racuna su nastali gotovo odmah po osamostaljenju Ukrajine. Prema nekim procjenama Ukrajina je duzna Rusiji preko $5 milijardi samo za plin!!!

Vec 25 godina se natezu oko placanja racuna i negdje je moralo puknuti.

 

Zahvlajujuci ne placanju racuna i kradji plina, Ukrajinci su izgubili povlastice kod Rusije. Sada Rusija trazi od Ukrajine placanje svih dugova i svaka nova isporuka plina ce biti po trzisnim cijenama.

Ne kuzim koliko dugo mozes ocekivati da mozes nekoga tako vuci za usi, a kamoli jednu Rusiju koja prilicno nefleksibilna drzava po mnogim pitanjima?

Da je rijec o bilo kojoj energetskoj kompaniji sa zapada, pipa bi bila zatvorena 6 mjeseci nakon isteka roka za placanje racuna, a sada se svi cude i govore kako Rusija je zlocesta i neda plin Ukrajincima.

 

S druge strane, Putin umjesto da je iskljucivo inzistirao na placanju dosadasnjih dugova i pokusao rijesiti dugove trgovinskom razmjenom, on je preko Janukovica i dodatnih pozajmnica (mislim da je bila rijec one nekakvih 130mlrd dolara) htio gurnuti Ukrajinu u podredjeni polozaj i pod potpuni ekonomski utjecaj Rusije, ili kako se to slikovito kaze, duznicko ropstvo. Doslovno je htio kupiti Ukrajinu banksterskom metodom, sto mu naravno nije proslo. Moglo bi se reci, kurvinjski potez bez imalo ustezanja.

 

Kao sto rekoh nema pravih i krivih, samo sivo.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 11:00 (syncmaster245b).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
milan blenton kaže...

ja sam živio i u rusiji i u ukrajini. ovo u Ukrajini nije etnički rat kao kod nas. Po Kijevu i po cijeloj Ukrajini i danas se normalno priča ruski. Fašizma i anti semitizma uopće nema a ono što je prikazano od strane RT i ostalih pamfleta je izvađenono van konteksta ili preuvečičano. Po toj logici i mi smo svi bili Ustaše 91. Desni Sektor je na izborima prije mjesec dana dobio nešto više od 1%glasova.

 

putinopedia se radi da bi se i dalje moglo držati vlastiti narod pod kontrolom. Zato je i Putin kaznio Ukrajince jer se užasava svog Majdana kojeg je pokušao zaustaviti snajeperima ali nije uspio. Vjerujte mi znam mentalitet i jednih i drugih i nitko od vas kad bi probali i jednu i drugu zemlju nikad ne bi izabrali Moskvu neg Kijev. i usput Ukrajina je IT eldorado sa gomilom IT stručnjaka koji su cijenjeni u svijetu i sa izuzetno brzim internetom u zemlji.

 

Slava Ukrajini

Si živio u Ukrajini za vrijeme krize?

 

Mislim ono,SAD napadne državu i nikome ništa...Ruski plaćenici(ne službena vojska) uđu u tuđu državu odjednom im je cijela država kriva...Da je Rusija zaista izvela invaziju to bi bilo gotovo za tjedan dana.

 

SAD npr. se sada već priprema za rat sa Iranom i Sirijom npr...neki od najsekularnijih sustava u Muslimanskom svijetu...nikog nije briga.

 

 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 11:33 (g12356).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
g12356 kaže...

Si živio u Ukrajini za vrijeme krize?

 

Mislim ono,SAD napadne državu i nikome ništa...Ruski plaćenici(ne službena vojska) uđu u tuđu državu odjednom im je cijela država kriva...Da je Rusija zaista izvela invaziju to bi bilo gotovo za tjedan dana.

 

SAD npr. se sada već priprema za rat sa Iranom i Sirijom npr...neki od najsekularnijih sustava u Muslimanskom svijetu...nikog nije briga.

 

 

Ruski plaćenici plaćeni od strane Rusije, a da je ruska vojska službeno napala Ukrajinu nastala bi globalna politička kriza. Ovako preko plaćenika i "dobrovoljaca" mogu raditi kaj hoću bez da preuzmu odgovornost.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
NecroKnight kaže...

Ruski plaćenici plaćeni od strane Rusije, a da je ruska vojska službeno napala Ukrajinu nastala bi globalna politička kriza. Ovako preko plaćenika i "dobrovoljaca" mogu raditi kaj hoću bez da preuzmu odgovornost.

https://www.youtube.com/watch?v=NHmvl8lA5BI 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
14 godina
neaktivan
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Od koga su plaćeni je vrlo diskutabilno.Globalna politička kriza već je nastala.I stalno ju SAD potpiruje na štetu Europe i Rusije.

 

A zašto NATO krši ugovore i u sebe prima članice bivšeg Varšavskog saveza,na to nitko neće odgovorit?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
syncmaster245b kaže...

S druge strane, Putin umjesto da je iskljucivo inzistirao na placanju dosadasnjih dugova i pokusao rijesiti dugove trgovinskom razmjenom, on je preko Janukovica i dodatnih pozajmnica (mislim da je bila rijec one nekakvih 130mlrd dolara) htio gurnuti Ukrajinu u podredjeni polozaj i pod potpuni ekonomski utjecaj Rusije, ili kako se to slikovito kaze, duznicko ropstvo. Doslovno je htio kupiti Ukrajinu banksterskom metodom, sto mu naravno nije proslo. Moglo bi se reci, kurvinjski potez bez imalo ustezanja.

 

Kao sto rekoh nema pravih i krivih, samo sivo.

Slažem se sa svime što si rekao, ali samo bih prokomentirao ovaj dio.

Ukrajini se sada događa upravo ova ista stvar koju si naveo, samo uz "pomoć" MMF-a. I osobno mislim da bi Ukrajinci, dugoročno gledano, bolje prošli da nisu dozvolili uplitanje Amera, te našli bolji deal sa Rusima. No, to je moje osobno mišljenje.

Ukrajina je uvijek imala unutarnju podjelu na one koji naginju istoku i one koji naginju zapadu, za Donbas je, npr. sasvim jasno kako naginju istoku, itd... Ukrajina je savršena za primjenu školskog primjera "podijeli pa vladaj", ali na jedan jedini mogući način - ratom. Geopolitički gledano, Svijet s vremenom postaje sve manji, te je samo bilo pitanje kada će jedna, politički nesvrstana Ukrajina "doći na red".

E sad, na koji je sve način tko imao prste u tome, to je više pitanje same realizacije. Amere doživljavam kao specijalite za rušenje vlasti, Porošenka je CIA već puno ranije pripremala za svoju ulogu, dok mi Jacenjuk izgleda kao da je prošao više faza lobotomije da bi u medijima govorio točno naučene rečenice, itd... No, ne bih dalje o tome, više me zanimaju buduća kretanja, te kako će se sve ovo odraziti na našu banana državicu koja je neki tip američke kvazi kolonijice.

9 godina
protjeran
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
mbaksa kaže...

Čovjek je predoslovno shvatio onu da "Svatko ima svoju istinu", ne shvaćajući da su činjenice jedno, a "istina" (s razlogom u navodnicima) nešto drugo.

 

uss kaže...

Smiješno je kada otvorim EN verziju za neki naš grad ili važan događaj dobijem neku ultra kompresiranu verziju. Strancima koji žele nešto saznati o HR je beskorisna.

Strancima koji žele nešto saznati o HR, HR verzija je još beskorisnija jer tu postoji i jezična barijera. {#} Dakle, rješenje nije alternativna Wikipedija, nego dopunjavanje članaka na engleskoj Wikipediji. Jedina svrha alternativne Wikipedije je manipulacija podacima, odnosno pisanje "svoje istine", kao što se i na našoj Wikipediji piše "naša istina".

U praksi,doista svatko ima svoju istinu,pa ako moze postojati Wiki na inglišu,koji profurava zapadne ,uglavnom americke interese,ovom i onom,pa cak i na hrvatskom,zasto ne bi postojala wiki,neovisna o zapadnim manipulacijama,za rusku populaciju,koja broji nemalih 170 milijuna ljudi..to je svijet za sebe,a svidja mi se kod Rusa,sto nisu poltronske kukavice i ne daju na sebe i ne popustaju američkoj hegemoniji---

 

Cinjenice?? Tko dosudjuje sto su cinjenice,a sto istina??

 

Zasto bi wiki bila na inglišu?? Fina prednost onima sa znanjem engleskog,ali veliki dio svijeta ipak ne govori engleski...I sad,jedno je rudimentarno govoriti i citati engleski,a sasvim druga shema,znati iscitati suptilne manipulacije u tekstu..

 

Što se tice manipulacije,ne vidjeh vece manipulacije,nego je Ameri rade...

 

Dakle,podrska Rusima,gazde su u svom dvoristu,i svakako,po meni vjerodostojniji,nego Ameri,koji polako cijeli planet uvlace u sukobe bez kraja,manipulirajuci "cinjenicama",proglasavajuci ove i one teroristima i slicno..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 13:20 (duhonja).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
fredii kaže...
milan blenton kaže...

 Fašizma i anti semitizma uopće nema a ono što je prikazano od strane RT i ostalih pamfleta je izvađenono van konteksta ili preuvečičano. 

 

 

 

putinopedia se radi da bi se i dalje moglo držati vlastiti narod pod kontrolom. Zato je i Putin kaznio Ukrajince jer se užasava svog Majdana kojeg je pokušao zaustaviti snajeperima ali nije uspio. Vjerujte mi znam mentalitet i jednih i drugih i nitko od vas kad bi probali i jednu i drugu zemlju nikad ne bi izabrali Moskvu neg Kijev. i usput Ukrajina je IT eldorado sa gomilom IT stručnjaka koji su cijenjeni u svijetu i sa izuzetno brzim internetom u zemlji.

 

Slava Ukrajini

 

Onda mi objasni kako je Gaston Besson koji je poznati fašist, mogao pozivati ljude iz Hrvatske na ratište u Ukrajini i da se jave u njegov bataljon Azov koji je poznat kao fašistički bataljon?  http://www.jutarnji.hr/-skupljam-hrabre-dobrovoljce-za-rat-u-ukrajini--jedini-problem-je-to-sto-si-bas-sve-morate-platiti-sami--ali--obecavam-zesci-rat-nego-u-vukovaru-/1218155/ http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2014/09/ukraine-nazi-emblems1.jpg .

Volio bih i da se prokomentira i ovaj članak:  http://www.globalresearch.ca/unknown-snipers-and-western-backed-regime-change/27904

E sad mi objasni ako je Putin diktator, što je onda Obama ili Bush koji su napadali države na temelju lažnih izvješća i dokaza, kao što je Irak i Sirija gdje podupiru pobunu protiv legalne vlasti. Već se 2011 počelo pričati da FSA vrši progone religijskih manjina i ubija ih, a 2012 se počelo primjećivati veliki ulazak džihadista u Siriju i oni su i dalje nastavili podupirati "sekularnu i demokratsku" oporbu.

Evo 2014 SAD-e i dalje trenira sekularnu i demokratsku oporbu koja surađuje s džihadistima, pogotovo s onima iz Da'esha. Kad se sve zbroji i oduzme SAD-e je daleko najutoritativnija i najnedemokratskija zemlja na svijetu.

Sjetimo se samo prosvjeda u Fergussonu gdje je poslana Nacionalna garda da bi ih smirila. Smiješno je i to što je KKK počeo skupljati donacije za policajca koji je ubio mladog M. Browna. KKK se inače smatra terorističkom org. i iznenađen sam kako SAD-e nije napravio invaziju na samog sebe i bombardirao se dronovima. Nešto je trulo u državi Demokratskoj....

Odkud ti da je Besson fasist? Jesi ikad imao prilike razgovarati s njime ili barem odgledao neki intervju? Pogledaj njegov video za novacenje pa ces vidjet kakve ljude ne zeli u svojim redovima.

 

Azov,kao i SNA nisu fasisticki vec domoljubni, ne znam dal si imao priliku razgovarati s njima,ali oni ne mrze ruse, vec dapace puno njihovih ljudi govori ruski, te im je ruski jedan od sluzbenih jezika za strance. Također puno rusa im daje podrsku.

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
fredii kaže...
NecroKnight kaže...

Ruski plaćenici plaćeni od strane Rusije, a da je ruska vojska službeno napala Ukrajinu nastala bi globalna politička kriza. Ovako preko plaćenika i "dobrovoljaca" mogu raditi kaj hoću bez da preuzmu odgovornost.

https://www.youtube.com/watch?v=NHmvl8lA5BI 

Razumijem što hoćeš time reći, obadvije strane igraju prljavo; ali činjenica je da je Rusija Ukrajini nelegitimno oduzela teritorij. 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
Canis kaže...

 

Netko je gore stavio link na Kissingerov komentar i moram priznati da sam se iznenadio kada sam ga procitao.

Mislim da je njegov prijedlog jedini realan scenarij, no bojim se kako vrijeme prolazi da jednostavno vise nece biti mjesta za tu vrstu kompromisa.

 

Steta, jer da je bilo vise pameti i mudrosti, ukrajinci su mogli daleko vise profitirati odmjerenom diplomacijom, nego vojnim djelovanjem.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
9 godina
protjeran
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
NecroKnight kaže...
fredii kaže...
NecroKnight kaže...

Ruski plaćenici plaćeni od strane Rusije, a da je ruska vojska službeno napala Ukrajinu nastala bi globalna politička kriza. Ovako preko plaćenika i "dobrovoljaca" mogu raditi kaj hoću bez da preuzmu odgovornost.

https://www.youtube.com/watch?v=NHmvl8lA5BI 

Razumijem što hoćeš time reći, obadvije strane igraju prljavo; ali činjenica je da je Rusija Ukrajini nelegitimno oduzela teritorij. 

Zaboravljas da je cinjenica,da je istok ukrajine u vecini populacije ruskog podrijetla,a "slucajno" ispustas cinjenicu,da se u Majdanu,jako prijetilo nacionalnim manjinama;Rusima,Zidovima,i ostalim neUkrajincima od strane prilicno mocne i uticajne ultradesnice..Što su Rusi trebali,mislim na Ruse iz Rusije,da puste,kako su Hrvati pustili da se Hrvati iz hercegovine,sami snalaze,a danas ih je sve manje,jer nemaju nikakva realna prava,naspram muslimana?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 13:31 (duhonja).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
Canis kaže...
syncmaster245b kaže...

S druge strane, Putin umjesto da je iskljucivo inzistirao na placanju dosadasnjih dugova i pokusao rijesiti dugove trgovinskom razmjenom, on je preko Janukovica i dodatnih pozajmnica (mislim da je bila rijec one nekakvih 130mlrd dolara) htio gurnuti Ukrajinu u podredjeni polozaj i pod potpuni ekonomski utjecaj Rusije, ili kako se to slikovito kaze, duznicko ropstvo. Doslovno je htio kupiti Ukrajinu banksterskom metodom, sto mu naravno nije proslo. Moglo bi se reci, kurvinjski potez bez imalo ustezanja.

 

Kao sto rekoh nema pravih i krivih, samo sivo.

Slažem se sa svime što si rekao, ali samo bih prokomentirao ovaj dio.

Ukrajini se sada događa upravo ova ista stvar koju si naveo, samo uz "pomoć" MMF-a. I osobno mislim da bi Ukrajinci, dugoročno gledano, bolje prošli da nisu dozvolili uplitanje Amera, te našli bolji deal sa Rusima. No, to je moje osobno mišljenje.

Ukrajina je uvijek imala unutarnju podjelu na one koji naginju istoku i one koji naginju zapadu, za Donbas je, npr. sasvim jasno kako naginju istoku, itd... Ukrajina je savršena za primjenu školskog primjera "podijeli pa vladaj", ali na jedan jedini mogući način - ratom. Geopolitički gledano, Svijet s vremenom postaje sve manji, te je samo bilo pitanje kada će jedna, politički nesvrstana Ukrajina "doći na red".

E sad, na koji je sve način tko imao prste u tome, to je više pitanje same realizacije. Amere doživljavam kao specijalite za rušenje vlasti, Porošenka je CIA već puno ranije pripremala za svoju ulogu, dok mi Jacenjuk izgleda kao da je prošao više faza lobotomije da bi u medijima govorio točno naučene rečenice, itd... No, ne bih dalje o tome, više me zanimaju buduća kretanja, te kako će se sve ovo odraziti na našu banana državicu koja je neki tip američke kvazi kolonijice.

Razlog zašto ima onih koji naginu zapadu i onih koji naginju istoku je to što na istoku zemlje ima hrpe Rusa. A zašto, zato što su ih tijekom SSSR-a namjerno masovno naseljavali po ostalim sovjetskim zemljama tako da imaju što veći utjecaj tamo. 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
NecroKnight kaže...

Razumijem što hoćeš time reći, obadvije strane igraju prljavo; ali činjenica je da je Rusija Ukrajini nelegitimno oduzela teritorij. 

Rusija je mozda neposteno uzela Krim, ali niposto nelegitimno. I to je problem zapada.

Krim je imao legalno odradjeni referendum, legalni zahtjev prema Dumi za prikljucenje RF-u. Pravno je je sve cisto, bez da su se cak potezali vazeci sporazumi o nepovredivosti granica iz 1945, prema kojima Krim nikada nije niti trebao ostati u Ukrajini nakon raspada SSSR-a

 

Zapad nazalost samo ponavlja kako oni ne priznaju rezultate referenduma, bez ikakvog pravnog argumenta.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
Pa Ukrajna je dobivala povlastice zbog Krima i baze crnomorske flote na njemu. I kroz financije i kroz jeftiniji energent. Također zaboravljaju da je 95 % infrastrukture izgrađeno u doba sovjetskog saveza, dakle plaćeno od svih rusa, a da su na istoku domicilni je isto činjenica, ma to je sve stari princip. Zavadi pa vladaj. Kako je bilo u povijesti Južna/Sjeverna Koreja, Južni/sjeverni Vjetnam, sad ce biti Istočna/zapadna Ukrajna. To je lako kad su ljudi većinom neobrazovani i nemaju pristup informacijama pa niti ne mogu stvoriti širu sliku.
Smrt fašizmu, sloboda narodu
9 godina
protjeran
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Kakogod..nije prvi puta da Ameri zakuhaju u nekoj drzavi revoluciju,i potpuno uniste drzavu..Tako je prosla i Ukrajina..Libija,Tunis,Sirija,Irak..

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
zerocool12 kaže...
Odkud ti da je Besson fasist? Jesi ikad imao prilike razgovarati s njime ili barem odgledao neki intervju? Pogledaj njegov video za novacenje pa ces vidjet kakve ljude ne zeli u svojim redovima.

 

Azov,kao i SNA nisu fasisticki vec domoljubni, ne znam dal si imao priliku razgovarati s njima,ali oni ne mrze ruse, vec dapace puno njihovih ljudi govori ruski, te im je ruski jedan od sluzbenih jezika za strance. Također puno rusa im daje podrsku.

Ne samo da je fašist i ratni zločinac nego i profiter: http://uhddr-vgrdjevac.blogspot.com/2011/12/nemir-u-udruzi-dragovoljaca-stranac.html 

 

Zašto onda imaju fašističke simbole, ako nisu fašisti?

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
15 godina
neaktivan
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

@duhonja

U Majdanu nije sudjelovala samo ultradesnica, nego široki spektar svakakvih političkih svjetonazora. Radikala ima svugdje, ali ne čine nužno glavninu

 

@syncmaster245b

Ja ne govorim o Krimu, ja mislim na istok zemlje (Donjeck i Luganks)

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
fredii kaže...
zerocool12 kaže...
Odkud ti da je Besson fasist? Jesi ikad imao prilike razgovarati s njime ili barem odgledao neki intervju? Pogledaj njegov video za novacenje pa ces vidjet kakve ljude ne zeli u svojim redovima.

 

Azov,kao i SNA nisu fasisticki vec domoljubni, ne znam dal si imao priliku razgovarati s njima,ali oni ne mrze ruse, vec dapace puno njihovih ljudi govori ruski, te im je ruski jedan od sluzbenih jezika za strance. Također puno rusa im daje podrsku.

Ne samo da je fašist i ratni zločinac nego i profiter: http://uhddr-vgrdjevac.blogspot.com/2011/12/nemir-u-udruzi-dragovoljaca-stranac.html 

 

Zašto onda imaju fašističke simbole, ako nisu fašisti?

Npr? Rune? Motive iz slavenske mitologije? Samo iskazuje njihov identitet. Pokazi mi te "fasisticke" simbole.

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
zerocool12 kaže...

Npr? Rune? Motive iz slavenske mitologije? Samo iskazuje njihov identitet. Pokazi mi te "fasisticke" simbole.

Jednostavno http://en.wikipedia.org/wiki/Azov_Battalion#mediaviewer/File:Emblem_of_the_Azov_Battalion.svg imaš simbol sunca koji su koristili Nacisti, a preuzeli iz nordijske mitologije (vidiš kako simboli pod ekstremistima dobivaju novo značenje i postaju simbol zla, makar im prvotna uloga to nije namijenila), drugi simbol pripada SNA koja je ekstremno-desna stranka. Evo vidiš jedan mali dokaz, ali ipak dokaz koji pomoaže u oblikovanju cjeloukupne slike. Ovo što se sad događa diljem svijeta su geopolitičke igre, odnosno jedan sustav će zamijeniti drugi ili kako bi u Vatikanu rekli: Promjeniti sve, a da se ne promjeni ništa. Prilikom svake geopolitičke promjene imaš ili rat svjetskih razmjera ili lokalnih. Molite se kojem god Bogu želite da i nas ne zahvati. Nije lijepo kad te usred noći probude zvuci granatiranja, ja sam kao dijete to imao prilike doživjeti i ne preporučam takvu navalu adrenalina.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
duhonja kaže...
NecroKnight kaže...
fredii kaže...
NecroKnight kaže...

Ruski plaćenici plaćeni od strane Rusije, a da je ruska vojska službeno napala Ukrajinu nastala bi globalna politička kriza. Ovako preko plaćenika i "dobrovoljaca" mogu raditi kaj hoću bez da preuzmu odgovornost.

https://www.youtube.com/watch?v=NHmvl8lA5BI 

Razumijem što hoćeš time reći, obadvije strane igraju prljavo; ali činjenica je da je Rusija Ukrajini nelegitimno oduzela teritorij. 

Zaboravljas da je cinjenica,da je istok ukrajine u vecini populacije ruskog podrijetla,a "slucajno" ispustas cinjenicu,da se u Majdanu,jako prijetilo nacionalnim manjinama;Rusima,Zidovima,i ostalim neUkrajincima od strane prilicno mocne i uticajne ultradesnice..Što su Rusi trebali,mislim na Ruse iz Rusije,da puste,kako su Hrvati pustili da se Hrvati iz hercegovine,sami snalaze,a danas ih je sve manje,jer nemaju nikakva realna prava,naspram muslimana?

 

Rusija je namjerno pokrenula Donbas čisto da Kiev ostane bez gl. energenta za svoje elektrane, a to je ugljen. Priče da Putin ne pomaže separatiste ne drže vodu. Ti likovi bi bili pregaženi jako brzo da borci i oprema nisu dolazili iz Rusije, ne samo volonteri nego i specijalne postrojbe. Uostalom ako ste pratili vidjeli ste da su u jednom trenutku separatisti imali tenkove iz 2. svj. rata, a trenutak kasnije tenkove 2 i 3 generacije i rušili su letjelice kao glinene golubove. Putin je računao i na to da čim Januković padne sve drugo ide kvragu, a Krim je nepotopljiv nosač. Tko ima Krim ima sve, Ukrajina bi mu bila preveliko bure bez dna, jer i njihova ekonomija je uništena kao i naša, doduše, možda griješim, možda za koju godinu Ukrajina postane dio Rusije. Čak i kad si najmoćniji, život nije ništa manje nepredvidljiv.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
fredii kaže...
zerocool12 kaže...

Npr? Rune? Motive iz slavenske mitologije? Samo iskazuje njihov identitet. Pokazi mi te "fasisticke" simbole.

Jednostavno http://en.wikipedia.org/wiki/Azov_Battalion#mediaviewer/File:Emblem_of_the_Azov_Battalion.svg imaš simbol sunca koji su koristili Nacisti, a preuzeli iz nordijske mitologije (vidiš kako simboli pod ekstremistima dobivaju novo značenje i postaju simbol zla, makar im prvotna uloga to nije namijenila), drugi simbol pripada SNA koja je ekstremno-desna stranka. Evo vidiš jedan mali dokaz, ali ipak dokaz koji pomoaže u oblikovanju cjeloukupne slike. Ovo što se sad događa diljem svijeta su geopolitičke igre, odnosno jedan sustav će zamijeniti drugi ili kako bi u Vatikanu rekli: Promjeniti sve, a da se ne promjeni ništa. Prilikom svake geopolitičke promjene imaš ili rat svjetskih razmjera ili lokalnih. Molite se kojem god Bogu želite da i nas ne zahvati. Nije lijepo kad te usred noći probude zvuci granatiranja, ja sam kao dijete to imao prilike doživjeti i ne preporučam takvu navalu adrenalina.

Imas zanimljivo misljenje, no oni kolovrat i wolfshook koriste kao simbole svojih predaka,nemoj na sve tako crno gledati. Za razliku od nekih sila u svojoj drzavibne pokusavaju drugima nametnuti svoje misljenje (a imaju sredstava za to) nego zele svoj svjetonazor ostaviti za sebe, zato su zatrazili da ih se prizna kao posebnu "oblast" po uzoru na kozake. vidis kako je zanimljivo vidjeti na jednoj strani "tolerantne" ljude koji forsiraju svoj pogled na svijet i ove "prljave fasiste"koji iako imaju mogucnosti da postupe kao ovi prvi svejedno nisu toliko zli. Pusti da djela govore umjesto rijeci. Btw. Imas puno slika gdje se sna slika sa izraelcima.

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
NecroKnight kaže...

 

@syncmaster245b

Ja ne govorim o Krimu, ja mislim na istok zemlje (Donjeck i Luganks)

 

Pa koliko znam, Putin jos niti jednom nije izjavio da ima namjeru pripojiti te teritorije RF-u.

U jednom momentu bilo je na pobunjenickoj strani govora o tome, no koliko se sjecam Putin je to sasjekao odmah u korijenu.

 

Uostalom takvo nesto, cak i sama izjava, bi konacno dalo zapadu opravdanje za otvoreno mijesanje, cak mozda i vojnu intervenciju.

 

Za sada Putin vrlo vjesto manipulira sa svima i zapad jos uvijek nema pravog odogovora.

U zadnjem interviewu njemackom novinaru je izjavio kako prema potpisanim dogovorima ima pravo traziti od Ukrajine rani povrat zajma od $3milijarde ukoliko ukupni dug prijedje 60%BDP, no vec sada je obecao da to nece uciniti jer je mu je zelja da Ukrajina stan na svoje noge.

I opet mu ne mogu nista, jer pravno jos niti jednom nije pogrijesio. Naprotiv, javno  jos uvijek cini ustupke.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Vidio sam fotografije s Izralecima i komentari su bili: koji je vrag ovima?, ali ne zaboravimo da je i Cionizam isto što i Nacizam- vidjeli smo za vrijeme nedavnog sukoba gdje je 1/4 mrtvih bila djeca. Nije istina da 400 ubijene djece je uvijek posljedica "živog štita" ili jer je netko držao oružje u toj zgradi. Stvari su sive kako je jedan rekao, ali SAD-e mora znati gdje je granica, kada Rusija i Kina budu radila isto što i SAD-e i njezini saveznici, onda možemo reći isti su upotpunosti. Čak ni Rim nije zavladao cijelim svijetom, a bio je okružen s barbarima. Nemožeš očekivati da će netko dopustiti revoluciju u državi samo zato jer ima resurs koji ti želiš. Niti jedna država nije idealna, imaš bolje i gore. Ali činjenica je da SAD-e nije uveo demokraciju u Bahrein, Kuvajt, Katar i Saudijsku Arabiju koja je nadaleko poznata kao čista nula po ljudskim pravima. Jasno je i zašto. Samo treba pogledati vijesti gdje stoji koliko je Saudijska kupila oružja ili da Bahrein ugošćuje 5 flotu.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
fredii kaže...

Vidio sam fotografije s Izralecima i komentari su bili: koji je vrag ovima?, ali ne zaboravimo da je i Cionizam isto što i Nacizam- vidjeli smo za vrijeme nedavnog sukoba gdje je 1/4 mrtvih bila djeca. Nije istina da 400 ubijene djece je uvijek posljedica "živog štita" ili jer je netko držao oružje u toj zgradi. Stvari su sive kako je jedan rekao, ali SAD-e mora znati gdje je granica, kada Rusija i Kina budu radila isto što i SAD-e i njezini saveznici, onda možemo reći isti su upotpunosti. Čak ni Rim nije zavladao cijelim svijetom, a bio je okružen s barbarima. Nemožeš očekivati da će netko dopustiti revoluciju u državi samo zato jer ima resurs koji ti želiš. Niti jedna država nije idealna, imaš bolje i gore. Ali činjenica je da SAD-e nije uveo demokraciju u Bahrein, Kuvajt, Katar i Saudijsku Arabiju koja je nadaleko poznata kao čista nula po ljudskim pravima. Jasno je i zašto. Samo treba pogledati vijesti gdje stoji koliko je Saudijska kupila oružja ili da Bahrein ugošćuje 5 flotu.

Totalno se slažem, Rusija u ovoj situaciji nije niš različita od SAD-a. SAD je jedan od onih "tolerantnih" o kojima sam prije pisao.

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
NecroKnight kaže...

Razlog zašto ima onih koji naginu zapadu i onih koji naginju istoku je to što na istoku zemlje ima hrpe Rusa. A zašto, zato što su ih tijekom SSSR-a namjerno masovno naseljavali po ostalim sovjetskim zemljama tako da imaju što veći utjecaj tamo. 

Ukrajina kao politički entitet nikada nije postojala prije I svjetskog rata.Tek onda je nastala kao dio SSSR-a.Prije toga se to područje uglavnom zvalo Kijevska Rusija.Ukrajinci kao etnička skupina su nastali tek u 18. stoljeću tako da sus e Rusi unutar tadašnje Austro Ugarsk počeli nazivati Ukrajincima.A granica Austro Ugarske i Rusije je bila na rijeci Dnjepar.Narod na Ruskoj strani rijeke Dnjepar se jednostavno nastavio zvati Rusima.Kada je Prvi svijetski rat završio cijela današnja Ukrajina je bila pripojena SSSR-u.Tako da dosta Rusa u Ukrajini nije baš ni doseljeno tamo.

zerocool12 kaže...
fredii kaže...
zerocool12 kaže...

Npr? Rune? Motive iz slavenske mitologije? Samo iskazuje njihov identitet. Pokazi mi te "fasisticke" simbole.

Jednostavno http://en.wikipedia.org/wiki/Azov_Battalion#mediaviewer/File:Emblem_of_the_Azov_Battalion.svg imaš simbol sunca koji su koristili Nacisti, a preuzeli iz nordijske mitologije (vidiš kako simboli pod ekstremistima dobivaju novo značenje i postaju simbol zla, makar im prvotna uloga to nije namijenila), drugi simbol pripada SNA koja je ekstremno-desna stranka. Evo vidiš jedan mali dokaz, ali ipak dokaz koji pomoaže u oblikovanju cjeloukupne slike. Ovo što se sad događa diljem svijeta su geopolitičke igre, odnosno jedan sustav će zamijeniti drugi ili kako bi u Vatikanu rekli: Promjeniti sve, a da se ne promjeni ništa. Prilikom svake geopolitičke promjene imaš ili rat svjetskih razmjera ili lokalnih. Molite se kojem god Bogu želite da i nas ne zahvati. Nije lijepo kad te usred noći probude zvuci granatiranja, ja sam kao dijete to imao prilike doživjeti i ne preporučam takvu navalu adrenalina.

Imas zanimljivo misljenje, no oni kolovrat i wolfshook koriste kao simbole svojih predaka,nemoj na sve tako crno gledati.

I kukasti križ je Budistički sveti znak,no mi ga ipak asociramo sa fašizmom.

Stoga nije važno dali je to njima znak predaka.To je fašistički znak i točka.Osim toga čuo sam teorije zavjere koji vele da u desnom sektoru ima ljudi čiji su djedovi bili vrlo kooperativni sa okupatorima u drugom svjetskom ratu.

 

Isto je i sa našim pozdravom 'Za dom'.Jest,taj pozdrav je korišten još od Jelačića.Ali ono što je puno važnije i zašto je taj pozdrav zabranjen danas je što je bio zloupotrebljavan od Pavelića i njegove bande.A budimo realni 99% nas kada se koristi taj pozdrav će se prije sjetiti Pavelića nego Jelačića.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Da samo sto je budisticka svastika obrnuta od nacisticke

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
ARES4 kaže...

Da samo sto je budisticka svastika obrnuta od nacisticke

Budističke i Hinduističke svastike su se koristile u oba smjera.Također nacisti su upravo taj znak uzeli u vjerovanju da je arijska rasa došla iz Indije:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Swastika#Origin_hypotheses

 

The use of the swastika was incorporated by Nazi theorists with their conjecture of Aryan cultural descent of the German people. Following the Nordicist version of the Aryan invasion theory, the Nazis claimed that the early Aryans of India, from whose Vedic tradition the swastika sprang, were the prototypical white invaders.

 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 15:38 (g12356).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
g12356 kaže...
ARES4 kaže...

Da samo sto je budisticka svastika obrnuta od nacisticke

Budističke i Hinduističke svastike su se koristile u oba smjera.Također nacisti su upravo taj znak uzeli u vjerovanju da je arijska rasa došla iz Indije:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Swastika#Origin_hypotheses

 

The use of the swastika was incorporated by Nazi theorists with their conjecture of Aryan cultural descent of the German people. Following the Nordicist version of the Aryan invasion theory, the Nazis claimed that the early Aryans of India, from whose Vedic tradition the swastika sprang, were the prototypical white invaders.

 

Istina upravu si nisam pogledao te informacije detaljno. Znao sam da obrnutu korisite budisti ,al eto nisam znao da koriste u oba smjera.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
uss kaže...

Svaki Cigo svoga konja hvali ili hvalite me usta moja. {#}

Doduše ne krivim ga. Neke verzije Wikipedije su stvarno loše a često i opasno netočne. Da ne idem dalje zadržat ću se na relaciji EN-HR-SR. Trebalo bi na neki način usaglasiti sve verzije, tako da svaka bude otprilike samo prijevod ostalih. Ne mislim da treba autor svih biti isti, ali bar da količina informacija na engleskom bude ista kao i na hrvatskom. Smiješno je kada otvorim EN verziju za neki naš grad ili važan događaj dobijem neku ultra kompresiranu verziju. Strancima koji žele nešto saznati o HR je beskorisna. Budimo realni, većina korisnika će u Google rezultatima pretrage prvo otvoriti Wikipedia članak. O prethodnim ratovima i režimima neću govoriti, jer postoji 100 verzija i svatko piše ono što mu odgovara. A pošto kod nas to ni stručnjaci među sobom nisu riješili, urednici Wikipedije su bespomoćni.

Meni je još smiješnije kad na englekoj Wikipediji pročitam o nečemu hrvatskom više nego na hrvatskoj Wikipediji.

 

Nedavno sam kupio kekse iz Koestilina i išao pročitati nešto više o tvrtci.

Engleski: http://en.wikipedia.org/wiki/Koestlin

Hrvatski: http://hr.wikipedia.org/wiki/Koestlin

 

Engleska verziju nudi dosta više informacija, te je kvalitetnije napisan članak.

Da ne govorim o tome da o osnivaču Dragutinu Wolfu(http://en.wikipedia.org/wiki/Dragutin_Wolf) uopće ne postoji hrvatski članak, dok ovaj engleski nudi porilično mnogo informacija. A sudeći po Wikipediji rekao bih da se radi o jednom od najpozantijih ili barem najznačajnijih Bjelovarčanina u povijesti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice