T-HT manje zarađuje, više dijeli

poruka: 19
|
čitano: 5.363
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "T-HT manje zarađuje, više dijeli".
14 godina
neaktivan
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

Možeš mislit kako daju više a zarađuju manje. Zarađuju oni i previše ali tko je lud da to objavi. Jer koja će normalna firma to radit a da nema skrivenog kapitala.

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

Bit će para, trljam ruke Smijeh.

I don't care, what the people are thinkin' I ain't drunk, I'm just drinkin'
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli

Ne kužim što misliš pod tim "... koja će normalna firma to radit a da nema skrivenog kapitala". Naime, ukupan broj dionica HT-a je 21.08 milijuna (http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=HT-R-A). Ako su odlučili dati 34.05 HRK po dionici, to znači da će dati 717.77 milijuna HRK dioničarima. Budući da imaju čisti dobitak od 2,02 milijarde kuna to znači da će dioničarima kroz dividendu dati puno manje od čiste zarade u protekloj godini. To rade sve kompanije. Neke uopće ne daju dividendu jer npr. vrijednost dionica dramatično raste pa na taj način vlasnici dionica zarađuju.

U svakom slučaju tko je kupio dionice HT-a nije pogriješio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 14:56 (martin).
14 godina
neaktivan
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

t-ht moze malo vise dat a mnogo vise uzet...to bi trebala biti nova uzrecica

koji su to bezobraznici bivsi monopolisti,prije dok nije bilo konkurencije bili smo najskuplji u svijetu po pitanju njihove usluge...sada bi trebali svi raskinuti s njima ugovore i naguzit ih tako da malte ne propadnu i skinu sadasnje cijene za 80%  Cool  piz

@pughhh@
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

Tko nam je kriv što smo prodali HT.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 15:10 (martin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli
martin kaže...

Tko nam je kriv što smo prodali HT.

mi ga prodali, nego nasi sugavi politicari...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
16 godina
neaktivan
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

Dali je jos netko primjetio u tablici da su prihodi za 2009. obracunati bez,pazite sad:"ostalih prihoda iz redovnog poslovanja"!!!Mozeli mi to netko pojasniti?Ako je ovo sazetak svih prihoda T-HT grupacije kako je onda moguce da su se neki prihodi nasli van ove kalkulacije?Dali je ovo zakonito"muljanje"dionicara i korisnika T-HT usluga?!

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 16:35 (dasHHa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli

Pretpostavljam da je to samo izvadak iz većeg dokumenta u kojem je definirano što znače ti "ostali prihodi iz redovnog poslovanja".

16 godina
neaktivan
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

Sto misle pod tim 'Hrvatski telekom'?

Have a nice day - Compa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

jaooo... tolko para izvukli iz jedne male hrvatske. da su bar nešto uložili u infrakusturu kao što rade u razvijenim zemljama te nam barem ubrzali internet kad nas več tolko pljačkaju. btw računi za mobitel su mi 100% veči od kad su poskupili zbog povečanja PDV-a koje je bilo povečanje od 1% ?!... fu*k T-com!

tko želi objaviti svoje gej opredjeljenje nek slobodno stisne thumbs down xD
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli

pa vrlo vjerojatno sta svabe vise nemaju koristi pa se t-com spojio s t-mobilom, do sad su to bile 2 odvojene tvrtke.

15 godina
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

Aj si. Znači, zato je Mudrinić nedavno (20.11.2008., da budem precizniji) kupio 3k dionica?  Smijeh

 

K'o fol, zbog, radi, glede iskazivanja povjerenja u vrijednost i uspješno poslovanje T-HT-a danas i u budućnosti, naravno. 3k (od ukupno nekih 4600 koje posjeduje sada) dok su bile najjeftinije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli

sumnjam ja u to,izvlače velik novac a ne ulažu ama baš ništa,u zadnje tri godine brzinu interneta su povećali samo pet puta,mislim da to sve govori koliko ulažu

16 godina
protjeran
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

brzo će oni razliku nadoknaditi.

 

evo ja imam dva max-tv prijamnika. drugi prijamnik sam platio krajem prošle godine oko 1600 kn.

 

danas dobijem obavijest da počinje "pretplata" i za drugi prijamnik +40 kn s PDV-om, a tko želi drugi prijamnik, može ga uz ugovornu obavezu od dvije godine dobiti za 300 kn.

 

dakle, kad su već nas glupsone navukli na Max-tevej, sada opali budale i po novčaniku, a posebno budale poput mene, koji su "kupovali" dodatni max-tevej po ekskluzivnoj cijeni za VJERNE KORISNIKE.

 

smučila mi se ta fraza.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli

oni kolko su uložili u infrastrukturu je preslabo, a da žele u god dana već bi veći gradovi u rh imali optičku vezu i to s dobrim paketom... al eto očito njima tako odgovara, makar sam čuo da ih već postavljaju, ali sporo to ide...

Dompa
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli
martin kaže...

Ako su odlučili dati 34.05 HRK po dionici, to znači da će dati 717.77 milijuna HRK dioničarima. Budući da imaju čisti dobitak od 2,02 milijarde kuna to znači da će dioničarima kroz dividendu dati puno manje od čiste zarade u protekloj godini.

 

 

Ajde, nemoj lupati, molim te...

14 godina
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli
martin kaže...

Ne kužim što misliš pod tim "... koja će normalna firma to radit a da nema skrivenog kapitala". Naime, ukupan broj dionica HT-a je 21.08 milijuna (http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=HT-R-A). Ako su odlučili dati 34.05 HRK po dionici, to znači da će dati 717.77 milijuna HRK dioničarima. Budući da imaju čisti dobitak od 2,02 milijarde kuna to znači da će dioničarima kroz dividendu dati puno manje od čiste zarade u protekloj godini. To rade sve kompanije. Neke uopće ne daju dividendu jer npr. vrijednost dionica dramatično raste pa na taj način vlasnici dionica zarađuju.

U svakom slučaju tko je kupio dionice HT-a nije pogriješio.

 

Broj izdanih dionica: 81.888.535 ... Zarada po dionici za 2009: 24,72 kune ... malo ti matematika šteka ...

 

dasHHa kaže...

Dali je jos netko primjetio u tablici da su prihodi za 2009. obracunati bez,pazite sad:"ostalih prihoda iz redovnog poslovanja"!!!Mozeli mi to netko pojasniti?Ako je ovo sazetak svih prihoda T-HT grupacije kako je onda moguce da su se neki prihodi nasli van ove kalkulacije?Dali je ovo zakonito"muljanje"dionicara i korisnika T-HT usluga?!

 

Ova tablica je izvadak ili sažetak, kako god, iz godišnjeg financijskog izvješća - prihodi se moraju svrstat u nekakve kategorije, ono šta je bitno za "zdravlje" kompanije su prihodi od osnovne djelatnosti, zato ovdje ti "ostali" prihodi nisu prikazani. Npr. HT je mogao tijekom fiskalne godine prodat neki objekt koji mu više ne treba, i na taj način generirat neki prihod, ali to onda nema smisla uspoređivat sa recimo godinom u kojoj nije ništa prodao, odnosno trpat u isti koš sa prihodima koje ostvaruje od svoje osnovne djelatnosti. Naravno, u izračun dobiti su uključeni i ti ostali prihodi, odnosno prvi red tablice se može nazvat "prihodi iz osnovne djelatnosti".

 

pozdrav

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: T-HT manje zarađuje, više dijeli
MasterZulu kaže...

t-ht moze malo vise dat a mnogo vise uzet...to bi trebala biti nova uzrecica

koji su to bezobraznici bivsi monopolisti,prije dok nije bilo konkurencije bili smo najskuplji u svijetu po pitanju njihove usluge...sada bi trebali svi raskinuti s njima ugovore i naguzit ih tako da malte ne propadnu i skinu sadasnje cijene za 80%  Cool  piz

kako smo mi zgodna nacija. krecemo se apsolutno u trendu sa svim "velikim zapadnim demokratskim zemljama".

pali smo na te fore "zdrava konkurencija" i "sloboda izrazavanja".
nigdje u svijetu ne postoji "zdrava konkurencija" (osim uistinu rijetkih primjera). sve ti je to oligopol (look it up). pogledaj cijene bilo cega - bilo gdje u istoj bransi (razlike su minorne).
stoga.. ajmo dosta o tom monopolu, konkurenciji i slicnome.

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
14 godina
protjeran
offline
T-HT manje zarađuje, više dijeli

T-HT grupacija je jedina u Hrvatskoj kojoj je istinski stalo do svojih korisnika, dionicara i zaposlenika! Oni su vrh europskog poslovanja i tehnologija. To svake godine dokazuju novim poskupljenjima i najvisim cijenama u Europi, kaskanjem u tehnologiji (adsl, maxtv), uzasnom tehnickom podrskom (treba im dovijeka da dodu kod vas dm i uvijek isprva daju krivo rjesenje problema na 0800 9000), otpuštanjem radnika, itd, itd ... Pljunem na svakoga tko je protiv T-HTa, jedinog koji se brine da monopola ne bude i da njegovi korisnici uzivaju u high end tehnologijama po niskim cijenama... Deutsche Telekom je taj koji ne valja. Veli bratić koji živi u Asutriji da su im cijene adsla uzasno skupe, uzasno spore, a da je pandan maxtv-u uzasan i ne nudi nista osim par stranih programa, EPGa i skromne snimalice... E, da, i zamrzava im se stalno!

Don't be mean to me.
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice