XPERIA X10 u Hrvatskoj

poruka: 248
|
čitano: 91.203
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "XPERIA X10 u Hrvatskoj".
16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

M sve je to nekako blesavo rijeseno plus stosvoje kontakte sijes netom. Zasto to nije moglo lokalno biti rijeseno. Recimo notes: tamo ima brojve kartica i sl stvari i to sam morao prekucavati a kod njoke ssync jednom sync drugi put i sve je tamo gdje treba. Blesavo malo reci. Pa recimo nemas dnevnik poziva, potrosnju gprs-a, sa starim softwareom gprs rdio sad ne radi poslije update-a tj. ne rado web a mail i IM radi i sl. Toga na njoki nema. Sve radi iz prve i kako je zamisljeno. I ma masu nelogicnosti ili nedorecenosti sto je kod njoke maksimalno jednostavno i efikasnorijeseno.

15 godina
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

ne znam, ja sam svoj imenik poslao bluetoothom sa starog moba i nije bilo nikakvih problema.

16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

I ja sam al pricam o backupu. Ili na karticu sto mi je bezveze jer sta ako izgubim mob ili na net sto mi je isto bezveze er otkud znam da ce mi sledeci mob biti SE ili na google sto znaci dostupno svima jer nemam pojma sta google radi sa podacima.

15 godina
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

nakon što napraviš backup na karticu možeš to onda prebacit na komp. spremaju se u .vcf datoteku pa ih možeš i sa outlookom otvorit

16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

Jednu po jednu. Bezveze al ok.

15 godina
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

ma svi budu u jednom fileu, pa nije problem ih prebacit

15 godina
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

jel zna ko kak namjestiti budilicu,imam problem s njom,navecer sve nariktam i ugasim mob i nista se ne dogada ujutro tj ne zvoni a kad je mob upaljen sve ok,nije valjda da ne radi kad je ugasen il treba kaj namjestiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj
skrba kaže...

jel zna ko kak namjestiti budilicu,imam problem s njom,navecer sve nariktam i ugasim mob i nista se ne dogada ujutro tj ne zvoni a kad je mob upaljen sve ok,nije valjda da ne radi kad je ugasen il treba kaj namjestiti?

mislim da ne radi ako je u potpunosti ugasen, ali dok je na stand by-u s ugasenim ekranom ne trosi skoro nista baterije pa ne vidim zasto bi to problem bio

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

da ne radi budilica ako je ugasen do kraja,stvarno bezveze ako ja necu da mi mob bude upaljen prek noci a treba mi budilica zasto bi bio!?pa tu opciju imaju mobovi za 100kn stvarno glupost u softwareu isto ko i punjenje cim ga ja priklj na punjac ak je crkao dokraja on se pali,tu sam se razocarao u tim dvjema stvarima,za nekog jesu mozda sitnice al mob koji tolko kosta bi trebao bar imati opciju da mozes izabrati oces neces a ne ovak,inace je sve super,mozda to rijese u nekom od sljedecih updateova

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

Ima more sitnica koje mene nerviraju a na nokiji 5800 su odlicno rijesene ;)

To je jedna, backup je druga, ne mozes iskljuciti ono automatsko zakljucavanje, za svaku glupost trebas dodatnu aplikaciju, bluetooth slusalicu nisam mogao povezati a slusalica je SE a na nokiji odlicno radila, defaultni browser mi ne radi preko gprsa, pretih zvuk u slusalici, starija verzija softwarea itd. Odlicno je brzina, veliki i odlican ekran, dodatne aplikacije.

15 godina
protjeran
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj
skrba kaže...

da ne radi budilica ako je ugasen do kraja,stvarno bezveze ako ja necu da mi mob bude upaljen prek noci a treba mi budilica zasto bi bio!?pa tu opciju imaju mobovi za 100kn stvarno glupost u softwareu isto ko i punjenje cim ga ja priklj na punjac ak je crkao dokraja on se pali,tu sam se razocarao u tim dvjema stvarima,za nekog jesu mozda sitnice al mob koji tolko kosta bi trebao bar imati opciju da mozes izabrati oces neces a ne ovak,inace je sve super,mozda to rijese u nekom od sljedecih updateova

svaki mobitel se pali kad je na punjacu, ne moze se puniti ako nije upaljen, samo sto neki ne bootaju operativni sustav

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj
logic kaže...

Ima more sitnica koje mene nerviraju a na nokiji 5800 su odlicno rijesene ;)

To je jedna, backup je druga, ne mozes iskljuciti ono automatsko zakljucavanje, za svaku glupost trebas dodatnu aplikaciju, bluetooth slusalicu nisam mogao povezati a slusalica je SE a na nokiji odlicno radila, defaultni browser mi ne radi preko gprsa, pretih zvuk u slusalici, starija verzija softwarea itd. Odlicno je brzina, veliki i odlican ekran, dodatne aplikacije.

logic,mi onda nismo dobili iste slusalice...ja preko svojih imam prejak zvuk, baš sve čuješ...a što se tiče tih sitnica,ubaciš aplikacije za koje ti treba oko minuta i sve možeš podesiti da ti radi kako ti želiš...ima more aplikacija na marketu koje ti mobitel naprave totalno drugačijim...al dobro...ja sam zadovoljan al bi ću još zadovoljniji kad bude v2.1 na njemu...

14 godina
neaktivan
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

Mislim da ima dosta mobitela koji su za uloženi novac ipak bolji,ovaj ipak mami samo ovisnike o društvenim mrežama...Nokia x6 stoji manje a ima slične specifikacije...mislim da je bolji izbor(ali me nemojte osuđivati,to je moje osobno mišljenje)

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj
Vrale89 kaže...
logic kaže...

Ima more sitnica koje mene nerviraju a na nokiji 5800 su odlicno rijesene ;)

To je jedna, backup je druga, ne mozes iskljuciti ono automatsko zakljucavanje, za svaku glupost trebas dodatnu aplikaciju, bluetooth slusalicu nisam mogao povezati a slusalica je SE a na nokiji odlicno radila, defaultni browser mi ne radi preko gprsa, pretih zvuk u slusalici, starija verzija softwarea itd. Odlicno je brzina, veliki i odlican ekran, dodatne aplikacije.

logic,mi onda nismo dobili iste slusalice...ja preko svojih imam prejak zvuk, baš sve čuješ...a što se tiče tih sitnica,ubaciš aplikacije za koje ti treba oko minuta i sve možeš podesiti da ti radi kako ti želiš...ima more aplikacija na marketu koje ti mobitel naprave totalno drugačijim...al dobro...ja sam zadovoljan al bi ću još zadovoljniji kad bude v2.1 na njemu...

Hehehehehe

NE znam kako smo mogli dobiti razlicite slusalice kad sam ja mislio na slusalicu u mobu ;) U jednini sam govorio ;)

Nisam ja rekao da se ne moze pdoesiti samo sma rekao da me je nkija navikla da ga upalim i sve sto ti treba je tu. Ovdje nije ;)

I ja sam prezadovoljan al objektivno ima mana kao i svaki drugi mob. Defaultni browser mi proradio preko gprs-a ;)

Trebalo obrisati proxy server iz postavki APN-a-

 

@crovalentin

 

Ovo za X6 se salis zar ne. Po cemu su ova 2 moba uopste slicni tj. u cemu je to x6 uopste isti kao X10? Pocevsi od ekrana, memorije pa nadalje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2010 23:04 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

Moja isprika,brzo sam čitao pa nisam skužio...:)))...nego kako misliš da ti je browser proradio preko gprs-a? ne kužim o čem se točno radi...pa da malo objasniš,možda još više mogu poboljšati rad mob-a...:)))...iako je i ovako preprepredobar...

16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

Ma nije mi dolphin i defaultni browser radio kad sam na net isao preko GPRS-a. Preko wifi radio odlicno al ovako ni pod razno. Sto je cudnije opera je radila uredno. Usao sam u postavke APN-a od gprsa i obrisao IP adresu od proxy servera i proradilo.

15 godina
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

jel se može slušati internet radio na x10?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

Posto se relativno nadoveze na temu i X10, samo sam vas htio pitat je ste vidjeli onaj kviz gdje se moze osvojit X10ka???

 

Ja sam vec par puta isprobao i po meni je super :)

http://www.sonyericsson.com/catchlife/index.php?cc=hr&lc=hr&section=x10challenge

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

Izašao je novi firmware update, trebao bi postat dostupan za koji dan. evo šta ima novo:

 

Firmware R2BA020

General

-better Speechquality
-better overall speed
-touchscreen is more responsive
-no stuck with menueffects, new effects
-Widgetlists doesn't stuck anymore
-Screenlock doesn't stuck so often
-No Speechdial anymore (only in germany?)
-Backup and Restore (Contacts,SMS,MMS,Settings,User Dictionary)
-More free RAM
-Moxier now Version 2.1.75, still no Widgets, Now it is possible to push Moxier contacts to the phone, whenever you like
-Faster 2G/3G Switch
-more alarmsounds

Mediascape

-More speed
-Slideshoweffect at pictureviewing
-Better facerecognition, doesn't loose faces at the moment

Timescape

-More speed, less stucking
-Themes
-Shows with glowing symbols, from which scource the new updates are

Keyboard

- more accurate
- no letterlosses anymore
- opens faster
- Korean and Chinese Keyboard

Camera

-Camera focusses faster
-Geotagging bug is fixed
-Option for geotagging via network

 

 

I kažu ljudi koji ga već imaju da baterija puno duže traje.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

...pitanja,kako se može to nadograditi,jel to šta utječe na garanciju i gdje se može to skinuti kad izađe...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

Pa pomocu softwarea koji dobijes uz mob a i bezicno direktno sa moba.

:)
15 godina
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

evo 16 i 20 a baterija na 87%. ujutro u 6 sam isključio punjač. stvarno su napravili odličan poso s novim firmwareom. sa starim bi sad bila na oko 50%

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj
dejo6 kaže...

evo 16 i 20 a baterija na 87%. ujutro u 6 sam isključio punjač. stvarno su napravili odličan poso s novim firmwareom. sa starim bi sad bila na oko 50%

Pretpostavljam da si isao na unbranding metodu?koji si stavio telenor il o2 soft?jel ima koji od ta dva da ima hrv meni?

15 godina
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

ovaj tutorial sam koristio. firmware je švedski, ne znam od kojeg operatera. ima sve jezike, pa i hrvatski.

15 godina
offline
XPERIA X10 u Hrvatskoj

ja sve cekam da izade kod nas soft il barem generic pa da njega stavim al zasad nista....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

Evo ja upravo odradjujem. Javim kako je proslo. Morao sam preimenovati fileove.

:)
15 godina
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj
logic kaže...

Evo ja upravo odradjujem. Javim kako je proslo. Morao sam preimenovati fileove.

super bas me zanima kak to radi,jesi stavio 02 njemacku verziju,ona je kao manje brandirana,samo 3 programa a svedska valjda 7 programa i widgeta i svega....

16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

Zavrsio. Proslo odlicno i sad radim restore. Koristio sve sa gornjeg linka.

:)
15 godina
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

švedska ima 4 programa plus navigacija. nisu neki problem, ni ne znaš da su tamo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: XPERIA X10 u Hrvatskoj

Na XDA forumu ima thread kako rootati X10i. Ja se ne usudjujem pa ako neko zeli evo lnka

 

http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=711907&page=79

:)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice