Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

poruka: 131
|
čitano: 19.630
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin".
16 godina
online
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
aved kaže...

a po nekakvoj logici, vece komprimiranje istog signala dovodi ka vecem gubitku kvalitete, sa time je i mpg2 vise kvalitetan od mpg4? ;D ispravite me ako grijesim..

Evo, ispravljam te :0)

Korištenje zdrave logike nije uvijek dobro, pogotovo ako se ne razumije materija o kojoj se zaključuje.

 

aved kaže...

btw, evo nam i novatv sa svojim HD promo, jest da im se vrte ona ista 3 logoa, al barem napokon nesto posteno za pogledat na novoj.. (pa nek netko kaze da nemamo HD, bit ce svega tu jos..)

Na novoj hd se isto vrti ista sekvenca cijeli dan, zar ne? Ili se nešto promjenilo od jučer popodne?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Elles D. kaže...
aved kaže...

a po nekakvoj logici, vece komprimiranje istog signala dovodi ka vecem gubitku kvalitete, sa time je i mpg2 vise kvalitetan od mpg4? ;D ispravite me ako grijesim..

Evo, ispravljam te :0)

Korištenje zdrave logike nije uvijek dobro, pogotovo ako se ne razumije materija o kojoj se zaključuje.

 

aved kaže...

btw, evo nam i novatv sa svojim HD promo, jest da im se vrte ona ista 3 logoa, al barem napokon nesto posteno za pogledat na novoj.. (pa nek netko kaze da nemamo HD, bit ce svega tu jos..)

Na novoj hd se isto vrti ista sekvenca cijeli dan, zar ne? Ili se nešto promjenilo od jučer popodne?

 

eto, hvala na ispravci, nije mi se dalo istrazivati podrobnije... ;)

 

pa to, da, napokon nesto kvalitetno za pogledat na novoj... :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 18:05 (aved).
16 godina
online
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
aved kaže...

pa to, da, napokon nesto kvalitetno za pogledat na novoj... :P

lol Istina :)

 

Ja sam se baš veselio gledanju Sanadera pred Saborom u HD-u, ali očito ništa od toga.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
aved kaže...
Zg1004 kaže...
Solo761 kaže...

 

Hoces reci da su prije 4 godine HDTV-i sa MPEG4 bili u izobilju kao danas?

Da se je moglo pametnije - moglo se.

Slovenija je od početka otišla na MPEG4.

 

nije.. par postova prije zalio si se da ljudi ne provjeravaju sto pisu, a evo te sad...

slovenci su poceli eksperimentalno sa mpg2 2001., a 2007 su poceli eksperimentalno sa mpg4.

  Eksperimentalno!! Ali ne završno. Radio bi volio da se kod nas eksperimentiralo još neko vrijeme a ne da za koju godinu opet svi po prijamnike. Totalni FAIL!! Ako će to na kraju tako ispasti onda ću račun za prijamnik ispostaviti odašiljačima i vezama :D

14 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
ja00022 kaže...
aved kaže...
Zg1004 kaže...
Solo761 kaže...

 

Hoces reci da su prije 4 godine HDTV-i sa MPEG4 bili u izobilju kao danas?

Da se je moglo pametnije - moglo se.

Slovenija je od početka otišla na MPEG4.

 

nije.. par postova prije zalio si se da ljudi ne provjeravaju sto pisu, a evo te sad...

slovenci su poceli eksperimentalno sa mpg2 2001., a 2007 su poceli eksperimentalno sa mpg4.

  Eksperimentalno!! Ali ne završno. Radio bi volio da se kod nas eksperimentiralo još neko vrijeme a ne da za koju godinu opet svi po prijamnike. Totalni FAIL!! Ako će to na kraju tako ispasti onda ću račun za prijamnik ispostaviti odašiljačima i vezama :D

 

prije ga posalji genijalcima u e-hrvatsku.. oni nas uvjeravaju da nam ni antene ne trebaju... Iznenađen

15 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Elles D. kaže..

aved kaže...

btw, evo nam i novatv sa svojim HD promo, jest da im se vrte ona ista 3 logoa, al barem napokon nesto posteno za pogledat na novoj.. (pa nek netko kaze da nemamo HD, bit ce svega tu jos..)

Na novoj hd se isto vrti ista sekvenca cijeli dan, zar ne? Ili se nešto promjenilo od jučer popodne?

Nova je kodirana, bezveze se plaća, a pola filmova je samo upscaleano na 720p/1080p

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
16 godina
online
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

Kako misliš kodirana (link na informaciju)? Pa vidim sliku :0)

Pričamo o DVB novoj.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Elles D. kaže...

Kako misliš kodirana (link na informaciju)? Pa vidim sliku :0)

Pričamo o DVB novoj.

Meni to ne lovi, a živim 1 km od Sljemena

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
15 godina
protjeran
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Mitch kaže...
Elles D. kaže..

aved kaže...

btw, evo nam i novatv sa svojim HD promo, jest da im se vrte ona ista 3 logoa, al barem napokon nesto posteno za pogledat na novoj.. (pa nek netko kaze da nemamo HD, bit ce svega tu jos..)

Na novoj hd se isto vrti ista sekvenca cijeli dan, zar ne? Ili se nešto promjenilo od jučer popodne?

Nova je kodirana, bezveze se plaća, a pola filmova je samo upscaleano na 720p/1080p

ocito je da brkas nasu novu tv i stranu tv -nova ono sto recimo ja imam preko b-neta al nikad nepratim taj program..

16 godina
online
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Mitch kaže...
Elles D. kaže...

Kako misliš kodirana (link na informaciju)? Pa vidim sliku :0)

Pričamo o DVB novoj.

Meni to ne lovi, a živim 1 km od Sljemena

Sljeme ne emitira MUX C (56. kanal) gdje su ta dva testna HD programa.

Nov@ HD Nov@ HD
Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2010 20:52 (Elles D.).
15 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
dokly kaže...
Mitch kaže...
Elles D. kaže..

aved kaže...

btw, evo nam i novatv sa svojim HD promo, jest da im se vrte ona ista 3 logoa, al barem napokon nesto posteno za pogledat na novoj.. (pa nek netko kaze da nemamo HD, bit ce svega tu jos..)

Na novoj hd se isto vrti ista sekvenca cijeli dan, zar ne? Ili se nešto promjenilo od jučer popodne?

Nova je kodirana, bezveze se plaća, a pola filmova je samo upscaleano na 720p/1080p

ocito je da brkas nasu novu tv i stranu tv -nova ono sto recimo ja imam preko b-neta al nikad nepratim taj program..

lol pa preko bneta ide domaća nova u hd

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
15 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Jadranka Kosor je simbolicno ugasila analogni signal, kao i kompletnu industriju RH, simbolicno hehe.

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/829716592.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Da li je informacija o prelasku HRT-a na 16:9 format od početka iduće godine istina ili samo glasina? Još uvijek nigdje nisam našao nešto službeno o tome!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
propuhmajstor kaže...

16:9 se uredno gleda na starim 4:3 CRT-ima. Iznad i ispod slike su crne vrpce, a slika je nesto manja od 4:3. Sve u svemu, nikakav problem.

 

Nikakav problem !? Izgubit ću 25% vidljive površine ! Znaš ti kolika bi to bila razlika u cijeni između dva nova TV-a ?

To je svinjarija, eto šta je ! Ono sa digitalnim emitiranjem tobože radi bolje kvalitete prijenosa je bilo prilično očigledno guranje kapitalističkih interesa, ovo je još triput očiglednije ! Ionako bi kupio novi widescreen LCD TV kad ovaj crkne, ali mi je nevjerovatno idiotski da me oni prisiljavaju na to (ili gledam znatno manju sliku tj.). Nadam se da ovo neće uvesti tako brzo ili da će dati izbor formata nekako.

Sad usred navodne krize oni se site da svi trebaju kupovati nove TV-e ! Neka mi ga Sanader kupi !

16 godina
moderator
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
BlackMoon kaže...

Da li je informacija o prelasku HRT-a na 16:9 format od početka iduće godine istina ili samo glasina? Još uvijek nigdje nisam našao nešto službeno o tome!

Službeno je, ali nije precizirano točno - kada!

...
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

Pa da isto tako i za igre..

Mislim zašto uopće izlaze nove igre, kad svako malo treba nova grafička..bilo bi bolje da smo ostali na tetrisu i super mariu..-.-

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Ma lako za 16:9/4:3 da se to istrpiti, kaj, ljudi su malo deblji i to je to :D, ali čovječe daj više taj HD, a ne ovu smijuriju, jbt digitalno bez HD kvalitete, gledam primjerice košarku, a ono neka žuta površina (valjda parket, jel) i par fleka na tom parketu naganja još manji narančasti flek :S, a u pozadini šareni fleki (flekovi?), koji su valjda publika...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

Hahah...pa da..sportski program baš vapi za HD-om.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Ja sam gledao SP u nogometu na ZDF u u HD

Xfire : mihovil13 Skype : mihovil.mandic Steam : mihovilm
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Samo RTL je krenio danas u 16:9, neznam zasto ostali nisu??
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
sardax kaže...
Samo RTL je krenio danas u 16:9, neznam zasto ostali nisu??

nemoj zezat.

 

Jel treba opet pretražiti kanale?

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
moderator
online
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
sardax kaže...
Samo RTL je krenio danas u 16:9, neznam zasto ostali nisu??

Sreca za one koji jos uvijek nemaju 16:9 LCD ili plazma televizore. Sad moram sliku na 56 cm CRT-u na RTL-u gledati s povecalom. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

To se čekalo  {#} još samo HD za koju godinu i voljno  {#}

Svi smo mi haxeri u očima nooba.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
player101 kaže...

To se čekalo {#} još samo HD za koju godinu i voljno {#}

{#}

 

Je*eš i digitalno i 16:9 i sve bez HD-a. To je prvo trebalo ići, a ne ovakva farsa od "digitalnog"...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
1domagoj1 kaže...
player101 kaže...

To se čekalo {#} još samo HD za koju godinu i voljno {#}

{#}

 

Je*eš i digitalno i 16:9 i sve bez HD-a. To je prvo trebalo ići, a ne ovakva farsa od "digitalnog"...

Dobro je i ovak kaj sad, no iskusan surfaš po internetu i korisnik ionak ne gleda filmove, recimo na obicnoj TV vec se koristi Torrentima za HD sadrzaj. Ali opet je znakovito da HTV kasni, pa tak i tu kaj je sramota pa ih RTL preduhitri ko prvi sa 16-9. Cista klasika za HTV opcepoznatu kravu muzaru, za sve i svašta lov u mutnom a na uštrub sadrzaja te kvalitete i sveg drugog lova se skuplja a di ona odlazi i na kaj to niko ne zna same svinjarije.{#}{#}

13 godina
protjeran
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
1domagoj1 kaže...
player101 kaže...

To se čekalo  {#} još samo HD za koju godinu i voljno  {#}

{#}

 

Je*eš i digitalno i 16:9 i sve bez HD-a. To je prvo trebalo ići, a ne ovakva farsa od "digitalnog"...

  i kaj da ti jos 10 takvih kao ti mogu gledat hd...lol pa jos barem 70-80% tv-a u RH su CRT

15 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
bugonja kaže...
1domagoj1 kaže...
player101 kaže...

To se čekalo  {#} još samo HD za koju godinu i voljno  {#}

{#}

 

Je*eš i digitalno i 16:9 i sve bez HD-a. To je prvo trebalo ići, a ne ovakva farsa od "digitalnog"...

  i kaj da ti jos 10 takvih kao ti mogu gledat hd...lol pa jos barem 70-80% tv-a u RH su CRT

  čitao sam anketu u 24 sata (besplatno izdanje u tramvajima), zagreb ima 67% lcd/plazma i 14% led tv (jej ja među njima :P)

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
14 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

RTL i HRT 2 su u 16:9, sasad HRT1 i Nova - tv su još uvjek u 4:3 :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

kladim se da pola od tih lcd-a nisu HD.a i nije zg hrvatska

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
bugonja kaže...

  i kaj da ti jos 10 takvih kao ti mogu gledat hd...lol pa jos barem 70-80% tv-a u RH su CRT

Da, i? HD signal možeš pustiti na bilo kojem SD TV-u. Kabelska, satelit, DVB-T, Blu-Ray, svaki od ovih možeš prikopčati na bilo koji televizor sa kompozitnim ulazima (žuti za video, bijeli i crveni za zvuk). Uređaj preko kojeg gledaš će downconvertati signal na SD signal prije nego ga rukne u kompozitni video port. Radit će i sa SCART-om. Backward compatibility uvijek mora postojati.

 

Zaključak: Mi koji smo u mogućnosti gledati HD bi ga gledali, ostali ne bi niti primjetili razliku (dok i oni ne postanu u mogućnosti pratiti HD).

 

EDIT: Jedino nisam siguran dali svi uređaji mogu downconvertati signal, ali to tak i onak više nije važno. Da se odmah išlo s HD-om, u onoj svojoj kampanji bi jedino trebali ponuditi uređaj koji je to sposoban i to je to.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 20:44 (1domagoj1).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice