Apple postaje vodeći proizvođač računala

poruka: 88
|
čitano: 7.049
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple postaje vodeći proizvođač računala".
14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
F10EXX kaže...

Pa to je hybrid, pa ga mozes racunat i u jedno i u drugo. Ipad je stvarno odlicna stvar. Kao sto npr imam terenca za vikendicu, za vuc prikolice itd, a gradsko prdekalo za svakodnevnu voznju, tako mogu imat i komp, ali i ipad kad mi je komp overkill. Zasto bi ujutro kad se probudim uzimao MBPa kad mogu uzet ipad i radit sve isto sto bi radio s laptopom dok lezim u krevetu i cekam da se zgrije soba? Puno prirodniji osjecaj. A funkcionalnost potpuno identicna. IM, mejl, browser, pdfovi, tablice, slike, sve sto mi treba. Puno blize 'racunalu' nego ovi ekstremni primjeri sto spominjete, tipa digitron. To je sasvim nesto drugo.

 

 

Bravo, tako treba, još si priključiš kateter i nemoraš nikad ni ustati iz kreveta,

 

hvala ti apple, za unapređivanje čovječanstva

 

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Diablo86 kaže...

Bravo, tako treba, još si priključiš kateter i nemoraš nikad ni ustati iz kreveta,

 

hvala ti apple, za unapređivanje čovječanstva

 

 

Potpuni promasaj.

14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
F10EXX kaže...

Pa to je hybrid, pa ga mozes racunat i u jedno i u drugo. Ipad je stvarno odlicna stvar. Kao sto npr imam terenca za vikendicu, za vuc prikolice itd, a gradsko prdekalo za svakodnevnu voznju, tako mogu imat i komp, ali i ipad kad mi je komp overkill. Zasto bi ujutro kad se probudim uzimao MBPa kad mogu uzet ipad i radit sve isto sto bi radio s laptopom dok lezim u krevetu i cekam da se zgrije soba? Puno prirodniji osjecaj. A funkcionalnost potpuno identicna. IM, mejl, browser, pdfovi, tablice, slike, sve sto mi treba. Puno blize 'racunalu' nego ovi ekstremni primjeri sto spominjete, tipa digitron. To je sasvim nesto drugo.

 

A kad se usporedjuju iOS i Android, zasto se ne bi usporedjivalo sve. Ako Androidu mozemo racunati mobitele sa Arm11 procesorima, 64 MB rama i rezolucijama ekrana ko na nokiama od prije 5 godina, kao da je bitan samo broj uredjaja, onda mozemo iOSu racunat i to.

Moraš negdje stavit granicu. Po čemu bi ipad bio računalo? Zbog iosa koji ti omogućuje im, mejl, pdfove, tablice, slike, sve što ti treba? Onda je isto tako svaki uređaj sa ios-om i androidom računalo. Hoćemo i i'm Watch svrstat pod računala? Radio s androidom u automobilu? Windows mobile/android/ios mobitele, playere (ipod touch, samsung player)? Jesu li konzole računala? 

Sve su to uređaji koji su, istina, puno bliže računalu nego digitron, ali to ipak nisu.

12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...

Moraš negdje stavit granicu. Po čemu bi ipad bio računalo? Zbog iosa koji ti omogućuje im, mejl, pdfove, tablice, slike, sve što ti treba? Onda je isto tako svaki uređaj sa ios-om i androidom računalo. Hoćemo i i'm Watch svrstat pod računala? Radio s androidom u automobilu? Windows mobile/android/ios mobitele, playere (ipod touch, samsung player)? Jesu li konzole računala? 

Sve su to uređaji koji su, istina, puno bliže računalu nego digitron, ali to ipak nisu.

Pa ja vucem granicu na ekranu koji mi omogucuje da koristim nesto na slican nacin kao racunalo. Sa slicnim prikazom. Ipad to je, iphone nije. Konzole nisu racunala zbog OSa.

14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
F10EXX kaže...
Iggx kaže...

Moraš negdje stavit granicu. Po čemu bi ipad bio računalo? Zbog iosa koji ti omogućuje im, mejl, pdfove, tablice, slike, sve što ti treba? Onda je isto tako svaki uređaj sa ios-om i androidom računalo. Hoćemo i i'm Watch svrstat pod računala? Radio s androidom u automobilu? Windows mobile/android/ios mobitele, playere (ipod touch, samsung player)? Jesu li konzole računala? 

Sve su to uređaji koji su, istina, puno bliže računalu nego digitron, ali to ipak nisu.

Pa ja vucem granicu na ekranu koji mi omogucuje da koristim nesto na slican nacin kao racunalo. Sa slicnim prikazom. Ipad to je, iphone nije. Konzole nisu racunala zbog OSa.

Ali ne koristiš na sličan način. Koristiš ga prstima(sličan način korištenju mobitela), a na računalu koristiš miš i tipkovnicu.Koristiš li miš i tipkovnicu na tabletu?  Znači ti hoćeš reći da ti je ipad računalo zbog os-a, ali i veličine ekrana. Ako je manji ekran nije računalo, ako je veći je, zanimljivo... Ali po tom je onda google tv računalo? Imaš na velikom ekranu poput monitora android os?  Televizori s ugrađenim googletv-om? Ili ipak iz nekog razloga nije?

Da postoji projektor unutar iphonea to bi bilo računalo?

 

Meni ni tablet s windows 8 os-om neće biti računalo, ako ne postoji mogućnost da ga spojim na monitor/tv, spojim tipkovnicu, mišu i ako ne mogu koristit eksternu memoriju (usb, hdd). Uz to bi trebala postojati i mogućnost da mogu instalirat drugi os.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 17:05 (Iggx).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Diablo86 kaže...

Svijet kako ga je zamislio S.J.!! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 17:08 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...

Ali ne koristiš na sličan način. Koristiš ga prstima(sličan način korištenju mobitela), a na računalu koristiš miš i tipkovnicu.Koristiš li miš i tipkovnicu na tabletu?

  Ali ne bi rekao da klasično desktop računalo spojeno na touch ekran nije računalo, zar ne? Samo zato što se uređaj ne upravlja mišem ne znači da uređaj nije računalo. Naravno, ne znači ni da je računalo.

14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Random. kaže...
Iggx kaže...

Ali ne koristiš na sličan način. Koristiš ga prstima(sličan način korištenju mobitela), a na računalu koristiš miš i tipkovnicu.Koristiš li miš i tipkovnicu na tabletu?

  Ali ne bi rekao da klasično desktop računalo spojeno na touch ekran nije računalo, zar ne? Samo zato što se uređaj ne upravlja mišem ne znači da uređaj nije računalo. Naravno, ne znači ni da je računalo.

Ja to nisam ni rekao :). To je samo odgovor na njegovo da koristi tablet na jednak način kao i računalo (računalo što svi podrazumijevamo). Imaš i linux verzije bez gui pa ako to stavim na komp i dalje je računalo, a ne koristim miša. Stvar je u tom da podržava miša i ako hoću to računalo mi omogućuje korištenje i jednog i drugog. Na ipad možeš stavit miša jedino jailbreakom, a tipkovnicu podržavaju i mobiteli. 

Zato i kažem, pojedina stvar (miš, usb utor, tipkovnica...) neće definitirati što je, što nije. Ali sve te opcije morale biti dostupne, morao bih moći koristit bilo šta od tog ukoliko želim.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 17:17 (Iggx).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
kizo2703 kaže...
Diablo86 kaže...

Svijet kako ga je zamislio S.J.!! {#}

Žalosno ali istinito, koliko ljudi na ulici više bulji u ekran nego što gledaju kuda idu.

Koliko iPhone/Ipad korisnika je otvoreno priznalo da citaju mailove, igraju igrice, surfaju, likaju na facebooku i milijun drugih stvari, na ulici, u kafiću, u atomobilu.

A zašto? Overuse da se psihološki samom sebi opravda veliki trošak precjenjenog uređaja?

Tko zna, možda u budućnosti kad odeš u Apple store i zaželiš novi smartphone zakače ti za mozak novi "iBrain" i sve radiš handsfree. "Vidi mama, bez ruku"

 

E sad, da li se iPad može nazvati računalo, jer na njemu nemožeš sve što možeš na klasičnom računalu, tako da ukupna brojka djeluje prenapuhana.

S druge strane ako se uzme definicja računala "a computer is a programmable machine" onda je svaka veš mašina, pegla, mikrovalka računalo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 18:00 (McD).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...

Moraš negdje stavit granicu. Po čemu bi ipad bio računalo? Zbog iosa koji ti omogućuje im, mejl, pdfove, tablice, slike, sve što ti treba? Onda je isto tako svaki uređaj sa ios-om i androidom računalo. Hoćemo i i'm Watch svrstat pod računala? Radio s androidom u automobilu? Windows mobile/android/ios mobitele, playere (ipod touch, samsung player)? Jesu li konzole računala? 

Sve su to uređaji koji su, istina, puno bliže računalu nego digitron, ali to ipak nisu.

 

Ja se slažem s tobom da negdje trebaš povući granicu, i ja bih granicu također dignuo. Međutim, dokle god Asus, Acer i HP broje netbookove na Atomu pod računala onda možeš slobodno strpati i iPad u to. iPad košta više i brži je od netbookova, pa je prema tome više PC nego netbook. A ako je pravilo da računalo mora imati Windowse onda opet broj prodanih kompova s Linuxom (pola od ukupnog broja što se tiče Hrvatske, a vjerojatno i istočne Europe, Afrike i dobrog djela Azije) se ne bi smio računati, pa bi broj prodanih HP-a, Asusa i Acera pao za pola.

14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
zoki.zlikowski kaže...
Iggx kaže...

Moraš negdje stavit granicu. Po čemu bi ipad bio računalo? Zbog iosa koji ti omogućuje im, mejl, pdfove, tablice, slike, sve što ti treba? Onda je isto tako svaki uređaj sa ios-om i androidom računalo. Hoćemo i i'm Watch svrstat pod računala? Radio s androidom u automobilu? Windows mobile/android/ios mobitele, playere (ipod touch, samsung player)? Jesu li konzole računala? 

Sve su to uređaji koji su, istina, puno bliže računalu nego digitron, ali to ipak nisu.

 

Ja se slažem s tobom da negdje trebaš povući granicu, i ja bih granicu također dignuo. Međutim, dokle god Asus, Acer i HP broje netbookove na Atomu pod računala onda možeš slobodno strpati i iPad u to. iPad košta više i brži je od netbookova, pa je prema tome više PC nego netbook. A ako je pravilo da računalo mora imati Windowse onda opet broj prodanih kompova s Linuxom (pola od ukupnog broja što se tiče Hrvatske, a vjerojatno i istočne Europe, Afrike i dobrog djela Azije) se ne bi smio računati, pa bi broj prodanih HP-a, Asusa i Acera pao za pola.

Zašto gledaš brzinu izvođenja? Pa neki mobiteli su sad po karakteristikama bolji od mog laptopa. 

Možeš li na netbook instalirat drugi os, možeš li spojit nešto preko usba, možeš li stavit vanjski hdd, koristit i miša i tipkovnicu ako želiš? Sve te mogućnosti ipad ne pruža, a netbook pruža. Nitko ni ne spominje da računalo mora imati windowse. Ali možeš li instalirat windowse ili linux na netbook, na laptop? Možeš. Možeš li na ipad? Ne možeš. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 19:13 (Iggx).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
zoki.zlikowski kaže...

 

Ja se slažem s tobom da negdje trebaš povući granicu, i ja bih granicu također dignuo. Međutim, dokle god Asus, Acer i HP broje netbookove na Atomu pod računala onda možeš slobodno strpati i iPad u to. iPad košta više i brži je od netbookova, pa je prema tome više PC nego netbook. A ako je pravilo da računalo mora imati Windowse onda opet broj prodanih kompova s Linuxom (pola od ukupnog broja što se tiče Hrvatske, a vjerojatno i istočne Europe, Afrike i dobrog djela Azije) se ne bi smio računati, pa bi broj prodanih HP-a, Asusa i Acera pao za pola.

I moj stari Pentium 166MMX je sporiji i od Atom netbookova i iPada pa je opet računalo. Nemožeš uzimat brzinu kao relevantan kriterij.

Trpati laptope i stolna računala u isti koš sa tabletima ne čini mi se realno.

 

Poziv svima da sudjeluju

Po vašem mišljenju šta se može na stolnom računalu/laptopu a na tabletu nemože i obrnuto:

 

       stolno računalo                                 tablet                                     

 

1.

2

3.

......

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...

Moraš negdje stavit granicu.

Zasto? Zato da bi ti koji imas neku kantu od 20 kila ispod stola i na kojoj 99% vremena radis isto sto i ja na iPadu mogao za sebe reci da si "ozbiljan korisnik", superioran tzv. "debilnim amerima" koji koriste tablete? I kako cemo definirati tu granicu - hardverski, softverski, ili onako odoka, tako da uvijek ispadne da ti, kao "ozbiljan" korisnik imas "racunalo", a ne tzv. "igracku" od iPada?

 

Od svih "ozbiljnih" racunala koje sam imao u zadnjih 25 godina, iPad je daleko najmocnije i najozbiljnije od svih njih. Ili najneozbiljnije, ovisi sto s njim radim i u tome mu je prednost.

 

Svidjalo se to nekome ili ne - unutar max. 5 godina klasicne forme hardvera i softvera - dakle ekran, tastatura, desktop, mis - ce nestati sa polica i zamijenit ce ih tabletoidni hibridi "igracke" i "ozbiljnog racunala" upravljani glasom, dodirom i pokretom. Karakter nekog uredjaja definiraju ljudi i nacini na koji se koriste, a ne forma ili nacin upravljanja. Vec danas se iPad i drugi tableti koriste u jako puno vrlo "ozbiljnih" scenarija, npr. u medicini, vojsci, skolama itd. Dekodiranje filmova skinutih sa torrenta, kompajliranje kernela, rjesavanje labosa sa FERa u Matlabu i visenje na WoWu nisu jedine "ozbiljne" primjene kao sto s obicno smatra na ovom forumu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...

Zašto gledaš brzinu izvođenja? Pa neki mobiteli su sad po karakteristikama bolji od mog laptopa. 

Možeš li na netbook instalirat drugi os, možeš li spojit nešto preko usba, možeš li stavit vanjski hdd, koristit i miša i tipkovnicu ako želiš? Sve te mogućnosti ipad ne pruža, a netbook pruža. Nitko ni ne spominje da računalo mora imati windowse. Ali možeš li instalirat windowse ili linux na netbook, na laptop? Možeš. Možeš li na ipad? Ne možeš. 

 

Opet si fulao ceo fudbal. Prvo - gdje stoji da je mogucnost instalacije alternativnih OSova temeljna karakteristika tzv. "racunala"? Vecina superkompjutera onda nisu racunala jer rade samo s jednim OSom. Drugo - na iPad mozes instalirati druge OSove iako je to potpuno nebitno i nepodrzano - imas na YouTubeu filmova sa iPadom na linuxu, webosu itd.

 

Tastatura? http://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipad/ipad_accessories/keyboards

USB? http://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipad/ipad_accessories/cables_docks

Mis po definiciji ne treba za iOS. Sto bi s misom?

Eksterni disk: http://www.lmgtfy.com/?q=ipad+external+hard+drive iako uz iCloud i DropBox ne vidim racionalnog razloga za eksterni HD.

 

I sto cemo sad, jel "racunalo" ili nije? Btw - sto uopce zelis dokazati?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Osnujte udrugu gradjana ili inicijativu za zastitu i ocuvanje dostojanstva izvornog hrvatskog racunala, pa se nadjite, izglasajte statut drustva i objavite preko Buga kad ste gotovi da vidimo sto ste iskemijali.

Da ne moram nesto ozbiljno hitno dovrsiti na iPadu, napisao bih koju, ali ne stignem...
14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
RobertS kaže...
Iggx kaže...

Moraš negdje stavit granicu.

Zasto? Zato da bi ti koji imas neku kantu od 20 kila ispod stola i na kojoj 99% vremena radis isto sto i ja na iPadu mogao za sebe reci da si "ozbiljan korisnik", superioran tzv. "debilnim amerima" koji koriste tablete? I kako cemo definirati tu granicu - hardverski, softverski, ili onako odoka, tako da uvijek ispadne da ti, kao "ozbiljan" korisnik imas "racunalo", a ne tzv. "igracku" od iPada?

 

Od svih "ozbiljnih" racunala koje sam imao u zadnjih 25 godina, iPad je daleko najmocnije i najozbiljnije od svih njih. Ili najneozbiljnije, ovisi sto s njim radim i u tome mu je prednost.

 

Svidjalo se to nekome ili ne - unutar max. 5 godina klasicne forme hardvera i softvera - dakle ekran, tastatura, desktop, mis - ce nestati sa polica i zamijenit ce ih tabletoidni hibridi "igracke" i "ozbiljnog racunala" upravljani glasom, dodirom i pokretom. Karakter nekog uredjaja definiraju ljudi i nacini na koji se koriste, a ne forma ili nacin upravljanja. Vec danas se iPad i drugi tableti koriste u jako puno vrlo "ozbiljnih" scenarija, npr. u medicini, vojsci, skolama itd. Dekodiranje filmova skinutih sa torrenta, kompajliranje kernela, rjesavanje labosa sa FERa u Matlabu i visenje na WoWu nisu jedine "ozbiljne" primjene kao sto s obicno smatra na ovom forumu.

I po tvom je onda svaki uređaj računalo? Ok, prihvaćam i to rješenje. Svaki smartphone, konzola, moderni frižideri, televizori, sve su računala. Zašto se oni ne ubrajaju u statistiku? Upravo zbog statistika mora postojat granica, a zbog tog je i otvorena tema.

Ono što ja želim reći jest to da ili moraš izbacit tablete iz pojma "računalo" ili ubaci i smartphone, konzole (čini mi se da i na ps3 ide linux), televizore, google tv itd. A onda se situacija na tržištu oko glavnog proizvođača mijenja.

Btw. da ne citiram sve. Dolje si napisao da na ipad možeš stavit bilo koji os. Ja ti govorim šta je za mene računalo i na računalu imaš mogućnost instalacije os-a koji hoćeš regularnim načinom. Jailbreak to nije.

Stavio si link s usbom za ipad. Mogu li spojit usb memoriju, eksterni hard disk, gamepad?

I da si pročitao sve što sam napisao, bilo bi ti jasno da su to moji kriteriji. Ipad nema miš, nema instalaciju drugih operacijskih sustava- nije računalo. Bok

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 19:52 (Iggx).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
RobertS kaže...

Opet si fulao ceo fudbal. Prvo - gdje stoji da je mogucnost instalacije alternativnih OSova temeljna karakteristika tzv. "racunala"? Vecina superkompjutera onda nisu racunala jer rade samo s jednim OSom. Drugo - na iPad mozes instalirati druge OSove iako je to potpuno nebitno i nepodrzano - imas na YouTubeu filmova sa iPadom na linuxu, webosu itd.

 

Tastatura? http://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipad/ipad_accessories/keyboards

(1)USB? http://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipad/ipad_accessories/cables_docks

Mis po definiciji ne treba za iOS. Sto bi s misom?

(2)Eksterni disk: http://www.lmgtfy.com/?q=ipad+external+hard+drive iako uz iCloud i DropBox ne vidim racionalnog razloga za eksterni HD.

 

I sto cemo sad, jel "racunalo" ili nije? Btw - sto uopce zelis dokazati?

(1) funkcionalan USB? malo sutra, u ovom slučaju izgleda samo za kameru. Odem i platim 30$ da skopčam USB HDD ili recimo USB dongle Zagrebačke banke da bi onda vidio da to neide? Ne hvala

(2) dođe ti klijent sa svojim diskom kojeg opet nemožes koristit da mu iskopiraš neke podatke ili slično.

 

Nije bitna brzina ili koji je OS na njemu, bitna je funkcionalnost, na tabletu nemozes napravit sve sto na stolnom racunalu

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...
Upravo zbog statistika mora postojat granica, a zbog tog je i otvorena tema.

Ono što ja želim reći jest to da ili moraš izbacit tablete iz pojma "računalo" ili ubaci i smartphone, konzole (čini mi se da i na ps3 ide linux), televizore, google tv itd. A onda se situacija na tržištu oko glavnog proizvođača mijenja.

Btw. da ne citiram sve. Dolje si napisao da na ipad možeš stavit bilo koji os. Ja ti govorim šta je za mene računalo i na računalu imaš mogućnost instalacije os-a koji hoćeš regularnim načinom. Jailbreak to nije.

Stavio si link s usbom za ipad. Mogu li spojit usb memoriju, eksterni hard disk, gamepad?

I da si pročitao sve što sam napisao, bilo bi ti jasno da su to moji kriteriji. Ipad nema miš, nema instalaciju drugih operacijskih sustava- nije računalo. Bok

A statistika je bitna - za sto tocno? Da bi levati bili sretni jer je njihov klub prvi, ili?

 

Samo bolesnici se opterecuju top listama, normalnu osobu boli ona stvar za statistiku i koristi ono sto joj odgovara i kada joj odgovara.

14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
RobertS kaže...
Iggx kaže...
Upravo zbog statistika mora postojat granica, a zbog tog je i otvorena tema.

Ono što ja želim reći jest to da ili moraš izbacit tablete iz pojma "računalo" ili ubaci i smartphone, konzole (čini mi se da i na ps3 ide linux), televizore, google tv itd. A onda se situacija na tržištu oko glavnog proizvođača mijenja.

Btw. da ne citiram sve. Dolje si napisao da na ipad možeš stavit bilo koji os. Ja ti govorim šta je za mene računalo i na računalu imaš mogućnost instalacije os-a koji hoćeš regularnim načinom. Jailbreak to nije.

Stavio si link s usbom za ipad. Mogu li spojit usb memoriju, eksterni hard disk, gamepad?

I da si pročitao sve što sam napisao, bilo bi ti jasno da su to moji kriteriji. Ipad nema miš, nema instalaciju drugih operacijskih sustava- nije računalo. Bok

A statistika je bitna - za sto tocno? Da bi levati bili sretni jer je njihov klub prvi, ili?

 

Samo bolesnici se opterecuju top listama, normalnu osobu boli ona stvar za statistiku i koristi ono sto joj odgovara i kada joj odgovara.

Tvrtkama je itekako bitna. Zašto je tebi bitno da tvoj ipad nazivamo računalom?

I nisi mi odgovorio na pitanje vezano uz usb. Vidiš da ima dosta nedostataka u usporedbi s računalima 

14 godina
neaktivan
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

cek pa po logici da je ipa(i)d 2(much) racunalo onda je hp inkjet racunalo, tak da hp opet vodi....

ipad je elektricna biljeznica na kojoj nemozes ni pisat ni raditi nego samo citati web i igrat igrice (ja mu barem nisam uspio naci neku vecu funkciju)

najgore mi sto sam pljunio 6k za to "racunalo" a mogo sam si jeftinije kupit np xoom koji ak nista drugo bar ima usb utor

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 20:34 (Check).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
McD kaže...

(1) funkcionalan USB? malo sutra, u ovom slučaju izgleda samo za kameru. Odem i platim 30$ da skopčam USB HDD ili recimo USB dongle Zagrebačke banke da bi onda vidio da to neide? Ne hvala

(2) dođe ti klijent sa svojim diskom kojeg opet nemožes koristit da mu iskopiraš neke podatke ili slično.

 

Nije bitna brzina ili koji je OS na njemu, bitna je funkcionalnost, na tabletu nemozes napravit sve sto na stolnom racunalu

iPad nije *stolno* racunalo, sto ne znaci da nije *uopce* racunalo, niti je itko igdje tvrdio da je 100%tna zamjena za "pravo" racunalo, barem ne jos. Ali itekako jest racunalo, isto kao sto su i Smart i Iveco Turbo Daily auti, razliciti, ali ipak oboje auti.

 

Btw: prebaci se na m-token, podatke prebacuj internetom, generalno pokusaj shvatiti tehnologiju koju posjedujes i pocni korisiti njezine prednosti. Cudi me da nitko jos nije spomenuo nedostatak CD drive-a kao kljucni nedostatak neophodan "pravom" racunalu i svakom "ozbiljnom" korisniku.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...

Tvrtkama je itekako bitna. Zašto je tebi bitno da tvoj ipad nazivamo računalom?

I nisi mi odgovorio na pitanje vezano uz usb. Vidiš da ima dosta nedostataka u usporedbi s računalima 

Kojim tvrtkama, o cemu ti? Vidim da si jos pristavi student, kad odrastes, shvatit ces da je tvrtkama jedino bitna zarada, a ne kako koji wannabe statisticar dijeli kolac.

 

Btw, boli mene kako ces ti nazivati moje racunalo.

14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
RobertS kaže...
Iggx kaže...

Tvrtkama je itekako bitna. Zašto je tebi bitno da tvoj ipad nazivamo računalom?

I nisi mi odgovorio na pitanje vezano uz usb. Vidiš da ima dosta nedostataka u usporedbi s računalima 

Kojim tvrtkama, o cemu ti? Vidim da si jos pristavi student, kad odrastes, shvatit ces da je tvrtkama jedino bitna zarada, a ne kako koji wannabe statisticar dijeli kolac.

 

Btw, boli mene kako ces ti nazivati moje racunalo.

fanboy znaš za kog si možeš govorit da je pristavi student. Odrasti ti, nauči se kulturno razgovarat pa se onda javi.

Tvrtkama je bitna zarada,šta bi im trebalo biti bitno. A šta im donosi zaradu? Kupovina proizvoda. Koliko kupaca čita novine, pročita članak, apple u naslovu, pogleda njihove proizvode, kupi jedan. Uspjeh applea je u reklami, a kad im dodaš još lažne statističke podatke  (s kojima se i hvale na prezentaciji proizvoda), sve više se priča o određenoj tvrtci i eto ti rezultata. Zašto se samsung hvali najjačim komponentama, apple rastom prodaje svih proizvoda (pazi statistički podaci!), microsoft brojem prodanih windowsa...

Ako ti i dalje nije jasno šta ću ti ja. Mlad si naučit ćeš

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 21:03 (Iggx).
13 godina
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala
Neki nisu shvatili poantu naslova teme. 1. Apple je vas novi IT bog i batina, think Post PC 2. Resistance is futile ali nabija promet. 3. Samo nastavite :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...

Ali ne koristiš na sličan način. Koristiš ga prstima(sličan način korištenju mobitela), a na računalu koristiš miš i tipkovnicu.Koristiš li miš i tipkovnicu na tabletu?  Znači ti hoćeš reći da ti je ipad računalo zbog os-a, ali i veličine ekrana. Ako je manji ekran nije računalo, ako je veći je, zanimljivo... Ali po tom je onda google tv računalo? Imaš na velikom ekranu poput monitora android os?  Televizori s ugrađenim googletv-om? Ili ipak iz nekog razloga nije?

Da postoji projektor unutar iphonea to bi bilo računalo?

 

Meni ni tablet s windows 8 os-om neće biti računalo, ako ne postoji mogućnost da ga spojim na monitor/tv, spojim tipkovnicu, mišu i ako ne mogu koristit eksternu memoriju (usb, hdd). Uz to bi trebala postojati i mogućnost da mogu instalirat drugi os.

Valjda cu ja odrediti sto je meni slican nacin koristenja. Input method je tu nebitan. Bitna je preglednost, i ove 'funkcije' koje sam naveo. Da, da iphone ima projektor, i da po toj projiciranoj slici mogu interactat kao i po ipadu, to bi bilo racunalo. Primaran je nacin na koji se prikazuju stvari, a to je na tabletu vrlo slicno kao na laptopu, zbog slicnog formata. Znaci ako mogu npr pregledati i urediti A4 excel tablicu, to je racunalo. To na iphoneu ne mogu. Na ipadu mogu, kao i na laptopu. Jel to radim tako da kliknem misom ili prstom na celiju, je potpuno irelevantno.

12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Iggx kaže...

Zašto gledaš brzinu izvođenja? Pa neki mobiteli su sad po karakteristikama bolji od mog laptopa. 

Možeš li na netbook instalirat drugi os, možeš li spojit nešto preko usba, možeš li stavit vanjski hdd, koristit i miša i tipkovnicu ako želiš? Sve te mogućnosti ipad ne pruža, a netbook pruža. Nitko ni ne spominje da računalo mora imati windowse. Ali možeš li instalirat windowse ili linux na netbook, na laptop? Možeš. Možeš li na ipad? Ne možeš. 

 

Zelis reci da npr mac racunala prije bootcampa nisu racunala jer ne mogu 'legalno' staviti drugi OS?

 

USB,vanjski HDD, tastatura i mis nisu nikakve definirajuce karakteristike racunala.

 

Isto kao sto u autu ponekad moram koristiti 4x4 pogon, prevesti 4 putnika ili vesmasinu, ne znaci da kad vozim smart ne vozim auto.

 

I da, PS3 kad mu stavis linux, spojis ga na npr touch screen je racunalo. Bez odgovarajuceg OSa to nije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 21:21 (F10EXX).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Diablo86 kaže...

Bravo, tako treba, još si priključiš kateter i nemoraš nikad ni ustati iz kreveta,

 

hvala ti apple, za unapređivanje čovječanstva

 

 

kizo2703 kaže...
Diablo86 kaže...

Svijet kako ga je zamislio S.J.!!

Ma odmah sam ja rekao da je taj Apple zlo. Čini nas debelima i nezdravima. Hvala Bogu, pa postoje drugi brandovi (Samsung, HP, ASUS, RIM...) koji nas čine lijepima, ugodno građenima i zdravima!

 

Slava im.

 

McD kaže...

Koliko iPhone/Ipad korisnika je otvoreno priznalo da citaju mailove, igraju igrice, surfaju, likaju na facebooku i milijun drugih stvari, na ulici, u kafiću, u atomobilu.

Kako ih samo nije sram otvoreno to priznati?

 

Hvala svim korisnicima ostalih uređaja što su, za razliku od iPhone/iPad korisnika - tako svjesni u prometu i nikada na ulici, u kafiću ili automobilu ne rade tako pervrzne stvari ("...citaju mailove, igraju igrice, surfaju, likaju na facebooku i milijun drugih stvari.")

 

Slava im.

Ovo hitno treba Bugovom forumu. Ovo hitno treba Bugovom forumu.
12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
RobertS kaže...
McD kaže...

(1) funkcionalan USB? malo sutra, u ovom slučaju izgleda samo za kameru. Odem i platim 30$ da skopčam USB HDD ili recimo USB dongle Zagrebačke banke da bi onda vidio da to neide? Ne hvala

(2) dođe ti klijent sa svojim diskom kojeg opet nemožes koristit da mu iskopiraš neke podatke ili slično.

 

Nije bitna brzina ili koji je OS na njemu, bitna je funkcionalnost, na tabletu nemozes napravit sve sto na stolnom racunalu

iPad nije *stolno* racunalo, sto ne znaci da nije *uopce* racunalo, niti je itko igdje tvrdio da je 100%tna zamjena za "pravo" racunalo, barem ne jos. Ali itekako jest racunalo, isto kao sto su i Smart i Iveco Turbo Daily auti, razliciti, ali ipak oboje auti.

 

Btw: prebaci se na m-token, podatke prebacuj internetom, generalno pokusaj shvatiti tehnologiju koju posjedujes i pocni korisiti njezine prednosti. Cudi me da nitko jos nije spomenuo nedostatak CD drive-a kao kljucni nedostatak neophodan "pravom" racunalu i svakom "ozbiljnom" korisniku.

iPad (zar se ne govori opcenito o tabletima?) je uredjaj koji ima skoro sve mogucnosti smartphonea osim sto nemos normalno nazvat nekoga.

Smart i Iveco nisu auti nego je jedno auto a drugo kamion i nikad ih neces vidjeti u statistikama prodanih auta nego eventualno u prodanim vozilima. vozilo je i vlak. istom logikom tablet i racunalo spadaju u elektronicke uredjaje i ako apple prodaje najvise elektronickih uredjaja na svijetu onda im svaka cast, a nisu ni blizu.

12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
RobertS kaže...
McD kaže...

(1) funkcionalan USB? malo sutra, u ovom slučaju izgleda samo za kameru. Odem i platim 30$ da skopčam USB HDD ili recimo USB dongle Zagrebačke banke da bi onda vidio da to neide? Ne hvala

(2) dođe ti klijent sa svojim diskom kojeg opet nemožes koristit da mu iskopiraš neke podatke ili slično.

 

Nije bitna brzina ili koji je OS na njemu, bitna je funkcionalnost, na tabletu nemozes napravit sve sto na stolnom racunalu

iPad nije *stolno* racunalo, sto ne znaci da nije *uopce* racunalo, niti je itko igdje tvrdio da je 100%tna zamjena za "pravo" racunalo, barem ne jos. Ali itekako jest racunalo, isto kao sto su i Smart i Iveco Turbo Daily auti, razliciti, ali ipak oboje auti.

 

Btw: prebaci se na m-token, podatke prebacuj internetom, generalno pokusaj shvatiti tehnologiju koju posjedujes i pocni korisiti njezine prednosti. Cudi me da nitko jos nije spomenuo nedostatak CD drive-a kao kljucni nedostatak neophodan "pravom" racunalu i svakom "ozbiljnom" korisniku.

sve to sto ti spominjes ja radim sa svog racunala sony xperia.

12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
BlueMax kaže...

sve to sto ti spominjes ja radim sa svog racunala sony xperia.

Ne radis. Ne mozes citati nista u A4 formatu npr da prikazes cijelu stranicu. Na uredjajima s manjim ekranom moras zoomirat, koristit mobile verzije stranica npr itd. Na tabletu ne moras.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice