Čemu služe pametni satovi?

poruka: 70
|
čitano: 12.930
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čemu služe pametni satovi?".
15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
picajzla0707 kaže...

 ćaća, jesi to ti? 

Nije Ćaća, Nadan je :)

Rvat katolik!
14 godina
neaktivan
offline
Čemu služe pametni satovi?

Cim imas nekakav clanak o pametnim satovima uvijek isti komentari. Onaj tko misli da mu treba i da mu koristi taj ga kupi, ako moze. I obrnuto. Ne mislim da ako netko nesto kupi, a ja ne da je to glupo.  Ja sam sa svojim Gear S3 prezadovoljan. Sve sto mi treba ima, a nije nikakva problem puniti ga svako 4-5 dana. Osim toga kad je baterija nisko onda postaje nepametni sat i kao takav moze jos dugo......

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Torent kaže...

čitanja vijesti, telefoniranja i e-maila, funkcije budilice, gledanja slika????????????? Na satu??????????? A telefon u dzepu.....

 Treba još dopisat,idealni su za zatuč sa čekičem(posebno Jabučarska krama) to nam pruža poseban ili neopisiv užitak.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Kako vas je lako sve zapaliti. Dovoljno je napisati Apple i gorite. I onda se pitate odkud njima toliko publiciteta. Pa bas od vas, hejtera. Putujte, idite studirat van, upoznajte druge nacije, kulture, mentalitete. Upoznajte kako svijet funkcionira.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?

Kaze covjek koji je zatvoren u apple eko sistem ;)

Nista ti ne brini apple dodje kao razibriga ;) Vi loveri ste ti koji se palite ;) A aple cak miko i ne napada ;) 

15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
digitall kaže...

cekamo jos neku super korisnu stvar za koju takode dodatno treba razmisljati o napunjenosti, sofveru, ovome, onome.. jer ocigledno nemamo dovoljno "istih" stvari oko nas..

to bi mogao biti na primjer pametni prsten! na njemu bi mogao biti mini ekran koji bi pokazivao da je dosla notifikacija na sat, na kojem pise da je dosla notifikacija na mobitel.. odjebite - to je moj patent 

jedini tko bi mogao kupiti moj patent i nagovoriti mase na takve budalastine je apple :)

zivijo ja!

 zaboravil si pametnu plombu u kljovi, koja ti javlja za notifikaciju u prstenu koja dojavljuje ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
protjeran
offline
Čemu služe pametni satovi?

Ničemu ne služe... lijenost i ništa drugo... čim gore piše ili se zove "pametni" budale misle da će bit pametniji i manje radit, čak i pomaknut ruku je postalo teško....... tako da dok god je lijenčina biti će i satova i ostalih stvari sa nazivom "pametni"..... samo da je ko stroj hodat i zurit u mobitel, sat, visit po mrežama a ne bit svjestan okoline ili imat osjećaj za prostor ili vrijeme..... ljudi ne pomažu te điđe ništa niti išta olakšavaju, stvaraju samo ovisnost, udaljuju od stvarnosti..... Nek mi samo neko kaže jel postao pametniji, uspješniji, zdraviji ili bolja osoba otkad koristi sve te "pametne" uređaje.....

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Ako je nesto skupo i beskorisno ne mora znacit da nije glupo.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Ja svoj uzeo neki dan,odlican je :) ne kuzim cemu toliki hejt,ako vam se ne svida nemojte kupiti,nosi klasicni :D
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Han kaže...

Ničemu ne služe... lijenost i ništa drugo... čim gore piše ili se zove "pametni" budale misle da će bit pametniji i manje radit, čak i pomaknut ruku je postalo teško....... tako da dok god je lijenčina biti će i satova i ostalih stvari sa nazivom "pametni"..... samo da je ko stroj hodat i zurit u mobitel, sat, visit po mrežama a ne bit svjestan okoline ili imat osjećaj za prostor ili vrijeme..... ljudi ne pomažu te điđe ništa niti išta olakšavaju, stvaraju samo ovisnost, udaljuju od stvarnosti..... Nek mi samo neko kaže jel postao pametniji, uspješniji, zdraviji ili bolja osoba otkad koristi sve te "pametne" uređaje.....

 

Meni je danas S3 pomogao barem 10 puta da se osjećam ko faca u društvu. Vidiš da pomaže.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
toma20 kaže...
Ja svoj uzeo neki dan,odlican je :) ne kuzim cemu toliki hejt,ako vam se ne svida nemojte kupiti,nosi klasicni :D

 

Čestitam, čuvaj ga, luneta se lako zguli. Ja sam ga već tri puta potegnuo po zidu u prolazu i vide se štrafte fest. Al daje neki rugged look baš :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
12 godina
offline
Čemu služe pametni satovi?

1. Na sastanku / predavanjima / u krevetu si, na mobitelu ugašen zvuk, a ti osjetiš laganu vibraciju i pročitaš tko te zove ili ti šalje poruku. Samo jednom ti pomogne da ne propustiš neki važan razgovor, ili čak posao, sat je odradio funkciju.

2. Upravljaš s pjesmama koje ti svira mobitel na slušalice. Npr kod trčanja nije baš lako izvaditi mob iz džepa ili tražiti tipku u džepu. Ili kad imaš mobitel u torbi. To sam ja koristio još prije desetak godina na Sony Ericcson satu

3. Neki modeli imaju GPS pa su odlični za sportaše koji treniraju i žele vidjeti svoj napredak (uglavnom svi sportaši  )

4. Neki modeli imaju heart rate senzor, koliko vidim na netu, odlična stvar za one koji gube kile i znaju u kojem području otkucaja moraju biti.

5. Neki modeli imaju bluetooth pa odma preko sata slušaš na bluetooth slušalice, ne moraš stalno imati mobitel uz sebe (da, neki čak i ne žele stalno mob uz sebe  ) Da ne bi bilo da to istroši bateriju za 5 minuta, Xiaomi Amazfit Pace, baterija drži od 3 do 5 dana. Toga sam kupio danas, vidjet ću dal ću pljuvat pametne satove za koji tjedan 

6. Neki modeli imaju kamere, koje nisu baš nešto, al možda će uskoro i to biti na razini mobitela. Tu i tamo nešto MORAŠ poskrivečki poslikati 

7. Beskontaktno plaćanje pomoću sata. E, to vjerojatno nećemo vidjeti kod nas još neko vrijeme.

8. Varanje na ispitima 

 

 

P.S. ima i full android satova koji u sebe primaju SIM karticu i koriste se kao mobiteli. Za unos se koristi stari izgled tikovnica ABC / DEF / ... ili glasovni unos koji je na Googlu već na pristojnoj razini.

 

Nešto ovakvo:

 
 

 

ili ekstreman primjer, ovo:

 
 
 

 

Postoji cijele teme o ovom zadnjem na forumima, ljudi prešli s mobitela na sat 

Prodaje se pod dva imena: LEM4 i DM98

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
4 0 hvala 3
9 godina
offline
Čemu služe pametni satovi?

dok ne naprave photoshop za sat da mogu fotke obradivat na njemu nista od tog.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Odlicna opcija kod gear s3 mi je da se mogu javiti na poziv preko sata i pricam na sat ne moram brinuti hoce me murjak copit i naplatit mi kaznu sta pricam na mob tijekom voznje hh :D
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
I telefon ima tu mogucnost....
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Ne znam meni je opet nekako bolje na satu haha,jednostavno bolje mi je mjerenje potrosnje kalorija,koraci i ostale vjezbe na satu nego na mobu,na mobu sam tu apk odmah izbrisao jer stvarno guta bateriju
7 godina
offline
Čemu služe pametni satovi?

U Japanu se na jabuka pametni sat moze instalirati kartica za prijevoz i podesiti automatsko nadopunjavanje balansa na racunu preko kreditne kartice. I tamo ta kartica za prijevoz nije beskorisna kao npr ZET-ova jer je interoperabilna sa skoro svim privatnim i drzavnim prijevoznicima u cijeloj zemlji i balans se moze koristiti kao e-novac.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
toma20 kaže...
Ne znam meni je opet nekako bolje na satu haha,jednostavno bolje mi je mjerenje potrosnje kalorija,koraci i ostale vjezbe na satu nego na mobu,na mobu sam tu apk odmah izbrisao jer stvarno guta bateriju

 Nije bolje ali izgleda cool a u stvar izgleda izgledas skao idiot koji prica sa svojom rukom ;)

14 godina
offline
Čemu služe pametni satovi?

Ma pričajte vi što hoćete, al' za ljude koji imaju diabetes je to dušu dalo!

 

Imaše NFC senzor razine glukoze u krvi, instaliraš aplikaciju na satić i evo ga, ne treba ti njihov čitač već lijepo cijelo vrijeme možeš nadgledati što i kako!

 

Super stvar!

 

A to je samo jedna od korisnih uporaba, ali opet, sve je to tako tj. jeli se nešto uzima iz nekog hira ili iz potrebe. Ako je iz potrebe, onda sve ima smisao, a ako je iz hira onda....

 

I da! Potpuno nebitno jeli to iOS ili Android baziran uređaj, to je samo alat, i dok to čovjek tako gleda, na sigurnoj je strani razuma!

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?

Isto to radis i sa telefonom. Mozes koristiti sat ali da je nesto specijalno lakse i bolje i nije.... 

10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
CyberDemonVZ kaže...

 

 

 

P.S. ima i full android satova koji u sebe primaju SIM karticu i koriste se kao mobiteli. Za unos se koristi stari izgled tikovnica ABC / DEF / ... ili glasovni unos koji je na Googlu već na pristojnoj razini.

 

Nešto ovakvo:

  

 

ili ekstreman primjer, ovo:

   

 

Postoji cijele teme o ovom zadnjem na forumima, ljudi prešli s mobitela na sat 

Prodaje se pod dva imena: LEM4 i DM98

Zanemarimo da to sve ima smartband za cca 40 $ osim kamere koja je beskorisna osim ako si ćiribimbaš. 

 

Notifikacije će neko teško propusti na mobu, ako si izgasio zvuk valjda si to ucinio s razlogom uostalom i mobitel vibrira. Upravljanje pjesmama je puno lakše na slušalicama s fizičkim tipkama nego na satu, na tom xiaomiu mi se pari totalno nepraktično zbog minusa iz recenzije koju si posta "Display is disabled until physical button is pressed". Ne znam koja je uopće smisao toga bez GPS-a i otkucaja tako da neki to imaju je baš žalosna tvrdnja, jedini put kad sam nešto tako preporučija nekom je kolega koji je tražija feature phone s GPS-om. To šta ima bluetooth ne znači nužno da ga moš spojit sa slušama, a neki ljudi isto tako ne žele još dva uređaja na punjaču. Beskontaktno plaćanje moš već danas imat na umjetnom noktu, prstenu itd....čak i kod nas. Ja recimo imam beskontaktni maestro kojeg ovo može simulirat, android to ne može...

 

Ugl nemam ništa protiv toga i smartband po meni ima smisla za određeni broj ljudi. Šta se sata ka sata tiče meni jedino i imaju smisla ti sa sim karticom jer sve ovo drugo u većoj ili manjoj mjeri gubi smisao bez moba u žepu.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 8:41 (om-prat).
15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
om-prat kaže...

 

Ugl nemam ništa protiv toga i smartband po meni ima smisla za određeni broj ljudi. Šta se sata ka sata tiče meni jedino i imaju smisla ti sa sim karticom jer sve ovo drugo u većoj ili manjoj mjeri gubi smisao bez moba u žepu.

 

 

Smartband za 40$ je teško smeće, u to budi siguran. Ako uopće radi, pola toga će ti stvarati debele probleme, ili će crknut za pol mjeseca.

 

Pa glavna poanta i je da imaš mob u žepu dok si vani (kod kuće ti ne treba sat), a ne da ga vadiš svakih 5 minuta (čime povećavaš šansu za razbijanje).

Dolazi notifikacija, vidim frendovi briju gluposti na hangoutsu... pogledam na satu, ignoriram.

Dolazi druga notifikacija, vidim frend pita jel dolazim na kavu - klikćem na satu "Yes" i on zna da dolazim.

Dolazi poziv, vidim netko nepoznat zove, poklopim sat i mobitel prestane zvoniti.

Dolazi treća notifikacija, vidim raspao se cluster - tek onda vadim mobitel.

Vozim se biciklom, po šumi, čujem netko zove... dok nemaš sat se pitaš pa ko je sad, jel hitno ili nije, možda je hitno, staneš, sjebeš si tempo, vadiš mob iz torbice i zove nitko bitan... ovako pogledaš na sat, vidiš ko zove i dalje se voziš u miru.

Ovo pokriva samo case s notifikacijama.

 

Ne znam jel si čuo za Here WeGo. Imaš Here Maps na mobitelu, odabereš kuda hoćeš ići u nekom nepoznatom gradu, i aplikacija na satu ti vibrira kad si na nekom mjestu gdje treba skrenuti, pogledaš na čuku kud treba ići i skreneš. Vodi te turn by turn do destinacije.

Vrhunski za turiste.

 

Pa onda reminderi razni, voice memo, alarmi. Sve ti je to na satu gdje je i prirodno, jer nisi uvijek kraj moba (npr na poslu - ovisno kaj radiš).

I isto bitna stvar, vibrira dok izađe van rangea bluetootha, pa te upozori da si zaboravio mob. Puno puta mi je koristilo, ne zato što bih zaboravio mob u birtiji, nego zato što bih otišao van kuće bez njega.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
14 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Torent kaže...

Isto to radis i sa telefonom. Mozes koristiti sat ali da je nesto specijalno lakse i bolje i nije.... 

Slažem se!

 

Nije govno neg se pas posro!

 

A naravno da možeš sa mobitelom!

 

Možes isto tako i s externim NFC čitačem, spojenim na PC, bez problema, čak imaš i debugging, možeš lijepo gledati što i kako, pred spavanje, prije lijepih snova!

 

Zar nije ovo tema o pametnim satovima, a ne tko može piškiti dalje i čija je zadnja?!

 

Ako je ovo potonje u pitanju, ama eto, ti si najpametniji, zamjenik CEO-a svemira!

 

OK?!

10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Bitanga kaže...
om-prat kaže...

 

Ugl nemam ništa protiv toga i smartband po meni ima smisla za određeni broj ljudi. Šta se sata ka sata tiče meni jedino i imaju smisla ti sa sim karticom jer sve ovo drugo u većoj ili manjoj mjeri gubi smisao bez moba u žepu.

 

 

Smartband za 40$ je teško smeće, u to budi siguran. Ako uopće radi, pola toga će ti stvarati debele probleme, ili će crknut za pol mjeseca.

 

 

 

Pa onda reminderi razni, voice memo, alarmi. Sve ti je to na satu gdje je i prirodno, jer nisi uvijek kraj moba (npr na poslu - ovisno kaj radiš).

I isto bitna stvar, vibrira dok izađe van rangea bluetootha, pa te upozori da si zaboravio mob. Puno puta mi je koristilo, ne zato što bih zaboravio mob u birtiji, nego zato što bih otišao van kuće bez njega.

U biti sve se svodi na notifikacije i lin sam zavuć ruku u žep tako reci. S tim da te ludosti ka hangouts i nepoznate brojeve(ako se ionako ne javljaš)si moga odma ubit. Reminderi i alarmi opet spadaju pod notifikacije. Vani mi isto ne triba sat, sa kampanela zvoni svako po ure uvik otprilike znam koja je ura.  Da vibrira ka i manje više svaki k koji je spojen bluetoothom i izađe van dometa vau....uostalom meni se par puta to dogodilo i toplo preporučujem bar jedanput misečno ga ostavit "slučajno" doma. 

I kakvi hejt prema jeftinim smartbandovima, pa pola foruma ima duplo jeftiniji mi band ne vidim baš da krepaju masovno. Dok s druge strane Samsung ima svako malo neku aferu sa svojim uređajima od odlipljivanja panela do eksplodiranja baterija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 11:21 (om-prat).
15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
om-prat kaže...

U biti sve se svodi na notifikacije i lin sam zavuć ruku u žep tako reci. S tim da te ludosti ka hangouts i nepoznate brojeve(ako se ionako ne javljaš)si moga odma ubit. Reminderi i alarmi opet spadaju pod notifikacije. Vani mi isto ne triba sat, sa kampanela zvoni svako po ure uvik otprilike znam koja je ura.  Da vibrira ka i manje više svaki k koji je spojen bluetoothom i izađe van dometa vau....uostalom meni se par puta to dogodilo i toplo preporučujem bar jedanput misečno ga ostavit "slučajno" doma. 

I kakvi hejt prema jeftinim smartbandovima, pa pola foruma ima duplo jeftiniji mi band ne vidim baš da krepaju masovno. Dok s druge strane Samsung ima svako malo neku aferu sa svojim uređajima od odlipljivanja panela do eksplodiranja baterija.

 

Ne kužiš poantu, al nema veze.

Poanta je u praktičnosti i komociji, a ne novcu ili lijenosti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Bitanga kaže...
om-prat kaže...

U biti sve se svodi na notifikacije i lin sam zavuć ruku u žep tako reci. S tim da te ludosti ka hangouts i nepoznate brojeve(ako se ionako ne javljaš)si moga odma ubit. Reminderi i alarmi opet spadaju pod notifikacije. Vani mi isto ne triba sat, sa kampanela zvoni svako po ure uvik otprilike znam koja je ura.  Da vibrira ka i manje više svaki k koji je spojen bluetoothom i izađe van dometa vau....uostalom meni se par puta to dogodilo i toplo preporučujem bar jedanput misečno ga ostavit "slučajno" doma. 

I kakvi hejt prema jeftinim smartbandovima, pa pola foruma ima duplo jeftiniji mi band ne vidim baš da krepaju masovno. Dok s druge strane Samsung ima svako malo neku aferu sa svojim uređajima od odlipljivanja panela do eksplodiranja baterija.

 

Ne kužiš poantu, al nema veze.

Poanta je u praktičnosti i komociji, a ne novcu ili lijenosti.

 Tebi je komocija to šta ćeš u prirodi moć odbit notifikacije sa sata, e svaka ti čast...možda bolje da se izboriš da ti slobodno vrime stvarno bude slobodno.

14 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
om-prat kaže...

 Tebi je komocija to šta ćeš u prirodi moć odbit notifikacije sa sata, e svaka ti čast...možda bolje da se izboriš da ti slobodno vrime stvarno bude slobodno.

 ne znam zašto je tebi bitno kako netko koristi slobodno vrijeme.

možda je čovjek direktor ili vlasnik firme i bitno mu je da i u slobodno vrijeme vidi notifikacije?

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Ezio kaže...
om-prat kaže...

 Tebi je komocija to šta ćeš u prirodi moć odbit notifikacije sa sata, e svaka ti čast...možda bolje da se izboriš da ti slobodno vrime stvarno bude slobodno.

 ne znam zašto je tebi bitno kako netko koristi slobodno vrijeme.

možda je čovjek direktor ili vlasnik firme i bitno mu je da i u slobodno vrijeme vidi notifikacije?

 Normalno da me briga, ja sam socijalist i smatram da niko ne bi smija bit toliko opterecen poslom da mu tih 2 sekunde bude toliko bitno...iako ga ne znam osobno imam razumjevanja i osjecam empatiju. A ti? Di ce ti dusa Ezio?

 

15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
om-prat kaže...
Ezio kaže...
om-prat kaže...

 Tebi je komocija to šta ćeš u prirodi moć odbit notifikacije sa sata, e svaka ti čast...možda bolje da se izboriš da ti slobodno vrime stvarno bude slobodno.

 ne znam zašto je tebi bitno kako netko koristi slobodno vrijeme.

možda je čovjek direktor ili vlasnik firme i bitno mu je da i u slobodno vrijeme vidi notifikacije?

 Normalno da me briga, ja sam socijalist i smatram da niko ne bi smija bit toliko opterecen poslom da mu tih 2 sekunde bude toliko bitno...iako ga ne znam osobno imam razumjevanja i osjecam empatiju. A ti? Di ce ti dusa Ezio?

 

 

Imam malu djecu, ženu, obitelj, odgovoran posao. Bitno mi je da ako već imam mobitel sa sobom da sam i dostupan, bilo u radno vrijeme kolegama, bilo obitelji u slobodno vrijeme.

Ako vidim notifikaciju mogu odlučit što sa njom. Mobitel mi je u torbici dok sam vani, ne čujem ga i ne provjeravam svakih 5 minuta.

 

Prođe cijeli dan nekad, a da ni ne taknem mobitel jer znam da neću ništa slučajno propustiti.

Razumi da sam ja sa vibrirajućim satom slobodniji nego netko tko provjerava mob svakih 5 minuta da vidi što ima novoga i jel nešto propustio ili tko nosi mob i sa sobom na WC. Žišku?

Ako to ne možeš razumjeti, onda nemamo što pričati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 16:47 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Bitanga kaže...
om-prat kaže...
Ezio kaže...
om-prat kaže...

 

 Nisam ja kriv šta ne znaš sumirat misli. Da si reka nosim mob u pederuši i ne čujem notifikacije, a ne mi iša "crtat" reka bi o.k poštujem i to je to.

Uostalom ti si meni replicira(ako se onaj lancun o notifikacijama kojih se praktički nisam ni dotaka može tako nazvat) i ne vidim da si nešto osporija u mojoj replici cyber šejtanu.

Moja cila poanta o notifikacijama je bila da je relativno teško ignorirat nešto šta ti vibrira kraj genitalija i kasnije na tom još svitli ledica ili AOD + mnoge od tih radnji se mogu automatizirat na samom mobu(drugaciji ringtone za svaku notifikaciju, boja ledice, razni appovi ka Automate,odbijanje nepoznatih brojeva...itd). 

 

Razumin ja da je to tebi zgodan način manipuliranja notifikacijama, samo ne znam zašto mene želiš uvjerit u isto...

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice