Čemu služe pametni satovi?

poruka: 70
|
čitano: 12.938
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čemu služe pametni satovi?".
15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
om-prat kaže...

 Nisam ja kriv šta ne znaš sumirat misli. Da si reka nosim mob u pederuši i ne čujem notifikacije, a ne mi iša "crtat" reka bi o.k poštujem i to je to.

Uostalom ti si meni replicira(ako se onaj lancun o notifikacijama kojih se praktički nisam ni dotaka može tako nazvat) i ne vidim da si nešto osporija u mojoj replici cyber šejtanu.

Moja cila poanta o notifikacijama je bila da je relativno teško ignorirat nešto šta ti vibrira kraj genitalija i kasnije na tom još svitli ledica ili AOD + mnoge od tih radnji se mogu automatizirat na samom mobu(drugaciji ringtone za svaku notifikaciju, boja ledice, razni appovi ka Automate,odbijanje nepoznatih brojeva...itd). 

 

Razumin ja da je to tebi zgodan način manipuliranja notifikacijama, samo ne znam zašto mene želiš uvjerit u isto...

 

 

A čuj, da sam znao da ti treba u detalje sve reći onda bih napisao još i duži post :-P Replicirao sam ti na tvoju priču o tome da sat nema smisla jer svejedno imaš mob u žepu. A kažem ti da ima, jer je to display na tvojoj ruci, a ne u žepu.

Taman i da mi je mob u džepu kraj genitalija (što mi ne pada na pamet nositi, ne radi zračenja nego jer je ogroman - Note 4), zašto bih ga vadio svako malo ako ne moram.

Ne uvjeravam te, objašnjavam ti moje gledište i iskustvo jer si TI uvjeravao NAS da sat bez SIMice nema smisla.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 9:34 (Bitanga).
14 godina
neaktivan
offline
Čemu služe pametni satovi?

Imam Gear S2 kojih godinu i kusur. Čitajući komentare tipa "neznam čemu bi mi to služilo", "beskorisan gadget" i slično, uvijek se začudim ljudskom jalu, neinventivnosti ili nesnalaženju, pogotovo među pratiteljima informatičkog portala.

Imam još par klasičnih satova, međutim osim mijenjanja baterija jednom u 5 godina ili stavljanja da se kinetici naviju u njihovoj kutiji povremeno, ne nosim ih. Razlog?

Pa taj mali GS2 mi je genijalna stvar od šetnje, šopinga, preko posla i svih sličnih aktivnosti. Naime...

 

Najbolja stvar koju mi taj gadget pruža je zaista ono što je i naglašeno - primanje notifikacija bez da moram gledat mobitel. Zvono na mobitelu mi je ugašeno praktično uvijek (osim alarma), tako da je na poslu mir i nema da ometam ikoga oko sebe, da ne pričam o sastancima.

Dok se šetam i držim klinca za ruku, ako mi zavibrira sat, nemoram vadit iz džepa ili "pederuše" mob i gledat ko me zove ili šalje poruku. Podignem ruku i vidim odmah o čemu se radi.

U šopingu ili sličnim aktivnostima isto umjesto da vadim mobitel kada provučem karticu da provjerim koliko mi je skinutno sa kartice (događalo se da bude različitan iznos od onog na POS-u ili ponekada se 2x naplati), zazuji sat, pogledam ga i u pola sekunde idem dalje, oslobođen vađenja tog preskupog gadgeta nazvanog mobitel. 

Indirektno dobra stvar (iako imam LED cover za S7, uparujem GS2 i sa drugim mobitelima - na poslu je zabranjeno imat mobitel sa kamerom), je to što ne moram vadit mobitel i time smanjujem mogućnost grebanja kučišta ili ekrana.

Da ne pričam o famoznom stavljanju mobitela na stol u svakom kafiću ili restoranu "da se vidi ko je veći baja". Ja imam taman mjesta i na najmanjem stolu, za kavu, mineralnu, cigare i pepeljaru i ne moram se brinut o tome hoče li mi mobitel past sa stola ako lokalni pijanac ili konobar zapnu za stol.

 

Na kraju o smartwatchu. Da li je moguće bit bez njega -  da. Da li je beskoristan - o nipošto, itekako je koristan. Cijena - nekome je jeftin, nekome skup. Praktičnost - neizmjerna

 
6 0 hvala 3
9 godina
offline
Čemu služe pametni satovi?

nekome ima neku svrhu, nekome nema. netko mu nade svrhu zbog dosade, financijskog opravdanja, zato sto je to "in", ili nekog petog razloga..

meni osobno da ga netko pokloni za 0 kn i da mi uperi pistolj u glavu i kaze nosi taj sat, ja ga nebi nosio.

inace sam freak za tehnologiju i gadgete..

na poslu mi je mob na stolu, iskljuceni zvukovi, aod mi pokazuje sto imam i koje vrste notifikacija bez da pipnem mob.. 

kod kuce - zaboli me za notifikacije, ako mi je mob u blizini bacit cu oko na njega sa metar dva udaljenosti i bez ukljucivanja ekrana vidjet da li sam zainteresiran da ga pipnem ili nisam, i ako ga ne pogledam cijeli dan, briga me, jos bolje.. malo se odmorim od svih tih sranja i "bolesti" zivljenja u cjelodnevnim notifikacijama.. u 90% slucajeva van radnog vremena ni sefu ne odgovorim na poziv.. ono, nisam cuo mob, bio sam u dvoristu, podrumu, vamo tamo.. koja bi mi bila isprika da mi drnda na ruci non stop nesto.. 

inace bez sata na ruci nisam mogao zivjeti, dok nije pocela era mobitela devedesetih godina, od onda sat ili bilo sto na sebe ne stavljam

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 10:31 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Bitanga kaže...
om-prat kaže...

 Nisam ja kriv šta ne znaš sumirat misli. Da si reka nosim mob u pederuši i ne čujem notifikacije, a ne mi iša "crtat" reka bi o.k poštujem i to je to.

Uostalom ti si meni replicira(ako se onaj lancun o notifikacijama kojih se praktički nisam ni dotaka može tako nazvat) i ne vidim da si nešto osporija u mojoj replici cyber šejtanu.

Moja cila poanta o notifikacijama je bila da je relativno teško ignorirat nešto šta ti vibrira kraj genitalija i kasnije na tom još svitli ledica ili AOD + mnoge od tih radnji se mogu automatizirat na samom mobu(drugaciji ringtone za svaku notifikaciju, boja ledice, razni appovi ka Automate,odbijanje nepoznatih brojeva...itd). 

 

Razumin ja da je to tebi zgodan način manipuliranja notifikacijama, samo ne znam zašto mene želiš uvjerit u isto...

 

 

A čuj, da sam znao da ti treba u detalje sve reći onda bih napisao još i duži post :-P Replicirao sam ti na tvoju priču o tome da sat nema smisla jer svejedno imaš mob u žepu. A kažem ti da ima, jer je to display na tvojoj ruci, a ne u žepu.

Taman i da mi je mob u džepu kraj genitalija (što mi ne pada na pamet nositi, ne radi zračenja nego jer je ogroman - Note 4), zašto bih ga vadio svako malo ako ne moram.

Ne uvjeravam te, objašnjavam ti moje gledište i iskustvo jer si TI uvjeravao NAS da sat bez SIMice nema smisla.

Pa ono nije da ga moraš ni ovako, ali kužim te.

Evo ti moje situacije. Doma 24/7 upaljen HTPC/NAS notifikacije idu priko Yatsea (99% vrimena nemam pojma di mi je mob), auto opet povezan sa sustavom dolaze notifikacije, posa na pc-u spojen osd-om isto ga ne vadim. Kad sam vani po terenu ionako mi triba iako sam i to moga risit s gnss kontrolerom, ali mi se ne da. Kad sam u slobodno vrime vani zaboravi me ka da ne postojim jer 99% vrimena ne nosim mob.

 

Inače za tu fukciju pomočnog ekrana mi je privlačniji koncept AR naočala(jer ih ionako nosim) da stvarno postoje funcionalne.  Ako opet dobro pročitaš post reka sam da MENI nema smisla bez simice..

15 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
om-prat kaže...

Pa ono nije da ga moraš ni ovako, ali kužim te.

Evo ti moje situacije. Doma 24/7 upaljen HTPC/NAS notifikacije idu priko Yatsea (99% vrimena nemam pojma di mi je mob), auto opet povezan sa sustavom dolaze notifikacije, posa na pc-u spojen osd-om isto ga ne vadim. Kad sam vani po terenu ionako mi triba iako sam i to moga risit s gnss kontrolerom, ali mi se ne da. Kad sam u slobodno vrime vani zaboravi me ka da ne postojim jer 99% vrimena ne nosim mob.

 

Inače za tu fukciju pomočnog ekrana mi je privlačniji koncept AR naočala(jer ih ionako nosim) da stvarno postoje funcionalne.  Ako opet dobro pročitaš post reka sam da MENI nema smisla bez simice..

 

A ja imam sat, bolje da imam sve ovo što i ti ;-)

Ma naravno, ne treba generalizirati, svatko najbolje zna za sebe što mu je ok. Hrpi ljudi je koristan, hrpi ljudi ne treba (ali to i dalje ne znači da uređaj nije koristan i da nema smisla).

Tak i moji starci kažu da im je smartphone glupost i ne treba i da ga nikad ne bi nosili sa sobom i da im netko pokloni. :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
10 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
Bitanga kaže...
om-prat kaže...

Pa ono nije da ga moraš ni ovako, ali kužim te.

Evo ti moje situacije. Doma 24/7 upaljen HTPC/NAS notifikacije idu priko Yatsea (99% vrimena nemam pojma di mi je mob), auto opet povezan sa sustavom dolaze notifikacije, posa na pc-u spojen osd-om isto ga ne vadim. Kad sam vani po terenu ionako mi triba iako sam i to moga risit s gnss kontrolerom, ali mi se ne da. Kad sam u slobodno vrime vani zaboravi me ka da ne postojim jer 99% vrimena ne nosim mob.

 

Inače za tu fukciju pomočnog ekrana mi je privlačniji koncept AR naočala(jer ih ionako nosim) da stvarno postoje funcionalne.  Ako opet dobro pročitaš post reka sam da MENI nema smisla bez simice..

 

A ja imam sat, bolje da imam sve ovo što i ti ;-)

Ma naravno, ne treba generalizirati, svatko najbolje zna za sebe što mu je ok. Hrpi ljudi je koristan, hrpi ljudi ne treba (ali to i dalje ne znači da uređaj nije koristan i da nema smisla).

Tak i moji starci kažu da im je smartphone glupost i ne treba i da ga nikad ne bi nosili sa sobom i da im netko pokloni. :-)

Pa šanse da nemaš(osim gnss kontrolera) su vrlo male. To su i moji pričali, sad kad odem do njih svaki put nađem starog s glavom u tabletu...

14 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
neo0001 kaže...

 

U šopingu ili sličnim aktivnostima isto umjesto da vadim mobitel kada provučem karticu da provjerim koliko mi je skinutno sa kartice (događalo se da bude različitan iznos od onog na POS-u ili ponekada se 2x naplati), zazuji sat, pogledam ga i u pola sekunde idem dalje, oslobođen vađenja tog preskupog gadgeta nazvanog mobitel. 

 

 neka mobilna bankovna aplikacija šalje notifikacije za svaku promjenu stanja na računu ili je nešto drugo u pitanju?

PSN - darklydexter
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?

Imas kod nekih banaka sms uslugu gdje ti salju sms isti momenat sa svim podacima o transakciji....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?

SMS+mail za svaku promjenu na stanju računa+Samsung Pay kojim plaćam umjesto karica

12 godina
offline
Re: Čemu služe pametni satovi?
digitall kaže...

netko mu nade svrhu zbog dosade, financijskog opravdanja, zato sto je to "in", ili nekog petog razloga..

 Haha, a jesi našao baš sve pozitivne strane 

 

Ili netko voli satove, a ovaj mu još k tome ima i neke dodatne mogućnosti? 

Meni dovoljno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice