Dell UltraSharp U2412M

poruka: 41
|
čitano: 11.114
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell UltraSharp U2412M".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
sasa kaže...
miki1981 kaže...

Evo pitanja: da li ima aplikaciju za upravljanje monitorom mišem? I da li si primjetio ikakav lag kod brzih scena, bilo u filmovima, bilo u igrama...

Eto pa kad ga malo isprobaš zamolio bi te odgovore na ova dva pitanja.

 

još da slože i iPhone app z upravljanje?! zar nije važnija kvaliteta ekrana od tih "điđa"?

Ajde prije nego postaš takvu glupu reakciju mogao bi malo i razmisliti. Možda ja imam jako dobar razlog zbog kojeg to pitam. iako si ti možda potpuno nesvjestan toga i ignorantan prema toj činjenici na ovome svijetu ima i puno ljudi koji mogu raditi mišem ali možda ne i prstima baš kao i ti. Pa bi i to mogao uzeti u obzir. Nadalje ja ovdje uopće ne navodim postojanje ili ne takve aplikacije kao deal breaker, jednostavno tražim informaciju da li je moguće ili nije. Zato ako te nešto zanima onda pitaj i pusti druge da pitaju ono što njih zanima.

Uostalom moja je privatna i osobna stvar da li ću ja staviti takvu neku karakteristiku ispred neke druge, ma makar se tu radilo o ovako nečemu što se rijetko koristi ili ne.

Ukratko: pitam jer imam svoj razlog, a isto tako ja valjda sam najbolje mogu odrediti koliko je meni neka karakteristika važnija od neke druge.

 

EDIT: nije mi namjera bila otresti se na tebe. Samo ne volim kad mi se popljuva pitanje koje sam postavio zato jer ne znam odgovor i zato jer mi je odgovor dovoljno bitan da postavim pitanje.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 12:03 (miki1981).
14 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
miki1981 kaže...

Evo pitanja: da li ima aplikaciju za upravljanje monitorom mišem? I da li si primjetio ikakav lag kod brzih scena, bilo u filmovima, bilo u igrama...

Eto pa kad ga malo isprobaš zamolio bi te odgovore na ova dva pitanja.

 

Haha...sad sam se tek sjetio da sam dobio CD s monitorom {#}

 

Pa kaže contents:

- device driver

- setup guide

- user's guide

- PowerNap software {#} (Great! I love naps! Mogu samo mislit kako je PowerNap zakon! {#} )

 

Princip instalacije softwarea je "user enemy" i vjerojatno je najgori autorun sustav koji sam ikada vidio {#} Ovaj powernap je govneto koje služi za podešavanje ponašanja monitora kada se uključi screen saver {#} Dakle, odgovor na tvoje pitanje je - nema aplikaciju za upravljanje monitorom mišem. Općenito, software je beskoristan.

 

Moram priznati da lag (ni znatniji ghosting) ne primjećujem. Što se filmova tiče (iako ih inače gledam na Samsungu LE32C530) možeš mi javiti želiš li da isprobam neki poseban format/FPS. Ali kažem, ne primjećujem lag. Čak mi se čini da sam postao ubojitiji u Battlefieldu BC2. Kao da imam malu prednost u odnosu na PW201 (doduše PW201 nije najbrži monitor na svijetu...). Definitivno bolje zamjećujem stvari (u igri) na 24", nego na 20". Sve su ovo tek prvi dojmovi i trebat će proći nešto vremena prije nego li ih mogu do kraja uobličiti i donesti definitivne zaključke. Za sada - guštam ko svinja {#}

 

I još jedna stvar, PW201 je bio strašno vruć monitor. Na adapteru si mogao peć jaja, a i vrh monitora je bio prilično vruć. Ovaj je i nakon sati rada tek mlak, što je fantastično, budući da ima adapter integriran u sebe. Ne mogu provjeriti (nije bilo za kupit watmetra u chipoteci), ali čini mi se da su one priče o stvarnoj potrošnji između 21W (na postavkama koje ja koristim) i 35W sasvim realne. Lijepa ušteda u odnosu na 80-ak wati kod PW201. Nadam se da ću uskoro ubost jedan watmetar pa da to provjerim.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 15:51 (Mr. Fugitive).
16 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M

Mislim da bi ga bilo zgodno usporediti sa U2311H.

Je da diagonala nije ista, pa time ni rezolucija, malo cijene odudaraju...

Ja sam bacio oko na U2311H, ali sada izlaskom ovog, mozda jos malo novaca dati, pa imat inch vise i 16:10 omjer koji je po mom osobnom misljenu malo bolji.

U mom slucaju, primarna namjena je fotografija/video, CAD, a naravno, zavrtit ce se koji film, a malo rijede koja igra (avanture/strategije)

Vasa misljenja?

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
Red_Guy kaže...

Mislim da bi ga bilo zgodno usporediti sa U2311H.

Je da diagonala nije ista, pa time ni rezolucija, malo cijene odudaraju...

Ja sam bacio oko na U2311H, ali sada izlaskom ovog, mozda jos malo novaca dati, pa imat inch vise i 16:10 omjer koji je po mom osobnom misljenu malo bolji.

U mom slucaju, primarna namjena je fotografija/video, CAD, a naravno, zavrtit ce se koji film, a malo rijede koja igra (avanture/strategije)

Vasa misljenja?

 

 

Nisam ga isporbao pa neznam, ali podržavam ideju da skupiš koji novcic više pa ideš na 16:10 i " viška.

14 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M

Ja imam Dell U2410F, prezadovoljan sam i razmišljam si možda uskoro upiknut još jedan, al ovaj novi mi se ćini zgodan, ne samo zbog cijene, al bi me zanimalo jel ima tko ko planira napravit usporedbu ova dva Della, ili ako ima gdje link na koji review usporedbe

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
Uf ovo mi je tiha patnja, imam samsung 2448BW ali ips matrica je zakon
14 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

Ljudi, kakvo je gejmanje na  monitoru, da li se ghosting primjećuje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
Fillip kaže...

Ljudi, kakvo je gejmanje na  monitoru, da li se ghosting primjećuje?

Ne primjećujem ga. Gejmanje mi je užitak na ovom monitoru.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
14 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

Ovaj monitor uz U2311H kojeg nasljeđuje je doista prvi pogodak i pravi best buy.

Nudi odlicnu IPS matricu, LED osvjetljenje, podesivost u svim mogucim kombinacijama, veliku dijagonalu i dobru DELL-ovu kvalitetu za pristupacnu cijenu i garanciju.

I još uz to sve izgleda lijepo i moderno, a opet ozbiljno.

 

Po meni ima samo 2 mane:

1.Nema ugrađene zvucnike (mogu se dokupiti DELL-ovi zvucnici koji se kace na njega ali nije to to)

2.Nema HDMI niti MiniDisplay port koji su meni prilicno važni.

Mislim da bi bilo bolje da su ponudili umjesto Display porta MiniDisplay port jer to koriste sva Apple racunala, neka HP racunala (mislim da Envy serija)

i dio grafickih kartica (prvenstveno AMD-ovih koliko se sjecam). Dakle mislim da bi im trošak bio isti, a port bi bio funkcionalniji za dio korisnika.

Također HDMI koriste svi živi, a D-SUB iliti VGA je po meni mrtva stvar. Ako netko vec kupuje ovakav monitor

valjda ima kakav takav komp s DVI-em barem. Ako i ne, konvertor DVI>VGA nije toliko skup kao oni za HDMI.

 

Da su to 2 ispravili na novoj seriji ovaj monitor bi bio puno bolji (barem za mene {#}).

 

EDIT: kasnije sam skužio da sam komentirao krivu vijest, pa cu tamo ovo kopirat.

Ali i dalje ostaje ono što sam naveo {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 20:27 (alen-c).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M

Evo, nakon nešto više od godine druženja s ovim monitorom moram reći da ga i dalje obožavam. No, moram istaknuti jednu manu (odgađam pisanje o tome već neko vrijeme):

http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19337267.aspx

 

Nije direktno vezano za sam monitor, nego za USB portove. Dakle, kada ugasiš monitor (ili monitor ode u power saving mode) - USB portovi se gase! {#} Dell support tu ne vidi dizajnersku pogrešku, već - "dizajnerski izbor". {#} Ovo je stvarno epska glupost by Dell. Tako da za mene USB portovi na ovom monitoru de facto ne postoje.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M

Budući da sam nedavno nabavio "Energy meter" oliti mjerač potrošnje električne energije iz znatiželje sam provjerio koliko ovo čudo troši struje.

Postavke su: brightnes 35, contrast 75 i pri tom potrošnja varira između 18 i 21 W. Impresivno! {#}

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice