Dostupan OS X Mountain Lion

poruka: 73
|
čitano: 8.778
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostupan OS X Mountain Lion".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac bolji, pouzdaniji i kvalitetniji nego bilo koji PC s Windows smećem. Činjenica je i da je bezobrazno preskup za "mase" (koje ionako uglavnom ne razlikuju lijevu nogu od dupeta). Za profiće nema do Maca. To je (dobra) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux. Windows je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S Win 8 su definitivno usrali motku kako im nije uspjelo niti s Vistom i Me zajedno. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Microsoftom OSIM radi igara. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office za Mac). Tužno je to, zar ne?

Mislim da je ipak Linux nešto "jeftiniji" od Windows-a {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac bolji, pouzdaniji i kvalitetniji nego bilo koji PC s Windows smećem. Činjenica je i da je bezobrazno preskup za "mase" (koje ionako uglavnom ne razlikuju lijevu nogu od dupeta). Za profiće nema do Maca. To je (dobra) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux. Windows je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S Win 8 su definitivno usrali motku kako im nije uspjelo niti s Vistom i Me zajedno. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Microsoftom OSIM radi igara. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office za Mac). Tužno je to, zar ne?

 

nego daj mi reci, zašto onda u CERN-u, u kontrolnim sobama SVAKOG EKSPERIMENTA (znači, LHCb, ATLAS, ALICE i CMS) koriste upravo PC delanec sa windowsima??

na gridu za obradu je opet PC, sa linuxom. mac nisam nigdje vidio...

 

btw office za mac nema hr spellcheck

I am Locutus of Borg. Your life as it has been is over. From this time forward, you will service...us!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 20:40 (Locutus of Borg).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion

Ja ne govorim o tome što se koristi za testiranje, serviseri kod nas koriste neki i mac za dijagnostiku i testiranje, dosta koristimo linux također. Ja sam govorio direktno koja platforma se koristi za rad nekog uređaja. Naravno da je windows raspostranjeniji nego ijedna druga platforma i to ne može nitko poreći , jer inače je budala. Ali sve ima svoje prednosti i nedostatke i zapravo je samo bitno gledati kad nešto kupuješ, šta namjeravaš raditi sa tim uređajem i šta ti zapravo treba. Naravno kad imaš love, bez obzira na sve kupit ćeš si ono što želiš, iskoristio ti puni potencijal toga ili ne.

 

Samo nemojte sa onim spikama macovi su bezobrazno skupi i neznam šta, kad se u isto vrijeme velika lova troši isto na pc komponente. Za malo bolji komp ako želiš igrati igrice moraš dat 8000-10000kn. Opet kažem netko tko si može priuštiti zašto ne, sam sam vlasnik pc-a i macbook pro-a, koristim i jedno i drugo. I priznajem da ne mogu bez windowsa odraditi još uvijek dosta toga, isto kao i bez mac-a ne mogu odraditi neke stvari.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac nije ništa bolji, pouzdaniji i kvalitetniji od bilo kojeg PC-a s Windowsima. Činjenica je i da je bezobrazno preskup. Za profiće je svejedno da li je Mac ili PC. To je (neisplativa) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux.  Mountain Lion  je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S  OS X Mountain Lion su definitivno usrali motku pošto su ljudima naplatili 20$ za service pack. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Apple OSIM ako ne znaš što češ s novcima. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office ). Tužno je to, zar ne?

 

Pa dobro malo si pregrub, no više-manje se slažem. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
16 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
drveni krastavac kaže...
zoran123456 kaže...

  Čini se da je Apple sve više okrenut "cool" mlađahnoj populaciji i kako oni to vole konstantno navoditi, kreativcima i alternativcima :)

je dobro si to napisao svatko želi imati mlade kreativne i pametne korisnike, samo kad se k' tome pripiše cijena onda ispada da ti koji si mogu priuštiti (Mac, ipad i iphon (sve kao integrirano i "duboko penetrirano") vidiš da to zapravo... baš i nisu "kreativna djeca" već su bliže LMR (lagana mentalna R) ((čast izuzecima)) koji se nikada u životu nisu morali potruditi da nešto sami "stvore/naprave/vide/nauče"
već su im to roditelji kao i taj komp/pad/iphone' priuštili ....

 

...kad razmislim malo oni su kao današnji arhitekti/dizajneri puni kreativnosti i novih spoznaja.

A zapravo kad vidim to ne znanje arhitekta da ne govorim dizajnera, tu bahatost i aroganciju pomješanu sa ne znanjem, ne poznavanjem materijala, njegovih svojstva i karakteristika te konstrukcijskih rješenja i mođusobnih odnosa stvari u prirodi...dobijem osip.

a sve te generacije "takvih" su stasale uz Mac platformu, tako se ponašaju niti išta znaju.

 

Hesus sad sam i stereotip definirao...nije dobro...zabrijao sam...sorry (od kud sam ovo izvukao)

sorry neznam zašto me baš na ovoj temi  ispalilo
@zoki je kriv ;)

 

 

Ja Mac najviše ne volim jer kad nam na sveučilište dođu stranci (čak i npr bugari ili rusi) svi dolaze sa Mac-om i onda

ja moram davati support za nešto što vidim samo kad dođe neko iz tih normalnih zemalja. S druge strane oni ne mogu

vjerovati da je kod nas Mac u obrazovnim ustanovama nepoznanica i mnogi se slabije snalaze sa PC-ima nego moja

6-godišnjakinja doma

 

Ako spomenem cijenu i to im je smiješno, tvrde da Apple daje velike popuste sveučilištima i da Mac Air npr dobiju za

$400, što mi izgleda dosta povoljno

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 21:24 (segregator).
13 godina
protjeran
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac bolji, pouzdaniji i kvalitetniji nego bilo koji PC s Windows smećem. Činjenica je i da je bezobrazno preskup za "mase" (koje ionako uglavnom ne razlikuju lijevu nogu od dupeta). Za profiće nema do Maca. To je (dobra) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux. Windows je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S Win 8 su definitivno usrali motku kako im nije uspjelo niti s Vistom i Me zajedno. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Microsoftom OSIM radi igara. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office za Mac). Tužno je to, zar ne?

ne mogu nikako razaznat jesi li dobar troll ili just plain stupid {#}

13 godina
protjeran
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
segregator kaže...

Ja Mac najviše ne volim jer kad nam na sveučilište dođu stranci (čak i npr bugari ili rusi) svi dolaze sa Mac-om i onda

ja moram davati support za nešto što vidim samo kad dođe neko iz tih normalnih zemalja. S druge strane oni ne mogu

vjerovati da je kod nas Mac u obrazovnim ustanovama nepoznanica i mnogi se slabije snalaze sa PC-ima nego moja

6-godišnjakinja doma

 

Ako spomenem cijenu i to im je smiješno, tvrde da Apple daje velike popuste sveučilištima i da Mac Air npr dobiju za

$400, što mi izgleda dosta povoljno

upotreba toliko zatvorene i komercijalne platforme u obrazovanju je po mom mišljenju suluda... 

16 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Loco kaže...

upotreba toliko zatvorene i komercijalne platforme u obrazovanju je po mom mišljenju suluda... 

 

Ajd bar da smo u nečemu bolji i pametniji od amerike, rusije i većine ostalog razvijenog svijeta

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Ah... Vidim da se na ovom forumu sto se tice Apple-a nista nije promjenilo...

 

Uglavnom, za one koji sudjeluju u raspravi a zapravo i koriste Mac kratka informaciija - 19,99 se isplati su svakom pogledu. Pogotovo ako se koristi nekoliko Apple uredjaja. iCloud za sada radi bez problema - sve sto medjusobno se treba sinhronizirati se sinhronizira. I realno radi bez problema.

Opcija Tweet-a direktno iz sustava (a od jeseni i Facebook-a) je zaista prakticna i upotrebljiva. 

 

Kratka primjedba na komentare kako je ovo porez na budale.

Ovo nije nikakva zakrpa ili service pack OS-a, sto je kod Microsoft-a redovit slucaj i sto je i logicno da je besplatno jer korisnika spasava od realnih sr..a prilikom koristenja. Ovo je realno unapredjenje OS-a, prije svega u funcionalnom smislu i vrijedi svakog centa. Zapravo, za 20 USD, za nekoga tko je na Snow Leopard-u i preskocio je Lion, ovo je smjesno jeftino!

Plus, ovakvu integraciju usluga kroz cijeli sustav ne nudi jos nitko i jos dugo nitko i nece. 

 

Raspravu oko cijene samih iMac-ova ili MacBook-ova se trudim ignorirati. 

Ali samo kratko, da se zna - dragi Windows user-i pogledajte cijene tzv Ultrabook-ova koji se tako konacno i intenzivno pojavljuju na trzistu nakon MacBook Air-a (nije trebalo dugo, svega 3 ili 4 godine). Iole usporedjujuci Ultrabook, po performansama i izradi, je barem 200-400 EUR skuplji od Air-a. O cemu onda pricamo?

Laptopi? Smjesno. Apple je i u standardno opremljenim varijantama povoljnija kupnja od usporedivih Windows masina. 

AIO racunala? iMac je zapravo usporedjujuci sa raznim Sony i HP rjesenjima koja se tek pojavljuju, vrlo povoljna nabavka. 

Pogotovo ako racunamo na prodaju polovnog uredjaja - tako ce me valjda shvatiti vecina ucesnika ove rasprave koji kvalitetu zivota jos uvijek cijene kroz znacku VW i model Golf.

Uostalom, zapoceo sam s tim da cu ignorirati ove raspre. Ali eto... Morao sam reci svoje...

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac bolji

6 riječi si napisa i već glupost.

 

To nije činjenica, može biti tvoje ili moje mišljenje, ali naravno činjenica nikako. Istina je da Apple ima neke prednosti, ali isto tako ima i Windows. Prošli tjedan sam prvi put reinstalirao Windowse nakon 3 godine, i to samo zbog toga da instaliram 8. Sve te tri godine su radili besprijekorno, niti najmanjih grešaka, osim naravno, onih koje sam sam uzrokovao, ali za to se Windowse ne može krivit zar ne?

 

Na kraju se sve svodi na pojedinca. Što korisniku više odgovara? Zatvorenost, pa samim time i nešto veća sigurnost Applea ili potpuna otvorenost Microsofta? Sudeći po svemu, Microsoft je tu u debeloj prednosti, ali OSX ima svoju publiku, i jednostavno je glupo raspravljati što je bolje, kad nije ni jedno.

12 godina
protjeran
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Ta zatvorenost OSX-a... Ne shvacam istu, pa bih molio ekipu koja pise o toj zatvorenosti da malo istu pojasne. Gdje je tocno OSX zatvoren? Na koji nacin?

Koristim OSX uz win7, i iskreno, ne primjecujem bilo kakvu vrstu zatvorenosti sustava naspram win7. Dapace, oba sustava meni osobno rade i djeluju onako kako od njih ocekujem. I ne pisem sa sarkazmom ovo, vec stvarno trazim pojasnjenje. Mozda sam nesto propustio? U tom slucaju, pojasnite :)

 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

"zatvorenost OS X-a", "porez na budale", "sminka"... tremini koje uglavnom koriste ljudi koji nisu koristili svakodnevno mac. 

kada sa kompom kojeg sam platio koliko sam platio idem okolo i ne stekam ga na struju 6 sati i to nakon 2 godine (a unutra nije atom), sretan sam sto sam platio taj porez na budale. na pc prijenosniku sretan si ako ti baterija traje 20 min nakon 2 godine.

 

takvih situacija nadjem na desetak. ne moze mi neko ko je na macu proveo ukpno 20 minuta (ako) raspravljati o nedostatcima i prednostima platforme i zaliti se na "zatvorenost" (???).

ko da sad pisem o krajolicima novog zelanda a nikada nisam tamo bio. imati stav o svemu nije vrlina!

 

 

Moj PC  
7 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion
Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Ma gle, sve moze biti, zavisi sta netko smatra zatvorenoscu. Programer sam, i ja osobno nisam naisao jos ni na jednu restrikciju na MacOS-u. Ali ako stvarno ima te kvazi zatvorenosti koju neki ovdje potenciraju, rado bih volio saznati koje su to. Lako je napisati da je nesto zatvorenog, otvorenog ili xy tipa. No daj pojasni zasto, argumentiraj malo post.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

@segregator

daj mi molim te reci otvoreno (bez pristranosti)

- za koju platformu (mislim mac ili PC) je potrebno više znanja da je se inicijalno savlada?

-pa te molim da mi odgovoriš koja je više"user friendly" ?

pa mi odgovori čisto subjektivno mišljenje "od koje platforme misliš da možeš dobiti više"?

i još bi te molio ti ljudi koji dolaze izvana studirati kod nas i koriste puno više mac nego "mi" to je istina znam dva Talijana kojima je normalno da imaju Mac i čude se kad vide kako šamaram PC. oboje su studirali dizajn-strava) što oni više rade da bi im više koristio Mac nego PC, kažem priznam mu kompaknost i ljepotu ma da bi ljepota trebala biti u funkcionalnosti.

što je presudno u njihovom odabiru Apple platforme nad Win.?

 

Moje mišljenje na ovo zadnje pitanje ....je "znanje" nitko od njih nezna raditi na PC-u a da se koriste informatičkom opremom izvukli su jednostavnije rješenje, koriste samo vrlo poznate programe ne "prčkaju previše" po postavkama ne opterečuju se zaštitom ne namještaju tamo neke postavke koje nemaju pojma što znače (kad nekom useru mac-a spomeneš direct X, javu ili drivere za grafičku, smrznu se od straha, ne instaliraju (toliko) piratski software, (barem ne toliko količinu kao korisnici PC-a),  sve im je pojednostavljeno i uskračena im je mogučnost konfiguriranja uređaja i zapravo oni su puno manje kreativni i prema tome puno manje znaju i takvi su puno manje cool nego korisnici PC-a....

i jedino što im je bitno da odrade tu muku na tehnologiji koju ne kuže i dok to rade da si izgledaju dobro, jel' su si mogli priuštiti nešto što većina nas nije u stanju, izdvojiti za Mac računalo dvostruko višu cijenu nego za ekvivalentno snažan i kvalitetan PC samo sa ciljem da su više cool "i da sakriju neznanje ... iza čega "skuplje opreme" (čitaj snobizma)..

 

šalu na stranu jedini razlog zašto bi kupio mac je onaj sex od tipkovnice i još svijetli.. to me stvarno pika čim vidim kakav PC razumne cijene kupujem samo zbog toga... pre dobro mi to zgleda. bolestan sam na to.

 

s'trolo sam te ko' odojka
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Dakle ukratko, mac ne valja jer:

1) dosta mac korisnika ne koristi piratski software

2) odredjene stvari je jednostavnije raditi na macu

3) ne namjestaju se "tamo neke postavke

4) i ostali ovako "odlicno" nabrojani razlozi :)

 

Kao prvo, winze koristim jos od 3.1 verzije. MacOS tek nesto vise od godinu dana. I nisam stekao dojam da je ista jednostavniji. Dapace, i win7 i macos su poprilicno jednostavni.

Cijeli post opcenito ako nije bilo sala je poprilicno smijesan :)

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Jos jedna zanimljiva rasprava gdje mogu svasta nauciti ;) i mene jako jako zanima koje su to zatvorenosti osxa i otvorenosti windoza... A da ne ostane samo na pitanju: inicijalno i napredno je puno jednostavnije savladati osx. Istovremeno je i puno vise user friendly. A na pitanje od koje mozes dobiti vise, ne znam sto tocno mialis time. Ako mislis na kojoj ces ugodnije raditi s manje neugodnih iznenadjenja, opet osx. Ovo je moje iskustvo iz dvadesetak godina rada s pcom i desetak s macom. Directx i driver (u tom obliku) ne postoji na osxu pa ne znam zasto bi se nekom dizala kosa na glavi jer takvih problema nema. jedno vrijeme sam apsolutno sav (osim predinstaliranog) software na macu imao piratski (i naravno freewarea). A opet taj dio da manje kofiguriraju uredaj mi opet nije jasna. Kako ti to konfiguriras pc sto se ne moze na macu? P.s. Odgovor na stariju poruku: hr spellchecker na macu je na razini os-a. Office je jedan od rijetkih programa koji ga ne koriste, ali to je do microsofta, a ne applea.
13 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
drveni krastavac kaže...

@segregator

daj mi molim te reci otvoreno (bez pristranosti)

- za koju platformu (mislim mac ili PC) je potrebno više znanja da je se inicijalno savlada?

-pa te molim da mi odgovoriš koja je više"user friendly" ?

pa mi odgovori čisto subjektivno mišljenje "od koje platforme misliš da možeš dobiti više"?

i još bi te molio ti ljudi koji dolaze izvana studirati kod nas i koriste puno više mac nego "mi" to je istina znam dva Talijana kojima je normalno da imaju Mac i čude se kad vide kako šamaram PC. oboje su studirali dizajn-strava) što oni više rade da bi im više koristio Mac nego PC, kažem priznam mu kompaknost i ljepotu ma da bi ljepota trebala biti u funkcionalnosti.

što je presudno u njihovom odabiru Apple platforme nad Win.?

 

Moje mišljenje na ovo zadnje pitanje ....je "znanje" nitko od njih nezna raditi na PC-u a da se koriste informatičkom opremom izvukli su jednostavnije rješenje, koriste samo vrlo poznate programe ne "prčkaju previše" po postavkama ne opterečuju se zaštitom ne namještaju tamo neke postavke koje nemaju pojma što znače (kad nekom useru mac-a spomeneš direct X, javu ili drivere za grafičku, smrznu se od straha, ne instaliraju (toliko) piratski software, (barem ne toliko količinu kao korisnici PC-a),  sve im je pojednostavljeno i uskračena im je mogučnost konfiguriranja uređaja i zapravo oni su puno manje kreativni i prema tome puno manje znaju i takvi su puno manje cool nego korisnici PC-a....

i jedino što im je bitno da odrade tu muku na tehnologiji koju ne kuže i dok to rade da si izgledaju dobro, jel' su si mogli priuštiti nešto što većina nas nije u stanju, izdvojiti za Mac računalo dvostruko višu cijenu nego za ekvivalentno snažan i kvalitetan PC samo sa ciljem da su više cool "i da sakriju neznanje ... iza čega "skuplje opreme" (čitaj snobizma)..

 

šalu na stranu jedini razlog zašto bi kupio mac je onaj sex od tipkovnice i još svijetli.. to me stvarno pika čim vidim kakav PC razumne cijene kupujem samo zbog toga... pre dobro mi to zgleda. bolestan sam na to.

 

Gle, ja sam odrastao prčkajući po kompu (od Orla nadalje), i to me je veselilo, u zadnje vrijeme sve manje...

Zašto misliš da je to prčkanje tako poželjno? Je ako su ti posao kompjuteri i ina informatika, ali ako nisu, svaki takav zahvat je samo gubljenje vremena.

Ja osobno, nemogu vjerovati koliko sam vremena potrošio prčkajući po driverima za ovo ili ono, a bez ikakve osobite koristi, dapače, više sam štete napravio.

Eto, jučer instalirao Mountain Lion, petnaest minuta i gotovo... Svi programi ostali na mjestu i rade, svi fileovi su tamo gdje su i bili, i to sve sa dva klika...

Razumiješ kako takve stvari mogu biti privlačne?

BTW... I po OS X se i te kako da prčkati, znam jer sam probao... Par stvari uspješno, a jednu sam sprčkao{#}

16 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac bolji, pouzdaniji i kvalitetniji nego bilo koji PC s Windows smećem. Činjenica je i da je bezobrazno preskup za "mase" (koje ionako uglavnom ne razlikuju lijevu nogu od dupeta). Za profiće nema do Maca. To je (dobra) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux. Windows je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S Win 8 su definitivno usrali motku kako im nije uspjelo niti s Vistom i Me zajedno. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Microsoftom OSIM radi igara. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office za Mac). Tužno je to, zar ne?

Kao prvo, ti brkaš kruške i jabuke.

S jedne strane, hvališ na sva zvona Mac (koji je kombinacija softvera i hardvera u jednom paketu), a sa druge strane pljuješ po Windowsu (koji je strogo gledano samo OS). Stavi taj isti windows na neki brand PC pa ćemo vidjeti koja je kombinacija na kraju bolja za rad (što po cijeni, performansama pa i po dugoročnoj podrški). Nemoj da počnemo o specijaliziranim aplikacijama, kojih većinoma nema ili su inferiorne u odnosu na Windows aplikacije, pa nerijetko i Linux alternative.

Kod igara je stvar jasna, već eonima Windows je tu glavni igrač, i to se još dugo neće mijenjati.

"Mase" opravdano kupuju i dalje će kupovati višestruko jeftinije PC-eve, koji su za njihove potrebe puno prihvatljiviji od Apple računala. Puno su jeftinija kod kupnje, nadogradnje i servisa, a po čistoj snazi nerijetko jača od višestruko skupljih Macova.

"Profići" uzimaju brand PC-e, koji imaju bolje performanse, potrebne aplikacije, te najviše zbog dugogodišnje podrške, kojom se Apple ne može baš pohvaliti. Njima cijena ionako ne igra ulogu kad ju otplate sa prvim odrađenim poslom.

Po pitanju sigurnosti, OS X polagano preuzima primat po pitanju ozbiljnih sigurnosnih propusta, koje Apple uporno zanemaruje, što će mu se ubrzo obiti o glavu kako će im market share polagano rasti (link).

Sve ima svoje prednosti i mane, pa i sveta krava Apple...

16 godina
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Za ne povjerovati, ali identifikacija na Eduroam sustav

je jednostavnija na Mac-u nego na Winsima...na Win treba

instalirati dodatni software, a na Macu radi out of the box

 

Btw, Apple vani izgleda daje ogromne popuste u obrazovnim ustanovama,

imali smo jednog profesora koji je došao raditi kod nas (i ubrzo pobjegao vani)

koji isto samo Mac fura i po njegovom ispada da se i najjači Mac

sa 30" Cinema Displayem dobije za siću

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 1:10 (segregator).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac bolji, pouzdaniji i kvalitetniji nego bilo koji PC s Windows smećem. Činjenica je i da je bezobrazno preskup za "mase" (koje ionako uglavnom ne razlikuju lijevu nogu od dupeta). Za profiće nema do Maca. To je (dobra) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux. Windows je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S Win 8 su definitivno usrali motku kako im nije uspjelo niti s Vistom i Me zajedno. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Microsoftom OSIM radi igara. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office za Mac). Tužno je to, zar ne?

Ma jel, nabroji 10-15 razloga zašto je mac bolji od Windowsa ili Linuxa, da narod vidi dali vrijedi preći na MAC

BajaBoss
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 8:19 (Franjic).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Franjic kaže...
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac bolji, pouzdaniji i kvalitetniji nego bilo koji PC s Windows smećem. Činjenica je i da je bezobrazno preskup za "mase" (koje ionako uglavnom ne razlikuju lijevu nogu od dupeta). Za profiće nema do Maca. To je (dobra) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux. Windows je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S Win 8 su definitivno usrali motku kako im nije uspjelo niti s Vistom i Me zajedno. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Microsoftom OSIM radi igara. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office za Mac). Tužno je to, zar ne?

Ma jel, nabroji 10-15 razloga zašto je mac bolji od Windowsa ili Linuxa, da narod vidi dali vrijedi preći na MAC

 

Ja cu probati par, a drugi neka nastave. Nema drivera, deinstalacija se radi tako da bacis program u smece (gotova za manje od sekunde), Time Capsule snima cijeli sustav svakih sat vremena, a da se uopce ne primijeti u radu, svaka promjena u settingsima je trenutna (u Windowsima se ceka u Linuxu je trenutna), nadogradnje OS-a su kao instalacija service packa na Wndowsima, kupnja novog kompjutera i seljenje svojeg cijelog sustava na novi komp je gotova za manje od sat vremena i potpuno je automatska (klik ili dva), otvaranje i po 30 programa istovremeno ne usporava sustav, 30 aplikacija se otvori za desetak sekundi (cak i Microsoftove), baterije na laptopima traju godinama i drze po 4-6 sati na starijima i po 8 sati na novim, ekrani su takve kvalitete da se vrlo rijetko vidjaju na PC-u, mis ima i horizontalni scroll, iMac ima samo jedan kabel, onaj od struje, Cinema Display ima dva, jedan za struju i jedan za laptop i dobijes i kameru i zvucnike i mikrofon i punjac u jednom... Mislim da je dosta.
12 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Franjic kaže...

Ma jel, nabroji 10-15 razloga zašto je mac bolji od Windowsa ili Linuxa, da narod vidi dali vrijedi preći na MAC

 

Ja koristim samo njihove laptope, a na desktop sam stavio OS X preko chameleona jer mi ne pasu appleove desktop masine, a i imam 30'' monitor i i7 stroj sa 24 GB rama koji je savrseno kompatibilan i to vec koristim preko 3 godine kao jedini OS.

 

Vecina razloga je onako, svakodnevna. Odlican rad s vise desktopa, switchanjem programa, spotlight. Savrsena integracija s multitouch trackpadom. Otkad sam nabavio trackpad za desktop nakon sto sam ga poceo koristiti na MBPu, radim 20% brze jer je switchanje programa i desktopa pet puta brze.

 

Vecina aplikacija mi vise odgovara na OS Xu, cak i ako nisu specific. Npr. VLC. Ili jednostavan program poput The Unarchivera.

 

Finder mi se puno vise svidja od Windows explorera. CMD + strelica gore/dolje mi je puno prakticnije za navigaciju po folderima npr. nego enter, backspace i strelica gore/dolje. I neki drugi shortcuti su nekako logicnije poslozeni. cmd+q umjesto alt+f4 npr.

 

Unix based, sto znaci da neke stvari puno brze odradis terminalom, ta mogucnost je vrlo zgodna, a ne zahtijeva nikavo dodatno ucenje.

 

Ako vrtim OS X, imam VMWare fusion za linux i windowse (uvijek radi barem jedna kopija od svakog). Na windowsima nije bas tako lako koristit OS X u VMWareu na Windowsima.

 

Mozda nije 10-15, ali su mi ove stvari vrlo bitne i ne vidim razlog zasto ne bi koristio OS X. Jel bi kupio mac desktop, ne znam, trenutno sigurno ne, jer imam sasvim dovoljan komp za prosle 3 godine, a i sljedecih par. 

 

Sto se tice laptopa, sumnjam da cu ikad vise imati ista drugo osim Maca dokle god je situacija ovakva.

 

I ono sto je posebno zgodno, svaka instalacija OS Xa radi na svakom Macu. Doslo je kao zgodno par puta dosad, kao npr kad je sestra prolila nekaj po trackpdu na svom MBPu, samo sam uzeo njezin disk i stavio ga u svoj laptop, dok sam ja cekao da dodje novi trackpad da ga zamijenim

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 9:13 (F10EXX).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Zdravac kaže...

Za sve vas koji mislite da Apple ide samo na "fensi šmensi đinđe", nemijte smetnuti s uma da večina profesionalaca, ozbiljnih korisnika koji žive od rada na računalu, a bitna im je pouzdanost - koriste upravo Mac računala. Dizajneri, glazbenici, DJ-i, i puno drugih...

 

OS X je pouzdan, napredan i jeftin. Argumenti koje je teško pobiti! {#}

 genijalno mi je kad se krene pričat o profesionalcima, content creatorima, kreativcima i slično........dajte odrastite......niti su profesionalci samo ekipica sa pripijenim dolčevitama i čikčavim frizurama niti večinom koriste mac računala....

 

što se tiče drugog dijela posta, tu si skroz u pravu, bome teško za pobit.....OS X je definitivno u zadnje vrijeme dokazao i pouzdanost i naprednost, pogotovo u securtiy aspektu.......a ako tu i tam koji bug iskoči, ako se dovoljno dugo ignorira, nestat će {#}

 

marijanzg1 kaže...

A što se tiće rashladnih komora, eto vidiš radim u jednoj tvrtki koja proizvodi rashladne komore i to velike industrijske, za elektrane , hotele, itd. i vjeruj mi uopče nema računalo u sebi, nego imaju posebne uređaje koje proizvodi jedna njemačka tvrtka koja ima i kod nas poslovnice (ABB), i taj uređaj služi za upravljanje komorama, i vjeruj mi nema tu windowsa nigdje :)

 ABB za automatizaciju i upravljanje koristi scada ili slični programe koji se, vidi čuda vrte na windowsima........

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
13 godina
online
Dostupan OS X Mountain Lion

Da se i ja nadovežem na prednosti:

 

Kao grafičaru mi je nemoguće bitno da su CTRL i "Command" tipka zamijenjene, a slovo "Z" dolje na tastaturi (kao USA layout) jer pritiskanje cmd+Z za undo je nemoguće lakše. Kao i velika većina ostalih shortcutova pošto je cmd na prirodnijem mjestu na tastaturi, a to je točno ispod palca.

 

Prisitkom na neku tipku (kod mene F11) bez obzira na to što je na ekranu i od aplikacija otvoreno, vidim desktop. Sa F9 vrtim otvorene aplikacije. Ponavljam, kao grafičaru ovo je neopisivo dobro.

 

Sa cmd+H sakrijem otvorenu aplikaciju, otvorena je i dalje, ali ne zauzima dodatni prostor na Docku.

 

Mogu pofarbati foldere i datoteke!!!! Zvuči glupo, ali dok imaš stotine ili tisuće fajlova unutar foldera uvijek znam koji su mi bitniji od ostalih (galerije slika).

 

Radi isto kao od prvog dana, nema usporavanja.

 

Search pretražuje SVE, od imena fajlova, foldera do e-mailova i layera u Photoshopu...

 

 

Žao mi je da ljudi toliko pljuju po MacOSu, a da nisu imali prilike uopće RADITI na njemu. Većina cijeli život radi na Windozama i onda kad na 5min sjednu za Mac samo se*u po istom, da RADE na obje platforme istovremeno vidli bi koliko su slične i koliko stvari MS kopira od Apple-a.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
zdravac kaže..

OS X je pouzdan, napredan i jeftin. Argumenti koje je teško pobiti! {#}

http://www.tomshardware.com/news/apple-microsoft-security-malware-virus,15462.html

 

http://www.networkworld.com/community/node/44512

 

Čitajt naglas {#}

BajaBoss
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 10:22 (Franjic).
15 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion

@ GigaGirl: čitaj s razumijevanjem :) Nigdje ne piše da se Linux plaća.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 10:25 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Leglo kaže...
Ajar kaže...

Činjenica je da je Mac nije ništa bolji, pouzdaniji i kvalitetniji od bilo kojeg PC-a s Windowsima. Činjenica je i da je bezobrazno preskup. Za profiće je svejedno da li je Mac ili PC. To je (neisplativa) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux.  Mountain Lion  je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S  OS X Mountain Lion su definitivno usrali motku pošto su ljudima naplatili 20$ za service pack. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Apple OSIM ako ne znaš što češ s novcima. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office ). Tužno je to, zar ne?

 

Pa dobro malo si pregrub, no više-manje se slažem. 

Najgore je komunicirati s neduhovtim debilom i tad se valja spustiti na njegovu razinu. No dobro, za ovaj put. Kao prvo, neću izvrtati tvoje riječi (pri svojima ostajem). Kao drugo, Win 7, kao service pack za Vistu košta...? (Btw. Koji je poluproizvod do sad MS prodavao a da nije imao barem dva SP-a, od kojih je svaki veći od osnovne instalacije?) Kao treće, Office samo hrvatkoj (katastrofalno loše i posve nepotrebno) "lokaliziranoj" verziji ima (lošu) provjeru pravopisa. Za sve ostale verzije se mora kupiti. Leglo, ti si mentalno i intelektualno siroče no tvoje je kraljevstvo nebesko (a i rado će te kao menadžera zaposliti neka rvacka kapitalinjara). Nadam se da te barem to veseli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 10:25 (Ajar).
12 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion

Kao korisnik OS X-a na PC-u mogu ti slobodno reći da 90% prekrižiš jel je upravo suprotno.

 

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Cromaki kaže...

Kao korisnik OS X-a na PC-u mogu ti slobodno reći da 90% prekrižiš jel je upravo suprotno.

 

Hvala što si me prosvijetlio. To je jedini razlog da pređem na OS X {#}, ali šta s onim 10%

 

BajaBoss
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 10:47 (Franjic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice