GeForce GTX 460 za mase

poruka: 526
|
čitano: 85.424
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 460 za mase".
16 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...
forumaš kaže...

Crysis koja uz jedan nature mod pri DX 9 izgleda bolje nego na DX 10

 

forumaš kaže...

Ja nisam ni pisao o mogućnostima samog DX api-ja već isključivo o direktnom grafičkom prikazu na današnjem tržištu igara iz pogleda jednog običnog korisnika tih igara .Ne znam za tebe ali MENI je Crysis sa natural modom 2.0 ljepši nego bez njega bez obzira na verziju DX-a .

Posve drugačije govoriš gore, a to što si ranije napisao sasvim je pogrešno. "Nature mod" apsolutno nema veze s DX-om i radi na obje verzije, a radi se o običnom nabrijavanju postavki.

 

Konzole ne diktiraju ništa, a najmanje "grafiku".

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Znam da to nema direktno veze sa apijem i možda se nisam dovoljno dobro objasnio .Ne govorim iz perspektive programera nego potrošača .Ne vidim neku dobiti , kao potrošač , uvođenjem dx10 i dx 11 apija.Ako je to olakšalo i omogućilo nove mogućnosti programerima , super .Ja kao potrošač se nisam naigrao igara koje su me zapanjile ili čak zadovoljile sa DX 10 ili DX 11 mogućnostima a odigrao sam sve vrijedno spomena .Od tuda moje zapažanje kako meni Crysis sa natural modom izgleda bolje na dx 9 nego Crysis na dx 10 bez tog moda.Čak mi je i bolje i brže radio sa tim modom a izgledao ljepše .

 

Što se konzola tiče ( iako to ovdje nije tema ali da se objasnim ) smatram da upravo one diktiraju trenutno stanje grafičkog prikaza .Izdavači , s obzirom na zaradu , forsiraju izradu igara prvenstveno za X360 i PS3 pa tek naknadno portanje na PC .Barem veliku većinu naslova .Pošto su te konzole hardverski zadane engine se prilogađava njima pa su to većinom prvenstveno DX 9 igre na koje se nakon portanja doda nekakav kozmetički dx10 ili 11 efekt koji je obično loše optimaliziran i sa minimalnim poboljšanjima po pitanju grafičkog prikaza.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 13:09 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase
two bad milosh dead
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

to je hg šrot,tu je sve skupo

14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

 

A di di našao hgspot...

 

Evo na nabavi:

 

2280 kn, u rangu 5850, još treba pojeftinit dosta

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=465&stranica=10

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 13:24 (Jakovp).
16 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
forumaš kaže...

Znam da to nema direktno veze sa apijem i možda se nisam dovoljno dobro objasnio .Ne govorim iz perspektive programera nego potrošača .Ne vidim neku dobiti , kao potrošač , uvođenjem dx10 i dx 11 apija.Ako je to olakšalo i omogućilo nove mogućnosti programerima , super .Ja kao potrošač se nisam naigrao igara koje su me zapanjile ili čak zadovoljile sa DX 10 ili DX 11 mogućnostima a odigrao sam sve vrijedno spomena .Od tuda moje zapažanje kako meni Crysis sa natural modom izgleda bolje na dx 9 nego Crysis na dx 10 bez tog moda.Čak mi je i bolje i brže radio sa tim modom a izgledao ljepše .

 

Što se konzola tiče ( iako to ovdje nije tema ali da se objasnim ) smatram da upravo one diktiraju trenutno stanje grafičkog prikaza .Izdavači , s obzirom na zaradu , forsiraju izradu igara prvenstveno za X360 i PS3 pa tek naknadno portanje na PC .Barem veliku većinu naslova .Pošto su te konzole hardverski zadane engine se prilogađava njima pa su to većinom prvenstveno DX 9 igre na koje se nakon portanja doda nekakav kozmetički dx10 ili 11 efekt koji je obično loše optimaliziran i sa minimalnim poboljšanjima po pitanju grafičkog prikaza.

 

 

Ni neće te DX10 ili DX11 igre nužno zapanjit: cilj je, da kao i Bad Company 2, uz bolje ili iste efekte rade brže.

 

Ne, konzole ne uvjetuju ništa. Konzolama se prilagođavaju igre i limitiraju rendereri, da bi se mogle igrati zbog male memorije.

Ne kreiraju se sve igre za konzole, naprotiv, veći broj igara izlazi na PC platformi.

 

Tehnologija, dakle, grafičke kartice, kreiraju se po specirfikacijama DirectX-a (u odboru sjede ATi, nVidia, intel, Microsoft) i dodaju im se mogućnosti OpenGL-a.

Konzole nikada nisu bile niti će biti predvodnice tehnološkog razvoja.

 

Što se tiče zlouporabe DX buzzworda, tu ima istine, ali ne uvijek.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Konkurent 5830-ici

samo se nadam da ce cijena bit oko 1400 kn

 

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Ja sam i dalje uvjeren kako će puno toga stagnirati do pojave nove generacije konzola .Kada izađe nova generacija očekujem novi bum u grafičkom prikazu.Da se razumijemo , ja se igram isključivo na PC-u ali imam osjećaj da me vuku za nos .

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Vrlo jeftino. Samo DUPLO od cijena na "zapadu"...

(http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127506&Tpk=N465GTX)

 

Ništa treba organizirati agenciju koja će pribavljati iz okolnih zemalja po prihvatljivijim cijena opremu, tako da što više takvih lihvar... ovaj dealera propadne...

16 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Jakovp kaže...
naxeem kaže...
crozoki kaže...

kod nas je 260 gtx jos uvijek oko 1600 kuna.toliko je kostala i prije godinu dana,bas me zanima koliko ce kostati 460 gtx :D

tesko nama sa nasim trgovcima,zivim za dan kad cemo uci u eu zbog carine,onda mogu svi nasi trgovci propasti sto se mene tice

Nema carine na računalne komponente.

 

Ali ima PDV-a, koji je duplo veći od carine.

 

Dado_ZG78 kaže...

Opet smo kod cijene koja će kod nas biti naravno i do 60% viša Neodlučan

 

Ljudi bi se trebali organizirati pa totalno bojkotirati kupovinu grafičkih kartica kod nas sve dok se cijene ne spuste na neku normalniju razinu Viče

 

(kad ću napokon kupovati dx11 karticu, sigurno ću ju naručiti iz Amerike jer ovo tu kod nas zadnjih 7 mjeseci zaista nema smisla..)

 

Sad ti je dolar visok, treba čekat da padne.

ali ima i odbijanje PDV-a iz drzave iz koje je izvezesh,ne?

zelim,hocu,mogu al neam koga
16 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
gkelekov kaže...

Vrlo jeftino. Samo DUPLO od cijena na "zapadu"...

(http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127506&Tpk=N465GTX)

 

Ništa treba organizirati agenciju koja će pribavljati iz okolnih zemalja po prihvatljivijim cijena opremu, tako da što više takvih lihvar... ovaj dealera propadne...

tocno,samoorganiziranje gradjana :)

velikim clanstvom bi se kupovale vece kolicine,a samim time bi dobili i bolje cijene

ostaje josh samo problem servisa

al i tu se mogu organizirat gradjani,oni koji bi to radili,a koji su bez posla

zelim,hocu,mogu al neam koga
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...
Dado_ZG78 kaže...
naxeem kaže...

Nije točno. Bad Company 2 radi puno bolje na DX11, nego DX10/9.

OK ima razlike u 2,3 naslova što se performansi tiče, ali samo zbog toga se za sada ne isplati prelazak na dx11 karticu (bar nama sa jačim dx10 kartama) Neodlučan

(s tim da još ni 't' od teselacije ili pravih dx11 điđa nema u aktualnim naslovima..)

Ti i dalje ne znaš o čemu govoriš, pa bi bilo dobro da preskočiš komentiranje o stvarima u kojima se ne snalaziš.

Ajde molim te da me prosvjetliš onda.

 

Evo, konkretno zašto bi se meni isplatilo trenutačno kupiti recimo Radeon 5850 ili GTX470?

U čemu bi moje igrače iskustvo BFBC-a 2 bilo drugačije i zašto je to vrijedno tih par somića kuna?

 

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Pa, recimo, dokazano i provjereno na dvije konfiguracije, BC2 brže ide u DX11, nego u DX9, a ima veću razinu detalja.

Osim toga, nove DX11 kartice (ATi, jer smeće od nVidie nema smisla kupovati ove generacije), koštaju isto kao sporije kartice stare DX10 generacije.

Osim same činjenice da su nove brže, za iste performanse su hladnije i manje bučne, te nose noviju tehnologiju.

 

Svakako, nema apsolutno nikakve logike u kupnji starog hardvera. Osim, naravno, ako ne želiš kupiti 3870X2 - nađem ti jednu. Brža je od 4750, ali DX11 ti ne treba... Dovoljan je DX9, a kamoli DX10.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...

Pa, recimo, dokazano i provjereno na dvije konfiguracije, BC2 brže ide u DX11, nego u DX9, a ima veću razinu detalja.

Osim toga, nove DX11 kartice (ATi, jer smeće od nVidie nema smisla kupovati ove generacije), koštaju isto kao sporije kartice stare DX10 generacije.

Osim same činjenice da su nove brže, za iste performanse su hladnije i manje bučne, te nose noviju tehnologiju.

 

Svakako, nema apsolutno nikakve logike u kupnji starog hardvera. Osim, naravno, ako ne želiš kupiti 3870X2 - nađem ti jednu. Brža je od 4750, ali DX11 ti ne treba... Dovoljan je DX9, a kamoli DX10.

  To nepostoji.

Ali, evo i ja imam GTX260, i zasto bih davao 2000kn za 10% vece brzine rada u igri koja mi ionako leti u 60 FPS, i koja izgleda skoro pa isto kao i na nizoj verzij API-a? Jedino ako prelazim sa neke stare serije (HD2XXX, HD3XXX, GF 8) onda ima smisla, ali prelazit sa ATi 4870/4890, nvidia GTX260/275/280 na 5850/5870 je u najmanju ruku nepromišljeno. Potrosnja i zagrijavanje bas neznace tih dodatnih troskova. Perfomanse su bitne, a ova serija kartica nece imati snage da u buducnosti vrti naslove poput Metro-a i sl. koji ce koristiti masivnu teselaciju sa velikim teksturama, brojem poligona, dugackim shaderima 5.0 i sl. Prva serija kartica novog API-a se uvijek preskače za igranje na tom API-u - Tako je bilo i sa DX9, i sa DX10 (ono vrtili danas HD2900XT dovoljno brzo Bad Company 2 na high sa AA/AF DX10 na recimo prosjecnoj 1680x1050 rezolucij). Tako ce biti i sa ovom serijom, a pogotovo kod atija koji je inferiornij u odnosu na nvidiju sto se tice teselacije.

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 17:54 (Weky).
16 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
1. Ja govorim o kupnji nove kartice, ne o nadogradnji. Nadogradnja samo 1 generaciju naprijed, rijetko je kaf isplativa u best buy segmentu.
Ponekad jest. Osobno imam iskustvo prelaska sa GTX280 na HD5850 i razlika je drastična i u brzini i tišini i temperaturi, a radi se o prijelasku na niži rang kartice. Konkretno BFBC2 sa 35-45 skače na 55-60 FPS-a uz veću kvalitetu prikaza.

nVidia nije puno bolja s teselacijom, ali nemam namjeru objašnjavati marketinške trikove i varke, kao ni razlike u arhitekturi i načinu rada, jer je to van teme i jako opširno.
Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...
Osim toga, nove DX11 kartice (ATi, jer smeće od nVidie nema smisla kupovati ove generacije), koštaju isto kao sporije kartice stare DX10 generacije.

Hm..   kako koštaju isto?!?  Pa u cijeni i jest problem! BogatašBogatašBogataš

 

Za očekivati bi bilo da mogu danas dobiti jaču karticu po istoj cijeni kao ovu što sada imam (kupljena prije godinu i pol), ali to nije slučaj - Radeon 5770 koji je jedini usporediv po cijeni je ipak sporiji od moje kartice, samo što ima dx11 mogućnosti pa će buduće igre tu nešto profitirati (opet trenutačno se ne isplati uzimat).

 

Evo prilažem sliku koja sve govori:

dakle, moja kartica dođe cca 1700kn [crveno uokvireno na slici] još i dan danas u dućanu a ja sam ju isto toliko platio kad je izašla (prije kakvih 20 mjeseci).

Prva isplativa meni (da vidim nekakav porast performansi) bi bila neka Radeonka 5870 [zeleno uokvireno na slici] koja na žalost dođe čak oko 3000kn (dakle skoro pa duplo košta, ali bi dobio između 40 i 80% na FPS u trenutačnim dx9 i dx10 naslovima, te naravno dx11 mogućnosti).

Sporija dx11 kartica koja bi mi po cijeni bila sasvim ok bila bi recimo neki Radeon 5750 [žuto uokviren na slici] za prihvatljivih 1000kn, no tu ne bih uopće profitirao što se performansi tiče (dapače izgubio bih oko 35-40% na FPS-u u trenutačnim dx9 i dx10 naslovima).

 

E sad objasni ti meni kako možeš tvrditi da nove dx11 kartice koštaju isto kao i sporije kartice starije generacije (evo, slobodno se referenciraj na moju grafu - klasičan primjerak dx10 generacije)?

Grafulje - cijene Grafulje - cijene
Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...
Osobno imam iskustvo prelaska sa GTX280 na HD5850 i razlika je drastična i u brzini i tišini i temperaturi, a radi se o prijelasku na niži rang kartice. Konkretno BFBC2 sa 35-45 skače na 55-60 FPS-a uz veću kvalitetu prikaza.

Ma daj..  što zbilja da su toliko bolje performanse na 5850?

Po recenzijama na netu to nisam zamijetio..

 

Jel to u svim naslovima ili samo u novijim dx11 naslovima?

Lijep pozdrav ;)
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...
1. Ja govorim o kupnji nove kartice, ne o nadogradnji. Nadogradnja samo 1 generaciju naprijed, rijetko je kaf isplativa u best buy segmentu.
Ponekad jest. Osobno imam iskustvo prelaska sa GTX280 na HD5850 i razlika je drastična i u brzini i tišini i temperaturi, a radi se o prijelasku na niži rang kartice. Konkretno BFBC2 sa 35-45 skače na 55-60 FPS-a uz veću kvalitetu prikaza.

nVidia nije puno bolja s teselacijom, ali nemam namjeru objašnjavati marketinške trikove i varke, kao ni razlike u arhitekturi i načinu rada, jer je to van teme i jako opširno.

  Hm??????????????
Nesto tu tebe zeza.

Ako sam ja SP presao na GTX260 na High 4xAA/16xAF postavkama na 1920x1080 rezolucij, uz pretezito 60 FPS (min je mozda 40, al kad su najvece rusevine kuca i eksplozije), kako ces ti onda na jacoj GTX280 imait 35-45 FPS. Nesto tu tebe zeza, vjerovatno starije drivere si koristio ili nesto te je u postavkama driverima zeznulo.

Razlika drastična u brzini? Hm, neznam po testovima na netu i u bug-u razlika je pretezioto 10-15% u DX10 igrama. Još uvijek ima igara koje bolje rade GTX280 (Bathman i sl.).

"nvidia nije puno bolja sa teselacijom" - Ali je odraduje brze nego ati. Heaven 2.0, Metro 2033, S.T.A.L.K.E.R Call of Prypiat idu bolje na GTX470 nego recimo na 5870 kad se uključi teselacija, a GTX480 tada razbija pod sa 5870.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Dado_ZG78 kaže...
naxeem kaže...
Osobno imam iskustvo prelaska sa GTX280 na HD5850 i razlika je drastična i u brzini i tišini i temperaturi, a radi se o prijelasku na niži rang kartice. Konkretno BFBC2 sa 35-45 skače na 55-60 FPS-a uz veću kvalitetu prikaza.

Ma daj..  što zbilja da su toliko bolje performanse na 5850?

Po recenzijama na netu to nisam zamijetio..

 

Jel to u svim naslovima ili samo u novijim dx11 naslovima?

 slažem se ... ne vjerujem da je 5850 toliko bolja od gtx 480 ... gtx 480 cak ima bolji minimalni FPS od 5850 sto je jos najbitnije !!!

14 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

A di si ti iskopa gtx480. Naxeem je uspoređiva gtx280 i hd5850.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 19:06 (bruno11).
 
4 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
lepi kaže...

 

ali ima i odbijanje PDV-a iz drzave iz koje je izvezesh,ne?

 

Ima, no u američkim cijenama nema pdva, to skidaju samo u europi.

16 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Jakovp kaže...
lepi kaže...

 

ali ima i odbijanje PDV-a iz drzave iz koje je izvezesh,ne?

 

Ima, no u američkim cijenama nema pdva, to skidaju samo u europi.

axe ne varam,jer oni naknadno placaju svoj PDV drzavi :)

zelim,hocu,mogu al neam koga
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
lepi kaže...
Jakovp kaže...
lepi kaže...

 

ali ima i odbijanje PDV-a iz drzave iz koje je izvezesh,ne?

 

Ima, no u američkim cijenama nema pdva, to skidaju samo u europi.

axe ne varam,jer oni naknadno placaju svoj PDV drzavi :)

 

To, a i na neke stvari nema pdva ili je jako malen.

14 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

ne shvaćam sad je dosla 465 dal je 460 isto što i 465 ili je to druga kartica

kad mačaka nema miševi kolo vode
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
jez_cro kaže...

ne shvaćam sad je dosla 465 dal je 460 isto što i 465 ili je to druga kartica

  Dvije razlicite kartice od kojih je 465 trenutno dostupna, a 460 se ocekuje za par dana...

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

par dana proslo nje nema nigdje

kad mačaka nema miševi kolo vode
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
jez_cro kaže...

par dana proslo nje nema nigdje

Da, imašGTX 465 za sada pod 'novo' Namigiva

(mada za tu cijenu ne znam koliko se isplati..)

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

a sta kazete na ovo :)

 

http://www.impactns.com/gainward-gtx260896tvddgsr-p-1753.html

 

132+8%pdv=142 eura

142x7.16=1016 kuna +- zavisi o euru

 

pitati cu prijatelja koji cesto ide u novi sad da mi je kupi i prosverca preko granice :)

Sheldon Cooper: Hop, you little plumber! Hop, hop, hop!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
jez_cro kaže...

par dana proslo nje nema nigdje

Poslije 12.7.2010.  bi se trebala početi pojaviljivati u trgovinama.

15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Znači koliko sam skužio, gtx460 je slabiji od gtx465 ali ima bolji hladnjak i vrlo dobro se kloka te se može približiti i jačim grafama. Ako cijena bude kako treba, možda i ne bi bio loša kupnja, ako bi se klokanjem dalo dosegnuti performanse jačih grafa tipa 5850/gtx470...

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice