I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

poruka: 94
|
čitano: 22.392
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket".
11 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
bill_jobs kaže...

:facepalm:

 

Nemoj više.

 

 

 

 

 Mozes ti spominjat meksikance i izvrtat moje rijeci koliko god zelis.Postar je vjerovatno smijenjen jer su se na njega zalili i ostali sem mene.

Kako god ,cinjenica je da je Hrvatska go*narska drzava koja stiti drzavni monopol i lopovluk,bez obzira koliko videa od fedexa i ups-a postavili na ovaj forum.

Dovoljno je par zalbi da se postari koji lose postupaju sa paketima otpuste ,dok u Hrvatskoj takve posaljete za salter u lokalnoj poslovnici.

Alberta , True North -- Strong and Free
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 18:17 (JoshTurner).
8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
jobi123 kaže...

Problem je što je HP ima monopol na poštanske usluge, pogotovo na pošiljke koje dolaze iz inozemstva

 

1.sigurno bi bilo mnoštvo onih koji bi rado preuzeli slanja tih malih pošiljki po cijeloj Hrvatskoj za nikakvu cijenu

(čitaj jer u toj cijeni nalazi se postotak koji ide poštanskoj organizaciji za isporuku pošiljki)

2. HP je oslobođena od PDV-a

3. Usluge koje pošta ne naplaćuje nisu transparetne odnosno poštar kada naplaćuje u većini slučajeva ne ispostavlja račune,

4. Platiš uslugu u domaćem prometu s pouzećem, ostave pošiljku u uredu i uredno ti donesu cedulju da podigneš poštu, a cijena dostave uračunata u cijenu!

 

Dakle evidetno je da su njihove usluge astronomski visoke, imaju nisu profesionalnost i transparetnost, sve je to rezultat uhljebljivanja- nisam vidio niti jedan da je otvoren natječaj od strane HP da je bio, pa neka mi još netko kaže da nisu u povlaštenom položaju,

 

kada bi mnoštvo firmi dobili takvu priliku kakvu HP ima, imali bi zdravo društvo i bilo bi posla za sve, upravo jer u sustavu na različitim pozicijama postoje monopolisti koji blokiraju razvoj sustava, zato i gospodarstvo propada!

 

Bože moj .. koje opće neznanje... ? Mislim toliko si netočnosti napisao  da graniči s nevjerojatnim... 

 

Prvo:  HP nema monopol . vidi moj post s popisom firmi i firmica koje nude poštanske usluge .Da se ne pridržavaju zakona, ako ne HAKOM, ako ne male firme onda bi one veće  firme (npr Weber Escal koji je u vlasništvu Austrijske pošte , Overseas itd..) digle paniku u EU u slučaju da HAKOM pomaže HP-u u monopolističkom položaju.... Znači priča ne drži vodu--

 

1.  vidim da sve trče da dostavljaju male pakete s malom napomenom.. po cijeloj Hrvatskoj - od Visa do Vukovara, znači od vrha nebodera u Zg do nekog zaseoka u Lici ili nekom otoku...  Znači upali mozak

2. Bože moj .... znaš li ti što je uopće PDV i tko ga plaća  - univerzalne usluge su oslobođene PDV-ai ne naplaćuju se krajnjem kupcu (pismo, paketi do 10 kg itd)... HP je firma kao i svaka druga koja je u sustavu PDV-a

3. Poštar zasad nema fiskalnu blagajnu (računalo  + pisač) te stoga treba ostaviti potvrdu o naplati te račun se isprinta u Pošti. Mislim da ti drugi put stavi u kaslić... Ako ne treba prijavit poštara koji će biti upozoren i loše ocijenjen (poštari se ocjenjuju od strane pretpostavljenog) Dapače mislim da se ovaj račun za mali paket ne treba ni fiskalizirati jer je oslobođen fiskalizacijom prema nekom članku zakona; treba vidjet'

4. prijavi poštara ako ne radi svoj posao. Ako je veća pošiljka i ne stane u kovčežić čini mi se da griješi ako ostavlja obavijest

 

Pošta je tražila informatičare , projekt managere i druge visokoobrazovane na mojposao.net, plaća 10k i više kuna prosurfaj malo.... Za posao dostavljača ne treba natječaj kad ih je vjerojatno tisuće samo predalo molbe u firmu.

12 godina
online
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
etics kaže...

 Pričaš nelogičnosti (netko bi rekao gluposti)

1. Ne mora izdati račun nego potvrdu o naplati jer (zasad) nema fiskalnu blagajnu (računalo + pisač sa sobom).... Neznam dal' te čeka račun u pošti ili ti drugi put kad dolazi tutne račun u kovčežić

2. Uh što češ ga zeznut... s veseljem bi šetao okolo s 95,5 kuna u sitnom i dobivao 100 :)

 

Kako su mali paketi barkodirani (upravo jučer dobih jedan) mora ih naplatiti ili ti tutnuti obavijest pa da platiš u pošti....

 

 

Račun/potvrda what ever, bit je da može ostaviti poštu i produžiti dalje ili trošiti vrijeme na "papirologiju". Isto je i kod podizanja paketa u poštanskom uredu, ako me baš žele vidjeti na šalteru prilikom preuzimanja paketa, null problemo, nemam ni 5 minuta hoda do njih (small town ), a izbjegnut ću mutavca/ispičuturu koji mi je jednom paketić vrijedan stotinjak eura nonšalanto ostavio na stupiću ograde (dakle doslovno na cesti) bez da se udostojio makar i pozvoniti.

 

E sad što se naplate tiće, znam da je prije bio sistem 'može ali ne mora' (platio sam to pa puta), ako je sad obavezan naplatiti bolje da ima "sitno" jer ja nemam.

14 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
bill_jobs kaže...

Kakve udruge bi ti to pitao?? Stvarno se vidi da većina na ovom forumu nema ni 18 godina niti ima blage veze o funkcioniranju države.

 udrugu za zastitu ptrosaca..... pa i posta prodaje usluge.... a i na kraju krajeva pito bi sve zivo makar se zvali i retardirani idioti ako mozda nesta znaju.... sad si ti eto pametan uletio i smeta ti sta sam spomenio eto udrugu, za koju neznam dal postoji za ovake stvari nit me zanima... post je napisat u ljutnji jer kreteni spominju slavoniju ko smece od ljudi i regije....

i eto kad si pametan i znas kako drzava funkcionira sto nisi premijer il nesta pa da rijesavas sranja u drzavi neg prosipas pamet po forumu....

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 19:14 (jocommb).
15 godina
odjavljen
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
bill_jobs kaže...

Objasnio sam ti taj članak gore, ti si sve fulao, ali bože moj, događa se.

Kako rekoh, kontaktiraj ih pa ih pitaj.

Oprosti, ali NISI objasnio. Iznio si tvrdnju koja nije potkrijepljena ničim, a objašnjenje me stvarno zanima jer sebi ne mogu dočarati misaone procese kojima bi iz one rečenice došao do tog zaključka.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
A ti onda odseli tamo gdje nije govno od drzave!

 MI IMAMO PREDSJEDNICU!!!!!!!!!!!

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 19:44 (ivanzu).
16 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
kipo kaže...
zaba kaže...
A ti onda odseli tamo gdje nije govno od drzave!

Znači rješenje nije u tome da se stvari poprave već u tome da iz države odsele svi oni koji vide problem? Moram se složiti da bi to bilo vrlo efikasno i da bi problemi nestali sami od sebe kad ih ne bi imao tko dijagnosticirati, samo se bojim da bi na taj način država vrlo brzo ostala poprilično prazna. Ali, možda to ne bilo ni tako loše?

 Rješenje je popravljanje stvari, ali sjediti sa strane i drati se "država je govno" ne bu ništ pomaklo. Bolje se takvih riješiti i onda oni koji ostanu, neka popravljaju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
etics kaže...

Cijeli sustav je u raspadu, pošta je sama kriva za lavinu koju će pokrenuti, ljudi će kupovati pametnije, ali i korištenje usluga, da su pametni odavno bi smislili način kako da mi šaljemo jeftinije pošiljke u Njemačku i EU, da se potakne poduzetništvo i trgovina! Oni žele brzo doći do rezultata, odličan je film facebook gdje je pokazano što se dešava kada netko zna što radi, a što se dešava kada je netko pohlepan!

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 20:16 (jobi123).
11 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
kipo kaže...
zaba kaže...
A ti onda odseli tamo gdje nije govno od drzave!

Znači rješenje nije u tome da se stvari poprave već u tome da iz države odsele svi oni koji vide problem? Moram se složiti da bi to bilo vrlo efikasno i da bi problemi nestali sami od sebe kad ih ne bi imao tko dijagnosticirati, samo se bojim da bi na taj način država vrlo brzo ostala poprilično prazna. Ali, možda to ne bilo ni tako loše?

 Rješenje je popravljanje stvari, ali sjediti sa strane i drati se "država je govno" ne bu ništ pomaklo. Bolje se takvih riješiti i onda oni koji ostanu, neka popravljaju.

 Jednom kad udarna snaga platiša poreza otiđe ,a to su upravo ta srednja klasa i mladi koji bi trebali početi plaćati porez. Novca će nestati za ove koji izmišljaju glupe pravilnike ,sjede po uredima ,lažne branitelje i glasače hdz'a i onima koji non stop vraćaju povijest kroz top teme dana.

Onda budete vidili šta to znači , jer ljudi koji zapravo nešto rade su ti koji vam plaćaju plaće i mirovine kroz porez. Tako da ,uživaj u tom go*netu od države. I ja uživam gledajući kako se urušava,jer bolje i nismo zaslužili.Upravo je to ono što nam treba da se neki opamete,bude bilo bolje poslije toga.

Alberta , True North -- Strong and Free
15 godina
online
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
JoshTurner kaže...
bill_jobs kaže...
JoshTurner kaže...

 LoL , zadnji put kad mi je Canada Post zaboravila pozvoniti na vrata ( a bio sam kuci) i ostavila papiric da dodjem osobno pokupit paket...Nakon jednog poziva promijenili su postara za cijeli kvart.

 

 Ma je, a pošto je taj poštar bio Meksikanac, isti dan je deportiran u svoju državu jer tebi nije pozvonio na vrata.

De pričaj to tamo po birtijama.

 Dovoljno je par poziva iz jednog kvarta od strane par nezadovoljnih korisnika i postaru vjerovatno ide suspendija i premjestaj.Otkaz sumnjam da ce dobiti jer su zaposlenici CP-a clanovi sindikata.

Btw, ovdje nema birtija.

prvo nakon "jednog" poziva a onda nakon "par poziva iz jednog kvarta"

vama prebjezima preko bare vjerujem kao i vašim gazdama kojima ste otišli. samo nek vama tamo privatiziraju pošte i sebi doma u kanadi mantraj "kompletno 90% zaposlenih poslat na ulicu" a ne nama koji smo tu ostali, 'rvatino licimjerna

a glede žalbi, to savršeno funkcionira i u Hrv. - meni je lik ostavio paket kod susjeda (s kojima sam srećom dobar), zvao sam poštu i rekao da WTF mi paket daje nepoznatim ljudima na što su se duboko ispričali i do sada nisam imao sličnih iskustava - sve uredno stiže ili u kaslić ili u ured ako je veće i ja sam super zadovoljan s uslugom HP-a, dapače muka mi je kad ih vidim u što su ih pretvorili: nekakve hibride bankara, trgovaca, računovođa. dapače najviše i pizdim upravo jer moraju multitaskat pa se stvori repina jer ima premalo ljudi za količinu usluga koje moraju pružati radnici na šalteru. ovih 4,5 kn me dira samo utoliko jer to neće povećati plaće poštarima već će uhljebnička smeća u rukovodstvu pošte povećati sebi bonuse

 

kao što je već bilo objašnjeno, problem je u kineskim trgovcima koji zloupotrebljavaju instrument "malog paketa" gdje je njima ta usluga subvencionirana od strane države dok HP-u nije i HP mora snositi te troškove umjesto da ih snosi trgovac. A ove "naručio sam đinđu od 3kn i platio poštarine još na to 4,5kn" - e pa sad više nećete naručivati n puta po 3kn već jednom paket od više proizvoda ili kupiti prizvod po realnoj cijeni koja je proizvod + 4,5kn trošak poštarine. fasciniran sam uopće činjenicom da plačete radi 4,5kn ko da svaki dan naručujete po jednu đinđu od par kuna. pa što kupujete hranu iz kine pa da vam svakodnevno odlazi iz džepa 4,5kn??? jer sve ostalo je u najmanju ruku smiješno da plačete: recimo futrola za mobitel - koliko vam ih treba? recimo da kupite dvije i da platite to 9kn poštarine i dalje je daleko jeftinija neg u Hrv. na štandu gdje koštaju po 60 pa naviše...

stvarno gnojite bezveze

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 20:34 (Ges).
11 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Ges kaže...

prvo nakon "jednog" poziva a onda nakon "par poziva iz jednog kvarta"

vama prebjezima preko bare vjerujem kao i vašim gazdama kojima ste otišli. samo nek vama tamo privatiziraju pošte i sebi doma u kanadi mantraj "kompletno 90% zaposlenih poslat na ulicu" a ne nama koji smo tu ostali, 'rvatino licimjerna

 

kao što je već bilo objašnjeno, problem je u kineskim trgovcima koji zloupotrebljavaju instrument "malog paketa" gdje je njima ta usluga subvencionirana od strane države dok HP-u nije i HP mora snositi te troškove umjesto da ih snosi trgovac. A ove "naručio sam đinđu od 3kn i platio poštarine još na to 4,5kn" - e pa sad više nećete naručivati n puta po 3kn već jednom paket od više proizvoda ili kupiti prizvod po realnoj cijeni koja je proizvod + 4,5kn trošak poštarine. fasciniran sam uopće činjenicom da plačete radi 4,5kn ko da svaki dan naručujete po jednu đinđu od par kuna. pa što kupujete hranu iz kine pa da vam svakodnevno odlazi iz džepa 4,5kn??? jer sve ostalo je u najmanju ruku smiješno da plačete: recimo futrola za mobitel - koliko vam ih treba? recimo da kupite dvije i da platite to 9kn poštarine i dalje je daleko jeftinija neg u Hrv. na štandu gdje koštaju po 60 pa naviše...

stvarno gnojite bezveze

 Kao sto rekoh, koliko god istina bolila. Uredjene zemlje postoje i funkcioniraju. Nedugo nakon mog poziva ,postar je maknut i dobili smo novog. No to ne znaci da je moj poziv bio uzrok tome ,nego vjerovatno i hrpa ostalih poziva iz mog kvarta.

Ja sam prebjeg iz "protesta" ,kao i vecina ostalih ljudi koji je otisla put Irske,Njemacke ,Kanade ,Australije i Novog Zelanda.Pun mi je qrac vas hrvatina koji zivite u 45-oj i 91-oj i koji smatrate da je bogohuljenje ako netko kaze bilo sto negativno o necemu sto se dogadja u Hrvatskoj.

Ne brini ,moje mantranje ce vrlo brzo postati realnost.Privatizacija glupih uhljebskih firmi kao HP je neizbjezna.Novac za placanje glupih HDZ-ovih uhljeba se mora odnekud namiriti ,a manje ljudi u drzavi znaci i manje love.Doci ce vam jednom iz guzice u glavu.

Nije stvar u 4.5 kn po paketu ,nego u jebenom principu.Ako sam nesto platio ,ne zelim da mi carina naplacuje 50 kn dodatno na paket i ne zelim davat 4.5 kn postaru koji ne izdaje racun ( za njih valjda to ne vazi dok za sve ostale pocevsi od UBER-a pa babica na placu je to obavezno).

 

Alberta , True North -- Strong and Free
12 godina
protjeran
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
JoshTurner kaže...

 Jednom kad udarna snaga platiša poreza otiđe ,a to su upravo ta srednja klasa i mladi koji bi trebali početi plaćati porez. Novca će nestati za ove koji izmišljaju glupe pravilnike ,sjede po uredima ,lažne branitelje i glasače hdz'a i onima koji non stop vraćaju povijest kroz top teme dana.

Onda budete vidili šta to znači , jer ljudi koji zapravo nešto rade su ti koji vam plaćaju plaće i mirovine kroz porez. Tako da ,uživaj u tom go*netu od države. I ja uživam gledajući kako se urušava,jer bolje i nismo zaslužili.Upravo je to ono što nam treba da se neki opamete,bude bilo bolje poslije toga.

 Slažem se sa svime napisanim, samo znaš što, ovom tvom komentaru nije mjesto u ovoj temi.

Naime, ovdje se priča o nametu koji se plaća na pošiljke iz inozemstva, najčešće iz Kine.

Drugim riječima, mi svi s tom kupovinom s ebaya uopće ne pridonosimo HR državi ni na koji način, nego potičemo uvoz, plaćamo trgovcima u inozemstvu i razvijamo njihovo gospodarstvo.

To je sve jedan luksuz na koji smo navikli, nije nam neophodan u životu i ama baš nikako ne koristi našem gospodarstvu.

 

Iako, čitajući ovdje neke postove, imam dojam da im je naručivanje maski za mobitele, usb kabela i ostalog plastičnog drloga i gadgeta iz Kine toliko bitno u životu da su spremni organizirati i neke prosvjede.

Totalno ste fulali problematiku u državi.

 

P.S. Ironično, tek sa ove 4.50 kn, kupovina odnosno potrošnja je dobila smisao i sad zaista potpomažemo našu državu.

14 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Jedna prigodna.....

i molim bez glupi komentara na jezik, zemlju porijekla pijesme i narod....  rijeci su bitne i svi ih razumiju iako fali neko slovo tu i tamo....

 

VenAtoR#2231
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
bill_jobs kaže...
JoshTurner kaže...

 Jednom kad udarna snaga platiša poreza otiđe ,a to su upravo ta srednja klasa i mladi koji bi trebali početi plaćati porez. Novca će nestati za ove koji izmišljaju glupe pravilnike ,sjede po uredima ,lažne branitelje i glasače hdz'a i onima koji non stop vraćaju povijest kroz top teme dana.

Onda budete vidili šta to znači , jer ljudi koji zapravo nešto rade su ti koji vam plaćaju plaće i mirovine kroz porez. Tako da ,uživaj u tom go*netu od države. I ja uživam gledajući kako se urušava,jer bolje i nismo zaslužili.Upravo je to ono što nam treba da se neki opamete,bude bilo bolje poslije toga.

 Slažem se sa svime napisanim, samo znaš što, ovom tvom komentaru nije mjesto u ovoj temi.

Naime, ovdje se priča o nametu koji se plaća na pošiljke iz inozemstva, najčešće iz Kine.

Drugim riječima, mi svi s tom kupovinom s ebaya uopće ne pridonosimo HR državi ni na koji način, nego potičemo uvoz, plaćamo trgovcima u inozemstvu i razvijamo njihovo gospodarstvo.

To je sve jedan luksuz na koji smo navikli, nije nam neophodan u životu i ama baš nikako ne koristi našem gospodarstvu.

 

Iako, čitajući ovdje neke postove, imam dojam da im je naručivanje maski za mobitele, usb kabela i ostalog plastičnog drloga i gadgeta iz Kine toliko bitno u životu da su spremni organizirati i neke prosvjede.

Totalno ste fulali problematiku u državi.

 

P.S. Ironično, tek sa ove 4.50 kn, kupovina odnosno potrošnja je dobila smisao i sad zaista potpomažemo našu državu.

 

Posteno.No, upoznat sam vrlo dobro sa temom buduci da cesto narucujem obitelji odjecu sa ebaya. Odnedavno redovno moraju placati tih 4.5 kn po paketu. No ovo se isto tako odnosi na amazon.de (paket iz poljske ,4.5kn), tako da nije samo ebay i posiljke iz kine.

Nije 4.5 kn toliko bitno koliko oni brzinom svjetlosti nadopunjuju kojekakve glupe pravilnike ,dosli smo do toga da nekakve takse postoje za svaku glupu sitnicu. Tih 4.5 kn vjerovatno nije puno ,no sigurno da je neki prihod sada kad smo u EU i kad je narucivanje online postalo puno jednostavnije.

 

Alberta , True North -- Strong and Free
13 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
bill_jobs kaže...

 

Iako, čitajući ovdje neke postove, imam dojam da im je naručivanje maski za mobitele, usb kabela i ostalog plastičnog drloga i gadgeta iz Kine toliko bitno u životu da su spremni organizirati i neke prosvjede.

Totalno ste fulali problematiku u državi.

 

P.S. Ironično, tek sa ove 4.50 kn, kupovina odnosno potrošnja je dobila smisao i sad zaista potpomažemo našu državu.

 

U kojem ti svijetu Živiš, kod nas se sve plaća, pa čak i zrak, tko plaća Hrvatskim šumama za šume plaća i zrak.  Država smo davno prestali biti jer zakoni za jedne vrijede, dok za druge svi su slijepi, čovjek gazi ljude, ubije dokazano više puta, slobodan čovjek, banke lihvare i varaju svoje klijente, ljudi zbog 80 Kn duga ostaju bez kuće i imovine, 90 posto administracije u državnih firmama uhljebljeno, nisu dobili posao sposobni i oni koji žele raditi, već po kadroviranju!
Država koja 70 posto prihoda uzima svojim građanima i prosljeđuje političarima kako bi oni raspodijelili novac nije država to je živi pjesak koji te uvlači u propast!

I svaka kuna koja nije oteta porezima, nastoji se ovakim nametima oteti! Problem je kada kap prelije čašu i prospe svu vodu zbog pohlepe onda ćemo vidjeti reakciju, prazne čaše, a svi žedni i nesposobni da uzmu novu vodu jer ne znaju odakle voda u čaši!

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 21:11 (jobi123).
10 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
A ti onda odseli tamo gdje nije govno od drzave!

 Malo je glupa usporedba samo radi poste se odseliti.

 

Mislim ja na satu bacim  papirnati avioncic i profa kaze ej sto bacas papirnati avion. Ja kazem Ivica mi rekao. Ona kaze:"Bili skocio kroz prozor da ti Ivica kaze?"

Ja kazem: Profa, mislim kako ste dosli do te glupe ideje sa bacanja avioncica do skoka s prozora?" I dobivam ukor.

8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Edge kaže...
indig0F10w kaže...

Ja sam poštaru rekao da mi za pakete koje moram platiti pusti obavijest ih pa sam preuzmem poslije 19h. No problemo amigo.

 

Sad se placa 4,50 kn preuzeo ti paket odmah ili otisao u postu po njega, isto te dodje...

 

Ajde nek netko objasni, tko se razumije u postu, zasto na Ebay-u pise free shipping za male pakete ako prodavac samo djelomicno placa postarinu?

 

Jel se jos u nekim drzavama placa ta naknada?

 

Posta je ionak financirana iz drzavnog proracuna, ovo je namet.

Prvo free shipping je za njih jer su financirani od stane kineske pošte preko države koja financira slanje malog paketa tj, izvoz iz Kine što se vidi iz žiga na pošiljci koju dobih jučer  koji je vidi čuda 0.00 yuana ili čega već.

Znači kupio sam screen protector, free shiping ( za prodavača da me navuče na kupnju s povoljnom ukupnom cijenom artikla) jer prodavač uopće ne plaća poštarinu.

Iako se radi o paketiću debljine cca 1 cm (dimenzija kao npr. mobitel) radi se o malom paketu - pošiljci koja ne uključuje handling, delivery nego shipping iz Kine do RH.

S prednje strane ima oznaku small package (ispod naljepnice) na koju je dolijepljen bar kod od HP-a što znači da se evidentira i naplaćuje od ovog tjedna na adresi ili u poštanskom uredu kako HP  za dostavu 

od Kineza najvjerojatnije dobije 0 kn... Da su poslali kao obično pismo ili preporuku HP bi dobila novce za uručenje  i na njih se ne naplaćuje 4,5 kuna nego ide normalno...

HP nije financirana iz proračuna, ostvaruje kakav takav prihod da plati svoje zaposlenike, nema monopola jer se tim poslom bavi x drugih firmi https://www.hakom.hr/default.aspx?id=2637

te ovdje mogu samo napomenut da se javlja ekipa koja cijelu problematiku koja nije crno bijela istu malo ili uopće ne kuži no zna pljuckat'...

 

 

13 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Poštar - dostavljač je tu jako malo kriv. Rekao bih najmanje.

Osim ako je lopov i ne lovi u mutnom i naplaćuje što ne smije naplaćivati.

 

Uglavnom, on sa sobom ima dostavnu listu, na njoj između imena i crte za potpis ima iznos kojeg treba platiti prije preuzimanja pošiljke. 

Ako toga nema - poštar je lopov. 

Ako je taj iznos tu, onda poštar nije ništa kriv, nego je to netko drugi odredio jel se naplaćuje ili ne.

 

U stvari oni kupce drže za jaja, jedino što mi kao kupci možemo je odbiti preuzimati pakete. To će pošti kratkoročno stvoriti probleme i troškove, jer sve te pošiljke treba vratiti, ali dugoročno si kopamo jamu da nam više nitko neće htjeti slati robu. 

Ionako smo na dosta crnih listi i često u izuzecima skupa sa Ruandom, Ugandom....

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

To placanje i nije toliki problem, koliko cinjenica da za mnoge korisnike to znaci da im paketi nece moci doci na kucnu adresu vec ce morati po nju u postu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Jadna je država koja svakog dana izmišlja nove načine da pljačka građane. A taj HAKOM je još jedna nepotrebna agencija za uhljebljivanje nesposobnih i nepismenih koji onda izmišljaju nove načine pljačke.

 
4 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Svidja mi se ideja sa placanjem novcanicom od 100 kn.

Postarima pada promet. Vise ni racune ne salju.Management mora naci nacin za dobit godisnji bonus.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
JoshTurner kaže...
Ges kaže...

prvo nakon "jednog" poziva a onda nakon "par poziva iz jednog kvarta"

vama prebjezima preko bare vjerujem kao i vašim gazdama kojima ste otišli. samo nek vama tamo privatiziraju pošte i sebi doma u kanadi mantraj "kompletno 90% zaposlenih poslat na ulicu" a ne nama koji smo tu ostali, 'rvatino licimjerna

 

kao što je već bilo objašnjeno, problem je u kineskim trgovcima koji zloupotrebljavaju instrument "malog paketa" gdje je njima ta usluga subvencionirana od strane države dok HP-u nije i HP mora snositi te troškove umjesto da ih snosi trgovac. A ove "naručio sam đinđu od 3kn i platio poštarine još na to 4,5kn" - e pa sad više nećete naručivati n puta po 3kn već jednom paket od više proizvoda ili kupiti prizvod po realnoj cijeni koja je proizvod + 4,5kn trošak poštarine. fasciniran sam uopće činjenicom da plačete radi 4,5kn ko da svaki dan naručujete po jednu đinđu od par kuna. pa što kupujete hranu iz kine pa da vam svakodnevno odlazi iz džepa 4,5kn??? jer sve ostalo je u najmanju ruku smiješno da plačete: recimo futrola za mobitel - koliko vam ih treba? recimo da kupite dvije i da platite to 9kn poštarine i dalje je daleko jeftinija neg u Hrv. na štandu gdje koštaju po 60 pa naviše...

stvarno gnojite bezveze

 Kao sto rekoh, koliko god istina bolila. Uredjene zemlje postoje i funkcioniraju. Nedugo nakon mog poziva ,postar je maknut i dobili smo novog. No to ne znaci da je moj poziv bio uzrok tome ,nego vjerovatno i hrpa ostalih poziva iz mog kvarta.

Ja sam prebjeg iz "protesta" ,kao i vecina ostalih ljudi koji je otisla put Irske,Njemacke ,Kanade ,Australije i Novog Zelanda.Pun mi je qrac vas hrvatina koji zivite u 45-oj i 91-oj i koji smatrate da je bogohuljenje ako netko kaze bilo sto negativno o necemu sto se dogadja u Hrvatskoj.

Ne brini ,moje mantranje ce vrlo brzo postati realnost.Privatizacija glupih uhljebskih firmi kao HP je neizbjezna.Novac za placanje glupih HDZ-ovih uhljeba se mora odnekud namiriti ,a manje ljudi u drzavi znaci i manje love.Doci ce vam jednom iz guzice u glavu.

Nije stvar u 4.5 kn po paketu ,nego u jebenom principu.Ako sam nesto platio ,ne zelim da mi carina naplacuje 50 kn dodatno na paket i ne zelim davat 4.5 kn postaru koji ne izdaje racun ( za njih valjda to ne vazi dok za sve ostale pocevsi od UBER-a pa babica na placu je to obavezno).

 

dakle tvoj poziv nije bio jedini uzrok tome i taj lik koji je smijenjen je očito neko vrijeme radio vrlo loše svoj posao. dakle kakiš bezveze jer takvi ni ovdje ne prolaze, dapače puno ih brže smijene jer je konkurencija za radno mjesto puno veća i ljudi se ne usude raditi takva sr*nja

glede ove usporedbe s hrvatinama, LOL - od svih ja definitivno niti pod razno ne spadam u tu kategoriju: državu smatram nametnikom, sustave generalno prezirem a podjele ljudi radim na temelju normalnih i debila a ne na temelju gdje se tko našao sticajem okolnosti. dakle falio si ceo fudbal kao bi rekli susjedi. samo postoji fundamentalna razlika između nas normalnih koji smo ostali i vas prebjega koji gnojite iz vana - mi smo ostali boriti se jer život u Hrvatskoj je borba i nismo digli sidro da glumimo generale iz neke udaljene zemlje. zato te molim, jednom kad mi normalni koji smo ostali uredimo džavu, nemojs e više vraćat ili nedaj bože poput Šuška i ostalih prebjega ići nam rušit uređenu državu već nas se mani, zaboravi nas i Hrvatsku i uživaj u svojoj novoj domovini, na tebe ionako više ne računamo

a glede principa - sram te bilo da ti iz kanade nama pričaš o principima!? princip je ostati ovdje i boriti se i raditi red od ovog nereda a ne mantrati ideologiju svojih novih gazdi tzv "privatizaciju" koja se pokazala kao potpuni promašaj pošto su rijetki na kugli zemaljskoj koji znaju cijeniti dobiveno (privatizirano) i gdje kad o privatizaciji pričaju kapitalisti koji NIKAD nisu imali ništa državno taj savjet o privatizaciji zvuči u najmanju ruku idiotski. da,treba privatizirati ali ne navrat na nos već treba prerasti u radničko dioničarstvo što je napredna verzija državnog vlasništva jer što je država neg ljudi koji žive na određenom prostoru a ne pretočiti oligarsima kao što je slučaj u zapadnim zemljama gdje sad služiš

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 10:09 (Ges).
11 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

E sada moramo sa drugovima u kini vidjet kako da nam sada šalju pakete tj. Ima li neki način da se izbjegne placanje tih davanja hp-u

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Doktor-X kaže...

E sada moramo sa drugovima u kini vidjet kako da nam sada šalju pakete tj. Ima li neki način da se izbjegne placanje tih davanja hp-u

Odgovor je jednostavan...

Pri narudzbi traži slanje preporučenog pisma... registrated letter.. dobiješ tracking kod i sve pet.

Doduše možeš i DHL koristit... nitko te ne sprečava

16 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
JoshTurner kaže...
Ges kaže...

prvo nakon "jednog" poziva a onda nakon "par poziva iz jednog kvarta"

vama prebjezima preko bare vjerujem kao i vašim gazdama kojima ste otišli. samo nek vama tamo privatiziraju pošte i sebi doma u kanadi mantraj "kompletno 90% zaposlenih poslat na ulicu" a ne nama koji smo tu ostali, 'rvatino licimjerna

 

kao što je već bilo objašnjeno, problem je u kineskim trgovcima koji zloupotrebljavaju instrument "malog paketa" gdje je njima ta usluga subvencionirana od strane države dok HP-u nije i HP mora snositi te troškove umjesto da ih snosi trgovac. A ove "naručio sam đinđu od 3kn i platio poštarine još na to 4,5kn" - e pa sad više nećete naručivati n puta po 3kn već jednom paket od više proizvoda ili kupiti prizvod po realnoj cijeni koja je proizvod + 4,5kn trošak poštarine. fasciniran sam uopće činjenicom da plačete radi 4,5kn ko da svaki dan naručujete po jednu đinđu od par kuna. pa što kupujete hranu iz kine pa da vam svakodnevno odlazi iz džepa 4,5kn??? jer sve ostalo je u najmanju ruku smiješno da plačete: recimo futrola za mobitel - koliko vam ih treba? recimo da kupite dvije i da platite to 9kn poštarine i dalje je daleko jeftinija neg u Hrv. na štandu gdje koštaju po 60 pa naviše...

stvarno gnojite bezveze

 Kao sto rekoh, koliko god istina bolila. Uredjene zemlje postoje i funkcioniraju. Nedugo nakon mog poziva ,postar je maknut i dobili smo novog. No to ne znaci da je moj poziv bio uzrok tome ,nego vjerovatno i hrpa ostalih poziva iz mog kvarta.

Ja sam prebjeg iz "protesta" ,kao i vecina ostalih ljudi koji je otisla put Irske,Njemacke ,Kanade ,Australije i Novog Zelanda.Pun mi je qrac vas hrvatina koji zivite u 45-oj i 91-oj i koji smatrate da je bogohuljenje ako netko kaze bilo sto negativno o necemu sto se dogadja u Hrvatskoj.

Ne brini ,moje mantranje ce vrlo brzo postati realnost.Privatizacija glupih uhljebskih firmi kao HP je neizbjezna.Novac za placanje glupih HDZ-ovih uhljeba se mora odnekud namiriti ,a manje ljudi u drzavi znaci i manje love.Doci ce vam jednom iz guzice u glavu.

Nije stvar u 4.5 kn po paketu ,nego u jebenom principu.Ako sam nesto platio ,ne zelim da mi carina naplacuje 50 kn dodatno na paket i ne zelim davat 4.5 kn postaru koji ne izdaje racun ( za njih valjda to ne vazi dok za sve ostale pocevsi od UBER-a pa babica na placu je to obavezno).

 

 Pa kaj se pjeniš? Ti si otišao iz Hrvatske i koji te qurac boli što mi ovdje plačamo? Fino promijeni državljanostvo i odrekni se hrvatskoga i pravi se "englez".

8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
JoshTurner kaže...

 Kao sto rekoh, koliko god istina bolila. Uredjene zemlje postoje i funkcioniraju. Nedugo nakon mog poziva ,postar je maknut i dobili smo novog. No to ne znaci da je moj poziv bio uzrok tome ,nego vjerovatno i hrpa ostalih poziva iz mog kvarta.

Ja sam prebjeg iz "protesta" ,kao i vecina ostalih ljudi koji je otisla put Irske,Njemacke ,Kanade ,Australije i Novog Zelanda.Pun mi je qrac vas hrvatina koji zivite u 45-oj i 91-oj i koji smatrate da je bogohuljenje ako netko kaze bilo sto negativno o necemu sto se dogadja u Hrvatskoj.

Ne brini ,moje mantranje ce vrlo brzo postati realnost.Privatizacija glupih uhljebskih firmi kao HP je neizbjezna.Novac za placanje glupih HDZ-ovih uhljeba se mora odnekud namiriti ,a manje ljudi u drzavi znaci i manje love.Doci ce vam jednom iz guzice u glavu.

Nije stvar u 4.5 kn po paketu ,nego u jebenom principu.Ako sam nesto platio ,ne zelim da mi carina naplacuje 50 kn dodatno na paket i ne zelim davat 4.5 kn postaru koji ne izdaje racun ( za njih valjda to ne vazi dok za sve ostale pocevsi od UBER-a pa babica na placu je to obavezno).

 

Slobodno ostani tamo i ne vračaj se.

Problema ima u svakoj firmi pa tako i u pošti. Sam si kazao i kod tebe problemi s dostavom, a da ne spominjemo onog genijalnog gradonačelnika narkomana u Kanadi koji je otišao nebu pod oblake. Pošta danas je nebo i zemlja od pošte prije 10 godina a kad ode u privatizaciju sigurno će se tražiti od radnika još više.

Uglavnom poštari se narade ko konji jer je broj pošiljaka narastao a broj poštara se smanjio. Negdje sigurno postoji uhljeb no poslovni procesi se optimiziraju, učinkovitost prati, reorganizacije kontinuirane te nitko ne može kazat da se zaposlio u pošti i da je miran do penzije.

Da ima mjesta za poboljšanje, uvijek će biti, no danas poštar poda gasom dobije knjižicu prije nego se otrijezni, šalterski radnik se provjerava od strane tajnih kupaca, svi se ocjenjuju, norme.

Uvijek može biti bolje no prije toga se informiraj što se radi i kako se radi a ne na temelju pojedinačnih propusta generalizirati i optuživati.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Iz navedenog proizlazi da HP-Hrvatska pošta d.d. ne može proizvoljno odlučivati za koju pošiljku će naplatiti predmetni iznos, a za koju neće, već se u konkretnom slučaju za uručenje malog paketa naplaćuje na način kako je to i predviđeno, odnosno navedeno u cjeniku poštanskih usluga

 

Samo mal - jesu li oni to upravo rekli da HP ne može odlučivati što će naplatiti nego eto, moraju naplaćivati po cjeniku kojeg donosi - ma vidi boga, HP

 

HAKOM skreće pozornost korisnicima poštanskih usluga da moraju biti spremni na dodatne troškove vezane uz poštanske pošiljke iz inozemstva

 

Dosad nisam bio spreman to platiti, no nakon službenog priopćenja gdje me pozivaju da budem sprema - evo me spreman sam za sve, za plaćanje spreman!!!

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
crazy_luđak kaže...

Samo mal - jesu li oni to upravo rekli da HP ne može odlučivati što će naplatiti nego eto, moraju naplaćivati po cjeniku kojeg donosi - ma vidi boga, HP

Nevjerovatno je da ne možeš shvatiti tako jednostavnu rečenicu.

Rekli su da HP ne odlučuje koja pošiljka se naplaćuje, pri tome se misli da HP ne odlučuje samostalno što je mali paket nego to određuje pošiljatelj i na taj način ga šalje.

13 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
kipo kaže...
zaba kaže...
A ti onda odseli tamo gdje nije govno od drzave!

Znači rješenje nije u tome da se stvari poprave već u tome da iz države odsele svi oni koji vide problem? Moram se složiti da bi to bilo vrlo efikasno i da bi problemi nestali sami od sebe kad ih ne bi imao tko dijagnosticirati, samo se bojim da bi na taj način država vrlo brzo ostala poprilično prazna. Ali, možda to ne bilo ni tako loše?

 Rješenje je popravljanje stvari, ali sjediti sa strane i drati se "država je govno" ne bu ništ pomaklo. Bolje se takvih riješiti i onda oni koji ostanu, neka popravljaju.

Nije li upravo galamljenje da problem postoji prvi korak ka njegovom rješavanju?
Po tvojoj logici bi prvo trebalo protjerati sve one koji vide problem, a onda taj isti problem neka rješavaju oni koji ostanu? Ne misliš li da bi ti koji ostanu ignorirali taj isti problem zbog bilo kojeg od sljedećih razloga:
- ili će se bojati da ne završe kao oni što su galamili pa bili protjerani

- ili problem nikad nisu ni vidjeli

- ili im je svejedno

- ili, najgore od svega, jer im taj problem odgovara

Ali, kad si već spomenuo ideju protjerivanja, ne bi li bilo jednostavnije, ispravnije i brže protjerati onoga tko je taj problem izazvao?

Samo pitam...

13 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p

Upravo onaj koji vidi problem i nedostatke u sustavu trebao bi biti nagrađen,

 

čisto objektivno kompjuterski gledano

 

kao što vidimo da kompanije za propuste, za otkrivanje bugova se plaćaju premije,

 

a na bugovom forumu - koji imaju neko kompjutersko znanje,  oni bi protjerali ljude koji otkrivaju probleme.

 

Ukratko ti ljudi koji odobravaju nepravedni sustav ne bi trebali tražiti odgovore po forumima jer život im je bajka ili nije=?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 12:48 (jobi123).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice