I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

poruka: 94
|
čitano: 22.394
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket".
13 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Ja sam poslao email Svjetskog poštanskoj uniji u kojem sam pitao je li to u skladu sa regulativom UPU-a,te ako je prema kojem dokumentu

Nadam se da će odgovoriti
robimarko@gmail.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Dakle ne kužm ako posiljatelj plača poštarinu. Zašto primatelj mora plačat? Netko ti napravi uslugu plati poštarinu i cijeli paket ti pokloni i da biš primio poklon moraš platit? A pošiljatelj ni da hoće ne može poslat paket bez da primatelj plača osim ako je preko kurirskih službi? Kao da su ukinuli poštarsku službu...
 
3 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Čak mi ni ne smeta toliko placat 4.50kn po paketu jer su ipak dosla malo bolja vremena pa se "krade na kulturniji način" gdje su stvari barem malo više crno na bijelo.


Stanje prije je bilo apsolutno katastrofalno. Primjerice naručivati obuću da bi je oni samo preuzeli na carini i rekli da je kopija. Newsflash - znam da je kopija i upravo sam kopiju i htio, kupio sam je i to je to. Tko meni može zabraniti da ja nosim kopiju koja je proizvedena u kini, pa nije hrvatska neko magično područje gdje je građanin kriv (a ne proizvođač) što nosi kopiju. Ja bih trebao imati potpuno pravo, ukoliko taj proizvod neću pretprodavati, nositi što god hoću na sebi, a i također mogao sam čak i biti osobno u kini prilikom kupnje tog proizvoda tako da nema tog zakona kojega sam prekršio, ali robu neću nikad dobiti nazad kao ni pare.

 

Jednom sam naručio jedan malo veći paket od kojih 4kg koji je zaustavljen na carini te sam im objasnio da ne smije biti carine na taj artikl te izvadio članke zakona, oni su rekli "u pravu ste, nema carine, ali ima carinskih troškova (350kn) plus pdv plus skladištenje". Paket me ispao skoro duplo od onoga što sam ga platio.

 

A nemojte uopće molim vas misliti da bi netko drugi tko ne drži monopol "spasio" ovu situaciju. Proguglajte malo forum.hr u vezi fedex-a i pročitati ćete savršenu priču, ukoliko je istinita, a puno komentara se zaklinje u to. Navodno je zastupništvo za fedex bilo u rukama jedne firme koja je radila sljedeće: Naručiš paket sa fedex dostavom na adresu, na granici ta firma preuzme paket i zovu te da im sada moraš platiti dostavu od granice od kojih 200tinjak kuna bez obzira što si platio sve što si trebao, ukoliko ne platiš paket je njihov. Ustvari isto ovo što radi pošta, ali 44x skuplje.

 

 

Gle, ne možeš se roditi u bordelu i očekivati da ga nećeš primiti. Jučer baš pričam o ovakvoj temi sa ljudima. Ja njima govorim da svi mi seremo po korupciji, ali smo mi najveća đubrad tu jer smo mi ustvari oni koji smo dvolični. Kad čujemo za neki korupcijski skandal uopće ne reagiramo, već kao da se rugamo "vidi budale, uhvatilo ga". Ne kažu "on je budala jer je radio nešto loše" već "on je budala jer ga je uhvatilo". Svi ustvari čekamo svojih Warholovskih 15 minuta slave unutar sistema korupcije gdje ćemo mi na neki način profitirati od nje i zato nam ni nije u interesu da nestane. Čekamo onaj momenat kada ćemo znat nečiju sestru na šalteru pa proći preko reda, uhvatiti neki natječaj na račun izgubljenih papira, dobiti poticaje na nešto što nikome ne treba, dobiti dozvolu za nešto preko nečijeg rođaka, dobiti uputnicu za doktora dva tjedna prije,...

Onaj momenat kad išta slično napraviš ti si sam onaj kreten koji je sebi propucao metak u glavu i sam si sebi razlog zašto sada plaćaš 4.50kn po paketu.


Zaključak. Nije kriva pošta nego smo si mi sami krivi.

stoposto lud out
Moj PC  
11 2 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
stopostolud kaže...

... Ne kažu "on je budala jer je radio nešto loše" već "on je budala jer ga je uhvatilo". Svi ustvari čekamo svojih Warholovskih 15 minuta slave unutar sistema korupcije gdje ćemo mi na neki način profitirati od nje i zato nam ni nije u interesu da nestane. Čekamo onaj momenat kada ćemo znat nečiju sestru na šalteru pa proći preko reda, uhvatiti neki natječaj na račun izgubljenih papira, dobiti poticaje na nešto što nikome ne treba, dobiti dozvolu za nešto preko nečijeg rođaka, dobiti uputnicu za doktora dva tjedna prije,...

 Nemoj biti tako deprimiran. Masa na ovom forumu drži se one poznate titine : Snađi se druže! A narod je smislio još puno takvih izjava: Prvo je Bog sebi bradu stvorio, Pošten i lud su braća, Vidi budale, imao priliku i nije je iskoristio, itd. itd.

 

Ali samo kad se oni tako snalaze. Kad to primjete kod drugog onda im naglo proradi skriveni duh Matije Gubca i nagon za čistu, nepatvorenu pravicu (nešto u stilu: Na galge (vješala) s njime, streljati, utući sikirom ...). Ukratko, moraš se pomiriti da smo kao narod pravi licemjeri (farizeji). I imamo upravo onakvu vlast kakvu zaslužujemo. A to se, na žalost, ne rješava demokracijom. Jer sila Boga ne moli. Kundakom po zubima, pendrekom po bubrezima. I da vidiš kako se čkomi i prilagođava situaciji.

Šta roda donese, to vrana odnese.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 12:35 (Jura iz druge galaksije).
14 godina
online
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
Kant kaže...

Hoce li ova drzava nestat vise???

 Ti buš prije nestal. Pridruži se onim Slavoncima i put pod noge u bolju budučnost (u zemlju sreće i blagostanja). S tvojim znanjem i kvalitetama siguran sam kako su ti sva vrata vani otvorena.

 a sta su tebi krivi "oni Slavonci" pa i spominjes ko neki otpad ?  sta su oni krivi sto moraju ic van iz svoje drzave da rade? il su trebali ostat i radit za 2000 kuna i cak i manje?.... niko nije reko da je bolje vani i da idu zato da im guzica vidi puta sigurno...

 bas me zanima sta bi ti da zivis u "onoj Slavoniji" i da nemas neku vezu da s zaposlis negdje u drzavnoj firmi.....

bas ste nasli temu raspravljanja odlaska iz drzave, a pogotovo ovake idiotske izjave o ljudima koji su velikoj vecini gazda i vlasnika firmi nadrazi radnici u hrvastkoj pa se zapitajte vi ostali kaki ste radnici a ovake izjave izvaljujete.....

 

bolje da napadnete bug koji samo baca kosti da se ljudi prepiru vamo na forumu a nece se bas potrudit da kontaktiraju sve zive udruge i u hr i u eu pa da se provjere ti navodi da je legalno-nelegalno to naplacivanje.... nego samo pitat hakom jel to ok, mos mislit sto hrvati vjeruju takima koji odraduju pravila i odluciju sta je ok a sta nije.... a kao medij puno lakse od nas mogu doc do informacija i institucija i svega zivog....

VenAtoR#2231
12 godina
protjeran
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
ZeroEffect kaže...
Dakle ne kužm ako posiljatelj plača poštarinu. Zašto primatelj mora plačat? Netko ti napravi uslugu plati poštarinu i cijeli paket ti pokloni i da biš primio poklon moraš platit? A pošiljatelj ni da hoće ne može poslat paket bez da primatelj plača osim ako je preko kurirskih službi? Kao da su ukinuli poštarsku službu...

 O majko sveta više i debilna pitanja...

500 postova je već napisano u dvije teme, ako nisi njih čitao onda barem pročitaj ova članak, ako si pismen, a vidim da i nisi baš.

 

Nije pošiljatelj ništa platio, on je tebi paket poslao kao "mali paket" i on kao pošiljatelj nema utjecaja na to hoćeš li ti u svojoj državi morati još nešto dodatno platiti.

Svaka država ima svoje zakone i propise, ne može neki Lee Chun iz Hong Konga znati kakav je propis u Mozambiku, kakav u Kostarici, a kakav u Hrvatskoj, samim time njegova oznaka "free shipping" je lažna i idiotska.

 

jocommb kaže...

bolje da napadnete bug koji samo baca kosti da se ljudi prepiru vamo na forumu a nece se bas potrudit da kontaktiraju sve zive udruge i u hr i u eu pa da se provjere ti navodi da je legalno-nelegalno to naplacivanje.... nego samo pitat hakom jel to ok, mos mislit sto hrvati vjeruju takima koji odraduju pravila i odluciju sta je ok a sta nije.... a kao medij puno lakse od nas mogu doc do informacija i institucija i svega zivog....

 

Internacionalna poštanska unija ima svoje aktove kojih se HP mora pridržavati.

U jednom od članaka se kaže ovo:

"No delivery charge may be collected from the addressee in respect of small packets weighing less than 500 grammes. Where domestic small packet items weighing over 500 grammes are subject to a delivery charge, the same charge may be collected in respect of incoming international small packets."

 

Znači, jasno se dopušta naplata međunarodnih malih paketa i to je ostavljeno svakoj zemlji da uređuje.

 

HP ima svoje pravnike koji su ovo sve dobro proučili, jel netko stvarno misli da jedna takav ogromna firma donosi nelegalne propise??

Pa nije HP neki vulkanizer iz selendre.

 

Nadalje, HAKOM ima najjaču pravnu službu u HR, ako i oni još kažu da je sve ok šta se onda više ima pričati o legalnosti?

Kakve udruge bi ti to pitao?? Stvarno se vidi da većina na ovom forumu nema ni 18 godina niti ima blage veze o funkcioniranju države.

12 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
Kant kaže...

Hoce li ova drzava nestat vise???

 Ti buš prije nestal. Pridruži se onim Slavoncima i put pod noge u bolju budučnost (u zemlju sreće i blagostanja). S tvojim znanjem i kvalitetama siguran sam kako su ti sva vrata vani otvorena.

 Nabije te kitom u dupe jedan slavonac koji je otisao! Ti mislis da je lako otici?! Ostaviti sve iza sebe?! Rodbinu, prijatelje, cijeli svoj zivot?! Mislis da je lako ostaviti roditelje u kasnim 50-ima, te za koju godinu cekajuci poziv, kako je jedno od njih dvoje umrlo, a ti si bio bogu iza nogu?! i to, ne zato sto si htio biti, nego zato sto si morao?! Mislis da je lako zivjeti u drzavi, za koju vidis da je naspram tvoje jebena rupa. i po kriminalu, i po izgledu i po vremenu?!  Mislis da je lako gledati svaki puta kad odlazis, mamu kako place, ali je u isto vrijeme i sretna, jer zna da mi je bolje tamo gdje idem?! Nemas pojma o zivotu ni o slavoniji, te sta se u njoj dogodilo i dogadja! Stoga, bolje suti!

HAKOSUKA
12 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Ja uvik u poštu moram po paket,i za večinu robe koju naručujem plačam shipping,poštar mi nikad nije na vrata donio paket,samo ceduljicu dobijem!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Dođe poštar i kaže treba četiri ipo kune, ja mu dam pet. Nije mi problem tih pet kuna, problem je što mi dosta pošiljki uopće ne stigne, jer se pošiljke vjerojatno kradu. Neugodno mi više tražiti refund, jer pošiljka nije došla. Jednom sam slao mobitel, neku nokiu jeftinu, a gospođa u pošti me upozorila, da ne šaljem u kutiji od mobitela, jer će mi to ukrasti, ja kažem pa nije neki mobitel, kaže ona nema veze, kad vidi da je jeftini mobitel, bacit će ga u smeće.

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 13:32 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Ajde ok,plati se tih 5 kn,ali kad vec sve naplacuju onda nek se i kontroliraju a ne da mi se dogodi da mi dođe paket (konkretno se radilo o naljepnici za auto metar x metar) prerezan na pola (ona njihova kutija) i malo gore zaljepljen izolir trakom. E to nije ok.

Što se tiče opčenito usluge poste,poprilicno sam zadovoljan, posaljem pismo do 12 (ili 14 , nisam siguran) i sljedeci dan je na adresi. Gospoda na šalteru su se u posljednjih 2 godine jako poboljšala i niš im nije problem provjerit, objasnit ni dat. Jedino su malo dosadni s onim evotvom i lutrijom al hebaj ga,to im je posao.

Isto tako jos mi nisu naplatili tih 5 kn,al valjda jer me nema doma u vrijeme kad postar dolazi pa valjda samo ostavi paket da se ne hebe.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
bill_jobs kaže... 

Internacionalna poštanska unija ima svoje aktove kojih se HP mora pridržavati.

U jednom od članaka se kaže ovo:

"No delivery charge may be collected from the addressee in respect of small packets weighing less than 500 grammes. Where domestic small packet items weighing over 500 grammes are subject to a delivery charge, the same charge may be collected in respect of incoming international small packets."

 

Znači, jasno se dopušta naplata međunarodnih malih paketa i to je ostavljeno svakoj zemlji da uređuje.

Oprosti, ali nisi u pravu jer ti očito engleski šteka.

 

Točan prijevod bi bio: Zabranjena je naplata dostave malih paketa primatelju za pakete do 500 g. Ukoliko u unutarnjem poštanskom prometu postoji naplata dostave malih paketa preko 500 g, ista može biti naplaćena i za međunarodne pakete.

 

Naravno, rečenica bi bila jasnija da je napisano: 

 

"No delivery charge may be collected from the addressee in respect of small packets weighing less than 500 grammes. Where domestic small packet items weighing over 500 grammes are subject to a delivery charge, the same charge may be collected in respect of incoming international small packets over 500 grammes.",

 

ali, po meni, THE SAME CHARGE to implicira. Isto tako, iako nisam pravnik, znam da je jedno od osnovnih načela ukoliko neka odredba pobija drugu ili uvodi specijalni slučaj, to mora biti eksplicitno navedeno. Dakle, za tvoje tumačenje bi rečenica morala glasiti:

 

"No delivery charge may be collected from the addressee in respect of small packets weighing less than 500 grammes. Where domestic small packet items weighing over 500 grammes are subject to a delivery charge, the same charge may be collected in respect of incoming international small packets of any weight.",

 

međutim, ona tako ne glasi.

 

Dakle, prema ovom pravilniku, naplata dostave međunarodnih malih paketa ispod 500 g spada u domenu proizvoljnog tumačenja propisa izvan pravnih standarda, a za što se, za izbjeći eventualne nedoumice, može od IPU-a zatražiti pojašnjenje. Međutim, da bi uopće bilo kakva naplata, čak i dostave međunarodnih paketa preko 500 g bila dozvoljena, ista bi trebala postojati i u unutarnjem prometu, a kod HP-a je na cjeniku NEMA. Čak i da je stave, to bi stvorilo jednu pravno upitnu situaciju jer bi na cjeniku imali stavku koja se odnosi na uslugu koju NE NUDE.

 

 

P.S. Svi koji šalju upit na IPU za pojašnjenje - obavezno napomenuti da naplate dostave malih paketa u unutarnjem prometu nema, da se usluga malih paketa u unutarnjem prometu niti ne nudi, te da HP naplaćuje dostavu za sve male pakete, neovisno o težini.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Polako počinjem ozbiljno razmišljati o tome da se iselim iz ove vuko**bine, jer ovo je samo početak. Pravo veselje tek dolazi.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
etics kaže...

 

 jel ta alternativa znači otići u ZG da bih poslao poštu. To nije alternativa. 

12 godina
protjeran
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
MrBlc kaže...

Oprosti, ali nisi u pravu jer ti očito engleski šteka.

 

Mislim da ipak tebi šteka.

Prvi dio tog članka govori o unutarnjem prometu, u njemu se ne plaća naknada do 500 grama, a iznad 500 se plaća, dok kod međunarodnih malih paketa nema ograničenja gramažom (ne spominje se) i može se naplaćivati.

Uvijek imaš pravo tražiti mišljenje od njih: http://www.upu.int/en.html

16 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p

Meni je fascinantno kad sam ranije rekao da su HAKOM paraziti drugi su me napadali kako HAKOM pomaze ljudima u sporovima sa privatnim telekomima...

A ja sam im objasnjavao da HAKOMa zaboli za korisnike nego rade nesto da kao opravdaju svoj ogromni budzet iako su obicne stetocine...

Sada kada je doslo do toga da bi drzavni HAKOM trebao nesto napraviti protiv drzavnih parazita naglo su manje spremni pomoci ljudima. :D

Samo budala moze ocekivati da ce ga drzava zastititi od drzavne mafije.

13 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Budite sretni sa tih 4.50Kn za paketić ili 13kn za pošiljku koja je išla na carinu.

 

Meni su jednom uzeli 50.40Kn za pošiljku koja je išla na carinu ali nije bila carinjena jer je ispod 20eura. 

I tako dvije pošiljke taj dan i lakši sam bio za 100Kn. 

Naravno, ljubazna gospođa sa info telefona mi je pokušala objasniti da je to sve prema njihovim cjenicima i pravilnicima. 

Tako da imaju i to negdje u svojim pravilnicima i po potrebi mogu i to izvući te početi derati. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
jobi123 kaže...

Problem je što je HP ima monopol na poštanske usluge, pogotovo na pošiljke koje dolaze iz inozemstva

 

1.sigurno bi bilo mnoštvo onih koji bi rado preuzeli slanja tih malih pošiljki po cijeloj Hrvatskoj za nikakvu cijenu

(čitaj jer u toj cijeni nalazi se postotak koji ide poštanskoj organizaciji za isporuku pošiljki)

2. HP je oslobođena od PDV-a

3. Usluge koje pošta ne naplaćuje nisu transparetne odnosno poštar kada naplaćuje u većini slučajeva ne ispostavlja račune,

4. Platiš uslugu u domaćem prometu s pouzećem, ostave pošiljku u uredu i uredno ti donesu cedulju da podigneš poštu, a cijena dostave uračunata u cijenu!

 

Dakle evidetno je da su njihove usluge astronomski visoke, imaju nisu profesionalnost i transparetnost, sve je to rezultat uhljebljivanja- nisam vidio niti jedan da je otvoren natječaj od strane HP da je bio, pa neka mi još netko kaže da nisu u povlaštenom položaju,

 

kada bi mnoštvo firmi dobili takvu priliku kakvu HP ima, imali bi zdravo društvo i bilo bi posla za sve, upravo jer u sustavu na različitim pozicijama postoje monopolisti koji blokiraju razvoj sustava, zato i gospodarstvo propada!

 Pa normalno da ima monopol. Tko bi normalan izabrao Fedex ili UPS kad oni naplaćuju dodatne troškove i namjerno šalju na carinu i špediciju. Pogledaj koliko je ljudi nezadovoljno fedexom. Nemamo druge alternative osim pošte.

11 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
indig0F10w kaže...

Ja sam poštaru rekao da mi za pakete koje moram platiti pusti obavijest ih pa sam preuzmem poslije 19h. No problemo amigo.

 

Šta je mali paket a šta nije na kraju odlučuje HP jer oni čak ni na svojim obavijestima nemaju opciju mali paket, pretpostavljam da im nije u nikakvom pravilniku ili šta god da HP koristi. Čuo sam razna objašnjenja od par poštara, svaki drobi svoje.... "Ne plaćaš ako je na pošiljci navedeno Air mail small packet ali plaćaš ako piše Small packet air mail" itd. Od niti jednog nisam dobio točno objašnjenje. Šta je koji paket u RH valjda mora odlučiti sabor ili el presidente, nakon ljetne stanke, naravno...

 

Kao šta je netko već spomenuo najgora stvar je veza HP<->carina, ruka ruku mije. Carina odradi svoj "poslić", pošalje pošiljku HPom i evo još minimalno 50kn naplate. Naravno, carinjeno ništa, porez nula. HP u plusu, ja u minusu. Jackpot!

 

Long live Hrvatistan!

 

Isto stvar sam i ja radio. Rekao poštaru da ću sam kupiti paket/iće, ali odnedavno se SVI paketići naplaćuju. 

 

RADI SE O REKETU!

 

Ako ja ne želim njihovu usluga, zašto bi mi na silu uzimali novce? A kako izabrat KOJA dostavna služba će mi dostaviti paket/ić kad ne mogu birati?

10 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Kolinda je glupa!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p

Ja bi rekao da tebi šteka i engleski i osnovna logika.

 

Sve vrlo jasno piše:

 

"No delivery charge may be collected from the addressee in respect of small packets weighing less than 500 grammes. Where domestic small packet items weighing over 500 grammes are subject to a delivery charge, the same charge may be collected in respect of incoming international small packets."

 

Prevedeno:

 

Naknada za dostavu malih paketa ne može se naplatiti od primatelja ukoliko teži manje od 500 grama. Tamo gdje (u zemljama gdje) se dostava malih paketa težih od 500 grama naplaćuje, isti iznos se može naplatiti i u slučaju dolaznih međunarodnih malih paketa.

 

Objašnjenje:

 

1. Naplata dostave od primatelja za male pakete je svuda i u svakom slučaju zabranjena.

 

2. Ukoliko se naplata dostave malih paketa težih od 500g naplaćuje u unutarnjem prometu, ista naknada može se naplatiti i za međunarodne pošiljke.

 

3. "ista naknada" o kojoj se govori je "naknada za dostavu malih paketa težih od 500g"

 

Što ti tu nije jasno?

 

Ako možeš zaključiti da se "ista naknada" može odnositi i na međunarodne pošiljke, samo zato što se ne spominju u drugoj rečenici, kako to da iz prve rečenice nisi zaključio da se uopće nikakva naknada ne može naplatiti za pošiljke lakše od 500g? Ni tamo se ne spominju međunarodne pošiljke...

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 16:22 (imbehind).
15 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p

Od mene poštar uvjek traži 5 kuna,i to bez ikakvog računa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 16:42 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

RilEZ5RlV_w
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 17:10 (spookymulder84).
 
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
imbehind kaže...
 

Prevedeno:

 

Naknada za dostavu malih paketa ne može se naplatiti od primatelja ukoliko teži manje od 500 grama. Tamo gdje (u zemljama gdje) se dostava malih paketa težih od 500 grama naplaćuje, isti iznos se može naplatiti i u slučaju dolaznih međunarodnih malih paketa.

 

Objasnio sam ti taj članak gore, ti si sve fulao, ali bože moj, događa se.

Kako rekoh, kontaktiraj ih pa ih pitaj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 17:16 (bill_jobs).
13 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

pas mater i rvackoj i europi i govnu u kojem živimo. goni sve to u 3pm

 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zzz kaže...

Od mene poštar uvjek traži 5 kuna,i to bez ikakvog računa.

Ako ustraju na naplati imam dvije strategije:

 

1. Ako hoće 4,5 kuna MORA mi izdati račun.

2. Tih 4,5 kuna ću mu platiti novčanicom od 100 kuna.

 

Baš me zanima koliko će dugo lokalni poštar ustrajati na naplati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Ges kaže...
igy kaže...

Šteta što nema alternative za poštanske usluge, odmah bi prešao na nju..

aha, evo ti najbolji primjeri iz vrlo "konkurencija sve rješava" kvazi uređene države

 

HP je mila majka po učinkovitosti i kvalieti isporuke za cijenu koja mu se plaća

 

gnojite tu radi 4,5kn ko da naručujete milijunske komade robe pa da vam je to neko značajno opterećenje na budžet

 

 LoL , zadnji put kad mi je Canada Post zaboravila pozvoniti na vrata ( a bio sam kuci) i ostavila papiric da dodjem osobno pokupit paket...Nakon jednog poziva promijenili su postara za cijeli kvart.

Pa se tjesi da Hrvatska nije banana drzava. Hrvatsku postu treba privatizirat ,i kompletno 90% zaposlenih poslat na ulicu.

12 godina
protjeran
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
JoshTurner kaže...

 LoL , zadnji put kad mi je Canada Post zaboravila pozvoniti na vrata ( a bio sam kuci) i ostavila papiric da dodjem osobno pokupit paket...Nakon jednog poziva promijenili su postara za cijeli kvart.

 

 Ma je, a pošto je taj poštar bio Meksikanac, isti dan je deportiran u svoju državu jer tebi nije pozvonio na vrata.

De pričaj to tamo po birtijama.

11 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
bill_jobs kaže...
JoshTurner kaže...

 LoL , zadnji put kad mi je Canada Post zaboravila pozvoniti na vrata ( a bio sam kuci) i ostavila papiric da dodjem osobno pokupit paket...Nakon jednog poziva promijenili su postara za cijeli kvart.

 

 Ma je, a pošto je taj poštar bio Meksikanac, isti dan je deportiran u svoju državu jer tebi nije pozvonio na vrata.

De pričaj to tamo po birtijama.

 Dovoljno je par poziva iz jednog kvarta od strane par nezadovoljnih korisnika i postaru vjerovatno ide suspendija i premjestaj.Otkaz sumnjam da ce dobiti jer su zaposlenici CP-a clanovi sindikata.

Btw, ovdje nema birtija.

Alberta , True North --&gt;Strong and Free
8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Yuda kaže...
zzz kaže...

Od mene poštar uvjek traži 5 kuna,i to bez ikakvog računa.

Ako ustraju na naplati imam dvije strategije:

 

1. Ako hoće 4,5 kuna MORA mi izdati račun.

2. Tih 4,5 kuna ću mu platiti novčanicom od 100 kuna.

 

Baš me zanima koliko će dugo lokalni poštar ustrajati na naplati.

 Pričaš nelogičnosti (netko bi rekao gluposti)

1. Ne mora izdati račun nego potvrdu o naplati jer (zasad) nema fiskalnu blagajnu (računalo + pisač sa sobom).... Neznam dal' te čeka račun u pošti ili ti drugi put kad dolazi tutne račun u kovčežić

2. Uh što češ ga zeznut... s veseljem bi šetao okolo s 95,5 kuna u sitnom i dobivao 100 :)

 

Kako su mali paketi barkodirani (upravo jučer dobih jedan) mora ih naplatiti ili ti tutnuti obavijest pa da platiš u pošti....

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
JoshTurner kaže...

 Dovoljno je par poziva iz jednog kvarta od strane par nezadovoljnih korisnika i postaru vjerovatno ide suspendija i premjestaj.

 

JoshTurner kaže...

 Nakon jednog poziva promijenili su postara za cijeli kvart.

:facepalm:

 

Nemoj više.

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice