Internetske stranice bez programiranja

poruka: 38
|
čitano: 7.513
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetske stranice bez programiranja".
15 godina
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
Luciano kaže...

Ali, to opće nije neka znanost za izvesti, a kada bi se bar browseri čvrsto držali standarda. Ali ako za npr. jedan <DIV> moram sat vremena "kopati" jer ga npr. samo IE8 krivo posloži, onda nema tog WYSIWYG alata koji će nam biti od pomoći:-(

 

Ja zbilja ne kuzim kakav vi to css pisete da se morate natezati sa css-om u razlicitim browserima. Ja nikad nemam tih problema. U svima radi jednako. Samo se drz pravila.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
14 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

niti ja ne kužim, koristim Dreamweaver i njegov ugrađeni live preview, i ako tamo radi kako treba radi mi u svakom novijem browseru - a to uključuje Operu, FF, Safari i Chrome. I IE. Zgodna je stvar u Live Previewu i podrška za CSS3 (zajedno s tranzicijama i transformacijama) te javascript

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
tnakir kaže... 

Ja zbilja ne kuzim kakav vi to css pisete da se morate natezati sa css-om u razlicitim browserima. Ja nikad nemam tih problema. U svima radi jednako. Samo se drz pravila.

Vidiš, ja uvijek uspijem napisati jedan CSS koji je kompatibilan sa svim, ali SVIM browserima, bez obzira na platformu, generaciju browsera i sl. Ali znam dosta profesionalaca koji pišu i po 3 CSS filea za različite browsere.

 

Naravno, tu ne pišem o CSS-u tipa font taj, veličina ta i sl. nego o tzv. tableless webu (http://en.wikipedia.org/wiki/Tableless_web_design). Probaj recimo napraviti u CSS-u tri stupca sa sadržajem, a unutra DIV-ove za svaku rubriku, pa ćeš vidjeti koliko muke imaš da bi to izgledalo isto i na IE7/8/9, FF, Operi, Chromeu, Safariu itd. 

Našeg klijenta ne interesira što on ima stari OS tj. browser, on naprosto želi da web radi i na njegovom IE7 i mi mu kao ozbiljna firma moramo udovoljiti.

15 godina
offline
Internetske stranice bez programiranja

@Luciano... pa naravno...  one css file to rule them all. Ko bi pisa css za svaki browser posebno :(

Zapravo za IE nije problem pisati css, samo ga trebas resetirat na pocetku, pazit na duplanje margina i slicnih djidji i to je to. 

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
tnakir kaže...

@Luciano... pa naravno...  one css file to rule them all. Ko bi pisa css za svaki browser posebno :(

Zapravo za IE nije problem pisati css, samo ga trebas resetirat na pocetku, pazit na duplanje margina i slicnih djidji i to je to. 

Osobno preferiram jedan CSS, čisto radi lakšeg održavanja u budućnosti. Međutim, moj kolega ima obratnu logiku. On osnovni CSS napravi za sve browsere, a kritične djelove za svaki browser posebno.

 

Vjerovao ili ne, kao developeru mi je najdraži IE, još iz doba NetscapeNavigatora. Najviše glavobolje mi danas zadaje FireFox, a koliko vidim po stručnim forumima, nisam usamljen slučaj. Baš prije par mjeseci sam imao slučaj da mi se jedan web doslovno rasuo (pulldown navigacija sa podizbornicima - kombinacija CSS-a i JS) kad sam updateao FF sa v4.x u v5?! Dobro, ništa strašno što kroz (još jednu) neprospavanu noć nisam riješio, ali sad se za svaki najavljeni FF update naježim;-) 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
Luciano kaže...
tnakir kaže...

@Luciano... pa naravno...   one css file to rule them all. Ko bi pisa css za svaki browser posebno :(

Zapravo za IE nije problem pisati css, samo ga trebas resetirat na pocetku, pazit na duplanje margina i slicnih djidji i to je to.

Osobno preferiram jedan CSS, čisto radi lakšeg održavanja u budućnosti. Međutim, moj kolega ima obratnu logiku. On osnovni CSS napravi za sve browsere, a kritične djelove za svaki browser posebno.

 

Vjerovao ili ne, kao developeru mi je najdraži IE, još iz doba NetscapeNavigatora. Najviše glavobolje mi danas zadaje FireFox, a koliko vidim po stručnim forumima, nisam usamljen slučaj. Baš prije par mjeseci sam imao slučaj da mi se jedan web doslovno rasuo (pulldown navigacija sa podizbornicima - kombinacija CSS-a i JS) kad sam updateao FF sa v4.x u v5?! Dobro, ništa strašno što  kroz (još jednu) neprospavanu noć nisam riješio, ali sad se za svaki najavljeni FF update naježim;-)

 

Lucano, s praksom ćeš dobiti više praktičnog znanja i sam ćeš određivati koje je atribute CSSa pametno koristiti.

Imao sam u početku sličnih problema, ali nakon jedno 50ak napravljenih stranica oni su gotovo nestali.

 

S time da ... potpuno sam izbacio provjeru na IE6 i IE7. Iskreno, baš me briga što s njima - jer postoji fina skripta koja ti prikaže modalni prozor s porukom "hej imaš ljigav browser star više do 10 godina! Skidaj brzo nešto bolje od ovog !!"

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
14 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
zoran123456 kaže...

 

Lucano, s praksom ćeš dobiti više praktičnog znanja i sam ćeš određivati koje je atribute CSSa pametno koristiti.

Imao sam u početku sličnih problema, ali nakon jedno 50ak napravljenih stranica oni su gotovo nestali.

 

S time da ... potpuno sam izbacio provjeru na IE6 i IE7. Iskreno, baš me briga što s njima - jer postoji fina skripta koja ti prikaže modalni prozor s porukom "hej imaš ljigav browser star više do 10 godina! Skidaj brzo nešto bolje od ovog !!"

Praktičnog znanja, kažeš? Prvi web sam kodirao 1997. na Amigi2000, a do sada sam ih izradio ili sudjelovao u izradi preko 1,000 webova.
Lako bi ja izbacio neke CSS atribute koji mi ne pašu, ali ako dizajner ima specijalne prohtjeve, moj posao je napraviti ono što je on zamislio (nacrtao u PhotoShopu), i opet je moj posao da to klijentu radi, bez obzira na to što on koristi. Ne mogu ja čovjeku tj. firmi koja plati i preko 10,000EUR (pričam o cijenama koje plaćaju klijenti iz EU za kompleksne webove) reći: "Ma 'ko te *ebe, meni radi, a tebi ne radi jer imaš krntiju pod stolom". 

 

Ali kad stekneš iskustvo kao ja, onda uspiješ u jednom CSS-u dobiti kompatibilnost sa apsolutno svime... koliko je tu uloženo rada i neprospavanih noći, to je druga priča:-(

Zato bi volio jedan WYSIWYG alat koji bi mi pomogao bar u osnovnoj konstrukciji, a da pri tome poštuje kompatibilnost.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
ima neki alat za izradu wp tema koji ti automatski generira glavni css i css za ie7 i 6, i teme uvijek dobro rade, ali mu je potencijal vrlo slab, tj nemos napravit postenu temu da lici na nesto.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice