iPhone 6 u komadima

poruka: 85
|
čitano: 9.130
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 6 u komadima".
15 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Stjepanj kaže...
Mitch kaže...
Dwyane Wade kaže...

Ajde ti nama objasni kako iOS multitasking funkcionira, i ne moras se trudit kao da objasnjavas laiku, koristi profesionalnije termine. {#}

zenin 3gs ima otvoreno 40+ aplikacija+20 tabova  i mobitel dalje rastura bez ikakvog stekanja, da ne govorim o 5 ili novoj 6...lol, ti koda nikad nisi vidio doticni mobitel a ne da si radio nesto na njemu...sry ali tako to meni zvuci kaj ti pokusavas dokazati profesionalac?!{#}

Ma da, odi to nekom drugom prodavati... Taj ženin 3gs mora da je čudo neko.

Baš me zanima tih 20 tabova jesu li aktivni i učitaju li se nakon što ih otvoriš ponovo.

Imam 4s i iPad Air, nekad sam imao i 3gs i znam o čemu pričam.

 

 

tata
16 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 u komadima

http://www.tomsguide.com/us/iphone-6-benchmark-results,news-19584.html

ne loše za čip koji radi na dvostruko manjoj frekvenciji, sa dva puta manje jezgri i sa par puta manje rama ... yesterday's tech, ah ...

 

sviđa mi se kako apple iz generaciju u generaciju sve više diferencira svoju platformu od arm-ova iz qualcomma i samsunga.

A.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 21:31 (artfull).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone 6 u komadima

Mene zanima broj tranzistora u odnosu na Qualcomm.

Nije sve ni u broju jezgri...

tata
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 u komadima
parizer kaže...

Mene zanima broj tranzistora u odnosu na Qualcomm.

Nije sve ni u broju jezgri...

http://www.anandtech.com/show/8514/analyzing-apples-a8-soc-gx6650-more

2b 

čini se da apple slijedi filozofiju još iz power pc dana, kraći pipeline, manja frekvencija ... za sad se drži dobro, vidjet ćemo kako se to dalje razvija :) 

A.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 21:42 (artfull).
13 godina
offline
iPhone 6 u komadima

Nije upitno da Apple ima brutalan chip po pitanju grafike i procesorske snage.

Te dvije jezgre imaju daleko jači IPC od SOC-eva tipa S801/805 pa zato ni ne trebaju 4 jezgre.

iclock2much
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Ajde ti nama objasni kako iOS multitasking funkcionira, i ne moras se trudit kao da objasnjavas laiku, koristi profesionalnije termine. {#}

Evo otprilike ovako, Apple je pri implementaciji multitaskinga u IOS kreirao razne servise na koji se aplikacija "prijavi". Naravno aplikacija mora biti programirana na taj način. Npr Skype se prijavi na VOIP servis u IOS-u i nije potrebno da cijela aplikacija čući u memoriji kao na Androidu. Runtasticse se npr prijavi na Background location servis.

Takav način korištenja pozadinskih servisa omogućava puno, puno učinkovitije baratanje memorijom i resursima uređaja.To je nešto o čemu vlasnici Androida mogu samo sanjati (uključujući i mene koji sam na G2), mi na žalost moramo kupovati uređaje od 2,3 ili već i 4 GB RAM za normalno funkcioniranje. Dakle zaboravi na probleme sa 1GB RAMA, IOS radi malo drugačije od Androida na kom vlada "narodno veselje aplikacija".

 

Ovo je lista servisa na koje se aplikacije prijavljuju, možda sam neke ispustio jer dodavani su možda novi:

- Background audio

- Voice-over-IP

- Location

- Background location

- Push notification

- Task completion

- Fast app switching

- Newsstan

- External Accessory

- Bluetooth Accessory

 

Također aplikacije imaju nekoliko stanja s kojima IOS dinamički upravlja:
 - Not Running: Aplikacija je ugašena ili nije pokrenuta. 

- Inactive: Aplikacija je u prvom planu, ali nema događanja (primjerice, korisnik je zaključao uređaj a s aplikacija je aktivna). 

- Active: Normalno stanje "u upotrebi" za app. 

- Background: Aplikacija više nije na zaslonu, ali se još uvijek izvršava. 

- Suspended: Aplikacija je još uvijek nalaziu memoriji, ali se ne izvršavanja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 8:36 (NevjerovatnoPametan).
12 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 u komadima

COvjek iznad mene objasnio.

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone 6 u komadima
Sve sto si napisao mi nije nista novo, ali prakticki to pauziranje aplikacija ne omogucava pravi multitasking. Bilo kakav multi-window ili dva razlicita activitya nece biti moguca na iOSu
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Prijavljivanje aplikacije na neki servis nema apsolutno nikakve veze s multitaskingom kao radnjom. Multitasking je kada pokrenes dvije, tri, cetri aplikacije i ne "gasis" ih, pa kada ti zatrebaju dostupne su instantno jer su ucitane u radnu memoriju. To se na androidu pristupa iz "recent apps" opcije i svaka aplikacija koja je otvorena dostupna je instantno bez imalo zadrske. Ne cuclaju dodatno nista bateriju jer su u nekoj fazi hibernacije. Ni android nema onaj pravi multitasking kakav smo navikli imati na kompu (makar ovisi od aplikacije do aplikacije, recimo zipanje radi u pozadini dok gledam youtube, a u multiwindow kompoziciji na samsungima je cak multitasking jos i bolji), ali ios nema nikakav multitasking osim muzike koja radi u pozadini.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
11 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Meni je jedina korist od mulitaskinga na androidu kad skidam neki film priko torrenta,ova podjela ekrana i slicno mi je žešća glupost
13 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Android ima pravi multitasking, ali multitasking na iOS-u mi je osobno bezveze

Kao jedinu hardversku manu trenutnog iPhone-a vidim bateriju, ostalo je ok
15 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Hranitelj kaže...
Meni je jedina korist od mulitaskinga na androidu kad skidam neki film priko torrenta,ova podjela ekrana i slicno mi je žešća glupost

Nece bit.

 

Upravo vrtim Android L, i krenuli su u tom koraku.

 

Najvjerojatnije ce 7"+ uredaji imati multi-window (nesto sto ima Windows 8 RT i Pro) out-of-the-box i to ce lansirat Android u nesto potpuno novo.

 

Prije nisam mogao raditi nesto ozbiljnije bez nekih Windows alata (exe), no sad na Androidu se ta razlika pocinje smanjivati (PS Touch, AutoCad itd)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
14 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 u komadima

Može li mi netko objasniti koja je točno razlika između multitaskinga na iOS-u i na Androidu?

Koliko ja vidim iz vaših postova, funkcioniraju identično osim što developeri imaju više slobode na Androidu pa se može ostaviti cijela aplikacija da radi u backgroundu, ako je to iz nekog razloga potrebno. Na Androidu se kad je aplikacija pokrivena pokreće onPause metoda, a kad korisnik iz nje izađe onStop u kojima se u pravilu ne izvršava nikakav kod osim nužnog poput spremanja podataka za slučaj da sustav mora ubiti proces i u kojima se može osloboditi RAM. Ne stoji cijela aplikacija u RAM-u kad se ne izvršava, osim ako je developer htio da cijela ostane u RAM-u i, isto tako, aplikacija ne radi ništa osim ako je netko htio da nešto radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 14:17 (Mirko935).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...
Hranitelj kaže...
Meni je jedina korist od mulitaskinga na androidu kad skidam neki film priko torrenta,ova podjela ekrana i slicno mi je žešća glupost

Prije nisam mogao raditi nesto ozbiljnije bez nekih Windows alata (exe), no sad na Androidu se ta razlika pocinje smanjivati (PS Touch, AutoCad itd)

Ne budi smiješan, na androidu se ne može raditi ništa ozbiljno, isto tako niti na iOS-u.

 

Baš ćeš ti s touch sučeljem napraviti CAD dokument, samo ga možeš nekome pokazati, edit=0.

14 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Premalo RAM-a će to ispast za tu rezu na 6+....pricajte sta ocete

 

Gluposti, ako imas odlican OS koji optimizira korištenje to je i vise nego dovoljno,na ajpedu nikad nisam ni gledao čega imam koliko, kad sve radi fantasticno fluidno, zasto se sa tim glupostima uopće zamarat
14 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...
Dwyane Wade kaže...

Ajde ti nama objasni kako iOS multitasking funkcionira, i ne moras se trudit kao da objasnjavas laiku, koristi profesionalnije termine. {#}

 

Ma stari, mac OS kao i iOS je svijet za sebe i to uspoređivat sa androidom ili Windowsima nema smisla, al svatko koristi ono sta mu odgovara i sta si može priuštiti
14 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...
Sve sto si napisao mi nije nista novo, ali prakticki to pauziranje aplikacija ne omogucava pravi multitasking. Bilo kakav multi-window ili dva razlicita activitya nece biti moguca na iOSu

 

I koji je poanta tebi multiwindowa na mobitelu?? Aj na tabletu, jos možda, al mobitelu ?
9 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 u komadima

@Mitch, prvo tražiš da ti se objasni, onda kažeš da sve znaš, onda tvrdiš da to nije 100% pravi multitasking.

Ne znam kakav je ali radi perfektno, a kog boli pipa je li 100% pravi ili krivi ili neki treći, radi dobro i troši malo resursa.

Kakvi fucking multiwindows, na G2 imam opciju višestrukih prozora (QSlides) i nisam ju nikad koristio osim a vidim o čemu se radi, ne kažem da nekom nije korisna, samo ja ne vidim za sada praktičnu korist u redovnom korištenju.

 
5 0 hvala 0
12 godina
online
Re: iPhone 6 u komadima
bus kaže...
Mitch kaže...
Sve sto si napisao mi nije nista novo, ali prakticki to pauziranje aplikacija ne omogucava pravi multitasking. Bilo kakav multi-window ili dva razlicita activitya nece biti moguca na iOSu

 

I koji je poanta tebi multiwindowa na mobitelu?? Aj na tabletu, jos možda, al mobitelu ?

  Iskreno ni ja nemam pojma.

 

Osim da se kur**š kako možeš izvaditi prozor s videom koje se vrti dok nešto drugo radiš. Praktične primjene nema.

 

Po meni su android i iOS platforme koje se praktične služe samo za konzumiranje multimedije, surfanje internetom, zabavu te jednostavnu komunikaciju. A za svaki ozbiljan posao za koji treba multiwindow opcija, za to služi računalo.

12 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6 u komadima
NevjerovatnoPametan kaže...

@Mitch, prvo tražiš da ti se objasni, onda kažeš da sve znaš, onda tvrdiš da to nije 100% pravi multitasking.

Ne znam kakav je ali radi perfektno, a kog boli pipa je li 100% pravi ili krivi ili neki treći, radi dobro i troši malo resursa.

Kakvi fucking multiwindows, na G2 imam opciju višestrukih prozora (QSlides) i nisam ju nikad koristio osim a vidim o čemu se radi, ne kažem da nekom nije korisna, samo ja ne vidim za sada praktičnu korist u redovnom korištenju.

ja jedva koristim multitasking na svom i7 a on izgleda ima potrebu to raditi u "nenormalnim" kolicinama na svom androidu{#} bas me zanima kaj to tocno?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Najvjerojatnije ce 7"+ uredaji imati multi-window (nesto sto ima Windows 8 RT i Pro) out-of-the-box i to ce lansirat Android u nesto potpuno novo.

 

Prije nisam mogao raditi nesto ozbiljnije bez nekih Windows alata (exe), no sad na Androidu se ta razlika pocinje smanjivati (PS Touch, AutoCad itd)

 

Multiwindow na 5" ? I ozbiljan posao na 5"?

Molim te, reci mi da se salis. Ukoliko nisi, zanima me cime se bavis. Mozda je vrijeme da si olaksam posao i promjenim profesiju.

12 godina
protjeran
offline
iPhone 6 u komadima

i onda veli korisnici "ajfona" zabrijali{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 15:03 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: iPhone 6 u komadima
Hann kaže...
Mitch kaže...

Najvjerojatnije ce 7"+ uredaji imati multi-window (nesto sto ima Windows 8 RT i Pro) out-of-the-box i to ce lansirat Android u nesto potpuno novo.

 

Prije nisam mogao raditi nesto ozbiljnije bez nekih Windows alata (exe), no sad na Androidu se ta razlika pocinje smanjivati (PS Touch, AutoCad itd)

 

Multiwindow na 5" ? I ozbiljan posao na 5"?

Molim te, reci mi da se salis. Ukoliko nisi, zanima me cime se bavis. Mozda je vrijeme da si olaksam posao i promjenim profesiju.

 

Hahaha, da ce lansirat androd u nesto novo. Mogu ga stavljati na PC pa da ga kupim po nizoj cijeni, onda ga srusim i stavim windowse.
16 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Hahaha kako si zakon hahaha. +10
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Hann kaže...
Mitch kaže...

Najvjerojatnije ce 7"+ uredaji imati multi-window (nesto sto ima Windows 8 RT i Pro) out-of-the-box i to ce lansirat Android u nesto potpuno novo.

 

Prije nisam mogao raditi nesto ozbiljnije bez nekih Windows alata (exe), no sad na Androidu se ta razlika pocinje smanjivati (PS Touch, AutoCad itd)

 

Multiwindow na 5" ? I ozbiljan posao na 5"?

Molim te, reci mi da se salis. Ukoliko nisi, zanima me cime se bavis. Mozda je vrijeme da si olaksam posao i promjenim profesiju.

Gdje sam spomenuo 5" i gdje sam uopce spomenuo da koristim Android za posao?

 

Ne da mi se raspravljat s tobom, uzmi Citanku za 1. Osnovne i nauci citat

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
11 godina
offline
iPhone 6 u komadima

Pa ako ga ne koristiš, čemu onda jebanje s multitaskingom i kakv mt ima Android, a kakav iOS?

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone 6 u komadima

Samo sam htio vidjet da li ovaj forum i dalje ima kvalitetu, ili samo hrpu korisnika koji nemaju sto radit nedjeljom {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 3 hvala 0
12 godina
online
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Samo sam htio vidjet da li ovaj forum i dalje ima kvalitetu, ili samo hrpu korisnika koji nemaju sto radit nedjeljom {#}

 

Da si naletio radnim danom, onda bi vjerojatno naletjeo na djecicu koja bi se slozila s tobom posto oni nesto "rade" na androidu. Kad si vec poceo s posprdnom tonom.
13 godina
offline
iPhone 6 u komadima
ma glupo je uopće reći da 1gb nije dovoljno za iphone. wp8 telefoni sa 1gb rade perfektno, a di neće ios koji je još bolje optimiziraniji. kad bi se grubo gledale specifikacije, iphone bi jedva bio u srednjem segmentu androida, a prodavaniji je od svih njih zajedno. to nije zato jer su korisnici iphonea ofce, mada sigurno u nekoj mjeri ima i takvih, nego su ljudi jako zadovoljni i ne žele mijenjati ono što im paše.
Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Gdje sam spomenuo 5" i gdje sam uopce spomenuo da koristim Android za posao?

 

Ne da mi se raspravljat s tobom, uzmi Citanku za 1. Osnovne i nauci citat

 

Ma nek si mi spustio. I to kako. Sigurno si poprilicno ponosan na sebe. 

 

Odoh sad uzeti citanku i gledati ilustracije {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice