iPhone 6 u komadima

poruka: 85
|
čitano: 9.111
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 6 u komadima".
15 godina
offline
iPhone 6 u komadima

Premalo RAM-a će to ispast za tu rezu na 6+....pricajte sta ocete

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
8 26 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Premalo RAM-a će to ispast za tu rezu na 6+....pricajte sta ocete

Kakve veze radna memorija ima sa rezolucijom?

Prije bih rekao da GPU može biti usko grlo za FHD.

6+ sa 1080P i 1GB radne neće imati nikakvih problema voziti sve na maksimumu, sa grafikom koju ima i procesorom.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 16:26 (zoharbizo).
12 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Premalo RAM-a će to ispast za tu rezu na 6+....pricajte sta ocete

 

A kako onda iPad radi normalno i s vecom rezolucijom i isto rama? Iako sigurno da dodatni GB ne bi bio naodmet. Nije to kao android kada stavis viber, whatsapp i fb meseenger odmah imas zauzece rama povecano za preko 100mb, da ne spominjem ostale aplikacije.
16 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Premalo RAM-a će to ispast za tu rezu na 6+....pricajte sta ocete

Napravi ti prototip pa posalji Apple-u email ili otidji direktno :D 

15 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 u komadima

Ma stogod Apple prica, serucka. Prosle godine su tvrdili kako je sve preko 4" previse za display, a ove godine izasli s dva telefona od kojih manji ima 4.7", a veci 5.5"?? Ovo s ramom je totalna bezvezarija, prijatelj ima 5icu, s frisko instaliranom IOS8, i ima 250mb rama samo s podignutim sustavom. Sta se desava kada se popali browser s 5-6 tabova, i jos 5-6 aplikacija, a recimo da jos svira mpr3 player spojen na slusalice? Da li zbilja sve to stane u preostalih 250mb rama? Tvrde da je IOS8 napredniji, bolji, pa kako to ako je bolji, brzi boota sporije od Nexusa 5 s trenutno zadnjim KitKat-om 4.4.4, koji je inferiorniji? Ma bitno da je jabuka, neka ljudi stoje 3 dana u redu cekajuci da im netko uzme 500$ iz djepa, ja cu i dalje vozit na nexus-ima, za 300$ mi nude tocno ono sto svakom korisniku treba i ne prodaju muda pod bubrege.

RAKIA connecting people!
Moj PC  
8 22 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Ajde ne pricajte gluposti. Ja na iPhoneu 5s imam upaljeno preko cetiri taba u Safariju i preko desetak aplikacija u pozadini i telefon radi savrseno fluidno, a ima gigu rama. Apple ne bi izbacivao poluproizvod i zasigurno ce sve to skupa raditi savrseno.
16 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Premalo RAM-a će to ispast za tu rezu na 6+....pricajte sta ocete

 

nek testovi pricaju.

He who is brave is free.
15 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
gymboy kaže...

Ma stogod Apple prica, serucka. Prosle godine su tvrdili kako je sve preko 4" previse za display, a ove godine izasli s dva telefona od kojih manji ima 4.7", a veci 5.5"?? Ovo s ramom je totalna bezvezarija, prijatelj ima 5icu, s frisko instaliranom IOS8, i ima 250mb rama samo s podignutim sustavom. Sta se desava kada se popali browser s 5-6 tabova, i jos 5-6 aplikacija, a recimo da jos svira mpr3 player spojen na slusalice? Da li zbilja sve to stane u preostalih 250mb rama? Tvrde da je IOS8 napredniji, bolji, pa kako to ako je bolji, brzi boota sporije od Nexusa 5 s trenutno zadnjim KitKat-om 4.4.4, koji je inferiorniji? Ma bitno da je jabuka, neka ljudi stoje 3 dana u redu cekajuci da im netko uzme 500$ iz djepa, ja cu i dalje vozit na nexus-ima, za 300$ mi nude tocno ono sto svakom korisniku treba i ne prodaju muda pod bubrege.

Dali je to 500$ sa ugovoron na dvije godine,ili se varam.

12 godina
protjeran
offline
iPhone 6 u komadima

lol, iphone6 rastura u single coru kao haswell cpu{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
5 5 hvala 0
15 godina
offline
iPhone 6 u komadima

Ja vam garantiram da ce ovaj 6 Plus trzat vise nego bilo koji iP kad je izasao.

 


Razlog tome je sto aplikacije kad se pokrecu u 1080p, trose vise resursa. Buduci da GPU nema svoj VRAM, trosit ce se RAM.

 

 

Dwayne Wade, nemas pojma o cemu pricam, molim te okani me tih videa i gluposti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
4 24 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 u komadima
zzz kaže...
gymboy kaže...

Ma stogod Apple prica, serucka. Prosle godine su tvrdili kako je sve preko 4" previse za display, a ove godine izasli s dva telefona od kojih manji ima 4.7", a veci 5.5"?? Ovo s ramom je totalna bezvezarija, prijatelj ima 5icu, s frisko instaliranom IOS8, i ima 250mb rama samo s podignutim sustavom. Sta se desava kada se popali browser s 5-6 tabova, i jos 5-6 aplikacija, a recimo da jos svira mpr3 player spojen na slusalice? Da li zbilja sve to stane u preostalih 250mb rama? Tvrde da je IOS8 napredniji, bolji, pa kako to ako je bolji, brzi boota sporije od Nexusa 5 s trenutno zadnjim KitKat-om 4.4.4, koji je inferiorniji? Ma bitno da je jabuka, neka ljudi stoje 3 dana u redu cekajuci da im netko uzme 500$ iz djepa, ja cu i dalje vozit na nexus-ima, za 300$ mi nude tocno ono sto svakom korisniku treba i ne prodaju muda pod bubrege.

Dali je to 500$ sa ugovoron na dvije godine,ili se varam.

http://www.iphone6updates.us/iphone-6-price/

 

Ovo je bez ugovora.. 

RAKIA connecting people!
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Ja vam garantiram da ce ovaj 6 Plus trzat vise nego bilo koji iP kad je izasao.

 

ne kuzim, koji to "i" uredaj uopce steka da bi mogli usporedivat da ce 6tica trzat vise????

potpis :D
15 godina
offline
iPhone 6 u komadima

Ne znam sta radim u ovoj temi, koji su ovo mozgovi...

 

iPhone 6 Plus je mid-range uredaj za cijenu high-enda, recite sto ocete.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
8 22 hvala 0
16 godina
offline
iPhone 6 u komadima

IOS9 će zahtijevati 2GB rama za ugodan rad. A toliko rama će imati novi iPhone7.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Ne znam sta radim u ovoj temi, koji su ovo mozgovi...

 

iPhone 6 Plus je mid-range uredaj za cijenu high-enda, recite sto ocete.

 

iP6+ je bolesno skup uredjaj. Jer vecina koliko vidim ide po 64gb verziju, pa je jos skuplji. Preskup za moj ukus, i ne vidim smisla da si isti ikad nabavim. Omjer ulozeno - dobiveno je gotovo pa nikakav. IMHO naravno.

 

No nazvati iP6+ mid range uredjajem je pak glupost. Kao i opcenito trollanje po forumima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...

Ja vam garantiram da ce ovaj 6 Plus trzat vise nego bilo koji iP kad je izasao.

 


Razlog tome je sto aplikacije kad se pokrecu u 1080p, trose vise resursa. Buduci da GPU nema svoj VRAM, trosit ce se RAM.

 

 

Dwayne Wade, nemas pojma o cemu pricam, molim te okani me tih videa i gluposti.

pa daj se prijavi da te zaposle u Apple, garant ce svojim inženjerima odmah dati otkaz a tebe kao stručnjaka zaposlit! Možeš pare napravit za čas!

16 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
gymboy kaže...

Ma stogod Apple prica, serucka. Prosle godine su tvrdili kako je sve preko 4" previse za display, a ove godine izasli s dva telefona od kojih manji ima 4.7", a veci 5.5"?? Ovo s ramom je totalna bezvezarija, prijatelj ima 5icu, s frisko instaliranom IOS8, i ima 250mb rama samo s podignutim sustavom. Sta se desava kada se popali browser s 5-6 tabova, i jos 5-6 aplikacija, a recimo da jos svira mpr3 player spojen na slusalice? Da li zbilja sve to stane u preostalih 250mb rama? Tvrde da je IOS8 napredniji, bolji, pa kako to ako je bolji, brzi boota sporije od Nexusa 5 s trenutno zadnjim KitKat-om 4.4.4, koji je inferiorniji? Ma bitno da je jabuka, neka ljudi stoje 3 dana u redu cekajuci da im netko uzme 500$ iz djepa, ja cu i dalje vozit na nexus-ima, za 300$ mi nude tocno ono sto svakom korisniku treba i ne prodaju muda pod bubrege.

I da si ikada imao ajfon, vidio bi da to uopće nema veze jer je multitasking drugacije riješen nego na androidu. Recimo da sam na svome ajfonu 5 još prije god dana popalio sve aplikacije na ios 7 cisto da dokazem jednome momku pokraj sebe da to sasvim drukcije nego kod njega. Decko inace ima neki prestigio koji jasno ima vise rama i brzi proc pa pošto sam mu se smijao da mu brejka kad popali par aplikacija htio mi je pokazati da ce se i meni to desiti. Ja se osobno na ajfonom nikad nisam morao opterecivati s tim kolko ima rama i kolki mu je proc, zašto i bi kad radi fluidno. I džaba ja nekome to sve objašnjavao. Uživaj ti slobodno u svome Nexusu, ako je tebi dobar i meni je, a ja sam fino taman prodao svog zlatnog 5s, nabavit ću 6icu i još će mi ostat.. I uvijek će se naći netko kome će smetati kako drugi troši svoje novce. Evo primjer: kupio sam si Golfa 6icu nedavno, dovezem se sa posla u lokalnu birtiju i onda meni netko tko se vozi busom nađe pametovat šta si nisi kupio BMWa 1icu ili 3jku, golf je precijenjeno smeće od auta... Šta te briga, da sam htio BMWa uzeo bi ga. Najlakše je tuđim ku*cem koprive mlatit. Svako si kupuje ono što hoće i što mu se sviđa.

He who is brave is free.
10 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Prije bi rekao da si svatko kupi ono za što ima novca nego ono što uistinu želi kupit.Sve iznad svojih mogučnosti za mene je pre@eravanje.Kasnije nema nit za kruh,al hej kog to briga,glavno da je najnoviji telefončić na stolu u lokalnoj birtiji.
15 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Dwyane Wade kaže...

Ajde ti nama objasni kako iOS multitasking funkcionira, i ne moras se trudit kao da objasnjavas laiku, koristi profesionalnije termine. {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 u komadima
gymboy kaže...

Ma stogod Apple prica, serucka. Prosle godine su tvrdili kako je sve preko 4" previse za display, a ove godine izasli s dva telefona od kojih manji ima 4.7", a veci 5.5"?? Ovo s ramom je totalna bezvezarija, prijatelj ima 5icu, s frisko instaliranom IOS8, i ima 250mb rama samo s podignutim sustavom. Sta se desava kada se popali browser s 5-6 tabova, i jos 5-6 aplikacija, a recimo da jos svira mpr3 player spojen na slusalice? Da li zbilja sve to stane u preostalih 250mb rama? Tvrde da je IOS8 napredniji, bolji, pa kako to ako je bolji, brzi boota sporije od Nexusa 5 s trenutno zadnjim KitKat-om 4.4.4, koji je inferiorniji? Ma bitno da je jabuka, neka ljudi stoje 3 dana u redu cekajuci da im netko uzme 500$ iz djepa, ja cu i dalje vozit na nexus-ima, za 300$ mi nude tocno ono sto svakom korisniku treba i ne prodaju muda pod bubrege.

Iako je i moj osobni stav da su Nexusi razumnija kupnja u svakom pogledu, nikako se ne slažem s ovim u vezi memorije.

Po pitanju memory managementa je uspoređivanje Androida i iOS-a kao uspoređivanje krušaka i jabuka.

13 godina
offline
iPhone 6 u komadima

Appleov multitasking radi tako da pauzira većinu aplikacije u pozadini kada se izađe iz njih. Naravno, one bitnije aplikacije stalno rade u pozadini

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
zuper kaže...

Appleov multitasking radi tako da pauzira većinu aplikacije u pozadini kada se izađe iz njih. Naravno, one bitnije aplikacije stalno rade u pozadini

Istina, Apple to zove fast app switching. Imaš upaljeno 10aplikacija ali ne radi svih 10 nego samo ona na kojoj se radi u tom trenutku. Zato aplikacije ni ne treba gasiti jer ne troše resurse ni bateriju dok ne radimo s njima, osim ako je upaljen background app refresh.. To da to zapravo nije "pravi" multitasking kao na androidu stoji ali je li to uopće bitno ako stvar radi? 

He who is brave is free.
12 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 u komadima

Iphone da steka? To sam licno vidio kad je zena mi dosla sa par tisuca fotki na mobitelu. Ugl. imo sam crnu peticu frend s3 . Otvorili smo 20 aplikacija na oba dva moba. Isli smo stavit antutu. S3 se srusio , iphone 5 je izbacio isti score. Moj frend svakih 15 min cisti ram na svom s3 , a ja zatvaram aplikacije kad mi je dosadno a ne da moram ... To sto pokazuju programi da je ram pun itd itd SLAZEM SE , ali mobitel radi perfektno. Sad vi mozete rec da ovaj onaj mob steka radi androida. Steka da , al kad bi samsung , sony, i ostali veliki proizvodaci imali ios tig 2-3 gb rama i octa core bi se cinili beskorisnim. A opet gledam testove 5s je u rangu sa s5 na antutu .. kao i moj x4 965 i intel g3320 . 4vs2 core. Jednaki su skoro. Mogu gurat jezgre ko AMD a opet i5 pomete sto svi znamo ... ETo cisto usporedba 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Mitch kaže...
Dwyane Wade kaže...

Ajde ti nama objasni kako iOS multitasking funkcionira, i ne moras se trudit kao da objasnjavas laiku, koristi profesionalnije termine. {#}

zenin 3gs ima otvoreno 40+ aplikacija+20 tabova  i mobitel dalje rastura bez ikakvog stekanja, da ne govorim o 5 ili novoj 6...lol, ti koda nikad nisi vidio doticni mobitel a ne da si radio nesto na njemu...sry ali tako to meni zvuci kaj ti pokusavas dokazati profesionalac?!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Damir1908 kaže...

Iphone da steka? To sam licno vidio kad je zena mi dosla sa par tisuca fotki na mobitelu. Ugl. imo sam crnu peticu frend s3 . Otvorili smo 20 aplikacija na oba dva moba. Isli smo stavit antutu. S3 se srusio , iphone 5 je izbacio isti score. Moj frend svakih 15 min cisti ram na svom s3 , a ja zatvaram aplikacije kad mi je dosadno a ne da moram ... To sto pokazuju programi da je ram pun itd itd SLAZEM SE , ali mobitel radi perfektno. Sad vi mozete rec da ovaj onaj mob steka radi androida. Steka da , al kad bi samsung , sony, i ostali veliki proizvodaci imali ios tig 2-3 gb rama i octa core bi se cinili beskorisnim. A opet gledam testove 5s je u rangu sa s5 na antutu .. kao i moj x4 965 i intel g3320 . 4vs2 core. Jednaki su skoro. Mogu gurat jezgre ko AMD a opet i5 pomete sto svi znamo ... ETo cisto usporedba 

Samsung je najgori Android proizvodac (sto se tice optimizacije sustava). Usporedi Jednu Xperiu Z/Z1, HTC One ili Nexusa?? Ti mobiteli rade jednako dobro kao i iPhone samo zbog optimizacije sustava, jer brzina Androida ovisi kako proizvodac napravi Firmware (osim za Nexuse, koji ionako rade bezprijekorno).

 

A to sto cisti RAM na S3 je cisti dokaz koliko je Samsung sheban zbog njihovog Touchwizza, cisti primjer je da S3 na CM11 i na ARTU radi 10x bolje nego na stock ROM-u.

 

A visejezgreni procesori i vise RAM-a su samo dio razvoja trzista, nista drugo. A sto se tice usporedbe X4 965 i Intelovog G3320 procesora, necu ulazit u raspravu ali nisi u pravu, nikako

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 u komadima
MARKOZD15 kaže...
Damir1908 kaže...

Iphone da steka? To sam licno vidio kad je zena mi dosla sa par tisuca fotki na mobitelu. Ugl. imo sam crnu peticu frend s3 . Otvorili smo 20 aplikacija na oba dva moba. Isli smo stavit antutu. S3 se srusio , iphone 5 je izbacio isti score. Moj frend svakih 15 min cisti ram na svom s3 , a ja zatvaram aplikacije kad mi je dosadno a ne da moram ... To sto pokazuju programi da je ram pun itd itd SLAZEM SE , ali mobitel radi perfektno. Sad vi mozete rec da ovaj onaj mob steka radi androida. Steka da , al kad bi samsung , sony, i ostali veliki proizvodaci imali ios tig 2-3 gb rama i octa core bi se cinili beskorisnim. A opet gledam testove 5s je u rangu sa s5 na antutu .. kao i moj x4 965 i intel g3320 . 4vs2 core. Jednaki su skoro. Mogu gurat jezgre ko AMD a opet i5 pomete sto svi znamo ... ETo cisto usporedba 

Samsung je najgori Android proizvodac (sto se tice optimizacije sustava). Usporedi Jednu Xperiu Z/Z1, HTC One ili Nexusa?? Ti mobiteli rade jednako dobro kao i iPhone samo zbog optimizacije sustava, jer brzina Androida ovisi kako proizvodac napravi Firmware (osim za Nexuse, koji ionako rade bezprijekorno).

 

A to sto cisti RAM na S3 je cisti dokaz koliko je Samsung sheban zbog njihovog Touchwizza, cisti primjer je da S3 na CM11 i na ARTU radi 10x bolje nego na stock ROM-u.

 

A visejezgreni procesori i vise RAM-a su samo dio razvoja trzista, nista drugo. A sto se tice usporedbe X4 965 i Intelovog G3320 procesora, necu ulazit u raspravu ali nisi u pravu, nikako

Ne kazem da su mobiteli losi ali sistemi njihovi na njima njih prikazuju kao da je mob kanta po optimizaciji. 

sto se tice procesora osobno sam slago kofnu sa pentiumom i imam 965 i evo ti dokaz ... necu dalje o tome da ne idemo offtopic ...ZElim rec ono da "mi" koji se razumijemo cim kupimo mob vecina ga roota zna zasto. sta sa onima koji nemaju pojma. Vecina njih uzme iphone sta im znaci .TIp ima cetovorku 4 godine i sretan je mob ne steka i nema problema. Bas njega briga sta samsung ima (primjer)

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Damir1908 kaže...

Ne kazem da su mobiteli losi ali sistemi njihovi na njima njih prikazuju kao da je mob kanta po optimizaciji. 

sto se tice procesora osobno sam slago kofnu sa pentiumom i imam 965 i evo ti dokaz ... necu dalje o tome da ne idemo offtopic ...ZElim rec ono da "mi" koji se razumijemo cim kupimo mob vecina ga roota zna zasto. sta sa onima koji nemaju pojma. Vecina njih uzme iphone sta im znaci .TIp ima cetovorku 4 godine i sretan je mob ne steka i nema problema. Bas njega briga sta samsung ima (primjer)

Sustavi su takvi kod Samsunga, sto se tice HTC-a, Sony-a, Nexus-a, Xiaomi-a oni nemaju problema sa lagganjem i trzanjem, a tema o hardveru vise ne drzi vodu jer je chip na iP5s snazan koliko i Snapdragon 800, tako da... A ja sam imao iPhone 4s, za kojeg tvrdim da trza i lagga na iOS 7.1.2, kao i iPhone 4 koji jos vise trza na najnovijoj nadogradnji


Sto se tice samog testa 965 X4 i Pentiuma, X4 je brzi, kako u renderingu tako i u gamingu, jedina prednost koju Pentium ima je single core performanse, istestiraj Cinebench i Frybench pa se javi sa rezultatima, iznenadio bi se ;)

9 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 u komadima

Sto se tice multitaskinga  sa iOS-om Apple je jako restriktivan koja aplikacija uopce moze raditi u pozadini. U pozadinu mogu ici voip i aplikacije za navigaciju. Prilikom zatvaranja aplikacija ima 30 sekundi da pocisti za sobom npr. snimi postavke i sl. Nakon toga se oslobadaju resursi. Po meni to je dobro jer je sustav uvijek responzivan i neka losa aplikacija ne trosi resurse bespotrebno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 20:50 (Bryon).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone 6 u komadima
Stjepanj kaže...
Mitch kaže...
Dwyane Wade kaže...

Ajde ti nama objasni kako iOS multitasking funkcionira, i ne moras se trudit kao da objasnjavas laiku, koristi profesionalnije termine. {#}

zenin 3gs ima otvoreno 40+ aplikacija+20 tabova  i mobitel dalje rastura bez ikakvog stekanja, da ne govorim o 5 ili novoj 6...lol, ti koda nikad nisi vidio doticni mobitel a ne da si radio nesto na njemu...sry ali tako to meni zvuci kaj ti pokusavas dokazati profesionalac?!{#}

Bahaha, djed mi ima 3GS i na iOS6 je brz ko on na 100 m

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
12 godina
protjeran
offline
iPhone 6 u komadima

toliko o tvom "profesionalnom" izrazavanju, a vidim pun si znanja i iskustva o doticnom sustavu,  "frca" na sve strane{#}ajde ZZzz...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice