Mac Pro s osam jezgri

poruka: 109
|
čitano: 6.580
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mac Pro s osam jezgri".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri

Ok, Lewis.. ali ja sam referirao i na Anandovo mjerenje potrošnje za njegov model.  

Koji je top verzija sa 12 jezgrenim Xeon E5 2697, 32GB RAM-a, i dva Fire Pro D700 GPUa.(zvijeri u usporedbi sa tvojom GPU kombinacijom, svaka sa oko 380W TDP) 

I za nju je izmjerio 410-430W u realističnom scenariju maksimalnog radnog opterećenja.

U renderiranju 4K videa upotrijebio je niti pola sistema, dok je cinebench povukao 190W. 

Koliko tebi treba za cinebench? 

 

Hvala za slike 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 10:18 (darko_sam).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Sum_of_all_fears kaže...
sudy_freak kaže...

Očito nisi pratio što sam pisao za Mac seriju.
Profesionalni alati (i to svi dobro znamo) rade najbolje na Mac OS X-u s njihovim hardverom i najbolje na njemu rade.
Ali je to precijenjeno.

Ali oni koji si to mogu priušiti, znaju to i iskoristiti.

Ovo je sarkazam ili...?

 

Navodno to svi dobro znamo...

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

Ok.. ali ja sam referirao i na Anandovo mjerenje potrošnje za njegov model.  

Koji je top verzija sa 12 jezgrenim Xeon E5 2697, 32GB RAM-a, i dva Fire Pro D700 GPUa.(zvijeri u usporedbi sa tvojom GPU kombinacijom, svaka sa oko 380W TDP) 

I za nju je izmjerio 410-430W u realističnom scenariju maksimalnog radnog opterećenja.

U renderiranju 4K videa upotrijebio je niti pola sistema, dok je cinebench povukao 190W. 

Koliko tebi treba za cinebench? 

 

Hvala za slike 

 

Čovječe daj koristi citate da se znaš na šta radiš reply...

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Friday kaže...

Navodno to svi dobro znamo...

Nisam znao, majkemi!

 

Sad mi je jasno, na PowerPC nalijepili Intelov logo, sram ih bilo.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri

Friday, svjestan sam toga ali problem je što Dolphin browser (koristim Note 3) zbog nekog razloga jednostavno ne izbaci odgovor sa citatom, čak i kada koristim desktop mode. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

Friday, svjestan sam toga ali problem je što Dolphin browser (koristim Note 3) zbog nekog razloga jednostavno ne izbaci odgovor sa citatom, čak i kada koristim desktop mode. 

 

Onda ćemo te morati udaljiti...

Šalim se, onda samo napiši na početku posta @NickForumaša da se zna kome se obraćaš{#}

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Tonči kaže...

Iskreno, kad god netko napiše nešto afirmativno za bilo što Appleovo, većina s ovog foruma te želi strijeljati. To je u prirodi buntovnom mentalitetu koji mrzi sve lijepo. {#} Ovdje bolje prolaze Castro, Kinezi, Venezuela i Android, nego Apple, Microsoft i NATO. {#}

Konstatacija ti nema veze s istinom.

 

Kažeš da bolje prolazi Android, Castro, a svaki drugi post je o Appleu.
Tko tu koga?

 

I kakve veze kanta za smeće ima s lijepim?
Stara linija je bila pojam za ovo. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
sudy_freak kaže...
Tonči kaže...

Iskreno, kad god netko napiše nešto afirmativno za bilo što Appleovo, većina s ovog foruma te želi strijeljati. To je u prirodi buntovnom mentalitetu koji mrzi sve lijepo. {#} Ovdje bolje prolaze Castro, Kinezi, Venezuela i Android, nego Apple, Microsoft i NATO. {#}

Konstatacija ti nema veze s istinom.

 

Kažeš da bolje prolazi Android, Castro, a svaki drugi post je o Appleu.
Tko tu koga?

 

I kakve veze kanta za smeće ima s lijepim?
Stara linija je bila pojam za ovo. 

 

Šta si ti nervozan? Zato što je prošao 2xp? {#}

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Sum_of_all_fears kaže...
sudy_freak kaže...

Očito nisi pratio što sam pisao za Mac seriju.
Profesionalni alati (i to svi dobro znamo) rade najbolje na Mac OS X-u s njihovim hardverom i najbolje na njemu rade.
Ali je to precijenjeno.

Ali oni koji si to mogu priušiti, znaju to i iskoristiti.

Ovo je sarkazam ili...?

Nebitno da li je sarkazam, svakako je neistina (bez obzira ciji je hardware).

U biti nekad je bilo pravilo a danas nije. Danas se neke aplikacije brze izvode na OSX-u a neke na Windowsima sa istim hardwareom ali razlike su skoro zanemarive.

Konkretan primjer cu navesti Artlantis Studio koji je, iako originalno Mac aplikacija, nekih 5% brze radi na Windowsima 8.1 nego na OSX 10.9.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri

@Friday, primljeno.. haha. 

Ma mislim da sam detektirao problem. Nadam se da mi je ovo zadnji odg. bez citata ako je citat potreban 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 10:52 (darko_sam).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

@Friday, primljeno.. haha. 

Ma mislim da sam detektirao problem. Nadam se da mi je ovo zadnji odg. bez citata ako je citat potreban 

 

Ma stavljaj citate i kad nisu potrebni. To ti daje dodatnu dozu ozbiljnosti a i topic je šareniji. Citiraš nekoga i napišeš nešto što nema veze sa tim citatom. Tako to ja radim...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Friday kaže...

Šta si ti nervozan? Zato što je prošao 2xp? {#}

Pogodio si {#}

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri

sudy, pa meni je ta "kanta" lijepa i ljepša od staroga. Doduše, najviše mi se sviđa što je drastično manja od bilo čega gdje inače takve zvijeri možeš ugurati.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 11:43 (Tonči).
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Tonči kaže...

sudy, pa meni je ta "kanta" lijepa i ljepša od staroga. Doduše, najviše mi se sviđa što je drastično manja od bilo čega gdje inače takve zvijeri možeš ugurati.

Sve to stoji.

Ali o ukusima se ne raspravlja.

 

Mogli su napraviti ITX kućište koje je kockastog ili već nekog oblika, ali dobro.
Zato kažem, o ukusima se ne raspravlja. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
11 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

Ok, Lewis.. ali ja sam referirao i na Anandovo mjerenje potrošnje za njegov model.  

Koji je top verzija sa 12 jezgrenim Xeon E5 2697, 32GB RAM-a, i dva Fire Pro D700 GPUa.(zvijeri u usporedbi sa tvojom GPU kombinacijom, svaka sa oko 380W TDP) 

I za nju je izmjerio 410-430W u realističnom scenariju maksimalnog radnog opterećenja.

U renderiranju 4K videa upotrijebio je niti pola sistema, dok je cinebench povukao 190W. 

Koliko tebi treba za cinebench? 

 

Hvala za slike 

Hmm kolko sam vidio na anandu testni je u peaku/full snazi vukao preko 430W tako da neznam odakle ti onda 350W brojka ako si se referirao na TAJ test ? Sto se tice njegovog renderiranja 4K videa ako nije upotrijebio niti pola system akao sto kazes (nisam isao detaljno citat review) onda nesto ne stima sa softwareom u kojem ga je renderirao jer ocito ne iskoristava pun potencijal/sve jezgre tako da je to lose a ne prednost :). Poanta je korisiti sve do 100% i tada dobiti brzinu/potrosnju a ne korisitti napola system. I moj systme kad radi malo ili napola tipa prckam po windowsima, briwseru i u pozadini Raram/zipam je ispod 300W (evo ups javlja ukupnu potrosnju (sa NASom i routerom/printerom i jos par USB hub sitnica spojeno na UPS koje zajendo trose oko 65W :) trenutno od 296W znaci PC trosi oko 230W kad neradi punom snagom ali to je bezvezno mjerenje i nepotrebno jer nika neznas koje tocno komponente (samo 5 diskova koji se vrte ce pojesti 40-45W) i u koju svrhu su koristene tako da me zanima jedino mjerenje pod 100% opterecenja u full loadu/renderu u progrmau koji moze iskoristit sve jezgre (kao cinebench) jer jedino tkao mozes izracunati kolko te kosta "dan/24h" u potrosnji struje.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
10 godina
neaktivan
offline
Mac Pro s osam jezgri

Nema smisla da prebiremo oko detalja i interpretacija jer osnovna poanta će ostati neporeciva - je da je Mac Pro u ovoj formi daleko najučinkovitija desktop konstrukcija. 

 

Čak i kad bi klasičan build na istim performansama i pod istom razinom buke trošio jednako struje (što je realno nemoguće već samo zbog Macovog koncepta single vent termalne jezgre..znači uopće ne ulazeći u to koliko su komponente učinkovito međusobno usklađene ), ostala bi činjenica da Mac isto postiže iz nekih 20% volumena i manje od 50% mase. 

 

Po ukupnoj učinkovitosti dizajna, jednostavno je neusporedivo napredniji. 

 

Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

Nema smisla da prebiremo oko detalja...

 

 

Osim kada to tebi paše!

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Friday kaže...
darko_sam kaže...

Nema smisla da prebiremo oko detalja...

 

 

Osim kada to tebi paše!

Ne, nego zato što se iz navedenih podataka vidi da najjača verzija Maca Pro sa dva D700 troši puno manje od Lewisove konfiguracije. 

Sad, možemo se natezati oko 50-100watta ovdje- ondje, ali mislim da nema dvojbe da usporedivi Mac troši manje. Koliko manje, nije toliko bitno. 

11 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri

Hmm, da trosi manje od moje konfe ali si nekako previdio da je to jednu generaciju noviji procesor (koji malo manje trose kao obicno i svaka slijedeca verzija) a opet konfa je i neusporedivo SLABIJA od moje tako da usporedba nema bas smisla. Naravno da trosi manje kad je i slabija, ima manje snage, manje diskova, Rama...... Ova konstatacija o snazi po litrama/kubicima je fakat smijurija ? To me podsjeca na mobitele koji su prvo isli da budu sto manji a sad opet sve veci i veci takd a ako MAC ikad vise izbaci PRO verziju (I ova je bila na tankom ledu hoce ili nece izbacivat i eto odlucili su se samo za jedna socket i to im MAC pro ekipa i dalje zamjera jer stariji su bili Dual socketi :)). Isto tako ga te dimenzije/kubikaza sprjecavaju i bilo kakvom jacem/boljem prosirenju, Sta ako zelis tri, cetiri graficke ? Hoces recimo 5 diskova, trebas jos koji socket za RAM a plocu nemos promjenit ? Trebas Nvidia graficku zbog CUDA enabled programa ... etc. etc... U tom slucaju je ta konfa totalno bezvrijedna i neupotrebljiva. Znaci sve se moze pogledati sa vise strana, ako je tebi najbitnija velicna kucista onda je...a nemamo sta dalje raspravljati (ne ulazim u dizajn/izgled jer to je individualno kome se sto svidja) ali cinjenica da je stroj nista posebno (snagom) i dalje stoji isto kao i cinjenica da malo jaca PC konfa slozenac koji u si ti naveo kao referencu kao da trosi skoro kW da bi bila slicna ovom MACu u bit netrosi ni priblizno toliko (jer moj komp ti bas ne spada u prosjecnu konfu a trosi puno manje od 1kW, isto tako CB score 14+ dobacis sa jednim 4930K overclockanim i tu si na istoj CPU brzini/snazi kao doticni MAC sa jednim Xeonom 2667v2 tak da i potrosnja nece biti neke bitne ralike :)).

Znaci ne prebiremo bas oko detalja niti sitnica nego cisto oko netocnih cinjenica koje si ti pokusao "provuci" onako sastrane kao neke stvarne cinjenice bez nekih dokaza ili stvarnih testova :). Na kraju krajeva bitno je smao za sto ti treba komp i sto radis s njime a velicina kutije i slicno je IMHO manje bitno pogotovo kad kod PCa to mozes sam slozit/odabrat dok si ovdje limitiran samo time sto ti oni nude i gotovo i.e. nema izbora. Vidit cemo kako ce se "primit" na trziste jer kolko sam pricao sa MAC populacijom u mojoj bransi nema bas sredine, ili im je super ta kutija (dizajn i ideja) ili im je uzasna (neki kazu da im lici na inox kantu za smece i osim toga nece da cuju za Mac PRO sa jednim procesorom :().

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
10 godina
neaktivan
offline
Mac Pro s osam jezgri

Čekaj, ti stvarno misliš da 5-6 ventilatora može biti energetski učinkovito kao jedan jedini??

Moj PC  
0 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

Čekaj, ti stvarno misliš da 5-6 ventilatora može biti energetski učinkovito kao jedan jedini??

Kojih sad 5-6 ventova ? Odakle sad to izvlacis kao neku relevantnu stvar o ucinkovitosti ventilatora i kakve to veze ima sa tim da je taj MAC single CPU i sporiji od dual CPu masine te nema opciju takve nadogradnje ili ostalih koje sam naveo :)?. O cem ti sad pricas ? Wokrstation ne sluzi da bude TIH nego da RADI posao, znaci tisina niej primaran zadatak takvom stroju (moj BTW stoji ispod stola i nemogu rec da ga cujem bas), moze se dobit i tisina (ako si bas picajzla pa ti je bitno) ali to nije primarni zadatak toga stroja. Pa nemogu na dual CPU konfi imati jedan cooler/vent - ne ? Ja nemoram imati u mom kucistu dodatne ventove ako nezelim, nece se nista pregrijati Xeonima je dovoljan njihov cooler koji sam dobio s njima a grafu mogu stavit pasivnu ak bas hocu, moja je stvar sto sam ja htio vodeno hladjenje i stavio sam Noctua ventove da dobijem na tisini/kvaliteti te hladim diskove i slicno.

Totalno svaki put kad ostanes bez nekih argumenata pocnes bacati neke komentare oko nebitnih stvari u WORKSTATIONu. Ne kuzim cemu, jel tebi do prepiranja cist radi fore ili sta? Ili pokusavas mene naucit za sta se koriste workstation i slicne konfe koje imam/slazem preko 15 godina od kad sam prestao igrat igrice i koristit kompove za zabavu? Ne kontam koja je tvoja poanta :). Sve sam ti objasnio i pokazao na primjerima ali ti i dalje pilas po svom :). Dzaba ti energetska ucinkovitost ako ne zavrsis posao na vrijeme (jer ti je slaba konfa/CPU/nemas dovoljno grafickih/ima s"krive" graficke, neams dosta diskova u konfi...) neces biti placen i samim time neces biti energetski ucinkovit uopce jer struju ces potrosit a poso neces napravit :).

Evo ti primjer - jedna konfa koja trosi 350W i ima CB 14 a druga koja trosi 500W i CB 25 ce prije zavrsit posao i samim time ce se razlika u cijeni struje/energije cak prebacit u korist ove koja kao vise trosi inicjalno jer ako 350W stroj renda 5 dana nesto sto 500W stroj zavrsi za 3 dana onda ovih 350W i nije tako ucinkovito kako se cinilo jer je u globalu potrosio vise struje za isti posao (render animaciej recimo) = manje energetske ucinkovitosti :). Znaci enrgetska ucinkovitost nije bas tako laka za izracuna tna prvu d amos rec d aonaj koji trosi manje Watti je vis energetski ucinkovit jer treba uzeti u obzit snagu/vriem za odradit isti posao i onda skalkulirat :).

Nego da te pitam, Imas li ti taj MAC ili planiras li ga kupit skoro?

Sorry ako sam te negdje uvrijedio sa neki prijasnjim komentarom ili sta jer nije mi bila namjera ali ono bez brige budi, ja dobro znam o toj temi da mogu racunat ucinkovitost (BTW moja mala renderfarma trosi 14.65kn /dan kad sve popalim za animaciju tak da sam tu temu davno apsolviro i pregledao sto mi je "ucinkovito" ;)).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Lewis kaže...
za sta se koriste workstation i slicne konfe koje imam/slazem preko 15 godina od kad sam prestao igrat igrice i koristit kompove za zabavu?

Igranje igara misliš? Inače, igre su prilično zahtjevan komad softvera i u pravilu guraju GPU razvoj. Praktički, do pojave GPGPU-a, jedini pokretač GPU razvoja (ako izuzmemo meni nikad prežaljene Matroxe). Zahvaljujući igrama (i tome da se darko_sam i sl. trude slagati konfiguracije za igre) i industriji igara, razvijeni su GPU-i koji su nas doveli do toga da je CPU praktički gotovo nebitan.

 

A što se tiče workstationa: da, mislim da je buka ipak bitna. Jedno vrijeme sam na stolovima koristio dvije mašine s po četiri Xeona E7 i stock coolerima. Zvučalo je i vibriralo gore od serverske sobe, a tu ne želiš biti. Uvijek ću podržati dobru tišinu za workstation! {#}

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 11:39 (Tonči).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Tonči kaže...

 Uvijek ću podržati dobru tišinu za workstation! {#}

 

Pa kad si pica {#}

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Friday kaže...
Tonči kaže...

 Uvijek ću podržati dobru tišinu za workstation! {#}

 

Pa kad si pica {#}

Pa s tom bukom, tj. zujanjem i vibracijama poludiš; ne može se na tome raditi ništa misaono. Užas. :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Tonči kaže...
Friday kaže...
Tonči kaže...

 Uvijek ću podržati dobru tišinu za workstation! {#}

 

Pa kad si pica {#}

Pa s tom bukom, tj. zujanjem i vibracijama poludiš; ne može se na tome raditi ništa misaono. Užas. :)

 

Još će netko pomisliti da vi programeri mislite dok nešto radite {#}

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Tonči kaže...

 

A što se tiče workstationa: da, mislim da je buka ipak bitna. Jedno vrijeme sam na stolovima koristio dvije mašine s po četiri Xeona E7 i stock coolerima. Zvučalo je i vibriralo gore od serverske sobe, a tu ne želiš biti. Uvijek ću podržati dobru tišinu za workstation! {#}

Znas ka se kaze, sto ljudi sto cudi, meni je tisina workstation zadnja stavka, uvijek prije toga biram brzinu CPUa, kolicinu RAMa, SSD, nadogradnju (kuciste) GPU i tek onda tisina tak da kao sto vidis nije svima isto :). Doduse ja ima posebno radnu sobu i kad render krene ja njih mogu i da ne slusam/cujem tako da mi je svejedno jel ima 40, 45, 50, 55..... decibela, zatvorim vrata i full tisina :) :).

I ne, ja nigdje nisam rekao da je razvoj GPUa nebitan tako da molim da ne izvlacis stvair iz konteksta koje nisam rekao. Ko se zeli igrat nek se igra njegova volja ali kolko se ja sjecam dok sam se igrao na storju s kojim raidm nisma mogo i radit pa "proizvodnja trpi" :). Sjecam se kartica koje su davno bile popularne i dobre za Grafiku nisu ni imale bas dobre drivere za igranje, Jos tamo davno kad sam kupio 3DLabs Wildcata koji je bio odlican u 3d/openGL a totala pljuga u igrama i cak ga je tadasnji moj Matrox G400 mogo presisat u igram ali u openGLu je bila drasticno brza (Wildcat), znaci svakom svoje i za drugu namjenu ali ako bas da netko kupuje ovakav workstaiton (ili bilo koji jaci) da uglavnom igra igre e to bas nebu islo (cast izuzecima) jer ove D300 ATi/AMDovke su slabasne za igre naspram para gameskih koje se mogu kupiti za tu cijenu :) :).

Sto se tice serverske sobe bez brige znam kako to zvuci bio sam u nekoliko :). Ali nedavno sam bio u jednoj sa 20 Dual Xeon Rackmount mashina (Dell) i slozena je super, tako da su zadnje strane gdje je ispuh i vecina buke u zidu tj izvire u drugu sobu tako da je sama soba gdje je sva kontrola zacudjujuce tiha i hladna cak i bez klima uredjaja dok druga gdje su zadnje strane render mashina isto nema klimu nego neki specijalni systme odvoda ventilatorskim cjevima i nije bilo toplije od 25C-26C unutra (8 mjesec van hale je bilo nekih 32) pa sam se bas iznenadio kako je dobar system :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
13 godina
offline
Mac Pro s osam jezgri

Ja cekam na novo kromirano kuciste :) 

Bang!
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri

Mislio sam da držiš monitore i tipkovnicu/miša (kontrolu) u istoj sobi. Tada je buka, imho, dosta nezgodna za rad. Doduše, ja sam imao po 6 klasičnih diskova unutra pa je to nezgodno. A i što kažeš, kad je render u pitanju, ti odeš. :)

 

Ma, dobio sam dojam da posprdno govoriš o gamingu. Inače D300, D500 i D700 su iste kartice kao R9 270 - 280/290 X ili bez X-a još se ne zna. Razlika je u firmwareu i eventualno količini VRAM-a. Flashaj firmware i imaš i gaming karticu s drugim optimizacijama.

 

Zgodno rješenje s tim odvodom i izlazima u zidu. :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...
Friday kaže...
darko_sam kaže...

Nema smisla da prebiremo oko detalja...

 

 

Osim kada to tebi paše!

Ne, nego zato što se iz navedenih podataka vidi da najjača verzija Maca Pro sa dva D700 troši puno manje od Lewisove konfiguracije. 

Sad, možemo se natezati oko 50-100watta ovdje- ondje, ali mislim da nema dvojbe da usporedivi Mac troši manje. Koliko manje, nije toliko bitno

Aj se malo odredi. Argument potrosnje je ono sto istices iz posta u post.

Osim toga potrosnja Maca pro nije u Appleovim rukama. Oni mogu dodati ili oduzeti ventilator-dva a sve ostalo je Intel/AMD/Toshiba/Micron...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Tonči kaže...
Friday kaže...
Tonči kaže...

 Uvijek ću podržati dobru tišinu za workstation! {#}

 

Pa kad si pica {#}

Pa s tom bukom, tj. zujanjem i vibracijama poludiš; ne može se na tome raditi ništa misaono. Užas. :)

a bolje hlađenje se nisi sjetio ugradit ? Nego se ceka da Apple to napravi 
Predivno 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice