Najbolji u 2014. - Smartfon

poruka: 47
|
čitano: 7.699
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolji u 2014. - Smartfon".
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
deckard kaže...
NevjerovatnoPametan kaže...

LG G3 nema nikakvih problema s GPS-om kao ni sa plastikom ni konstrukcijom, molim ne pričati napamet. Bolji je od S5 sa smiješnom kromiranom plastikanom po obodu uređaja,  koji je navodno najbolji u 2014.

A da ne govorimo o softveru koji je za dva koplja kvalitetniji i s manje bloatwarea nego Samsungov ili o činjenici da je već dobio Lollipop.

 

http://www.trustedreviews.com/news/lg-g3-owners-complain-of-cracking-issues

http://forum.xda-developers.com/tmobile-lg-g3/general/lg-replacing-g3s-cracks-microphone-t2875512

 

A kad ideš pretraživati slike na googleu po pojmovima "lg g3 crack" (bez navodnika) dobiješ tonu fotki pukotina. Nije uopće upitno hoće li neki puknuti, nego kad će. Toliko o plastiki. Slažem se da je i S5 plastikaner s ružnim obodom. Što se tiće GPS-a stani među brda i prati koliki je lock time na G3, a koliki na S5 nakon što na pališ GPS jedno tjedan-dva. Iznenadio bi se. Meni je GPS jedna od primarnih stvari na smartphoneu i pratim situaciju s raznoraznim uređajima. Prastari HTC Desire ima svjetlosnu godinu sposobniji GPS sustav od bilo kojeg LG-a.

 

Edit: lollipop je do sad na većini uređaja koji su ga dobili izazvao glavobolje, otprilike kao i iOS 8 na jabukama kad je izašao. Ako je nekome cilj imati uređaj za koji nije siguran kako se do kraja ponaša samo nek izvoli i nek instalira najnoviji software prvi, pa nek javi drugima što valja a što ne valja. Ja za to nemam vremena. Meni su te spike oko updatea na zadnje i najnovije verzije upravo smiješne isto kao i upgrade na najnoviju verziju flagshipa.

Tipičan samsung fanboy odgovor, ja imam G3 u kući, a ti si čuo da je tako. Nije tako, ja znam, a ti ne znaš. GPS na G3 radi fantastično, između zgrada, brda, planina ... jednostavno radi ko urica.

 

Nikakvih problema s Lollipopom, radi ko urica i G3 leti na njemu. Tvrdnja da su redovna ažuriranja i update-i nevažni je malo žešća glupost, bez uvrede.

 

Evo imam i linkove za tebe, jer to su argumeni zar ne?

http://thedroidguy.com/2014/10/samsung-galaxy-s5-problems-glitches-questions-errors-solutions-98788

http://community.spiceworks.com/topic/592337-samsung-galaxy-s5-just-died-screen-killed-itself

http://www.reddit.com/r/Android/comments/2ecrwn/warning_samsung_galaxy_s5s_camera_lens_cover_is/

15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
NevjerovatnoPametan kaže...

Tipičan samsung fanboy odgovor, ja imam G3 u kući, a ti si čuo da je tako. Nije tako, ja znam, a ti ne znaš. GPS na G3 radi fantastično, između zgrada, brda, planina ... jednostavno radi ko urica.

E stari moj, nebi vjerovao ali meni je Samsung omražena firma. Od njih jedino imam Galaxy Tab S 8.4, a aktualni smartphone mi je LG Optimus 4X. I da, S5 je ružan ko lopov, ko da je s prošćenja došao. Ali LG se isto s G3 modelom pokazao kao "majstor" plastike, sorry. Da nije tako već bih ga odavno uzeo. Recimo da je HTC M8 svemir za oba ta uređaja i po konstrukciji, i po sređenosti UI-a (fluidnosti out-of-box).

Deckard
9 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2014. - Smartfon

Optimus 4X i G3 nemaju nikakve poveznice, LG proizvodi dobre pametne telefone od G2 i Nexusa. Prodajni rezultati govore sami za sebe, G3 je 4 mjeseca mlađi uređaj koji je ako se ne varam prodan u više primjeraka od S5, a razlike u cijeni u stvari nema.

 

Dakle potpuno je nejasno kako se nije našao na ovoj listi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2014 15:44 (NevjerovatnoPametan).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji u 2014. - Smartfon

Samsung Galaxy S5 je najprecijenjeniji flagship koji se moze kupiti.

 

Ekran nerealan, performanse ispod N5, G3, Z2, Z3, M8, softver prosjecan, updateovi naravno kasne u odnosu na konkurenciju, a izrada je klasa ispod.
Kamera i baterija su jako zadovoljavajuce.

 

 

I onda vi meni recite kako taj telefon moze biti najbolji?


Pa M8 ga dere u apsolutno svemu osim u kameri, a G3 u apsolutno svemu osim ponekog trzanja.

 

 

No zanemarivsi sve to, tu je Z3 koji je prakticki najbolji/iznad prosjeka u svemu.

Radi odlicno, kamera najbolja, baterija najbolja...ne razumijem kriterij BUGovih citatelja. Ako netko razumije neka mi objasni... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
 
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
NevjerovatnoPametan kaže...

Optimus 4X i G3 nemaju nikakve poveznice, LG proizvodi dobre pametne telefone od G2 i Nexusa. Prodajni rezultati govore sami za sebe, G3 je 4 mjeseca mlađi uređaj koji je ako se ne varam prodan u više primjeraka od S5, a razlike u cijeni u stvari nema.

 

Dakle potpuno je nejasno kako se nije našao na ovoj listi.

Stavili su ga u phablete {#} . Što se tiće S5 ja sam alergičan na amoled burn-in koji će se dogoditi na S5 101% svakome ko mob koristi i vani s automatskim osvijetljenjem, da ne govorim o GPS-u koji zna raditi po 4-5 sati u komadu sa statičnim djelovima slike. Malo prije sam gledao jednog u dućanu i vidi se. Nadalje Samsung ima vražji nox bit, pa unroot ne prolazi kod eventualnog servisa. Inače moj 4X je odličan uređaj po svim šavovima osim što mu se GPS nekad locka po 10-15 minuta i zbog toga ga želim zamijeniti za neki noviji uređaj. U dvije godine koliko ga imam (rootan, Nova Launcher) taj uređaj nikad nije zakazao ni u čemu osim u GPS locku kad sam ga najviše trebao i radi inače fakat dobro. Našao sam po netu na nekoliko mjesta identične spike za GPS na G3 i to me razočaralo totalno. G3 mi je dosta plastičan uređaj i ne sviđa mi se paljenje iza (imao sam ga po rukama više puta). Malo prije sam po neznam koji put prtljao u dućanu po S5, G3, iPhoneu 5s i 6 i M8. Izbor za novi phone je pao na M8 ili G3. I sad ti meni reci što da si uzmem ? M8 nemogu nabaviti sim free, preko neta mi se ne otključava za lovu a sve druge opcije krše garanciju. G3 32GB mogu pokupiti danas za 3k kn otključani. Daj me prosvijetli s onim vražjim pucanjem plastike, diže mi se ono malo kose na glavi dok to vidim. Za ir blaster na G3 pišu da je slabašan, a bez toga opet ne želim ni razmišljati više o mobu. Znam da i G3 i M8 imaju i ir prijemnik i ir emiter, s tim da na G3 software koji koristim ne kuži (za sad) prijemnik. Malo eksploatiram temu, ali tu ima više stvari o kojima se obično ne piše.

Deckard
11 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2014. - Smartfon

U cilom svitu Apple pregazi Samsunga samo u Bugu možeš pročitat da je S5 koji je stvarno promašaj najbolji mobitel današnjice (ni u android svitu nije najbolji z3 ga jede za doručak)...Pošto obraz Bug-ovci? Mislin nisam fan ni applea ni samsunga glasa sam za motorolu x jer imam moto g koji je vrh i mislim da za omjer uloženo dobiveno moto x je danas najbolji... Međutim iphone iako ima svojih mušica je pokaza dominaciju dok na drugom kraju sammyjeva mobilna divizija je lagano u problemima.A ne bi kupi ni sammija ni jabuku ni da imam lovu (mozda bi uze jabuku samo da vidim kakav je taj iOS)...Uglavnom gluposti i mislin da je stvarno plaćen članak....

Moj PC  
5 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2014. - Smartfon

@deckard, M8 je stvarno premium uređaj, izvrsna kvaliteta izrade, nešto malo problema sa kamerom i neizmjenjiva baterija te sporiji update-i. G3 je izvrsno izbalansiran, "nema-što-nema" uređaj sa iznadprosječno kvalitetnim softverom i brigom LG-a o istom, te fenomenalnom baterijom koja traje i traje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Najbolji u 2014. - Smartfon
Z3 i M8, daleko najbolji, onaj tko je sastavljao listu može se objesit odma, da S5 najbolji, jest najbolji, kada se gleda koji najsporije ulazi u galeriju, dialer i postavke, koji najbolje škripi od plastike.. i koji najviše zapali boje na slici
 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2014. - Smartfon

lumia 930 na 5. mjestu

lijepo lijepo

 

vi koji komentirate s5, citajte s razumijevanjem

da ne bude za 2-3 godine "ja nisan glasao za tog presjednika"

Sretan Bozic i Nova godina
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
deckard kaže...

iphone 6 je lijep uređaj i kvalitetno izrađen, ali brate mili to je za ljude koji nemaju pojma o informatici i koji se baš ne snalaze s tehnologijama {#} . Pa Galaxy S5, a nije da ih branim ili da mi je stalo do prosipanja hvalospjeva ikome, ima u sebi korisne tehnologije koliko iphone neće skupiti do 2020. I oni koji se "kuže u informatiku i računala" srede si taj uređaj (maknu TouchWiz i bloatware) da izgleda ko odvaljeni komad Enterprisea (o ekranu da ne govorimo).

 

Hebo te, o cemu ti pricas??? Oni koji nemaju pojma o informatici? A tko si ti, prof. informatike? Jel ti shvacas o cemu pricas? Prvo: radi se o telefonu, a drugo onaj tko ne koristi Samsung" ne kuzi se u informatiku"??? WTF? BTW, koliko imas godina? 13, 14,....?
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 23:13 (southy).
15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
southy kaže...
Hebo te, o cemu ti pricas??? Oni koji nemaju pojma o informatici? A tko si ti, prof. informatike? Jel ti shvacas o cemu pricas? Prvo: radi se o telefonu, a drugo onaj tko ne koristi Samsung" ne kuzi se u informatiku"??? WTF? BTW, koliko imas godina? 13, 14,....?

Dobro si napisao, kad govorimo o iphoneu onda govorimo o telefonu (s pokojom dodatnom funkcijom) {#} .

Deckard
9 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2014. - Smartfon

S2 je najbolji u 2014. nadam se da ce bti najbolji i u 2015. Ako izade nesto bolje i ako budem imao para uzimam. Lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Najbolji u 2014. - Smartfon

Zamisli tek da imas S3 kako bi tek on bio najbolji.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
deckard kaže...

iphone 6 je lijep uređaj i kvalitetno izrađen, ali brate mili to je za ljude koji nemaju pojma o informatici i koji se baš ne snalaze s tehnologijama {#} . Pa Galaxy S5, a nije da ih branim ili da mi je stalo do prosipanja hvalospjeva ikome, ima u sebi korisne tehnologije koliko iphone neće skupiti do 2020. I oni koji se "kuže u informatiku i računala" srede si taj uređaj (maknu TouchWiz i bloatware) da izgleda ko odvaljeni komad Enterprisea (o ekranu da ne govorimo). M8 je fakat super uređaj loše kamere i ja ga samo s te osnove nebih kupovao. M9 će valjda srediti stvari i po tom pitanju. Alpha nije flagship, pokušava biti neki fensi-šmensi uređaj, a i dalje je poluplastikaner s prevelikom cijenom trenutno. LG G3 je super uređaj, ali brate mili plastikaner isto ko i S5, puca plastika po rubovima, a mpr. GPS je koma kao i na ranijim LG-ima. Xperia Z3 nema infrared. Dakle svakom od tih uređaja nešto fali. Držim fige da HTC ne zariba kameru na M9, da će dodati USB 3.0 kao S5, i onda bi to mogao biti ultimativni uređaj. Moj glas za sad za M8.

 

Dragi kolega, vi ste mi vašim komentarom stvarno uljepšali ovaj dan, stvarno ne znam od kuda početi! Uglavnom, treba početi od početka, pa evo prvo upitanje za vas; što za vas predstavlja "imati pojma" o informatici i snalaženje sa tehnologijama "uopće"?!?! Drugo, koje su to konkretno tehnologije, pače korisne, a da jedan iPhone neće i/ili ne može skupiti do 2020, JER ONI KOJI SE KUŽE U INFORMATIKU BRIŠU TOUCHWIZZ I BLOATWARE, hahahahahahahahaha, LOL, LOL, LOL, LOL!!!! Ne vidim svrhe poznavanja informatike da od nečeg "pokvarenog" pokušavaš učiniti nešto poludobro, ako i tako, ako i tada?!?! Obzirom na vrlo prvu vašu rečenicu, donekle se pokušavate iskupiti u samom startu za ovaj pokušaj, loš pokušaj hejtanja, gdje bi bolje bilo da ste se zadržali samo na osnovnom protežiranje HTC gadgeta, za koje imate apasolutno i u potpunosti pravo, jer je "to vaš osobni ukus i stav, jer on za vaš novac pruža NAJVIŠE"!!!! Pojam najbolji smartphone u 2014, je pomalo nespretno i nezgrapno složen naslov, čisto iz razloga što bi taj "NAJBOLJI" po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju trebao biti izabran po nekom ključu, koji može imati nekoliko općih stavki, a koje bi se mogle još dodatno proširivati, a jedna bi recimo mogla biti stavka, koliko ga se je prodalo u svijetu i koliko ih se je kvarilo ( sa stvarnim razlozima kvarova, a ne oni gdje su ekrani pucali od padova ili prešanjem u džepovima uber preuskim hlača ), pa na XYZ broja prodanih, koliko postotaka ili promila je imalo kvar i bilo slano na popravak. Do prije nekoliko dana i sam sam bio user jednog "super duper odličnog plastikanera", i nisam se u globalu na ništa pretjerano žalio, osim na očajan do bola pristup proizvođača sa podrżavanjem upgrade-a svojih flagship proizvoda. Moj razlog, jedan od JAČIH za napuštanje konkretnog brenda je eklatantno i evidentno nepoštivanje mene kao kupca flagship proizvoda, gdje ne mogu računati sa a barem dvije godine kvalitetnom podrškom, ili barem dva cijela broja, sa verzije 4 preko 5 na 6, recimo! Uglavnom, na kraju priče, sve se svodi na vlastiti osobni ukus, na što svatko ima potpuno pravo a izbor za Najbolji smartphone 2014 godine, ne mora uvijek i značiti da je izabrani najbolji, barem po "mojem" ukusu, tu se ionako stvari gledaju ukupno i generalno najviše, zar ne?!?!
ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
ATJLučko kaže...
deckard kaže...

iphone 6 je lijep uređaj i kvalitetno izrađen, ali brate mili to je za ljude koji nemaju pojma o informatici i koji se baš ne snalaze s tehnologijama {#} . Pa Galaxy S5, a nije da ih branim ili da mi je stalo do prosipanja hvalospjeva ikome, ima u sebi korisne tehnologije koliko iphone neće skupiti do 2020. I oni koji se "kuže u informatiku i računala" srede si taj uređaj (maknu TouchWiz i bloatware) da izgleda ko odvaljeni komad Enterprisea (o ekranu da ne govorimo). M8 je fakat super uređaj loše kamere i ja ga samo s te osnove nebih kupovao. M9 će valjda srediti stvari i po tom pitanju. Alpha nije flagship, pokušava biti neki fensi-šmensi uređaj, a i dalje je poluplastikaner s prevelikom cijenom trenutno. LG G3 je super uređaj, ali brate mili plastikaner isto ko i S5, puca plastika po rubovima, a mpr. GPS je koma kao i na ranijim LG-ima. Xperia Z3 nema infrared. Dakle svakom od tih uređaja nešto fali. Držim fige da HTC ne zariba kameru na M9, da će dodati USB 3.0 kao S5, i onda bi to mogao biti ultimativni uređaj. Moj glas za sad za M8.

 

Dragi kolega,... blablabla, cut the crap

Nekad smo u pradoba računalstva takve za koje se danas ukratko kaže da "nemaju pojma o informatici" ili da "ne kuže informatiku" zvali lamerima. Uz njih obično ide ona stara narodna "tehnika narodu". Jel sad jasnije na što mislim kad pišem da netko nema pojma o informatici ? Da sam napisao "lamer" onda me masa ljudi vjerojatno nebi razumjela {#} . I sad, stvar s iphoneom je ekvivalentna overclockanju procesora. Onaj koji kuži kupit će jeftiniji i iz njega napraviti brži stroj od onoga koji ne kuži i koji će kupiti skuplji stroj i dobiti manje performanse. Simple as that.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 17:05 (deckard).
13 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
deckard kaže...
ATJLučko kaže...
deckard kaže...

iphone 6 je lijep uređaj i kvalitetno izrađen, ali brate mili to je za ljude koji nemaju pojma o informatici i koji se baš ne snalaze s tehnologijama {#} . Pa Galaxy S5, a nije da ih branim ili da mi je stalo do prosipanja hvalospjeva ikome, ima u sebi korisne tehnologije koliko iphone neće skupiti do 2020. I oni koji se "kuže u informatiku i računala" srede si taj uređaj (maknu TouchWiz i bloatware) da izgleda ko odvaljeni komad Enterprisea (o ekranu da ne govorimo). M8 je fakat super uređaj loše kamere i ja ga samo s te osnove nebih kupovao. M9 će valjda srediti stvari i po tom pitanju. Alpha nije flagship, pokušava biti neki fensi-šmensi uređaj, a i dalje je poluplastikaner s prevelikom cijenom trenutno. LG G3 je super uređaj, ali brate mili plastikaner isto ko i S5, puca plastika po rubovima, a mpr. GPS je koma kao i na ranijim LG-ima. Xperia Z3 nema infrared. Dakle svakom od tih uređaja nešto fali. Držim fige da HTC ne zariba kameru na M9, da će dodati USB 3.0 kao S5, i onda bi to mogao biti ultimativni uređaj. Moj glas za sad za M8.

 

Dragi kolega,... blablabla, cut the crap

Nekad smo u pradoba računalstva takve za koje se danas ukratko kaže da "nemaju pojma o informatici" ili da "ne kuže informatiku" zvali lamerima. Uz njih obično ide ona stara narodna "tehnika narodu". Jel sad jasnije na što mislim kad pišem da netko nema pojma o informatici ? Da sam napisao "lamer" onda me masa ljudi vjerojatno nebi razumjela {#} . I sad, stvar s iphoneom je ekvivalentna overclockanju procesora. Onaj koji kuži kupit će jeftiniji i iz njega napraviti brži stroj od onoga koji ne kuži i koji će kupiti skuplji stroj i dobiti manje performanse. Simple as that.

 

Ma ne kompliciraj. Poanta je da je iOS strogo kontroliran i ograničen OS koji je skroz friendly korisnicima koji nisu baš na ti s tehnikom, što ponekad pojednostavljuje, a ponekad otežava korištenje ali naprednim korisnicima je obično frustracija jer nešto ne radi na način na koji ti želiš da radi nego strogo na način na koji je Apple zamislio da radi.

15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Smartfon
Chronosus kaže...

Ma ne kompliciraj. Poanta je da je iOS strogo kontroliran i ograničen OS koji je skroz friendly korisnicima koji nisu baš na ti s tehnikom, što ponekad pojednostavljuje, a ponekad otežava korištenje ali naprednim korisnicima je obično frustracija jer nešto ne radi na način na koji ti želiš da radi nego strogo na način na koji je Apple zamislio da radi.

Ajd dobro. Može i tako s celofanom kad je već blagdansko raspoloženje u zraku {#} .

Deckard
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice