PC nadmašio iMaca

poruka: 92
|
čitano: 10.069
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PC nadmašio iMaca".
8 godina
offline
PC nadmašio iMaca

ovo je najgluplja usporedba koju sam ikad vidia

 
7 35 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PC nadmašio iMaca

Znači špekulacije su istinite, nakon smrti PowerPC-a koji su uopće razlozi za imati iMac?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
12 godina
odjavljen
offline
Re: PC nadmašio iMaca
sporttest kaže...

ovo je najgluplja usporedba koju sam ikad vidia

 

Po čemu to?

8 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Jer se bencha sa 100% vise RAMa, 50% više graf. mem i clockanim procesorom, a na drugoj strani je 5K...

Btw. Ne koristim niti jedan Apple proizvod, ali ne mogu ne priznati da je duel smjesan.
16 godina
neaktivan
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Dex.pwn kaže...
sporttest kaže...

ovo je najgluplja usporedba koju sam ikad vidia

 

Po čemu to?

 Jeeee, ako ne svijetli jabuka, nema sreće I ne piše se "vidia", nego "nVidia"

16 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Poenta usporedbe je u:
"SLR Lounge odradio je testiranje kojemu je bio cilj doznati vrijedili li još uvijek mit kako su Appleova računala bolji izbor za rad s grafikom od običnog PC-a – ispostavilo se da nisu, PC je brži"

Tako da sasvim je odgovarajuca.
 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Umbel kaže...
Jer se bencha sa 100% vise RAMa, 50% više graf. mem i clockanim procesorom, a na drugoj strani je 5K...

Btw. Ne koristim niti jedan Apple proizvod, ali ne mogu ne priznati da je duel smjesan.

 Pa to je Appleova krivica što su prenaplatili proizvod a nude 100% manje rama, 50% manje graf. memorije :D

 

 

Samo dokaz da se sa 4k $ moze napravit brze, bolje na PCu po prvi puta.

No, trebali su napravit hackintosh po meni.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Dex.pwn kaže...
sporttest kaže...

ovo je najgluplja usporedba koju sam ikad vidia

 

Po čemu to?

 @UMBEL ti je objasnia...

8 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Sova kaže...
Dex.pwn kaže...
sporttest kaže...

ovo je najgluplja usporedba koju sam ikad vidia

 

Po čemu to?

 Jeeee, ako ne svijetli jabuka, nema sreće I ne piše se "vidia", nego "nVidia"

 ne koristim nista sta logom jabuke i nisam fanboy...stovise dosta me njihovih proizvoda zivcira
Al ova usporedba je stvarno glupa bila

13 godina
suspendiran
offline
PC nadmašio iMaca

Osim što i sam smatram da nije ispravno testirati recimo benzinca i dizelaša, ili original M3 i Audi A4 TFSI, imam i nekoliko komentara/prigovora na članak! 

 

Prvi prigovor, tipfeler u tekstu u odnosu na tablicu, mašili ste za samo 1000.00$, prava sitnica zar ne! 

Drugi prigovor, kao što sam naveo u jednog drugoj temi o ovom testu, usporediti AIO računalo sa "sastavljenim" PC kompletom, i uz to u nekim bitnijim detaljima signifikantno jače, halooooo, pa za očekivati je da će tunirana pila pa makar i uosnovici i sa tuningom biti jača i od nominalno skupljeg konkurenta! 

Treći prigovor, nisam se previše istina niti potrudio, ali nisam vidio "testiranja", ali i opet, PC računalo sa onom snagom, koja bi bila njegova "prava" namjena, odnosno, da su imali sve "u dlaku" iste postavke, osim ekrana, koliko bi onda bio jači?! 

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 21:10 (ATJLučko).
Moj PC  
1 18 hvala 0
10 godina
offline
PC nadmašio iMaca

Po meni također usporedba nema smisla jer kao i svaka druga pokazuje da je jabuka precjenjena, ništa novo...

Moj PC  
17 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC nadmašio iMaca

Ne vidim kako je moguće da je Mac izgubio? Pa neke komponente se zovu Apple, pa ljudi moji APPLE.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
15 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Hm, čini mi se da su autori pri testiranju uzimali u obzri to da je isti cijenovni rang a ne iste komponente.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Sta su otkrili uzimanjem u obzir cijenu? Da je Apple skup. Wow, svaka im cast.
 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Poenta je ako hoces da se bavis radom u Lightroom-u i imas 4k $ da li ce ti brze raditi PC ili MAC. Ispostavilo se da posao koji na MAC-u uradis za 8 sati na PCju odradis za 4 (ne bas bukvalno, ali skoro je tako) i imas vise vremena da se bavis drugim stvarima umesto da te masina od 4k$ sa logom jabuke usporava..
---------- markantz
 
37 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
GNU+Linux kaže...
Hm, čini mi se da su autori pri testiranju uzimali u obzri to da je isti cijenovni rang a ne iste komponente.

da, zato prica i jest promasena.

uzmi bilo koje brand racunalo i slozi PC od identicnih komponenti. sto mislis hoce li biti razlike u cijeni?

naravno da ces sloziti PC za barem 20-30% manje novaca no sto ces platiti brendirani. brand, s druge strane moze (i ne mora) nositi odredjene prednosti u obliku jamstva, pouzdanosti, komfora i sl...

 

paralela: ja doma sebi mogu za manje novaca ispeci biftek bolji nego sto je u 90% restorana, pa ipak svejedno, ponekad odem i platim vise jer sam u tom trenutku prekomforan i ne da mi se zajebavati doma da bih slozio biftek koji cu jesti za 5-7 dana. zelim biftek odmah, sad i spreman sam to platiti.

12 godina
odjavljen
offline
Re: PC nadmašio iMaca
markantz kaže...
Poenta je ako hoces da se bavis radom u Lightroom-u i imas 4k $ da li ce ti brze raditi PC ili MAC. Ispostavilo se da posao koji na MAC-u uradis za 8 sati na PCju odradis za 4 (ne bas bukvalno, ali skoro je tako) i imas vise vremena da se bavis drugim stvarima umesto da te masina od 4k$ sa logom jabuke usporava..

 

Ma PC je bog, kakav MAC, kakva jabukica.

8 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Znas ono kad Yugo pobjedi Porschea na dragu i publika podivlja od srece...jer se poistovjecuju sa vlasnikom Yuga. Nije bitno sto Yugo ne mozes registrirati, sto ostavis bubrege na prvom lezecem i sto da nije bilo rata negdje taman ove godine bi razmisljali o uvođenju klime u Kragujevcu, bitno da je Yugo bolji auto. Brzi? Bolji? Bolji jer je brzi? Tako nekako.
 
3 15 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
PC nadmašio iMaca

A u slijedecem nastavku cemo iMac-a usporediti sa vanbrodskim motorima snage 5kW....

 

Ili, dal je Bug moronski portal kad od svih testova na netu prenose samo moronske?

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 22:02 (ansha).
Moj PC  
4 10 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC nadmašio iMaca
ansha kaže...

A u slijedecem nastavku cemo iMac-a usporediti sa vanbrodskim motorima snage 5kW....

 

Ili, dal je Bug moronski portal kad od svih testova na netu prenose samo moronske?

 Ako vec imas takvo misljenje o Bug-u, pitam se, kakav si ti, ako jos uvijek zalazis na taj isti Bug....

HAKOSUKA
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Bacelj kaže...
ansha kaže...

A u slijedecem nastavku cemo iMac-a usporediti sa vanbrodskim motorima snage 5kW....

 

Ili, dal je Bug moronski portal kad od svih testova na netu prenose samo moronske?

 Ako vec imas takvo misljenje o Bug-u, pitam se, kakav si ti, ako jos uvijek zalazis na taj isti Bug....

 On je samo tu da ima bolji procesor od Stjepanja: ;-)

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
8 godina
odjavljen
offline
Re: PC nadmašio iMaca
ansha kaže...

A u slijedecem nastavku cemo iMac-a usporediti sa vanbrodskim motorima snage 5kW....

 

Ili, dal je Bug moronski portal kad od svih testova na netu prenose samo moronske?

 ti bi izglda htio u frižider malo na hlađenje

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Umbel kaže...
Znas ono kad Yugo pobjedi Porschea na dragu i publika podivlja od srece...jer se poistovjecuju sa vlasnikom Yuga. Nije bitno sto Yugo ne mozes registrirati, sto ostavis bubrege na prvom lezecem i sto da nije bilo rata negdje taman ove godine bi razmisljali o uvođenju klime u Kragujevcu, bitno da je Yugo bolji auto. Brzi? Bolji? Bolji jer je brzi? Tako nekako.

 

Yugo ima nedostatke nad Porscheom jer je napravljen za jednu radnju (ubrzanje na 400m).

 

Koje to nedostatke PC ima nad MAC-om iste cijene? Nema jabuku™ na kučištu? PC je bolji u svemu, a košta manje.

Jedina prednost MAC-a bi mogla biti što možeš jednostavno ušetati u trgovinu u kupiti ga, dok PC moraš sam sastaviti što danas i nije teško jer imaš pomoć u obliku raznih foruma i benchmark stranica, a vjerojatno imaš i prijatelja koji poznaje hardver i može ti pomoći pri odabiru komponenti.

Ako je netko lijen to napraviti i/ili radije želi imati jabuku™, go ahead. PC je i dalje bolji.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 12:54 (Shamrock).
14 godina
offline
PC nadmašio iMaca

Lik je usporedio 5k monitor sa 2,5k monitorom, koji nit odgovara cijenom niti realnošću testa. Da je kupio 5k monitor za desktop PC imao bi odmah manje love za RAM i grafiku itd. i više to ne bi baš bilo to.

Zatim uspoređuje desktop računalo s All in One računalom, koje je sasvim drugačije namjene i arhitekture ponajviše zbog hlađenje i ne vidim nikakvu razliku da je išao uspoređivati desktop računalo s nekim laptopom ili da je uspoređivao neki Intel NUC s desktopom itd, itd.

Na sve to testirao je samo jednu aplikaciju, Adobe Lightroom što ne dokazuje, niti pokazuje nikakvu relevantnost ukupne brzine i snage nekog računala posebno ako uzmemo u obzir da Adobe Lightroom radi bolje što je veća količina RAM-a, naravno opet se vraćamo na početak i do zaključka da je uzeo 5k monitor za desktop ne bi bio u istom budgetu za ovu količinu RAM-a. Isto tako uštedio je kupujući sporiji CPU i onda ga je overclocko što je pomalo nategnuto za relevantnost testa.

 

Sve u svemu dokazao je apsolutno ništa osim da ako imaš tih 4500$ možeš ići u smjeru OS X-a i 5k monitora i računala koje je upakirano u elegantno kućište i vrlo tiho u radu, a opet s druge strane možeš ići u smjeru desktop složenca skrojenog prema svojim potrebama uz nešto slabiji monitor, Windowse i poprilično brzog u radu, najvjerojatnije bržeg od bilo kojeg All in one računala, jer to jednostavno nije ista kategorija.

 
15 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Za pocetak nije AIO.
Delanac je, i ne kuzim da je ikome cudno da je slozeni komp jeftiniji od brendiranog?
AIO vecine brendova su skupi, pogotovo od Applea, i pogotovo sa 5K monitorom. Nije li neugodno nekome bilo testirati komp uguran u monitor sa kompom koji je oclck sa vodenim hlađenjem. Meni bi u prvoj sekundi bilo glupo, tesko mi je shvatljivo da nekome nije niti sad.

14 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca

Test nije pametno izveden niti postavljen. Zaključak koji slijedi iz navedenog testa je: Mac je skuplji, a ne i da je bolji/lošiji. 

Ovaj test mi izgleda kao usporedba dacie i mercedesa sa time da je nabavna cijena postavljena na 100000 kn. Za tu cijenu dacija isporučuje vozilo, a mercedes četiri kotača :)

15 godina
offline
PC nadmašio iMaca

iMac 5K je fenomenalno i vrhunsko računalo.

 

Stvar je u tome što se za te novce zbilja može dobiti nešto bolje, no nisam siguran da li osobe kojima treba iMac 5K baš i žele nešto drugo.

 

Da budem jasniji, LR, PS, Illustrator i After Effects za Win su zbilja mizerno spori bili u odnosu na Mac verzije.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 0:43 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca

Sto se tice iMac-a i generalno Appla. Fora je uvijek bila u tome da u sto slabijoj konfiguraciji bolje radi od Windowsa sto je i ovdje potvrdjeno. Ne treba ti puno da bi radilo dobro. Sa Windowsom je to uvijek bio problem. Tek se sad nesto pomalo mijenja. Ali fragmentacija je i dalje problem. Ne daj boze imati 5K i pokrenuti Windows 10 i neku aplikaciju, na sta bi to licili da mi je znati. :)

8 godina
odjavljen
offline
PC nadmašio iMaca

Kvragu, iMac nije živo biće. Budući da još uvijek nije postao živim, valjalo je u naslovu napisati iMacØ (s ništičnim morfemom na kraju, tj. bez akuzativnog nastavka -a za živo), a ne iMaca. Ovo izgleda sramotno. :)

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC nadmašio iMaca
Arendelle kaže...

Kvragu, iMac nije živo biće. Budući da još uvijek nije postao živim, valjalo je u naslovu napisati iMacØ (s ništičnim morfemom na kraju, tj. bez akuzativnog nastavka -a za živo), a ne iMaca. Ovo izgleda sramotno. :)

Budeš i ti jednom shvatila da je ganjanje savršene gramatike gubitak vremena i živaca, jezik služi kako bi se sporazumjeli, a ne kako bi se izrk*vali nad jednim slovom.

 

By: bivši grammar nazi.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice