"Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fascinan

poruka: 64
|
čitano: 13.518
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fascinan".
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
funat kaže...
hprpic kaže...
Za ostale koji misle da se Trillenium predugo razvija, slazem se da je mogao krace, slazem se da je mogao i s manje novca i slazem se da je moglo biti manje gresaka. 

 

Sorry, ali Trillenium je POTPUNO promasena ideja. Dok klasicni ducani pokusavaju prezentirati robu na nacin da budu pregledni kao na Amazon.comu, koristeci osoblje i sve moguce trikove, znakove, ekrane, navigaciju, mobilne aplikacije sa RFiD-em i slicno - ne bi li kupac lako pronasao svoje cipele, traperice ili peglu dok se nalazi u 9000 kvadrata nekog ducana, ti okreces pilu naopako i dovodis to kaoticno iskustvo velikog prostora natrag na platformu koja omogucava savrsen pregled listama i filterima. Isto ono iskustvo koje oni pokusavaju umanjiti jer ocajni muzevi ne mogu docekati doci kuci dok djeca placu sama u igraonici "shopping centra 4. generacije" - ti pokusavas uvesti na ekrane. Ja stvarno ne vidim kako to moze uspjeti. Ne radi se o tehnologiji i izvedbi, nego o potpuno promasenoj viziji. 

 

A cak i da ljudi otkriju da im se to svidja i da vole lutati shopping verzijom Wolfsteina - kako ces u Trilleniumu emulirati paradiranje s Dolce Gabbana vrecicama, ispijanje kave u Leggieru i slicne pizdarije koje su zapravo prava svrha praznoglavih zombija koji tumaraju shopping centrima svaki vikend umjesto da su na Sljemenu ili na kampiranju s djecom? 

Nas s ovog foruma to nikako ne moze interesirati jer pretpostavljam da vecina ovdje sve sto ne mora probati na sebi naruci s weba sortirano po cijeni, i to nakon iscrpne cross-compare analize i citanja 100-200 reviewa. 

Vidis Funat, ovo je jedna od onih situacija koja se zove expired knowledge gdje koristis znanje koje je zastarjelo. Vjerojatno nisi niti otisao na website Trilleniuma (www.trillenium.com) nego si se sjetio nekog teksta od prije 7-8 godina i dan danas mislis da su te informacije ispravne. A nisu.

Trillenium ne radi Wolfstein ducan nego radi AR shopping, nesto sto ce za 3-5 godina biti uobicajen nacin kupovine. Primjere AR-a imamo na Snapchatu vec godinama, ali u nedovoljno dobroj kvaliteti da bi mogli posluziti za kupovinu vec samo za zabavu. E sad zamisli Snapchat filtere u takvoj kvaliteti da ne mozes razaznati nosis li te suncane naocale u stvarnosti ili su one prikazane kroz AR na ekranu tvog mobitela. Trillenium ne radi cak niti to, mi se bavimo samo skeniranjem proizvoda u izuzetno visokoj kvaliteti za izuzetno malo novaca i izuzetno brzo koji se onda mogu koristiti u AR (ili ako Amazon, Ebay ili Alibaba odluce u VR) tehnologiji. Otidji na nas website i pogledaj o cemu se tocno radi, bit ce ti lakse.

16 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
loky4i4 kaže...

I šta je on tu krivo reko? Možda ne čitaš sa razumijevanjem, ali ako ti misliš da je ok okolo prijetit ljudima smrću (pa i iz zajebancije) onda ti fali par dasaka.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 9:03 (tnakir).
15 godina
odjavljen
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
BarbaVeli kaže...

Ne poznjem Prpića osim preko dnevnih novina, ali se ne sjećam (iako relativno redovito pratim BOL i dijelove njegova foruma) kada je neki sugovornik bio tako žestoko kritiziran kao Prpić. Ovo je sociološki zanimljiv fenomen jer je običaj da se komentatori podijele i međusobno spore. Međutim, ovaj usuglašeni napad nije mi jasan. Zar je Prpić stvarno takav jadnik? Možda bih napade mogao i razumjeti da je gostovao neki dokazani kriminalac, licemjer, politički konvertit ili ini pripadnik moralnog dna društva. Što se Prpiću zamjera? Što je bio (ne)uspješan trgovac? Što je promijenio područje svoga rada iz trgovine u razvoj softvera? Što pokušava uspjeti radeći na ideji koju razvija već neko vrijeme? Što (još) nije uspio u privlačenju investitora? Što je uzeo mjesto na Star Techu nekome tko je stvarno po njima zaslužio biti Petricov sugovornik?

Zar smo toliko isključivo društvo da ne možemo smisliti nekoga tko pokušava zaraditi za kruh, nego da smo spremni otkazati pretplatu na Bug koju imamo od prvoga broja?! 

Nakon zadnjih lokalnih izbora na kojima su politički mrtvaci (radi dokazanoga kriminala) postali politički zombiji, zorno oslikavajući moralne rupe hrvatskoga društva, ove reakcije netoleracije BOL-ovaca govore u prilog tvrdnji da smo postali društvo koje voli javno mrziti.

 

Onima koji mi argumentirano pojasne i dokažu svoju priču o Prpiću, obvezujem se pritisnuti forumsko "hvala". U suprotnome slažem se s onima koji misle da Star Techu treba ukinuti komentiranje.

Ima tu jedan problem: oštri komentari dolaze isključivo od anonimaca skrivenih iza nadimaka. Nema tu "mesa", jer je gotovo sigurno da većina (ako ne i svi) tih pod nickovima nemaju hrabrosti kritizirati pod svojim imenom. Poznata "internetska hrabrost": većina izgleda ovako:

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 9:19 (Tonči).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
hprpic kaže...

 Vezano za HGspot, ja nisam vlasnik HGspota od IPO-a 2007. kad sam prodao sve svoje dionice (prije 10 godina) tako da nemojte povezivati probleme u HGspotu sa mnom, nisam ih ja uzrokovao.

 

 

 

Vi niste ni smjeli ići u IPO jer ste već tad bili  u qurzu, zavaljali ste investitiore. Tamo gdje sad radiš (UK), priča bi vjerojatno završila drugačije za vlasnike i one koji su radili due diligence.

16 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
Prvu przilicu sam kupil u hgspotu dok su jos bili tam u nekom podrumu. Stari dobri Ricoh 4x koji se dal flashat na 6x :)

Prpica ne poznam osim iz videnja i ostal mi je u pamcenju radi duge kose koju vidim sam bog vise nema. Za razliku od velike vecine poslovnih ljudi u hr koji su poceli u devedesetima on se nije nakral nego je zaradil lovu prodajom informaticke opreme po nizim cijenama od konkurencije. Kasnije je prodal hgspot nekim lapanima koji su ga pretvorili u cirkus i na kraju krajeva unistili lol
Meni nije nista duzan i drago mi je da mu ide.

Sretno sa Trilleniumom and hf, a hejteri budu hejtali da se i na trepavice postavis.
16 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
hprpic kaže...
Trillenium ne radi Wolfstein ducan nego radi AR shopping, nesto sto ce za 3-5 godina biti uobicajen nacin kupovine. 

 

Istina - godinama nisam pogledao sto je novo u pristupu - u tom slucaju drago mi je da je 3D ducan ideja napustena. 

Sto se tice AR shoppinga, pogledao sam malo - i iako mi se i dalje sve to skupa cini nategnuto (primjer s cipelama mi ne igra jer ja ih moram probati i radi udobnosti, ne samo izgleda), puno je bolje od 3D ducana.

 

Ali ja sam stara garda - odjecu kupujem u ducanu nakon sto je probam, sve ostalo (ALI SVE OSTALO) na webu. Primjera radi - kad sam 2014. preselio u namjesteni iznajmljeni stan - pobrojao sam nekih 9-10 itema koje mi fale (pegla, daska za peglanje, usisavac, second monitor, toster, blender, mixer, tava za palacinke..) - sjeo sam na Amazon.co.uk - poklikao sve to u 20 minuta za cca 800 eura i otisao na pivo. 

 

8 godina
neaktivan
offline
"Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fascinan

Pa dobro di je sad "Warcraft boy" da podijeli čvrge i kartone nekulturnima, mržnjom zasljepnjenim potpuno pristranim i krajnje degutantnim komentatorima? 

 

Netko se čudio da nije vidio ovoliko mržnje prema nekom gostu, ja jesam, Ella Dvrornik je bila gošća koju se zdušno htjelo  objestiti ,nabiti na kolac a onda beživotno tijelo vleći po internet bespućima za primjer svima koji se usude biti svoji.

 

Prpe se dobro sjećam, kao i HGspota. bili su brzi, expeditvini, promptni, dobavljali su ono što je tržište tražilo, radili su najbolje što su mogli u uvjetima koje su imali. Da li je moglo bolje, naravno, ali na nekom uređenijem tržištu i ono što sam zapravo htio napisati. ako neki od Vas misle da je Prpa uspio prodati "govno" ljudim na "zapadu" koji su eto naivni i nemaju pojma sa kakvim "balkanskim" prodavačem magle imaju posla, onda moji dragi imate drastičan manjak ikakvog poduzetničkog iskustva i tešku  deficijenciju sive materije.

 

Gostu svako dobro i puno uspjeha u daljenjm radu, mrziteljima isti tako želim svako dobro da im se oči otvore i da shvate koliko su u krivu.

 

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
tnakir kaže...
loky4i4 kaže...

I šta je on tu krivo reko? Možda ne čitaš sa razumijevanjem, ali ako ti misliš da je ok okolo prijetit ljudima smrću (pa i iz zajebancije) onda ti fali par dasaka.

 "Da ne bude zabune, ako se nekome osobno prijeti ili vrijeđa, žrtva ima pravo podići privatnu tužbu i dokazati nanošenje štete, tako da ja nisam pobornik da ljudi bez problema prijete direktno jedni drugima i da se izvuku nekažnjeno. Ali ako država takve stvari automatski goni po službenoj dužnosti, onda imamo problem sa slobodom govora.

Nema slobode govora. Ono što smo naučili, vladajuće ne smiješ kritizirati na svome Facebook profilu. Ne smiješ ih kritizirati uopće, ne smiješ im se sprdati i ne smiješ psovati. I to nije sve jer, zapravo, ne znamo više što smijemo napisati i reći, a što ne. Bar kad je riječ o političarima i njihovim birokratima, oni su zaštićeni kao lički medvjedi. Po tome smo slični jednoj Sjevernoj Koreji."

http://liberal.hr/clanak.php?id=606

16 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
loky4i4 kaže...

...

Sloboda govora ne znači da možeš prijetit smrću kako ti prne bez posljedica.

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
"Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fascinan

Prpica se jos sjecam tamo dok je kretao u Dugavama. Znam da sam kupovao komp i da su mi 'uletjeli' i prevezli sami racunalo na kolodvor.

Nikakvih neugodnih iskustava nisam imao sa njima (bar ne dok nisu iz Sredisca presli u Utrine), tako da...

Mislim da nema potrebe biti zavidan mada je zavist, nazalost, atavizam ovih prostora. Treba pozeljeti srecu drugome i raditi na sebi, a ne gledati da 'komsiji crkne krava'.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
maximilian kaže...
hprpic kaže...

 Vezano za HGspot, ja nisam vlasnik HGspota od IPO-a 2007. kad sam prodao sve svoje dionice (prije 10 godina) tako da nemojte povezivati probleme u HGspotu sa mnom, nisam ih ja uzrokovao.

 

 

 

Vi niste ni smjeli ići u IPO jer ste već tad bili  u qurzu, zavaljali ste investitiore. Tamo gdje sad radiš (UK), priča bi vjerojatno završila drugačije za vlasnike i one koji su radili due diligence.

 HGspot je od 2002. do najmanje 2007. imao reviziju knjiga od strane Ernst&Younga (ili Deloittea, ne sjecam se tocno, ali jedan od big four) tako da price o zavaljavanju mozes zaboraviti. Svi su podaci bili javno dostupni u trenutku IPO-a i bili su revidirani. Da je cijena dionica porasla iznad svake mjere, slazem se, ali ja sam svoje prodao daleko ranije. Nasi djelatnici su uzivali u napuhanoj cijeni, ja nisam.

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc

Ok, ako ti tako kažeš. Još reci da nisi shvatio da su vam 3/5 komora pune vode?  U trenutku IPO/prodaje svojih dionica.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
maximilian kaže...

Ok, ako ti tako kažeš. Još reci da nisi shvatio da su vam 3/5 komora pune vode?  U trenutku IPO/prodaje svojih dionica.

Pricas gluposti. HGspot je u 2007. imao 14 milijuna kuna dobiti i 600 milijuna kuna prometa. Firma je ostavljena u odlicnom stanju osobi koja je dosla iz nadzornog odbora Podravske banke da vodi najkompliciraniji retail lanac u ovom djelu Europe koji kao sto vidis iz gornja dva podatka ostvaruje samo 2% dobiti od prometa. Naravno da amater ne moze voditi tvrtku od 350 ljudi s tako tankom marzom i da ju je u roku od 2 godine uspjela sasuti. 2009. je HGspot imao 53 osobna auta na lizingu i 770.000 kn napravljenih na osobnu Diners karticu predsjednice Uprave. Takvu rastros bi i T-com jedva prezivio, a ne HGspot.

 

Ali kao sto sam napisao u uvodnom postu, slobodno pitaj, a ne predrazumijevaj. Ovako tvoje izjave zvuce glupo nakon mojih odgovora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 11:42 (hprpic).
16 godina
offline
"Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fascinan

Gadljivo mi je bilo čitati neke od gornjih komentara na nastup H.Prpića u emisiji. Hrvatski jal na djelu. Nemaju muda i ambicije nešto poduzeti u životu pa onda drvlje i kamenje na Prpića. Čovjek naravno nije papa i bez grijeha, ali je barem pokazao jaku želju da nešto konkretno napravi u životu i da riskira, što je očito samo po sebi grijeh i zlodjelo u trenutnom stanju uma kod nekih. TBF i Splitsko stanje uma vride diljem lijepe naše.

 
1 1 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
"Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fascinan

Jedino što sam ja čuo negativno, kad je Hrvoje's G-Spot u pitanju (jel' to bila ideja za ime? :D ) je to da je nekim radnicima navodno ostao dužan obećana "putovanja po izboru" (mislim u vrijeme krize) i da se neke ljude s viših pozicija "spašavalo" zamjenama ljudi u prodaji (i otpuštanjem običnih prodavača). Međutim, kako nisam "oštećena strana", to je u sferi navodnog, kako bi trebalo biti i sve što se piše sve dok se ne može dokazati ili imenom stati iza kritike.

 

Istina je da je devedesetih uspjeh uz nepostojeću konkurenciju bio lakši, da su marže nekad bile veće, međutim, nije bilo "lako", jer bi to onda svi radili. Gotovo sam siguran da većina kritičara ovdje to nije radila ili su bili konkurencija. HG-Spot sam zapamtio kao kompetitivnu firmu pored VeMila i ne znam više kad je došao onaj drugi, M-San i Senso? Čak je kupovina Sensa uslijedila nakon što se u priču kao glavni ubacio Jašarević? Svakako, u to vrijeme je ekspanzija bila ogromna. Taj uspjeh se, kreiran prije toga, ne može zanemariti ili omalovažavati. Jednostavno nije logično.

 

Zapravo... jel' spajanje sa Sensom zapravo ubilo HG-Spot? Jel' to bio razlog? Ogromna ekspanzija i nova tržišta, hprpic ?

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 12:05 (Tonči).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
JozoBozo121 kaže...

Molim vas da prestanete vrijeđati inteligenciju vaših čitatelja s ovakvim napuhanim budalama. Čitam Bug redovno i plaćam ga svaki mjesec, ali kad mi ovakve spodobe nazivate poduzetnicima onda stvarno moram razmisliti želim li davati novac za ovo. Taj za šarlatana ne bi mogao proći, kamoli za poduzetnika, rade bacite kamen na groblju prije ćete pogoditi nekog vrijednog intervjua nego ovaj ikad postane vrijedan toga.

 Koliki je poduzetnik u usporedbi s tobom najlakše ćeš saznati uspoređujući bankovne račune.

Ako misliš da taj kriterij nije valjan onda napravi anketu među pripadnicima IT skektora koliko njih je čulo za njega a koliko za tebe.

 

Osim toga, biti poduzetnik i biti uspješan poduzetnik nije isto. Što bismo rekli za Trumpa? U kojem god poslu je bio samo je dugove gomilao a vidi ga sad! Možda Prpić naslijedi Kolindu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc

Nitko ne može uspješno voditi retail tvrtku sa 2% margine, pa ni 5%. Osim u sistemu eksponencijalnog rasta tržišta i tvrtke što ste imali vi do pojave ozbiljne konkurencije, dampingirali ste cijene, ratovali s npr. Ve-Mil om i na kraju svi ste se sjebali. Nikakve razlike nema između HgSpota i Peveca, potpuno iste poslovne priče. Kako se kretala bilanca Prihod/dobit kroz godine? Kad si shvatio kamo sve to ide kidnuo si nalijevo, a ovi poslije indolencijom samo ubrzali stvar.  Ako kažeš da je IPO bio lege artis, Ok. Samo niste otkrili toplu vodu, kod loših/sumnjivih IPO klasika je dionica naglo gore i onda sve u lijepi graz. Jesi svjestan da bi vas vani istraživali?

14 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
hprpic kaže...
sina-k kaže...

LOL!

Meni izgleda da taj Prpić ni nakon 10 godina nezna što bi s tim Trilleniumom.

 

 Sinisa, meni nije jasno sto tebi nije valjalo u HGspotu dok si radio sa mnom? Nisi mi tada izgledao nezadovoljan, a ako i jesi, mogao si mi to reci. Nismo bas bili previse udaljeni jedan od drugoga.

Huh, kaj da velim... sorry ako te pogodio moj komentar.

Ali na meme si ostavio takav dojam s ovim intervjuom.

Trillenium je krenuo kao 3D shop, pa virtual mall (cak ste se zaletjeli i u potpisivanje predugovora sa domacim retailerima), pa evo velis back end usluga 3D skeniranja... pa sad augmented reality...

Pretpostavljam da je tu utroseno previse para pa je tesko odustati od svega... ali mi nekako ostaje dojam da se previse puta mijenjao koncept sto neminovno vodi u povecane troskove i probijene vremenske rokove.

... ispravi me ako griješim.

 

A sto se tice rada u HG-u, haha... sve je to na koncu jedno dobro iskustvo i svi su mi ostali u pozitivi.   :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 13:02 (sina-k).
12 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
loky4i4 kaže...
tnakir kaže...
loky4i4 kaže...

I šta je on tu krivo reko? Možda ne čitaš sa razumijevanjem, ali ako ti misliš da je ok okolo prijetit ljudima smrću (pa i iz zajebancije) onda ti fali par dasaka.

 "Da ne bude zabune, ako se nekome osobno prijeti ili vrijeđa, žrtva ima pravo podići privatnu tužbu i dokazati nanošenje štete, tako da ja nisam pobornik da ljudi bez problema prijete direktno jedni drugima i da se izvuku nekažnjeno. Ali ako država takve stvari automatski goni po službenoj dužnosti, onda imamo problem sa slobodom govora.

Nema slobode govora. Ono što smo naučili, vladajuće ne smiješ kritizirati na svome Facebook profilu. Ne smiješ ih kritizirati uopće, ne smiješ im se sprdati i ne smiješ psovati. I to nije sve jer, zapravo, ne znamo više što smijemo napisati i reći, a što ne. Bar kad je riječ o političarima i njihovim birokratima, oni su zaštićeni kao lički medvjedi. Po tome smo slični jednoj Sjevernoj Koreji."

http://liberal.hr/clanak.php?id=606

 Odosmo offtopic ALI: kod prijetnje nema smisla govoriti o nekakvim privatnim tužbama već je dužnost policije (osnovna) pružiti sigurnost građanima. E sad, zašto se na prijetnje političarima promptno reagira a oglušuje o prijetnje koje na kraju završe tragično, to je druga stvar. Treba reagirati i na jedno i na drugo.

Velika razlika je u slučaju vrijeđanja Janice Kostelić i prijetnji Plenkoviću.

Nemam Facebook ali po raznim portalima sam žestoko kritizirao svaku vlast do sada pa me još nije zatvorilo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 13:10 (BlueMax).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
Tonči kaže...

Jedino što sam ja čuo negativno, kad je Hrvoje's G-Spot u pitanju (jel' to bila ideja za ime? :D ) je to da je nekim radnicima navodno ostao dužan obećana "putovanja po izboru" (mislim u vrijeme krize) i da se neke ljude s viših pozicija "spašavalo" zamjenama ljudi u prodaji (i otpuštanjem običnih prodavača). Međutim, kako nisam "oštećena strana", to je u sferi navodnog, kako bi trebalo biti i sve što se piše sve dok se ne može dokazati ili imenom stati iza kritike.

 

Istina je da je devedesetih uspjeh uz nepostojeću konkurenciju bio lakši, da su marže nekad bile veće, međutim, nije bilo "lako", jer bi to onda svi radili. Gotovo sam siguran da većina kritičara ovdje to nije radila ili su bili konkurencija. HG-Spot sam zapamtio kao kompetitivnu firmu pored VeMila i ne znam više kad je došao onaj drugi, M-San i Senso? Čak je kupovina Sensa uslijedila nakon što se u priču kao glavni ubacio Jašarević? Svakako, u to vrijeme je ekspanzija bila ogromna. Taj uspjeh se, kreiran prije toga, ne može zanemariti ili omalovažavati. Jednostavno nije logično.

 

Zapravo... jel' spajanje sa Sensom zapravo ubilo HG-Spot? Jel' to bio razlog? Ogromna ekspanzija i nova tržišta, hprpic ?

 Nije, ubilo ga je sto sam gore napisao, 53 auta u garazi (osobna), place onih gore od 20-45.000 kn, a onih dolje koji donose novac od 3.000 kn. Izuzetna neucinkovitost (13 ljudi u nabavi umjesto potrebnih 3-4) i slicne stvari.

 

maximilian kaže...

Nitko ne može uspješno voditi retail tvrtku sa 2% margine, pa ni 5%. Osim u sistemu eksponencijalnog rasta tržišta i tvrtke što ste imali vi do pojave ozbiljne konkurencije, dampingirali ste cijene, ratovali s npr. Ve-Mil om i na kraju svi ste se sjebali. Nikakve razlike nema između HgSpota i Peveca, potpuno iste poslovne priče. Kako se kretala bilanca Prihod/dobit kroz godine? Kad si shvatio kamo sve to ide kidnuo si nalijevo, a ovi poslije indolencijom samo ubrzali stvar.  Ako kažeš da je IPO bio lege artis, Ok. Samo niste otkrili toplu vodu, kod loših/sumnjivih IPO klasika je dionica naglo gore i onda sve u lijepi graz. Jesi svjestan da bi vas vani istraživali?

Eh moj maximillian, vidim ja da si ti od ekonomije vrlo daleko. Nije bila 2% margina nego 2% EBITDA u odnosu na promet. Pisi sad tih par pojmova u Google, procitaj par clanaka pa se onda vrati da ti se ljudi vise ne smiju.
Svi dokumenti 5 godina unazad su 2007. bili dostupni na zse.hr i ako si ulagao u dionice mogao si ih procitati. Medjutim, ne razumijem zasto bi ih citao kad ih ne razumijes. Podsjecas me na pocetak ovog videa:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 16:38 (hprpic).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc

Nisam ekonomist i nisam točno znao što je EBITDA, morao sam guglat, a ti se praviš blesav da ne znaš o čemu govorim. Niti jednom riječju me nisi demantirao. Spominjati ZSE u svakom kontekstu ozbiljne tržišne reference je naprosto smijurija i sada, a kamoli prije 10 godina. Tvoju ekonomiju vidjeli smo na djelu, sistem Kutleovog bicikla. Prevaljivati svu krivicu u slučaju HgŠrota na "one poslije tebe/vas" ne samo da je bezobrazluk nego i šarlatanstvo.

7 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc

@hprpic

Herr Prpić, do imendana se možete iscrpljivati pravdajući svoje poteze, no valjda razumijete da po forumu može svatko piskarati, dok za upuštanje u cro poduzetničke brzace bi trebalo neki orden ili medalju dijeliti.

Nekad davno smo se imali prilike upoznati, i dobro se sjećam koliko je vaš položaj bio zahtjevan i stresan, i to nemože razumjeti nitko tko to nije osobno osjetio na svojoj koži.

Da bar u cro ima jedno dva miliona Prpića, pa da ih i pola pogriješi, još bi uvjek preostalo drugih milion koji bi uspjeli...

😊

.
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
BlueMax kaže...
JozoBozo121 kaže...

Molim vas da prestanete vrijeđati inteligenciju vaših čitatelja s ovakvim napuhanim budalama. Čitam Bug redovno i plaćam ga svaki mjesec, ali kad mi ovakve spodobe nazivate poduzetnicima onda stvarno moram razmisliti želim li davati novac za ovo. Taj za šarlatana ne bi mogao proći, kamoli za poduzetnika, rade bacite kamen na groblju prije ćete pogoditi nekog vrijednog intervjua nego ovaj ikad postane vrijedan toga.

 Koliki je poduzetnik u usporedbi s tobom najlakše ćeš saznati uspoređujući bankovne račune.

Ako misliš da taj kriterij nije valjan onda napravi anketu među pripadnicima IT skektora koliko njih je čulo za njega a koliko za tebe.

 Tisuću puta si ti bolji poduzetnik od npr. Todorića ako kojim slučajem živiš od plaće. To je umjetnost življenja, a ne modus operandi hrv. "poduzetnika" njegova stila.

 

Koliko je ljudi čulo za Todorića, a koliko za nekog anonimusa koji u tišini zapošljava 100-njak radnika, plaća sva sranja ovj državi i nekako uspijeva ostati na nogama. Kriteriji su ti malčice pomaknuti.

 

*Ne uspoređujem Prpića i Todorića, ovaj prvi je blago rečeno šarmer bez pokrića, a drugi krimos.

9 godina
protjeran
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
tnakir kaže...
loky4i4 kaže...

I šta je on tu krivo reko? Možda ne čitaš sa razumijevanjem, ali ako ti misliš da je ok okolo prijetit ljudima smrću (pa i iz zajebancije) onda ti fali par dasaka.

 Rvat katolik! Sto vise reci, ipak takvi najvise pate za komunizmom i verbalnim deliktom 

9 godina
protjeran
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
hprpic kaže...
funat kaže...
hprpic kaže...
Za ostale koji misle da se Trillenium predugo razvija, slazem se da je mogao krace, slazem se da je mogao i s manje novca i slazem se da je moglo biti manje gresaka. 

 

Sorry, ali Trillenium je POTPUNO promasena ideja. Dok klasicni ducani pokusavaju prezentirati robu na nacin da budu pregledni kao na Amazon.comu, koristeci osoblje i sve moguce trikove, znakove, ekrane, navigaciju, mobilne aplikacije sa RFiD-em i slicno - ne bi li kupac lako pronasao svoje cipele, traperice ili peglu dok se nalazi u 9000 kvadrata nekog ducana, ti okreces pilu naopako i dovodis to kaoticno iskustvo velikog prostora natrag na platformu koja omogucava savrsen pregled listama i filterima. Isto ono iskustvo koje oni pokusavaju umanjiti jer ocajni muzevi ne mogu docekati doci kuci dok djeca placu sama u igraonici "shopping centra 4. generacije" - ti pokusavas uvesti na ekrane. Ja stvarno ne vidim kako to moze uspjeti. Ne radi se o tehnologiji i izvedbi, nego o potpuno promasenoj viziji. 

 

A cak i da ljudi otkriju da im se to svidja i da vole lutati shopping verzijom Wolfsteina - kako ces u Trilleniumu emulirati paradiranje s Dolce Gabbana vrecicama, ispijanje kave u Leggieru i slicne pizdarije koje su zapravo prava svrha praznoglavih zombija koji tumaraju shopping centrima svaki vikend umjesto da su na Sljemenu ili na kampiranju s djecom? 

Nas s ovog foruma to nikako ne moze interesirati jer pretpostavljam da vecina ovdje sve sto ne mora probati na sebi naruci s weba sortirano po cijeni, i to nakon iscrpne cross-compare analize i citanja 100-200 reviewa. 

Vidis Funat, ovo je jedna od onih situacija koja se zove expired knowledge gdje koristis znanje koje je zastarjelo. Vjerojatno nisi niti otisao na website Trilleniuma (www.trillenium.com) nego si se sjetio nekog teksta od prije 7-8 godina i dan danas mislis da su te informacije ispravne. A nisu.

Trillenium ne radi Wolfstein ducan nego radi AR shopping, nesto sto ce za 3-5 godina biti uobicajen nacin kupovine. Primjere AR-a imamo na Snapchatu vec godinama, ali u nedovoljno dobroj kvaliteti da bi mogli posluziti za kupovinu vec samo za zabavu. E sad zamisli Snapchat filtere u takvoj kvaliteti da ne mozes razaznati nosis li te suncane naocale u stvarnosti ili su one prikazane kroz AR na ekranu tvog mobitela. Trillenium ne radi cak niti to, mi se bavimo samo skeniranjem proizvoda u izuzetno visokoj kvaliteti za izuzetno malo novaca i izuzetno brzo koji se onda mogu koristiti u AR (ili ako Amazon, Ebay ili Alibaba odluce u VR) tehnologiji. Otidji na nas website i pogledaj o cemu se tocno radi, bit ce ti lakse.

 Mozda ste nesto napravili gospodine, ali iza vas i vasih firmi nije ostao stabilan i uspjesan biznis. Sretno sa AR-om, iako mislim da ce Apple potencijalno unistiti manje specijalizirane tvrtke. Pogotovo sto je AR dio API od IOS11.

11 godina
offline
"Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fascinan

Todorić kao i ostali poduzetnici ne živi od plaće. I nitko se od plaće nije obogatio. Pogotovo kod nas gdje su davanja na plaću i porezna opterećenja velika.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
maximilian kaže...
BlueMax kaže...
JozoBozo121 kaže...

Molim vas da prestanete vrijeđati inteligenciju vaših čitatelja s ovakvim napuhanim budalama. Čitam Bug redovno i plaćam ga svaki mjesec, ali kad mi ovakve spodobe nazivate poduzetnicima onda stvarno moram razmisliti želim li davati novac za ovo. Taj za šarlatana ne bi mogao proći, kamoli za poduzetnika, rade bacite kamen na groblju prije ćete pogoditi nekog vrijednog intervjua nego ovaj ikad postane vrijedan toga.

 Koliki je poduzetnik u usporedbi s tobom najlakše ćeš saznati uspoređujući bankovne račune.

Ako misliš da taj kriterij nije valjan onda napravi anketu među pripadnicima IT skektora koliko njih je čulo za njega a koliko za tebe.

 Tisuću puta si ti bolji poduzetnik od npr. Todorića ako kojim slučajem živiš od plaće. To je umjetnost življenja, a ne modus operandi hrv. "poduzetnika" njegova stila.

 

Koliko je ljudi čulo za Todorića, a koliko za nekog anonimusa koji u tišini zapošljava 100-njak radnika, plaća sva sranja ovj državi i nekako uspijeva ostati na nogama. Kriteriji su ti malčice pomaknuti.

 

*Ne uspoređujem Prpića i Todorića, ovaj prvi je blago rečeno šarmer bez pokrića, a drugi krimos.

 nisi me shvatio. Ne pišem koliko je netko dobar poduzetnik nego koliko je poduzetnik u biti. Ako ti stalno nešto vrtiš, smišljaš, ulažeš... ti si poduzetnik. Po mojim mjerilima, uzeti lovu od prodaje HG Spota i staviti je na banku ili uložiti u neku "sigurnu" granu da polako donosi profit nije nimalo poduzetnički. Uložiti novac, znanje i vrijeme u osmišljavanje nečega novoga je veoma poduzetnički. Pa makar i ne uspjelo, ulagač propao i sto ljudi ostalo bez posla.

Uostalom, da se 1985 birao najgori IT poduzetnik na svijetu vjerovatno bi bio izabran Steve Jobs. Nije da uspoređujem, samo kažem da: 1. Jedan neuspjeh neće obeshrabriti pravog poduzetnika; 2. Ako nešto pokušavaš možda i uspiješ. Ako ne...

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
kapetan_ajkula kaže...

 Mozda ste nesto napravili gospodine, ali iza vas i vasih firmi nije ostao stabilan i uspjesan biznis. Sretno sa AR-om, iako mislim da ce Apple potencijalno unistiti manje specijalizirane tvrtke. Pogotovo sto je AR dio API od IOS11.

 Nije tocno da iza mene nisu ostali stabilni i usojesni biznisi. offSpace uredno radi, Once sport uredno radi, Scorrers uredno radi, Entrio uredno radi, a sve sto sam gore naveo su startupi koji imaju sansu uspjeha 1:10 zbog nacina kako startupi funkcioniraju.

Vezano za AR u Appleu, to je nasa velika prednost, a ne nedostatak. Na taj nacin ne moramo raditi foot tracking engine nego ce ga Apple napraviti za nas, a mi cemo prodavati tehnologiju skeniranja proizvoda, sto u stvari Trillenium i jest.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: "Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fasc
BlueMax kaže...

 nisi me shvatio. Ne pišem koliko je netko dobar poduzetnik nego koliko je poduzetnik u biti. Ako ti stalno nešto vrtiš, smišljaš, ulažeš... ti si poduzetnik. Po mojim mjerilima, uzeti lovu od prodaje HG Spota i staviti je na banku ili uložiti u neku "sigurnu" granu da polako donosi profit nije nimalo poduzetnički. Uložiti novac, znanje i vrijeme u osmišljavanje nečega novoga je veoma poduzetnički. Pa makar i ne uspjelo, ulagač propao i sto ljudi ostalo bez posla.

Uostalom, da se 1985 birao najgori IT poduzetnik na svijetu vjerovatno bi bio izabran Steve Jobs. Nije da uspoređujem, samo kažem da: 1. Jedan neuspjeh neće obeshrabriti pravog poduzetnika; 2. Ako nešto pokušavaš možda i uspiješ. Ako ne...

Najveći kritičari poduzetništva u pravilu su oni koji rade najmanje poduzetan posao, recimo neka državna firma.

Nope.
14 godina
offline
"Serijski poduzetnik" Hrvoje Prpić donosi fascinan

Ha, znate kako se kaže, gdje ima dima ima i vatre.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice