Skylake OC-an na 7025,66 MHz

poruka: 70
|
čitano: 9.494
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skylake OC-an na 7025,66 MHz".
12 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
nicky.sl kaže...
Caesar et Brutus kaže...

Jasno je kako se radi o vrhunskom primjerku proca, ali samo bih postavio sljedeće pitanje...

Samo jedna riječ... ASRock

Gdje ste sad, hejteri i kritičari ASRocka? mATX Z170 pločica...

 Evo me!!! Za nafrljit jednu jezgru dovoljna je Asrokica a sad zamisli di bi dogura sa Asusicom

 

Caesar et Brutus kaže...
nicky.sl kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 Evo me!!! Za nafrljit jednu jezgru dovoljna je Asrokica a sad zamisli di bi dogura sa Asusicom

 Dogura bi do tamo do kuda je i s ASRockom. Što nije onda koristito Asusicu, oćemo ga pitat?

 

nicky.sl kaže...

Nije ima novca za pravu ploču pa uzeja Asrokicu

 Pa evo nas,Asus je bolji od Asrocka!!

Meni ni iz džepa ni u džep radi toga,ali to su činjenice i to Asus dobro naplačuje!!

 

A ova jedna jezgra od ovog i7 6700K vjerovatno je snažnija od svih 8 FXa!!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
volegradele kaže...

 

nicky.sl kaže...

Nije ima novca za pravu ploču pa uzeja Asrokicu

 Pa evo nas,Asus je bolji od Asrocka!!

Meni ni iz džepa ni u džep radi toga,ali to su činjenice i to Asus dobro naplačuje!!

 

A ova jedna jezgra od ovog i7 6700K vjerovatno je snažnija od svih 8 FXa!!

 Pa nije baš tako, pogledajte bolje, ovo je neka bolja, moćnija ASRockica u pitanju - s obzirom na žute PCI-E slotove i klokerske điđe za strane podsjeća me na onu njihovu Formula liniju koja je i prije postavljala rekorde, barem koji put... Al' ne nalazim modela koji bi odgovarao mojim predikcijama na službenom sajtu... Dakle, nije riječ o ploči od 700Kn, to sigurno.

 

 Da, sad sam našao - fakat to i je ASRock Z170M OC Formula KLIK, KLIK. Uostalom, ništa previše čudno, znalo se i prije događati da službene ASRockove stranice ne sadrže sve modele ploča. Te Formule su brutalne... Ova je ploča za OC definitivno bolja od dosta njih Asusica sa Z170 chipsetom!

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 15:35 (Caesar et Brutus).
11 godina
online
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
Caesar et Brutus kaže...

 ...

 ah, tu si ptico 

ne pitaš se, u sukobu si interesa 

15 godina
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

Intel rulez bičis.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

Ops, imam i ja jednu Asrokicu čisto da upoznam neprijatelja

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
XP zato sto je najbolji :-)
16 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
XP zato sto je najbolji :-)
10 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
PaleRider kaže...
XP zato sto je najbolji :-)

 i meni najdraži samo vrime ga je prigazilo! Viva la desetka

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

HAhaah, imam i ja jednu As Rokicu, ali na nju ako nakačim ikakav drugi hladnjak osim Stock-a, uzdiše kao da ju je konj zajašio. Nisam probao sa ballantine-om, možda bi bilo bolje. Ali dobro što je tu je. Ta As kockica je po svemu sudeći rađena u jednom primjerku i to samo za potrebe reklame kroz bojno polje ovog ping-ponga.

Spija
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 17:49 (SPIJA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
Friday kaže...

Spojio ga na akumulator!

a linux? .. praviš se englez.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

World of tanks bi trzao i na ovom clocku :D

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
axos kaže...

Zna li netko zašto toliko jako napajanje, i zašto XP?

Evo ja cu probati, nisam siguran da je to 100% razlog no kako sam i sam imao taj slucaj nedavno(cpu-z bench) pa mi palo na pamet, a i prije se to spominjalo zbog windowsa 8 kad su izasli i imali ovaj dolje problem!

Napajanje je potrebno jer ovo cudo toliko poteze da bi te zabolila glava od racuna da ti radi doma mjesec dana bez prestanka,

naravno kvalitetnije napajanje ima i manje problema s naponima i sve sto ide za tu klasu(pogotovo ovako optereceno)!

E sad zasto xp, mislim da doticni nema problema s RTC(real time clock-om) i DPC latencijom koja je usko vezana uz sve sto se desava u cijelom hardweru! dakle sve se racuna po sekundama i latencijama, sto je ona manja podatci ce biti tocniji!

Dakle ako je instaliran recimo win8 sistem koji ima problema s tim, odredeni podaci bitni kod ovakvog overklokanja nebi bili tocni! Nedaj boze da se ide vrtiti neki cpu benchmark koji mjeri nesto u milisekundama taj benchmark zapravo ne vrijedi tj nije tocan i kao takav nemoze biti mjerodavan!

Sad zamisi da jedna najbolja stranica poput HWBota koristi takav sustav gdje je moguce "cisto varanje", od ovoga neki ljudi zive, shvacaju to iznimno ozbiljno i vani je overclocking jako popularan a doticna stranica to sve ljepo skuplja i objavljuje diljem svijeta i mora biti sve po špagi!

Pa evo i svima primjer toga "varanja"

 

 

Ovo se ne dogada u normalnim uvjetima "overklokinga" vec iskljucivo kad se dira BCLK koji utjece na cijelokupni hardwer, a on se obicno dira kad si dosao do maximalnih granica s "Mnoziteljom"

Eto valjda je nekima bar malo jasnije!

LP

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 18:55 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
Stjepanj kaže...
axos kaže...

Zna li netko zašto toliko jako napajanje, i zašto XP?

Evo ja cu probati, nisam siguran da je to 100% razlog no kako sam i sam imao taj slucaj nedavno(cpu-z bench) pa mi palo na pamet, a i prije se to spominjalo zbog windowsa 8 kad su izasli i imali ovaj dolje problem!

Napajanje je potrebno jer ovo cudo toliko poteze da bi te zabolila glava od racuna da ti radi doma mjesec dana bez prestanka,

naravno kvalitetnije napajanje ima i manje problema s naponima i sve sto ide za tu klasu(pogotovo ovako optereceno)!

E sad zasto xp, mislim da doticni nema problema s RTC(real time clock-om) i DPC latencijom koja je usko vezana uz sve sto se desava u cijelom hardweru! dakle sve se racuna po sekundama i latencijama, sto je ona manja podatci ce biti tocniji!

Dakle ako je instaliran recimo win8 sistem koji ima problema s tim, odredeni podaci bitni kod ovakvog overklokanja nebi bili tocni! Nedaj boze da se ide vrtiti neki cpu benchmark koji mjeri nesto u milisekundama taj benchmark zapravo ne vrijedi tj nije tocan i kao takav nemoze biti mjerodavan!

Sad zamisi da jedna najbolja stranica poput HWBota koristi takav sustav gdje je moguce "cisto varanje", od ovoga neki ljudi zive, shvacaju to iznimno ozbiljno i vani je overclocking jako popularan a doticna stranica to sve ljepo skuplja i objavljuje diljem svijeta i mora biti sve po špagi!

Pa evo i svima primjer toga "varanja"

 

 

Ovo se ne dogada u normalnim uvjetima "overklokinga" vec iskljucivo kad se dira BCLK koji utjece na cijelokupni hardwer, a on se obicno dira kad si dosao do maximalnih granica s "Mnoziteljom"

Eto valjda je nekima bar malo jasnije!

LP

 

 Ako na 4ghz troši stotinjak w bilo bi mi jasno da tu poželi 200 ili 300. Ali 1300. Izgleda kao overkill

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 20:33 (axos).
16 godina
neaktivan
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

Sve je to ništa naspram ruskog hardvera. Njihov cpu iz 2015. otkucava 800Mhz, a ako ga se 'potira' s tekućim azotom može radit bolje od Samsunga S3. 

http://www.pcworld.com/article/2920988/russias-homegrown-elbrus-processor-and-pc-would-be-fantastic-in-1999.html

There is no job like cron job!
 
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
axos kaže...

 Ako na 4ghz troši stotinjak w bilo bi mi jasno da tu poželi 200 ili 300. Ali 1300. Izgleda kao overkill

 problem je u tome šta se potrošnja ne skalira linearno s megahercima, jer samo dizanje megaherca diže potrošnju pa onda + još dizanje napona da bi moga cpu radit na te megaherce. pa su onda tu još veći gubitci na regulatorima na ploči jer šta se više zagriju to im više pada iskoristivost,pa im treba više snage,pa im opet još više pada iskoristivost jer se još više griju. realno da moderni procesori nemaju takve arhitekture koje u većini situacija trotlaju neki dio procesora ,i vrm se ćesto trotla,za ovakve klokove bi trebalo još luđe napajanje i još specijalnije ploće(regulatori). a pošto ovo napajanje gori spomenuto ima deklarirano 50A na svaki 12v rail(iako u manualu lipo piše da se ne prelazi 1300w maksimalnih ,za jako kratko vrime je to moguće napravit) ,a na ovoj ploći navedenoj se mogu spojit 3 razlićite faze na cpu, realno bi bilo oćekivat nekih 1800W vršne snage kod nekakvog benchmarka prije nego sve poćme trotlat,jako kratko vrime. brojevi izgledaju bolesno ali imajte na pameti da ima razloga zašto se sve hladi na -180 stupnjeva C. u svakom slućaju klokanje je na jedan naćin umjetnost i svejedno šta je samo 1 jezgra ovaj rezultat je vrhunski.

10 godina
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

Može on biti zlatan ali clock jedne jezgre mi nema nikakvog smisla. Smatram da overklok mora služiti isključivo dobivanju boljih performansi što s dizanjem jedne jezgre nije slučaj. Za mene je umjetnost dizanje svih jezgri radi dobivanja besplatne dodatne snage.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
Caesar et Brutus kaže...
volegradele kaže...

 

nicky.sl kaže...

Nije ima novca za pravu ploču pa uzeja Asrokicu

 Pa evo nas,Asus je bolji od Asrocka!!

Meni ni iz džepa ni u džep radi toga,ali to su činjenice i to Asus dobro naplačuje!!

 

A ova jedna jezgra od ovog i7 6700K vjerovatno je snažnija od svih 8 FXa!!

 Pa nije baš tako, pogledajte bolje, ovo je neka bolja, moćnija ASRockica u pitanju - s obzirom na žute PCI-E slotove i klokerske điđe za strane podsjeća me na onu njihovu Formula liniju koja je i prije postavljala rekorde, barem koji put... Al' ne nalazim modela koji bi odgovarao mojim predikcijama na službenom sajtu... Dakle, nije riječ o ploči od 700Kn, to sigurno.

 

 Da, sad sam našao - fakat to i je ASRock Z170M OC Formula KLIK, KLIK. Uostalom, ništa previše čudno, znalo se i prije događati da službene ASRockove stranice ne sadrže sve modele ploča. Te Formule su brutalne... Ova je ploča za OC definitivno bolja od dosta njih Asusica sa Z170 chipsetom!

 Ne govorim ja da Asrock ne valja,samo govorim da je opčenito Asus bolji i skuplji!

A Asrock to vijerno kopira/prati!

Za mene redosljed matičnih ide ovako:

Asus

MSi

Gigabayt

.....

AUDIOFIL
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
volegradele kaže...

Za mene redosljed matičnih ide ovako:

Asus

MSi

Gigabayt

.....

 Pa valjda moraš svaki novi model uspoređivati, a ne imati fanboy tablicu proizvođača i nje se držati k'o pijan plota.

There is no job like cron job!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
volegradele kaže...

 Ne govorim ja da Asrock ne valja,samo govorim da je opčenito Asus bolji i skuplji!

A Asrock to vijerno kopira/prati!

Za mene redosljed matičnih ide ovako:

Asus

MSi

Gigabayt

.....

 U to "za mene" neću ulazit, no što se tiče performansi, mislim da nijedna firma ne odskače previše u odnosu na bilo koju drugu kad je riječ o skupljim modelima. Meni je uvijek vodilja kad kupujem nešto "RMA rate", odn. user feedback na većim stranicama. 

 

Ovo ili ovo je po meni bolji pokazatelj "kvalitete" nego bilo šta drugo. Zato i jesam uzeo giginu matičnu iz amerike, jer prema statistikama ima najmanji RMA rate. Ne do Bog da je moram slat u ameriku radi garancije ...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

Ausu od pamtivjeka ima opcenito najvecu ponudu ploca, najveci odjel samo za kreiranje biosa, pogotovo za overklokere, shodno tome i najvecu ponudu entuzijastickih ploca! najvise natjecanja sponzoriranih s njihove strane! pa je lako i zakljuciti da je iz tih razloga najvise "voljen" kod "overklokera" bilo casual bilo extream, pa na kraju i nemoras biti overkloker da bi volio njihove prekrasne rog/delux/pro/tuf/ ploce!

Reputaciju ne stvaras u par mj vec godinama! niti jedan drugi proizvodac to nema na tom nivou!

No svaki proizvodac ima dobrih tj vrh ploca za "OC" i bez vecih problema napravi ovakav skor! to sto je "kinez" koristio Asrock plocu ne znaci apsolutno nista lose ni dosad nevideno dobro!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
hrvooje kaže...
volegradele kaže...

Za mene redosljed matičnih ide ovako:

Asus

MSi

Gigabayt

.....

 Pa valjda moraš svaki novi model uspoređivati, a ne imati fanboy tablicu proizvođača i nje se držati k'o pijan plota.

 Nema tu fanboy tablice,po prodaji,kvaliteti,reputaciji ta 3 brenda radu odlične ploče,što ne mora značit da Asrock nema odličnih ploča!

Ne razumim što vam nije jasno,Volvo ima vrhunska auta ali svi znaju da BMW i Mercedes drže primat premium segmenta!!

AUDIOFIL
10 godina
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

Kod mene to ide: Asus, Asus, Giga, MSI, Asrokica koju nikako netriba podcjenjivat (zezat se na njen račun da ali podcjenjivati ne) ipak nije to onaj AsRock od prije par godina.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
Stjepanj kaže...

Ausu od pamtivjeka ima opcenito najvecu ponudu ploca, najveci odjel samo za kreiranje biosa, pogotovo za overklokere, shodno tome i najvecu ponudu entuzijastickih ploca! najvise natjecanja sponzoriranih s njihove strane! pa je lako i zakljuciti da je iz tih razloga najvise "voljen" kod "overklokera" bilo casual bilo extream, pa na kraju i nemoras biti overkloker da bi volio njihove prekrasne rog/delux/pro/tuf/ ploce!

Reputaciju ne stvaras u par mj vec godinama! niti jedan drugi proizvodac to nema na tom nivou!

No svaki proizvodac ima dobrih tj vrh ploca za "OC" i bez vecih problema napravi ovakav skor! to sto je "kinez" koristio Asrock plocu ne znaci apsolutno nista lose ni dosad nevideno dobro!lp

 Kad već spominješ superlative Asusa, onda si mogao reć i činjenicu sa koliko prihoda barata u odnosu na spomenute firme.

 

Asus - 21 milijarda $

Giga - 79 miliona $

 

Asus ima triput više zaposlenih i s razlogom mora imati najveću ponudu ploča i najviše sponzorstava. No činjenica da se ne udaljava predaleko po pitanju performansi (ako imalo) i po pitanju RMA (što zapravo i nije slučaj) govori u prilog tome da su sve navedene firme li-la, u svemu. Iako, da me se ne pita za novce, uzeo bih top Asusovu matičnu jer i ima najširu ponudu top-end modela, svaki skuplji od drugog :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
nicky.sl kaže...

Kod mene to ide: Asus, Asus, Giga, MSI, Asrokica koju nikako netriba podcjenjivat (zezat se na njen račun da ali podcjenjivati ne) ipak nije to onaj AsRock od prije par godina.

 lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
protjeran
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
nicky.sl kaže...

Može on biti zlatan ali clock jedne jezgre mi nema nikakvog smisla. Smatram da overklok mora služiti isključivo dobivanju boljih performansi što s dizanjem jedne jezgre nije slučaj. Za mene je umjetnost dizanje svih jezgri radi dobivanja besplatne dodatne snage.

 mislim da se ne može uspoređivat subzero s overklokom koji se svakodnevno koristi. razlika je u svemu i  puno više se gura tehnologija sa subzero oc.neznam jeli teže napravit procesor koji radi na više gigaherca ili koji ima veći ipc . subzero na jedan naćin ispituje limit koji na razumnim temperaturama ne postoji zbog male površine za disipaciju topline. ugašene su sve jezgre osim jedne jer je za ovaj tip testa/overkloka nebitno kakve su performanse već maksimalna  frekvencija na kojoj mogu radit tranzistori/cpu
link slika evo na ovoj slici je vidljivo zašto se testiraju maks frekvencije na subzero. slika 2 a ova slika pokazuje termalna svojstva novih procesa i kako su isto udrila u plafon. ma evo cili link

12 godina
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

Stjepanj prelazi na dark side, ceka se am4 i zen sad 10Ghz incoming!

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
ništa od 10ghz na klasićnim procesima,triba ćekat nove materijale ako i onda
10 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
Stjepanj kaže...
nicky.sl kaže...

Kod mene to ide: Asus, Asus, Giga, MSI, Asrokica koju nikako netriba podcjenjivat (zezat se na njen račun da ali podcjenjivati ne) ipak nije to onaj AsRock od prije par godina.

 lp

 Asus je Asus i za mene broj 1 dva puta zaredom (jer dvaput je dvaput)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
offline
Skylake OC-an na 7025,66 MHz

Abit, chaintech, dfi i to, ono old school, ko šiša ovu današnju konfekciju

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Skylake OC-an na 7025,66 MHz
Checola kaže...

Abit, chaintech, dfi i to, ono old school, ko šiša ovu današnju konfekciju

 U ta dobra stara vremena mi je DFI bio broj jedan (još je kod mene u funkcija jedna Lan Party ploča)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice