Steam Machines uskoro kod testera

poruka: 40
|
čitano: 3.824
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Steam Machines uskoro kod testera".
12 godina
odjavljen
offline
Steam Machines uskoro kod testera

Znaju li se specifikacije ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Arnold Layne kaže...

Znaju li se specifikacije ?

Nisam siguran da su one uopće bitne, budući da se radi o PC komponentama, koje će se isporučivati u nekoliko paketa, različitih po snazi hardware-a i naravno cijeni .

S obzirom da ćemo ga moći instalirati na svoje PC-e,  mene više zanima što će nam nuditi SteamOS i kakve će perfromanse u igrama imati.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
DeniZg kaže...
Arnold Layne kaže...

Znaju li se specifikacije ?

Nisam siguran da su one uopće bitne, budući da se radi o PC komponentama, koje će se isporučivati u nekoliko paketa, različitih po snazi hardware-a i naravno cijeni .

S obzirom da ćemo ga moći instalirati na svoje PC-e,  mene više zanima što će nam nuditi SteamOS i kakve će perfromanse u igrama imati.

ma bitno mi je samo dal ce koristit nvidia ili amd graficke kartice zbog drivera

11 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Arnold Layne kaže...
DeniZg kaže...
Arnold Layne kaže...

Znaju li se specifikacije ?

Nisam siguran da su one uopće bitne, budući da se radi o PC komponentama, koje će se isporučivati u nekoliko paketa, različitih po snazi hardware-a i naravno cijeni .

S obzirom da ćemo ga moći instalirati na svoje PC-e,  mene više zanima što će nam nuditi SteamOS i kakve će perfromanse u igrama imati.

ma bitno mi je samo dal ce koristit nvidia ili amd graficke kartice zbog drivera

Ovdje piše da prva verzija ima višejezgreni AMD CPU i AMD R9 270 GPU, dakle otprilike kao i nove konzole.

16 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Arnold Layne kaže...
DeniZg kaže...
Arnold Layne kaže...

Znaju li se specifikacije ?

Nisam siguran da su one uopće bitne, budući da se radi o PC komponentama, koje će se isporučivati u nekoliko paketa, različitih po snazi hardware-a i naravno cijeni .

S obzirom da ćemo ga moći instalirati na svoje PC-e,  mene više zanima što će nam nuditi SteamOS i kakve će perfromanse u igrama imati.

ma bitno mi je samo dal ce koristit nvidia ili amd graficke kartice zbog drivera

alo, u 21. stoljeću smo, ovo sa driverima je smiješno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
nixass kaže...
Arnold Layne kaže...
DeniZg kaže...
Arnold Layne kaže...

Znaju li se specifikacije ?

Nisam siguran da su one uopće bitne, budući da se radi o PC komponentama, koje će se isporučivati u nekoliko paketa, različitih po snazi hardware-a i naravno cijeni .

S obzirom da ćemo ga moći instalirati na svoje PC-e,  mene više zanima što će nam nuditi SteamOS i kakve će perfromanse u igrama imati.

ma bitno mi je samo dal ce koristit nvidia ili amd graficke kartice zbog drivera

alo, u 21. stoljeću smo, ovo sa driverima je smiješno

linux ? steam os ?

16 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Arnold Layne kaže...
nixass kaže...
Arnold Layne kaže...
DeniZg kaže...
Arnold Layne kaže...

Znaju li se specifikacije ?

Nisam siguran da su one uopće bitne, budući da se radi o PC komponentama, koje će se isporučivati u nekoliko paketa, različitih po snazi hardware-a i naravno cijeni .

S obzirom da ćemo ga moći instalirati na svoje PC-e,  mene više zanima što će nam nuditi SteamOS i kakve će perfromanse u igrama imati.

ma bitno mi je samo dal ce koristit nvidia ili amd graficke kartice zbog drivera

alo, u 21. stoljeću smo, ovo sa driverima je smiješno

linux ? steam os ?

dobro i?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
nixass kaže...
Arnold Layne kaže...
nixass kaže...
Arnold Layne kaže...
DeniZg kaže...
Arnold Layne kaže...

Znaju li se specifikacije ?

Nisam siguran da su one uopće bitne, budući da se radi o PC komponentama, koje će se isporučivati u nekoliko paketa, različitih po snazi hardware-a i naravno cijeni .

S obzirom da ćemo ga moći instalirati na svoje PC-e,  mene više zanima što će nam nuditi SteamOS i kakve će perfromanse u igrama imati.

ma bitno mi je samo dal ce koristit nvidia ili amd graficke kartice zbog drivera

alo, u 21. stoljeću smo, ovo sa driverima je smiješno

linux ? steam os ?

dobro i?

i driveri nisu savrseni tak da bi bilo dobro sljedecu graficku uzet istu kao i steam jer ce bit bolja podrska za te graficke 
zar ne ?

 

naravno i dalje pricam o linuxu i steamos-u 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Arnold Layne kaže...
i driveri nisu savrseni tak da bi bilo dobro sljedecu graficku uzet istu kao i steam jer ce bit bolja podrska za te graficke 

zar ne ?

 

naravno i dalje pricam o linuxu i steamos-u 

Zapravo, u zadnjih mjesec-dva se dosta promjenila situacija što se tiče drivera za grafičke na Linuxu. Mislim da ne bi trebali imati problema koja god da je AMD ili NVidia grafička u pitanju.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
10 godina
neaktivan
offline
Steam Machines uskoro kod testera

Ne znam odakle je Bug preuzeo vijest, ali ovdje fino piše da će SteamOS biti objavljen čim počne isporuka, dakle isto 13. decembra.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
DeniZg kaže...

S obzirom da ćemo ga moći instalirati na svoje PC-e,  mene više zanima što će nam nuditi SteamOS i kakve će perfromanse u igrama imati.

Trebalo bi te vise zanimati sta ce uopce biti portano na Steam, osim Metroa jelte. I tko ce uopce od velikih igraca krenuti u "OpenGL smjeru".

15 godina
neaktivan
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
r3bl kaže...

Zapravo, u zadnjih mjesec-dva se dosta promjenila situacija što se tiče drivera za grafičke na Linuxu. Mislim da ne bi trebali imati problema koja god da je AMD ili NVidia grafička u pitanju.

Istina da se situacija popravila ali AMD nije jos ni blizu zadovoljavajuce razine dok je pak NVIDIA vise manje jednako kvalitetna kao na Windowsima, aktivno koristim linux i imam graficke od oba proizvođača tako da govorim iz vlastitog iskustva.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
josipva kaže...

Istina da se situacija popravila ali AMD nije jos ni blizu zadovoljavajuce razine dok je pak NVIDIA vise manje jednako kvalitetna kao na Windowsima, aktivno koristim linux i imam graficke od oba proizvođača tako da govorim iz vlastitog iskustva.

 

Do sada mi je uvijek temperatura AMD Radeon HD 7xxxM grafičke bila na 85 stepeni. Nakon update-a od prije jedno mjesec-dva temperatura je spala na ispod 60 dok mi je sistem pod opterećenjem, što je hladnije nego u Windowsu na idle. Čak je i na open source driveru slična situacija. Steam i par igara što imam na njemu ide bez problema, prije mi se laptop znao ugasiti koliko se zagrije grafička. Trajanje baterije je 5x duže nego do sada. Situacija se itekako promjenila u mom slučaju.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera

To je laptop graficka, sa njima nisam upoznat, desktop graficke imaju problema i sa performansama u igrama (ovisi o modelu ali redovno losije od windowsa) i sa 2d performansama gdje mozes birati iskljuceni vsync i tear-anje na desktopu ili ukljuceni i minitrzanje pri micanju prozora te input lag u igrama.

15 godina
offline
Steam Machines uskoro kod testera

Bas me zanima hoce li biti cjenocno prihvatljive konzole.... ne budu li, pisi propalo (bila bi steta jer je sve to zanimljivo samo po sebi).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Arnold Layne kaže...

Znaju li se specifikacije ?

 

Valve will run a beta-testing program in late 2013, selecting 300 Steam users to test their optimized prototype hardware units and initial versions of the Steam Controllers.[15] The initial prototypes to be sent to testers will have various configurations, and may not be representative of the final Steam Machine specifications. The configurations include:[16]

 

CPU: Intel Core i7-4770, i5-4570, and i3

Graphics card: Nvidia GeForce GTX Titan, GTX 780, GTX 760, and GTX 660

Graphics card RAM: 3 GB GDDR5

Main RAM: 16 GB DDR3-1600

Hard drive: 1 TB storage/8 GB SSD cache hybrid drive

Power: 450 W power supply

Measurement: 12" × 12.4" × 2.9" high (30.5 cm × 31.5 cm × 7.4 cm)

A core part of the machine configurations was the method of providing ventilation and cooling of the CPU, GPU, and power supply; Valve engineered custom compartments within these beta units so that each of these three units has separate circulation and ventilation routes.[17]

 

Valve is also working with AMD to develop and certify hardware for future Steam Machines.[18]

 

Selected manufactures showcased prototype units prior to the 2014 CES show. iBuyPower has announced a prototype model which is powered by an AMD CPU with a discrete R9-270 GPU and a 500GB hard drive with a price of $499. [19] Digital Storm has also revealed it's higher-end unit utilizing liquid-cooled parts, expected to retail from about $1,500

 

Sve će biti podržano...

12 godina
neaktivan
offline
Steam Machines uskoro kod testera

Ovo je navodno link sa kojeg ce se SteamOS moci skinuti kada stigne. Trebao bi biti dostupan za 2-3 sata.

 

http://steampowered.com/steamosbeta

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Trickortreat kaže...

Power: 450 W power supply

Hmm. . .kaj nije to pre malo struje za ovako jaku konfiguraciju?

13 godina
neaktivan
offline
Steam Machines uskoro kod testera

Ne ako je kvalitetno. Meni je ovaj Seasonic od 620W višak, ali ulaganje u budućnost...

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Diazz72 kaže...
Trickortreat kaže...

Power: 450 W power supply

Hmm. . .kaj nije to pre malo struje za ovako jaku konfiguraciju?

 

Ako je kvalitetno napajanje tipa Seasonic moze vrtiti i vise od toga.

 

 

Samo nagadam ali moze biti i da je to neko custom napajanje sa minimalnim brojem sata/molex kablova za diskove i ostalo tako da vecina "snage" ide na 6/8 pin konektor za graficku i 8/24 konektor za plocu. 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
fade kaže...
Diazz72 kaže...
Trickortreat kaže...

Power: 450 W power supply

Hmm. . .kaj nije to pre malo struje za ovako jaku konfiguraciju?

 

Ako je kvalitetno napajanje tipa Seasonic moze vrtiti i vise od toga.

 

 

Samo nagadam ali moze biti i da je to neko custom napajanje sa minimalnim brojem sata/molex kablova za diskove i ostalo tako da vecina "snage" ide na 6/8 pin konektor za graficku i 8/24 konektor za plocu. 

 

 

 

nekakav XFX 450 bez problema vrti ovo gore.. kao i corsair VX .. u biti sve je to seasonic

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 22:32 (nixass).
11 godina
offline
Steam Machines uskoro kod testera

He he. , ,ma ja kad sam kupio svoju 7870 nisam htio riskirati pa sam prešao sa XFXovog 650W XXX Edition na Corsair GS 800W 2013 Edition...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Steam Machines uskoro kod testera

Moglo je dvije vrtit bez da se zagrije :D

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
PLASMAorLCD kaže...

Moglo je dvije vrtit bez da se zagrije :D

Mah, nema veze i onako sam to napajanje stavio u drugo računalo. . . :)

 

EDIT; Samo da taj prokleti OS izađe. . .prvo ga probam na Parallelsu, te onda ako valja instalima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 23:33 (Diazz72).
11 godina
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
fade kaže...

Ovo je navodno link sa kojeg ce se SteamOS moci skinuti kada stigne. Trebao bi biti dostupan za 2-3 sata.

 

http://steampowered.com/steamosbeta

 

 

 

Jossssss maloooo. . .sada ovaj link prebacuje na - http://store.steampowered.com/steamos/beta/

14 godina
offline
Steam Machines uskoro kod testera

Evo ga

http://www.omgubuntu.co.uk/2013/12/steam-os-available-download

 

EDIT: Link za download treba par puta refreshat da krene ali pukne veza nakon nekoliko minuta {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 1:03 (BlackEagle).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Steam Machines uskoro kod testera

Baziran je na Debianu izgleda. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Steam Machines uskoro kod testera

O.M.G. Serveri su im krcati, skidam direkt sa steampower servera, i ide mi max. 100-120KB/ps 

 

EDIT: I veza puca. . .

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 1:07 (Diazz72).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Diazz72 kaže...

O.M.G. Serveri su im krcati, skidam direkt sa steampower servera, i ide mi max. 100-120KB/ps 

 

EDIT: I veza puca. . .

 

Da strasno, evo jedva 140KB.  Bas me zanima koliko milijuna ljudi ovo skida. [Mozda pretjerujem.]

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 1:15 (fade).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Steam Machines uskoro kod testera
Diazz72 kaže...

O.M.G. Serveri su im krcati, skidam direkt sa steampower servera, i ide mi max. 100-120KB/ps 

 

EDIT: I veza puca. . .

skidas ,a nemas nvidia graficku 

pise da ce podrska za amd i intel doc kasnije :((( 

 

 

nego skinut cu ja to na svoj server pa uploudat torrent negdje 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 1:16 (Arnold Layne).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice