Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

poruka: 63
|
čitano: 6.942
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete".
7 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Jeli moze neko objasnit cjenu, izgeda mi da su pukli napamet jer je jedini ssd od 4tb. Nema mi smisla za tu lovu da nije preko pcie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo

Cijena $/GB je sasvim normalna:
Samsung EVO 1TB - 31c/GB
Samsung EVO 2TB - 35c/GB
Samsung EVO 4TB - 37.5c/GB
Mala premija za trenutno jedini 4TB SSD.

S druge strane PCIE:
Samsung 950 Pro 512GB - 63c/GB
Samsung SM961 1TB - 51c/GB

Realna cijena za PCIE 4TB disk bi bila ~50% veca negoli ovaj EVO...

7 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Hvala na detaljima, ali meni i dalje nije normalno koliko kostaju ssdovi,ovaj pogotovo. Svjestan sam da se rade na novijim procesima cipovi i da je proizvodnja nesto skuplja ali svejedno mislim da je ovo pretjerivanje.
16 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Bitanga kaže...

 

Loše kućište koje prenosi vibracije i pretvara ih u zvuk? Loš HDD? Kućište na velikoj površini stola koja pojačava vibracije?

 

 Niti jedno od ovog. Kučište je Fractal, imam amortizacijske gumice. Jednostavno HDDovi su mi najbučnija komponenta u računalu. Imam 3 komada, 2 od 7200RPM i jedan 5400RPM.

 

Ovi od 7200 se naravno čuju malo više. Inače naštimani su da se gase kad ne radim na njima pa po tome i znam koliko su bučni jer primjetim razliku u buci kad se pale i gase. Probaj...

 

Noctua NH-D14 i tri 140mm ventilatora na kučuštu praktički ne čujem, stoga i ne čudi da su HDDovi najbučniji od svega. 

 

Jednostavno se čuju, i to je to. Ali ne čuju se toliko da bi to predstavljao bilo kakav problem, netko bi rekao da su i oni praktički nečujni, ali ipak kad je sve skroz tiho i kad se upale osjeti se ta razlika.

14 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Mislim ono disk vani košta blizu 10.000,00 kn (ne želim znati koliko će kod nas koštati ako uopće i dođe), halo pa tko je tu lud. Kakvo je tu mjerilo isplativosti, pa to moraš biti lud ili biti milijunaš da si to priuštiš. Za tu cifru si kupiš nabrijani novi komp ili laptop. Super je ta nova tehnologija koju si običan smrtnik uopće ne može priuštiti

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
lllnuclearlll kaže...
Bitanga kaže...

 

Loše kućište koje prenosi vibracije i pretvara ih u zvuk? Loš HDD? Kućište na velikoj površini stola koja pojačava vibracije?

 

 Niti jedno od ovog. Kučište je Fractal, imam amortizacijske gumice. Jednostavno HDDovi su mi najbučnija komponenta u računalu. Imam 3 komada, 2 od 7200RPM i jedan 5400RPM.

 

Ovi od 7200 se naravno čuju malo više. Inače naštimani su da se gase kad ne radim na njima pa po tome i znam koliko su bučni jer primjetim razliku u buci kad se pale i gase. Probaj...

 

Noctua NH-D14 i tri 140mm ventilatora na kučuštu praktički ne čujem, stoga i ne čudi da su HDDovi najbučniji od svega. 

 

Jednostavno se čuju, i to je to. Ali ne čuju se toliko da bi to predstavljao bilo kakav problem, netko bi rekao da su i oni praktički nečujni, ali ipak kad je sve skroz tiho i kad se upale osjeti se ta razlika.

 

Kad je skroz tiho možeš čuti i komarca, al to ne znači da je bučan ;-)

16 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

HDD se mogu manje ili više čuti ovisno o modelu, starosti i što radi, ali da se ne čuju nije istina. To je više subjektivan dojam ako se kućište stavi ispod stola i njihova buka se stopi sa okolnom bukom hladnjaka CPU, VGA i napajanja, pa se "nečuju". No ako imate vrlo tihe coolere na CPU i VGA, onda će se čuti posebno u nekim uslovima. 

Moj WD blue je poprilično tih u radu, no kada podiže sistem i prateće programe (posebno AMD GE i update AV) počne krčati i bude glasan taj period.

 

Npr ovako se čuje na 00:10 kada updejta AV ili podiže OS sa  pratećim programima. Ne toliko glasno kao u videu ali se čuje. 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
MasterOfDisaster kaže...

Mislim ono disk vani košta blizu 10.000,00 kn (ne želim znati koliko će kod nas koštati ako uopće i dođe), halo pa tko je tu lud. Kakvo je tu mjerilo isplativosti, pa to moraš biti lud ili biti milijunaš da si to priuštiš. Za tu cifru si kupiš nabrijani novi komp ili laptop. Super je ta nova tehnologija koju si običan smrtnik uopće ne može priuštiti

 

A što se ti sad čudiš, pa sve novo od tehnologije što izađe je extremno skupo u startu. Ja sam svoju prvu pržilicu platio 2500kn prije 16-17godina, kada je prazni CD koštao 50-60kn. To je 10 i više puta skuplje nego što košta danas.

Nitko te ne tjera da kupiš ako ti ne treba, no netko će sigurno kupiti.

15 godina
online
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
boxer kaže...

HDD se mogu manje ili više čuti ovisno o modelu, starosti i što radi, ali da se ne čuju nije istina. To je više subjektivan dojam ako se kućište stavi ispod stola i njihova buka se stopi sa okolnom bukom hladnjaka CPU, VGA i napajanja, pa se "nečuju". No ako imate vrlo tihe coolere na CPU i VGA, onda će se čuti posebno u nekim uslovima. 

Moj WD blue je poprilično tih u radu, no kada podiže sistem i prateće programe (posebno AMD GE i update AV) počne krčati i bude glasan taj period.

 

Npr ovako se čuje na 00:10 kada updejta AV ili podiže OS sa  pratećim programima. Ne toliko glasno kao u videu ali se čuje. 

 

 

Ovo je otvoreni hard disk, neučvršćen, na mramornoj podlozi, bezveze primjer.

 

Evo, moj se ne čuje, majke mi. Dok sjedim za kompom ne čujem ga, a komp je pol metra od mene i tišina je. Ne čujem ga ni u laptopu, ni u NASu (al čujem ventilatore). Naravno da bih ga čuo da stavim uho na kućište, al zašto bi to radio?!

Čujem 3.5'' disk u externom kućištu (koji se koristi za Wii U) i to samo zato jer se vibracije prenose na veliku površinu pa cijeli regal vibrira. Njega sa stavio na gumene nogice pa ni tamo više nemam taj problem.

10 puta više se čuje DVDROM u konzolama ili kompovima, nego HDD. Ne znam stvarno kakve vi to diskove i kućišta imate kad su vam "BUČNI".

14 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Bitanga kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Mislim ono disk vani košta blizu 10.000,00 kn (ne želim znati koliko će kod nas koštati ako uopće i dođe), halo pa tko je tu lud. Kakvo je tu mjerilo isplativosti, pa to moraš biti lud ili biti milijunaš da si to priuštiš. Za tu cifru si kupiš nabrijani novi komp ili laptop. Super je ta nova tehnologija koju si običan smrtnik uopće ne može priuštiti

 

A što se ti sad čudiš, pa sve novo od tehnologije što izađe je extremno skupo u startu. Ja sam svoju prvu pržilicu platio 2500kn prije 16-17godina, kada je prazni CD koštao 50-60kn. To je 10 i više puta skuplje nego što košta danas.

Nitko te ne tjera da kupiš ako ti ne treba, no netko će sigurno kupiti.

Ništa se ja ne čudim nego samo komentiram - to je valjda dozvoljeno. A ti si očito imao pržilicu od 2500 kn jer si na njoj zarađivao pržeći CD-e -naravno orginal  ili si imao hrpetinu love koje si iskoristio za svoje backup-ove  Ovo je opet samo moj komentar. Ne moraš objašnjavat zašto si nabavio prvu pržilicu. Hvala.

16 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Bitanga kaže...
boxer kaže...

HDD se mogu manje ili više čuti ovisno o modelu, starosti i što radi, ali da se ne čuju nije istina. To je više subjektivan dojam ako se kućište stavi ispod stola i njihova buka se stopi sa okolnom bukom hladnjaka CPU, VGA i napajanja, pa se "nečuju". No ako imate vrlo tihe coolere na CPU i VGA, onda će se čuti posebno u nekim uslovima. 

Moj WD blue je poprilično tih u radu, no kada podiže sistem i prateće programe (posebno AMD GE i update AV) počne krčati i bude glasan taj period.

 

Npr ovako se čuje na 00:10 kada updejta AV ili podiže OS sa  pratećim programima. Ne toliko glasno kao u videu ali se čuje. 

 

 

Ovo je otvoreni hard disk, neučvršćen, na mramornoj podlozi, bezveze primjer.

 

Evo, moj se ne čuje, majke mi. Dok sjedim za kompom ne čujem ga, a komp je pol metra od mene i tišina je. Ne čujem ga ni u laptopu, ni u NASu (al čujem ventilatore). Naravno da bih ga čuo da stavim uho na kućište, al zašto bi to radio?!

Čujem 3.5'' disk u externom kućištu (koji se koristi za Wii U) i to samo zato jer se vibracije prenose na veliku površinu pa cijeli regal vibrira. Njega sa stavio na gumene nogice pa ni tamo više nemam taj problem.

10 puta više se čuje DVDROM u konzolama ili kompovima, nego HDD. Ne znam stvarno kakve vi to diskove i kućišta imate kad su vam "BUČNI".

Pročitaj post još jednom - video sam stavio kao referencu kakvu vrstu zvukameni proizvodi HDD, ne jačinu i to sam fino napisao. Takav zvuk proizvodi kod mene ali slabijeg intenziteta jer je zatvoren, u kućištu 1 metar od mene na tlu sa gumenim nogicama i ja ga čujem posebno u uslovima pretraživanja HDD, skeniranja i updejta AV i podizanja sistema sa pratećim programima i nekad kod loadinga igri. Takav zvuk čujem i na poslu na skoro svim kompjuterima. To je moje iskustvo. 

Ne porizvodi takve zvukove uvijek, uglavnom je nečujan, ali kada krene raditi ovo gore, onda se čuje. 

Kod SSD tog nema, nečujan je u svim uslovima rada, mada sada je i HDD nečujan jer je sekundarni disk i na njemu više nije OS niti programi. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

ma čuje se, jebiga, samo je pitanje koliko to kome smeta

meni je kućište na stolu 30-40 cm od glave, na posebnoj polici, također fractal i sa ventovima na minimumu + be quiet cpu hladnjak koji je apsolutno nečujan čak i kod najvećeg opterećenja mog non k proca, jer se vrti do max 800 okretaja

 

kad su klinci u dnevnom boravku, kad radi tv ili kad igram nešto pa se upali grafa (koja mi je ipak najveći galamdžija), hdd se u potpunosti utopi i nema šanse čut ga, ali... kad sam u potpunoj tišini rano ujutro, jedini mi on drkenja i jedini se čuje, makar ne uvijek jer je također sekundarni i rijetko se pali

 

obični korisnici ne moraju uzeti ovo čudo od 4tb, bio je nedavno na oglasu samsung 850 od 1tb za (koliko se sjećam) soma i pol kuna, što je sasvim prihvatljiva cijena i dovoljan kapacitet, bar za mene

hdd ću ubaciti u vanjsko kućište za skladištenje, uključivat ga po potrebi, a za sve ostalo ovaj 120gb za os i 1tb ssd za sve ostalo meni će biti sasvim dovoljno i imat ću potpuno nečujni komp

 

kome to pak ne smeta, kombo od 120-240 gb ssd + hdd po potrebi još uvijek je relativno jeftina i najbolja opcija

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
MasterOfDisaster kaže...

Mislim ono disk vani košta blizu 10.000,00 kn (ne želim znati koliko će kod nas koštati ako uopće i dođe), halo pa tko je tu lud. Kakvo je tu mjerilo isplativosti, pa to moraš biti lud ili biti milijunaš da si to priuštiš. Za tu cifru si kupiš nabrijani novi komp ili laptop. Super je ta nova tehnologija koju si običan smrtnik uopće ne može priuštiti

Oduvijek je bilo tako. Prije nekih 25 godina slinili smo nad katalozima pojedinih austrijskih preprodavača hardvera i slikama PC-a u tisućama dojč maraka koje si ionako nismo svi mogli priuštiti, a oni koji jesu, dovijali su se kako to prebaciti preko granice. Imati hard disk od 30+MB je bila premija. Imali smo problem gdje i pošto kupiti diskete. I tako dalje.

 

Ovo je početna cijena i s vremenom će pasti. Koliko brzo? Pa ne prebrzo sudeći po cijenama postojećih SSD-ova npr. Samsunga EVO 850 od 500GB kojem cijena u godinu dana nije pala gotovo ništa u dućanima sa skladištem dok je kod Web preprodavača pala nekih 200-250 kuna. U godinu dana. Pa si sad misli koliko će dugo padati cijena ovog SSD-a od 4TB.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
MasterOfDisaster kaže...
Bitanga kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Mislim ono disk vani košta blizu 10.000,00 kn (ne želim znati koliko će kod nas koštati ako uopće i dođe), halo pa tko je tu lud. Kakvo je tu mjerilo isplativosti, pa to moraš biti lud ili biti milijunaš da si to priuštiš. Za tu cifru si kupiš nabrijani novi komp ili laptop. Super je ta nova tehnologija koju si običan smrtnik uopće ne može priuštiti

 

A što se ti sad čudiš, pa sve novo od tehnologije što izađe je extremno skupo u startu. Ja sam svoju prvu pržilicu platio 2500kn prije 16-17godina, kada je prazni CD koštao 50-60kn. To je 10 i više puta skuplje nego što košta danas.

Nitko te ne tjera da kupiš ako ti ne treba, no netko će sigurno kupiti.

Ništa se ja ne čudim nego samo komentiram - to je valjda dozvoljeno. A ti si očito imao pržilicu od 2500 kn jer si na njoj zarađivao pržeći CD-e -naravno orginal  ili si imao hrpetinu love koje si iskoristio za svoje backup-ove  Ovo je opet samo moj komentar. Ne moraš objašnjavat zašto si nabavio prvu pržilicu. Hvala.

 Ti baš niša te shvaćaš. Toliko su komponente nekada koštale. Danas cijeli PC ili prvi laptop dobiješ za ispod 2000 kuna, nekada tu kategoriju nisi mogao dobiti niti za približno dobru cijenu. Svi smo mi iskrcali kamione love za diskete, CD-ove, pa DVD-ove i još štošta. Danas sve to košta puno manje.

 

Prije 20 godina IBM-ov laptop je koštao između 36000 i 39000 kuna, pa si ti misli kako ga je lako bilo kupiti. Kolega je kupio jedan od prvih notebooka/tableta s rotirajućim ekranom za 19000 kuna. Danas sve to košta puno manje.

16 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Ne vidim neku izvanrednu potrebu za 4TB SSD za običnog korisnika, trenutno je preskupo za takve egzibicije.

Eventualno za neke napredne koji se bave obradom videa i sl. a i oni se mogu protegnuti na 500 GB SSD. 

 

Meni bi i 120 GB bilo sasvim dovoljno s obzirom da ne instaliram niti igram odjednom 15 igara, ali eto uzeo sam 250 GB, instalirat ću 2-3 igre i to je to, sve ostalo na HDD. 

 

Kako se nastavlja progres SSD (brzina, kapacitet) sa protekom vremena padat će i cijene, tako da polako možete praviti "pomjeranje" diskova, uzimati nove, brže i veće, a stare za storage i sl. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
BudalastoStvorenje kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Bitanga kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Mislim ono disk vani košta blizu 10.000,00 kn (ne želim znati koliko će kod nas koštati ako uopće i dođe), halo pa tko je tu lud. Kakvo je tu mjerilo isplativosti, pa to moraš biti lud ili biti milijunaš da si to priuštiš. Za tu cifru si kupiš nabrijani novi komp ili laptop. Super je ta nova tehnologija koju si običan smrtnik uopće ne može priuštiti

 

A što se ti sad čudiš, pa sve novo od tehnologije što izađe je extremno skupo u startu. Ja sam svoju prvu pržilicu platio 2500kn prije 16-17godina, kada je prazni CD koštao 50-60kn. To je 10 i više puta skuplje nego što košta danas.

Nitko te ne tjera da kupiš ako ti ne treba, no netko će sigurno kupiti.

Ništa se ja ne čudim nego samo komentiram - to je valjda dozvoljeno. A ti si očito imao pržilicu od 2500 kn jer si na njoj zarađivao pržeći CD-e -naravno orginal  ili si imao hrpetinu love koje si iskoristio za svoje backup-ove  Ovo je opet samo moj komentar. Ne moraš objašnjavat zašto si nabavio prvu pržilicu. Hvala.

 Ti baš niša te shvaćaš. Toliko su komponente nekada koštale. Danas cijeli PC ili prvi laptop dobiješ za ispod 2000 kuna, nekada tu kategoriju nisi mogao dobiti niti za približno dobru cijenu. Svi smo mi iskrcali kamione love za diskete, CD-ove, pa DVD-ove i još štošta. Danas sve to košta puno manje.

 

Prije 20 godina IBM-ov laptop je koštao između 36000 i 39000 kuna, pa si ti misli kako ga je lako bilo kupiti. Kolega je kupio jedan od prvih notebooka/tableta s rotirajućim ekranom za 19000 kuna. Danas sve to košta puno manje.

Dobro ja shvaćam, nisam ja neki balonja i dobro se ja sjećam tih vremena, ali ta vremena su prošla, pa bi tako i trebali proizvođači uskladit cijene, a ne da trgovci još lupaju maržu od 500% i ostale fore. Pa ne može mi reći da su proizvođača komponente za taj disk koštale 1000€, zajedno sa cijenom rada, transportnim troškovima i naravno cijenom brand-a. Naravno prvi su na tržištu i lupili su cijenu do krova, ali baš zbog toga to nitko ne bi trebao kupovati, pa da vidiš kako bi pala cijena za mjesec dana. Naravno da za svaki proizvod postoji tržište pa i onda kada su cijene proizvoda nerealne - u prijevodu uvijek ima telaca koji će dati pare za nešto što ne vrijedi realno te pare, ali oni ih baš hoće

15 godina
online
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
MasterOfDisaster kaže...

Dobro ja shvaćam, nisam ja neki balonja i dobro se ja sjećam tih vremena, ali ta vremena su prošla, pa bi tako i trebali proizvođači uskladit cijene, a ne da trgovci još lupaju maržu od 500% i ostale fore. Pa ne može mi reći da su proizvođača komponente za taj disk koštale 1000€, zajedno sa cijenom rada, transportnim troškovima i naravno cijenom brand-a. Naravno prvi su na tržištu i lupili su cijenu do krova, ali baš zbog toga to nitko ne bi trebao kupovati, pa da vidiš kako bi pala cijena za mjesec dana. Naravno da za svaki proizvod postoji tržište pa i onda kada su cijene proizvoda nerealne - u prijevodu uvijek ima telaca koji će dati pare za nešto što ne vrijedi realno te pare, ali oni ih baš hoće

 

Istraživanje novih tehnologija košta hrpe novca. I investitor želi povrat te love čim prije. Osim toga u počecima proizvodnje neke nove tehnologije su i proizvodni kapaciteti limitirani i ne žele stvoriti potražnju koju ne mogu ispuniti.

Budi siguran da će korigirati cijenu čim se za to stvore uvjeti ;-) Čim ta tehnologija postane nešto normalno što se proizvodi u 10 tvornica tako će i cijene padati. Naravno da nitko normalan (tko nema para) neće to kupiti, ali potreba postoji i za neke primjene ni ovo nije preskupo ako je jedini mogući izbor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2016 15:03 (Bitanga).
15 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

ustvari, kak je krenulo, možda će za koju godinu win + office i trebati 4TB ssd, s obzirom na zakrpe, natrpavanja svega i svačega i bla. za sad je dosta i bitno manje. ovo pišem s 500 GB samsunga evo vulgaris i na njemu još ima more mjesta, usprkos oceanu instaliranih programa. ah, da: win je 7, a za sve ostalo hdd je nezamjenjiv. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
ranko091 kaže...
movie kaže...

Interesantno, ja ih imam 4 u kućištu i ne čujem niti jednog. S obzirom da imam 6 ventilatora, lagano njih čujem bez obzira kaj su svi Noctua 140mm, najbolje kaj firma ima...

 neznam na koliko se vrte te noctue ali moja na 2000 vrišti.

 Ispod 900. Nema potrebe za vecom brzinom kada su u velikom kucistu i samo sluze za protok svjezeg zraka.

16 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
movie kaže...
ranko091 kaže...
movie kaže...

Interesantno, ja ih imam 4 u kućištu i ne čujem niti jednog. S obzirom da imam 6 ventilatora, lagano njih čujem bez obzira kaj su svi Noctua 140mm, najbolje kaj firma ima...

 neznam na koliko se vrte te noctue ali moja na 2000 vrišti.

 Ispod 900. Nema potrebe za vecom brzinom kada su u velikom kucistu i samo sluze za protok svjezeg zraka.

 Moja u zimskim mjesecima na cca 150RPM ako ne radim ništa zahtjevno, tek toliko da mi ne pali alarm ako ugasim ventilatore skroz. Kak se penje temperatura procesora, tak se podiže i brzina ventilatora, ali ne ide nikad prek 700-800, jedino ako stavim ručno.

 

Hladnjak je toliko masivan i kvalitetan da mu jednostavno pri manjim temperaturnim opterećenjima ventilator ne treba. Još imam i dobar protok zraka u kučištu, stoga...

 

btw. ne znam kakve ventilatore imaš, ali moni 140mm ne idu iznad 1200-1300 RPM.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2016 8:06 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Po cijeni od 1500,00 EUR-a, ne hvala.

Radije ću uzeti sshd od Seagatea koji sada

nudi 5 godina garancije, a nakon

pet godina bili živi pa vidjeli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
MasterOfDisaster kaže...

Dobro ja shvaćam, nisam ja neki balonja i dobro se ja sjećam tih vremena, ali ta vremena su prošla, pa bi tako i trebali proizvođači uskladit cijene, a ne da trgovci još lupaju maržu od 500% i ostale fore. Pa ne može mi reći da su proizvođača komponente za taj disk koštale 1000€, zajedno sa cijenom rada, transportnim troškovima i naravno cijenom brand-a. Naravno prvi su na tržištu i lupili su cijenu do krova, ali baš zbog toga to nitko ne bi trebao kupovati, pa da vidiš kako bi pala cijena za mjesec dana. Naravno da za svaki proizvod postoji tržište pa i onda kada su cijene proizvoda nerealne - u prijevodu uvijek ima telaca koji će dati pare za nešto što ne vrijedi realno te pare, ali oni ih baš hoće

 Bilo bi dobro da je tako, ali će uvijek biti ljudi koji će željeti biti prvi i kojima novac ne znači ništa jer ga imaju.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Ajar kaže...

ustvari, kak je krenulo, možda će za koju godinu win + office i trebati 4TB ssd, s obzirom na zakrpe, natrpavanja svega i svačega i bla. za sad je dosta i bitno manje. ovo pišem s 500 GB samsunga evo vulgaris i na njemu još ima more mjesta, usprkos oceanu instaliranih programa. ah, da: win je 7, a za sve ostalo hdd je nezamjenjiv. 

 Tih 500 GB ti je dosta jer ništa ne stvaraš. Zvuči grubo ali nije mišljeno da zvuči grubo. Netko tko radi bilo što intenzivnije, popunit će svaki disk u nekom razdoblju koje ovisi o intenzitetu aktivnosti kojom se bavi. Jasno, jedan odvjetnički ured koji producira samo tekstove neće napuniti velike diskove tako skoro ako ikada, dok netko tko je sudski vještak koji stalno nešto fotka i snima treba više mjesta, kao i arheolozi, inženjeri, ovi, oni...

15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
lllnuclearlll kaže...

btw. ne znam kakve ventilatore imaš, ali moni 140mm ne idu iznad 1200-1300 RPM.

 pa pravi noctua...

NF-F12 industrialPPC-2000
moj fx 8350 ne želi niti vidjet ništa ispod 2000 okretaja. i to ga držim na 65 stupnjeva.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
ranko091 kaže...
lllnuclearlll kaže...

btw. ne znam kakve ventilatore imaš, ali moni 140mm ne idu iznad 1200-1300 RPM.

 pa pravi noctua...

NF-F12 industrialPPC-2000
moj fx 8350 ne želi niti vidjet ništa ispod 2000 okretaja. i to ga držim na 65 stupnjeva.

  nadam se da se šališ... pa PPC2K je na tim okretajima k'o turbina mlažnjaka.

15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Tonči kaže...
...
moj fx 8350 ne želi niti vidjet ništa ispod 2000 okretaja. i to ga držim na 65 stupnjeva.

  nadam se da se šališ... pa PPC2K je na tim okretajima k'o turbina mlažnjaka.

 znam. sve je dobro dok vani ne ugrije na preko 35... onda se razleti do max. cijelu kutiju mi trese koliko je jak. a kutija mi ima blizu 20 kila.

11 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
ranko091 kaže...
Tonči kaže...
...
moj fx 8350 ne želi niti vidjet ništa ispod 2000 okretaja. i to ga držim na 65 stupnjeva.

  nadam se da se šališ... pa PPC2K je na tim okretajima k'o turbina mlažnjaka.

 znam. sve je dobro dok vani ne ugrije na preko 35... onda se razleti do max. cijelu kutiju mi trese koliko je jak. a kutija mi ima blizu 20 kila.

slab je to propuh, vadi to van i stavi ovakvog jednog bijelog ljepotana  

15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
picajzla0707 kaže...
slab je to propuh, vadi to van i stavi ovakvog jednog bijelog ljepotana  

 bih ja, ali gabariti kutije mi ne dozvoljavaju ugradnju veću od 160mm. a bome  ni stol ne prima veću od ove kutije.

11 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
ranko091 kaže...
picajzla0707 kaže...
slab je to propuh, vadi to van i stavi ovakvog jednog bijelog ljepotana  

 bih ja, ali gabariti kutije mi ne dozvoljavaju ugradnju veću od 160mm. a bome  ni stol ne prima veću od ove kutije.

 vrijeme je za novo kućište 

15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
picajzla0707 kaže...

 vrijeme je za novo kućište 

 znaš da sam imao namjeru nosit bočnu stranicu na stroj sa vodenim rezanjem da mi naprave kružnu rupu od 24 cm, da si ja sam ugradim. jer ih ima za kupit.

 

al eto s takvim kućištem nema problema. koje je to kučište?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice