Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

poruka: 50
|
čitano: 8.287
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Sum_of_all_fears kaže...

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

 Jesam Lifetime licencu za dva pc-a. Nasadio ga na mrežu pa je čak i Edge filtriran pored svih ostalih browsera. 

 

 

 

Ako je baš napeto pogledat, onda ovakve blokade ko net.hr odblokiram sa opcijom 30 sekundi.   Kad postanu nenapadni, bit će u bijeloj listi...za sada block.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 21:25 (torrente).
12 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
LudaRajcica kaže...

Zaboravih prije napisati.

Nije samo da ad block koristim na desktopu, koristim ga i na mobitelu i hvala onom programeru sto ga je i za tu platformu kreirao :)

Oglasi su NEZELJENI sadrzaj i trebali bi biti zakonom zabranjeni jer ja kao stanovnik ove zemlje njima ne dobijem nikakvu prednost, nista me nece oglas nauciti samo ugnojiti.

Mi CIVILIZACIJA moramo se izboriti protiv KAPITALA i protiv zakona koje KAPITAL I NJIHOVI MOCNICI namecu nama 99%! Ako drukcije razmisljate zao mi je za vas al priroda vas je gadno osakatila :)

svaka je nametnuta radnja anti demokratska i protiv slobode izrazavanja pa tako i nezeljeni oglasi!!!

 Hm da...

 

ALI.. kad pogledaš koje firme i koje stranice žive SAMO od oglasa.

Počevši od najvećih: YouTube, Facebook, Tweeter...

Pa do novina, pogotovo onih velikih (stranih) koji su prestali printati papirnato izdanje.

Pa do portala ili firmi koje rade "zabavne skečeve" i objavljuju ih online...

 

Pa oni postoje samo zato jer okreću ogromnu lovu. Što ako ih mi natjeramo da izbace oglase?

Radili bi dalje svoj posao radi fore? Ulagali milijarde, just for fun?

Ili još gore, počeli bi nam naplačivati korištenje servisa!

Ne znam kak tebi, ali je po meni puno bolji način surfanja kad mi iskakaču reklama, nego da moram plaćati za pristup.

 

Ovo nije napad na tebe, da ne bi mislio  Nego me samo zanima koja je ideja njihove zarade ako maknu oglase, kako si ti rekao "Oglasi su NEZELJENI sadrzaj i trebali bi biti zakonom zabranjeni jer ja kao stanovnik ove zemlje njima ne dobijem nikakvu prednost, nista me nece oglas nauciti samo ugnojiti."

Kužiš, na "neželjenom sadržaju, s kojom ne dobiješ nikakve prednosti", Google s Youtubeom zarađuje milijarde i milijarde dolara. I Facebook. I velike novine koje su prestale štampati papirnato izdanje i žive samo od online oglasa...

Što s njima? Koja je ideja?

 

Prema ovome:

https://en.wikipedia.org/wiki/Online_advertising#cite_note-IAB2012-1

U 2013-toj samo u USD se na internet reklamama zaradilo 42 milijarde dolara.

Koliko je sad ta brojka? 100 milijardi? A koliko u svijetu? Bilijun? Ako to želiš izbaciti, trebaš imati prokleto dobru alternativu.

 

Samo nemoj reči Plaćanje za pristup

 

 

P.S. I ja mrzi oglase i konstanto mi je uključen AdBlocker :D

 

picajzla0707 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ugasim apb sad čisto da vidim kako Bug izgleda u svom sjaju i šarenilu sa oglasima. Loadalo je stranicu jedno 5x duže (optika, 100/20 ) a usage procesora je skočio za 10ak % gore

 ne pretjeruj, meni je doma 10/1 net i otvori mi bug za manje od sekunde, a mazohistički još uvijek koristim edge na kojem nema adblockera

 Hmmm. ali koliko sam aj vidio Edge je daleko najbrži preglednik za jednostavnije stranice, baš tipa BUG portal...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Sum_of_all_fears kaže...

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

 Odlično pitanje

Samo kaj tu pitaš o onim usranim reklamama tipa top shop, povečajte penis, zaradite 10.000kn mjesečno, ....

 

A prave reklame su one zbog kojih za vrijeme ogromnih vručina, tebi kaplje znoj, jedva hodaš, teško dišeš.. i onda u izlogu ugledaš pivu.. ili colu.. s koje se lagano cijedi kap... i moraš ući unutra da kupiš i popiješ jednu!

A da ni ne zaš da ti se u podsvjesti vrti slika polugole žene koja sva znojna oblizuje zanju kap tekućine s flašice...

Za njih ni ne znamo da spadamo u ovu prvu grupu

 

Makar je voda.. il limunada.. daleko zdravija, bolje osvježavajuća.. i jeftinija :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Kod mene je adblock već odavno postao sastavni dio liste programa koje instaliram nakon instalacije OS.

Bez puno uljepšavanja, to mi je kao kad stavim repelent protiv komaraca kada idem ljeti u prirodu, jednostavno bez njega se skoro pa ne može.

 

Kada sajtovi budu postavljali non intrusive reklame koje ne bombardiraju konstantno, onda će netko možda i isključiti adblock.

Evo neka se svaka reklama odvrti jednom i fajront, pogledat ću i nastaviti sa sadržajem, ali ne, ovdje se radi o konstantnom navaljivanju gdje ti non stop prikazuje reklame bez granica.

Dakle prikažite nam reklamu i gasite je nakon što bude prikazana, a ne ovako da čitaš jedan tekst a okolo se stalno prikazuju plejade jednih te istih reklama.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Joj podsjetilo me na ovo hahahah
https://m.youtube.com/watch?v=gYEf8XZKlUU
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
I onda kažu da u Europi nema fašizma..?
Što se mene tiče, briga me za reklame a i za 90 % portala jer su običan šund, pogotovo naši portali. No ono što vrijedi rado bih platio 2kn mjesečno, ne samo zbog smeća od reklama.
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Sum_of_all_fears kaže...

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

Koristim addblocker od kad sam saznao da postoji bez gašenja, ali mislim da većina ne shvaća kako funkcioniraju reklame, pogotovo oni koji misle da nikada nisu nešto kupili zbog reklame. Usudio bih se reći da je 100% kupnje ikada u povijesti obavljeno zbog reklame (ovisno kako gledaš, ali u principu je to to).

 

Dakle, želiš novi mob, lap, auto...di si čuo za njih? Na reklami (video, poster, svijetleća, oglas...), usmenom predajom, itd. - ali sve to je reklama! Da nema reklame, kako bi znao da je trgovina Samsung/Apple/Xiaomi...?

 

Napravi jedan poznati proizvođač, ali ne u svijetu mobitela, svoj prvi mobitel. Nokia rula tim biznisom i kad kupuješ mob, prva pomisao ti je Nokia.

Slučaj 1 - proizvođač u svoje dućane stavi mobitele i čeka da će ih netko kupiti...

Slučaj 2 - proizvođač pokrene reklamnu kampanju za svoje mobitele, te ih reklamira na hrpu načina...

 

Što mislite, u kojem od ova 2 scenarija taj mob postane kroz nekoliko godina najpopularniji, a proizvođača dovede do najprofitabilnijeg proizvođača mobilnih uređaja,te najbogatije svjetske firme?

 

Ista je situacija sa svim mogućim proizvodima na svijetu...možeš napraviti bilo koju stvar (softver, auto, tenk, monitor...) bolju 10x od svih postojećih za tu namjenu, ali ako se ne oglasiš kvalitetno i ako ljudi ne saznaju za tebe, nećeš prodati ništa, ili skoro ništa i otići ćeš u zaborav.

 

Ne volim reklame, ali razumijem oglašivače...i zato ih blokiram :D :D :D :D

16 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Portala ima dovoljno ako ne i previše. Zanima me koliko možeš zaraditi vrteći jednu reklamu na stranici koji ima mjesečno 50-100.000 posjetitelja.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Čim mi ikakva vijest iz Švedske postane imalo bitna pročitati ću članak do kraja.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Opera od prije par dana u developer verziji ima integrirani adblocker... i porilično dobar za test-verziju

 

http://www.opera.com/blogs/desktop/2016/03/native-ad-blocking-feature-opera-for-computers/

 

imaju i speed test za stranice sa i bez adblockera...više marketinški trik al zanimljiv

klikom na ikonu u adressbaru se otvori popup preko kojeg možete otvoriti test za trenutnu stranicu

 

I'm Afraid of Americans
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 14:51 (noob007).
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Mazga kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

Dakle, želiš novi mob, lap, auto...di si čuo za njih? Na reklami (video, poster, svijetleća, oglas...), usmenom predajom, itd. - ali sve to je reklama! Da nema reklame, kako bi znao da je trgovina Samsung/Apple/Xiaomi...?

Meni osobno je jedina dobra reklama dobra recenzija pogotovo od osobe u koju imam povjerenja. Btw usmena predaja je u biti recenzija jer ne vjerujem da te netko dođe uvjeravati da kupiš nešto što on nema.

 

Kada kupujem nešto lijepo pogledam nekoliko stranica sa recenzijama i onda odaberem proizvod sa najboljim recenzijama koji meni odgovara.

Kada vidim reklamu za neki proizvod prva pomisao mi je da proizvod zbog nečega ne valja i da mi ga zato pokušavaju uvaliti na takav način.

9 godina
protjeran
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
bubimir5 kaže...
Mazga kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

Dakle, želiš novi mob, lap, auto...di si čuo za njih? Na reklami (video, poster, svijetleća, oglas...), usmenom predajom, itd. - ali sve to je reklama! Da nema reklame, kako bi znao da je trgovina Samsung/Apple/Xiaomi...?

Meni osobno je jedina dobra reklama dobra recenzija pogotovo od osobe u koju imam povjerenja. Btw usmena predaja je u biti recenzija jer ne vjerujem da te netko dođe uvjeravati da kupiš nešto što on nema.

 

Kada kupujem nešto lijepo pogledam nekoliko stranica sa recenzijama i onda odaberem proizvod sa najboljim recenzijama koji meni odgovara.

Kada vidim reklamu za neki proizvod prva pomisao mi je da proizvod zbog nečega ne valja i da mi ga zato pokušavaju uvaliti na takav način.

 Ok, ne kužiš me i dalje...

 

Od kud si saznao za proizvode koje razmatraš za kupnju? Da nemaju reklame, nikad ne bi znao da postoje...

 

Između ostalog većina, ali baš velika većina ne prouči karakteristike i tehničke detalje onoga što kupuje, već odabire na temelju sviđanja - a koliko ti se proizvod sviđa može puno utjecati reklama.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Mazga kaže...
bubimir5 kaže...
Mazga kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

Dakle, želiš novi mob, lap, auto...di si čuo za njih? Na reklami (video, poster, svijetleća, oglas...), usmenom predajom, itd. - ali sve to je reklama! Da nema reklame, kako bi znao da je trgovina Samsung/Apple/Xiaomi...?

Meni osobno je jedina dobra reklama dobra recenzija pogotovo od osobe u koju imam povjerenja. Btw usmena predaja je u biti recenzija jer ne vjerujem da te netko dođe uvjeravati da kupiš nešto što on nema.

 

Kada kupujem nešto lijepo pogledam nekoliko stranica sa recenzijama i onda odaberem proizvod sa najboljim recenzijama koji meni odgovara.

Kada vidim reklamu za neki proizvod prva pomisao mi je da proizvod zbog nečega ne valja i da mi ga zato pokušavaju uvaliti na takav način.

 Ok, ne kužiš me i dalje...

 

Od kud si saznao za proizvode koje razmatraš za kupnju? Da nemaju reklame, nikad ne bi znao da postoje...

 

Između ostalog većina, ali baš velika većina ne prouči karakteristike i tehničke detalje onoga što kupuje, već odabire na temelju sviđanja - a koliko ti se proizvod sviđa može puno utjecati reklama.

 

Ne ti ne kužiš.

 

Ako mi treba recimo smartphone onda napišem: "top smartphones 2016" i tu nađem telefone koji su na vrhu čim više različitih lista lista, onda odaberem onaj koji mi se sviđa i pogledam specifičnu recenziju baš za taj. 

Nikada se ne vjerujem reklamama koje reklamiraju baš određeni proizvod jer naravno da svi govore moje je najbolje i zato su mi reklame beskorisne. Isto kao što je beskoristan recenzent koji sve hvali (pogotovo oni koji hvale sve što su dobili besplatno).

 

Na ovaj način odabirem proizvode.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 16:06 (bubimir5).
14 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Kant kaže...

Za mene svedske stranice vise ne postoje...

 

 

 Čak ni piratski zaljev?

Swedish latin super funk.
9 godina
protjeran
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
bubimir5 kaže...
Mazga kaže...
bubimir5 kaže...
Mazga kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

Dakle, želiš novi mob, lap, auto...di si čuo za njih? Na reklami (video, poster, svijetleća, oglas...), usmenom predajom, itd. - ali sve to je reklama! Da nema reklame, kako bi znao da je trgovina Samsung/Apple/Xiaomi...?

Meni osobno je jedina dobra reklama dobra recenzija pogotovo od osobe u koju imam povjerenja. Btw usmena predaja je u biti recenzija jer ne vjerujem da te netko dođe uvjeravati da kupiš nešto što on nema.

 

Kada kupujem nešto lijepo pogledam nekoliko stranica sa recenzijama i onda odaberem proizvod sa najboljim recenzijama koji meni odgovara.

Kada vidim reklamu za neki proizvod prva pomisao mi je da proizvod zbog nečega ne valja i da mi ga zato pokušavaju uvaliti na takav način.

 Ok, ne kužiš me i dalje...

 

Od kud si saznao za proizvode koje razmatraš za kupnju? Da nemaju reklame, nikad ne bi znao da postoje...

 

Između ostalog većina, ali baš velika većina ne prouči karakteristike i tehničke detalje onoga što kupuje, već odabire na temelju sviđanja - a koliko ti se proizvod sviđa može puno utjecati reklama.

 

Ne ti ne kužiš.

 

Ako mi treba recimo smartphone onda napišem: "top smartphones 2016" i tu nađem telefone koji su na vrhu čim više različitih lista lista, onda odaberem onaj koji mi se sviđa i pogledam specifičnu recenziju baš za taj. 

Nikada se ne vjerujem reklamama koje reklamiraju baš određeni proizvod jer naravno da svi govore moje je najbolje i zato su mi reklame beskorisne. Isto kao što je beskoristan recenzent koji sve hvali (pogotovo oni koji hvale sve što su dobili besplatno).

 

Na ovaj način odabirem proizvode.

 

 Od kud su oni od kojih si ti saznao za mob saznali da on uopće postoji? Od kud je prvi čovjek van kompanije koja je proizvela taj smartphone saznao da uopće za kompanija postoji, a onda i da imaju smartphone?

 

Dakle, još jednom, da sad napraviš najbolji proizvod od svih koji postoje na svijetu (bukvalno), može to biti kondom, auto, smartphone, ili nešto deseto, ali nitko ne zna da postojiš, a još manje da imaš najbolji proizvod na svijetu za određenu namjenu po upola nižoj cijeni od najgoreg, prodat ćeš ih znaš koliko? Čistu nulu!

 

Ali s druge strane se kvalitetno oglasiš i počneš ostvarivati vrhunske rezultate prodaje, te postigneš ono što svaka firma sanja - da te usmenom predajom tvoji kupci reklamiraju...možda ih nisi platio, ali je to i dalje reklama.

15 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
sirka666 kaže...
Kant kaže...

Za mene svedske stranice vise ne postoje...

 Čak ni piratski zaljev?

 postoji poseban dodatak za chrome, namijenjen upravo to stjecištu vrijednih pomoraca. no bila bi nenadoknadiva šteta šteta, primjerice, propustiti ovo (radi učenja jezika, jasno): https://www.mathem.se/  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Mazga kaže... 

 Od kud su oni od kojih si ti saznao za mob saznali da on uopće postoji? Od kud je prvi čovjek van kompanije koja je proizvela taj smartphone saznao da uopće za kompanija postoji, a onda i da imaju smartphone?

 

Dakle, još jednom, da sad napraviš najbolji proizvod od svih koji postoje na svijetu (bukvalno), može to biti kondom, auto, smartphone, ili nešto deseto, ali nitko ne zna da postojiš, a još manje da imaš najbolji proizvod na svijetu za određenu namjenu po upola nižoj cijeni od najgoreg, prodat ćeš ih znaš koliko? Čistu nulu!

 

Ali s druge strane se kvalitetno oglasiš i počneš ostvarivati vrhunske rezultate prodaje, te postigneš ono što svaka firma sanja - da te usmenom predajom tvoji kupci reklamiraju...možda ih nisi platio, ali je to i dalje reklama.

Stvar je u tome da možeš ti izreklamirati proizvod koliko te volja, ako popuši u recenzijama ja ga ne uzimam. Evo ti primjer za igre i filmove, ako je ocjena za igru na metacriticu ispod 75 za mene ta igra ne postoji bez obzira na količinu reklama.

9 godina
protjeran
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
bubimir5 kaže...
Mazga kaže... 

 Od kud su oni od kojih si ti saznao za mob saznali da on uopće postoji? Od kud je prvi čovjek van kompanije koja je proizvela taj smartphone saznao da uopće za kompanija postoji, a onda i da imaju smartphone?

 

Dakle, još jednom, da sad napraviš najbolji proizvod od svih koji postoje na svijetu (bukvalno), može to biti kondom, auto, smartphone, ili nešto deseto, ali nitko ne zna da postojiš, a još manje da imaš najbolji proizvod na svijetu za određenu namjenu po upola nižoj cijeni od najgoreg, prodat ćeš ih znaš koliko? Čistu nulu!

 

Ali s druge strane se kvalitetno oglasiš i počneš ostvarivati vrhunske rezultate prodaje, te postigneš ono što svaka firma sanja - da te usmenom predajom tvoji kupci reklamiraju...možda ih nisi platio, ali je to i dalje reklama.

Stvar je u tome da možeš ti izreklamirati proizvod koliko te volja, ako popuši u recenzijama ja ga ne uzimam. Evo ti primjer za igre i filmove, ako je ocjena za igru na metacriticu ispod 75 za mene ta igra ne postoji bez obzira na količinu reklama.

 stvar je u tome da za onu koju kupiš ne bi niti čuo da se nisu reklamirali, u tome je poanta + većina ljudi ne gleda recenzije

14 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Pretjerivanje s reklamama je dovelo do masovne upotrebe adblock-era. Kad bi reklame bile nenametljive nikome ne bi smetalo.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Dok god su to reklame koje stoje sa strane bazirane na mojim pretrazivanjima, ja sam zadovoljan. Volim da mi google ponudi s ebaya nesto sto sam nedavno gledao i sam. Marketinske teroristicke napade ne podrzavam ni malo.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice