Ugašeno 12 stranica s torrentima

poruka: 102
|
čitano: 13.565
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ugašeno 12 stranica s torrentima".
16 godina
protjeran
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

nisam pirat jer skidam softver koji nije originalan.

 

skinem kopiju koja je krekana, film koji je kopiran, na manjoj rezoluciji, knjige nisu ukoričene nego u pdfu i sl.

 

nisam uzeo ni kutijicu za igru, ni serial number već bijednu kopiju.

 

eh sad, njihov je problem što je tehnologija takva da moja kopija igre izgleda isto kao i original.

 

neka stave neku poštenu zaštitu i fertig. {#}

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 19:10 (Bugofil).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima

Šteta što u tekstu ne piše koje stranice su ugašane. Sumnjam da je ijedna velika ugašena, samo su one malo popušile, a s njih i tako skidaju n00bovi koji tek upoznaju torrente... tako da i nije prevelika šteta.

Vrhunska odlučnost nije u dobivanju svake bitke, nego u poražavanju neprijatelja bez ulaska u boj - Sun Tzu - The Art of War (6th century BC)
16 godina
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
Commodore kaže...

@sever

 

ne mozes dati thumb down i meni i ovom povise jer imamo totalno razlicite stavove.

 

u bit  mozes, internet dozvoljava svasta.

{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 20:29 (hogar strašni).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
Commodore kaže...
J3ckYYY kaže...

Ja ne znam sta glume ako ljudi hoce neka skidaju piratske sadrzaje, a ima ljudi koji vole legalne stvari( ugl. imaju visak novaca) pa svatko ima pravo izbora.

ti bi znaci dozvolio prodaju heroina? ko voli nek izvoli?

ni meni nije drago ovakve stvari procitati jer mi je na kucnom compu otprilike 95% stvari piraterija (5% freeware), samo mi nije jasan ovaj tvoj post. postoje ljudi koji imaju novca za auto pa dozvolimo onima koji ga nemaju da kradu?

Krađa auta i skidanje softwera sa interneta = neusporedivo.

Ako ukradeš auto, unazadio si jednu familiju za nekoliko godina, skineš softwer - jedva da je ko šta primjetio.

A da siromašan kupuje svaki program ili igru, ionako ne bi daleko dogurao s tim jer bi bankrotirao poslije 2-3 programa,a ionako mala korist od njegovog novca, razumješ?

16 godina
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
Commodore kaže...
J3ckYYY kaže...

Ja ne znam sta glume ako ljudi hoce neka skidaju piratske sadrzaje, a ima ljudi koji vole legalne stvari( ugl. imaju visak novaca) pa svatko ima pravo izbora.

ti bi znaci dozvolio prodaju heroina? ko voli nek izvoli?

ni meni nije drago ovakve stvari procitati jer mi je na kucnom compu otprilike 95% stvari piraterija (5% freeware), samo mi nije jasan ovaj tvoj post. postoje ljudi koji imaju novca za auto pa dozvolimo onima koji ga nemaju da kradu?

 

Ne bih legalizirao heroin, ali bih takvome onemogucio da se NE lijeci na trosak drzave, a isto bi vrijedilo za teske alkoholicare i slicne nistkoristi... pa tko voli nek izvoli.

 

ps. torrenti su nešto najbolje nakon dc++-a, iako, uz pravo znanje i torrenti se mogu vrlo dobro poshejpati, npr. metronet to radi poslovnim korisnicima. download kolko hoces, ali upload se vuce ko krepana macka.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 23:26 (zbuzanic).
13 godina
protjeran
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

Ovi zatvore 12 , ovi otvore 24 novih...i tako u krug... Circle of life {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

Ja neznam koliko zaostao moraš bit da opravdavaš krađu makar krao od milijardera.

EDIT

I da ne bude shitstorma, DA to je krađa kao i krađa auta, samo to ljudi ne kuže jer im dobro ne sjeda koncept intelektualnog vlasništva. Kada netko kupuje glazbeni cd/igru/film on ne kupuje fizički taj cede, on kupuje licencu tj. pravo na slušanje glazbe, gledanje filma ili igranje igre.  Znači dok god netko ima licencu tj. pravo za korištenje može koristiti intelektualno vlasništvo s bilo kojeg izvora, bio on kupljeni cd ili iso skinut s torrenta. Kada netko bez licence skine igru s interneta i igra je on ne krade doslovno kopiju bitova kojima je zapisana igra, nego pravo na korištenje iste...

I am awesome.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 0:51 (dj_beni).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

Ta nasa "kradja" je vrlo mizerna, nije da smo jako ostetili izdavaca jer u vecini slucaja nebi ni kupili original.

Recimo skinuo novi AutoCAD jer tu i tamo nesto crtam vecinom zejbancija, zar da se radi toga osjecam lose i damim $3,995.00 radi hobija. Da imam firmu bin imao original radi inspekcije ali bin i imao zaradu jer se time bavim, i tako X programa.
Isti mi je vrag pogledam li skinut film na kompu ili tv-u.

To su sve male "kradje", izdavaci i dalje imaju masu love, a mi ne krademo tako tesko ko politicari, razbojnici, Mamici...
Jbg posto je to kradja onda sam teski lopov koji nekad na mjesec ukrade preko 100 000$, a sa krntijom se vozim na posao.

tequila sexo marihuana
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

Skidat ču dok svi oni ne bankrotiraju, a št se piraterije tiče razlog je uvelike u cijeni, pogledaj samo kad su na steamu akcije za 3 eura, rulja kupuje masovno.

pero_HR
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
dj_beni kaže...

Ja neznam koliko zaostao moraš bit da opravdavaš krađu makar krao od milijardera.

EDIT

I da ne bude shitstorma, DA to je krađa kao i krađa auta, samo to ljudi ne kuže jer im dobro ne sjeda koncept intelektualnog vlasništva. Kada netko kupuje glazbeni cd/igru/film on ne kupuje fizički taj cede, on kupuje licencu tj. pravo na slušanje glazbe, gledanje filma ili igranje igre.  Znači dok god netko ima licencu tj. pravo za korištenje može koristiti intelektualno vlasništvo s bilo kojeg izvora, bio on kupljeni cd ili iso skinut s torrenta. Kada netko bez licence skine igru s interneta i igra je on ne krade doslovno kopiju bitova kojima je zapisana igra, nego pravo na korištenje iste...

Intelektualno vlasništvo je sranje, neka vlasnik takvog vlasništva začepi dupe i ne pušta svoja sranja u javnost, tako će nas najbolje zaštititi od svojeg vlasničkog šita, što će biti dalje? da neću moći pričati ili misliti o intelektualnom vlasništvu koje nisam sam izmislio jer ga eto nisam kupio, što bi bilo da je newton stavio vlasništvo na svoj zakon o gravitaciji, bili mu jabuke plaćale svaki pad sa drveta jer se kreću upravo tim zakonima koji su u njegovom vlasništvu...

 

Misli i ideje trebaju biti slobodne i korištene za opće dobro, onaj koji ih misli čuvati nek začepi gubicu i šuti, taj nije vrijedan niti živjeti u društvu slobodnih ljudi i ideja...

...aaargh
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 5:01 ((s)izgoreo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
DragonShit kaže...
nailer kaže...

Zamisli da umjesto da netko od tebe kupi dvije kile jabuka, on ih nekako duplira i ti nezaradiš ništa.

Ili još bolje, nekoliko ih puta multiplicira i prodaje.

Jel' bi to bilo OK?

Loša ti je usporedba, piratstvo je više kao Robin Hood u svijetu u kojem je prevelika razlika između bogatih i nas ostalih jadnika. On krade od bogatih i daje siromašnima ali uz razliku da pirati čak ni ne kradu nego samo kopiraju. Da, piratstvo je najveće zlo ovoga svijeta, jadni Angelina i Brad jer nemaju šta jesti zbog pohlepnih pirata... Jadni Bill Gates je zbog pirata zarađivao samo milijun dolara po satu a mogao je i više... Najviše se piratizira najprodavaniji sadržaj. Kreatori lošeg i nezanimljivog sadržaja su si sami krivi za lošu zaradu i nemaju pravo kriviti pirate. Bez brige. Kreatori zanimljivog sadržaja zarade dovoljno da se mogu kupati u novcu i da financiraju antipiratske udruge kako bi prisilno iscijedili još koji dolar od običnih smrtnika kojima je kupovina originala luksuz koji si teško mogu priuštiti. Slobodno kupujte originale mukotrpno zarađenim novcem jer će im dobro doći još koji dolar ako ima zafali wc papira.

Sve ti ovo pada u vodu čim ja spomene naprimjer World Of Goo ili Machinarium.

Obje su napravili jako mali, nezavisni studiji. A broj piratskih primjeraka je oko 10 puta veći od legalnih.

Cijena: jedno vrijeme su se mogla dobiti dva Humble Bundlea za cijenu već od 1 dolar (cijena se sama određuje, svaki bundle ima po 5 igara).

 

Tako da nemojte koristiti jadne isprike.

 

Koliko vas ima piratski Microsoft Office, a da nikad nije probalo besplatni Open Office koji MU je potpuno "jednak"?

 

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
slavkec kaže...

Jedini nacin da se realno zaustavi piraterija na internetu jeste, da se sam, isti, gore spomenuti internet ukine/zaustavi. A i tada bi bilo samo pitanje vremena dok se nesto drugo nebi osmislilo. U biti, kesh je problem. Bolje da ukinu kesh, neg pirateriju... al ode ovo sad s teme. :)

Ti si vjerojatno mlađi od 18-19 godina, inaće bi znao kako je to prije s kazetama funkcioniralo.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
MrBlc kaže...
slavkec kaže...

Jedini nacin da se realno zaustavi piraterija na internetu jeste, da se sam, isti, gore spomenuti internet ukine/zaustavi. A i tada bi bilo samo pitanje vremena dok se nesto drugo nebi osmislilo. U biti, kesh je problem. Bolje da ukinu kesh, neg pirateriju... al ode ovo sad s teme. :)

Ti si vjerojatno mlađi od 18-19 godina, inaće bi znao kako je to prije s kazetama funkcioniralo.

Piratstvo i krađa bez autorskih prava nije nikakva novotarija modernog doba. Kada su postojale kasete, filmovi i glazba su se snimali na njih bez da je itko tražio dozvolu, isto tako su se presnimavali. Jedino što se danas promjenilio je distribucija, sve ukradeno se danas ljepo servira na internet, a prije se to prenosilo iz ruke u ruku.

Vrhunska odlučnost nije u dobivanju svake bitke, nego u poražavanju neprijatelja bez ulaska u boj - Sun Tzu - The Art of War (6th century BC)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
nailer kaže...
Sve ti ovo pada u vodu čim ja spomene naprimjer World Of Goo ili Machinarium.

Obje su napravili jako mali, nezavisni studiji. A broj piratskih primjeraka je oko 10 puta veći od legalnih.

Cijena: jedno vrijeme su se mogla dobiti dva Humble Bundlea za cijenu već od 1 dolar (cijena se sama određuje, svaki bundle ima po 5 igara).

 

Tako da nemojte koristiti jadne isprike.

 

Koliko vas ima piratski Microsoft Office, a da nikad nije probalo besplatni Open Office koji MU je potpuno "jednak"?

 

Moram te razočarati ali nisi u pravu. World of Goo je upravo primjer da i mali nezavisni studiji mogu jako dobro zaraditi ako naprave kvalitetan proizvod neovisno o piratstvu. Ako meni ne vjeruješ evo što oni kažu:

“by the way, just in case it’s not 100% clear, we’re not angry about piracy, we still think that DRM is a waste of time and money, we don’t think that we’re losing sales due to piracy, and we have no intention of trying to fight it.”

Evo i koji je ishod toga što su stavili da kupci sami određuju cijenu: 2D Boy made roughly $100,000 by writing a blog post and removing a set price for the game. That is a huge and important success.

Drugi primjer je Amnesia: The Dark Descent, na blogu su napisali da su zaradili puno više nego što su očekivali i da sada imaju dovoljno sredstava da bi mogli bez brige raditi i na slijedećem projektu.

 

Što se tiče MS Office paketa, kladim se da bi svi ti pirati vrlo rado prešli na LibreOffice kad bi morali platiti MS Office. MS zbog pirata ništa ne gubi, samo dobiva reklamu i potencijalne kupce jer ako se netko navikne na MS Office kod kuće veća je vjerojatnost da će ga jednoga dana i kupiti za ured.

Is it weird that this gave me an orgasm?
15 godina
neaktivan
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

heh, balkanski mentalitet...

ali kako se kaže pametniji popušta..

I am awesome.
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
dj_beni kaže...

heh, balkanski mentalitet...

ali kako se kaže pametniji popušta..

da, samo balkanci koriste torrente :)

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

htio si reći kmetski mentalitet, koji će uvijek plaćati namete napamet... i popuštati naravno

...aaargh
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
(s)izgoreo kaže...

htio si reći kmetski mentalitet, koji će uvijek plaćati namete napamet... i popuštati naravno

Zanimljivo kako je neke ljude lako uvjeriti da je biti protiv samog sebe normalno.

Torrenti i drugi oblici file hostinga su ono najbolje sto se dogodilo vezano uz pirateriju jer, vrlo dobro se sijecam kad sam za neke aplikacije piratima placao 400-500kn. Pravi pirati mrze torrente jer danas mogu eventualno zaraditi nesto putem donacija i hostanja reklama na svojim stranicama dok su se prije torrenta i brzog interneta zaista bavili kriminalom.

14 godina
protjeran
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

Toliko torrent-a, samo, samo umrlo...

Mnoge od njih poznavao sam dok su bili djeca.

 

SARUMAN!

 

Carobnjak bi trebao biti pametniji.

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
dj_beni kaže...

heh, balkanski mentalitet...

ali kako se kaže pametniji popušta..

i budale zavladale svijetom

tequila sexo marihuana
15 godina
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
dj_beni kaže...

heh, balkanski mentalitet...

ali kako se kaže pametniji popušta..

 - i Hoover Dam bi popustila pred svim tim 'argumentima'...

Commodore kaže...
da, samo balkanci koriste torrente :)

 

 

 -ima nešto istine utom..

(s)izgoreo kaže...

htio si reći kmetski mentalitet, koji će uvijek plaćati namete napamet... i popuštati naravno

 ... kao i u ovom.

 

-ukratko, kalsičan presjek mišljenja, stavova i svaki je dovoljno u pravu, dok one suprotnih mišljenja ionako nemože uvjeriti... osim silom, no to kažu da nije demokratski (mada, vidi vraga, upravo razvijene demokracije imaju razvijenu policiju koja to radi efiksanije nego ove Magrebovske..)

Zbunjen sam. {#}

Dakle, OK je krasti ako se krade od bogatih, kao što i nije prava krađa, nego onako, kao polu-krađa, istovremeno oni traže plačanje nečega... (nezna se točno čega) to se sve svodi na informaciju i bitove 0-1... što se tad plaća, što se ima ili nema pravo? Dali je to porez samo drugog naziva itd..

 

Isto tako, EULA? wtf is that? Sud je uopće ne razmatra (u tim razvijenim zemljama). Za muziku-film, plaćam ZAMP dakle nema kršenja zakona, za igre može i steam licenca je nevezana s downloadom, zašto zabranjivati.. kao jednostavan primjer i MS dozvoljava download, sve što korisnik treba je kupiti licencu. Dakle samo treba biti legalan izvor downloada.

Dali su ukinute stranice nelegalne? -plaćaju li porez za djelatnost... ako ne plaćaju, onda je jasno, ali tad bi ih država trebala zatvoriti zbog neplaćanja, ne zbog sadržaja (koji i nije sadržaj..).

 

-stotine pogleda-tumačenja..-koje je točno ili točnije? Ili to ovisi o dnevno političkoj klimi i (samo)volji sudca? Kao i pitanje tko je sudac-nadležnost?

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

Za sad pirati vode virtualni rat, jednog dana kad/ako ga izgube prestat ce bit u pravu.

Pa cete plakat za piratima jer se nema para.

tequila sexo marihuana
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
Kyrdet kaže...

Za sad pirati vode virtualni rat, jednog dana kad/ako ga izgube prestat ce bit u pravu.

Pa cete plakat za piratima jer se nema para.

Za šta se nema para??

 

Za sve što ti stvarno treba/želiš, se uvjek može naći para.

 

Ja, naprimjer, sam zadnju igru kupio RDR za PS3 prije dva mjeseca i sada čekam da Heavy Rainu još malo padne cjena pa ću si i njega kupiti.

Jednostavno, ove igre za mase me ne privlače, nego igram samo ono što se vrijedi odigrati.

 

OS: na jednom laptopu original Vista koja je došla s njim, a na drugom Ubuntu.

Programi: za sve sam našao dobru freeware zamjenu.

Filmovi/Serije/Anime: to skidam, ali da nemam izbora, koristio bih više Maxtv videoteku, a i sam Maxtv. (a za anime baš i nemam drugog izbora osim piratstva)

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
ihush kaže...

 

-ukratko, kalsičan presjek mišljenja, stavova i svaki je dovoljno u pravu, dok one suprotnih mišljenja ionako nemože uvjeriti... osim silom, no to kažu da nije demokratski (mada, vidi vraga, upravo razvijene demokracije imaju razvijenu policiju koja to radi efiksanije nego ove Magrebovske..)

Zbunjen sam. {#}

Dakle, OK je krasti ako se krade od bogatih, kao što i nije prava krađa, nego onako, kao polu-krađa, istovremeno oni traže plačanje nečega... (nezna se točno čega) to se sve svodi na informaciju i bitove 0-1... što se tad plaća, što se ima ili nema pravo? Dali je to porez samo drugog naziva itd..

 

Isto tako, EULA? wtf is that? Sud je uopće ne razmatra (u tim razvijenim zemljama). Za muziku-film, plaćam ZAMP dakle nema kršenja zakona, za igre može i steam licenca je nevezana s downloadom, zašto zabranjivati.. kao jednostavan primjer i MS dozvoljava download, sve što korisnik treba je kupiti licencu. Dakle samo treba biti legalan izvor downloada.

Dali su ukinute stranice nelegalne? -plaćaju li porez za djelatnost... ako ne plaćaju, onda je jasno, ali tad bi ih država trebala zatvoriti zbog neplaćanja, ne zbog sadržaja (koji i nije sadržaj..).

 

-stotine pogleda-tumačenja..-koje je točno ili točnije? Ili to ovisi o dnevno političkoj klimi i (samo)volji sudca? Kao i pitanje tko je sudac-nadležnost?

 

plaćanje je smeće koje su izmislili kapitalisti, prije njih zemljoposjednici... sve se slijeva u ruke elite... e pa neka internet bude ta granica gdje će se to završiti, neka društvo bude otvoreno i slobodno, neka ljudi rade za opću dobrobit ne za debile koje sjede u foteljama, mešetare, bankare, povlače pijune po bliskom istoku i natežu radne ljude za dug, završit ćemo kao robovi u toj neutaživoj gladi za dobiti... nisam napravio ništa loše ako sam pokrao tvrtku, naprotiv, tvrtke su pokrale ideje pojedinaca, tvrtke otpuštaju te iste pojedince radi dobiti, te iste tvrtke osiromašuju građane svojom utrkom u pojeftinjenju smanjujući radnu snagu i automatizirajući procese, ne postoji radnika kojeg neće zamjeniti stroj, jedino bitno je profit a resursi se nabavljaju ratom, reketom, malverzacijama, dugom i krađom, ja nabijam na qitu te iste tvrtke riječju i neposluhom i ako kupim iti jedan softwer ikad više u životu pljuni me, kapitalizam i njegove nosioce treba uništiti i to pod hitno jer će kapitalizam pod mus uništiti planet, ljude i ljudske odnose...

...aaargh
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
(s)izgoreo kaže...


Eh, došao si do stvari koja se raspravljala u onoj temi o PS3-u. Razvijanje softvera košta, programeri rade za novac. U početku nije bilo tako, softver računala se još nisu koristila u čisto poslovne svrhe, nego se većina softvera razvijala na fakultetima ili od strane geekova. Tada je softver bio besplatan i otvoren(svatko je mogao dobiti i uređivati kod), te se djelio s ruke na ruku. Onda je došla komercijalizacija, ali jedan pametan tip po imenu Richard Stallman je osnovao FSF i GNU, organizacije koje su se bavile izradom besplatnog i otvorenog softvera. Sada tu postoji jedan problem:  slobodni softver nije donosio profit sav taj softver se radio i radi se u slobodno vrijeme programera, dakle programer dođe kući s posla u Appleu/Microsoftu/čemuveć i kodira slobodni softver. Richard Stallman se i dan danas bori za potpuni prelazak na slobodni softver, ali to po meni nije moguće jer programer i dalje treba negdje zarađivati. Dakle, ne želiš plačanje? Pređi na Linux i otvoreni softver. Ja jesam i osječam se puno bolje nego kad piratiziram, ne plačam ništa, dobijam softver koji želim i još podržavam širenje slobodnog softvera, iako znam da nikad neće zamijeniti komercijalni softver...

I am awesome.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 0:44 (dj_beni).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
dj_beni kaže...

bla, bla bla...

zaitgeist, greenpeace, therealnews, ako ništa drugo budi svjestan da društvo u kojem živiš nevalja

...aaargh
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
(s)izgoreo kaže...
dj_beni kaže...

bla, bla bla...

zaitgeist, greenpeace, therealnews, ako ništa drugo budi svjestan da društvo u kojem živiš nevalja

Istina, ali dali duboko u sebi misliš da ćeš nešto primijeniti neplačanjem par igra? Istina je da su te firme zle, ali kad kupujem softver barem znam da se ne spuštam na njihov nivo, a ionako nisam ništa kupio(ni piratizirao) već dulje vrijeme, a na mom laptopu je gotovo svaki komad softvera besplatan.

 

I am awesome.
13 godina
neaktivan
offline
Ugašeno 12 stranica s torrentima

zanimljivo.

Živio BUG
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 1:11 (SrdjanSplit).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
zbuzanic kaže...

 

Ne bih legalizirao heroin, ali bih takvome onemogucio da se NE lijeci na trosak drzave, a isto bi vrijedilo za teske alkoholicare i slicne nistkoristi... pa tko voli nek izvoli.

 

 

HEIL HITLER!!! -.-"

Gamers Don't Die, They Respawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 9:59 (GimmieCorsair).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Ugašeno 12 stranica s torrentima
dj_beni kaže...

Onda je došla komercijalizacija, ali jedan pametan tip po imenu Richard Stallman je osnovao FSF i GNU, organizacije koje su se bavile izradom besplatnog i otvorenog softvera. Sada tu postoji jedan problem:   slobodni softver nije donosio profit sav taj softver se radio i radi se u slobodno vrijeme programera, dakle programer dođe kući s posla u Appleu/Microsoftu/čemuveć i kodira slobodni softver.

Open source nije isto što i free software, a većinu koda open source software-a rade programeri koji su plačeni za to.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice