Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

poruka: 16
|
čitano: 2.978
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova".
10 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

Ako mi može odgovoriti netko iskusan, recimo ako ja izripam pjesmu sa cd-a u mp3 i ona se nadje negdje na netu. Dali ta pjesma ima neki otisak tj kako da kazem, dali bi mogli oni znati da je potekla iz mojeg orginalnog cd-a  ?

 

 
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

Pa kod njih nije do sad bilo legalno svoje vlastite backupove raditi?  Ako imaš originalni CD koji si ti kupio, možeš napraviti svoj backup bilogdje (drugi CD ili ripanje), ali ne smiješ prodavati, davati i dijeliti s drugima! {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

-dual post-

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 7:29 (war1ock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

Uvedu zakon sad kad više nikom ne treba jer se CD-i ne koriste :D

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

Ne mogu te naći na način na koji misliš, ali ako je to poslano s tvog računala, ima drugih načina kako te se može naći.

13 godina
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova
war1ock kaže...

Pa kod njih nije do sad bilo legalno svoje vlastite backupove raditi?  Ako imaš originalni CD koji si ti kupio, možeš napraviti svoj backup bilogdje (drugi CD ili ripanje), ali ne smiješ prodavati, davati i dijeliti s drugima! {#}

Bilo je ilegalno do sad.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
protjeran
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova
Markić7 kaže...

Ako mi može odgovoriti netko iskusan, recimo ako ja izripam pjesmu sa cd-a u mp3 i ona se nadje negdje na netu. Dali ta pjesma ima neki otisak tj kako da kazem, dali bi mogli oni znati da je potekla iz mojeg orginalnog cd-a  ?

 

niposto, makar je zanimljiva ideja,

u zvuk ukodirati id svakog nosaca, te tako doci do pirata,

jedino sta bi ripanjem u druge formate, pogotovo u one sa gubitkom kvaitete to vjerojatno unistio

15 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

Izgleda mi kao šala za prvi april{#}

AMD Athlon X2 7750+ Gigabyte MA78GM-S2H Gigabyte Ati Radeon 4670 512 mb 4 gb OCZ, Platinum XTC LG Flatron W2241S PSU Fortron 400W
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

Kad na Amazonu kupite autorip cd, taj isti automatski postaje dostupan za download sa Amazona u obliku mp3.

http://www.amazon.co.uk/b?ie=UTF8&node=2614978031

To postoji vec neko vrijeme i nije neka novost.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 12:43 (NEW_MAN).
11 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

bome malo su zakasnili....to su trebali napravit prije 15 godina....

tko će danas kupovat ripani CD u mp3ju  kad je sve netu u FLACu besplatno....

 
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova
Gdi je to besplatno?
15 godina
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova
war1ock kaže...

Pa kod njih nije do sad bilo legalno svoje vlastite backupove raditi?  Ako imaš originalni CD koji si ti kupio, možeš napraviti svoj backup bilogdje (drugi CD ili ripanje), ali ne smiješ prodavati, davati i dijeliti s drugima! {#}

- svugdje je (vec bilo) legalno, ukljuceno i pravo na izradu 'zastitne kopije' ili kopiranje na npr mp3 player... sad je samo to 'zakon' precizirao.

- btw, formalno je svaki kupac mogao sudski taziti uklanjanje DRMa s medija (jer mu DRM onemogucuje normalno-legalno predvidjeno kopiranje dok se sama zastita ne smije zaobilaziti... ima par slucajeva, ITA-ESP i sl.)

 

Hexfire kaže..
war1ock kaže...

Pa kod njih nije do sad bilo legalno svoje vlastite backupove raditi?  Ako imaš originalni CD koji si ti kupio, možeš napraviti svoj backup bilogdje (drugi CD ili ripanje), ali ne smiješ prodavati, davati i dijeliti s drugima! {#}

Bilo je ilegalno do sad.

nije. Naravno, BSA+RIAA uvjek blebecu nesto ... Pirat i sl floskule, presucuju pravo (leglanog) korisnika. npr u GER je (po jednom neprovjerenom izvoru) do sedam kopija unutar legalnog, vise se moze protumaciti kao umnazanje (za distribuciju...). VB (uz USA) kontrolira vecinu AV prava/licenci, tako da je vrlo razumljivo zasto oni formalno tek sad 'obznznjuju' (jer legalno je oduvijek), jer je era CDa prosla, jer je danasnja distribucija online preuzela vecinu....

 

Uvjek/svugdje je neovlastena distribucija ili razbijanje zastite = piraterija = kaznjivo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova
Vex400 kaže...

Izgleda mi kao šala za prvi april{#}

sala za prvi april su ove glupe reklame (nadam se )

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 12:35 (Arnold Layne).
16 godina
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

Kako su mi laksativ zakacili na txt lol.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 12:43 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova

Svicarska je zakon sto se tice tih stvari {#}

 

 

btw.. tebi su makar laksative stavili {#}

 

sorry za oftopic

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velika Britanija legalizira ripanje CD-ova
coso9288 kaže...

Svicarska je zakon sto se tice tih stvari {#}

 

 

btw.. tebi su makar laksative stavili {#}

 

sorry za oftopic

A misa mu, logicno je, poslije laksativa ti treba barem dva paketa toga {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice