NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

poruka: 247
|
čitano: 48.718
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti".
4 godine
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
volegradele kaže...

 Pa normalno da ima,usporedi si high end DAC od DCS Vivaldi  i bilo kojeg drugog prije 10 godina pa javi jel ima razlike!Sad jel tebi za past na guzicu to ne znam!

 https://www.reddit.com/r/audiophile/comments/1w0dy7/are_expensive_dacs_bullshit/

 pitam ga za sistem lik mi stavi jednu komponentu od 35k€, ljudi su izgleda bili malo pametniji i razboritiji s lovom prije 10g sto je vise bogatasa tako cijena specijalnim hi-fi komponentama raste u nedogled

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Father_Dougal kaže...
Dead kaže...

 Ali zašto odgovor na pitanje da li zvučnički kablovi mijenjaju zvuk hifi sustava mora biti potkrijepljen znanstvenim dokazima i testiranjima? Meni ne trebaju nikakvi znanstveni dokazi kad sam, ne samo ja već i moji poznanici, jasno uočio razliku kad sam stare Monstere zamijenio AudioQuest kablovima. Što će mi sad neka mjerenja, instrumenti... kad sam ja to čuo. Usviravanje kablova ne mogu potvrdit jer razliku nisam primijetio, ali ni moje uši nisu u 20-20000Hz rasponu. Znanost mi je inače jako bitna, ali ni ona nije svemoguća pa možda ni u ovom slučaju s kablovima. Na kraju krajeva znanost još uvijek nije načisto s time zašto zijevamo.

 

Zato jer postavljaš tvrdnju koja je suprotna svemu što se danas zna o elektrotehnici i prijenosu audio signala. Usputno, tu tvrdnju potkrjepljuješ sa argumentum ab auctoritate, uvodeći u priču ljude koji sa autoritetom to isto tvrde (inžinjeri koji rade u tvrtci koja proizvodi kablove, recenzenti audio opreme koji žive od oglašivača te iste opreme), a pritom misliš da to potvrđuje tvoju ideju da je tome stvarno tako. Usput se nađe još par istomišljenika koji to isto tvrde i eto vraga, mislite da je to što tvrdite stvarno tako, a u stvari ne znate i niste provjerili to na pravi i jedini način. Psihoakustika je zeznuta stvar, no bojim se da treba imati nekakvih predznanja da bi se sa njom uhvatilo u koštac, a bogami i dovoljno poniznosti da se prizna da sluh nije savršen mjerni instrument.
A što se tiče zijevanja i razloga za zijevanje, normalna osoba bi na to pitanje odgovorila sa 'ne znam' i pokušala, ako ima dovoljno znanja i volje, istražiti zašto je tome tako. Neuka osoba će popuniti rupe u znanju svakakvim izmišljotinama, bitno da odgovaraju njihovim idejama. Tko šljivi kauzalnost, vi znate i to širite kao istinu.
Mene osobno ovo zadnje smeta, deal with it. Ak želite circlejerking, odite na neki audiofilski forum, tamo vam nitko neće govoriti da ste glupi.

 

Zoki B kaže...

Koliko se sjećam ti koristiš Genelec AKTIVNE zvučnike, mislim da sam dovoljno rekao.

Koliko opreme si imao prilike poslušati kod sebe i koliko si zvučničkih kablova imao priliku promjeniti kod sebe da bi čuo razliku?

Koliko kablova od pojačala do zvučnika si zamjenio da bi čuo razliku?

 

 

Da, koristim aktivne zvučnike, kakve to veze ima? Kaj sad i ti nastupaš sa argumentum ab auctoritate? Bavio sam se profesionalnom opremom, sad ne više toliko, znam kaj su zvučnički kablovi i kak funkcioniraju, a vi brijete da dva-tri metra imaju neki utjecaj na zvuk. Obojica patite od Dunning-Kruger efekta.

Priznajte si više da ste neznalice po pitanju elektrotehnike i ne prepirite se sa ljudima koji materiju poznaju bolje od vas i mogu vam to znanstveno dokazati. Nije to vaš teren.

Srdačan pozdrav.

 Aktivni zvučnici, profesionalna oprema vjerojatno razglasna, fulo si večeru sinko :D

16 godina
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

Meni je novi DAC donio toliko bolji zvuk da sam skoro pao na guzicu, da vec iskoristim vas izraz.

A sad dali i vi imate takvo iskustvo ili nemate, uopce me ne zanima.

 

I da, od 20-tak kablova koje sam probao, za njih cca 5-6 sam cuo jasnu razliku gdje sam mogao reci da ovo vrijedi para, ili totalno ne vrijedi ako se zvuk pogorskao. Zvucnicki i interkonektori. Opet, ako je vase iskustvo drugacije, ili ne vjerujete u kablove, to je sasvim u redu, niko vas ne tjera na nista.

 

Ne vjerujem da skupi USB ili LAN kabel moze donesti razliku, ali necu nikad reci da je to glupost jer netko mozda ima toliko bolji sustav i cuo je 10x vise kablova od mene pa cuje nesto. Kuzim kako ide prijenos podataka i da su 0 i 1 uvijek 0 i 1, ali kuzim i da je svaki kabel antena, i pokupi ko zna kakvog zracenja koji onda moze (teoretski) napraviti tko zna sta na tamo nekom n-tom harmoniku sto se onda manifestira u zvuku na odredjeni nacin. Na RME ADI DACu driveri na Windowsima pokazuju broj CRC gresaka kod prijenosa USB audia, i to je uvijek bilo 0, bez obzira na 5kn i 800kn USB kabele koje imam. Ali to je samo jitter, neznam sto se desava sa EM sumum koji je usao u lanac putem USBa, i koji je vrlo lako izmjeriti ako se ima oprema. Strujni kabel je isto antena. To je teoretski, ja imam 10kn strujni i dva od po cca 150€, sto je jako jeftino za "hifi" strujni, i nemogu rec da cujem neku razliku. Ali ako neko cuje, super za njega. 

 

 

 

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

Joj pa di si sad spomenu USB kabel na IT forumu ,,sad smo gotovi!

 

Amo se malo opustit;

 

Stariji audiofil otišao kod doktora i kaže mu:
- "Doktore, kupio sam novi slušni aparat!"
- "Odlično! Inače, kako vam je supruga?"
- "Ma jeftino! Samo 20 eura!"

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
goddard kaže...

U svakom slučaju, racionalnije je u ovoj temi napisati da ću otići poslušati navedeno pojačalo - kad je već tema o njemu - nego više od jednom

napisati da me to ne zanima.

 

Jasno da postoje ljudi koje navedena tematika ne zanima ili čak imaju loše mišljenje o njoj (iako je, po meni, animozitet prema nečemu što nikako

ne mora biti dio tvog života ako to ne želiš, zapravo tema za psihoanalizu), no ne kužim zašto se onda  drži da ostale sudionike u temi trebaju interesirati

daljnje eksplikacije njihove nezainteresiranosti za temu?

 

 

 Ja sam se ponadao da je na ovih stranicu i nešto netko rekao neku o toj klasi pojačala, čak imam notifikaciju, poveseilih se da mi je netko odgovorio na upit dali je NXP 1GHz ARM® Cortex A9 Processor preslab i lagga na OSu pojačala, dali je itko usporedio Marantz  PM7000N sa dotičnim M10, ali ništa... gora ekipa, s manje praktičnih podataka nego na komentarima idexa. 
Vjerujem da je Nad kutijica impresivna, to sto posto. Ali za cijenu s jednom nulom manje i dizajn Marantza mi je ljepši. Ali 4 stranice offopic "kablova" (čak nitko nije spomenuo električni vodič, nego baš ono zdravo seljački "kabel"), jao kuku i zijev. 
p.s. nisam pojma imao da tu postoje tako strastveni tabori, i uopće ne razlikujem koja imena pripadaju kome, samo bih nadovezao da nemam nikakvih problema sa tuđim hobijem. Netko skuplja skupe satove, netko nakit, netko modernu umjetnost, netko stanove... sve pet dok je legalno :)
Jedino ovdje smo na forumu, a to je mjesto gdje se onda ili nalaziš u svojoj grupi istomišljenika i razmjenjujete dragocjene sličice pokemona, ili je izložen nezainteresiranima za osobne emocije, dušu, nostalgiju, traume zbog neimaštine u djetinjstvu ili čudesno izliječenje. Takva ja ova tema. 
Ponavljam, potpuno ste izgubili iz vida da komentiramo konkretan novi proizvod. 
P.P.S. 

volegradele kaže...
Pa tko ne prezire snake oil trgovce ili takozvane konstruktore?Sto mislis da ja obozavam trosit novac nepotrebno?Sto mislis da vecina audiofila ne poslusa komponente prije nego kupe?da 2019 je godina,odi poslusat high end sistem prije 50 godina i sad pa vidi jel ima razlike,jer ipak struja postoji vec ohoho...

 Ajd da se ne lažemo. Obožavaš kupovati ono što te još ponekad donekle razveseli. Za to treba novac. Pa što? Ja također nemogu razumijeti žensku kad ju čekam 2 sata pred dućanom s cipelama, a još mi je gore kad me zove da procijenim jel bi uzela ove il ove. To je to. Jednom nekad davno puknuo je i vas i mene teški dopaminski svrš kad nam je skinut junfer na prvom hifi-u kod prijatelja/sebe/rodbine, kad ste dali prvi gol na lokalnoj utakmici ili eto ženskoj kad joj je mama dala da kupi prve cipele. Bili ste mladi i to je trajno upeklo neuronske kanale. I prokleti mozak želi to neprestano ponovno. Nekad je bolje, nekad lošije, ali je eskapizam od prolaznosti sadašnjeg trenutka. Eto to je sva relativizacija situacije. Kakvi kabeli, kakvi bakrači. 

hudo kaže...

Meni je novi DAC donio toliko bolji zvuk da sam skoro pao na guzicu, da vec iskoristim vas izraz.

A sad dali i vi imate takvo iskustvo ili nemate, uopce me ne zanima.

Pa da, to je moguće razlikovati, ajd barem smo se maknuli od kabela. No opet, danas su chipseti postali presnažni, i relativni mid end od tisuću, dvije kuna je već svim speckama otišao preko granice diminishing returns. Druga je samo stvar što mnogi vole šminkati, tj. bojati zvuk DAC-a, jer sto ljudi , sto čudi - psihoakustika, jel.

No da se vratim na svoj prvi podsjetnik: s godinama života biološki ste izgubili ozbiljan dio zvučnog spektra, i mozak popunjava što zna i umije prema iskustvu a da toga uopće nismo svjesni. Mi smo mnogi vrlo subjektivni po tom pitanju procjene naših vlastitih osjetila. NIsam jednom sreo ljude koji obožavaju pjevati iako su uvjerljivo bez sluha, no njihov mozak ih uvjerava suprotno :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 3:14 (overhaul).
5 godina
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

Niko nema problema sa tudjim hobijem. Nikome ne smeta da kupuje skupe kablove ako ga to veseli. Mi samo kazemo da ne moze cuti razliku jer je nema... I ja imam skupe hobije i neke troskove mogu prakticno opravdati tipa skupih masina jer su kvalitetnije mehanicki napravljene i preciznije su dok neke druge stvari ne mogu logicki opravdati osim da mi je zadovoljstvo da ih imam. Ali mi ne pada na pamet bilo kome reci da su mi ili nekom drugom neophodne i da ne moze jeftinije...jednostavno zadovljstvo mi je.....

Al kad vidim da neko kaze za kabel da je na svjetlijoj strani zvucno ili sl budalastine naglas se smijem i pitam se kakvo je danasnje skolstvo..... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 7:06 (Posmatrač).
 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Pa ti ne cujes i ne zelis cut,ja doma trenutno ima dva zvucnicka kabela i oba imaju svoj zvucni potpis,nekome je to zanemarivo meni ogromno..ne razumijem poriv da zelis meni ili drugima dokazat drugcije,napominjem ja sam vrlo specifican audiofil i stvarno ne petljam previse sa kablovima bilo koje vrste ali postivam druge koji doslovno traze dlaku u jajetu!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...

Niko nema problema sa tudjim hobijem. Nikome ne smeta da kupuje skupe kablove ako ga to veseli. Mi samo kazemo da ne moze cuti razliku jer je nema... I ja imam skupe hobije i neke troskove mogu prakticno opravdati tipa skupih masina jer su kvalitetnije mehanicki napravljene i preciznije su dok neke druge stvari ne mogu logicki opravdati osim da mi je zadovoljstvo da ih imam. Ali mi ne pada na pamet bilo kome reci da su mi ili nekom drugom neophodne i da ne moze jeftinije...jednostavno zadovljstvo mi je.....

Al kad vidim da neko kaze za kabel da je na svjetlijoj strani zvucno ili sl budalastine naglas se smijem i pitam se kakvo je danasnje skolstvo..... 

Upravo u tome i je problem.

Kada netko izjavi da je kabal na svijetlijoj strani iznosi svoje iskustvo i mišljenje.

Za razliku od tebe čovjek je tog dosta imao i uvjeren je da je u pravu.

Ti nisi ništa od toga imao samo si čitao o tome i nisi kompetentan da raspravljaš, nemaš prakse.

 

No bez obzira na to, smatraš se kompetentnim i kritiziraš ljude koji niti na koji način nisu tebe uvjeravali da ti to čuješ.

Ne, ljudi su komentirali da oni čuju na što ti i tebi slični odmah skaču s neprimjerenim komentarima.

 

Da ne odgovaram na više postova ovdje ću, ne ne moram imat predznanje o elektronici da bi mogao ocjeniti da li je nešto bolje ili lošije.

Ako mogu čuti razliku apsolutno mi je to dovoljno.

Trebam li imati znanje o elektroncii da bi vidio da mi je na jednom tv slika bolja nego na drugom?

Trebam li imati znanje o automehanici da bi znao da mi je ovaj auto bolji od drugog?

Ovako mogu u nedogled.

 

Isto spominanje apple fanova ovdje.

Ja nisam fan apple proizvoda, mogu li reći da se to isplati ili ne?

Ne nemogu, jer nisam nikad koristio duže od 5 minuta i nisam kompetentan da bi govorio kako je to smeće i kako je to preskupo.

Znam da kod mene na poslu ljudi koriste isti apple laptop gotovo 10 godina dok windows laptope mjenjamo gotovo svake 4 godine...

Ja to ne cijenim niti ne volim koristiti i stoga ne koristim, ali da mogu reći da je smeće ili precjenjeno ne mogu jer nisam kompetentan.

 

Nikako dobiti odgovor od nikoga ovdje zašto komentirate gotovo svaki post o HiFi opremi, usviravanju, kablovima i slično?

Što vas konkretno muči?

To što ste čitali a ništa niste imali?

Možda želite nešto od bolje opreme a ne možete doći do nje pa je zavist u pitanju?

 

Ili se jednostavno smatrate dovoljno pametnim i teoretski bez ikakve prakse educiranim da možete pljuvati nešto što niti sami ne razumijete niti ste probali.

 

To što ste pročitali koji članak i ovdje pametujete, ja osobno neću uzeti u obzir od nikoga dok ne vidim sliku s dokazom da je to njegova oprema.

Do tada mlatite praznu slamu.

 

Ja jednostavno ne mogu shvatiti mentalitet ljudi koji idu pametovati o nečemu što nikad nisu imali kod sebe pa makar na mjesec dana, a kamoli uspoređivali, jednosotavno ne mogu shvatiti.

Očito sam glup kako kolega Anitseptik navodi što i može biti, jednostavno to ne mogu shvatiti...

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Nezahvalno je govorit o kvaliteti NAD pojacala kad ga jos niko u topicu nije ni cuo a pogotovo ga uspoređivat sa visestruko jeftinijim uređajem!

I nemamo se sto lagat ne volim trosit novac nepotrebno i ne minenjam cesto komponente.
Voli bih da mogu i da se doslovno igram i isprobavam sve i svasta ali preskup je to hoby pogotovo kad se prijeđe određeni prag!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 8:40 (volegradele).
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Zoki B

I opet ti je komentar iznimno(!) glup. Ali ono, baš glup i omalovaživački. Naime, da si čitao shvatio bi da su neki ovdje imali, ili još uvijek imaju, ekstremno skupe komponente.
I ne, neću ti poslati sliku onoga što imam (mogao bi se osjetiti manje vrijednim).

Nisi pametan, nemaš argumente, neznaš o tematici ništa, prepotentan si i napuhan, ali ga sereš na kvadrat.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 9:35 (Antiseptik).
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@overhaul

Niti oni koji skupljaju satove tvrde da njihovi nekako magično pokazuju točnije vrijeme, niti djevojke s novim cipelama tvrde da ove brže hodaju. Isto vrijedi i za sve ostale skupljače.
Osim za skupljače perja i audiofule.
Pis on ju, tu :P
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@Zoki B

I opet ti je komentar iznimno(!) glup. Ali ono, baš glup i omalovaživački. Naime, da si čitao shvatio bi da su neki ovdje imali, ili još uvijek imaju, ekstremno skupe komponente.
I ne, neću tu poslati sliku onoga što imam (mogao bi se osjetiti manje vrijednim).

Nisi pametan, nemaš argumente, neznaš o tematici ništa, prepotentan si i napuhan, ali ga sereš na kvadrat.

Ajde molim te, budi tako dobar pa uslikaj, hvala ti.

Svakim svojim komentarom pokazuješ svoju povrijeđenost te nedostatak izražavanja nadoknađuješ sa smješnim epitetima i uvredama, možda onda sudjelovanje u raspravi ipak nije za tebe?

Ili nisi na nivou?

Ja niti u jednom postu tebe nisam vrijeđao, no tebi to ide samo tako, vjerojatno tako funckioniraš u životu i inače, čestitam.

Ne smatram se pametnim, smatram da sam prosjećna osoba a ipak kutrunije od tebe reagiram na postove, što to onda govori o tebi?

Nemoj se sramotiti više...

 

Još nisam dobio konkretan odgovor što vas konkretno muči u postanju "audiofila" i njihovim iskustvima da morate komentirati?

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@volegradele

Nešto ti nije u redu s jednim, a lako moguće i s oba kabla/kabela.
Ili je, kažem, psihosomatski problem ;)
Pis on ju, tu :P
5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...
Posmatrač kaže...

Niko nema problema sa tudjim hobijem. Nikome ne smeta da kupuje skupe kablove ako ga to veseli. Mi samo kazemo da ne moze cuti razliku jer je nema... I ja imam skupe hobije i neke troskove mogu prakticno opravdati tipa skupih masina jer su kvalitetnije mehanicki napravljene i preciznije su dok neke druge stvari ne mogu logicki opravdati osim da mi je zadovoljstvo da ih imam. Ali mi ne pada na pamet bilo kome reci da su mi ili nekom drugom neophodne i da ne moze jeftinije...jednostavno zadovljstvo mi je.....

Al kad vidim da neko kaze za kabel da je na svjetlijoj strani zvucno ili sl budalastine naglas se smijem i pitam se kakvo je danasnje skolstvo..... 

Upravo u tome i je problem.

Kada netko izjavi da je kabal na svijetlijoj strani iznosi svoje iskustvo i mišljenje.

Za razliku od tebe čovjek je tog dosta imao i uvjeren je da je u pravu.

Ti nisi ništa od toga imao samo si čitao o tome i nisi kompetentan da raspravljaš, nemaš prakse.

 

No bez obzira na to, smatraš se kompetentnim i kritiziraš ljude koji niti na koji način nisu tebe uvjeravali da ti to čuješ.

Ne, ljudi su komentirali da oni čuju na što ti i tebi slični odmah skaču s neprimjerenim komentarima.

 

Da ne odgovaram na više postova ovdje ću, ne ne moram imat predznanje o elektronici da bi mogao ocjeniti da li je nešto bolje ili lošije.

Ako mogu čuti razliku apsolutno mi je to dovoljno.

Trebam li imati znanje o elektroncii da bi vidio da mi je na jednom tv slika bolja nego na drugom?

Trebam li imati znanje o automehanici da bi znao da mi je ovaj auto bolji od drugog?

Ovako mogu u nedogled.

 

Isto spominanje apple fanova ovdje.

Ja nisam fan apple proizvoda, mogu li reći da se to isplati ili ne?

Ne nemogu, jer nisam nikad koristio duže od 5 minuta i nisam kompetentan da bi govorio kako je to smeće i kako je to preskupo.

Znam da kod mene na poslu ljudi koriste isti apple laptop gotovo 10 godina dok windows laptope mjenjamo gotovo svake 4 godine...

Ja to ne cijenim niti ne volim koristiti i stoga ne koristim, ali da mogu reći da je smeće ili precjenjeno ne mogu jer nisam kompetentan.

 

Nikako dobiti odgovor od nikoga ovdje zašto komentirate gotovo svaki post o HiFi opremi, usviravanju, kablovima i slično?

Što vas konkretno muči?

To što ste čitali a ništa niste imali?

Možda želite nešto od bolje opreme a ne možete doći do nje pa je zavist u pitanju?

 

Ili se jednostavno smatrate dovoljno pametnim i teoretski bez ikakve prakse educiranim da možete pljuvati nešto što niti sami ne razumijete niti ste probali.

 

To što ste pročitali koji članak i ovdje pametujete, ja osobno neću uzeti u obzir od nikoga dok ne vidim sliku s dokazom da je to njegova oprema.

Do tada mlatite praznu slamu.

 

Ja jednostavno ne mogu shvatiti mentalitet ljudi koji idu pametovati o nečemu što nikad nisu imali kod sebe pa makar na mjesec dana, a kamoli uspoređivali, jednosotavno ne mogu shvatiti.

Očito sam glup kako kolega Anitseptik navodi što i može biti, jednostavno to ne mogu shvatiti...

 

 

 

 

 

 Hehhee kao i obicno brkas stvari koje su realne i moguce sa stvarima koje su nemoguce.... Televizori se razlikuju radi mnogo stvari. Audio sistemi se razlikuju radi mnogo stvari. Stavlja nam u usta nesto sto nismo rekli. Nikad niko nije rekao da su dvije komonente iste. Naravno da nisu. Ali nisu razliciti radi kablova. 

 

Ono sto mi tvrdimo tvrdi nauka a ne mi. Mi kazemo fizika kaze nemoguce a ti kazes da imas iskustvo... 

 

Sta fizicari znaju sve budale do budale. Ajnstajn prica o svemiru a nikad nije bio tamo. Nije kompetentan.....

Sta zna oba budala u kolicima. Nikad nikud nije mrdnuo... To sto ga citav svijet smatra trenutno najvecim umom na svijetu fuck that.. sta on zna. Nikud mrdnuo nije a blebece o svemiru... ma budala......Ti kupis preskupi kabel i nisi cuo razliku pa ga prodajes a ne zelis javno priznati da si bacio pare pa spasavaj sta se spasti da ;)

 

Neprocjenjivo....

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Zoki B

Odgovoreno ti je X puta.
Nije moj problem što je prezahtjevno i što rečeno ne možeš shvatiti.

Ponoviti ću ukratko. Jednom rečenicom:
Laž, prevara i zaglupljenost - prvo dvoje proizvođača i trgovaca (u suradnji s novinarima), a posljednje kupaca lažno oglašenih (najčešće audio, ali i svih drugih tako predstavljenih) proizvoda.

Eto, možda ti napokon uđe u primozak da se zapravo brinemo za tebe i takve kao ti.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 9:55 (Antiseptik).
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@Zoki B

Odgovoreno ti je X puta.
Nije moj problem što je prezahtjevno i što rečeno ne možeš shvatiti.

Ponoviti ću ukratko. Jednom rečenicom:
Laž, prevara i zaglupljenost - prvo dvoje proizvođača i trgovaca (u suradnji s novinarima), a posljednje kupaca lažno oglašenih (najčešće audio, ali i svih drugih tako predstavljenih) proizvoda.

Eto, možda ti napokon uđe u primozak da se zapravo brinemo za tebe i takve kao ti.

Ako nisu tvoji novci u pitanju, zašto te to brine koliko je tko dao za npr kabal?

Da moraš komentirati i uvjeravati ljude da su bacili novce.

To je tvoj problem?

 

Brini se sinko za sebe, ne moraš za nas, čini mi se da imaš nekih problema :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 10:08 (Zoki B).
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...

 

 

 

 

 Hehhee kao i obicno brkas stvari koje su realne i moguce sa stvarima koje su nemoguce.... Televizori se razlikuju radi mnogo stvari. Audio sistemi se razlikuju radi mnogo stvari. Stavlja nam u usta nesto sto nismo rekli. Nikad niko nije rekao da su dvije komonente iste. Naravno da nisu. Ali nisu razliciti radi kablova. 

 

Ono sto mi tvrdimo tvrdi nauka a ne mi. Mi kazemo fizika kaze nemoguce a ti kazes da imas iskustvo... 

 

Sta fizicari znaju sve budale do budale. Ajnstajn prica o svemiru a nikad nije bio tamo. Nije kompetentan.....

Sta zna oba budala u kolicima. Nikad nikud nije mrdnuo... To sto ga citav svijet smatra trenutno najvecim umom na svijetu fuck that.. sta on zna. Nikud mrdnuo nije a blebece o svemiru... ma budala......Ti kupis preskupi kabel i nisi cuo razliku pa ga prodajes a ne zelis javno priznati da si bacio pare pa spasavaj sta se spasti da ;)

 

Neprocjenjivo....

Da si pažljivo čitao došao bi do toga da kablovi imaju različit karakter, žao mi je što ti to ne čuješ, ili možda čuješ ali nisi imao prilike poslušati?

Ja preskupi kabal koji je svjetlijeg karaktera i koji je košta preskupih 250kn prodajem kolgi s foruma za preskupih 100kn, da mi ne stoji doma i da ne hordam.

To se zove kolegijalnost, bolje da netko koristi nego da kod mene skuplja prašinu i još ako mu donese poboljšanje svi sretni i zadovoljni.

Prodajem ga jer mi nije pasao u sustavu i zamjenio sam ga s tamnijim koji  sam dobio u trgovini za preskupih 240kn iako je cijena preskupih 400kn.

 

Ove gore komparacije su ti smješne.

Vjerojatno si potkovan s znanjem o fizici pa si čuo za termin teorijska fizika....

 

5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...
....

Da si pažljivo čitao došao bi do toga da kablovi imaju različit karakter, žao mi je što ti to ne čuješ, ili možda čuješ ali nisi imao prilike poslušati?

Ja preskupi kabal koji je svjetlijeg karaktera i koji je košta preskupih 250kn prodajem kolgi s foruma za preskupih 100kn, da mi ne stoji doma i da ne hordam.

To se zove kolegijalnost, bolje da netko koristi nego da kod mene skuplja prašinu i još ako mu donese poboljšanje svi sretni i zadovoljni.

Prodajem ga jer mi nije pasao u sustavu i zamjenio sam ga s tamnijim koji  sam dobio u trgovini za preskupih 240kn iako je cijena preskupih 400kn.

 

Ove gore komparacije su ti smješne.

Vjerojatno si potkovan s znanjem o fizici pa si čuo za termin teorijska fizika....

 

 Smijesne a nije smijesna tvrdnja da ne nisma kompetentan da pricam o kablova jer ih nisam cuo ;)

 

To je ok ;)

 

A u fiziku sam upuceniji od tebe ocigledno ;) Ne lupam gluposti i ne cujem glasove i zvukove u glavi koji ne postoje ;) Za razliku od usviravanja kablova nauka poznaje lijekove koji rjesavaju ili barem ublaze simptome nepostojecih zvuka u glavi ;)

 

Isto tako te nista ne sprecava da tvrdis kako ja znam sta sam imao ili imam iako nemas pojma o tome. Isto tako uredno zanemarujes postove ljudi kojiimaju hofo sisteme i isto tako tvrde da je usviravanje kablova teski BS ;) Ali hej ti ih cujes i komsije preko avlije cuju to je jedino bitno ;)

 

iako je vjerovatnije da te podrzajau a poslije se smiju budalastinama koje lupas ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 10:31 (Posmatrač).
16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
overhaul kaže...

Pa da, to je moguće razlikovati, ajd barem smo se maknuli od kabela. No opet, danas su chipseti postali presnažni, i relativni mid end od tisuću, dvije kuna je već svim speckama otišao preko granice diminishing returns. Druga je samo stvar što mnogi vole šminkati, tj. bojati zvuk DAC-a, jer sto ljudi , sto čudi - psihoakustika, jel.

No da se vratim na svoj prvi podsjetnik: s godinama života biološki ste izgubili ozbiljan dio zvučnog spektra, i mozak popunjava što zna i umije prema iskustvu a da toga uopće nismo svjesni. Mi smo mnogi vrlo subjektivni po tom pitanju procjene naših vlastitih osjetila. NIsam jednom sreo ljude koji obožavaju pjevati iako su uvjerljivo bez sluha, no njihov mozak ih uvjerava suprotno :)

 

Glavni dio informacija koje cujemo i gdje je ljudsko uho najosjetljivije je srednjetonski tio spektra, i to moras doslovno biti gluh da izgubis. Zna se, stovise znastveno je dokazano, da sa godinama slusanja treniras uho (iako gubis i visokotonskom spektru!), tj mozak, urezujes u pamcenje kako nesto zvuci. To i odlasci na live svirku, da imas neku referencu kako ta violina ili gitara ustvari zvuce (e to je razlika izmedju jeftinog i skupog DACa, jeftini je kao analitica, ali skupi daje zvuk pravog instrumenta). Znaci nista ti ne pomaze ako cujes do 22khz ako nisi cuo sto live svirki, cuo milion puta tu pjesmu na raznim hifi sustavina, i onda ces vrlo brzo prepoznati razliku kada ti netko upikne novi kabel.

~~ sound sommelier ~~
5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@overhaul

Niti oni koji skupljaju satove tvrde da njihovi nekako magično pokazuju točnije vrijeme, niti djevojke s novim cipelama tvrde da ove brže hodaju. Isto vrijedi i za sve ostale skupljače.
Osim za skupljače perja i audiofule.

 Skupi satovi nisu skupi jer tacnije pokazuju vrijeme. Cak stavise Kvarcni satovi kojih kilogram kosta 1 usd su nemjerljivo tacniji od skupih mehanickih satova. Vrhusnki skupi sat se smatra tacnim ako grijesi ispod 6 sekundi dnevno dok kvarcni sat grijesi 1 sek u hiljadu godina....

 

 

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...
Zoki B kaže...
....

Da si pažljivo čitao došao bi do toga da kablovi imaju različit karakter, žao mi je što ti to ne čuješ, ili možda čuješ ali nisi imao prilike poslušati?

Ja preskupi kabal koji je svjetlijeg karaktera i koji je košta preskupih 250kn prodajem kolgi s foruma za preskupih 100kn, da mi ne stoji doma i da ne hordam.

To se zove kolegijalnost, bolje da netko koristi nego da kod mene skuplja prašinu i još ako mu donese poboljšanje svi sretni i zadovoljni.

Prodajem ga jer mi nije pasao u sustavu i zamjenio sam ga s tamnijim koji  sam dobio u trgovini za preskupih 240kn iako je cijena preskupih 400kn.

 

Ove gore komparacije su ti smješne.

Vjerojatno si potkovan s znanjem o fizici pa si čuo za termin teorijska fizika....

 

 Smijesne a nije smijesna tvrdnja da ne nisma kompetentan da pricam o kablova jer ih nisam cuo ;)

 

To je ok ;)

 

A u fiziku sam upuceniji od tebe ocigledno ;) Ne lupam gluposti i ne cujem glasove i zvukove u glavi koji ne postoje ;) Za razliku od usviravanja kablova nauka poznaje lijekove koji rjesavaju ili barem ublaze simptome nepostojecih zvuka u glavi ;)

 

Isto tako te nista ne sprecava da tvrdis kako ja znam sta sam imao ili imam iako nemas pojma o tome. Isto tako uredno zanemarujes postove ljudi kojiimaju hofo sisteme i isto tako tvrde da je usviravanje kablova teski BS ;) Ali hej ti ih cujes i komsije preko avlije cuju to je jedino bitno ;)

 

iako je vjerovatnije da te podrzajau a poslije se smiju budalastinama koje lupas ;)

Nemoj se ljutiti ali ne ide ti....

 

Navodiš teroijsku fiziku, da, vjerojatno znaš više od mene, ne zanima me to.

Sebe uspoređuješ s tim, znači prihvaćaš da si teroetičar?

To je ono što i govorim cijelo vrijeme.

 

Za razliku od "Ajnstajna" ti danas možeš nešto zaista probati o čemu ovdje pričamo.

On je bio genijalac i dosta toga je "pogodio" jer je riječ o teorijskoj fizici, ali čovjek je bio genijalac, skidam kapu svakako.

No da li je bio u svemiru, da li je mogao izmeriti koliko je hladno tamo, da li je stvarno vakum i slično.

Ne, jer nije bio tamo.

 

Ajmo se malo osvrnuti na skupe hifi sustave i osoba koje kažu da je usviravanje glupost.

Imaju pravo na to, moguće da zaista ne čuju razliku, poštujem to.

To što su dali brdo para na opremu ne znači da tu opremu zaista i čuju kako spada, ne percipiramo svi jednako zvuk.

Znam ljude koji su dali i preko 100 000kn za opremu i to im je meh, nije im to bitno al eto za slušati muziku i koji film pogledati, imaju para ko dreka, misliš da će takav čuti razliku u kablovima?

Neće, nije mu to hobi i strast kao nekima od nas.

 

Mene zanima zašto se ti i tebi slični osjećate potrebu komentirati npr moj post da mi je novi kabal bolji  i s vremenom sve bolje radi?

Šta je to tvoj problem, nisi ga platio, niti ti je izazvao iakakv trošak ipak moraš me uvejriti da sam u krivu.

Ja sam ga kupio, ja sam si stvorio trošak i ja sam zadovoljan.

No nisam išao od osobe do osobe i govorio ti si debil ako ne čuješ,  vjerujem da ljude to ili ne zanima ili ne čujiu ok mi je to, mogu živjeti s tim nema potrebu za nametanje svog mišljenja .

 

Ti i tebi slične osobe imate potrebu nama nametnuti svoja mišljenja, teorijska naravno.

Mi smo prisiljeni braniti se jer nas pokušavate uvjeriti u nešto što smo mi zaista probali u uvjerili se u to za razliku od vas?

 

Čemu sve to?

 

Shvaćate li vi "nevjernici" da vi stvarate rasprave i debate koje idu u nedogled i da vi napadate ljude?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Zoki B

Opet? Isto? Jedno te isto i opet?! Svi su ludi, samo su audiofuli (koji troše SVOJ novac) pametni. Kako ti se više da kenjati u vlastita usta?!?

I nije tu riječ o vas par koji ste zabrazdili do balčaka (u prijevodu do jaja). Riječ je o slijedećoj generaciji koju trujete svojim gluparijama. Ko najgora sekta ste.
I, što je najveći bed, zaista vjerujete u sve izgovoreno.
Pis on ju, tu :P
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...

Da si pažljivo čitao došao bi do toga da kablovi imaju različit karakter, žao mi je što ti to ne čuješ, ili možda čuješ ali nisi imao prilike poslušati?

Ja preskupi kabal koji je svjetlijeg karaktera i koji je košta preskupih 250kn prodajem kolgi s foruma za preskupih 100kn, da mi ne stoji doma i da ne hordam.

To se zove kolegijalnost, bolje da netko koristi nego da kod mene skuplja prašinu i još ako mu donese poboljšanje svi sretni i zadovoljni.

Prodajem ga jer mi nije pasao u sustavu i zamjenio sam ga s tamnijim koji  sam dobio u trgovini za preskupih 240kn iako je cijena preskupih 400kn.

 

Ove gore komparacije su ti smješne.

Vjerojatno si potkovan s znanjem o fizici pa si čuo za termin teorijska fizika....

 

 Možeš li mi objasniti što je "kabal svijetlijeg karakrera"? Što mu daje taj karakter? Otpor, induktivitet, kapacitet, izolacija, promjer..... boja kabela?

 

A što se tiče toga da si nekome prodao neki kabel, za neku cijenu, to je sasvim ok. On bi ga kupio i ovako i onako i spustivši mu cijenu učinio si mu uslugu. Možda mu stvarno zvuk bude "svijetliji" (ako prilikom spajanja pomakne ili zakrene zvučnik).

15 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Audiofuli idu na live koncerte (lazu, ok) i taj zvuk zele priblizno postici u svojoj sobici kupujuci ultraskupu opremu, usviravaju kablove i sl. E sad neka mi svaki od prozvanih kaze ako zna na kakvim pojacalima, opremi, zvucnicima, kablovma su majstori zvuka ozvučili isti koncert da prenesu publici?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Nezz i bolime kita zasto i kako je takvog karaktera a tebe ako zanima zasuci rukave i otkrij!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Ja ne zelim imat zvuk sa live koncerta,pa tko to uopce zeli?
AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
bik kaže...
Audiofuli idu na live koncerte (lazu, ok) i taj zvuk zele priblizno postici u svojoj sobici kupujuci ultraskupu opremu, usviravaju kablove i sl. E sad neka mi svaki od prozvanih kaze ako zna na kakvim pojacalima, opremi, zvucnicima, kablovma su majstori zvuka ozvučili isti koncert da prenesu publici?

Koncert neamplificirane akusticke glazbe prvenstveno. Nema smisla usporedjivati veliki rock stadion koncert jer niko ne zeli imati doma 110db :/

Ali kada cujes trubu ili bubanj uzivo, bez amplifikacije, postane ti jasno koliko smo mi daleko od visoke vrijednosti u reprodukciji ...

Manji koncerti su puno bolji jer mozes cuti zvuk instrumenta direktno, iako ponekad imaju aktivnu amplifikaciju i velike zvucnike.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:15 (hudo).
16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...

 Aktivni zvučnici, profesionalna oprema vjerojatno razglasna, fulo si večeru sinko :D

Studijska, što si mogao i pretpostaviti da si pogledao kakve to aktivne zvučnike imam. No toliko ti je važno da budeš u pravu da si potegnuo straw man, još jednu logičku grešku.

Pokapaš se sve dublje i dublje u svom neznanju, a da to ne primjećuješ. Nisi u stanju argumentirano raspravljati, patiš od Dunning-Krugera, da sam na tvom mjestu, pokupio bih se iz ove rasprave od sramote.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@Zoki B

Opet? Isto? Jedno te isto i opet?! Svi su ludi, samo su audiofuli (koji troše SVOJ novac) pametni. Kako ti se više da kenjati u vlastita usta?!?

I nije tu riječ o vas par koji ste zabrazdili do balčaka (u prijevodu do jaja). Riječ je o slijedećoj generaciji koju trujete svojim gluparijama. Ko najgora sekta ste.
I, što je najveći bed, zaista vjerujete u sve izgovoreno.

Da, klasićno vrijeđanje i vulgarizam u nedostatku argumenata.

Ako nemaš što napisati, onda nemoj, brukaš se ovako.

Ajde javi se Posmatraču koji je napisao " Jedini koji vrijedja si ti.... Citiraj onog ko je tebe ili bilo koga uvrijedio i ja cu ga prijaviti modovima...." pa se prijavite obojica, ja vas ne mislim prijaviti, mene ovo ne uzbuđuje niti živcira, ne shvaćam išta od ovog ozbiljno, pogotovo od ovakvih osoba koje nemaju apsolutno nikakvog znanja niti iskustva vezanih uz temu, također imate veliki nedostatak zdravog komuniciranja.

 

Vidim, shvaćate ovo poprilično osobno, loše vam je to momci, jako loše, da vas jedna osoba može toliko isprovocirati da počnete vrijeđati i koristiti vulgarizme dok ta osoba niti jednom nije koristila niti jednu pogrdnu riječ za nijednog od vas.

Loše momci, vrlo loše...

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Father_Dougal kaže...
Zoki B kaže...

 Aktivni zvučnici, profesionalna oprema vjerojatno razglasna, fulo si večeru sinko :D

Studijska, što si mogao i pretpostaviti da si pogledao kakve to aktivne zvučnike imam. No toliko ti je važno da budeš u pravu da si potegnuo straw man, još jednu logičku grešku.

Pokapaš se sve dublje i dublje u svom neznanju, a da to ne primjećuješ. Nisi u stanju argumentirano raspravljati, patiš od Dunning-Krugera, da sam na tvom mjestu, pokupio bih se iz ove rasprave od sramote.

Ovdje se najviše povlače zvučnički kablovi.

Oni povezuju pojačalo i zvučnik.

Ti imaš pojačalo u zvučniku.

Ti si expert u slaganju studijske opreme i znaš sve o tome.

Zbilja si kompetentan i očito si puno naučio o tome kada u HiFi stavljaš studijsku opremu.

 

Također navođenjem Dunning-Krugera vrijeđaš osobu s kojom komuniciraš, što je kao i kod tvojih kolega pristaša, način komuniciranja u nedostatku argumenata ili poznavanja materije, kad neznam što bi tekao idem vrijeđati čovjeka i njegovu inteligenciju.

Sebi dižeš rep s tim?

Čestitam ti.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:49 (Zoki B).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice