Linux – dečko koji obećava zaključana tema

poruka: 647
|
čitano: 83.285
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linux – dečko koji obećava".
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...
Hvala bogu pa nije ... {#}

 

I uopće mi ne fali. Pošto mi je vrijeme na OS-ima raspoređeno: 70% Windows ,20% OS X i 10% Linux.

Još da idem petljat po Linuxu ,nebi imal kad spavat. {#}

 

Pazi da se ne prehladiš! {#}

Zar nije cool napraviti log-off i odabrati drugo sučelje, kadti dosadi staro.{#}

 

Ne boj se za prehladu, ali mi možda ujutro bude falio koji nožni prstić.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...
Veliki Brat kaže...

 

Uglavnom se ignoriraju normalne teme i sugovornici, te izmišljaju gluposti. Nisam navikao tako razgovarati, pa se pokušavam prilagoditi. Kako mi ide?

Loše ,zasad ...

Hvala, već sam se prepao da mi uspjeva bulazniti bez reda i smisla...

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mario.L_hr kaže...
Zar nije cool napraviti log-off i odabrati drugo sučelje, kadti dosadi staro.{#}

Ne. I ovaj Gnome Shell bi ''odletio'' da koristim Ubuntu na dnevnoj bazi. Dobar ,stari Gnome mi je sasvim dovoljan.

 

********************************

 

Još jedamput ,yebo vas editor!! {#}

Veliki Brat kaže...

Hvala, već sam se prepao da mi uspjeva bulazniti bez reda i smisla...

Ne ,nema šanse .... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 22:16 (kizo2703).
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...

********************************

 

Još jedamput ,yebo vas editor!! {#} 

 

Shvati to kao vježbu za jačanje karaktera...

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...

 

Shvati to kao vježbu za jačanje karaktera...

 

Dobar je moj karakter ,ne boj se - nego C/P-am Mariovu psovku i onda mene yebe!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Kizo pa što ne koristiš dobrog dobrog MATE(u) Mišo Kovača.

 

Editor je dobar ali Silverlight je ipak neokrunjeni kralj.

 

EDIT: Da koristiš Linux, nebi imao problema s C/P.{#}

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 22:22 (mario.L_hr).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mario.L_hr kaže...

Kizo pa što ne koristiš dobrog dobrog MATE(u) Mišo Kovača.

 

... ali Silverlight je ipak neokrunjeni kralj.

Hoću ,ali kad pređem na Mint. Sad mi se neda yebavat.

 

Jel to koristi uopće itko drugi u svijetu više?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 23:27 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Imam ga instaliranog uz Cinnamon ali prednost dajem drugom.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
sailor1 kaže...

ReactOS

pa kad sam se zadnji put s njim pokušao igrati, pokretao je manje programa nego linux pod wineom i više su se rušili

sorry ako je sada bolje, ali još je alpha, pa sumnjam da je puno bolje

ReactOS je genijalna stvar za proučavanje utrobe Windowsa. Najbliže što možeš doći izvornom kodu Windowsa. Nekoliko puta mi je "spasio dan" zahvaljujući tome.

A sad koliko je kompatibilan i stabilan... recimo to ovako: to je projekt koji za cilj ima klonirati funkcionalnost Windowsa a koji razvija šačica ljudi koji još k tome nisu ni plaćeni za taj posao. Nuff said.

 

ReactOS developeri i Wine developeri si međusobno razmjenjuju patcheve. Wine ima bolju kompatibilnost jer ima manje posla za odraditi (samo userland), a i može ga se stavljati u kojekakve alternativne konfiguracije čime se mogu činiti čuda za aplikacije koje odbijaju po defaultu raditi. S druge strane ReactOS developeri nisu previše zainteresirani da dovedu aplikacije u funkcionalno stanje odmah i sada, nego da se sve implementira što je više moguće vjerno originalu pa se posao otegnuo.

What Andy giveth, Bill taketh away.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
royalhero kaže...
kizo2703 kaže...
royalhero kaže...

Na Windows 8 se može i mountati bez ikakvog third party softvera.

Naravno ,ali njega interesira prženje ,i to .mdf image formata ,u Windowsima.

Nisam primjetio, ne pratim raspravu od posta do posta, u početku je bilo zanimljivo, sada je obično prepucavanje i nadmetanje šta koji OS može...

 

Ali eto, kad se već otišlo tamo, ajde da i ja postavim jedno pitanje što me već duže vrijeme muči. Evo situacije:

firma xyz ima softver napisan u .NET-u i radi sa SQL Server bazom podataka, ima puno grafova, gridova, nekakvih forma i reporta, reporti se mogu izvoziti u Microsoft Office Excel.

Sve radi, ponekad se desi neki bug, ali se vrlo brzo sredi i poslovni proces se nastavlja. Firma zadovoljna, taj softver je plaćen pozamašnu svotu, Windowsi su licencirani, SQL Server je Standard ili Enterprise, također kupljen. Dajte mi jedan jedini razlog, da firma ostavi taj softver i pređe na Linux? Takve ljude ne zanima ko poštuje/ne poštuje standarde, bitno je da to radi, a šta je u pozadini je najmanje bitno.

promašio si fudbal. pričamo o linuxu na desktopu kućnog prosječnog korisnika. ovo što si ti napisao može biti i obrnuta priča. koji bi razlog imao google da prebaci servere na windows?

iPhone:You're holding it wrong. Always!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...
BlueMax kaže...
Old Iggy kaže...

Koga briga? OO/LO imaju problem, ne Office.

Zanimljiva teza. Sto je s problemom kad MS Office pogresno ili nikako ne otvara dokumente pisane u MS Officeu?

 

Never happened, but nice try.

 

 

Nije istina, završni rad koji sam pisao u Wordu 2013 mi se nije 100% ispravno prikazao u Wordu 2007, negdje je bilo previše praznih redaka i sličnih gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 1:08 (paradajz).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Zanimljiva teza. Sto je s problemom kad MS Office pogresno ili nikako ne otvara dokumente pisane u MS Officeu?

 

Never happened, but nice try.

 

MS Office ima problema sa back-kompatibilnošću... uglavnom Word 2007<-> Word 2010 na napednim nivoima upotrebe i ništa strašno, usput, te najviše MS Access 2007 <-> 2010 - tu se stavri moraju skroz re-kreirat ako sam u 2010 napravio nešto što treba pokrenuti 2007. (forme, najviše). Savjet, LO Writer je moćniji alat od Worda, uglavnom za naprednije i sofisticiranije stvari...makar tada se čovjek maši LaTex-a...

 

Osvrt na glavnu temu; Windows nudi više desktop korisniku jer podržava i commercial i OS/Freeware software. HW od slučaja do slučaja zahtjeva pristup... Kad sam htio Windows 7 na nekim laptopmima, bolje mi je radio Linux, a kad sam htio Linux na novom laptopu, nije bilo drivera za grafičku pa sam instalirao Windowse.

 

Osvrt na okolnosti: Windowsi su se pojavili prije. Nelegalno ih koristi masa ljudi kod nas jer smatraju da je to normalno, a i tko ih provjerava ?!
Nadalje, Microsoft ulaže milijrde u marketing i povoljne licence u školama i državnim ustanovama što ide u prilog zastupljenosti i stvaranju navika.

 

Ako su točne brojke od 1 milijarde dolara od strane Microsofta u marketing, onda, kao IT instruktor koji gleda zbunjene novajlije na IT tečajevima i sluša što njima treba, vidim da će 90% vulgaris korisnika prijeći na tablete (ne one iz ljekarni) jer Samusng ulaže 13 milijardi dolara u marketing, a njegovu paletu tableta i smart-phone-a uglavnom pogoni Android.

 

Srdačno!

16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
paradajz kaže...

 

Never happened, but nice try.

 

 

Nije istina, završni rad koji sam pisao u Wordu 2013 mi se nije 100% ispravno prikazao u Wordu 2007, negdje je bilo previše praznih redaka i sličnih gluposti.

 

 

Nije to ništa - probaj u Wordu 1.0 otvoriti fajl iz Worda 2013. 

 

Katastrofa, a ne softver.

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 1:34 (Drago).
16 godina
neaktivan
offline
Linux – dečko koji obećava

evo jednog malog testa kojeg sam napravio. odavdje sam skinio uzorak docx-a rađen u ms officeu 2007 i pdf dokument kako to treba izgledat. kući nemam ms office pa sam probao otvoriti u libreofficeu, kingsoft wordu, calligri i google docsu.

 

najbliže je bio google docs, iako je i pod kinsoftom odlično izgledalo onako baš kao da je od microsofta, ali formatiranje nije bilo dobro tj. dokument od tri stranice stavio je na dvije. problem je bio da 2. stranica nije počimala rečenicom kojom je trebala, dakle pojavio se problem u formatiranju.

 

jutros probam na računalu koji ima ms office 2010 i gle čuda ... na ms officeu 2010 i na google docsu potpuno isto izgleda tj. različito od ms officea 2007. eto toliko o kompatibilnosti između ms formata u samo susjedne dvije verzije dešavaju se razlike. vidi ekranske pucnjeve.

LO 4.1.2.3 docx, dosta je skupio tekst LO 4.1.2.3 docx, dosta je skupio tekst
kingsoft writer, vizualno jako slično officeu, ali problem formatiranja kingsoft writer, vizualno jako slično officeu, ali problem formatiranja
vizualno isto kao office 2010 vizualno isto kao office 2010
MSO 2010 ima problem sa formatiranjem MSO 2007 docx dokumenata MSO 2010 ima problem sa formatiranjem MSO 2007 docx dokumenata
pdf dokument kako bi to trebalo izgledati u originalu MSO 2007 pdf dokument kako bi to trebalo izgledati u originalu MSO 2007
iPhone:You're holding it wrong. Always!
 
7 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Linux – dečko koji obećava

Usporedba je neobjektivna, i tendenciozna (iz nehata nadam se).

Nije mi jasno koji je smisao ovakvog članka (osim reklame za MS).

Čime on doprinosi zajednici?

 

  1. Treba usporediti value/money
  2. Podrška MS office formata kao mjerilo? (Isprobaj podršku za *.docx na Wordu 2003) Podrška Office-a je za većinu korisnika dovoljna.
  3. ...

 

Ogroman broj običnih korisnika PC-a nikad nisu ni čuli za Linux. MS lobira od vlade, pa do uredništva inf. časopisa.

 

Dragi Drago Galiću, budi fer novinar pa molim te saznaj koliko se godišnje u HR prelije novca poreznih obveznika

za MS OS licence iz vlade i državnih institucija, tvrtki u vlasništvu države itd. na račun Microsofta. (Može analogno i za Linux)

Nakon toga možemo objektivno razgovarati o Linuxu.

 

Linux je besplatan i to je zapravo njegov glavni nedostatak (u pogledu zastupljenosti u HR)

Kad kupuješ tuđim novcem ("državnim") tražiš najskuplje. Zna se zašto.

 

 

 

 

 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
8sekretar kaže...

Zanimljiva teza. Sto je s problemom kad MS Office pogresno ili nikako ne otvara dokumente pisane u MS Officeu?

 

Never happened, but nice try.

 

MS Office ima problema sa back-kompatibilnošću... uglavnom Word 2007<-> Word 2010 na napednim nivoima upotrebe i ništa strašno, usput, te najviše MS Access 2007 <-> 2010 - tu se stavri moraju skroz re-kreirat ako sam u 2010 napravio nešto što treba pokrenuti 2007. (forme, najviše). Savjet, LO Writer je moćniji alat od Worda, uglavnom za naprednije i sofisticiranije stvari...makar tada se čovjek maši LaTex-a...

 

Osvrt na glavnu temu; Windows nudi više desktop korisniku jer podržava i commercial i OS/Freeware software. HW od slučaja do slučaja zahtjeva pristup... Kad sam htio Windows 7 na nekim laptopmima, bolje mi je radio Linux, a kad sam htio Linux na novom laptopu, nije bilo drivera za grafičku pa sam instalirao Windowse.

 

Osvrt na okolnosti: Windowsi su se pojavili prije. Nelegalno ih koristi masa ljudi kod nas jer smatraju da je to normalno, a i tko ih provjerava ?!
Nadalje, Microsoft ulaže milijrde u marketing i povoljne licence u školama i državnim ustanovama što ide u prilog zastupljenosti i stvaranju navika.

 

Ako su točne brojke od 1 milijarde dolara od strane Microsofta u marketing, onda, kao IT instruktor koji gleda zbunjene novajlije na IT tečajevima i sluša što njima treba, vidim da će 90% vulgaris korisnika prijeći na tablete (ne one iz ljekarni) jer Samusng ulaže 13 milijardi dolara u marketing, a njegovu paletu tableta i smart-phone-a uglavnom pogoni Android.

 

Srdačno!

  MS office ima lošu podršku za samoga sebe.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
13 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

Čemu se opet vraćate na Office. Već smo utvrdili da argument koji koristi Office kao manu Linuxa ne stoji i više nije potrebno elaborirati na tu temu. Hrvooje, OK je što si napravio usporedni test ali ne vidim smisla u dokazivanju jer je očito da Drago za korištenje treba MS Office. Već smo pokazali da je moguće koristiti sve ove Office alate neovisno o platformi (OS-u).

 

@etomic: Nepravedno je tovariti Dragi na leđa borbu s vjetrenjačama, ovaj članak nema veze s korištenjem Linuxa u državnoj upravi i službama već je pokušaj korištenja Ubuntu Linuxa od strane kućnog korisnika. Manje ili više uspješno smo ukazivali na Dragine promašaje u generaliziranju stava prema Linuxu na temelju lošeg iskustva koje je imao. Isto tako se i on manje ili više uspješno branio (uz logističku pomoć nekolicine, za ihusha nisam sigurna na koju se stranu svrstao nakon ove zadnje tranše od ArtistX-a). Rezultat je takava da je strana koja je branila Linux moralni pobjednik samo nas je nadjačala količina Windows korisnika.

 

Mislim da je slučaj zaključen.{#}

Stručnjak za odmaganje...
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mario.L_hr kaže...

Čemu se opet vraćate na Office. Već smo utvrdili da argument koji koristi Office kao manu Linuxa ne stoji i više nije potrebno elaborirati na tu temu. Hrvooje, OK je što si napravio usporedni test ali ne vidim smisla u dokazivanju jer je očito da Drago za korištenje treba MS Office. Već smo pokazali da je moguće koristiti sve ove Office alate neovisno o platformi (OS-u).

 

 

da mu dokažem da 2007 i 2010 nije kompatibilan 100%

iPhone:You're holding it wrong. Always!
12 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

Samo gledam i gledama prsti me svrbe.

 

Otkada je svijeta i vijeka linuxasi su uvijek gurali neki svoj elitisticki stav u fazonu sta ako treba malo poterminalu caprkati ko je glup i lijen da naucio ne treba ni da radi sa kompjuterima.

Drugari moj... prica da ti za koristenje kompjutera treba diploma iz matematika je umrla tamo negdje 80tih. 

Druga stvar. I sam sam pokusavao prigrabiti Linux u vise navrata u zadnjih 17 godina rada. 

I ista prica kao iz clanka. Uvijek je tu nesto. Sve super u 80-90% slucajeva ali uvijek tu nesto ima. 

Zadnji pokusaj je bio prosle godine kada sam na forumima sa strane vidio prilican broj instalacija programa koje koristim. Ajde reko da pokusam ponovo.

I to je anravno propao pokusaj. Programi koji su uopste i proradili zahtjevali su dane urlanja za pomoc na forumima gdje su drigari malo pametniji i od vecine vas ovde mozgali kako sta. Te nedostaje ovaj .so te onda kad ubacis taj on trazi jos 5 novh. Onda asvaki taj trazi jos 10 novih... i tako u nedogled.

Da skracim pricu - Linux za posa o koji ja radim ne da nije zreo nego tesko da ce ikada i biti. Jos jedan dokaz tome u prilog je i pracenje mailing liste u kojima su i neki od najvecih animacijskih studija danasnjice, neki istina jesu na linuxu ALI ti koji jesu malomalo se javljaju sa gomilom problema od shadera pluginova i svega pa doobicne aktivacije render farme i jedva rjesavaju i to sve sa vojskom profesinalnih administratora. Iskreno sumnjam da je iko od vas ovde Linux promotora bolji od vrhinskih strucnjaka koji tamo rade pa opet zapnu.

 

Primjer dva.. prije nekoliko godina u staroj firmi smo pokretali file server. Izbor je ajde pao na CentOS. Stabilan pouzdan preporucen od nekoliko prijatelja koji rade na mrezama i u bankovnim sistemima, a ne od malog iz komsiluka. Kada jekonacno aktiviran istina radio je 2 godine bez ijednog problema. 

ALI

Sama instalacija je trajala dva dana i dve noci sa kolegom koji je takodje linux administrator u nekoj Svicarskoj firmi. Dan danas mu hvala za strpljenje. Problem je zapeo na rocketraid kartici na koju je nakacen DAS sa 15 hard diskova. Iako oficijelno savim podrzan sa drajverima i sve trebalo je dva dana i dve noci da konacno pokrene to cudo i da radi sve kako treba. 

I na kraju sta se desilo.. jendom prilikom neki od diskova poispadase iz raida i citav sistem ode u tri lijepe sve se raspalo. Tako da je to bilo cao CentOS.

 

I treci slucaj... pokusaj za kucnu upotrebu surf ovo ono sitno kad vec nije za neki ozbiljan rad za moje potrebe.

Probao sam i Ubuntu i Fedoru u vise navrata. I tacno istnalcija laka sve super.. doke ne udjes mao u svakodnevnu potrebu.

Znate nece mp3 to je patentirano mroa s voo ono.. nece flash nece.. sto cuda. 

Ukratko, instlacija umjesto tih 15 minuta kolik ovi reklamirate je trajala barem jos 7 dana dok se vidi sta moze sta ne, dok se jave ljudi na forumima, te stavi skripte ove one ce same to da skidaju pa onda puknu i tako...

Ukratko i tada je kao i u poslednjih nekoliko godina zakljucak bio jednostavan.

 

Cao Linux dok jos ne porastes i dok ti ne bude korinik na prvom mjestu. 

Win 8 + start8 od stardocka... nista metro nista iskustvo win7 a brzina i system win8 i milina. Za dva sata je gotovo sve od isntlacije sistem i svih programa sa kojima radim i koji redae bez problema do tone igrica koje igram.

 

Tako da dovidjenja Linux a ko iz nekih sado mazo razloga stvarno misli dan danas da je Linux za 90% radnih potreba ljudi, a takodje i obicnih korisnika rjesenje... grdno grijesite. 

StavisLinux par osnovnih stvari is ta onda... od problema nece ovo nece ono i stalno nesto iskrsne do totalnog nedostatka igrica. Ovih par primjera sto stalno pominjete su kao da windows nema igrice i mozes igrati samo minesweeper i solitair.. znaci dva tri komada igrica koje su stare stogodina i sta dalje... Svi novi naslovi i napredni tesko da ce u narednih par godina doci. 

I sta ostaje? Mazohiarti se i dalje sa Linuxom koji ima svoje mjesto u industriji to nema sta, od programiranja do servera i cuda... ali na Desktope i u vecinu radnih organizacija.. teso da ce u skorije doba. 

I na kraju sto se same besplatne stavke tice....

Jefitnija je licenca za windows i zivot bez problema koji ce malo malo uletiti nego besplatan Linux i onda placanje administratora da uopste pokrene bilo sta na njemu...

 

Ali kao sto je receno vec iz naziva... Osobni stav. svakom svoje. Meni Linux ne odradjuje ono sto bi OS trebao - lagodan i brz rad bez problema.

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
hrvooje kaže...

evo jednog malog testa

 Nisam dugo ali evo. Meni sasvim nešto drugo pokazuje.

MSO 2010 MSO 2010
MSO 2013 MSO 2013
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 9:57 (Perica).
16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
hrvooje kaže...

da mu dokažem da 2007 i 2010 nije kompatibilan 100%

Nitko ni ne kaže da su kompatibilni, bilo bi apsolutno suludo očekivati da jesu.

Bitno je da 2010 zna čitati 2007, ne i obrnuto.

Treba ipak malo uključiti mozak.

12 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...

 

 

Nije to ništa - probaj u Wordu 1.0 otvoriti fajl iz Worda 2013. 

 

Katastrofa, a ne softver.

 

 

 

Pusti sarkazam.

Stvar se svodi na to da danas taj average joe moze birati da li ce kupiti Golfa GTI ili ce da mu netko pokloni Golfa dizela. Njemu je Word 2003 savrseno dobar za slijedecih 1000 godina i ako ga vec ima nema nikakvu potrebu kupiti novi. Za razliku od auta, aplikacija se cak ni ne trosi i propada vremenom i prijedjenim kilometrima. Posto je word doveden do nivoa na kojem su mogucnosti napretka minimalne, kako ga prodati? Bezobrazluk sa formatima, eventualno umjetno izazvati nekompatibilnost s novim OS-om ili iznajmljivanje.

S druge strane Libre/Open office ima samo jedan problem i to opet samo za naprednije korisnike. Otvaranje MS Office dokumenata. Obicni dokumenti kakve average joe rabi otvaraju se bez ikakvih gresaka. Aplikacija ima prostora za napredak i ima MS Word kao uzor jer u informatici je puno veci problem "sto napraviti" nego "kako napraviti".

 

Osobno vec par godina koristim Open ili Libre Office i na Windowsima. Ne zato sto sam skrt ili sto nemam za MS Office nego vise ideoloski. Tu i tamo se pojavi neki problemcic no sve ih je manje.

12 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Old Iggy kaže...
hrvooje kaže...

da mu dokažem da 2007 i 2010 nije kompatibilan 100%

Nitko ni ne kaže da su kompatibilni, bilo bi apsolutno suludo očekivati da jesu.

Bitno je da 2010 zna čitati 2007, ne i obrnuto.

Treba ipak malo uključiti mozak.

Kad se ukljuci mozak onda se shvati da je covjek napisao kako mu Office 2010 nije dobro otvorio dokument pisan u Officeu 2007.

13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Pa kad su te toliko svrbili mogao si se malo potruditi oko posta. Ovako je sve nabacano i konfuzno i vrlo teško za pratiti. Hvala lijepo što nas etiketiraš u nekoliko navrata.

 

Da bi netko suvislo odgovorio po pitanju softvera koji si planirao koristiti i tvojih problema bilo bi zgodno da si napisao o čemu se radi. Drago je tu bio puno transparentniji i koncizniji i opisao je što ga je žuljalo. Ovako, paušalno naveden softver, nitko ne može ocijenit koji su stvarni problemi. Što se tiče ovog dijela o serverima, nisam kompetentan ali znam da se ekipa složila (neovisno koji OS koristi) da je Linux itekako kompetentan i kvalitetan sustav za serversku primjenu.

 

Što se pak tiče kućne upotrebe mogu samo reći LOL. Zar je teško čitati što piše kod instalacije. Da si čitao vidio bi mjesto gdje trebaš zakvačiti da ti instalira podršku za vlasničke formate. Nakon toga nebi imao problema s mp3 i ostalim. Glavno je da se klika next, hebeš čitanje.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
BlueMax kaže...
Old Iggy kaže...
hrvooje kaže...

da mu dokažem da 2007 i 2010 nije kompatibilan 100%

Nitko ni ne kaže da su kompatibilni, bilo bi apsolutno suludo očekivati da jesu.

Bitno je da 2010 zna čitati 2007, ne i obrnuto.

Treba ipak malo uključiti mozak.

Kad se ukljuci mozak onda se shvati da je covjek napisao kako mu Office 2010 nije dobro otvorio dokument pisan u Officeu 2007.

Pogledaj što ljudi pišu (od njega preko paradajza nadalje). A i u svakoj verziji da se ostvariti puna kompatibilnost ako se izbaci defaultni način formata (uključe starije verzije, ne koristi docx i slično). Situaciju da neki noviji Office nije nije dobro otvorio stariji još nisam baš vidio u praksi, a viđao sam jako puno toga.

15 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mario.L_hr kaže...

 Glavno je da se klika next, hebeš čitanje.

ejjjj, šššššš, uništavaš mi posao..... {#}

Ja živim od brisanja smeća koje "avg Joe" svaki tjedan instalira jer ne čita kaj instalira, pa ima hrpu tabova, registry celanera, turbo ubrzivača i oslobođivača memorije (iako ima 8 GB RAM u kompu)

Kontraproduktivno je instalirati linux (nemaš kaj popravljati, osim kaj izgubim sat dva godišnje kad stranka kupi novi HW)

Instaliram kaj mi stranka da (obično Win 7), nadalje škrtari na AV jer je 100kn godišnje previše, pa mu stavim besplatni AV koji ko da ga ni nema

I onda svaka dva tjedna me zove da mu nekaj ne radi (i BTW ne sluša upute što ne smije raditi - ko malo djete u vrtiću)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 10:20 (Darky).
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
etomic kaže...

Usporedba je neobjektivna, i tendenciozna (iz nehata nadam se).

Nije mi jasno koji je smisao ovakvog članka (osim reklame za MS).

Čime on doprinosi zajednici?

 

  1. Treba usporediti value/money
  2. Podrška MS office formata kao mjerilo? (Isprobaj podršku za *.docx na Wordu 2003) Podrška Office-a je za većinu korisnika dovoljna.
  3. ...

 

Ogroman broj običnih korisnika PC-a nikad nisu ni čuli za Linux. MS lobira od vlade, pa do uredništva inf. časopisa.

 

 

 

 

Jedno je biti fanboj, a drugo je optuživati me da sam potkupljen. Bijednički je to, ikakvog dokaza i bez ikakvog stvarnog saznanja. Da li Microsoft isto tako "lobira" i kod ostalih 99% korisnika diljem svijeta koji mogu slobodno skinuti Linux i koristiti ga, a to ne rade? Sve velika zavjera i "lobiranje" Microsofta? 

 

Što se Microsofta Hrvatska tiče, njih toliko nije briga što ja ili itko u Bugu napiše o Windowsima, Officeu ili bilo čemu što oni prodaju, da to nije normalno. Da si ikada pročitao Bug, vjerojatno bi znao da o najnovijim Windowsima, Osmici,  mislim sve najgore što sam napisao u tri previewa i na jednom Okruglom stolu i NIKADA Microsoft nije imao nikakve primjedbe na bilo što. 

 

Već sam napisao da sam se nadao da će Linux postati novi Windowsi, ali jednostavno nije zreo za to. To ne mislim samo ja, tako misli i naš kolumnist John Dvorak koji također misli da je Osmica loša, ali da Linux i dalje ne valja i to je napisao u svojoj kolumni za Bug.

 

Što se tiče državnih i javnih institucija s Officeom i Windowisma - uopće nije problem saznati koliko plaćaju licence. I dobro je da plaćaju jer se inače ranije KRALO - koristio se piratski softver po javnim i državnim uredima, a NE besplatni Linux pa je red da to i plate.

 

Ukratko - nemaš ni najmanjeg pojma o meni, Microsoftu i tobožnjem "lobiranju" i famoznim "centrima moći" o kojima neinformirana laprdala razmišljaju kad stvari ne idu kako su oni zamislili, a ne žele se STVARNO informirati zašto je to tako.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 10:27 (Drago).
15 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

Ja se moram ispričati g. Dragi kaj sam bio protiv njegove kolumne

Tek sam sad skužio da on u stvari radi na tome da pomogne nama u IT podršci

Zamislite horora da stvarno zavlada ubuntu na HR IT tržištu?

Kaj bi radili silni servisi????

Ionako VGA ili MBO krepavaju u 3% godišnje

kako nam je pak tržište prodaje u padu već 3 godinu, tu nema kruha

jedini način je "lječenje" win od smeća koje pokupe blentavi korisnici koji ne čitaju već samo kliknu na NEXT=>Next

jednako tako ja prodam nekome HDD i na njemu zaradim 10 kuna (toliko mi marže ostane kad platim dobavljača i PDV),

jel znate koliko HDD-a trebam prodati u mjesc dana da samo platim trošak firme?

sa druge strane kad odem reinstalirati win, trošak je 5-10 kn nafte (a naplatim 100 kn+pdv po satu)

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Darky kaže...

Ja se moram ispričati g. Dragi kaj sam bio protiv njegove kolumne

Tek sam sad skužio da on u stvari radi na tome da pomogne nama u IT podršci

Zamislite horora da stvarno zavlada ubuntu na HR IT tržištu?

Kaj bi radili silni servisi????

 

 

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

Ostaje nam da vidimo kako će se stvari odvijati nakon Steam OS i konzole, jer, ruku na srce, glavni uzrok popularnosti (ilegalnih) Windowsa na desktopu kućnih korisnika nije office paket, nego su to oduvijek bile i ostale - igre. A za posao će ionako svatko odabrati ono što mu se uklapa u financijsku konstrukciju.

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice