Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 727.963
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

Ja sam sa dvije 1060ke na cca 520 kn mjesecne zarade i na to jos ide struja barem 15%,evo danas cili dan ne prelazi 18 kn ili 0,00027 btc,za razliku od proslog tjedna kad je islo 0,00040-0,00050...

 baš sam gledao ranije postove, imao sam oko 0,0006-7 btc-a sa 1070 kad sam počeo majnati prije mjesec i pol dana

do jučer sam sa 1070 i 1050ti jedva naguravao na 0,0003 i prodao ovu drugu, a sad je to sa gtx 1070 palo na 0,00025 ili manje, trenutno sam na 0,00022 btc

zar je doista težina porasla tri puta u mjesec dana ili je to samo na nicehash mineru i jel ima nešto što je sad isplativije za majnanje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 18:59 (picajzla0707).
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

DA to ser i ja pitam,malo je previse opalo.

E sad u zadnje vrime imam svako malo BSOD,u vecini slucajeva imam "memory manegmant " problem sto god znacio,nisam siguran jel do rudarenja ili od posljednjeg updeta Win.10.I Mozilla i Chrome se ruše svako malo kad je NiceHash upaljen.Sad jel do updatea ili rudarenja jos nisam siguran ali sve manje i manje imam strpljenja!

 

procesor je na stock postavkama,u zadnje vrime bilo koji OC dovodi do rusenja!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

DA to ser i ja pitam,malo je previse opalo.

E sad u zadnje vrime imam svako malo BSOD,u vecini slucajeva imam "memory manegmant " problem sto god znacio,nisam siguran jel do rudarenja ili od posljednjeg updeta Win.10.I Mozilla i Chrome se ruše svako malo kad je NiceHash upaljen.Sad jel do updatea ili rudarenja jos nisam siguran ali sve manje i manje imam strpljenja!

 

procesor je na stock postavkama,u zadnje vrime bilo koji OC dovodi do rusenja!!

 Jel ti radi reset msi AB postavki ono kratki crash pa sve vrati u normalu ili skroz rusi sistem?

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Sistem se skroz rusi,cistokrvni blue screen,nakon reseta ulaskom u Winse OC postavke u AB se vracaju na one prije rusenja!

 

Inace kad bih prije imao problema sa prevelikim OC grafike samo bi se driveri srusili,nikad cijeli sistem!(govorim o benchanju i igrama)

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 23:01 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

DA to ser i ja pitam,malo je previse opalo.

E sad u zadnje vrime imam svako malo BSOD,u vecini slucajeva imam "memory manegmant " problem sto god znacio,nisam siguran jel do rudarenja ili od posljednjeg updeta Win.10.I Mozilla i Chrome se ruše svako malo kad je NiceHash upaljen.Sad jel do updatea ili rudarenja jos nisam siguran ali sve manje i manje imam strpljenja!

 

procesor je na stock postavkama,u zadnje vrime bilo koji OC dovodi do rusenja!!

 I meni se jednom dogodio taj 'memory managament' problem, ali kod gasenja. Ugasio je monitor, ali ostatak racunala nije. Buduci da ne rudarim onda sigurno nije do toga

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ima bit da ovo nije do rudarenja,sad mi se u BF 3 srusila mozilla i odma BSOD,nakon restarta pokusava neuspjesno instalirat update,sad sam dobio drugi razlog rusenja!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa kako iskljucit jednu grafu zelim s jednom igrat s drugom rudarit?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

Ekipa kako iskljucit jednu grafu zelim s jednom igrat s drugom rudarit?

 Ako koristis clymore, tada kada pokrenes majner ako zelis zaustaviti jednu grafu stisni 0, ako zelis drugu grafu, tada 1 i tako u nedogled

 

ako koristis ewbf tada editiraj bach file kojim pokreces majner: 

 

dodaj komandu: --cuda_devices 1

 

U ovom slucaju majna grafa 1, dok grafa 0 ne majna

 

Drugim rijecima navedes koje da rade, a one koje nisi naveo nece raditi vec ces ih moci koristiti za gejming

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

koristim Nicehash!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jbg, ja ne :)

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

koristim Nicehash!

 Onda samo makni kvačicu sa one koje ne želiš da radi... Ako koristiš legacy naravno.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

koristim Nicehash!

 najprije zaustaviš miner i onda klikneš dolje na "hardware details" pa klikneš na zelenu točku ispred određene grafe da se ugasi (ona koja ti je spojena na monitor ima malu oznaku monitora) i onda se vratiš na glavnu stranicu majnera i opet pokreneš

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 20:37 (picajzla0707).
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da nasao sam to ali ubijaju me konstantna rusenja sistema,cak i kad ne radis na njemu nista BSOD se desi,cak sam i jednu od grafika izvadio da vidim jel u tome problem!Izgleda da mi ne gine reinstal Winsa!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Problemi i kod reinstala,prvo mi pri pocetku instalacije kad vec dojde do 100% baci nekakvu gresku code 0x8007025D,zatim prilikom novog pokusaja dobivam BSOD bez obzira sta su sve particije sa prijasnim Winsima formatirane!

 

Izgleda da je hardwerski problem u pitanju!

 

Cek me uzbudljivi vikend!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

Da nasao sam to ali ubijaju me konstantna rusenja sistema,cak i kad ne radis na njemu nista BSOD se desi,cak sam i jednu od grafika izvadio da vidim jel u tome problem!Izgleda da mi ne gine reinstal Winsa!

 uf, neki gadni problemi

kod mene nema ništa sličnog, sve fercera kao i prije

7 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

probaj malo smanjiti OC na grafama pa pokreni mining, meni je rušilo system dok nisam 10-15Mhz smanjio OC na primarnoj grafi, onoj na koju sam spojio monitor

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
lav1000 kaže...

probaj malo smanjiti OC na grafama pa pokreni mining, meni je rušilo system dok nisam 10-15Mhz smanjio OC na primarnoj grafi, onoj na koju sam spojio monitor

 Ma problem je negdi drugdje,rusi se i kad se  na kompu ne radi nista,kad ne rudarim,cak i sad kad radim novu instalaciju,u zivotu mi se nije ovako nesto desilo!!Sad dobivam da fali nesto na bootabilno usb,sad sam istekao sve hdd iz sistema osim m2 ssd,jedna grafika je spojena,jedan keks RAMa sam istekao i skidam nove Winse na USB.Pomalo cu testirat svaku komponentu da vidim sto je problem!

Ako ima ko u ST viska funkcionalno napajanje bio bih mu zahvalan da mi ga posudi da i njega iskljucim iz jednađbe!

AUDIOFIL
15 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja ne rudarima niti se bavim time,samo čitam temu!

 

Uglavnom moj komentar se tiče Windows 10 i BSOD problema te update problemi. Imala sam sa time brige koliko hoćeš, posebno s jednim updateom nikako da se instalira taj update, pa sam ga skinula posebno i instalirala ali opet je Win 10 govorio da nemam taj update..... Uglavnom sranje ukratko! Rušenje Win10 ,BSOD itd, itd....

 

Rješenje kompletna reinstalacija Win 10, ali ne više Windows 10 na hrvatskom već na engleskom (US) skinut sa Windows stranice i napravljen bootable USB sa njihovim alatom. A ne sa Rufus portable.

 

Na Windows 10 US nema niti bloatware kao na Windows 10 HR.

 

Odonda više nema problema niti sa update-ima niti sa BSOD na Windows 10-ki.

 

Eto toliko.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

A zadto ne rudaris ?

 

Mogla bi malo :) 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Muko moja zarada je blago rec katasrofalna,NiceHash cili dan roka dual algoritam di je ajme profitabilnost!!+

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

Muko moja zarada je blago rec katasrofalna,NiceHash cili dan roka dual algoritam di je ajme profitabilnost!!+

 ova 1050ti uopće nije loša, da ih je još jedno još 15ak dobro bi se natuklo $$ s njima 

15Mh/s ko od šale, zamzung memorija +1000 i rokaj miško

190 sol/s na dtsm... 

solidna kartica da ih je imati 15 koje si dobio mukte, lova do krova 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

Muko moja zarada je blago rec katasrofalna,NiceHash cili dan roka dual algoritam di je ajme profitabilnost!!+

 Ugasi sve dual algoritme, došli su asici za njih i samo trošiš struju bezveze, ne isplati se. Samo čisti dagger ili equi ili neoscrypt ili lyra2rev2

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2018 22:06 (Jakovp).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
lav1000 kaže...
volegradele kaže...

Muko moja zarada je blago rec katasrofalna,NiceHash cili dan roka dual algoritam di je ajme profitabilnost!!+

 ova 1050ti uopće nije loša, da ih je još jedno još 15ak dobro bi se natuklo $$ s njima 

15Mh/s ko od šale, zamzung memorija +1000 i rokaj miško

190 sol/s na dtsm... 

solidna kartica da ih je imati 15 koje si dobio mukte, lova do krova 

 hahahahahahah,jos da je dikod struju maznit tvojoj srici ne bi bilo kraja

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jakovp kaže...
volegradele kaže...

Muko moja zarada je blago rec katasrofalna,NiceHash cili dan roka dual algoritam di je ajme profitabilnost!!+

 Ugasi sve dual algoritme, došli su asici za njih i samo trošiš struju bezveze, ne isplati se. Samo čisti dagger ili equi ili neoscrypt ili lyra2rev2

 E da je znat di to postavit i kako!

AUDIOFIL
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
lav1000 kaže...
volegradele kaže...

Muko moja zarada je blago rec katasrofalna,NiceHash cili dan roka dual algoritam di je ajme profitabilnost!!+

 ova 1050ti uopće nije loša, da ih je još jedno još 15ak dobro bi se natuklo $$ s njima 

15Mh/s ko od šale, zamzung memorija +1000 i rokaj miško

190 sol/s na dtsm... 

solidna kartica da ih je imati 15 koje si dobio mukte, lova do krova 

 hahahahahahah,jos da je dikod struju maznit tvojoj srici ne bi bilo kraja

 Ja sam pred 2mj upogonio Claymor za Ether na mom glavnom kompu,radi nocu i kada mi ne treba.Naravno da zarada nije neka ali skupi se za koju igru i slicno.31mh/s radi moja 1070 i struju ne placam sto mi je + naravno

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
lav1000 kaže...
volegradele kaže...

Muko moja zarada je blago rec katasrofalna,NiceHash cili dan roka dual algoritam di je ajme profitabilnost!!+

 ova 1050ti uopće nije loša, da ih je još jedno još 15ak dobro bi se natuklo $$ s njima 

15Mh/s ko od šale, zamzung memorija +1000 i rokaj miško

190 sol/s na dtsm... 

solidna kartica da ih je imati 15 koje si dobio mukte, lova do krova 

 hahahahahahah,jos da je dikod struju maznit tvojoj srici ne bi bilo kraja

 ma samo isprobao, jbg sad umjesto pravih bencheva idu mining benchevi, po tome se mjeri kakva je kartica 

rig sa njih 15 bi možda navukao 1kWh, tako da u ovom slučaju struja sporedna stavka...

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Blade Runner31 kaže...
volegradele kaže...
struju ne placam sto mi je + naravno

 di ima te mukte struje da uzmem ja koji kubik pa spremim u garažu???

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
lav1000 kaže...
Blade Runner31 kaže...
volegradele kaže...
struju ne placam sto mi je + naravno

 di ima te mukte struje da uzmem ja koji kubik pa spremim u garažu???

 U matere i cace

AUDIOFIL
14 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Jakovp kaže...
volegradele kaže...

Muko moja zarada je blago rec katasrofalna,NiceHash cili dan roka dual algoritam di je ajme profitabilnost!!+

 Ugasi sve dual algoritme, došli su asici za njih i samo trošiš struju bezveze, ne isplati se. Samo čisti dagger ili equi ili neoscrypt ili lyra2rev2

 E da je znat di to postavit i kako!

 Koji software koristiš, nicehash v2 ili legacy?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
NiceHash,skuzio sam kako maknut pojedine algoritme!
AUDIOFIL
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice