Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 726.326
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
ZujoVg kaže...

ima li netko tko ima više znanja od mene da mi podesi računalo

 

imam 2 mining riga

 

1 nvidia 3x1080ti i tu fakat nemam problema sve radi savršeno i super sam podesio sve i rudari vrlo dobro

 

medjutim 2 rig je amd i s njim 100 problema

 

2 rig 7 x 580 8gb

 

uglavnom imam par njih što majna 15 mh/s eth a vidio sam ekipu da na netu i preko 30 postiže

 

naravno da nemam samsung memoriju nego ko za kurac sve su hynux memorija

 

uglavnom trebao bih nekoga tko bi mi pomogao flashat biose , tweekat maximalno i općenito izvuć maximalno iz njih

 

spreman sam ako treba i platiti nekog da mi složi taj rig kak spada i kaže mi što krivo radim

 

uglavnom pliz ako netko sličan rig sa amd karticama ima i savršeno mu radi jer ih zna složiti i podesiti neka mi se javi inbox

 I ja imam slican problem... RX580 8GB

 U mojih GPU-ova je Samsungova memorija.

 

Sa defaultnim BIOS-om i najnovijim AMD driverima ether majnam sa 18Mh...

Koji vrag ?

 

Jel se moze to ikako povecat bez stavljanja drugog BIOSA ?

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 23:45 (Batista).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Batista kaže...

 I ja imam slican problem... RX580 8GB

 U mojih GPU-ova je Samsungova memorija.

 

Sa defaultnim BIOS-om i najnovijim AMD driverima ether majnam sa 18Mh...

 ja sa rx480 4gb imam 18.5 

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...
Batista kaže...

 I ja imam slican problem... RX580 8GB

 U mojih GPU-ova je Samsungova memorija.

 

Sa defaultnim BIOS-om i najnovijim AMD driverima ether majnam sa 18Mh...

 ja sa rx480 4gb imam 18.5 

 To mi nikako ne drzi vodu...

 Ekipa skoro 100% vise ima efekta na identicnim karticama (ok, sa drugim biosima)...

 

 

Truth in engineering.
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Evo taman poceo da vidim kako je!

gtx 1060 3GB

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Batista kaže...

 I ja imam slican problem... RX580 8GB

 U mojih GPU-ova je Samsungova memorija.

 

Sa defaultnim BIOS-om i najnovijim AMD driverima ether majnam sa 18Mh...

Koji vrag ?

 

Jel se moze to ikako povecat bez stavljanja drugog BIOSA ?

 

loky4i4 kaže...

 ja sa rx480 4gb imam 18.5 

 Jel imate na grafičkama mali bios switch (slika). Ako imate onda vam je u silent mode,prebacite ga u performance (switch mora biti gurnut prema hdmi utorima) i trebali bi dobit veci hash. Ja na svojim 580 sam na silent dobivao 25,na performance 29.5,finim tuningom se da doci do 30. Za moju samsungovu memoriju nisam nasao bios,pa sam radio svoj memory strap change,ugl trosi manje za isti hash,kada probam veci hash ruse mi se graficke,pa po meni i nema nekog razloga mijenjat bios.

 

NAPOMENA: kada radite bios switch,ugasite RIG pa onda switch-ajte,nikako ne dok rig radi. Nakon promjene mode-a deinstalirajte drivere sa DDU i stavite nanovo.

 

 

P.S. Mineri,sto kazete da otvorimo nasu temu za minanje? Ovo je tema za isplativost,al nema teme di mozemo pricat o postavkama,savijetima,majnanju opcenito,mislim da nas ima podosta na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 10:58 (izvone).
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
izvone kaže...

 Jel imate na grafičkama mali bios switch (slika). Ako imate onda vam je u silent mode,prebacite ga u performance (switch mora biti gurnut prema hdmi utorima) i trebali bi dobit veci hash. Ja na svojim 580 sam na silent dobivao 25,na performance 29.5,finim tuningom se da doci do 30. Za moju samsungovu memoriju nisam nasao bios,pa sam radio svoj memory strap change,ugl trosi manje za isti hash,kada probam veci hash ruse mi se graficke,pa po meni i nema nekog razloga mijenjat bios.

 

NAPOMENA: kada radite bios switch,ugasite RIG pa onda switch-ajte,nikako ne dok rig radi. Nakon promjene mode-a deinstalirajte drivere sa DDU i stavite nanovo.

 

 

P.S. Mineri,sto kazete da otvorimo nasu temu za minanje? Ovo je tema za isplativost,al nema teme di mozemo pricat o postavkama,savijetima,majnanju opcenito,mislim da nas ima podosta na forumu.

 Probat cu prebacit switch...

 Pogledao sam dosta foruma, videa, tutova...

 

 U ponedjeljak cu javit sto sam iskemijao.

Truth in engineering.
7 godina
odjavljen
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ja sam zadnji put rudario u 7mj dok je bilo cca 1100kn mjesečna zarada na ETH-u za moju jednu r9 390

 

tad se pročulo i ljudi su masovno počeli kupovati kartice i slagati rigove, težina je naglo porasla te mi je mjesečni profit pao na cca 400kn tad sam stao sa rudarenjem do prije tjedan dana

 

sad mi je oko 700kn zarade, memorija je stock 1500Mhz a core clock 1120MHz, temp oko 69-72c ovisno o temp u sobi dobivam 31.150MH/s, maksimalno sam uspio izvući iz nje povećanjem core clocka na 1300MHz 36.400MH/s dok je bila na vodi, povećanjem memorije nema efekta

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
phanteks kaže...

ja sam zadnji put rudario u 7mj dok je bilo cca 1100kn mjesečna zarada na ETH-u za moju jednu r9 390

 

tad se pročulo i ljudi su masovno počeli kupovati kartice i slagati rigove, težina je naglo porasla te mi je mjesečni profit pao na cca 400kn tad sam stao sa rudarenjem do prije tjedan dana

 

sad mi je oko 700kn zarade, memorija je stock 1500Mhz a core clock 1120MHz, temp oko 69-72c ovisno o temp u sobi dobivam 31.150MH/s, maksimalno sam uspio izvući iz nje povećanjem core clocka na 1300MHz 36.400MH/s dok je bila na vodi, povećanjem memorije nema efekta

 Tako i kod mene,citam kako je memorija bitna za eth,ja ju pocvecavam al nista,cim malo dignem core,evo i boost-a.

7 godina
odjavljen
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

vjerovatno je tako samo na r9 200/300 seriji, core clock je bitan

 

btw ne zaboravi smanjit napon zbog manje potrošnje i zagrijavanja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
izvone kaže...

 

 

P.S. Mineri,sto kazete da otvorimo nasu temu za minanje? Ovo je tema za isplativost,al nema teme di mozemo pricat o postavkama,savijetima,majnanju opcenito,mislim da nas ima podosta na forumu.

 obavezno, što prije, sramota da jedan ovako utjecajan forum to još nema 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
phanteks kaže...

vjerovatno je tako samo na r9 200/300 seriji, core clock je bitan

 

btw ne zaboravi smanjit napon zbog manje potrošnje i zagrijavanja 

 Ja imam rx580-ke i isto je tako,clock je bitniji. Smanjim voltazu sad cu i power limit lagano smanjivat,jos sam u testnoj fazi,sve pomalo smanjujem da vidim jel stabilno na 12-24h

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
lav1000 kaže...
izvone kaže...

 

 

P.S. Mineri,sto kazete da otvorimo nasu temu za minanje? Ovo je tema za isplativost,al nema teme di mozemo pricat o postavkama,savijetima,majnanju opcenito,mislim da nas ima podosta na forumu.

 obavezno, što prije, sramota da jedan ovako utjecajan forum to još nema 

 Pa nećemo mi kaskat za drugim forumima .

 

Evo teme https://www.bug.hr/forum/topic/kriptovalute/rudari-savjetipostavkerasprava-sl/255891.aspx

 

Pa da ovu ostavimo za isplativost,a sami rudari neka se skupljaju u jedan topic radi preglednosti 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Batista kaže...
ZujoVg kaže...

ima li netko tko ima više znanja od mene da mi podesi računalo

 

imam 2 mining riga

 

1 nvidia 3x1080ti i tu fakat nemam problema sve radi savršeno i super sam podesio sve i rudari vrlo dobro

 

medjutim 2 rig je amd i s njim 100 problema

 

2 rig 7 x 580 8gb

 

uglavnom imam par njih što majna 15 mh/s eth a vidio sam ekipu da na netu i preko 30 postiže

 

naravno da nemam samsung memoriju nego ko za kurac sve su hynux memorija

 

uglavnom trebao bih nekoga tko bi mi pomogao flashat biose , tweekat maximalno i općenito izvuć maximalno iz njih

 

spreman sam ako treba i platiti nekog da mi složi taj rig kak spada i kaže mi što krivo radim

 

uglavnom pliz ako netko sličan rig sa amd karticama ima i savršeno mu radi jer ih zna složiti i podesiti neka mi se javi inbox

 I ja imam slican problem... RX580 8GB

 U mojih GPU-ova je Samsungova memorija.

 

Sa defaultnim BIOS-om i najnovijim AMD driverima ether majnam sa 18Mh...

Koji vrag ?

 

Jel se moze to ikako povecat bez stavljanja drugog BIOSA ?

 prijatelju problem je navodno sa driverima ako imaš jednu samo onda na adrenaline driverima radi ok medjutim ak ih imaš više jebu te adrenalin driveri i trebao bi instalirati block chain drivere

 

bez modifikacije biosa nećeš daleko doći jer je tu najveći skok

 

ali ti sa samsung memorijom bi trebao sa mod biosima , blockchain driverima i fine tuningom vrlo lako na 31,5 - 32 mh/s ići

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
izvone kaže...

 Jel imate na grafičkama mali bios switch (slika). Ako imate onda vam je u silent mode,prebacite ga u performance (switch mora biti gurnut prema hdmi utorima) i trebali bi dobit veci hash. 

 kod mene nikakvo pojačanje, sve po starom

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...
izvone kaže...

 Jel imate na grafičkama mali bios switch (slika). Ako imate onda vam je u silent mode,prebacite ga u performance (switch mora biti gurnut prema hdmi utorima) i trebali bi dobit veci hash. 

 kod mene nikakvo pojačanje, sve po starom

 Si reinstalirao blockchain drivere? Prvo uninstall s ddu pa onda nanovo instalirao?

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
izvone kaže...

 Si reinstalirao blockchain drivere? Prvo uninstall s ddu pa onda nanovo instalirao?

 27 sada 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

Evo taman poceo da vidim kako je!

gtx 1060 3GB

 I ja isto :D


7 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel valjaju ovi mining rigovi ? I jel realna cijena ili se moze dobiti puno bolje za te pare? Ako se moze bolje, jel bi mogao netko sastaviti neki, a da se moze sve u hr trgovinama nabaviti? 

I jel mineate sa awesome miner ili? 

https://www.adm.hr/product.asp?product=adm-mining-kit-1080-gaming-x-6x-gtx1080-6x-riser-008-z270-a-pro-g4560-8gb-ddr4-120gb-ssd-2x-750w-mining-kuciste-bks-ii&code=493RIG

https://www.adm.hr/product.asp?product=adm-mining-kit-1070-gaming-x-6x-gtx1070-6x-riser-008-z270-a-pro-g4560-8gb-ddr4-120gb-ssd-2x-750w-mining-kuciste-bks-ii&code=492RIG

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Batista kaže...
izvone kaže...

 Jel imate na grafičkama mali bios switch (slika). Ako imate onda vam je u silent mode,prebacite ga u performance (switch mora biti gurnut prema hdmi utorima) i trebali bi dobit veci hash. Ja na svojim 580 sam na silent dobivao 25,na performance 29.5,finim tuningom se da doci do 30. Za moju samsungovu memoriju nisam nasao bios,pa sam radio svoj memory strap change,ugl trosi manje za isti hash,kada probam veci hash ruse mi se graficke,pa po meni i nema nekog razloga mijenjat bios.

 

NAPOMENA: kada radite bios switch,ugasite RIG pa onda switch-ajte,nikako ne dok rig radi. Nakon promjene mode-a deinstalirajte drivere sa DDU i stavite nanovo.

 

 

P.S. Mineri,sto kazete da otvorimo nasu temu za minanje? Ovo je tema za isplativost,al nema teme di mozemo pricat o postavkama,savijetima,majnanju opcenito,mislim da nas ima podosta na forumu.

 Probat cu prebacit switch...

 Pogledao sam dosta foruma, videa, tutova...

 

 U ponedjeljak cu javit sto sam iskemijao.

 Nakon muke Isusove od ciscenja drivera i kojekakvih pizdarija, reinstalirao sam winse i odmah shutnuo update.

 Stavio blockchain drivere i dobio iz prve 29 MH/s.

 

 Hocu preko Polarisa promjenit tajming memorije, ali prilikom svakog ucitavanja biosa kojeg exportam bilo GPUz-om ili ATIflash-om, Polaris mi prijavljuje kak mi BIOS ima manje od 512kb (ima 256).

 To me koci i morat cu to proucit malo bolje.

 Probao sam ocnut core i memoriju, no to mi se ne cini opce isplativo...

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
blackeagle29 kaže...

Jel valjaju ovi mining rigovi ? I jel realna cijena ili se moze dobiti puno bolje za te pare? Ako se moze bolje, jel bi mogao netko sastaviti neki, a da se moze sve u hr trgovinama nabaviti? 

I jel mineate sa awesome miner ili? 

https://www.adm.hr/product.asp?product=adm-mining-kit-1080-gaming-x-6x-gtx1080-6x-riser-008-z270-a-pro-g4560-8gb-ddr4-120gb-ssd-2x-750w-mining-kuciste-bks-ii&code=493RIG

https://www.adm.hr/product.asp?product=adm-mining-kit-1070-gaming-x-6x-gtx1070-6x-riser-008-z270-a-pro-g4560-8gb-ddr4-120gb-ssd-2x-750w-mining-kuciste-bks-ii&code=492RIG

 Valjaju,cijena je ok s time da sad cijena divlja ko blesava na trzistu,imas dolje sliku sa situacijom njemackog trzista. Kupovina kod njih je dobra jer ti oni sloze (ak oces) i sve ti na jednom mjestu kupljeno radi garancije. Mislim da bi uspio nesto jeftinije proci da komponente kupujes pojedinacno u vise shopova,al s time ima malo zezancije...

Batista kaže...

 Nakon muke Isusove od ciscenja drivera i kojekakvih pizdarija, reinstalirao sam winse i odmah shutnuo update.

 Stavio blockchain drivere i dobio iz prve 29 MH/s.

 

 Hocu preko Polarisa promjenit tajming memorije, ali prilikom svakog ucitavanja biosa kojeg exportam bilo GPUz-om ili ATIflash-om, Polaris mi prijavljuje kak mi BIOS ima manje od 512kb (ima 256).

 To me koci i morat cu to proucit malo bolje.

 Probao sam ocnut core i memoriju, no to mi se ne cini opce isplativo...

 Cudno,ja sam svoj modao sam i nisam nailazio na takvu gresku,google is your friend,nesto mora imat u vezi tog problema.

 

Btw. imate temu za rudare,pa se tamo prebacite ;)  Topic

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

jel se nekome desilo nakon upgrade-a matična,proc da mu se spustio hashrate , meni opet pao na 18

uninstall drivera sa ddu i ponovno instaliranje pomoglo

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 21:13 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

pozdrav!

Zanimaju me vasa misljenja o sljedecem:

Za pocetak da uzmem 2x GTX1060 6GB i ugradim u postojeci desktop, i sa njima rudarim (rudario bih ETH, po nekim calculatorima sa ove dvoje grafe imao bih oko 50 MH/s). Isplati li se poceti ovako ili ipak ici na neki rig?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nisam baš siguran koliko je isplativo rudarit ETH sa Nvidia karticama jer ne pratim cijene Nvidie. Baci pogled na stranicu whattomine. Tamo će ti izbaciti koji je coin najbolji tj. Najisplativiji.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Cijeli svemir se urotio protiv nas minera, dolar pada, btc pada, isplativost pada.... 

mislim da je vrijeme za neki prosvjed na Markovom trgu 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
lav1000 kaže...

Cijeli svemir se urotio protiv nas minera, dolar pada, btc pada, isplativost pada.... 

mislim da je vrijeme za neki prosvjed na Markovom trgu 

 

A jebiga, a onda tako ispada da ste se vi urotili protiv nas PC "gamer-a" jer grafičke je nemoguće kupiti po normalnoj cijeni.

Uzeo sam ovu 1050ti kao privremenu i već ju imam više od pola godine...

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Evo dam ti ja svoju 1060 za 1000kn i tvoju 1050ti, pa sad reci da nije poštena ponuda i nema grafike po normalnoj cijeni 

 

dolar pada evo više od 5% u mjesec dana, a grafičke poskupljuju, ne znam baš za ijednog proizvođača grafičkih sa sjedištem i pogonima za proizvodnju u EU, tako da nas malo jebu kolektivno, i gamere i minere

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 13:08 (lav1000).
14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

pozdrav!

Koju od ove dvije GTX1070 mi preporucujete:

Gigabyte: https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1070WF2OC-8GD-rev-20#kf

ASUS: https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/DUAL-GTX1070-O8G/

 

Cijena je ista

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Recimo da imam besplatnu struju, i recimo da imam 5-6 Core i5 6600 PC-a 24/7, što bi mogao kopati ?

Tražim po Gooletu pa sam totalno zbunjen više.

Dosta hvale IntenseCoin (ITNS), neka druga solucija ?

Thnx !

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mGT kaže...

Recimo da imam besplatnu struju, i recimo da imam 5-6 Core i5 6600 PC-a 24/7, što bi mogao kopati ?

Tražim po Gooletu pa sam totalno zbunjen više.

Dosta hvale IntenseCoin (ITNS), neka druga solucija ?

Thnx !

Nista, ne isplati se kopat cpu-om.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
ansha kaže...
mGT kaže...

Recimo da imam besplatnu struju, i recimo da imam 5-6 Core i5 6600 PC-a 24/7, što bi mogao kopati ?

Tražim po Gooletu pa sam totalno zbunjen više.

Dosta hvale IntenseCoin (ITNS), neka druga solucija ?

Thnx !

Nista, ne isplati se kopat cpu-om.

 Ah baš šteta.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice